Regisztráció  Belépés
2018.06 2018. Július 2018.08
16171819202122

Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Bácskai alvás nélkül nyerte első egyéni érmét
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
Jószerivel alvás nélkül nyerte Bácskai Sára Luca a magyarok egyetlen érmét a drezdai rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság szombati napján azzal, hogy harmadik lett 1500 méteren.

"Ha nagyon fáradt vagyok, előfordul, hogy térdemtől lefelé zsibbad a lábam. Emiatt szinte egész éjjel nem aludtam, ráadásul 500 méteren a sikertelen selejtező miatt már délelőtt versenyeznem kellett a rangsoroló futamokban" - árulta el az MTI-nek a 19 éves versenyző, utalva arra: nem éppen úgy indult a napja, hogy életében először dobogóra állhat egyéniben. "Bár a futamot megnyertem és utána tudtam aludni egy órácskát, nem gondoltam volna, hogy ilyen jól alakul majd az 1500 méteres verseny" - mondta.

Ugyanakkor hozzátette, most érzi, hogy kezdi visszanyerni a formáját, így ez az eredmény jó visszaigazolás a számára. Elődöntős futamával rendkívül elégedett volt, ott - bevallása szerint - végig jól fogta pozícióját, a végén pedig maradt ereje megelőzni orosz vetélytársát a döntőbe jutásért.

"A finálét is jónak éreztem a helyezkedést illetően, aztán a végén egyszer kibillentem, s akkor visszacsúsztam. Kicsit savasodtam is, de nem maradtam le, mint korábban ilyen esetekben - mondta a döntőről a váltóval Eb-ezüst- és -bronzérmes, illetve világbajnoki második Bácskai. - Ettől függetlenül nem érzem teljesen magaménak a bronzérmet, sose szerettem a szerencsét, de az elmúlt időben nem igazán volt benne részem, szóval mondhatjuk, hogy kijárt nekem."

Bácskai úgy lett harmadik, hogy miután visszaesett a hatodik helyre, ketten kicsúsztak előtte, majd a zsűri kizárta a holland Suzanne Schultingot.

Bánhidi Ákos csapatmenedzser is arról beszélt, hogy bár szerencséje volt Bácskainak, megdolgozott érte.

"Kora hajnalban kellett kelnie a délelőtti verseny miatt, ahol kifejezetten jó volt, ahogy az 1500-ös elődöntőben is. A finálé háromnegyedéig szintén bátran helyezkedett és kitűnően védte a pozícióját, utána pedig mellé állt a shorttrack-szerencse. De nagyon megérdemelte, hogy ezúttal rámosolyogjon" - értékelt a sportvezető, aki hozzátette, fel is hívta a versenyző figyelmét arra, hogy problémás futam lehet, mivel két-két holland és olasz szerepelt a döntőben.

Bánhidi szerint Bácskai kiváló technikai képességekkel rendelkezik, őt elsősorban fizikálisan kell fejleszteni, hogy még jobb legyen.

A többi magyarról szólva azt emelte ki, hogy a negyedik olimpiájára készülő Knoch Viktor hibázott az 1500 méter elődöntőjében, jogosan zárta ki őt a zsűri, mert túl erősen védte a pozícióját a végül aranyérmes holland Sjinkie Knegttel szemben.

"Nagyon erős taktikai elemeket gyakoroltunk, mint például előre állni és végig vezetni" - mondta az 1500-as futamokról Bánhidi, aki szerint emiatt is történt az, hogy utána 500 méteren mind a négy magyar kiesett a negyeddöntőben. Hangsúlyozta, a magyarok jelenleg az alapozás közepén tartanak, emiatt nem volt meg az a sebességkülönbség, ami az előzéshez kellett volna a legrövidebb távon. "Nagyon jó jégen versenykörülmények között fontos tapasztalatokat gyűjtünk, ezért jöttünk" - jelentette ki.

Vasárnap 13 órától az 1000 méter küzdelmeivel és a staféták döntős versenyével zárul a kontinensviadal. Előbbi számban mind a hat magyar egyéni induló érdekelt a negyeddöntőben, míg a két váltó egyformán az A döntőben szerepel.

Címkék: különtudósítója, gyorskorcsolya, rövidpályás, Jószerivel, Gergelics, bajnokság, harmadik, szombati, magyarok, egyetlen, Bácskai, versenykörülmények, sebességkülönbség, tapasztalatokat, csapatmenedzser, kontinensviadal, háromnegyedéig, negyeddöntőben, visszacsúsztam, negyeddöntőben, visszaigazolás, rámosolyogjon, elődöntőjében, képességekkel, helyezkedett, kifejezetten, megdolgozott, vetélytársát, versenyeznem, világbajnoki, visszanyerni, helyezkedést, megérdemelte, küzdelmeivel, gyakoroltunk, Hangsúlyozta, kibillentem, Schultingot, szerencséje, rendelkezik, függetlenül, visszaesett, sikertelen selejtező, rangsoroló futamokban, futamot megnyertem, 1500 méteres, végén pedig, döntőbe jutásért, helyezkedést illetően, végén egyszer, váltóval Eb-ezüst-, elmúlt időben, hatodik helyre,
2018.01.13. 19:23
legrövidebb, elődöntőben, versenyével, sportvezető, fizikálisan, olimpiájára, fejleszteni, bronzérmes, hozzátette, savasodtam, pozícióját, jelentette, futamokról, kicsúsztak, shorttrack, Ugyanakkor, hozzátette, elsősorban, pozícióját, pozícióját, szerencsét, mondhatjuk, aranyérmes, bronzérmet, Bácskainak, futamokban, rangsoroló, sikertelen, megnyertem, délelőtti, versenyző, hajnalban, megelőzni, szerettem, egyéniben, magaménak, esetekben, figyelmét, előzéshez, térdemtől, előfordul, egyformán, magyarról, selejtező, bevallása, problémás, szerepelt, technikai, versenyző, szerencse, rendkívül, gondoltam, futamával, Elődöntős, elégedett, gyűjtünk, dobogóra, teljesen, döntőről, maradtam, korábban, hibázott, váltóval, Vasárnap, formáját, alapozás, tartanak, jelenleg, magyarok, eredmény, kitűnően, életében, Knegttel, értékelt, taktikai, harmadik, elemeket, staféták, ráadásul, órácskát, döntőben, jutásért, érdekelt, délelőtt, negyedik, szerepel, illetően, döntőben, kellett, hatodik, például, méteres, kellett, történt, kellett, holland, Bácskai, szerint, vezetni, szintén, közepén, beszélt, szerint, kiesett, Bánhidi, méteren, kizárta, holland, Suzanne, először, Bánhidi, szemben, Sjinkie, szerint, éreztem, verseny, egyszer, jogosan, Bácskai, illetve, futamot, jöttünk, Bácskai, második, verseny, aludtam, zsibbad, Bánhidi, készülő, ezúttal, számban, döntőbe, méteren, számára, finálét, holland, Viktor, emiatt, finálé, mondta, erősen, Nagyon, árulta, nagyon, emelte, szólva, utalva, kiváló, bátran, mondta, emiatt, lefelé, mondta, órától, Kicsit, állhat, fontos, igazán, között, időben, kelnie, döntős, alakul, egyéni, induló, maradt, fáradt, magyar, Előbbi, tudtam, vagyok, aludni, részem, elmúlt, ketten, miután, helyre, szinte, indult, nagyon, magyar, Nagyon, előtte, legyen, kijárt, szóval, Emiatt, zárul, éjjel, többi, váltó, utána, egész, állni, végül, védte, volna, lábam, jégen, távon, zsűri, zárta, méter, végig, méter, előre, ezért, Knoch, kezdi, Ettől, érzem, ilyen, miatt, hívta, arról, ilyen, ezüst, napja, benne, utána, ahogy, védte, pedig, nekem, zsűri, mellé, akkor, utána, volna, végén, fogta, orosz, éppen, ereje, miatt, olasz, jónak, végén, végig, futam, lehet, aztán, mivel, pedig, volt, hogy, Ákos, majd, volt, majd, mint, hogy, mind, volt, jobb, sose, hogy, lett, hogy, volt, hogy, érte, erős, most, állt, hogy, mint, hogy, négy, arra, mert, hogy, hogy, érzi, kell, éves, ahol, hogy, Kora, mind, arra, hogy, volt, hogy, jól, jól, még, nem, azt, két, két, már, egy, két, míg, hat, nem, nem, meg, ami, aki, nem, úgy, bár, nem, így, úgy, Bár, fel, ott, aki, MTI, nem, nek, nem, túl, zsűri kizárta, holland Suzanne, délelőtti verseny, 1500-ös elődöntőben, finálé háromnegyedéig, versenyző figyelmét, többi magyarról, negyedik olimpiájára, 1500 méter, végül aranyérmes, 1500-as futamokról, négy magyar, magyarok jelenleg, alapozás közepén, előzéshez kellett, legrövidebb távon, 1000 méter, staféták döntős, Hangsúlyozta mert aki, méteren egyéni most, döntőről jégen történt, Bácskainak mivel Bácskainak, helyre egyszer számára, nem ott fontos, ott holland méteren, zárul többi hogy, Bácskainak finálét majd, órácskát szólva árulta, órácskát vagyok Bácskai, Vasárnap úgy már, jelentette szerencse elmúlt, holland méteren közepén, utána nek majd, hozzátette míg aztán, volna nem szerettem, futamokról időben volt, fel ilyen életében, aztán rámosolyogjon volt, magyarok hatodik szerint, volna kijárt történt, részem utána ketten, versenyző szerepelt MTI, döntős négy fel, történt fel még, pozícióját éjjel hogy, érdekelt éppen szerint, pozícióját mellé elődöntőben, Bácskai lefelé jelentette, elégedett hogy méteren, éjjel döntőbe elődöntőben, nek világbajnoki volt, aludni versenyző megérdemelte, fáradt aztán két, időben pozícióját volt, ezúttal magyarok állhat, Knegttel Nagyon Knegttel, előre éppen helyezkedett, végig előzéshez induló, hogy verseny szintén, szerint szerencséje erős, számban Hangsúlyozta hogy, értékelt volna shorttrack, kellett szerepelt még, eredmény jónak helyezkedést, esetekben rendkívül kellett, pedig Kicsit nem, rámosolyogjon selejtező benne, gyakoroltunk nem nem, éjjel hogy, holland tapasztalatokat, maradtam második, állt ahogy, kiváló fogta, visszaigazolás sikertelen, éves Bánhidi, méteren Ákos, méter rangsoroló, mint hogy, Suzanne térdemtől, indult két, futamokban éjjel, mondhatjuk kell, miatt pozícióját, hogy negyedik, rámosolyogjon futamokban, döntőben kitűnően, nagyon esetekben, negyeddöntőben jelentette, nem megdolgozott, kitűnően hogy, futamot Knoch, Emiatt hozzátette, állt emiatt, aki teljesen, kezdi elmúlt, magaménak állt, problémás döntőben, pedig két, Viktor mondta, döntőről kiváló, Ettől helyre, majd Knegttel, volt sose, verseny mellé, hogy ezüst, fáradt harmadik, holland figyelmét, verseny gyűjtünk, ezért Bánhidi, emelte vezetni, nem érzem, technikai selejtező, helyezkedett nem, elsősorban mondta, emiatt kizárta, képességekkel hajnalban, nem érte, holland mivel, zárta hogy, mondta fontos, Nagyon sportvezető, most csapatmenedzser, Knegttel váltóval, maradtam aki, végig miatt, kellett zárta, ezúttal vagyok, ahol árulta, fontos visszaigazolás, visszacsúsztam negyeddöntőben, verseny visszanyerni, előfordul éreztem, arra ezért, egyformán maradt, aludni mellé, fejleszteni esetekben, hogy aki, térdemtől hozzátette, technikai ezúttal, pozícióját volt, versenyző finálét, Előbbi Ettől, helyezkedést készülő, magaménak helyre, emiatt selejtező, szóval jól, váltóval hogy, délelőtt sikertelen, utalva állhat, zsűri versenyével, alapozás erős, eredmény savasodtam, majd erősen, teljesen visszaigazolás, nem vezetni, egy szerettem, állt emelte, kell jól, bár Hangsúlyozta, szólva aludtam, jelenleg Ugyanakkor, kellett döntős, úgy kezdi, ahogy számára, versenyző készülő, fáradt szólva, taktikai hogy, szóval olimpiájára,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,