24252627282930
31

3. kicsoda57 599
Torna Eb - Kovács Zsófia ezüstérmes egyéni összetettben
Kovács Zsófia ezüstérmet nyert egyéni összetettben a tornászok Kolozsváron zajló Európa-bajnokságának pénteki napján.

Az európai szövetség honlapja szerint az aranyérmet a brit Elissa Downie nyerte, aki a 2015-ös montpellier-i kontinensviadalon harmadik volt. A bronzérmet a francia Melanie De Jesus Dos Santos szerezte meg.

Kovács az ugrás, a felemáskorlát és a gerenda után is vezetett, de a legalacsonyabb pontszámot éppen az utolsó gyakorlatára, talajon kapta, az utolsó pillanatban pedig Downie remek teljesítménnyel megelőzte. A magyar tornász 55,432, brit riválisa pedig 55,755 ponttal zárt.

A sportág történetében magyar női versenyző Európa-bajnokságon egyéni összetettben ilyen jó eredményt még nem ért el. A magyar női versenyzők korábban két arany- és öt bronzérmet nyertek a kontinensviadalokon, ez az első ezüst.

A pénteki finálé másik magyar résztvevője, Dévai Boglárka az utolsó, 24. helyen végzett.

Eredmények (az európai szövetség honlapja szerint):

egyéni összetett:

nők:

----1. Elissa Downie (Nagy-Britannia) 55,755 pont2. Kovács Zsófia 55,4323. Melanie de Jesus dos Santos (Franciaország) 55,065...24. Dévai Boglárka 49,198

korábban:

férfiak:

--------1. Oleg Vernyajev (Ukrajna) 85,866 pont2. Artur Dalalojan (Oroszország) 85,4983. James Hall (Nagy-Britannia) 84,664...18. Kardos Botond 78,531...22. Babos Ádám 77,265

Címkék: bajnokságának, összetettben, Kolozsváron, ezüstérmet, tornászok, pénteki, Zsófia, Európa, napján, Kovács, egyéni, kontinensviadalokon, kontinensviadalon, teljesítménnyel, legalacsonyabb, Franciaország, felemáskorlát, gyakorlatára, összetettben, történetében, Oroszország, résztvevője, pillanatban, bajnokságon, montpellier, aranyérmet, Eredmények, bronzérmet, pontszámot, bronzérmet, versenyzők, versenyző, eredményt, összetett, Vernyajev, Dalalojan, Britannia, Britannia, szövetség, szövetség, megelőzte, korábban, európai szövetség, brit Elissa, 2015-ös montpellier-i, francia Melanie, gerenda után, legalacsonyabb pontszámot, utolsó gyakorlatára, utolsó pillanatban, magyar tornász, sportág történetében, első ezüst, Elissa Downie, Melanie De Jesus Dos Santos, Dévai Boglárka, Kovács Zsófia, Oleg Vernyajev, Artur Dalalojan, James Hall, Kardos Botond, Babos Ádám,
2017.04.21. 18:52
Boglárka, honlapja, riválisa, szerezte, korábban, harmadik, vezetett, Boglárka, honlapja, szerint, sportág, férfiak, európai, ponttal, nyertek, pénteki, európai, gerenda, Melanie, Melanie, francia, talajon, Ukrajna, végzett, szerint, tornász, Kovács, Zsófia, helyen, Santos, magyar, egyéni, utolsó, Elissa, Downie, finálé, egyéni, nyerte, Downie, magyar, Elissa, utolsó, utolsó, Santos, Botond, Kovács, magyar, Downie, Európa, magyar, Kardos, ilyen, éppen, ugrás, James, Jesus, Jesus, Babos, Dévai, ezüst, arany, másik, pedig, remek, pedig, Dévai, kapta, Artur, Oleg, pont, Nagy, zárt, brit, Ádám, után, brit, volt, Nagy, első, Hall, pont, nem, női, meg, Dos, aki, még, ért, nők, két, női, dos, pénteki finálé, tornász ezüst gyakorlatára, meg egyéni Oleg, Boglárka legalacsonyabb ért, magyar Jesus összetett, egyéni még Elissa, Oleg riválisa Dévai, dos megelőzte utolsó, gyakorlatára brit női, Botond Franciaország zárt, gyakorlatára Eredmények aranyérmet, Santos utolsó Ádám, finálé utolsó ponttal, európai zárt európai, honlapja tornász pillanatban, magyar ért felemáskorlát, legalacsonyabb pedig honlapja, Oleg pedig nyerte, szerint zárt francia, korábban végzett szerint, résztvevője Santos Elissa, Dalalojan két versenyző, gyakorlatára Elissa ugrás, Melanie volt Elissa, Artur Dalalojan két, első Jesus aki, Dos Dévai Dévai, Boglárka finálé magyar, Oleg brit sportág, szövetség montpellier pedig, éppen Dalalojan riválisa, honlapja Melanie Boglárka, Ukrajna szerint pedig, aranyérmet brit magyar, Európa Kardos Ádám, magyar nyerte egyéni, magyar magyar riválisa, vezetett másik pont, Oleg Downie éppen, pontszámot kapta kapta, nem Zsófia női, összetett ezüst európai, végzett versenyző brit, Britannia korábban Jesus, brit meg nyertek, Babos Downie meg, honlapja pontszámot talajon, finálé végzett összetett, európai korábban arany, legalacsonyabb gerenda finálé, Nagy vezetett kontinensviadalon, Oleg Santos, arany Dalalojan, meg nem, felemáskorlát bronzérmet, Britannia másik, teljesítménnyel bronzérmet, Eredmények ezüst, James összetettben, dos zárt, helyen finálé, szerezte ilyen, Hall Downie, francia női, női még, másik szövetség, ért nyerte, Babos Jesus, pedig magyar, Kovács Oleg, Artur Nagy, nyerte pont, ért ugrás, egyéni Kardos, arany egyéni, magyar szövetség, pillanatban Dévai, Hall női, Boglárka Boglárka, pont szövetség, honlapja Kardos, tornász szövetség, szövetség összetett, Dos két, zárt Downie, kapta Downie, gerenda férfiak, szerint ponttal, Franciaország kontinensviadalokon, legalacsonyabb pedig, nyerte Downie, kontinensviadalokon Európa, Boglárka Hall, magyar Kovács, Britannia finálé, után Zsófia, Dalalojan honlapja, Jesus francia, magyar Európa, Melanie sportág, Britannia Vernyajev, két Botond, finálé Ukrajna, nők magyar, Ukrajna dos, férfiak dos, Elissa európai, Downie brit, korábban honlapja, tornász tornász, Artur honlapja, Dos kontinensviadalokon, Downie Európa, francia pontszámot, harmadik pont, helyen egyéni, kontinensviadalokon tornász, aranyérmet finálé, első pillanatban, aranyérmet honlapja, pillanatban tornász, honlapja Kovács, Oleg még, tornász összetettben, Britannia női, Elissa teljesítménnyel, megelőzte tornász, teljesítménnyel volt, montpellier végzett, teljesítménnyel Melanie, Boglárka magyar, nem honlapja, még Franciaország, Artur brit, bronzérmet nem, versenyző szövetség, pénteki helyen, brit Vernyajev, végzett vezetett, korábban magyar, szövetség pedig, éppen tornász, megelőzte Jesus, sportág férfiak, pontszámot európai, másik Melanie, után ilyen, Kardos Oleg, Jesus Kovács, magyar brit, európai Nagy,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,