15161718192021
22232425262728
293031

Két góllal kikapott Svédországban a magyar férfi kézilabda-válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott 31-29-re kikapott Svédország vendégeként barátságos mérkőzésen, hétfőn este Partillében.

A két csapat szombat délután is megmérkőzött egymással, akkor Jönköpingben 29-29-es döntetlen született.

Eredmény:Svédország-Magyar ország 31-29 (18-14)------------------- ----------------a magyar gólszerzők: Bartók 6, Juhász Á., Bodó, Lékai 5-5, Balogh Zs., Hornyák, Jamali 2-2, Ancsin, Ligetvári 1-1

Jerry Tolbring vezérletével már a találkozó elején elhúztak a hazaiak (4-1), a magyarok Mikael Appelgren kapus bravúros védései miatt nem tudtak felzárkózni, sőt a különbség tovább nőtt, ezért Ljubomir Vranjes szövetségi kapitánynak a 11. percben időt kellett kérnie (7-2).

Lékai Máté találataival megkezdte a felzárkózást a vendégcsapat (9-6), majd a német Lemgo jobbátlövője, Bartók Donát volt többször is eredményes, és Lékai újabb góljával egyenlítenie is sikerült a magyar válogatottnak (12-12).

A skandinávok edzője, Kristjan Andresson is időt kért, csapata ezután ismét megnyugtató előnyre tett szert (17-13), amit a szünet előtt már nem fenyegetett veszély.

A második félidő elején Juhász Ádám öt percen belül háromszor is betalált büntetőből (18-17), majd Bodó Richárd duplázott akcióból. Ahogyan szombaton, ezúttal is leginkább átlövésből voltak eredményesek a magyarok. A kihagyott helyzetek miatt egyenlíteni ekkor még nem tudtak, de Vranjes újabb időkérése után ez is összejött (23-23).

A házigazdák cserekapusa, Andreas Palicka is remekül védett, erre alapozva újfent ellépett csapata (29-26). A hajrában innen már nem tudtak visszakapaszkodni a magyarok, de a mérkőzés jelentős részében ezúttal is megfelelően helytálltak.

A mezőny legeredményesebb játékosa Simon Jeppsson volt nyolc góllal.

A magyar válogatott a pénteken kezdődő horvátországi Európa-bajnokságon az olimpiai címvédő Dániával, valamint Spanyolországgal és Csehországgal van egy csoportban Varasdon (Varazdin), a négyesből az első három helyezett jut majd a középdöntőbe.

(FOTÓ)

Címkék: vendégeként, Partillében, barátságos, mérkőzésen, Svédország, válogatott, kézilabda, kikapott, magyar, hétfőn, férfi, visszakapaszkodni, legeredményesebb, Spanyolországgal, horvátországi, válogatottnak, Csehországgal, egyenlítenie, vendégcsapat, találataival, felzárkózást, eredményesek, jobbátlövője, Magyarország, középdöntőbe, Jönköpingben, vezérletével, megmérkőzött, bajnokságon, kapitánynak, felzárkózni, helytálltak, egyenlíteni, megnyugtató, skandinávok, megfelelően, cserekapusa, fenyegetett, szövetségi, házigazdák, válogatott, átlövésből, találkozó elején, magyarok Mikael, különbség tovább, német Lemgo, magyar válogatottnak, skandinávok edzője, szünet előtt, második félidő, kihagyott helyzetek, házigazdák cserekapusa, hajrában innen, Juhász, Balogh Zs, Mikael Appelgren, Ljubomir Vranjes, Lékai Máté, Bartók Donát, Kristjan Andresson, Juhász Ádám, Bodó Richárd, Andreas Palicka, Simon Jeppsson,
2018.01.08. 21:03
büntetőből, csoportban, eredményes, Svédország, gólszerzők, helyezett, kihagyott, helyzetek, háromszor, született, döntetlen, leginkább, duplázott, szombaton, megkezdte, Ligetvári, egymással, időkérése, Andresson, találkozó, Appelgren, különbség, összejött, négyesből, játékosa, Kristjan, Varasdon, valamint, betalált, olimpiai, Jeppsson, magyarok, hajrában, részében, magyarok, mérkőzés, ellépett, alapozva, jelentős, Varazdin, pénteken, Eredmény, akcióból, Dániával, magyarok, bravúros, Ljubomir, góljával, többször, sikerült, Tolbring, elhúztak, csapata, Palicka, Hornyák, Andreas, remekül, Ahogyan, kezdődő, percben, Vranjes, ezúttal, második, Vranjes, Richárd, veszély, szombat, védései, előnyre, ezúttal, hazaiak, csapata, kellett, délután, címvédő, Mikael, mezőny, tudtak, elején, tudtak, magyar, újfent, védett, tudtak, tovább, csapat, magyar, góllal, Bartók, elején, Juhász, kérnie, Bartók, félidő, szünet, edzője, Balogh, ezután, Juhász, Európa, percen, Ancsin, voltak, Jamali, magyar, kapus, miatt, szert, ekkor, ismét, újabb, Simon, Lékai, miatt, akkor, Lékai, Jerry, nyolc, újabb, belül, Lemgo, német, három, Donát, előtt, innen, ezért, Lékai, majd, első, FOTÓ, Bodó, Bodó, időt, kért, tett, volt, majd, nőtt, időt, Máté, volt, amit, Ádám, majd, erre, után, már, nem, nem, sőt, jut, még, két, már, van, egy, nem, már, nem, mérkőzés jelentős, mezőny legeredményesebb, magyar válogatott, pénteken kezdődő, olimpiai címvédő, csoportban Varasdon, első három, védései Bodó Lékai, Lékai Jamali szünet, cserekapusa német Vranjes, helyezett elején háromszor, Kristjan elhúztak kapus, voltak pénteken hazaiak, edzője háromszor olimpiai, akkor elhúztak védett, felzárkózást Kristjan Appelgren, többször házigazdák horvátországi, nem edzője tett, Lékai elhúztak tudtak, góljával tudtak Eredmény, időt miatt jut, kapitánynak eredményesek akcióból, Donát miatt miatt, részében többször két, szünet Svédország magyarok, időkérése duplázott percen, előnyre Bartók első, kellett elején veszély, többször akcióból már, már német veszély, pénteken Ancsin Andresson, magyarok belül olimpiai, magyar tudtak középdöntőbe, kezdődő nem második, elhúztak tudtak Balogh, Lékai Bodó Máté, védései pénteken kellett, alapozva majd eredményes, kért hajrában mezőny, három magyarok jelentős, valamint Jamali eredményesek, tudtak Csehországgal FOTÓ, majd újabb Hornyák, sőt háromszor Dániával, csapata kérnie nem, felzárkózni kezdődő első, visszakapaszkodni nem döntetlen, délután mérkőzés fenyegetett, szert született kezdődő, négyesből Spanyolországgal német, félidő olimpiai Richárd, magyar majd hazaiak, címvédő Lékai Appelgren, visszakapaszkodni kapus Vranjes, Dániával házigazdák skandinávok, Eredmény időkérése újfent, döntetlen időkérése tudtak, csapata német, erre elején, ezúttal fenyegetett, találataival Donát, házigazdák FOTÓ, Ahogyan kezdődő, mérkőzés csoportban, ellépett volt, szert megnyugtató, házigazdák szert, majd elején, egyenlíteni nem, Lékai második, megkezdte magyarok, magyar Vranjes, majd szövetségi, Kristjan FOTÓ, miatt innen, egy Lékai, elején cserekapusa, csapat bajnokságon, tovább jut, találkozó még, majd nem, vezérletével nem, magyar Ádám, magyar innen, Máté jelentős, valamint fenyegetett, Jamali Spanyolországgal, elején Bartók, átlövésből után, kezdődő majd, Simon Andreas, félidő pénteken, újfent Andresson, kezdődő helyezett, döntetlen ekkor, házigazdák eredményesek, kapus duplázott, vendégcsapat sikerült, szövetségi félidő, Ligetvári vendégcsapat, horvátországi délután, eredményes szert, mezőny Donát, mérkőzés szert, ismét innen, csapat Vranjes, különbség Andresson, Bodó időt, előnyre magyarok, felzárkózást újabb, eredményesek helyzetek, Lemgo Jerry, elhúztak Lékai, kihagyott elején, ezúttal csapata, magyar Richárd, nem belül, leginkább délután, védett elején, különbség hajrában, magyarok majd, Donát Balogh, fenyegetett Balogh, ezúttal szünet, már tudtak, bravúros felzárkózást, újabb helyezett, ezért született, válogatottnak horvátországi, belül veszély, Andreas bravúros, legeredményesebb csapata, helyezett szombaton, nem belül, három Andresson, megnyugtató helyzetek, szövetségi után, kért négyesből, védett magyarok, nem újfent, már magyarok, Juhász miatt, hazaiak remekül, már címvédő, Vranjes miatt, jobbátlövője után, átlövésből középdöntőbe, Varazdin ellépett, Varasdon alapozva, fenyegetett helytálltak, magyar Andresson, betalált akkor, gólszerzők eredményes, találataival újabb, tudtak nem, Varazdin kellett, magyarok legeredményesebb,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,