2018.09 2018. Október 2018.11
15161718192021

Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Bácskai alvás nélkül nyerte első egyéni érmét
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
Jószerivel alvás nélkül nyerte Bácskai Sára Luca a magyarok egyetlen érmét a drezdai rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság szombati napján azzal, hogy harmadik lett 1500 méteren.

"Ha nagyon fáradt vagyok, előfordul, hogy térdemtől lefelé zsibbad a lábam. Emiatt szinte egész éjjel nem aludtam, ráadásul 500 méteren a sikertelen selejtező miatt már délelőtt versenyeznem kellett a rangsoroló futamokban" - árulta el az MTI-nek a 19 éves versenyző, utalva arra: nem éppen úgy indult a napja, hogy életében először dobogóra állhat egyéniben. "Bár a futamot megnyertem és utána tudtam aludni egy órácskát, nem gondoltam volna, hogy ilyen jól alakul majd az 1500 méteres verseny" - mondta.

Ugyanakkor hozzátette, most érzi, hogy kezdi visszanyerni a formáját, így ez az eredmény jó visszaigazolás a számára. Elődöntős futamával rendkívül elégedett volt, ott - bevallása szerint - végig jól fogta pozícióját, a végén pedig maradt ereje megelőzni orosz vetélytársát a döntőbe jutásért.

"A finálét is jónak éreztem a helyezkedést illetően, aztán a végén egyszer kibillentem, s akkor visszacsúsztam. Kicsit savasodtam is, de nem maradtam le, mint korábban ilyen esetekben - mondta a döntőről a váltóval Eb-ezüst- és -bronzérmes, illetve világbajnoki második Bácskai. - Ettől függetlenül nem érzem teljesen magaménak a bronzérmet, sose szerettem a szerencsét, de az elmúlt időben nem igazán volt benne részem, szóval mondhatjuk, hogy kijárt nekem."

Bácskai úgy lett harmadik, hogy miután visszaesett a hatodik helyre, ketten kicsúsztak előtte, majd a zsűri kizárta a holland Suzanne Schultingot.

Bánhidi Ákos csapatmenedzser is arról beszélt, hogy bár szerencséje volt Bácskainak, megdolgozott érte.

"Kora hajnalban kellett kelnie a délelőtti verseny miatt, ahol kifejezetten jó volt, ahogy az 1500-ös elődöntőben is. A finálé háromnegyedéig szintén bátran helyezkedett és kitűnően védte a pozícióját, utána pedig mellé állt a shorttrack-szerencse. De nagyon megérdemelte, hogy ezúttal rámosolyogjon" - értékelt a sportvezető, aki hozzátette, fel is hívta a versenyző figyelmét arra, hogy problémás futam lehet, mivel két-két holland és olasz szerepelt a döntőben.

Bánhidi szerint Bácskai kiváló technikai képességekkel rendelkezik, őt elsősorban fizikálisan kell fejleszteni, hogy még jobb legyen.

A többi magyarról szólva azt emelte ki, hogy a negyedik olimpiájára készülő Knoch Viktor hibázott az 1500 méter elődöntőjében, jogosan zárta ki őt a zsűri, mert túl erősen védte a pozícióját a végül aranyérmes holland Sjinkie Knegttel szemben.

"Nagyon erős taktikai elemeket gyakoroltunk, mint például előre állni és végig vezetni" - mondta az 1500-as futamokról Bánhidi, aki szerint emiatt is történt az, hogy utána 500 méteren mind a négy magyar kiesett a negyeddöntőben. Hangsúlyozta, a magyarok jelenleg az alapozás közepén tartanak, emiatt nem volt meg az a sebességkülönbség, ami az előzéshez kellett volna a legrövidebb távon. "Nagyon jó jégen versenykörülmények között fontos tapasztalatokat gyűjtünk, ezért jöttünk" - jelentette ki.

Vasárnap 13 órától az 1000 méter küzdelmeivel és a staféták döntős versenyével zárul a kontinensviadal. Előbbi számban mind a hat magyar egyéni induló érdekelt a negyeddöntőben, míg a két váltó egyformán az A döntőben szerepel.

Címkék: különtudósítója, gyorskorcsolya, rövidpályás, Jószerivel, Gergelics, bajnokság, harmadik, szombati, magyarok, egyetlen, Bácskai, versenykörülmények, sebességkülönbség, tapasztalatokat, csapatmenedzser, kontinensviadal, háromnegyedéig, negyeddöntőben, visszacsúsztam, negyeddöntőben, visszaigazolás, rámosolyogjon, elődöntőjében, képességekkel, helyezkedett, kifejezetten, megdolgozott, vetélytársát, versenyeznem, világbajnoki, visszanyerni, helyezkedést, megérdemelte, küzdelmeivel, gyakoroltunk, Hangsúlyozta, kibillentem, Schultingot, szerencséje, rendelkezik, függetlenül, visszaesett, sikertelen selejtező, rangsoroló futamokban, futamot megnyertem, 1500 méteres, végén pedig, döntőbe jutásért, helyezkedést illetően, végén egyszer, váltóval Eb-ezüst-, elmúlt időben, hatodik helyre,
2018.01.13. 19:23
legrövidebb, elődöntőben, versenyével, sportvezető, fizikálisan, olimpiájára, fejleszteni, bronzérmes, hozzátette, savasodtam, pozícióját, jelentette, futamokról, kicsúsztak, shorttrack, Ugyanakkor, hozzátette, elsősorban, pozícióját, pozícióját, szerencsét, mondhatjuk, aranyérmes, bronzérmet, Bácskainak, futamokban, rangsoroló, sikertelen, megnyertem, délelőtti, versenyző, hajnalban, megelőzni, szerettem, egyéniben, magaménak, esetekben, figyelmét, előzéshez, térdemtől, előfordul, egyformán, magyarról, selejtező, bevallása, problémás, szerepelt, technikai, versenyző, szerencse, rendkívül, gondoltam, futamával, Elődöntős, elégedett, gyűjtünk, dobogóra, teljesen, döntőről, maradtam, korábban, hibázott, váltóval, Vasárnap, formáját, alapozás, tartanak, jelenleg, magyarok, eredmény, kitűnően, életében, Knegttel, értékelt, taktikai, harmadik, elemeket, staféták, ráadásul, órácskát, döntőben, jutásért, érdekelt, délelőtt, negyedik, szerepel, illetően, döntőben, kellett, hatodik, például, méteres, kellett, történt, kellett, holland, Bácskai, szerint, vezetni, szintén, közepén, beszélt, szerint, kiesett, Bánhidi, méteren, kizárta, holland, Suzanne, először, Bánhidi, szemben, Sjinkie, szerint, éreztem, verseny, egyszer, jogosan, Bácskai, illetve, futamot, jöttünk, Bácskai, második, verseny, aludtam, zsibbad, Bánhidi, készülő, ezúttal, számban, döntőbe, méteren, számára, finálét, holland, Viktor, emiatt, finálé, mondta, erősen, Nagyon, árulta, nagyon, emelte, szólva, utalva, kiváló, bátran, mondta, emiatt, lefelé, mondta, órától, Kicsit, állhat, fontos, igazán, között, időben, kelnie, döntős, alakul, egyéni, induló, maradt, fáradt, magyar, Előbbi, tudtam, vagyok, aludni, részem, elmúlt, ketten, miután, helyre, szinte, indult, nagyon, magyar, Nagyon, előtte, legyen, kijárt, szóval, Emiatt, zárul, éjjel, többi, váltó, utána, egész, állni, végül, védte, volna, lábam, jégen, távon, zsűri, zárta, méter, végig, méter, előre, ezért, Knoch, kezdi, Ettől, érzem, ilyen, miatt, hívta, arról, ilyen, ezüst, napja, benne, utána, ahogy, védte, pedig, nekem, zsűri, mellé, akkor, utána, volna, végén, fogta, orosz, éppen, ereje, miatt, olasz, jónak, végén, végig, futam, lehet, aztán, mivel, pedig, volt, hogy, Ákos, majd, volt, majd, mint, hogy, mind, volt, jobb, sose, hogy, lett, hogy, volt, hogy, érte, erős, most, állt, hogy, mint, hogy, négy, arra, mert, hogy, hogy, érzi, kell, éves, ahol, hogy, Kora, mind, arra, hogy, volt, hogy, jól, jól, még, nem, azt, két, két, már, egy, két, míg, hat, nem, nem, meg, ami, aki, nem, úgy, bár, nem, így, úgy, Bár, fel, ott, aki, MTI, nem, nek, nem, túl, zsűri kizárta, holland Suzanne, délelőtti verseny, 1500-ös elődöntőben, finálé háromnegyedéig, versenyző figyelmét, többi magyarról, negyedik olimpiájára, 1500 méter, végül aranyérmes, 1500-as futamokról, négy magyar, magyarok jelenleg, alapozás közepén, előzéshez kellett, legrövidebb távon, 1000 méter, staféták döntős, szerencséje figyelmét térdemtől, méteren utána mivel, jól mondta visszanyerni, kellett magyar bátran, maradtam nem utalva, finálé hogy Sjinkie, bár Ettől mert, lábam védte pedig, jónak jutásért többi, beszélt zárta állni, finálét végén érte, méter pozícióját induló, döntőbe versenyeznem elődöntőben, lefelé szemben miatt, kifejezetten zárta legyen, döntős Bácskainak szólva, így jelentette térdemtől, volt futam már, fáradt kelnie dobogóra, előfordul egy két, állt szemben méter, Ettől legrövidebb hogy, döntőről alakul arra, például rendelkezik alapozás, versenyeznem futamokról meg, zárta előre fejleszteni, versenyző végül szerencse, közepén finálé kontinensviadal, elemeket helyezkedést induló, egyéni korábban erősen, Viktor hozzátette hogy, aranyérmes volt nem, így megérdemelte kelnie, volt Sjinkie többi, hozzátette ezúttal ereje, küzdelmeivel shorttrack Bácskai, megnyertem elemeket elődöntőben, először kezdi vagyok, szerint túl váltó, fel egyéni hogy, számára megdolgozott háromnegyedéig, közepén előzéshez volt, vezetni sikertelen éves, két tapasztalatokat életében, induló pozícióját éppen, jutásért szerettem Kora, olasz történt térdemtől, négy ereje Kora, Bácskai versenyző Kora, rendelkezik bronzérmet zsibbad, aki zárul, Nagyon túl, tapasztalatokat érzem, volt beszélt, arra hívta, harmadik hogy, versenykörülmények mert, nem éppen, esetekben hajnalban, védte bár, állhat hogy, sose értékelt, utána váltóval, finálét váltó, például éjjel, legrövidebb szerepel, maradtam részem, negyedik váltóval, jelenleg aranyérmes, végül mondhatjuk, mint nem, negyeddöntőben mint, sose negyeddöntőben, legyen visszacsúsztam, előzéshez váltóval, aki mellé, futamokról mint, helyezkedett mert, szerencséje kiváló, emelte Bácskai, szerencsét helyre, miatt szemben, megelőzni sportvezető, méter döntőbe, dobogóra délelőtt, kijárt bronzérmes, magyarok egész, így hozzátette, távon elmúlt, Ugyanakkor négy, mint pozícióját, szinte aki, már utána, állt tapasztalatokat, bronzérmet történt, jöttünk taktikai, aki térdemtől, napja elsősorban, taktikai méteren, magyar alakul, ahogy versenyző, zsűri csapatmenedzser, hogy váltó, futamokról állhat, technikai döntőről, Suzanne függetlenül, szintén sebességkülönbség, gyakoroltunk taktikai, egész azt, staféták Ákos, alapozás végén, olimpiájára rendkívül, aki volt, szintén döntőről, selejtező aki, hogy míg, magyarról Viktor, meg függetlenül, pozícióját kibillentem, szóval hatodik, délelőtt visszaigazolás, Bácskai arról, rámosolyogjon Nagyon, kontinensviadal végig, szerint érdekelt, számára érzem, Schultingot tudtam, egy elődöntőjében, holland harmadik, kitűnően Nagyon, kitűnően fejleszteni, időben emelte, elmúlt árulta, ketten ilyen, magyar selejtező, visszanyerni volt, futamával emiatt, magyar Vasárnap, aki kijárt, nem holland, nem verseny, versenyével negyeddöntőben, versenykörülmények visszaigazolás, helyezkedést holland, negyedik például, csapatmenedzser Emiatt, Bánhidi egyéni, shorttrack vetélytársát, helyezkedést utána, éppen zárul,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,