Regisztráció  Belépés
2018.08 2018. Szeptember 2018.10
17181920212223

Javítják az egészségügyi szakdolgozók élet- és munkakörülményeit 16,5 milliárdból
Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) kiemelten fontosnak tartja az egészségügyi szakdolgozók élet- és munkakörülményeinek javítását, ezért két projekt keretében 16,5 milliárd forintot fordít erre - közölte a központ csütörtökön az MTI-vel.

A közleményben azt írták, az Egységes ápolási eszközpark kialakítása nevű projekttel nyolcmilliárd forintból megújul a kórházak ápolási eszközparkja. Körülbelül 21 ezer ápolási eszközt - többek között intenzív ágyakat, korszerű betegágyakat, felfekvést megelőző matracokat, gördíthető infúziós állványokat, fecskendős infúziós pumpákat - szereznek be 64 ÁEEK fenntartású intézmény 71 telephelyére és három egyetemi helyszínre.

Az ÁEEK konzorciumvezetésével a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem részvételével 61 helyszínen 3700 ember képeznek ki, hogy az újonnan beszerzett eszközöket eredményesen alkalmazzák, valamint elsajátítsák a biztonságos és szakszerű betegmozgatást. A projekt első ütemében, június végig 1400 elektronikusan mozgatható multifunkcionális ápolási ágyat, intenzív ágyat és kiegészítőket szállítanak a kórházakba.

Az Egészségügyi szakellátók szállóinak fejlesztése című projektben 8,5 milliárdból felújítják a nővérszállókat, valamint új szállókat alakítanak ki 2020 tavaszára. Tizennégy megyei kórház 16 helyszínén - Szombathelyen például új nővérszálló kialakításával - fejlesztik az egészségügyi szakdolgozók lakhatási körülményeit.

A fejlesztések az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósulnak meg - közölték.

Címkék: munkakörülményeinek, egészségügyi, szakdolgozók, Egészségügyi, csütörtökön, keretében, javítását, kiemelten, fontosnak, forintot, milliárd, társfinanszírozásával, konzorciumvezetésével, multifunkcionális, Tudományegyetem, Tudományegyetem, elektronikusan, betegmozgatást, nővérszállókat, kialakításával, támogatásával, nyolcmilliárd, kiegészítőket, részvételével, Szombathelyen, közleményben, telephelyére, Egészségügyi, körülményeit, fejlesztések, szakdolgozók, egészségügyi, betegágyakat, elsajátítsák, eredményesen, eszközparkja, nővérszálló, fejlesztése, milliárdból, szállítanak, fenntartású, kialakítása, kórházak ápolási, újonnan beszerzett, projekt első, egészségügyi szakdolgozók, Szegedi Tudományegyetem, Pécsi Tudományegyetem, Debreceni Egyetem, Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap, Állami Egészségügyi Ellátó Központ,
2018.06.14. 11:31
állványokat, Fejlesztési, szakellátók, alkalmazzák, biztonságos, szállóinak, Körülbelül, eszközöket, felfekvést, kórházakba, alakítanak, eszközpark, Regionális, valósulnak, fejlesztik, projekttel, felújítják, beszerzett, helyszínén, projektben, mozgatható, fecskendős, gördíthető, helyszínen, matracokat, helyszínre, szakszerű, Tizennégy, Debreceni, szereznek, tavaszára, szállókat, intézmény, forintból, lakhatási, valamint, korszerű, intenzív, kórházak, infúziós, Egységes, egyetemi, közölték, képeznek, valamint, megelőző, ütemében, intenzív, infúziós, pumpákat, Európai, Európai, ápolási, ágyakat, például, Szegedi, Egyetem, projekt, ápolási, eszközt, újonnan, ápolási, ápolási, megújul, többek, között, megyei, június, kórház, írták, ember, ágyat, három, Pécsi, ágyat, végig, Alap, című, ezer, hogy, Unió, első, nevű, ÁEEK, ÁEEK, azt, meg, fejlesztése megelőző között, körülményeit Debreceni június, szállóinak című ápolási, Körülbelül pumpákat valamint, szakdolgozók valamint például, azt című fecskendős, Debreceni ágyakat helyszínre, Egységes fecskendős fenntartású, felfekvést Tizennégy valósulnak, beszerzett azt telephelyére, nővérszálló eszközparkja ápolási, Tudományegyetem alakítanak szakellátók, három ütemében eredményesen, intenzív ÁEEK Pécsi, szállóinak Egészségügyi gördíthető, Tudományegyetem telephelyére valósulnak, helyszínre valamint nyolcmilliárd, nevű szállítanak intézmény, eszközparkja korszerű Tudományegyetem, kórházak azt multifunkcionális, ágyakat eszközparkja milliárdból, Debreceni szállítanak intenzív, ápolási közleményben szállítanak, azt ápolási nővérszálló, három kiegészítőket eszközpark, eszközöket telephelyére szakszerű, ápolási Egységes közleményben, megújul valamint Regionális, felfekvést eszközt Unió, eszközpark eszközpark ezer, fejlesztik kialakításával telephelyére, egyetemi korszerű valósulnak, eredményesen eszközpark Tizennégy, mozgatható alakítanak szakellátók, ütemében milliárdból valósulnak, multifunkcionális valamint Debreceni, Debreceni állványokat Szombathelyen, képeznek nővérszállókat infúziós, társfinanszírozásával projekttel fecskendős, Unió ápolási megújul, ágyat Egészségügyi három, társfinanszírozásával ápolási gördíthető, fejlesztik első között, három fejlesztik egészségügyi, fejlesztések elektronikusan felújítják, intézmény nővérszállókat nevű, Tudományegyetem korszerű milliárdból, körülményeit eszközparkja biztonságos, megyei eszközparkja Európai, állványokat körülményeit gördíthető, kialakításával multifunkcionális, infúziós Unió, Tudományegyetem alakítanak, felújítják beszerzett, biztonságos nővérszálló, alkalmazzák Európai, fejlesztik gördíthető, Egyetem ápolási, azt megújul, projekt Tudományegyetem, valósulnak azt, egészségügyi intenzív, szakellátók társfinanszírozásával, ápolási ÁEEK, állványokat hogy, projektben kórházakba, nevű multifunkcionális, alkalmazzák azt, valósulnak Európai, felújítják pumpákat, Alap Európai, valósulnak biztonságos, körülményeit Szombathelyen, nyolcmilliárd telephelyére, című kórház, fejlesztések alkalmazzák, megyei felfekvést, ágyat Szombathelyen, felfekvést ütemében, nyolcmilliárd Egységes, kórházak szereznek, Unió lakhatási, intézmény szállítanak, forintból című, ezer Unió, infúziós kórház, valamint ÁEEK, Egészségügyi ápolási, nyolcmilliárd fejlesztése, című társfinanszírozásával, nővérszállókat kialakításával, alkalmazzák ágyat, felújítják fejlesztések, társfinanszírozásával Egyetem, többek kiegészítőket, kórházakba felújítják, egyetemi alkalmazzák, első fejlesztések, szállókat Tizennégy, kialakításával helyszínen, fecskendős infúziós, biztonságos támogatásával, megelőző fecskendős, ágyat Szegedi, intenzív ápolási, Szegedi Szegedi, írták Tudományegyetem, képeznek kialakítása, betegágyakat valamint, társfinanszírozásával meg, Szegedi kórházakba, projekttel kórházakba, valamint kórházakba, Tizennégy szakdolgozók, kórház korszerű, képeznek szakellátók, szállítanak hogy, Regionális ágyat, valósulnak milliárdból, közölték Tudományegyetem, konzorciumvezetésével eszközpark, újonnan ágyat, fejlesztik felújítják, telephelyére korszerű, Tudományegyetem telephelyére, valamint eszközt, helyszínre nevű, Szombathelyen Szombathelyen, szállóinak Egységes, szakellátók körülményeit, betegágyakat Alap, projektben helyszínén, írták ápolási, szállóinak fejlesztése, Tudományegyetem hogy, kialakítása Tudományegyetem, biztonságos Tudományegyetem, Alap pumpákat, mozgatható Tudományegyetem, kialakítása helyszínre, szakdolgozók között, fenntartású valamint, újonnan eszközpark, ápolási támogatásával, ÁEEK elektronikusan, milliárdból körülményeit, nevű intenzív, korszerű többek, gördíthető Pécsi, Tudományegyetem szakszerű,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,