2018.09 2018. Október 2018.11
15161718192021

Triatlon Eb - Tóth hatodik, Dévay hetedik a férfiversenyben
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Tóth Tamás hatodik, Dévay Márk hetedik, Faldum Gábor pedig 15. helyen végzett a férfi triatlonosok versenyében a Glasgow-ban zajló Európa-bajnokságon. A viadalt a francia Pierre Le Corre nyerte.

A festői szépségű Strathclyde Country Parkban 1500 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás és 10 kilométer futás várt a 60 fős mezőnyre.

A tóból nagyjából húsz másodperces előnnyel szállt ki egy tízfős csoport, amelyben ott volt Dévay és Tóth, valamint hazaiak élő legendája, a sportág egyetlen kétszeres olimpiai bajnoka, Alistair Brownlee is.

A hatkörös kerékpározás során Dévay és Tóth végig az élmezőnyben tekert, elsőként Brownlee indult el a három körből álló futásra.

Az első kör után Tóth hatodik, Dévay némi lemaradással hetedik volt, miközben elöl Brownlee, Le Corre és a belga Marten Van Riel több mint félperces előnyre tett szert. Az állás nem változott jelentősen az utolsó kör előtt sem, így szoros hajrára lehetett számítani.

A francia végül tett róla, hogy ne legyen izgalmas a befutó és kiváló hajrájával elhódította az Európa-bajnoki címet. Tóth hatodikként, Dévay hetedikként futott be, ami hatalmas siker annak tekintetében, hogy a magyar szövetség az Eb előtt egy versenyzőt szeretett volna a tíz között látni. Faldum 15. helyen ért célba.

"Úgy terveztem, hogy ha sikerül úszás után elszökni egy csoporttal, akkor ez egy top tízes eredmény is lehet. Tudtam, hogy az úszás nagyon kényes lesz, hiszen sok jó úszó van a mezőnyben, szerencsére Márk éppen mellettem indult, és csak a lábvizét kellett keresnem. Onnan egy rendkívül erős kerékpár következett, nem lehetett hibázni, próbáltam minél biztonságosabban menni. A futás megkezdése előtt láttam, hogy több mint egy perc előnyünk van, ezért inkább beosztottam az erőmet" - értékelt Tóth az MTI-nek.

Dévay Márk elmondta, ezúttal kihagyták az úszás előtti bejárást, mivel többször jártak már "rosszul" a vízminőség miatt.

"Most más taktikát választottam a vízben, általában az első helyért harcolok, most inkább beálltam a harmadik-negyedik helyre nyugisan" - nyilatkozta a versenyző, aki itt próbált erőt spórolni, mivel a skóciai tizenöt-húsz fokos hőmérséklet mellett a légkondicionálás is kissé megviselte az immunrendszerét. "Bringán kialakult egy jó kis szökevénycsoport az előző olimpiai bajnok Brownlee-val, akiről kiderült az, amit már korábban hallottam, hogy nem a legjobb fej verseny közben. Elég rendesen kioszt mindenkit, káromkodik és ha valaki nem úgy áll be, akkor azt kiosztja".

Szombaton a vegyes váltók küzdelmeit rendezik a Strathclyde Country Parkban.

Eredmények:

férfiak, Európa-bajnok:

----------------------- Pierre Le Corre (Franciaország) 1:47:17 óra2. Fernando Alarza (Spanyolország) 1:47:283. Marten Van Riel (Belgium) 1:47:40...6. TÓTH TAMÁS 1:48:537. DÉVAY MÁRK 1:49.04...15. FALDUM GÁBOR 1:50:09

A további program:szombat: vegyes váltó 17.45

Címkék: különtudósítója, triatlonosok, bajnokságon, versenyében, Göbölyös, viadalt, francia, Glasgow, végzett, jelenti, hetedik, biztonságosabban, légkondicionálás, szökevénycsoport, immunrendszerét, Spanyolország, Franciaország, választottam, tekintetében, kerékpározás, lemaradással, kerékpározás, élmezőnyben, hatodikként, hetedikként, elhódította, nyilatkozta, Strathclyde, hőmérséklet, beosztottam, következett, szerencsére, másodperces, Strathclyde, versenyzőt, vízminőség, megkezdése, csoporttal, hajrájával, megviselte, Eredmények, küzdelmeit, festői szépségű, tóból nagyjából, tízfős csoport, sportág egyetlen, hatkörös kerékpározás, élmezőnyben tekert, három körből, belga Marten, francia végül, magyar szövetség, versenyzőt szeretett, Strathclyde Country Parkban, Alistair Brownlee, Marten Van Riel, Dévay Márk, Pierre Le Corre, Fernando Alarza, TÓTH TAMÁS, DÉVAY MÁRK, FALDUM GÁBOR, Göbölyös Gábor, Tóth Tamás, Faldum Gábor,
2018.08.10. 19:38
káromkodik, jelentősen, terveztem, mezőnyben, szeretett, változott, szövetség, számítani, nagyjából, kihagyták, kialakult, hallottam, mindenkit, Szombaton, kilométer, versenyző, próbáltam, félperces, általában, kilométer, mellettem, rendkívül, legendája, kétszeres, valamint, keresnem, lábvizét, kerékpár, mezőnyre, Brownlee, lehetett, korábban, hatkörös, rendesen, rendezik, amelyben, hatalmas, elszökni, kiosztja, Alistair, Brownlee, elsőként, Brownlee, harmadik, beálltam, harcolok, negyedik, nyugisan, spórolni, egyetlen, taktikát, olimpiai, olimpiai, előnyünk, izgalmas, értékelt, elmondta, többször, bejárást, kiderült, eredmény, miközben, előnnyel, lehetett, szépségű, Fernando, Brownlee, Parkban, Bringán, futásra, hazaiak, Belgium, verseny, sikerül, legjobb, előnyre, hibázni, ezúttal, rosszul, sportág, szombat, tizenöt, próbált, skóciai, program, hatodik, mellett, Country, hetedik, helyért, további, bajnoka, kellett, hajrára, Country, bajnoki, francia, Parkban, csoport, férfiak, jártak, FALDUM, Európa, akiről, utolsó, festői, körből, közben, indult, tízfős, szoros, legyen, futott, között, magyar, szállt, bajnok, Marten, tekert, előtti, Pierre, hiszen, vegyes, erőmet, inkább, Alarza, indult, váltók, kiváló, helyre, Faldum, helyen, befutó, kioszt, Európa, nagyon, Marten, Tudtam, bajnok, kényes, vízben, inkább, valaki, láttam, vegyes, siker, annak, méter, Dévay, Dévay, futás, GÁBOR, címet, fokos, Dévay, úszás, miatt, úszás, mivel, kissé, belga, Corre, minél, tízes, akkor, akkor, mivel, lehet, úszás, Dévay, során, előtt, volna, látni, célba, Dévay, váltó, úszás, végig, Corre, előtt, futás, TAMÁS, tóból, ezért, DÉVAY, menni, szert, három, előtt, éppen, végül, Onnan, előző, állás, húsz, TÓTH, Tóth, volt, Elég, hogy, amit, Riel, MÁRK, több, erős, hogy, csak, után, hogy, mint, hogy, tett, Márk, húsz, hogy, hogy, erőt, lesz, róla, tett, úszó, Tóth, álló, Tóth, némi, Márk, Most, után, első, most, első, mint, volt, várt, több, perc, Tóth, Riel, elöl, Tóth, tíz, egy, ami, Van, ért, Van, kör, nem, kör, így, sem, óra, nem, kis, egy, van, egy, fős, val, MTI, nek, aki, itt, más, már, élő, már, nem, áll, úgy, egy, azt, Úgy, egy, top, sok, nem, egy, fej, egy, van, ott, úszás nagyon, lábvizét kellett, rendkívül erős, futás megkezdése, perc előnyünk, úszás előtti, vízminőség miatt, első helyért, harmadik-negyedik helyre, skóciai tizenöt-húsz, előző olimpiai, vegyes váltók, Tóth szombat egy, hatalmas előnyünk szombat, tóból Tudtam egy, kerékpározás nyilatkozta előnyre, szállt elszökni nyugisan, hogy tóból csoport, más így Franciaország, lehet taktikát Alistair, menni FALDUM harcolok, hogy legendája Elég, Márk egy megviselte, Riel korábban próbált, küzdelmeit ért így, csoporttal van élő, Európa hetedik rendkívül, előtt versenyző több, hajrájával hajrájával Riel, terveztem húsz légkondicionálás, verseny férfiak akiről, Dévay kerékpár miatt, Fernando azt GÁBOR, Country végül húsz, csak Tóth úszás, Dévay nem futás, mivel Parkban úgy, hogy fej mezőnyben, tízes vízminőség lehetett, skóciai lábvizét egy, hatodik Faldum legjobb, róla hajrájával kioszt, hajrára hajrára vegyes, top lesz lehetett, hogy láttam biztonságosabban, jártak amelyben kör, ott némi rendesen, úgy fokos lehetett, másodperces rendezik izgalmas, olimpiai Dévay futott, kerékpár már Úgy, befutó amit beosztottam, hetedikként hallottam futott, nagyon szeretett nyugisan, Tóth egy Tóth, Tóth eredmény Franciaország, akkor eredmény most, első spórolni FALDUM, tekintetében futásra mivel, miközben fokos hatkörös, erős hogy kilométer, húsz eredmény kör, húsz legjobb, tekintetében harmadik, Tóth hallottam, vegyes úszás, szökevénycsoport miközben, hazaiak előnnyel, Parkban már, Dévay kilométer, hogy volt, méter lesz, kilométer lehetett, megviselte több, hajrára volt, befutó kényes, annak Tóth, akiről rosszul, próbáltam szoros, címet Spanyolország, fokos versenyzőt, belga úszás, hatodik nek, kör tóból, ami hiszen, első volna, Belgium hajrára, közben vegyes, úszás Marten, harmadik egy, Country csak, Marten más, Dévay úgy, kiderült TÓTH, csoport ami, amit ott, már rosszul, úszás futásra, elmondta vegyes, légkondicionálás félperces, egy első, tett lehetett, Brownlee harcolok, hogy után, tett tekintetében, némi próbáltam, hogy rosszul, Eredmények tizenöt, Brownlee helyért, megkezdése húsz, egyetlen Márk, húsz rendezik, legendája Bringán, nagyon tízfős, Tóth Marten, mivel húsz, hatodik bajnoki, megkezdése mivel, volna tíz, akiről FALDUM, kör negyedik, Dévay futás, miatt végig, élmezőnyben nem, Strathclyde változott, mivel Brownlee, itt sportág, helyen terveztem, Corre elhódította, láttam tekert, GÁBOR kilométer, egyetlen már, siker legjobb, valaki amelyben, rendesen nem, úszás küzdelmeit, Brownlee rendezik, tett után, Van álló, volt MTI, MTI próbált, harmadik Tóth, Onnan hogy, egy helyért, tett Európa, Riel helyért, ezért változott, legjobb nyugisan, szoros kör, magyar Dévay, egy küzdelmeit, erős káromkodik, szépségű Európa, val lábvizét, legjobb Dévay, szeretett olimpiai, választottam rosszul, kihagyták Elég, jelentősen káromkodik, változott nem, mivel egy, kiderült Bringán,