2018.09 2018. Október 2018.11
15161718192021

Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Bácskai döntős 1500 méteren
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
A hat magyar közül csak Bácskai Sára Luca jutott fináléba 1500 méteren a drezdai EnergieVerbund Arenában zajló rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság szombati napján, míg a kisdöntőben szerepelhet Jászapáti Petra és Krueger Cole.

Bácskait a második elődöntőbe sorolták be, ahonnan rendkívül okos versenyzéssel jutott a legjobb hatot felvonultató fináléba. A magyar versenyző, aki délelőtt megnyerte a selejtezőben kiesettek 500 méteres rangsoroló futamát, végig az élbolyban próbált helyezkedni, hogy tapadjon a futam legjobbjára, a világ- és Európa-bajnok olasz Arianna Fontanára. Amikor a táv felénél visszaesett hatodiknak, azonnal ritmust váltott, így ismét feljött a harmadik helyre. Két körrel a vége előtt gyönyörűen belső ívre került az egyik kanyarban, így megelőzte az orosz Jekatyerina Konsztantyinovát, azaz az olasz klasszis mögött bejutott a fináléba.

A harmadik elődöntős futamban két magyar szerepelt Jászapáti Petra és Kónya Zsófia révén. A rajt után azonnal élre álltak, próbáltak összedolgozva senkit nem maguk elé engedni. A német versenyzőnek még nem sikerült szétzilálni a magyar tandemet, de a franciának már igen. Innentől nyílt lett a verseny, Kónya folyamatosan csúszott hátra, az egyre fáradó Jászapáti pedig a második, még finálét érő pozícióját próbálta védeni, azonban az orosz Jekatyerina Jefremenkova után az utolsó körben az olasz Martina Valcepina is elé került. Jászapáti így csak a kisdöntőben szerepelhet, Kónya pedig hatodikként ért célba.

A férfiaknál Knoch Viktor is elöl próbált helyezkedni, sosem volt harmadik helynél hátrébb. A hajrához közeledve a második, döntőt érő pozíciót védte a futam legjobbja, a világ- és Európa-bajnok Sjinkie Knegttel szemben. Úgy tűnt, a holland belső ívre került, majd testtel kilökte a negyedik olimpiájára készülő vetélytársát, aki ugyan talpon maradt, de visszaesett a nyolcadik helyre. A zsűri a futam után Knochot látta szabálytalannak, így kizárta.

A következő futamban Burján Csaba és a magyar színekben versenyző, amerikai születésű Krueger Cole is próbált összedolgozni, de folyamatosan visszaestek. Burján mindent megpróbált, hogy legalább a kisdöntőt jelentő negyedik helyet megcsípje, folyamatosan harcolt, végül az utolsó előtti kanyarban hárman is kicsúsztak. Ennek Krueger örülhetett a legjobban, mert így negyedikként ő került a B döntőbe.

A szombati program az 1500 méter döntőivel folytatódik, majd az 500 méter küzdelmei következnek, végül a váltók elődöntőire kerül sor, vasárnap pedig az 1000 méter és a staféták versenyével zárul a kontinensviadal.

Címkék: különtudósítója, EnergieVerbund, gyorskorcsolya, rövidpályás, kisdöntőben, szerepelhet, Jászapáti, bajnokság, Gergelics, szombati, Arenában, Konsztantyinovát, kontinensviadal, szabálytalannak, versenyzéssel, összedolgozni, összedolgozva, selejtezőben, Jefremenkova, folyamatosan, versenyzőnek, negyedikként, folyamatosan, folyamatosan, vetélytársát, felvonultató, szerepelhet, legjobbjára, kisdöntőben, elődöntőire, visszaesett, hatodikként, Jekatyerina, folytatódik, következnek, olimpiájára, visszaesett, szétzilálni, versenyével, helyezkedni, visszaestek, helyezkedni, második elődöntőbe, legjobb hatot, magyar versenyző, selejtezőben kiesettek, élbolyban próbált, futam legjobbjára, harmadik helyre, vége előtt, egyik kanyarban, orosz Jekatyerina, olasz klasszis, Arianna Fontanára, Jekatyerina Konsztantyinovát, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Jekatyerina Jefremenkova, Martina Valcepina, Knoch Viktor, Európa-bajnok Sjinkie Knegttel, Burján Csaba, Krueger Cole, Ennek Krueger, Gergelics József, Bácskai Sára Luca, EnergieVerbund Arenában,
2018.01.13. 14:02
Jekatyerina, rangsoroló, örülhetett, hatodiknak, kicsúsztak, pozícióját, franciának, megpróbált, gyönyörűen, férfiaknál, elődöntőbe, Jászapáti, Jászapáti, színekben, legjobban, szerepelt, legjobbja, kanyarban, megcsípje, kisdöntőt, következő, megelőzte, Jászapáti, Valcepina, próbáltak, versenyző, közeledve, születésű, elődöntős, döntőivel, kiesettek, rendkívül, versenyző, megnyerte, nyolcadik, kanyarban, élbolyban, Fontanára, küzdelmei, Bácskait, negyedik, délelőtt, tapadjon, Innentől, staféták, sikerült, futamban, próbálta, hajrához, harmadik, pozíciót, fináléba, amerikai, klasszis, bejutott, csúszott, sorolták, szombati, legalább, fináléba, harmadik, vasárnap, harmadik, tandemet, negyedik, Knegttel, futamban, második, próbált, mindent, próbált, Krueger, legjobb, ahonnan, második, próbált, készülő, futamát, méteres, azonban, Martina, finálét, testtel, Sjinkie, kizárta, verseny, váltott, ritmust, azonnal, Krueger, szemben, holland, feljött, döntőbe, Knochot, második, helynél, program, kilökte, jelentő, Arianna, harcolt, hátrébb, azonnal, felénél, engedni, Európa, bajnok, döntőt, került, Burján, helyre, Viktor, maradt, utolsó, került, körrel, került, mögött, Zsófia, magyar, helyre, váltók, magyar, jutott, Európa, bajnok, Amikor, hárman, magyar, álltak, körben, fáradó, utolsó, védeni, Burján, helyet, magyar, előtti, senkit, került, talpon, Csaba, pedig, zárul, méter, kerül, zsűri, látta, Ennek, végül, méter, futam, méter, végül, olasz, hátra, Kónya, nyílt, ugyan, egyre, belső, világ, orosz, olasz, német, ismét, olasz, orosz, egyik, előtt, Petra, maguk, révén, Kónya, futam, pedig, Knoch, célba, futam, hatot, sosem, végig, világ, Kónya, védte, pedig, belső, után, majd, élre, tűnt, ívre, vége, mert, után, rajt, okos, ívre, elöl, hogy, után, Cole, hogy, volt, majd, azaz, igen, lett, csak, így, sor, aki, táv, Két, már, ért, így, elé, érő, így, aki, Úgy, érő, még, így, két, nem, elé, nem, még, így, harmadik elődöntős, rajt után, német versenyzőnek, magyar tandemet, egyre fáradó, utolsó körben, olasz Martina, kisdöntőben szerepelhet, férfiaknál Knoch, hajrához közeledve, futam legjobbja, holland belső, negyedik olimpiájára, nyolcadik helyre, futam után, következő futamban, magyar színekben, kisdöntőt jelentő, utolsó előtti, szombati program, 1500 méter, váltók elődöntőire, 1000 méter, staféták versenyével, ívre rajt klasszis, délelőtt futamban pedig, következnek elöl Kónya, magyar azonnal volt, élre Ennek hatot, azaz döntőbe táv, csúszott negyedikként Úgy, nyílt vetélytársát megnyerte, így összedolgozni sosem, második azaz egyre, elődöntőire maguk jutott, legjobb vetélytársát Úgy, legjobbja pozícióját majd, Konsztantyinovát Kónya harmadik, volt került folyamatosan, futam szemben hátrébb, védeni pedig maradt, Európa hátrébb bajnok, majd holland álltak, előtti élre felénél, második lett sikerült, Úgy harmadik legalább, táv helynél második, előtt program következő, helyezkedni mindent olasz, megpróbált Jekatyerina versenyző, talpon olasz Konsztantyinovát, Jászapáti harmadik azonnal, futam franciának így, méteres futam világ, Két elődöntőbe egyre, elődöntős rangsoroló folyamatosan, került vetélytársát engedni, folyamatosan Kónya kontinensviadal, versenyző Két Krueger, még hatodikként feljött, Valcepina világ legjobbja, Valcepina már helynél, nyílt orosz utolsó, méter férfiaknál futamát, azonnal következnek Zsófia, rendkívül fináléba futam, Bácskait hogy német, futam aki került, Knoch Jászapáti Arianna, legjobbja Jászapáti helyre, került Knegttel fináléba, belső magyar nyolcadik, amerikai futamban elé, így nem franciának, tandemet Arianna, döntőivel táv, világ Viktor, utolsó Konsztantyinovát, Martina második, pedig vasárnap, ért helyre, felénél kizárta, orosz zsűri, összedolgozni készülő, folyamatosan csúszott, versenyző körben, helyre körrel, csak került, hátrébb azaz, olasz rajt, második ért, célba pozícióját, helynél Martina, franciának lett, célba táv, Fontanára orosz, hátrébb révén, szerepelt Bácskait, azonnal következő, zsűri Arianna, bajnok sor, Jekatyerina versenyével, helynél folyamatosan, méter nem, már próbált, vége legalább, amerikai került, Knochot hatot, visszaesett körben, hátra okos, maradt így, magyar szerepelhet, olasz futam, bejutott próbáltak, nem kontinensviadal, olasz hátrébb, aki belső, álltak futamát, után Innentől, második futam, Csaba élbolyban, pozícióját két, igen körben, Kónya két, rendkívül jelentő, ívre futam, döntőbe szemben, tűnt döntőivel, megnyerte legjobban, kizárta döntőivel, szerepelt gyönyörűen, világ versenyével, két harmadik, felénél élre, Burján így, magyar sikerült, legjobban Kónya, negyedik Jekatyerina, ahonnan felvonultató, legjobbjára helyet, utolsó csak, Martina selejtezőben, második Bácskait, kanyarban fáradó, kizárta méter, ívre körben, élre magyar, ugyan Kónya, Két versenyző, pedig mögött, elődöntőbe hajrához, után sorolták, folytatódik hatodiknak, futamát második, kanyarban Knochot, Jekatyerina világ, Krueger helyre, egyik egyik, sosem versenyzéssel, mindent nyolcadik, végül döntőivel, rajt maradt, világ jutott, futamban ismét, belső folyamatosan, amerikai nem, szombati szerepelt, klasszis azonban, pozíciót világ, azaz jelentő, próbáltak összedolgozva, kiesettek bajnok, körrel még, negyedik futamban,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,