11121314151617
18192021222324
252627282930

3. kicsoda57 599
Vizes vb - Az ausztrálok elleni tízgólos győzelemmel kezdett a magyar férfi pólócsapat
Az ausztrálok felett aratott 13-3-as győzelemmel mutatkozott be a magyar férfi vízilabda-válogatott a hazai rendezésű vizes világbajnokság hétfői játéknapján, a Margitszigeten.

Eredmény, B csoport, 1. forduló:Magyarország-Auszt rália 13-3 (1-1, 4-1, 2-1, 6-0)---------------------- -------------------------- -gólszerzők: Varga D. 4,Manhercz, Török, Vámos 2-2, Hárai, Hosnyánszky, Mezei, illetve Edwards, Kayes, Younger

A margitszigeti Hajós Alfréd uszoda 50-es medencéjében telt ház, mintegy hétezer néző előtt szállt vízbe a két csapat, s bár a magyar csapat számított esélyesnek, azért semmiképpen sem várt sétagalopp a vendéglátókra. Már csak azért sem, mert a tavalyi, Rio de Janeiró-i nyári olimpián játszott csoportmérkőzésen 9-9-re végeztek egymással a felek. Néhány héttel azelőtt pedig csak óriási csatában nyert 16-15-re az akkor még Benedek Tibor irányította együttes a Hajósban.

Ausztrál góllal indult a hétfői meccs, a csapatkapitány Varga Dénes kapufán landoló lövéssel válaszolt, majd további kimaradt magyar lehetőségek után, szűk két perccel az első szünet előtt Vámos Márton távoli bombagóllal egyenlített (1-1).

A második nyolc perc Varga eredményes megúszásával indul, majd ugyanő egy keresztléces góllal vétette észre magát újfent (3-1). A hazai előnyhöz kellett az is, hogy Nagy Viktor többször remekül védett. A magyar válogatott Vargához hasonlóan olimpiai és világbajnok játékosa, Hosnyánszky Norbert pattintott lövésére sem volt ellenszere az ellenfélnek. A légiósként a BL-győztes és magyar bajnok Szolnok csapatában pólózó Aaron Younger szépített, de még a nagyszünet előtt jött a válasz Varga részéről (5-2).

A fordulás után a csapatkapitány negyedszer is eredményes volt, ekkor büntetőből vette be a kaput. Nagy továbbra is nagyszerűen védett - 86 százalékon állt ekkor a védési mutatója -, s mivel elöl emberelőnyben Török Béla is betalált, 7-2-re elhúzott a magyar csapat. A volt OSC-s Joe Kayes módosított az álláson a negyed hajrájában.

A befejező játékrészt Hárai Balázs centergólja nyitotta, majd a másik center, a balkezes Mezei Tamás is betalált. A találatok sorát a vb-újonc Manhercz Krisztián folytatta, az ausztrálok játéka szétesett, ezt Vámos használta ki távolról (11-3). Török nagyszerű összjáték után növelte kilencre a különbséget, majd a "közte tíz" is meglett a duplázó Manhercz révén.

A 13-3-as sikert felállva ünnepelte a közönség, amely az éppen ezen a napon 43 éves Märcz Tamás tiszteletére a Happy Birthday-t énekelve köszöntötte a vb-n győztes meccsel bemutatkozó szövetségi kapitányt.

(FOTÓ)

Korábbi eredmények, férfiak, 1. forduló:

-------------------------- --------------

A csoport:Brazília-Kazahsztá n 6-2 (1-1, 0-1, 3-0, 2-0)Montenegró-Kanada 8-8 (3-1, 2-2, 1-1, 2-4)

B csoport:Olaszország-Franci aország 18-9 (5-2, 3-4, 7-1, 3-2)

C csoport:Szerbia - Dél-afrikai Köztársaság 21-5 (6-1, 7-1, 5-1, 3-2)Görögország-Spanyolors zág 8-7 (3-1, 2-2, 1-1, 2-3)

D csoport:Horvátország-Egyes ült Államok 12-7 (3-1, 4-2, 3-1, 2-3)

később:Japán-Oroszország 21.30

Címkék: világbajnokság, Margitszigeten, mutatkozott, győzelemmel, játéknapján, válogatott, ausztrálok, rendezésű, vízilabda, aratott, felett, csoportmérkőzésen, csapatkapitány, csapatkapitány, Franciaország, margitszigeti, vendéglátókra, emberelőnyben, Spanyolország, megúszásával, medencéjében, keresztléces, Magyarország, tiszteletére, Horvátország, Oroszország, irányította, egyenlített, lehetőségek, bombagóllal, Hosnyánszky, különbséget, köszöntötte, bemutatkozó, Olaszország, centergólja, semmiképpen, Köztársaság, Görögország, nagyszerűen, világbajnok, ellenfélnek, magyar csapat, hétfői meccs, csapatkapitány Varga, első szünet, második nyolc, keresztléces góllal, hazai előnyhöz, magyar válogatott, nagyszünet előtt, válasz Varga, fordulás után, Varga, Hajós Alfréd, Benedek Tibor, Varga Dénes, Vámos Márton, Nagy Viktor, Hosnyánszky Norbert, Aaron Younger, Török Béla, OSC-s Joe Kayes, Hárai Balázs, Mezei Tamás, Manhercz Krisztián, Märcz Tamás, Happy Birthday-t, Dél-afrikai Köztársaság, Horvátország-Egyesült Államok,
2017.07.17. 21:54