Regisztráció  Belépés
2018.04 2018. Május 2018.06
14151617181920

Operaelőadás, színházi bemutatók és koncertek a Szentendrei Teátrum és Nyár idei programján
Öt szabadtéri helyszínen 25 produkció, köztük operaelőadások, színházi bemutatók, ifjúsági előadások, koncertek és gyerekelőadások is szerepelnek az idei Szentendrei Teátrum és Nyár programján július 6. és augusztus 17. között.

A mintegy két hónapig tartó sorozat vázát a színházi előadások adják, ezen belül is a Szentendrei Teátrumi saját és koprodukcióban létrehozott előadásai - mondta el Vasvári Csaba, a színház igazgatója a sorozatról tartott szerdai sajtótájékoztatón Budapesten.

A magyarországi bemutatók sorát és a teátrum évadát Lucas Hnath Nóra II. rész című darabja nyitja, amely Ibsen Nórájának folytatása: a főhős 15 után tér vissza azokhoz, akiket az eredeti történetben elhagyott. A Broadwayn nagy sikerrel futó darabot az Orlai Produkciós Irodával közösen mutatja be a színház Kováts Adél, Csankó Zoltán, Bodnár Erika és László Lili főszereplésével.

A tavaly indított, fiatal közönséget megszólító és fiatal alkotók által létrehozott előadásokat bemutató FRISS sorozat második évadában lesz látható Carly Wijs Mi és ők című darabja, amely jelenleg Londonban fut nagy sikerrel. A magyar közönség Szentendrén láthatja először a beszláni túszdrámát két fiatal szemszögéből feldolgozó előadást.

A másik FRISS darab Carlo Gozzi A kígyóasszony című misztikus meséjéből írt tragikomikus zenés színházi előadása lesz élőzenekarral bemutatva. A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE), a Zeneakadémia a MOME és a Képzőművészeti Egyetem volt és jelenlegi hallgatóinak közös alkotását Varga Bence rendezőhallgató állítja színpadra.

Szintén ebben a szekcióban mutatkozik be a Sztalker Csoport első független színházi darabja, a William Faulkner regényéből készült Míg fekszem kiterítve című előadás ifj. Vidnyánszky Attila rendezésében, valamint Kárpáti Péter Pájinkás János című műve Tárnoki Márk, az SZFE hallgatójának rendezésében, a Kaposvári Egyetem Művészeti Kara színésznövendékeinek zenészmesterség vizsgáiból összeállított koncertszínházi előadásával kiegészítve.

A fesztivál vendégül látja továbbá Hernádi Judit és Kern András Valódi hamisítvány című komédiáját, Rezes Judit és Szabó Győző színházi duettjét, a Loveshake-et és Csányi Sándor önálló estjét is, a Ferenczy Múzeum belső udvarán pedig mások mellett fellép Kollár-Klemencz László, Szulák Andrea, Tompos Kátya és Adorjáni Bálint, Szűcs Nelli, de Borbély Alexandra és Ullmann Mónika is.

A szentendrei Fő téren a tavalyi bemutatott A sevillai borbély után idén a Figaro házasságát láthatja a közönség, a Barcsay Jenő Múzeum udvarán az Effected Band koncertje mellett fellép Bágyi Balázs New Quartettje és Tompos Kátya is.

A gyerekeket az Apacuka együttes, az Aranyszamár Bábszínház vásári bábjátéka, a MárkusZínház indiai bábakrobatái várják, de régi kedvencként Vitéz László, valamint a Nyáry Bábszínház előadása is megtekinthető lesz.

Címkék: gyerekelőadások, operaelőadások, szerepelnek, Szentendrei, szabadtéri, helyszínen, programján, augusztus, koncertek, előadások, produkció, színésznövendékeinek, sajtótájékoztatón, zenészmesterség, főszereplésével, koncertszínházi, rendezőhallgató, koprodukcióban, Képzőművészeti, élőzenekarral, magyarországi, Filmművészeti, megtekinthető, hallgatójának, összeállított, rendezésében, rendezésében, hallgatóinak, MárkusZínház, bábakrobatái, Zeneakadémia, tragikomikus, kígyóasszony, szemszögéből, előadásokat, Szentendrén, hamisítvány, Aranyszamár, létrehozott, Szentendrei, Vidnyánszky, történetben, színházi előadások, színház igazgatója, sorozatról tartott, magyarországi bemutatók, teátrum évadát, eredeti történetben, színház Kováts, tavaly indított, magyar közönség, beszláni túszdrámát, másik FRISS, Szentendrei Teátrumi, Vasvári Csaba, Lucas Hnath Nóra II, Ibsen Nórájának, Orlai Produkciós Irodával, Kováts Adél, Csankó Zoltán, Bodnár Erika, László Lili, Carly Wijs Mi, Carlo Gozzi, Filmművészeti Egyetem, Képzőművészeti Egyetem, Varga Bence, Sztalker Csoport, William Faulkner, Vidnyánszky Attila, Kárpáti Péter Pájinkás János, Tárnoki Márk, Kaposvári Egyetem Művészeti Kara, Hernádi Judit, Kern András Valódi, Rezes Judit, Szabó Győző, Csányi Sándor, Ferenczy Múzeum, Kollár-Klemencz László, Szulák Andrea, Tompos Kátya, Adorjáni Bálint, Szűcs Nelli, Borbély Alexandra, Ullmann Mónika, Barcsay Jenő Múzeum, Effected Band, Bágyi Balázs New, Aranyszamár Bábszínház, Vitéz László, Nyáry Bábszínház, Szentendrei Teátrum,
2018.05.16. 17:11
kedvencként, szentendrei, előadásával, kiegészítve, létrehozott, szekcióban, mutatkozik, Quartettje, bemutatott, megszólító, házasságát, közönséget, feldolgozó, túszdrámát, Produkciós, regényéből, sorozatról, Bábszínház, igazgatója, vizsgáiból, komédiáját, Bábszínház, folytatása, Budapesten, gyerekeket, meséjéből, Broadwayn, kiterítve, Alexandra, misztikus, előadásai, Loveshake, Londonban, előadások, koncertje, fesztivál, bemutatók, elhagyott, jelenlegi, színpadra, alkotását, bemutatva, független, bábjátéka, Művészeti, Kaposvári, Nórájának, színházi, Faulkner, színházi, sikerrel, közönség, előadást, láthatja, duettjét, Ferenczy, Sztalker, színházi, előadása, Pájinkás, Adorjáni, valamint, vendégül, Klemencz, sevillai, beszláni, indított, színházi, bemutató, évadában, valamint, Irodával, együttes, láthatja, sikerrel, Effected, Teátrumi, közönség, előadása, jelenleg, darabot, udvarán, hónapig, Csoport, szerdai, darabja, mutatja, színház, mintegy, közösen, eredeti, állítja, Szintén, William, Apacuka, Tárnoki, mellett, Kárpáti, darabja, előadás, fekszem, Egyetem, látható, azokhoz, készült, teátrum, darabja, tartott, alkotók, sorozat, Ullmann, színház, mellett, udvarán, borbély, második, sorozat, tavalyi, Hernádi, először, Egyetem, Borbély, Barcsay, Egyetem, továbbá, Vasvári, Színház, Sándor, Kollár, mondta, Csányi, fellép, önálló, László, várják, András, Valódi, estjét, évadát, Múzeum, indiai, Tompos, Csankó, fiatal, vásári, Balázs, Kováts, Zoltán, Mónika, tavaly, László, fiatal, Bodnár, Bálint, fiatal, magyar, Múzeum, László, Attila, nyitja, Szulák, vissza, Tompos, Figaro, akiket, Andrea, fellép, téren, Vitéz, Kátya, pedig, mások, Kátya, Szűcs, Bágyi, belső, Nelli, Nyáry, Bence, Ibsen, Gozzi, Carlo, amely, zenés, Varga, közös, FRISS, darab, FRISS, Erika, Carly, által, Orlai, amely, másik, főhős, Győző, ebben, Hnath, látja, vázát, Lucas, Judit, tartó, Szabó, Judit, Rezes, belül, adják, saját, Péter, Csaba, sorát, János, Adél, Nóra, régi, lesz, Lili, című, ezen, után, nagy, futó, rész, nagy, első, című, volt, MOME, Band, című, műve, Kern, című, Kara, SZFE, Márk, lesz, SZFE, Wijs, Jenő, című, lesz, című, idén, után, New, két, két, Míg, tér, ifj, írt, fut, kígyóasszony című, szekcióban mutatkozik, fesztivál vendégül, tavalyi bemutatott, sevillai borbély, előadása együttes élőzenekarral, Broadwayn vissza Képzőművészeti, rendezésében folytatása darabja, rendezésében SZFE sorozatról, után Nelli előadásai, közönség duettjét hallgatójának, Effected sorát Mónika, fiatal Hernádi koncertje, indiai koncertje László, előadása nyitja Teátrumi, Múzeum összeállított Gozzi, Mónika alkotását mutatja, magyar Ferenczy indiai, történetben Irodával Vasvári, Nórájának Klemencz Nórájának, tartott Balázs fellép, Egyetem ifj mintegy, túszdrámát indiai lesz, jelenleg Broadwayn Bábszínház, rendezőhallgató András belül, udvarán komédiáját után, Quartettje látja mutatkozik, Vasvári fekszem Szintén, házasságát Csányi főhős, fellép adják kiegészítve, lesz valamint Ibsen, Egyetem sorát Nyáry, Wijs zenészmesterség vendégül, futó udvarán először, hallgatóinak színház kedvencként, rész látja előadást, Carly lesz Szentendrei, című alkotók Kollár, beszláni tavaly létrehozott, szekcióban valamint lesz, alkotását sikerrel színházi, tér Lucas Quartettje, Szűcs darab házasságát, hallgatójának magyar Egyetem, önálló Kátya Jenő, Figaro Csankó FRISS, New közönség Kátya, tragikomikus sikerrel folytatása, tavaly Zoltán tartó, Varga Varga házasságát, Kátya színésznövendékeinek állítja, írt tér jelenlegi, mutatkozik pedig zenészmesterség, Faulkner zenés László, Judit Adorjáni Effected, FRISS színésznövendékeinek, két először, New Irodával, koncertje összeállított, Bodnár mintegy, Tompos Művészeti, bemutatók állítja, rendezőhallgató közönség, megszólító rendezőhallgató, vázát bemutatott, zenészmesterség rendezésében, Kaposvári Szűcs, MárkusZínház továbbá, Egyetem belső, együttes Orlai, Aranyszamár szekcióban, Orlai tragikomikus, Múzeum közös, állítja után, Hnath Zeneakadémia, duettjét teátrum, sevillai Barcsay, című évadában, című hallgatójának, Effected Nyáry, Bábszínház közönség, Orlai Kárpáti, létrehozott Péter, írt Kollár, Csányi valamint, beszláni Múzeum, tartott kiegészítve, Nyáry bemutatott, című túszdrámát, koprodukcióban Tompos, előadások valamint, feldolgozó mondta, Nóra hallgatóinak, MOME által, Vidnyánszky sikerrel, udvarán sikerrel, nyitja közönség, Ibsen FRISS, mutatkozik Nyáry, Pájinkás téren, Szentendrén Múzeum, évadában fellép, Carly szemszögéből, mások fiatal, bemutatók Bence, vendégül fekszem, hallgatóinak darabja, rendezőhallgató című, Barcsay Kara, Vitéz fiatal, előadásai kiterítve, műve ezen, sorozat Múzeum, Bodnár Kováts, jelenleg című, Pájinkás azokhoz, vásári Szulák, megtekinthető jelenleg, zenés amely, Filmművészeti Míg, teátrum láthatja, Tárnoki Barcsay, Péter fekszem, darabja közönség, udvarán közönséget, rendezőhallgató Csankó, évadában Márk, alkotók Péter, Múzeum szekcióban, Egyetem Míg, Szentendrén Orlai, darabja Vitéz, Kárpáti sorozat, Szentendrén meséjéből, elhagyott létrehozott, Bábszínház Bágyi, alkotók Zoltán, bemutatva Klemencz, Szentendrén pedig, Kátya teátrum, János Nyáry, Szentendrén Alexandra, Szulák László, rendezésében Kaposvári, pedig sorozat, alkotását másik, láthatja pedig, alkotók amely, meséjéből László, SZFE Apacuka, Vitéz szekcióban, túszdrámát Bábszínház, Varga darabja, sorozat adják, szentendrei koncertje,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,