13141516171819
20212223242526
27282930

Luxemburgi-magyar - Újabb kínos vereség
A magyar labdarúgó-válogatott újabb kínos vereséget szenvedett, ugyanis csütörtökön 2-1-re kikapott Luxemburg vendégeként barátságos mérkőzésen.

A magyar csapat története során először nem tudta legyőzni mostani riválisát, a korábbi tíz találkozót egyaránt megnyerte. Júniusban Andorrában ugyanígy járt a nemzeti együttes.

A hazaiak szereztek vezetést a 15. percben, de nem sokkal később a válogatottba több mint egy év után visszatért Nikolics Nemanja egyenlített. A második játékrészben a több mint félórát emberelőnyben futballozó Luxemburg Marvin Martins révén a 85. percben szerezte meg a győztes gólt, így Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány, aki a kapus Kovácsik Ádám személyében újoncot is avatott, vereséggel mutatkozott be a kispadon.

A magyarok idei utolsó mérkőzésükön jövő hét kedden 20.15-től a világbajnoki résztvevő Costa Ricát fogadják a Groupama Arénában.

Eredmény:Luxemburg-Magyaro rszág 2-1 (1-1)--------------------- -----------Luxembourg, Josy Barthel Stadion, 1873 néző, v.: Sébastien Delfériere (belga)

gólszerzők: Joachim (15.), M. Martins (85.), illetve Nikolics (18.)

piros lap: Lovrencsics (53.)

sárga lap: Turpel (40.), Da Mota (69.), Malget (75.), M. Martins (86.), illetve Lovrencsics (20., 53.), Sallai (76.)

Luxemburg:

----------Anthony Moris - Christopher Martins (Dwayn Holter, 92.), Kevin Malget, Marvin Martins, Mathias Janisch (Dirk Carlson, 62.) - Mario Mutsch (Danel Sinani, 63.), Chris Philipps, Olivier Thill (Vincent Thill, a szünetben), Gerson Rodrigues (Daniel Da Mota, a szünetben) - Aurelien Joachim (Aldin Skenderovic, 88.), David Turpel

Magyarország:

-------------Kovácsik Ádám - Lovrencsics Gergő (Bese Barnabás, 56.), Korcsmár Zsolt, Kádár Tamás, Korhut Mihály - Nagy Ádám (Balogh Balázs, 83.), Pátkai Máté, Dzsudzsák Balázs (Stiber Zoltán, 84.) - Ugrai Roland, Nikolics Nemanja (Priskin Tamás, 74.), Németh Krisztián (Sallai Roland, 63.)

I. félidő:

----------

15. perc: Rodrigues adott középre Joachimnak, aki egy gyönyörű csellel átverte Korhutot, majd hat méterről a bal sarokba lőtt (1-0).

18. perc: Dzsudzsák jobb oldali szögletét követően Kádár csúsztatta meg a labdát, amelyet végül Nikolics bólintott közelről a kapuba (1-1).

II. félidő:

-----------

53. perc: Lovrencsics teljesen feleslegesen lerántotta ellenfelét a félpályán, amiért megkapta második sárga és az ezzel járó piros lapját.

85. perc: A hazaiak jobb oldali szöglete után Marvin Martins előrevetődve négy méterről fejelte a labdát a magyar kapu közepébe (2-1).

A magyarok kezdtek jobban és kezdeményezőbben, de a beadások rendre pontatlanok voltak, vagy a kulcspasszokat lefülelték a hazai védők. Néhány perc múlva viszont alábbhagyott a lendület és a közönség mezőnyjátékot láthatott, amelyet váratlan, de annál szebb luxemburgi gólt zárt le, így az újonc Kovácsikot hamar felavatta a rivális. Hátrányban rögtön nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a magyar csapat, amely három perccel később a válogatottba több mint egy év után visszatért Nikolics fejesével egyenlített. Ezt követően már egyértelműen Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány együttese uralta a játékot, több lehetősége is volt, Németh Krisztián például kétszer is ziccert rontott, de a szünetig nem sikerült ismét betalálni.

A folytatás nem a magyarok elképzelései szerint alakult, ugyanis Lovrencsics teljesen felesleges fegyelmezetlensége miatt megkapta második sárga lapját, azaz kiállította a bíró. Ezt követően emberelőnyben a hazai csapat fölényben futballozott, többször is megszerezhette volna a vezetést, de játékosai háromszor is célt tévesztettek nagy helyzetben. A játékrész derekától meddővé vált a luxemburgiak fölénye, de az álmosító meccs hajrájában nem maradt el a csattanó, ugyanis egy szöglet után a hazaiak csukafejesből megszerezték a győztes találatot.

Címkék: csütörtökön, vendégeként, mérkőzésen, barátságos, szenvedett, válogatott, Luxemburg, labdarúgó, vereséget, kikapott, ugyanis, fegyelmezetlensége, kezdeményezőbben, megszerezhette, kulcspasszokat, emberelőnyben, csukafejesből, mezőnyjátékot, emberelőnyben, tévesztettek, előrevetődve, játékrészben, válogatottba, elképzelései, futballozott, feleslegesen, egyértelműen, világbajnoki, alábbhagyott, mérkőzésükön, luxemburgiak, Magyarország, Magyarország, megszerezték, válogatottba, Lovrencsics, Lovrencsics, személyében, pontatlanok, Lovrencsics, egyenlített, mutatkozott, magyar csapat, nemzeti együttes, hazaiak szereztek, válogatottba több, második játékrészben, több mint, győztes gólt, kapus Kovácsik, magyarok idei, világbajnoki résztvevő, gyönyörű csellel, Júniusban Andorrában, Nikolics Nemanja, Luxemburg Marvin Martins, Szélesi Zoltán, Kovácsik Ádám, Costa Ricát, Groupama Arénában, Josy Barthel Stadion, Sébastien Delfériere, Christopher Martins, Dwayn Holter, Kevin Malget, Marvin Martins, Mathias Janisch, Dirk Carlson, Mario Mutsch, Danel Sinani, Chris Philipps, Olivier Thill, Vincent Thill, Gerson Rodrigues, Daniel Da Mota, Aurelien Joachim, Aldin Skenderovic, David TurpelMagyarország, Lovrencsics Gergő, Bese Barnabás, Korcsmár Zsolt, Kádár Tamás, Korhut Mihály, Nagy Ádám, Balogh Balázs, Pátkai Máté, Dzsudzsák Balázs, Stiber Zoltán, Ugrai Roland, Priskin Tamás, Németh Krisztián, Sallai Roland,
2017.11.09. 22:23