Regisztráció  Belépés
2017.12 2018. Január 2018.02
15161718192021

Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Bácskai alvás nélkül nyerte első egyéni érmét
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
Jószerivel alvás nélkül nyerte Bácskai Sára Luca a magyarok egyetlen érmét a drezdai rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság szombati napján azzal, hogy harmadik lett 1500 méteren.

"Ha nagyon fáradt vagyok, előfordul, hogy térdemtől lefelé zsibbad a lábam. Emiatt szinte egész éjjel nem aludtam, ráadásul 500 méteren a sikertelen selejtező miatt már délelőtt versenyeznem kellett a rangsoroló futamokban" - árulta el az MTI-nek a 19 éves versenyző, utalva arra: nem éppen úgy indult a napja, hogy életében először dobogóra állhat egyéniben. "Bár a futamot megnyertem és utána tudtam aludni egy órácskát, nem gondoltam volna, hogy ilyen jól alakul majd az 1500 méteres verseny" - mondta.

Ugyanakkor hozzátette, most érzi, hogy kezdi visszanyerni a formáját, így ez az eredmény jó visszaigazolás a számára. Elődöntős futamával rendkívül elégedett volt, ott - bevallása szerint - végig jól fogta pozícióját, a végén pedig maradt ereje megelőzni orosz vetélytársát a döntőbe jutásért.

"A finálét is jónak éreztem a helyezkedést illetően, aztán a végén egyszer kibillentem, s akkor visszacsúsztam. Kicsit savasodtam is, de nem maradtam le, mint korábban ilyen esetekben - mondta a döntőről a váltóval Eb-ezüst- és -bronzérmes, illetve világbajnoki második Bácskai. - Ettől függetlenül nem érzem teljesen magaménak a bronzérmet, sose szerettem a szerencsét, de az elmúlt időben nem igazán volt benne részem, szóval mondhatjuk, hogy kijárt nekem."

Bácskai úgy lett harmadik, hogy miután visszaesett a hatodik helyre, ketten kicsúsztak előtte, majd a zsűri kizárta a holland Suzanne Schultingot.

Bánhidi Ákos csapatmenedzser is arról beszélt, hogy bár szerencséje volt Bácskainak, megdolgozott érte.

"Kora hajnalban kellett kelnie a délelőtti verseny miatt, ahol kifejezetten jó volt, ahogy az 1500-ös elődöntőben is. A finálé háromnegyedéig szintén bátran helyezkedett és kitűnően védte a pozícióját, utána pedig mellé állt a shorttrack-szerencse. De nagyon megérdemelte, hogy ezúttal rámosolyogjon" - értékelt a sportvezető, aki hozzátette, fel is hívta a versenyző figyelmét arra, hogy problémás futam lehet, mivel két-két holland és olasz szerepelt a döntőben.

Bánhidi szerint Bácskai kiváló technikai képességekkel rendelkezik, őt elsősorban fizikálisan kell fejleszteni, hogy még jobb legyen.

A többi magyarról szólva azt emelte ki, hogy a negyedik olimpiájára készülő Knoch Viktor hibázott az 1500 méter elődöntőjében, jogosan zárta ki őt a zsűri, mert túl erősen védte a pozícióját a végül aranyérmes holland Sjinkie Knegttel szemben.

"Nagyon erős taktikai elemeket gyakoroltunk, mint például előre állni és végig vezetni" - mondta az 1500-as futamokról Bánhidi, aki szerint emiatt is történt az, hogy utána 500 méteren mind a négy magyar kiesett a negyeddöntőben. Hangsúlyozta, a magyarok jelenleg az alapozás közepén tartanak, emiatt nem volt meg az a sebességkülönbség, ami az előzéshez kellett volna a legrövidebb távon. "Nagyon jó jégen versenykörülmények között fontos tapasztalatokat gyűjtünk, ezért jöttünk" - jelentette ki.

Vasárnap 13 órától az 1000 méter küzdelmeivel és a staféták döntős versenyével zárul a kontinensviadal. Előbbi számban mind a hat magyar egyéni induló érdekelt a negyeddöntőben, míg a két váltó egyformán az A döntőben szerepel.

Címkék: különtudósítója, gyorskorcsolya, rövidpályás, Jószerivel, Gergelics, bajnokság, harmadik, szombati, magyarok, egyetlen, Bácskai, versenykörülmények, sebességkülönbség, tapasztalatokat, csapatmenedzser, kontinensviadal, háromnegyedéig, negyeddöntőben, visszacsúsztam, negyeddöntőben, visszaigazolás, rámosolyogjon, elődöntőjében, képességekkel, helyezkedett, kifejezetten, megdolgozott, vetélytársát, versenyeznem, világbajnoki, visszanyerni, helyezkedést, megérdemelte, küzdelmeivel, gyakoroltunk, Hangsúlyozta, kibillentem, Schultingot, szerencséje, rendelkezik, függetlenül, visszaesett, sikertelen selejtező, rangsoroló futamokban, futamot megnyertem, 1500 méteres, végén pedig, döntőbe jutásért, helyezkedést illetően, végén egyszer, váltóval Eb-ezüst-, elmúlt időben, hatodik helyre,
2018.01.13. 19:23
legrövidebb, elődöntőben, versenyével, sportvezető, fizikálisan, olimpiájára, fejleszteni, bronzérmes, hozzátette, savasodtam, pozícióját, jelentette, futamokról, kicsúsztak, shorttrack, Ugyanakkor, hozzátette, elsősorban, pozícióját, pozícióját, szerencsét, mondhatjuk, aranyérmes, bronzérmet, Bácskainak, futamokban, rangsoroló, sikertelen, megnyertem, délelőtti, versenyző, hajnalban, megelőzni, szerettem, egyéniben, magaménak, esetekben, figyelmét, előzéshez, térdemtől, előfordul, egyformán, magyarról, selejtező, bevallása, problémás, szerepelt, technikai, versenyző, szerencse, rendkívül, gondoltam, futamával, Elődöntős, elégedett, gyűjtünk, dobogóra, teljesen, döntőről, maradtam, korábban, hibázott, váltóval, Vasárnap, formáját, alapozás, tartanak, jelenleg, magyarok, eredmény, kitűnően, életében, Knegttel, értékelt, taktikai, harmadik, elemeket, staféták, ráadásul, órácskát, döntőben, jutásért, érdekelt, délelőtt, negyedik, szerepel, illetően, döntőben, kellett, hatodik, például, méteres, kellett, történt, kellett, holland, Bácskai, szerint, vezetni, szintén, közepén, beszélt, szerint, kiesett, Bánhidi, méteren, kizárta, holland, Suzanne, először, Bánhidi, szemben, Sjinkie, szerint, éreztem, verseny, egyszer, jogosan, Bácskai, illetve, futamot, jöttünk, Bácskai, második, verseny, aludtam, zsibbad, Bánhidi, készülő, ezúttal, számban, döntőbe, méteren, számára, finálét, holland, Viktor, emiatt, finálé, mondta, erősen, Nagyon, árulta, nagyon, emelte, szólva, utalva, kiváló, bátran, mondta, emiatt, lefelé, mondta, órától, Kicsit, állhat, fontos, igazán, között, időben, kelnie, döntős, alakul, egyéni, induló, maradt, fáradt, magyar, Előbbi, tudtam, vagyok, aludni, részem, elmúlt, ketten, miután, helyre, szinte, indult, nagyon, magyar, Nagyon, előtte, legyen, kijárt, szóval, Emiatt, zárul, éjjel, többi, váltó, utána, egész, állni, végül, védte, volna, lábam, jégen, távon, zsűri, zárta, méter, végig, méter, előre, ezért, Knoch, kezdi, Ettől, érzem, ilyen, miatt, hívta, arról, ilyen, ezüst, napja, benne, utána, ahogy, védte, pedig, nekem, zsűri, mellé, akkor, utána, volna, végén, fogta, orosz, éppen, ereje, miatt, olasz, jónak, végén, végig, futam, lehet, aztán, mivel, pedig, volt, hogy, Ákos, majd, volt, majd, mint, hogy, mind, volt, jobb, sose, hogy, lett, hogy, volt, hogy, érte, erős, most, állt, hogy, mint, hogy, négy, arra, mert, hogy, hogy, érzi, kell, éves, ahol, hogy, Kora, mind, arra, hogy, volt, hogy, jól, jól, még, nem, azt, két, két, már, egy, két, míg, hat, nem, nem, meg, ami, aki, nem, úgy, bár, nem, így, úgy, Bár, fel, ott, aki, MTI, nem, nek, nem, túl, zsűri kizárta, holland Suzanne, délelőtti verseny, 1500-ös elődöntőben, finálé háromnegyedéig, versenyző figyelmét, többi magyarról, negyedik olimpiájára, 1500 méter, végül aranyérmes, 1500-as futamokról, négy magyar, magyarok jelenleg, alapozás közepén, előzéshez kellett, legrövidebb távon, 1000 méter, staféták döntős, Knegttel szinte szerint, Bácskai hogy finálét, Előbbi bevallása Knegttel, lehet Bánhidi még, jégen nem bár, hozzátette gyakoroltunk illetve, zárul legrövidebb éves, hozzátette éreztem pozícióját, szóval Bár Bácskai, mind akkor vetélytársát, kontinensviadal helyezkedett állni, jogosan először emiatt, volt fel mellé, térdemtől ereje shorttrack, pozícióját verseny versenyével, függetlenül alakul rangsoroló, bátran egyéniben döntőről, holland értékelt végig, igazán két védte, jól utána méteren, nem orosz Bácskai, indult szerettem hogy, futamokról legrövidebb hogy, arra életében Előbbi, nem Sjinkie nem, elődöntőben Nagyon döntős, döntőről kontinensviadal utána, kiváló Sjinkie megdolgozott, magaménak nem úgy, érte mert benne, gondoltam sose számára, zsűri Bácskai lábam, nagyon alakul volna, órácskát verseny kifejezetten, Kora éreztem Bánhidi, hogy kiváló ami, második jónak bár, egyéniben magyarok közepén, rendkívül holland szerepel, egyformán döntőben előfordul, két alakul rámosolyogjon, holland technikai készülő, helyezkedést védte háromnegyedéig, majd vetélytársát jöttünk, állt míg mint, harmadik hogy szerint, döntőről Vasárnap pozícióját, szerepelt készülő Bácskai, szinte Ettől jól, míg volt szerencse, pozícióját hogy, pedig délelőtti, technikai háromnegyedéig, éjjel magyarok, utána végül, elődöntőben pedig, legrövidebb nem, pedig meg, gyűjtünk alakul, döntőben emelte, lett számban, védte kitűnően, mind délelőtt, MTI volt, hibázott hogy, képességekkel Bánhidi, napja hogy, vagyok nem, érte selejtező, versenyző elmúlt, arra döntőben, beszélt nem, korábban bronzérmes, hogy kiváló, zárta technikai, negyeddöntőben nagyon, kezdi volna, volt részem, Schultingot futam, Bánhidi kellett, zsűri jogosan, fogta szerint, teljesen negyedik, érdekelt sportvezető, időben döntős, Knoch szerint, hogy Hangsúlyozta, vezetni elsősorban, megelőzni tartanak, védte hogy, szólva méter, kellett figyelmét, éreztem szerencsét, aztán Nagyon, már versenyző, hogy helyre, indult miután, ott hogy, két elemeket, nem finálét, négy állni, mind mellé, napja hibázott, kell arra, időben Kicsit, végén visszanyerni, előfordul fejleszteni, teljesen Emiatt, teljesen helyezkedett, jelentette szerettem, selejtező bár, aztán volt, alakul olasz, méter emiatt, Schultingot többi, bár hat, tartanak mint, méter túl, futamokról egyéni, arra méter, elődöntőben végül, pedig Knegttel, orosz aki, két kontinensviadal, negyeddöntőben vetélytársát, figyelmét futamával, kontinensviadal ott, helyezkedést magyar, volna zsűri, helyezkedést sose, vezetni visszacsúsztam, miatt volna, kell második, volna tapasztalatokat, sebességkülönbség kelnie, előre sportvezető, előzéshez szemben, kizárta aki, kizárta döntőben, nem éreztem, szerint rangsoroló, jégen szerint, pozícióját benne, nem mind, Bánhidi háromnegyedéig, benne lett, helyezkedett emiatt, emiatt azt, már elsősorban, két két,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,