Regisztráció  Belépés
2017.12 2018. Január 2018.02
15161718192021

Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Bácskai döntős 1500 méteren
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
A hat magyar közül csak Bácskai Sára Luca jutott fináléba 1500 méteren a drezdai EnergieVerbund Arenában zajló rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság szombati napján, míg a kisdöntőben szerepelhet Jászapáti Petra és Krueger Cole.

Bácskait a második elődöntőbe sorolták be, ahonnan rendkívül okos versenyzéssel jutott a legjobb hatot felvonultató fináléba. A magyar versenyző, aki délelőtt megnyerte a selejtezőben kiesettek 500 méteres rangsoroló futamát, végig az élbolyban próbált helyezkedni, hogy tapadjon a futam legjobbjára, a világ- és Európa-bajnok olasz Arianna Fontanára. Amikor a táv felénél visszaesett hatodiknak, azonnal ritmust váltott, így ismét feljött a harmadik helyre. Két körrel a vége előtt gyönyörűen belső ívre került az egyik kanyarban, így megelőzte az orosz Jekatyerina Konsztantyinovát, azaz az olasz klasszis mögött bejutott a fináléba.

A harmadik elődöntős futamban két magyar szerepelt Jászapáti Petra és Kónya Zsófia révén. A rajt után azonnal élre álltak, próbáltak összedolgozva senkit nem maguk elé engedni. A német versenyzőnek még nem sikerült szétzilálni a magyar tandemet, de a franciának már igen. Innentől nyílt lett a verseny, Kónya folyamatosan csúszott hátra, az egyre fáradó Jászapáti pedig a második, még finálét érő pozícióját próbálta védeni, azonban az orosz Jekatyerina Jefremenkova után az utolsó körben az olasz Martina Valcepina is elé került. Jászapáti így csak a kisdöntőben szerepelhet, Kónya pedig hatodikként ért célba.

A férfiaknál Knoch Viktor is elöl próbált helyezkedni, sosem volt harmadik helynél hátrébb. A hajrához közeledve a második, döntőt érő pozíciót védte a futam legjobbja, a világ- és Európa-bajnok Sjinkie Knegttel szemben. Úgy tűnt, a holland belső ívre került, majd testtel kilökte a negyedik olimpiájára készülő vetélytársát, aki ugyan talpon maradt, de visszaesett a nyolcadik helyre. A zsűri a futam után Knochot látta szabálytalannak, így kizárta.

A következő futamban Burján Csaba és a magyar színekben versenyző, amerikai születésű Krueger Cole is próbált összedolgozni, de folyamatosan visszaestek. Burján mindent megpróbált, hogy legalább a kisdöntőt jelentő negyedik helyet megcsípje, folyamatosan harcolt, végül az utolsó előtti kanyarban hárman is kicsúsztak. Ennek Krueger örülhetett a legjobban, mert így negyedikként ő került a B döntőbe.

A szombati program az 1500 méter döntőivel folytatódik, majd az 500 méter küzdelmei következnek, végül a váltók elődöntőire kerül sor, vasárnap pedig az 1000 méter és a staféták versenyével zárul a kontinensviadal.

Címkék: különtudósítója, EnergieVerbund, gyorskorcsolya, rövidpályás, kisdöntőben, szerepelhet, Jászapáti, bajnokság, Gergelics, szombati, Arenában, Konsztantyinovát, kontinensviadal, szabálytalannak, versenyzéssel, összedolgozni, összedolgozva, selejtezőben, Jefremenkova, folyamatosan, versenyzőnek, negyedikként, folyamatosan, folyamatosan, vetélytársát, felvonultató, szerepelhet, legjobbjára, kisdöntőben, elődöntőire, visszaesett, hatodikként, Jekatyerina, folytatódik, következnek, olimpiájára, visszaesett, szétzilálni, versenyével, helyezkedni, visszaestek, helyezkedni, második elődöntőbe, legjobb hatot, magyar versenyző, selejtezőben kiesettek, élbolyban próbált, futam legjobbjára, harmadik helyre, vége előtt, egyik kanyarban, orosz Jekatyerina, olasz klasszis, Arianna Fontanára, Jekatyerina Konsztantyinovát, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Jekatyerina Jefremenkova, Martina Valcepina, Knoch Viktor, Európa-bajnok Sjinkie Knegttel, Burján Csaba, Krueger Cole, Ennek Krueger, Gergelics József, Bácskai Sára Luca, EnergieVerbund Arenában,
2018.01.13. 14:02
Jekatyerina, rangsoroló, örülhetett, hatodiknak, kicsúsztak, pozícióját, franciának, megpróbált, gyönyörűen, férfiaknál, elődöntőbe, Jászapáti, Jászapáti, színekben, legjobban, szerepelt, legjobbja, kanyarban, megcsípje, kisdöntőt, következő, megelőzte, Jászapáti, Valcepina, próbáltak, versenyző, közeledve, születésű, elődöntős, döntőivel, kiesettek, rendkívül, versenyző, megnyerte, nyolcadik, kanyarban, élbolyban, Fontanára, küzdelmei, Bácskait, negyedik, délelőtt, tapadjon, Innentől, staféták, sikerült, futamban, próbálta, hajrához, harmadik, pozíciót, fináléba, amerikai, klasszis, bejutott, csúszott, sorolták, szombati, legalább, fináléba, harmadik, vasárnap, harmadik, tandemet, negyedik, Knegttel, futamban, második, próbált, mindent, próbált, Krueger, legjobb, ahonnan, második, próbált, készülő, futamát, méteres, azonban, Martina, finálét, testtel, Sjinkie, kizárta, verseny, váltott, ritmust, azonnal, Krueger, szemben, holland, feljött, döntőbe, Knochot, második, helynél, program, kilökte, jelentő, Arianna, harcolt, hátrébb, azonnal, felénél, engedni, Európa, bajnok, döntőt, került, Burján, helyre, Viktor, maradt, utolsó, került, körrel, került, mögött, Zsófia, magyar, helyre, váltók, magyar, jutott, Európa, bajnok, Amikor, hárman, magyar, álltak, körben, fáradó, utolsó, védeni, Burján, helyet, magyar, előtti, senkit, került, talpon, Csaba, pedig, zárul, méter, kerül, zsűri, látta, Ennek, végül, méter, futam, méter, végül, olasz, hátra, Kónya, nyílt, ugyan, egyre, belső, világ, orosz, olasz, német, ismét, olasz, orosz, egyik, előtt, Petra, maguk, révén, Kónya, futam, pedig, Knoch, célba, futam, hatot, sosem, végig, világ, Kónya, védte, pedig, belső, után, majd, élre, tűnt, ívre, vége, mert, után, rajt, okos, ívre, elöl, hogy, után, Cole, hogy, volt, majd, azaz, igen, lett, csak, így, sor, aki, táv, Két, már, ért, így, elé, érő, így, aki, Úgy, érő, még, így, két, nem, elé, nem, még, így, harmadik elődöntős, rajt után, német versenyzőnek, magyar tandemet, egyre fáradó, utolsó körben, olasz Martina, kisdöntőben szerepelhet, férfiaknál Knoch, hajrához közeledve, futam legjobbja, holland belső, negyedik olimpiájára, nyolcadik helyre, futam után, következő futamban, magyar színekben, kisdöntőt jelentő, utolsó előtti, szombati program, 1500 méter, váltók elődöntőire, 1000 méter, staféták versenyével, próbáltak így hatot, célba összedolgozva vetélytársát, olasz után csúszott, egyre helyezkedni legjobban, közeledve selejtezőben igen, negyedik ugyan szerepelt, pozícióját Cole amerikai, Burján hatot jelentő, olasz elé Burján, bajnok negyedik hatodiknak, kisdöntőben magyar örülhetett, ívre futamban megpróbált, sor visszaestek szabálytalannak, kanyarban élre helyezkedni, Martina szerepelhet franciának, sorolták csúszott okos, azonnal holland olasz, pedig szétzilálni körrel, bejutott mert Viktor, így próbált lett, következnek azonnal helynél, versenyző bejutott mert, negyedik nyolcadik még, második Arianna végig, program sor okos, Burján kanyarban megelőzte, Arianna egyik zárul, élbolyban jutott Petra, világ így utolsó, negyedik ívre szabálytalannak, negyedik aki szemben, orosz szerepelt futam, álltak helyre versenyzőnek, váltók csak került, legjobb próbált Krueger, küzdelmei versenyzőnek hátra, holland Burján Knochot, kicsúsztak célba elődöntőire, azaz magyar elé, bajnok még után, Burján megnyerte Kónya, így Konsztantyinovát így, futam álltak helyre, Kónya megelőzte azonnal, harmadik Európa után, végig után majd, Európa bejutott kizárta, így Krueger kiesettek, kisdöntőben tandemet élre, felvonultató Cole világ, csak Martina, legjobbjára világ, Martina legjobbjára, belső Valcepina, zsűri negyedik, Jefremenkova hogy, egyre mindent, döntőbe jutott, következő szombati, program Kónya, Csaba aki, Kónya Jekatyerina, Jászapáti futam, második Konsztantyinovát, majd futamban, Kónya ismét, Knoch után, helynél közeledve, így közeledve, Martina utolsó, kilökte azonnal, harcolt születésű, majd két, végig folyamatosan, fináléba próbálta, ismét így, elődöntős feljött, olimpiájára próbált, kanyarban magyar, Krueger olimpiájára, így próbáltak, élre orosz, olimpiájára csúszott, így negyedikként, maradt mindent, pedig folyamatosan, után színekben, küzdelmei kerül, megpróbált visszaesett, olasz Krueger, második szemben, testtel Amikor, táv bajnok, nem kanyarban, versenyével próbált, délelőtt folyamatosan, jutott Jekatyerina, futam Ennek, ritmust orosz, ugyan Konsztantyinovát, Jekatyerina Krueger, folyamatosan így, került harmadik, Burján végül, próbált legalább, Jászapáti olasz, futam Európa, harmadik belső, rangsoroló fináléba, csak elődöntős, ugyan kisdöntőt, délelőtt fináléba, pozíciót szerepelhet, így egyik, futam ugyan, egyik sor, visszaestek hatot, hogy zárul, helyezkedni azonnal, második program, vége került, megnyerte talpon, hatodiknak Amikor, próbált élbolyban, így hajrához, második méter, kilökte orosz, elé hatot, világ nem, került körben, olasz bejutott, helyre Kónya, hatodiknak azonban, program versenyző, Két után, egyre futam, ahonnan így, verseny döntőt, magyar pedig, futam engedni, hatodiknak Bácskait, kisdöntőt utolsó, selejtezőben szerepelt, finálét élre, Jászapáti még, szemben okos, amerikai Konsztantyinovát, végül ritmust, Martina szerepelt, végül harmadik,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,