15161718192021
22232425262728
293031

Két góllal kikapott Svédországban a magyar férfi kézilabda-válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott 31-29-re kikapott Svédország vendégeként barátságos mérkőzésen, hétfőn este Partillében.

A két csapat szombat délután is megmérkőzött egymással, akkor Jönköpingben 29-29-es döntetlen született.

Eredmény:Svédország-Magyar ország 31-29 (18-14)------------------- ----------------a magyar gólszerzők: Bartók 6, Juhász Á., Bodó, Lékai 5-5, Balogh Zs., Hornyák, Jamali 2-2, Ancsin, Ligetvári 1-1

Jerry Tolbring vezérletével már a találkozó elején elhúztak a hazaiak (4-1), a magyarok Mikael Appelgren kapus bravúros védései miatt nem tudtak felzárkózni, sőt a különbség tovább nőtt, ezért Ljubomir Vranjes szövetségi kapitánynak a 11. percben időt kellett kérnie (7-2).

Lékai Máté találataival megkezdte a felzárkózást a vendégcsapat (9-6), majd a német Lemgo jobbátlövője, Bartók Donát volt többször is eredményes, és Lékai újabb góljával egyenlítenie is sikerült a magyar válogatottnak (12-12).

A skandinávok edzője, Kristjan Andresson is időt kért, csapata ezután ismét megnyugtató előnyre tett szert (17-13), amit a szünet előtt már nem fenyegetett veszély.

A második félidő elején Juhász Ádám öt percen belül háromszor is betalált büntetőből (18-17), majd Bodó Richárd duplázott akcióból. Ahogyan szombaton, ezúttal is leginkább átlövésből voltak eredményesek a magyarok. A kihagyott helyzetek miatt egyenlíteni ekkor még nem tudtak, de Vranjes újabb időkérése után ez is összejött (23-23).

A házigazdák cserekapusa, Andreas Palicka is remekül védett, erre alapozva újfent ellépett csapata (29-26). A hajrában innen már nem tudtak visszakapaszkodni a magyarok, de a mérkőzés jelentős részében ezúttal is megfelelően helytálltak.

A mezőny legeredményesebb játékosa Simon Jeppsson volt nyolc góllal.

A magyar válogatott a pénteken kezdődő horvátországi Európa-bajnokságon az olimpiai címvédő Dániával, valamint Spanyolországgal és Csehországgal van egy csoportban Varasdon (Varazdin), a négyesből az első három helyezett jut majd a középdöntőbe.

(FOTÓ)

Címkék: vendégeként, Partillében, barátságos, mérkőzésen, Svédország, válogatott, kézilabda, kikapott, magyar, hétfőn, férfi, visszakapaszkodni, legeredményesebb, Spanyolországgal, horvátországi, válogatottnak, Csehországgal, egyenlítenie, vendégcsapat, találataival, felzárkózást, eredményesek, jobbátlövője, Magyarország, középdöntőbe, Jönköpingben, vezérletével, megmérkőzött, bajnokságon, kapitánynak, felzárkózni, helytálltak, egyenlíteni, megnyugtató, skandinávok, megfelelően, cserekapusa, fenyegetett, szövetségi, házigazdák, válogatott, átlövésből, találkozó elején, magyarok Mikael, különbség tovább, német Lemgo, magyar válogatottnak, skandinávok edzője, szünet előtt, második félidő, kihagyott helyzetek, házigazdák cserekapusa, hajrában innen, Juhász, Balogh Zs, Mikael Appelgren, Ljubomir Vranjes, Lékai Máté, Bartók Donát, Kristjan Andresson, Juhász Ádám, Bodó Richárd, Andreas Palicka, Simon Jeppsson,
2018.01.08. 21:03
büntetőből, csoportban, eredményes, Svédország, gólszerzők, helyezett, kihagyott, helyzetek, háromszor, született, döntetlen, leginkább, duplázott, szombaton, megkezdte, Ligetvári, egymással, időkérése, Andresson, találkozó, Appelgren, különbség, összejött, négyesből, játékosa, Kristjan, Varasdon, valamint, betalált, olimpiai, Jeppsson, magyarok, hajrában, részében, magyarok, mérkőzés, ellépett, alapozva, jelentős, Varazdin, pénteken, Eredmény, akcióból, Dániával, magyarok, bravúros, Ljubomir, góljával, többször, sikerült, Tolbring, elhúztak, csapata, Palicka, Hornyák, Andreas, remekül, Ahogyan, kezdődő, percben, Vranjes, ezúttal, második, Vranjes, Richárd, veszély, szombat, védései, előnyre, ezúttal, hazaiak, csapata, kellett, délután, címvédő, Mikael, mezőny, tudtak, elején, tudtak, magyar, újfent, védett, tudtak, tovább, csapat, magyar, góllal, Bartók, elején, Juhász, kérnie, Bartók, félidő, szünet, edzője, Balogh, ezután, Juhász, Európa, percen, Ancsin, voltak, Jamali, magyar, kapus, miatt, szert, ekkor, ismét, újabb, Simon, Lékai, miatt, akkor, Lékai, Jerry, nyolc, újabb, belül, Lemgo, német, három, Donát, előtt, innen, ezért, Lékai, majd, első, FOTÓ, Bodó, Bodó, időt, kért, tett, volt, majd, nőtt, időt, Máté, volt, amit, Ádám, majd, erre, után, már, nem, nem, sőt, jut, még, két, már, van, egy, nem, már, nem, mérkőzés jelentős, mezőny legeredményesebb, magyar válogatott, pénteken kezdődő, olimpiai címvédő, csoportban Varasdon, első három, német valamint pénteken, Jönköpingben sőt olimpiai, védései percen nyolc, Varasdon Kristjan Richárd, Donát alapozva kért, megfelelően kellett Máté, különbség eredményes percen, találkozó csoportban ezért, Ancsin góllal majd, nem Vranjes hajrában, kezdődő játékosa Juhász, FOTÓ Varazdin magyar, átlövésből majd különbség, nem Svédország tudtak, csapata már után, Varasdon megnyugtató kezdődő, helyzetek Dániával kérnie, nőtt szünet előtt, kapus ellépett csapata, elején Kristjan már, még akkor duplázott, tudtak csapat védett, gólszerzők Jerry Vranjes, remekül magyar edzője, Csehországgal szövetségi szünet, jut Palicka nyolc, sikerült kérnie csoportban, Magyarország ezúttal Lékai, majd megkezdte Svédország, Jeppsson tett percben, időkérése majd megkezdte, ezúttal csapata FOTÓ, vezérletével góllal góllal, Mikael vezérletével magyarok, leginkább helytálltak kezdődő, majd jobbátlövője amit, szünet ezúttal címvédő, Lékai címvédő Jönköpingben, szünet elhúztak olimpiai, majd Lékai helyezett, betalált legeredményesebb válogatottnak, címvédő Vranjes Ahogyan, bravúros elején vezérletével, horvátországi cserekapusa büntetőből, magyarok alapozva Appelgren, Donát megkezdte hajrában, miatt Máté előtt, Appelgren szert Varazdin, mérkőzés akcióból német, Balogh leginkább címvédő, Bodó hazaiak, mezőny majd, vezérletével eredményesek, magyarok ezúttal, elején Tolbring, Richárd akkor, újfent első, skandinávok időt, félidő alapozva, helyezett Varazdin, időkérése legeredményesebb, kérnie egy, pénteken nem, Varazdin eredményes, félidő újfent, ekkor szombat, skandinávok Kristjan, magyarok háromszor, ellépett ismét, percen egy, büntetőből gólszerzők, Simon miatt, Csehországgal kért, góllal Juhász, leginkább előtt, találataival Vranjes, innen Európa, Ahogyan kihagyott, ezután majd, pénteken magyarok, sikerült helytálltak, majd délután, bravúros duplázott, Lékai Lékai, két Palicka, ekkor cserekapusa, Bartók Vranjes, nőtt szünet, magyarok veszély, hajrában tudtak, olimpiai Eredmény, felzárkózást fenyegetett, Magyarország védései, részében ismét, mérkőzés magyar, jobbátlövője Lékai, előtt Máté, olimpiai döntetlen, megfelelően Magyarország, két bajnokságon, veszély voltak, leginkább cserekapusa, Svédország egyenlíteni, belül előnyre, magyar skandinávok, bajnokságon már, Richárd fenyegetett, Jönköpingben mezőny, szünet góljával, Varasdon visszakapaszkodni, skandinávok jelentős, Jerry nem, Andresson megmérkőzött, válogatott Dániával, válogatott skandinávok, ezúttal szünet, innen magyar, Lemgo nem, innen magyar, előnyre csapata, Jamali csapat, Varazdin háromszor, Lékai Hornyák, Lékai góljával, Bodó középdöntőbe, góljával van, elhúztak gólszerzők, Ádám Ancsin, Appelgren középdöntőbe, megmérkőzött sikerült, helyezett tudtak, vezérletével legeredményesebb, különbség volt, legeredményesebb bajnokságon, remekül hazaiak, hazaiak büntetőből, szövetségi volt, Varazdin időt, mérkőzés fenyegetett, valamint helyzetek, háromszor kapus, Svédország kérnie, Máté bajnokságon, részében csoportban, átlövésből sikerült, védett mérkőzés, nem Juhász, alapozva találkozó, címvédő Varazdin, alapozva Spanyolországgal,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,