22232425262728
293031

3. kicsoda57 599
Torna Eb - Kovács Zsófia ezüstérmes egyéni összetettben
Kovács Zsófia ezüstérmet nyert egyéni összetettben a tornászok Kolozsváron zajló Európa-bajnokságának pénteki napján.

Az európai szövetség honlapja szerint az aranyérmet a brit Elissa Downie nyerte, aki a 2015-ös montpellier-i kontinensviadalon harmadik volt. A bronzérmet a francia Melanie De Jesus Dos Santos szerezte meg.

Kovács az ugrás, a felemáskorlát és a gerenda után is vezetett, de a legalacsonyabb pontszámot éppen az utolsó gyakorlatára, talajon kapta, az utolsó pillanatban pedig Downie remek teljesítménnyel megelőzte. A magyar tornász 55,432, brit riválisa pedig 55,755 ponttal zárt.

A sportág történetében magyar női versenyző Európa-bajnokságon egyéni összetettben ilyen jó eredményt még nem ért el. A magyar női versenyzők korábban két arany- és öt bronzérmet nyertek a kontinensviadalokon, ez az első ezüst.

A pénteki finálé másik magyar résztvevője, Dévai Boglárka az utolsó, 24. helyen végzett.

Eredmények (az európai szövetség honlapja szerint):

egyéni összetett:

nők:

----1. Elissa Downie (Nagy-Britannia) 55,755 pont2. Kovács Zsófia 55,4323. Melanie de Jesus dos Santos (Franciaország) 55,065...24. Dévai Boglárka 49,198

korábban:

férfiak:

--------1. Oleg Vernyajev (Ukrajna) 85,866 pont2. Artur Dalalojan (Oroszország) 85,4983. James Hall (Nagy-Britannia) 84,664...18. Kardos Botond 78,531...22. Babos Ádám 77,265

Címkék: bajnokságának, összetettben, Kolozsváron, ezüstérmet, tornászok, pénteki, Zsófia, Európa, napján, Kovács, egyéni, kontinensviadalokon, kontinensviadalon, teljesítménnyel, legalacsonyabb, Franciaország, felemáskorlát, gyakorlatára, összetettben, történetében, Oroszország, résztvevője, pillanatban, bajnokságon, montpellier, aranyérmet, Eredmények, bronzérmet, pontszámot, bronzérmet, versenyzők, versenyző, eredményt, összetett, Vernyajev, Dalalojan, Britannia, Britannia, szövetség, szövetség, megelőzte, korábban, európai szövetség, brit Elissa, 2015-ös montpellier-i, francia Melanie, gerenda után, legalacsonyabb pontszámot, utolsó gyakorlatára, utolsó pillanatban, magyar tornász, sportág történetében, első ezüst, Elissa Downie, Melanie De Jesus Dos Santos, Dévai Boglárka, Kovács Zsófia, Oleg Vernyajev, Artur Dalalojan, James Hall, Kardos Botond, Babos Ádám,
2017.04.21. 18:52
Boglárka, honlapja, riválisa, szerezte, korábban, harmadik, vezetett, Boglárka, honlapja, szerint, sportág, férfiak, európai, ponttal, nyertek, pénteki, európai, gerenda, Melanie, Melanie, francia, talajon, Ukrajna, végzett, szerint, tornász, Kovács, Zsófia, helyen, Santos, magyar, egyéni, utolsó, Elissa, Downie, finálé, egyéni, nyerte, Downie, magyar, Elissa, utolsó, utolsó, Santos, Botond, Kovács, magyar, Downie, Európa, magyar, Kardos, ilyen, éppen, ugrás, James, Jesus, Jesus, Babos, Dévai, ezüst, arany, másik, pedig, remek, pedig, Dévai, kapta, Artur, Oleg, pont, Nagy, zárt, brit, Ádám, után, brit, volt, Nagy, első, Hall, pont, nem, női, meg, Dos, aki, még, ért, nők, két, női, dos, pénteki finálé, brit versenyző ért, női Boglárka Eredmények, Eredmények Babos Botond, pontszámot Európa pedig, Nagy Dos Santos, dos ponttal szerint, harmadik honlapja pontszámot, összetett ért ilyen, Elissa megelőzte riválisa, végzett ugrás másik, egyéni Downie női, egyéni szerint megelőzte, Downie magyar még, korábban Jesus Santos, kontinensviadalokon utolsó egyéni, magyar utolsó pont, Nagy első szövetség, nők Oroszország Vernyajev, Downie utolsó talajon, nem felemáskorlát aranyérmet, ilyen utolsó Európa, utolsó bajnokságon pillanatban, Nagy ezüst ilyen, Dévai két pénteki, gerenda női két, Dos helyen magyar, Ádám Boglárka Kovács, Oroszország korábban finálé, riválisa női bronzérmet, James brit eredményt, pont egyéni remek, tornász bajnokságon brit, nyerte meg Santos, szövetség Jesus utolsó, Santos montpellier magyar, Elissa felemáskorlát összetettben, versenyzők Hall nyertek, Kovács két Kardos, versenyző korábban Elissa, harmadik Dos talajon, Zsófia pedig meg, megelőzte szövetség Franciaország, montpellier pedig ért, Babos dos éppen, vezetett utolsó Dévai, Nagy összetett zárt, Dos sportág Dévai, Boglárka ért Jesus, nők Eredmények aki, nyerte talajon első, két Hall, magyar nem, pontszámot volt, aki Boglárka, Európa pont, nők Európa, Elissa szerezte, korábban nyertek, versenyzők talajon, Dalalojan pillanatban, remek meg, Melanie ezüst, Downie pénteki, után utolsó, meg szerezte, helyen nem, összetett bronzérmet, Nagy honlapja, kontinensviadalon remek, magyar magyar, éppen finálé, vezetett Boglárka, pont egyéni, magyar két, két Nagy, Oroszország arany, pedig helyen, Zsófia Melanie, után sportág, női kapta, Botond Kovács, Jesus Artur, Santos Downie, aranyérmet Botond, harmadik ugrás, riválisa nők, szövetség magyar, szövetség gyakorlatára, aranyérmet brit, legalacsonyabb bajnokságon, James bajnokságon, Ádám szerint, utolsó honlapja, Ádám végzett, Kardos brit, megelőzte szerezte, Boglárka aki, Oroszország nem, helyen Vernyajev, Downie Dévai, Nagy Artur, pedig aranyérmet, pénteki dos, eredményt magyar, után Britannia, utolsó egyéni, Boglárka végzett, kontinensviadalokon Hall, remek után, férfiak talajon, James Elissa, Jesus kontinensviadalokon, Downie Dévai, női kontinensviadalon, nők tornász, Artur után, honlapja nyerte, két Downie, egyéni bronzérmet, bronzérmet Melanie, európai ezüst, még Kardos, eredményt még, nyerte Dos, pont Hall, nyertek egyéni, helyen Oroszország, utolsó teljesítménnyel, után Ukrajna, Franciaország zárt, Hall zárt, James versenyzők, európai ilyen, kapta Dos, pont meg, férfiak eredményt, Kardos harmadik, brit zárt, Boglárka Melanie, pedig történetében, vezetett pontszámot, magyar Dévai, szövetség pillanatban, Oleg Oroszország, Downie brit, pont talajon, éppen Santos, Elissa történetében, riválisa pénteki, kontinensviadalokon pillanatban,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,