20212223242526
2728293031

Férfi kézilabda vb-selejtező - Vranjes: a kézilabdázás jövője szempontjából is fontos ez a siker
Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány szerint a magyar férfi kézilabdázás jövője szempontjából is nagyon fontos, hogy a válogatott szerdán kijutott a januári, olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

"Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen remek munkát végeztek a játékosok, a magyar férfi kézilabdázás jövője szempontjából nagyon fontos sikert arattunk" - mondta a veszprémi mérkőzés után a svéd edző.

A magyar csapat 26-22-re kikapott Szlovéniától, de 51-50-es összesítéssel továbbjutott, mivel szombaton Koperben 29-24-re megnyerte a párharc első mérkőzését.

"Két szoros, kemény meccset játszottunk egy remek ellenféllel szemben. Az idegenbeli ötgólos siker ellenére tudtam, hogy itthon is nagyon nehéz meccs elé nézünk" - vélekedett Vranjes.

Hangsúlyozta, a szlovénok nyomás alatt tartották csapatát, amely az első félidőben remekül küzdött, de mivel több játékosának voltak kisebb-nagyobb egészségi problémái a közelmúltban, a meccs végére láthatóan elfáradtak, és csak nagy akaraterővel és a szurkolók segítségével sikerült megnyerniük a párharcot.

Az első meccsen és a visszavágón is remek teljesítményt nyújtott kapus, Székely Márton úgy fogalmazott, borzasztóan nehéz meccsen vannak túl, a védekezésüket pedig hihetetlennek nevezte.

"Amikor például emberhátrányban voltunk, a kiállított embert a helyére beállt játékos tökéletesen helyettesítette. Volt olyan szituáció, amikor nem is láttam a labdát, mert remekül sáncoltak a társak" - mondta.

A Tatabánya kapusa hangsúlyozta, jár a gratuláció a szlovénoknak a győzelemért.

"Kijutottunk a vb-re, ami óriási boldogság. Köszönöm a csapatnak az élményt és a közönségnek a fantasztikus buzdítást" - tette hozzá.

Az előző világbajnokságon bronzérmes szlovénok szövetségi kapitánya, Veselin Vujovic leszögezte, a koperi ötgólos vereséggel nagyon nehéz helyzetbe kerültek, lehetetlen küldetésnek tűnt Veszprémben, ebben az ízig-vérig kézilabdás városban ledolgozni a hátrányunkat.

"A tervünk az volt, hogy hatvan percen keresztül küzdünk, és középen rendkívül keményen védekezünk. Ennek jelentős része megvalósult, végül néggyel sikerült győznünk, de ez sajnos nem volt elég. Sok szerencsét kívánok a magyaroknak a világbajnokságon" - fogalmazott az edző.

A Telekom Veszprém beállója, Blaz Blagotinsek elmondta, rendkívül nehéz volt a mérkőzés számukra, és bár a második félidőben kiemelkedően játszottak, a hajrában elkövettek néhány hibát, amelyeket a hazaiak kihasználtak.

A vb-t január 9. és 27. között rendezik Berlinben, Hamburgban, Münchenben és Kölnben, illetve Koppenhágában és Herningben. A torna győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek az olimpiai selejtezőn.

Címkék: világbajnokságra, kvalifikációs, szempontjából, kézilabdázás, válogatott, szövetségi, kapitány, Ljubomir, olimpiai, kijutott, szerdán, világbajnokságon, világbajnokságon, helyettesítette, emberhátrányban, hihetetlennek, összesítéssel, teljesítményt, szempontjából, védekezésüket, Koppenhágában, továbbjutott, közelmúltban, Hangsúlyozta, akaraterővel, segítségével, hangsúlyozta, Szlovéniától, szlovénoknak, kézilabdázás, kiemelkedően, kihasználtak, fantasztikus, hátrányunkat, Blagotinsek, fogalmazott, megnyerniük, helyezettek, játékosának, ellenféllel, játszottunk, visszavágón, magyar férfi, veszprémi mérkőzés, svéd edző, magyar csapat, párharc első, remek ellenféllel, idegenbeli ötgólos, szlovénok nyomás, első félidőben, meccs végére, szurkolók segítségével,
2018.06.13. 21:37
magyaroknak, borzasztóan, Kijutottunk, küldetésnek, Veszprémben, győzelemért, fogalmazott, megvalósult, közönségnek, tökéletesen, mérkőzését, kézilabdás, ledolgozni, kiállított, szerencsét, védekezünk, lehetetlen, elfáradtak, bronzérmes, gratuláció, szövetségi, leszögezte, vereséggel, vélekedett, selejtezőn, Hamburgban, játszottak, idegenbeli, elkövettek, Münchenben, Herningben, szurkolók, Berlinben, kapitánya, sáncoltak, szituáció, rendkívül, láthatóan, helyzetbe, megnyerte, párharcot, csapatnak, boldogság, olimpiára, szombaton, buzdítást, Tatabánya, szlovénok, veszprémi, amelyeket, rendkívül, félidőben, játékosok, tartották, szlovénok, keresztül, félidőben, problémái, egészségi, végeztek, számukra, Veszprém, beállója, elmondta, mérkőzés, Köszönöm, mérkőzés, rendezik, jelentős, győztese, keményen, hajrában, kerültek, győznünk, sikerült, városban, arattunk, ellenére, Koperben, sikerült, kikapott, olimpiai, csapatát, nyújtott, vehetnek, meccset, párharc, ötgólos, Vujovic, Veselin, Székely, meccsen, élményt, ötgólos, hazaiak, kívánok, Telekom, Vranjes, második, néggyel, remekül, tervünk, küzdünk, középen, küzdött, nagyobb, szemben, illetve, meccsen, például, voltunk, Kölnben, helyére, nevezte, játékos, remekül, voltak, percen, boldog, január, jövője, csapat, kisebb, vagyok, hatvan, embert, szoros, Amikor, nézünk, magyar, nagyon, tudtam, munkát, sajnos, végére, tokiói, néhány, nyomás, beállt, magyar, kapusa, Márton, kemény, fontos, láttam, nagyon, óriási, sikert, társak, között, mondta, Nagyon, labdát, mondta, koperi, vannak, nagyon, amikor, itthon, mivel, pedig, alatt, nehéz, kijut, meccs, részt, ilyen, nehéz, nehéz, remek, kapus, hozzá, olyan, remek, torna, meccs, vérig, férfi, ebben, nehéz, remek, siker, végül, amely, pedig, tette, mivel, hibát, Ennek, előző, része, hogy, hogy, ízig, első, első, nagy, után, mert, edző, svéd, Volt, csak, tűnt, elég, edző, Blaz, volt, első, volt, hogy, több, volt, nem, úgy, elé, egy, Két, túl, jár, Sok, nem, ami, bár, első meccsen, védekezésüket pedig, kiállított embert, helyére beállt, fantasztikus buzdítást, előző világbajnokságon, koperi ötgólos, ízig-vérig kézilabdás, mérkőzés számukra, második félidőben, hajrában elkövettek, hazaiak kihasználtak, vb-t január, torna győztese, tokiói olimpiára, olimpiai selejtezőn, meccset tudtam Két, meccset számukra itthon, kiemelkedően hihetetlennek Vranjes, vérig Sok továbbjutott, egészségi nagyon pedig, végére nevezte nézünk, mérkőzését összesítéssel Szlovéniától, mert csapat kihasználtak, társak Székely hibát, kikapott olimpiai hogy, kerültek után percen, Köszönöm végeztek volt, magyaroknak sikerült úgy, nézünk szurkolók hogy, magyar jövője percen, városban Herningben fogalmazott, közelmúltban kerültek ledolgozni, játékosának szlovénok részt, lehetetlen helyettesítette szurkolók, továbbjutott csapatát láttam, nem mivel boldog, remekül elkövettek első, tervünk végeztek mérkőzés, meccsen jár szoros, Koperben végére vélekedett, emberhátrányban Szlovéniától vehetnek, tökéletesen ellenféllel Ennek, tartották selejtezőn kézilabdás, megnyerniük kerültek kiállított, problémái nyújtott szoros, védekezésüket kikapott Veselin, szoros emberhátrányban társak, Kölnben küzdött segítségével, Blaz helyettesítette Koppenhágában, például olimpiai láttam, kijut vehetnek alatt, selejtezőn embert előző, kiemelkedően volt kihasználtak, Herningben közelmúltban ötgólos, városban jelentős volt, Koppenhágában ellenére elmondta, második közelmúltban mérkőzés, vereséggel vagyok Volt, láthatóan nagyobb elég, szlovénok hátrányunkat beállója, ami tette ebben, mivel Szlovéniától sikerült, hatvan Veszprémben Köszönöm, nagyon mérkőzés arattunk, szerencsét olyan vérig, ellenféllel siker, Herningben élményt, keresztül boldogság, része például, nagy nehéz, férfi Koperben, között magyaroknak, remekül kézilabdázás, visszavágón Veszprém, nagy előző, ellenére játékosok, Székely nevezte, társak kézilabdás, több borzasztóan, problémái mivel, volt meccset, percen lehetetlen, volt elég, Veselin meccs, Veselin Veszprém, jövője olimpiára, kapus buzdítást, városban Tatabánya, mérkőzés nagyobb, magyar rendkívül, hajrában Blagotinsek, jövője hogy, nyomás buzdítást, közelmúltban embert, ellenére jelentős, számukra elmondta, tette volt, voltunk kapus, része teljesítményt, kisebb keresztül, jelentős bronzérmes, nagyon szerencsét, kívánok Hangsúlyozta, élményt része, boldog megvalósult, küldetésnek Sok, szurkolók koperi, előző svéd, teljesítményt svéd, tervünk vehetnek, szombaton ízig, ebben győzelemért, ebben Köszönöm, volt láttam, hajrában szemben, szempontjából hozzá, nagyon beállt, Két idegenbeli, Nagyon meccset, fogalmazott buzdítást, hatvan idegenbeli, boldogság mivel, nem megvalósult, kijut jár, segítségével párharcot, sikerült végeztek, tökéletesen sáncoltak, Telekom jár, nagyon sikerült, kapusa védekezésüket, Két társak, remek között, beállója remek, volt kihasználtak, szituáció védekezésüket, mérkőzés része, szituáció kapusa, mondta selejtezőn, ebben élményt, szövetségi ízig, meccs nagyon, elkövettek elég, nagy nagyon, svéd küzdünk, kézilabdás voltak, Kölnben győzelemért, párharcot rendezik, tette végére, lehetetlen nehéz, koperi csapatát, férfi ellenféllel, amelyeket kihasználtak, nehéz Koppenhágában, buzdítást vagyok, küzdünk Telekom, élményt boldogság, küldetésnek labdát, vélekedett teljesítményt, vehetnek visszavágón, meccsen Amikor, sikert helyezettek, kijut túl, ötgólos hatvan, magyar Márton, győztese számukra,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,