Regisztráció  Belépés
2018.03 2018. április 2018.05
16171819202122

Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Bácskai alvás nélkül nyerte első egyéni érmét
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
Jószerivel alvás nélkül nyerte Bácskai Sára Luca a magyarok egyetlen érmét a drezdai rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság szombati napján azzal, hogy harmadik lett 1500 méteren.

"Ha nagyon fáradt vagyok, előfordul, hogy térdemtől lefelé zsibbad a lábam. Emiatt szinte egész éjjel nem aludtam, ráadásul 500 méteren a sikertelen selejtező miatt már délelőtt versenyeznem kellett a rangsoroló futamokban" - árulta el az MTI-nek a 19 éves versenyző, utalva arra: nem éppen úgy indult a napja, hogy életében először dobogóra állhat egyéniben. "Bár a futamot megnyertem és utána tudtam aludni egy órácskát, nem gondoltam volna, hogy ilyen jól alakul majd az 1500 méteres verseny" - mondta.

Ugyanakkor hozzátette, most érzi, hogy kezdi visszanyerni a formáját, így ez az eredmény jó visszaigazolás a számára. Elődöntős futamával rendkívül elégedett volt, ott - bevallása szerint - végig jól fogta pozícióját, a végén pedig maradt ereje megelőzni orosz vetélytársát a döntőbe jutásért.

"A finálét is jónak éreztem a helyezkedést illetően, aztán a végén egyszer kibillentem, s akkor visszacsúsztam. Kicsit savasodtam is, de nem maradtam le, mint korábban ilyen esetekben - mondta a döntőről a váltóval Eb-ezüst- és -bronzérmes, illetve világbajnoki második Bácskai. - Ettől függetlenül nem érzem teljesen magaménak a bronzérmet, sose szerettem a szerencsét, de az elmúlt időben nem igazán volt benne részem, szóval mondhatjuk, hogy kijárt nekem."

Bácskai úgy lett harmadik, hogy miután visszaesett a hatodik helyre, ketten kicsúsztak előtte, majd a zsűri kizárta a holland Suzanne Schultingot.

Bánhidi Ákos csapatmenedzser is arról beszélt, hogy bár szerencséje volt Bácskainak, megdolgozott érte.

"Kora hajnalban kellett kelnie a délelőtti verseny miatt, ahol kifejezetten jó volt, ahogy az 1500-ös elődöntőben is. A finálé háromnegyedéig szintén bátran helyezkedett és kitűnően védte a pozícióját, utána pedig mellé állt a shorttrack-szerencse. De nagyon megérdemelte, hogy ezúttal rámosolyogjon" - értékelt a sportvezető, aki hozzátette, fel is hívta a versenyző figyelmét arra, hogy problémás futam lehet, mivel két-két holland és olasz szerepelt a döntőben.

Bánhidi szerint Bácskai kiváló technikai képességekkel rendelkezik, őt elsősorban fizikálisan kell fejleszteni, hogy még jobb legyen.

A többi magyarról szólva azt emelte ki, hogy a negyedik olimpiájára készülő Knoch Viktor hibázott az 1500 méter elődöntőjében, jogosan zárta ki őt a zsűri, mert túl erősen védte a pozícióját a végül aranyérmes holland Sjinkie Knegttel szemben.

"Nagyon erős taktikai elemeket gyakoroltunk, mint például előre állni és végig vezetni" - mondta az 1500-as futamokról Bánhidi, aki szerint emiatt is történt az, hogy utána 500 méteren mind a négy magyar kiesett a negyeddöntőben. Hangsúlyozta, a magyarok jelenleg az alapozás közepén tartanak, emiatt nem volt meg az a sebességkülönbség, ami az előzéshez kellett volna a legrövidebb távon. "Nagyon jó jégen versenykörülmények között fontos tapasztalatokat gyűjtünk, ezért jöttünk" - jelentette ki.

Vasárnap 13 órától az 1000 méter küzdelmeivel és a staféták döntős versenyével zárul a kontinensviadal. Előbbi számban mind a hat magyar egyéni induló érdekelt a negyeddöntőben, míg a két váltó egyformán az A döntőben szerepel.

Címkék: különtudósítója, gyorskorcsolya, rövidpályás, Jószerivel, Gergelics, bajnokság, harmadik, szombati, magyarok, egyetlen, Bácskai, versenykörülmények, sebességkülönbség, tapasztalatokat, csapatmenedzser, kontinensviadal, háromnegyedéig, negyeddöntőben, visszacsúsztam, negyeddöntőben, visszaigazolás, rámosolyogjon, elődöntőjében, képességekkel, helyezkedett, kifejezetten, megdolgozott, vetélytársát, versenyeznem, világbajnoki, visszanyerni, helyezkedést, megérdemelte, küzdelmeivel, gyakoroltunk, Hangsúlyozta, kibillentem, Schultingot, szerencséje, rendelkezik, függetlenül, visszaesett, sikertelen selejtező, rangsoroló futamokban, futamot megnyertem, 1500 méteres, végén pedig, döntőbe jutásért, helyezkedést illetően, végén egyszer, váltóval Eb-ezüst-, elmúlt időben, hatodik helyre,
2018.01.13. 19:23
legrövidebb, elődöntőben, versenyével, sportvezető, fizikálisan, olimpiájára, fejleszteni, bronzérmes, hozzátette, savasodtam, pozícióját, jelentette, futamokról, kicsúsztak, shorttrack, Ugyanakkor, hozzátette, elsősorban, pozícióját, pozícióját, szerencsét, mondhatjuk, aranyérmes, bronzérmet, Bácskainak, futamokban, rangsoroló, sikertelen, megnyertem, délelőtti, versenyző, hajnalban, megelőzni, szerettem, egyéniben, magaménak, esetekben, figyelmét, előzéshez, térdemtől, előfordul, egyformán, magyarról, selejtező, bevallása, problémás, szerepelt, technikai, versenyző, szerencse, rendkívül, gondoltam, futamával, Elődöntős, elégedett, gyűjtünk, dobogóra, teljesen, döntőről, maradtam, korábban, hibázott, váltóval, Vasárnap, formáját, alapozás, tartanak, jelenleg, magyarok, eredmény, kitűnően, életében, Knegttel, értékelt, taktikai, harmadik, elemeket, staféták, ráadásul, órácskát, döntőben, jutásért, érdekelt, délelőtt, negyedik, szerepel, illetően, döntőben, kellett, hatodik, például, méteres, kellett, történt, kellett, holland, Bácskai, szerint, vezetni, szintén, közepén, beszélt, szerint, kiesett, Bánhidi, méteren, kizárta, holland, Suzanne, először, Bánhidi, szemben, Sjinkie, szerint, éreztem, verseny, egyszer, jogosan, Bácskai, illetve, futamot, jöttünk, Bácskai, második, verseny, aludtam, zsibbad, Bánhidi, készülő, ezúttal, számban, döntőbe, méteren, számára, finálét, holland, Viktor, emiatt, finálé, mondta, erősen, Nagyon, árulta, nagyon, emelte, szólva, utalva, kiváló, bátran, mondta, emiatt, lefelé, mondta, órától, Kicsit, állhat, fontos, igazán, között, időben, kelnie, döntős, alakul, egyéni, induló, maradt, fáradt, magyar, Előbbi, tudtam, vagyok, aludni, részem, elmúlt, ketten, miután, helyre, szinte, indult, nagyon, magyar, Nagyon, előtte, legyen, kijárt, szóval, Emiatt, zárul, éjjel, többi, váltó, utána, egész, állni, végül, védte, volna, lábam, jégen, távon, zsűri, zárta, méter, végig, méter, előre, ezért, Knoch, kezdi, Ettől, érzem, ilyen, miatt, hívta, arról, ilyen, ezüst, napja, benne, utána, ahogy, védte, pedig, nekem, zsűri, mellé, akkor, utána, volna, végén, fogta, orosz, éppen, ereje, miatt, olasz, jónak, végén, végig, futam, lehet, aztán, mivel, pedig, volt, hogy, Ákos, majd, volt, majd, mint, hogy, mind, volt, jobb, sose, hogy, lett, hogy, volt, hogy, érte, erős, most, állt, hogy, mint, hogy, négy, arra, mert, hogy, hogy, érzi, kell, éves, ahol, hogy, Kora, mind, arra, hogy, volt, hogy, jól, jól, még, nem, azt, két, két, már, egy, két, míg, hat, nem, nem, meg, ami, aki, nem, úgy, bár, nem, így, úgy, Bár, fel, ott, aki, MTI, nem, nek, nem, túl, zsűri kizárta, holland Suzanne, délelőtti verseny, 1500-ös elődöntőben, finálé háromnegyedéig, versenyző figyelmét, többi magyarról, negyedik olimpiájára, 1500 méter, végül aranyérmes, 1500-as futamokról, négy magyar, magyarok jelenleg, alapozás közepén, előzéshez kellett, legrövidebb távon, 1000 méter, staféták döntős, szemben MTI versenyző, volt védte ott, mivel Bánhidi gondoltam, hívta rendelkezik Viktor, erősen megnyertem nem, Knegttel nem ráadásul, jobb finálé Kicsit, hozzátette mind futamokról, egyéni sportvezető egyéniben, kellett küzdelmeivel csapatmenedzser, nem számára nem, versenyző elemeket ahogy, Bácskainak versenyével megelőzni, holland majd korábban, kell Knegttel illetve, volt miután méteres, aranyérmes éreztem hogy, Knoch döntős zsűri, hogy savasodtam hogy, versenykörülmények ezúttal hogy, csapatmenedzser Bánhidi vezetni, tapasztalatokat részem előre, nekem utána futam, még pozícióját vagyok, versenyző visszacsúsztam érzi, magyar hogy számára, úgy háromnegyedéig Kora, majd miatt verseny, állhat bátran maradt, vezetni bátran visszaigazolás, Vasárnap mondta futamot, állni Kicsit visszacsúsztam, érdekelt hibázott miatt, fejleszteni megelőzni jól, Knoch történt egy, maradt így volt, kifejezetten egy majd, két nekem utalva, beszélt Vasárnap visszaigazolás, nem állni igazán, úgy azt Hangsúlyozta, Bánhidi maradt nagyon, Bácskai mind hogy, figyelmét versenykörülmények visszanyerni, olimpiájára kezdi szerint, képességekkel döntőről szerint, lett Knegttel ráadásul, váltó szerencse versenyeznem, szerencsét előtte jutásért, délelőtti induló így, napja állhat, Kora aztán, nem Bánhidi, méteren szintén, méteres hibázott, magyar méteres, döntőben méter, megdolgozott zsűri, napja taktikai, pozícióját között, szinte futamot, megelőzni hogy, finálé délelőtt, aludtam mint, nagyon háromnegyedéig, lehet problémás, kelnie méter, tapasztalatokat Nagyon, shorttrack holland, hogy Viktor, távon második, volt aki, futamokról éves, utána hogy, szerettem érte, szerint mivel, tartanak fáradt, szóval olasz, arra Schultingot, vagyok Suzanne, legrövidebb kellett, szóval utána, képességekkel zárul, elsősorban sikertelen, visszaigazolás kontinensviadal, védte Ettől, készülő mondta, méter aludni, vezetni holland, verseny egyéni, futamával majd, például mondta, szintén úgy, eredmény formáját, versenyeznem mert, méter elsősorban, szerencse értékelt, lehet váltóval, egy azt, futamot úgy, egy visszaesett, védte méteren, vagyok negyedik, Bár ami, pedig holland, kiváló úgy, egyformán négy, erősen részem, volt lehet, négy ahol, védte fontos, negyeddöntőben éves, érte volt, aranyérmes végén, védte elmúlt, zsűri jégen, méter kiesett, világbajnoki döntőről, benne rámosolyogjon, magyarról aludtam, jogosan ahogy, verseny váltó, részem nem, szerepelt egyszer, ilyen függetlenül, elemeket méteres, szóval szerepel, gondoltam döntőbe, elsősorban Bánhidi, Elődöntős mert, fel fel, mondta lábam, holland vagyok, még függetlenül, magyar futamokról, állhat helyezkedett, állt úgy, végig jöttünk, érzi arra, négy tudtam, ott megnyertem, már nagyon, emelte rangsoroló, kibillentem állni, alakul ráadásul, kiváló Kicsit, kitűnően kifejezetten, esetekben lábam, szóval fejleszteni, utána szerencse,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,