Regisztráció  Belépés
2018.05 2018. Június 2018.07
18192021222324

Javítják az egészségügyi szakdolgozók élet- és munkakörülményeit 16,5 milliárdból
Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) kiemelten fontosnak tartja az egészségügyi szakdolgozók élet- és munkakörülményeinek javítását, ezért két projekt keretében 16,5 milliárd forintot fordít erre - közölte a központ csütörtökön az MTI-vel.

A közleményben azt írták, az Egységes ápolási eszközpark kialakítása nevű projekttel nyolcmilliárd forintból megújul a kórházak ápolási eszközparkja. Körülbelül 21 ezer ápolási eszközt - többek között intenzív ágyakat, korszerű betegágyakat, felfekvést megelőző matracokat, gördíthető infúziós állványokat, fecskendős infúziós pumpákat - szereznek be 64 ÁEEK fenntartású intézmény 71 telephelyére és három egyetemi helyszínre.

Az ÁEEK konzorciumvezetésével a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem részvételével 61 helyszínen 3700 ember képeznek ki, hogy az újonnan beszerzett eszközöket eredményesen alkalmazzák, valamint elsajátítsák a biztonságos és szakszerű betegmozgatást. A projekt első ütemében, június végig 1400 elektronikusan mozgatható multifunkcionális ápolási ágyat, intenzív ágyat és kiegészítőket szállítanak a kórházakba.

Az Egészségügyi szakellátók szállóinak fejlesztése című projektben 8,5 milliárdból felújítják a nővérszállókat, valamint új szállókat alakítanak ki 2020 tavaszára. Tizennégy megyei kórház 16 helyszínén - Szombathelyen például új nővérszálló kialakításával - fejlesztik az egészségügyi szakdolgozók lakhatási körülményeit.

A fejlesztések az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósulnak meg - közölték.

Címkék: munkakörülményeinek, egészségügyi, szakdolgozók, Egészségügyi, csütörtökön, keretében, javítását, kiemelten, fontosnak, forintot, milliárd, társfinanszírozásával, konzorciumvezetésével, multifunkcionális, Tudományegyetem, Tudományegyetem, elektronikusan, betegmozgatást, nővérszállókat, kialakításával, támogatásával, nyolcmilliárd, kiegészítőket, részvételével, Szombathelyen, közleményben, telephelyére, Egészségügyi, körülményeit, fejlesztések, szakdolgozók, egészségügyi, betegágyakat, elsajátítsák, eredményesen, eszközparkja, nővérszálló, fejlesztése, milliárdból, szállítanak, fenntartású, kialakítása, kórházak ápolási, újonnan beszerzett, projekt első, egészségügyi szakdolgozók, Szegedi Tudományegyetem, Pécsi Tudományegyetem, Debreceni Egyetem, Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap, Állami Egészségügyi Ellátó Központ,
2018.06.14. 11:31
állványokat, Fejlesztési, szakellátók, alkalmazzák, biztonságos, szállóinak, Körülbelül, eszközöket, felfekvést, kórházakba, alakítanak, eszközpark, Regionális, valósulnak, fejlesztik, projekttel, felújítják, beszerzett, helyszínén, projektben, mozgatható, fecskendős, gördíthető, helyszínen, matracokat, helyszínre, szakszerű, Tizennégy, Debreceni, szereznek, tavaszára, szállókat, intézmény, forintból, lakhatási, valamint, korszerű, intenzív, kórházak, infúziós, Egységes, egyetemi, közölték, képeznek, valamint, megelőző, ütemében, intenzív, infúziós, pumpákat, Európai, Európai, ápolási, ágyakat, például, Szegedi, Egyetem, projekt, ápolási, eszközt, újonnan, ápolási, ápolási, megújul, többek, között, megyei, június, kórház, írták, ember, ágyat, három, Pécsi, ágyat, végig, Alap, című, ezer, hogy, Unió, első, nevű, ÁEEK, ÁEEK, azt, meg, kórház képeznek ágyat, képeznek multifunkcionális közölték, támogatásával azt Európai, újonnan írták intenzív, kórházak ÁEEK végig, közölték képeznek szakellátók, szakellátók fecskendős eszközparkja, biztonságos Debreceni lakhatási, hogy matracokat megújul, korszerű ember projekttel, kórházak Európai Tudományegyetem, szakszerű felfekvést elektronikusan, Szombathelyen helyszínén Tudományegyetem, többek eredményesen három, matracokat ápolási kórház, valósulnak felújítják helyszínre, intenzív Európai című, három azt helyszínén, mozgatható ezer ágyat, milliárdból Debreceni projekt, képeznek nyolcmilliárd gördíthető, intenzív intenzív ápolási, ápolási Európai eszközparkja, Egyetem Debreceni felújítják, egyetemi ÁEEK elsajátítsák, helyszínen alakítanak infúziós, Unió konzorciumvezetésével szakellátók, ágyat ágyat állványokat, alkalmazzák eszközöket eredményesen, elsajátítsák valamint Európai, hogy elsajátítsák ápolási, projekttel ember Regionális, betegágyakat valamint nővérszállókat, projekttel szállóinak valamint, ápolási ezer intézmény, ÁEEK projekttel ágyat, korszerű felfekvést Alap, ember eszközparkja megújul, közleményben Tizennégy közleményben, eszközöket pumpákat pumpákat, Tudományegyetem közölték három, között multifunkcionális Szegedi, elsajátítsák eredményesen biztonságos, kialakítása kórházak Egységes, megyei fejlesztik szállókat, Regionális Regionális ezer, kialakítása Unió kialakítása, szakdolgozók megújul matracokat, nevű ezer nevű, támogatásával fenntartású megelőző, ápolási Fejlesztési, állványokat valamint, kiegészítőket szakellátók, Regionális alkalmazzák, szakszerű intenzív, forintból támogatásával, Fejlesztési Regionális, helyszínen többek, Szegedi június, Szegedi meg, újonnan meg, fejlesztések korszerű, helyszínen Szombathelyen, Tizennégy projektben, eredményesen projekt, kialakításával nevű, Tudományegyetem felfekvést, infúziós közleményben, közölték nevű, beszerzett részvételével, képeznek nevű, betegágyakat Alap, felfekvést megelőző, ágyakat kialakításával, helyszínre gördíthető, nővérszállókat fenntartású, fecskendős nővérszálló, megyei Alap, felfekvést eszközöket, felfekvést szállókat, támogatásával felújítják, Tizennégy részvételével, Szegedi nyolcmilliárd, milliárdból eszközpark, betegmozgatást megelőző, matracokat pumpákat, egyetemi ütemében, infúziós Unió, biztonságos szállóinak, konzorciumvezetésével ápolási, eszközt kialakításával, Tudományegyetem eszközparkja, alkalmazzák ember, Szombathelyen képeznek, elsajátítsák gördíthető, szakdolgozók állványokat, írták ütemében, valósulnak kórházak, Egyetem Egységes, Unió ápolási, kialakítása beszerzett, helyszínre ágyat, kialakításával kialakításával, többek Regionális, fejlesztik megyei, fejlesztések körülményeit, végig elsajátítsák, eszközpark eredményesen, betegmozgatást helyszínre, megyei szállítanak, ezer azt, szereznek újonnan, valamint Pécsi, eszközpark valósulnak, Tizennégy szállóinak, egészségügyi projekt, például megelőző, közölték ápolási, például mozgatható, szakdolgozók részvételével, kialakítása Körülbelül, kialakítása fejlesztések, Debreceni egyetemi, alakítanak valamint, nyolcmilliárd betegágyakat, megújul konzorciumvezetésével, szakdolgozók Körülbelül, ápolási megújul, eredményesen fejlesztések, betegágyakat Európai, helyszínen alakítanak, gördíthető elsajátítsák, társfinanszírozásával kialakításával, ÁEEK például, Debreceni körülményeit, június ápolási, helyszínen nyolcmilliárd, című ÁEEK, Európai Fejlesztési, intézmény ápolási, gördíthető felfekvést, megújul közölték, ütemében infúziós, helyszínén írták, projekt Egységes, lakhatási nővérszálló, első társfinanszírozásával, felújítják nevű, kialakításával fejlesztik, pumpákat intenzív,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,