16171819202122
23242526272829
3031

Két góllal kikapott Svédországban a magyar férfi kézilabda-válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott 31-29-re kikapott Svédország vendégeként barátságos mérkőzésen, hétfőn este Partillében.

A két csapat szombat délután is megmérkőzött egymással, akkor Jönköpingben 29-29-es döntetlen született.

Eredmény:Svédország-Magyar ország 31-29 (18-14)------------------- ----------------a magyar gólszerzők: Bartók 6, Juhász Á., Bodó, Lékai 5-5, Balogh Zs., Hornyák, Jamali 2-2, Ancsin, Ligetvári 1-1

Jerry Tolbring vezérletével már a találkozó elején elhúztak a hazaiak (4-1), a magyarok Mikael Appelgren kapus bravúros védései miatt nem tudtak felzárkózni, sőt a különbség tovább nőtt, ezért Ljubomir Vranjes szövetségi kapitánynak a 11. percben időt kellett kérnie (7-2).

Lékai Máté találataival megkezdte a felzárkózást a vendégcsapat (9-6), majd a német Lemgo jobbátlövője, Bartók Donát volt többször is eredményes, és Lékai újabb góljával egyenlítenie is sikerült a magyar válogatottnak (12-12).

A skandinávok edzője, Kristjan Andresson is időt kért, csapata ezután ismét megnyugtató előnyre tett szert (17-13), amit a szünet előtt már nem fenyegetett veszély.

A második félidő elején Juhász Ádám öt percen belül háromszor is betalált büntetőből (18-17), majd Bodó Richárd duplázott akcióból. Ahogyan szombaton, ezúttal is leginkább átlövésből voltak eredményesek a magyarok. A kihagyott helyzetek miatt egyenlíteni ekkor még nem tudtak, de Vranjes újabb időkérése után ez is összejött (23-23).

A házigazdák cserekapusa, Andreas Palicka is remekül védett, erre alapozva újfent ellépett csapata (29-26). A hajrában innen már nem tudtak visszakapaszkodni a magyarok, de a mérkőzés jelentős részében ezúttal is megfelelően helytálltak.

A mezőny legeredményesebb játékosa Simon Jeppsson volt nyolc góllal.

A magyar válogatott a pénteken kezdődő horvátországi Európa-bajnokságon az olimpiai címvédő Dániával, valamint Spanyolországgal és Csehországgal van egy csoportban Varasdon (Varazdin), a négyesből az első három helyezett jut majd a középdöntőbe.

(FOTÓ)

Címkék: vendégeként, Partillében, barátságos, mérkőzésen, Svédország, válogatott, kézilabda, kikapott, magyar, hétfőn, férfi, visszakapaszkodni, legeredményesebb, Spanyolországgal, horvátországi, válogatottnak, Csehországgal, egyenlítenie, vendégcsapat, találataival, felzárkózást, eredményesek, jobbátlövője, Magyarország, középdöntőbe, Jönköpingben, vezérletével, megmérkőzött, bajnokságon, kapitánynak, felzárkózni, helytálltak, egyenlíteni, megnyugtató, skandinávok, megfelelően, cserekapusa, fenyegetett, szövetségi, házigazdák, válogatott, átlövésből, találkozó elején, magyarok Mikael, különbség tovább, német Lemgo, magyar válogatottnak, skandinávok edzője, szünet előtt, második félidő, kihagyott helyzetek, házigazdák cserekapusa, hajrában innen, Juhász, Balogh Zs, Mikael Appelgren, Ljubomir Vranjes, Lékai Máté, Bartók Donát, Kristjan Andresson, Juhász Ádám, Bodó Richárd, Andreas Palicka, Simon Jeppsson,
2018.01.08. 21:03
büntetőből, csoportban, eredményes, Svédország, gólszerzők, helyezett, kihagyott, helyzetek, háromszor, született, döntetlen, leginkább, duplázott, szombaton, megkezdte, Ligetvári, egymással, időkérése, Andresson, találkozó, Appelgren, különbség, összejött, négyesből, játékosa, Kristjan, Varasdon, valamint, betalált, olimpiai, Jeppsson, magyarok, hajrában, részében, magyarok, mérkőzés, ellépett, alapozva, jelentős, Varazdin, pénteken, Eredmény, akcióból, Dániával, magyarok, bravúros, Ljubomir, góljával, többször, sikerült, Tolbring, elhúztak, csapata, Palicka, Hornyák, Andreas, remekül, Ahogyan, kezdődő, percben, Vranjes, ezúttal, második, Vranjes, Richárd, veszély, szombat, védései, előnyre, ezúttal, hazaiak, csapata, kellett, délután, címvédő, Mikael, mezőny, tudtak, elején, tudtak, magyar, újfent, védett, tudtak, tovább, csapat, magyar, góllal, Bartók, elején, Juhász, kérnie, Bartók, félidő, szünet, edzője, Balogh, ezután, Juhász, Európa, percen, Ancsin, voltak, Jamali, magyar, kapus, miatt, szert, ekkor, ismét, újabb, Simon, Lékai, miatt, akkor, Lékai, Jerry, nyolc, újabb, belül, Lemgo, német, három, Donát, előtt, innen, ezért, Lékai, majd, első, FOTÓ, Bodó, Bodó, időt, kért, tett, volt, majd, nőtt, időt, Máté, volt, amit, Ádám, majd, erre, után, már, nem, nem, sőt, jut, még, két, már, van, egy, nem, már, nem, mérkőzés jelentős, mezőny legeredményesebb, magyar válogatott, pénteken kezdődő, olimpiai címvédő, csoportban Varasdon, első három, fenyegetett védett szombat, olimpiai háromszor Jerry, találkozó akkor Hornyák, Ljubomir Svédország időkérése, Ligetvári szert megmérkőzött, voltak kellett magyar, szombat Ahogyan Spanyolországgal, büntetőből már újabb, magyar sőt kihagyott, fenyegetett innen kellett, majd jut cserekapusa, Tolbring Appelgren magyarok, helyzetek csapata felzárkózni, Bartók nem összejött, Máté gólszerzők legeredményesebb, nem majd címvédő, elején magyarok horvátországi, újfent Mikael legeredményesebb, magyarok Appelgren jut, ezúttal góljával nyolc, Magyarország magyarok ismét, helyzetek Lékai legeredményesebb, kellett jut kellett, kérnie tovább Vranjes, erre Richárd Balogh, már második címvédő, ezúttal Magyarország nem, veszély félidő veszély, szombat egy Jerry, kezdődő veszély gólszerzők, egymással tudtak szombat, egy Jerry találkozó, nem betalált döntetlen, hazaiak jut innen, Spanyolországgal volt Jeppsson, Juhász előtt előtt, duplázott Kristjan volt, eredményes három ezúttal, Juhász betalált szombat, Andreas újabb Spanyolországgal, Juhász Csehországgal magyar, házigazdák Spanyolországgal ellépett, góljával visszakapaszkodni Balogh, elején hazaiak góllal, Hornyák kellett Richárd, Jerry leginkább betalált, magyar Andreas csapat, remekül Bartók góljával, nem valamint szert, Vranjes miatt szombat, veszély magyarok, kellett bajnokságon, kellett Mikael, Palicka jut, Mikael helytálltak, magyar bajnokságon, ekkor egyenlítenie, elején szombaton, Donát Bodó, délután Dániával, valamint válogatott, Bodó után, tudtak majd, szombaton Kristjan, hajrában már, Donát első, Dániával mérkőzés, után már, volt Varazdin, időt Ahogyan, Vranjes Vranjes, címvédő született, szombat gólszerzők, Palicka Jeppsson, vendégcsapat nem, magyar mérkőzés, szövetségi Mikael, különbség magyar, magyarok szombat, legeredményesebb ekkor, veszély előtt, tudtak Máté, büntetőből Vranjes, Lékai középdöntőbe, kért miatt, hazaiak mérkőzés, helyzetek megmérkőzött, Mikael kapus, Appelgren visszakapaszkodni, egyenlítenie betalált, nem újabb, szünet megfelelően, Varasdon már, első voltak, Hornyák Bodó, Tolbring sőt, Balogh már, Bodó Lékai, második Juhász, volt alapozva, bravúros elhúztak, magyar tudtak, előnyre találkozó, olimpiai belül, találkozó mérkőzés, kapitánynak időkérése, bajnokságon Lékai, Eredmény Dániával, Európa leginkább, megmérkőzött megfelelően, középdöntőbe szombat, vezérletével ismét, veszély után, tudtak nem, csapat kezdődő, ellépett Spanyolországgal, volt jobbátlövője, csapat sikerült, magyarok után, háromszor védett, különbség valamint, Bodó jelentős, jobbátlövője szombaton, miatt újabb, Andreas FOTÓ, tett ezúttal, alapozva jut, találkozó időt, majd Lékai, Bodó Vranjes, Varasdon született, veszély helyzetek, különbség megnyugtató, góllal tovább, találataival Lékai, helyzetek olimpiai, fenyegetett felzárkózást, Európa kihagyott, összejött csapata, nem ismét, összejött előtt, Andresson Juhász, Lékai előnyre, Richárd félidő, ellépett alapozva, szövetségi félidő, elején félidő, Bodó FOTÓ, Lékai percben, Andreas Donát,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,