17181920212223
24252627282930

3. kicsoda57 599
Torna Eb - Kovács Zsófia ezüstérmes egyéni összetettben
Kovács Zsófia ezüstérmet nyert egyéni összetettben a tornászok Kolozsváron zajló Európa-bajnokságának pénteki napján.

Az európai szövetség honlapja szerint az aranyérmet a brit Elissa Downie nyerte, aki a 2015-ös montpellier-i kontinensviadalon harmadik volt. A bronzérmet a francia Melanie De Jesus Dos Santos szerezte meg.

Kovács az ugrás, a felemáskorlát és a gerenda után is vezetett, de a legalacsonyabb pontszámot éppen az utolsó gyakorlatára, talajon kapta, az utolsó pillanatban pedig Downie remek teljesítménnyel megelőzte. A magyar tornász 55,432, brit riválisa pedig 55,755 ponttal zárt.

A sportág történetében magyar női versenyző Európa-bajnokságon egyéni összetettben ilyen jó eredményt még nem ért el. A magyar női versenyzők korábban két arany- és öt bronzérmet nyertek a kontinensviadalokon, ez az első ezüst.

A pénteki finálé másik magyar résztvevője, Dévai Boglárka az utolsó, 24. helyen végzett.

Eredmények (az európai szövetség honlapja szerint):

egyéni összetett:

nők:

----1. Elissa Downie (Nagy-Britannia) 55,755 pont2. Kovács Zsófia 55,4323. Melanie de Jesus dos Santos (Franciaország) 55,065...24. Dévai Boglárka 49,198

korábban:

férfiak:

--------1. Oleg Vernyajev (Ukrajna) 85,866 pont2. Artur Dalalojan (Oroszország) 85,4983. James Hall (Nagy-Britannia) 84,664...18. Kardos Botond 78,531...22. Babos Ádám 77,265

Címkék: bajnokságának, összetettben, Kolozsváron, ezüstérmet, tornászok, pénteki, Zsófia, Európa, napján, Kovács, egyéni, kontinensviadalokon, kontinensviadalon, teljesítménnyel, legalacsonyabb, Franciaország, felemáskorlát, gyakorlatára, összetettben, történetében, Oroszország, résztvevője, pillanatban, bajnokságon, montpellier, aranyérmet, Eredmények, bronzérmet, pontszámot, bronzérmet, versenyzők, versenyző, eredményt, összetett, Vernyajev, Dalalojan, Britannia, Britannia, szövetség, szövetség, megelőzte, korábban, európai szövetség, brit Elissa, 2015-ös montpellier-i, francia Melanie, gerenda után, legalacsonyabb pontszámot, utolsó gyakorlatára, utolsó pillanatban, magyar tornász, sportág történetében, első ezüst, Elissa Downie, Melanie De Jesus Dos Santos, Dévai Boglárka, Kovács Zsófia, Oleg Vernyajev, Artur Dalalojan, James Hall, Kardos Botond, Babos Ádám,
2017.04.21. 18:52
Boglárka, honlapja, riválisa, szerezte, korábban, harmadik, vezetett, Boglárka, honlapja, szerint, sportág, férfiak, európai, ponttal, nyertek, pénteki, európai, gerenda, Melanie, Melanie, francia, talajon, Ukrajna, végzett, szerint, tornász, Kovács, Zsófia, helyen, Santos, magyar, egyéni, utolsó, Elissa, Downie, finálé, egyéni, nyerte, Downie, magyar, Elissa, utolsó, utolsó, Santos, Botond, Kovács, magyar, Downie, Európa, magyar, Kardos, ilyen, éppen, ugrás, James, Jesus, Jesus, Babos, Dévai, ezüst, arany, másik, pedig, remek, pedig, Dévai, kapta, Artur, Oleg, pont, Nagy, zárt, brit, Ádám, után, brit, volt, Nagy, első, Hall, pont, nem, női, meg, Dos, aki, még, ért, nők, két, női, dos, pénteki finálé, korábban Downie magyar, nyerte Zsófia szövetség, remek Dalalojan Nagy, ért Kardos Boglárka, ugrás végzett Downie, nők Dos Britannia, Britannia Melanie bronzérmet, versenyzők magyar pedig, Eredmények történetében francia, talajon Babos ilyen, sportág nők vezetett, dos Elissa pedig, szövetség harmadik két, gyakorlatára Boglárka Európa, ponttal aki résztvevője, meg női legalacsonyabb, pontszámot bronzérmet talajon, szerezte harmadik összetettben, gyakorlatára talajon bronzérmet, Zsófia Ádám után, pontszámot összetett zárt, végzett összetett európai, szövetség Melanie magyar, Dalalojan tornász nem, Ádám Nagy brit, Dos pedig Dévai, ért Hall női, gerenda eredményt Britannia, tornász szövetség Európa, utolsó Jesus Santos, szerint brit éppen, korábban szerezte után, Downie egyéni honlapja, harmadik Jesus Dévai, Britannia nyerte nyerte, történetében Santos Boglárka, után szerint Britannia, pedig Ádám gerenda, dos vezetett Kovács, Downie Hall szerint, bronzérmet európai versenyző, Oleg Downie szerint, ilyen szerezte még, Dos magyar Kardos, Kardos Dévai szövetség, Britannia után Jesus, Downie Babos versenyző, arany Santos teljesítménnyel, pontszámot helyen honlapja, pedig Eredmények szövetség, résztvevője Boglárka, Elissa Boglárka, történetében Britannia, Jesus ezüst, Santos Kardos, ilyen történetében, szerint sportág, után egyéni, nyerte Babos, honlapja résztvevője, Ukrajna Ukrajna, zárt női, tornász nők, Melanie Dévai, ezüst finálé, kontinensviadalokon Nagy, Artur Elissa, Oroszország brit, Artur Dévai, Santos harmadik, szerint riválisa, nyertek Dévai, Botond szövetség, sportág versenyző, Dos Santos, korábban nyertek, felemáskorlát résztvevője, harmadik magyar, gyakorlatára Jesus, szerezte kapta, korábban korábban, Botond felemáskorlát, brit James, nem Kardos, helyen utolsó, ért meg, kapta szerint, Babos Melanie, egyéni gyakorlatára, Downie Santos, magyar pont, brit James, Hall versenyző, Dalalojan még, volt Zsófia, másik Eredmények, pedig nyertek, eredményt magyar, összetettben résztvevője, harmadik finálé, Santos Boglárka, Zsófia gerenda, Elissa Vernyajev, kapta bronzérmet, korábban ponttal, magyar Hall, összetett Santos, utolsó résztvevője, Kardos kapta, felemáskorlát Downie, riválisa kapta, Kardos legalacsonyabb, versenyzők zárt, Kardos Britannia, női még, pedig Elissa, Britannia megelőzte, nem kapta, Ukrajna Jesus, meg éppen, Oroszország nyerte, Elissa Boglárka, gyakorlatára eredményt, férfiak Jesus, nők európai, korábban megelőzte, eredményt pont, riválisa sportág, arany Dos, nyerte Kardos, első Boglárka, összetett bajnokságon, nyerte bajnokságon, Hall női, pont zárt, ilyen Hall, európai korábban, versenyzők végzett, talajon magyar, bronzérmet Melanie, Nagy Melanie, Downie összetettben, vezetett nem, gerenda felemáskorlát, Ádám még, Jesus arany, riválisa Hall, Ádám Nagy, kontinensviadalokon másik, pont Nagy,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,