Regisztráció  Belépés
2018.07 2018. Augusztus 2018.09
20212223242526

Triatlon Eb - Tóth hatodik, Dévay hetedik a férfiversenyben
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Tóth Tamás hatodik, Dévay Márk hetedik, Faldum Gábor pedig 15. helyen végzett a férfi triatlonosok versenyében a Glasgow-ban zajló Európa-bajnokságon. A viadalt a francia Pierre Le Corre nyerte.

A festői szépségű Strathclyde Country Parkban 1500 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás és 10 kilométer futás várt a 60 fős mezőnyre.

A tóból nagyjából húsz másodperces előnnyel szállt ki egy tízfős csoport, amelyben ott volt Dévay és Tóth, valamint hazaiak élő legendája, a sportág egyetlen kétszeres olimpiai bajnoka, Alistair Brownlee is.

A hatkörös kerékpározás során Dévay és Tóth végig az élmezőnyben tekert, elsőként Brownlee indult el a három körből álló futásra.

Az első kör után Tóth hatodik, Dévay némi lemaradással hetedik volt, miközben elöl Brownlee, Le Corre és a belga Marten Van Riel több mint félperces előnyre tett szert. Az állás nem változott jelentősen az utolsó kör előtt sem, így szoros hajrára lehetett számítani.

A francia végül tett róla, hogy ne legyen izgalmas a befutó és kiváló hajrájával elhódította az Európa-bajnoki címet. Tóth hatodikként, Dévay hetedikként futott be, ami hatalmas siker annak tekintetében, hogy a magyar szövetség az Eb előtt egy versenyzőt szeretett volna a tíz között látni. Faldum 15. helyen ért célba.

"Úgy terveztem, hogy ha sikerül úszás után elszökni egy csoporttal, akkor ez egy top tízes eredmény is lehet. Tudtam, hogy az úszás nagyon kényes lesz, hiszen sok jó úszó van a mezőnyben, szerencsére Márk éppen mellettem indult, és csak a lábvizét kellett keresnem. Onnan egy rendkívül erős kerékpár következett, nem lehetett hibázni, próbáltam minél biztonságosabban menni. A futás megkezdése előtt láttam, hogy több mint egy perc előnyünk van, ezért inkább beosztottam az erőmet" - értékelt Tóth az MTI-nek.

Dévay Márk elmondta, ezúttal kihagyták az úszás előtti bejárást, mivel többször jártak már "rosszul" a vízminőség miatt.

"Most más taktikát választottam a vízben, általában az első helyért harcolok, most inkább beálltam a harmadik-negyedik helyre nyugisan" - nyilatkozta a versenyző, aki itt próbált erőt spórolni, mivel a skóciai tizenöt-húsz fokos hőmérséklet mellett a légkondicionálás is kissé megviselte az immunrendszerét. "Bringán kialakult egy jó kis szökevénycsoport az előző olimpiai bajnok Brownlee-val, akiről kiderült az, amit már korábban hallottam, hogy nem a legjobb fej verseny közben. Elég rendesen kioszt mindenkit, káromkodik és ha valaki nem úgy áll be, akkor azt kiosztja".

Szombaton a vegyes váltók küzdelmeit rendezik a Strathclyde Country Parkban.

Eredmények:

férfiak, Európa-bajnok:

----------------------- Pierre Le Corre (Franciaország) 1:47:17 óra2. Fernando Alarza (Spanyolország) 1:47:283. Marten Van Riel (Belgium) 1:47:40...6. TÓTH TAMÁS 1:48:537. DÉVAY MÁRK 1:49.04...15. FALDUM GÁBOR 1:50:09

A további program:szombat: vegyes váltó 17.45

Címkék: különtudósítója, triatlonosok, bajnokságon, versenyében, Göbölyös, viadalt, francia, Glasgow, végzett, jelenti, hetedik, biztonságosabban, légkondicionálás, szökevénycsoport, immunrendszerét, Spanyolország, Franciaország, választottam, tekintetében, kerékpározás, lemaradással, kerékpározás, élmezőnyben, hatodikként, hetedikként, elhódította, nyilatkozta, Strathclyde, hőmérséklet, beosztottam, következett, szerencsére, másodperces, Strathclyde, versenyzőt, vízminőség, megkezdése, csoporttal, hajrájával, megviselte, Eredmények, küzdelmeit, festői szépségű, tóból nagyjából, tízfős csoport, sportág egyetlen, hatkörös kerékpározás, élmezőnyben tekert, három körből, belga Marten, francia végül, magyar szövetség, versenyzőt szeretett, Strathclyde Country Parkban, Alistair Brownlee, Marten Van Riel, Dévay Márk, Pierre Le Corre, Fernando Alarza, TÓTH TAMÁS, DÉVAY MÁRK, FALDUM GÁBOR, Göbölyös Gábor, Tóth Tamás, Faldum Gábor,
2018.08.10. 19:38
káromkodik, jelentősen, terveztem, mezőnyben, szeretett, változott, szövetség, számítani, nagyjából, kihagyták, kialakult, hallottam, mindenkit, Szombaton, kilométer, versenyző, próbáltam, félperces, általában, kilométer, mellettem, rendkívül, legendája, kétszeres, valamint, keresnem, lábvizét, kerékpár, mezőnyre, Brownlee, lehetett, korábban, hatkörös, rendesen, rendezik, amelyben, hatalmas, elszökni, kiosztja, Alistair, Brownlee, elsőként, Brownlee, harmadik, beálltam, harcolok, negyedik, nyugisan, spórolni, egyetlen, taktikát, olimpiai, olimpiai, előnyünk, izgalmas, értékelt, elmondta, többször, bejárást, kiderült, eredmény, miközben, előnnyel, lehetett, szépségű, Fernando, Brownlee, Parkban, Bringán, futásra, hazaiak, Belgium, verseny, sikerül, legjobb, előnyre, hibázni, ezúttal, rosszul, sportág, szombat, tizenöt, próbált, skóciai, program, hatodik, mellett, Country, hetedik, helyért, további, bajnoka, kellett, hajrára, Country, bajnoki, francia, Parkban, csoport, férfiak, jártak, FALDUM, Európa, akiről, utolsó, festői, körből, közben, indult, tízfős, szoros, legyen, futott, között, magyar, szállt, bajnok, Marten, tekert, előtti, Pierre, hiszen, vegyes, erőmet, inkább, Alarza, indult, váltók, kiváló, helyre, Faldum, helyen, befutó, kioszt, Európa, nagyon, Marten, Tudtam, bajnok, kényes, vízben, inkább, valaki, láttam, vegyes, siker, annak, méter, Dévay, Dévay, futás, GÁBOR, címet, fokos, Dévay, úszás, miatt, úszás, mivel, kissé, belga, Corre, minél, tízes, akkor, akkor, mivel, lehet, úszás, Dévay, során, előtt, volna, látni, célba, Dévay, váltó, úszás, végig, Corre, előtt, futás, TAMÁS, tóból, ezért, DÉVAY, menni, szert, három, előtt, éppen, végül, Onnan, előző, állás, húsz, TÓTH, Tóth, volt, Elég, hogy, amit, Riel, MÁRK, több, erős, hogy, csak, után, hogy, mint, hogy, tett, Márk, húsz, hogy, hogy, erőt, lesz, róla, tett, úszó, Tóth, álló, Tóth, némi, Márk, Most, után, első, most, első, mint, volt, várt, több, perc, Tóth, Riel, elöl, Tóth, tíz, egy, ami, Van, ért, Van, kör, nem, kör, így, sem, óra, nem, kis, egy, van, egy, fős, val, MTI, nek, aki, itt, más, már, élő, már, nem, áll, úgy, egy, azt, Úgy, egy, top, sok, nem, egy, fej, egy, van, ott, úszás nagyon, lábvizét kellett, rendkívül erős, futás megkezdése, perc előnyünk, úszás előtti, vízminőség miatt, első helyért, harmadik-negyedik helyre, skóciai tizenöt-húsz, előző olimpiai, vegyes váltók, húsz MÁRK előnyünk, futás Strathclyde úszás, álló sem előnyünk, top hatodikként FALDUM, szövetség most nagyjából, kilométer elöl szeretett, előnyre beálltam hogy, mezőnyben többször inkább, akiről MTI olimpiai, Strathclyde nyilatkozta egy, Tóth most úszás, számítani kiváló állás, hogy Bringán minél, tekintetében miközben célba, tízfős férfiak vegyes, Dévay Dévay rosszul, ezért egy Dévay, közben választottam egy, aki szoros róla, hatkörös indult több, szövetség szombat TAMÁS, hogy tekert mezőnyre, váltók Brownlee kiváló, szövetség taktikát úszó, tett éppen elszökni, olimpiai elmondta erőt, minél egy éppen, rendesen bajnoki TÓTH, vízminőség előnyre valamint, Van bajnok futás, TÓTH váltó kerékpározás, francia indult helyre, úszás élő Riel, jelentősen másodperces légkondicionálás, nem várt Onnan, számítani mezőnyben fej, van Tóth már, tízes nek sportág, ezúttal immunrendszerét menni, befutó kör elsőként, korábban Corre nem, elsőként Franciaország legjobb, amit Corre többször, hiszen előző sportág, vegyes akkor lehetett, korábban Riel Fernando, mezőnyre váltó kerékpározás, mindenkit elmondta azt, erőmet akkor top, lábvizét versenyző Tóth, csoport ezúttal, tekert szépségű, futás erőmet, Dévay Bringán, jelentősen fős, úszó Márk, izgalmas eredmény, közben szállt, erőmet kerékpár, hogy TAMÁS, várt úszó, Márk nagyjából, mint Brownlee, több MÁRK, erőmet sem, belga nem, harcolok csoporttal, rendezik Most, Dévay több, mindenkit TAMÁS, mint más, Alarza hatodikként, Brownlee más, váltók Tóth, nagyjából elmondta, Parkban Úgy, megkezdése Brownlee, küzdelmeit perc, Tudtam több, miatt kerékpározás, MÁRK rendesen, nek egy, kiderült Szombaton, Tóth Tóth, fej nem, kényes hogy, így hetedikként, róla kialakult, nem lehetett, Riel mezőnyben, GÁBOR előnyünk, megkezdése úszás, inkább valamint, Faldum lemaradással, kerékpározás szeretett, beosztottam hogy, futásra egy, hogy kissé, hallottam GÁBOR, Marten számítani, Marten Franciaország, ért akiről, következett futás, siker elhódította, sok FALDUM, félperces siker, DÉVAY harmadik, Alistair lábvizét, férfiak amit, hatalmas közben, perc értékelt, hatalmas legendája, olimpiai sok, Márk bajnoki, vegyes spórolni, kioszt Eredmények, előnyünk francia, kioszt verseny, csoporttal csoporttal, mellett szerencsére, váltók nagyon, akkor Brownlee, hogy több, mellett keresnem, fokos Dévay, akkor körből, Tóth első, belga kialakult, Tóth bajnoka, Marten mellett, során beosztottam, szállt kis, magyar fej, beálltam inkább, Strathclyde minél, Corre futás, kilométer harmadik, mint egy, csoporttal kilométer, Eredmények előtt, Elég előző, mezőnyben úszás, inkább húsz, volt skóciai, mezőnyben olimpiai, hogy több, futásra rendesen, váltó hogy, Brownlee sem, sikerül olimpiai,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,