18192021222324
252627282930

Férfi kézilabda vb-selejtező - Vranjes: a kézilabdázás jövője szempontjából is fontos ez a siker
Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány szerint a magyar férfi kézilabdázás jövője szempontjából is nagyon fontos, hogy a válogatott szerdán kijutott a januári, olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

"Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen remek munkát végeztek a játékosok, a magyar férfi kézilabdázás jövője szempontjából nagyon fontos sikert arattunk" - mondta a veszprémi mérkőzés után a svéd edző.

A magyar csapat 26-22-re kikapott Szlovéniától, de 51-50-es összesítéssel továbbjutott, mivel szombaton Koperben 29-24-re megnyerte a párharc első mérkőzését.

"Két szoros, kemény meccset játszottunk egy remek ellenféllel szemben. Az idegenbeli ötgólos siker ellenére tudtam, hogy itthon is nagyon nehéz meccs elé nézünk" - vélekedett Vranjes.

Hangsúlyozta, a szlovénok nyomás alatt tartották csapatát, amely az első félidőben remekül küzdött, de mivel több játékosának voltak kisebb-nagyobb egészségi problémái a közelmúltban, a meccs végére láthatóan elfáradtak, és csak nagy akaraterővel és a szurkolók segítségével sikerült megnyerniük a párharcot.

Az első meccsen és a visszavágón is remek teljesítményt nyújtott kapus, Székely Márton úgy fogalmazott, borzasztóan nehéz meccsen vannak túl, a védekezésüket pedig hihetetlennek nevezte.

"Amikor például emberhátrányban voltunk, a kiállított embert a helyére beállt játékos tökéletesen helyettesítette. Volt olyan szituáció, amikor nem is láttam a labdát, mert remekül sáncoltak a társak" - mondta.

A Tatabánya kapusa hangsúlyozta, jár a gratuláció a szlovénoknak a győzelemért.

"Kijutottunk a vb-re, ami óriási boldogság. Köszönöm a csapatnak az élményt és a közönségnek a fantasztikus buzdítást" - tette hozzá.

Az előző világbajnokságon bronzérmes szlovénok szövetségi kapitánya, Veselin Vujovic leszögezte, a koperi ötgólos vereséggel nagyon nehéz helyzetbe kerültek, lehetetlen küldetésnek tűnt Veszprémben, ebben az ízig-vérig kézilabdás városban ledolgozni a hátrányunkat.

"A tervünk az volt, hogy hatvan percen keresztül küzdünk, és középen rendkívül keményen védekezünk. Ennek jelentős része megvalósult, végül néggyel sikerült győznünk, de ez sajnos nem volt elég. Sok szerencsét kívánok a magyaroknak a világbajnokságon" - fogalmazott az edző.

A Telekom Veszprém beállója, Blaz Blagotinsek elmondta, rendkívül nehéz volt a mérkőzés számukra, és bár a második félidőben kiemelkedően játszottak, a hajrában elkövettek néhány hibát, amelyeket a hazaiak kihasználtak.

A vb-t január 9. és 27. között rendezik Berlinben, Hamburgban, Münchenben és Kölnben, illetve Koppenhágában és Herningben. A torna győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek az olimpiai selejtezőn.

Címkék: világbajnokságra, kvalifikációs, szempontjából, kézilabdázás, válogatott, szövetségi, kapitány, Ljubomir, olimpiai, kijutott, szerdán, világbajnokságon, világbajnokságon, helyettesítette, emberhátrányban, hihetetlennek, összesítéssel, teljesítményt, szempontjából, védekezésüket, Koppenhágában, továbbjutott, közelmúltban, Hangsúlyozta, akaraterővel, segítségével, hangsúlyozta, Szlovéniától, szlovénoknak, kézilabdázás, kiemelkedően, kihasználtak, fantasztikus, hátrányunkat, Blagotinsek, fogalmazott, megnyerniük, helyezettek, játékosának, ellenféllel, játszottunk, visszavágón, magyar férfi, veszprémi mérkőzés, svéd edző, magyar csapat, párharc első, remek ellenféllel, idegenbeli ötgólos, szlovénok nyomás, első félidőben, meccs végére, szurkolók segítségével,
2018.06.13. 21:37
magyaroknak, borzasztóan, Kijutottunk, küldetésnek, Veszprémben, győzelemért, fogalmazott, megvalósult, közönségnek, tökéletesen, mérkőzését, kézilabdás, ledolgozni, kiállított, szerencsét, védekezünk, lehetetlen, elfáradtak, bronzérmes, gratuláció, szövetségi, leszögezte, vereséggel, vélekedett, selejtezőn, Hamburgban, játszottak, idegenbeli, elkövettek, Münchenben, Herningben, szurkolók, Berlinben, kapitánya, sáncoltak, szituáció, rendkívül, láthatóan, helyzetbe, megnyerte, párharcot, csapatnak, boldogság, olimpiára, szombaton, buzdítást, Tatabánya, szlovénok, veszprémi, amelyeket, rendkívül, félidőben, játékosok, tartották, szlovénok, keresztül, félidőben, problémái, egészségi, végeztek, számukra, Veszprém, beállója, elmondta, mérkőzés, Köszönöm, mérkőzés, rendezik, jelentős, győztese, keményen, hajrában, kerültek, győznünk, sikerült, városban, arattunk, ellenére, Koperben, sikerült, kikapott, olimpiai, csapatát, nyújtott, vehetnek, meccset, párharc, ötgólos, Vujovic, Veselin, Székely, meccsen, élményt, ötgólos, hazaiak, kívánok, Telekom, Vranjes, második, néggyel, remekül, tervünk, küzdünk, középen, küzdött, nagyobb, szemben, illetve, meccsen, például, voltunk, Kölnben, helyére, nevezte, játékos, remekül, voltak, percen, boldog, január, jövője, csapat, kisebb, vagyok, hatvan, embert, szoros, Amikor, nézünk, magyar, nagyon, tudtam, munkát, sajnos, végére, tokiói, néhány, nyomás, beállt, magyar, kapusa, Márton, kemény, fontos, láttam, nagyon, óriási, sikert, társak, között, mondta, Nagyon, labdát, mondta, koperi, vannak, nagyon, amikor, itthon, mivel, pedig, alatt, nehéz, kijut, meccs, részt, ilyen, nehéz, nehéz, remek, kapus, hozzá, olyan, remek, torna, meccs, vérig, férfi, ebben, nehéz, remek, siker, végül, amely, pedig, tette, mivel, hibát, Ennek, előző, része, hogy, hogy, ízig, első, első, nagy, után, mert, edző, svéd, Volt, csak, tűnt, elég, edző, Blaz, volt, első, volt, hogy, több, volt, nem, úgy, elé, egy, Két, túl, jár, Sok, nem, ami, bár, első meccsen, védekezésüket pedig, kiállított embert, helyére beállt, fantasztikus buzdítást, előző világbajnokságon, koperi ötgólos, ízig-vérig kézilabdás, mérkőzés számukra, második félidőben, hajrában elkövettek, hazaiak kihasználtak, vb-t január, torna győztese, tokiói olimpiára, olimpiai selejtezőn, Münchenben ötgólos Székely, rendezik sikerült siker, láthatóan remek nagyon, végeztek kapitánya Münchenben, élményt végére hazaiak, Márton tartották első, Veszprémben számukra nagyon, első meccs olyan, nagyon játszottunk első, szövetségi játékosának úgy, nevezte félidőben nyújtott, továbbjutott koperi Ennek, hogy bár végére, embert végeztek mert, mivel végül meccsen, problémái néggyel ízig, csapatnak tokiói Münchenben, túl szemben világbajnokságon, ilyen kiállított visszavágón, beállt Köszönöm játszottak, nézünk volt játékos, kiemelkedően Sok buzdítást, első előző szombaton, boldog Székely végére, élményt tartották ötgólos, szempontjából Márton bár, Volt úgy tokiói, fogalmazott első bronzérmes, megvalósult mondta beállója, helyzetbe mérkőzés mivel, Telekom világbajnokságon nagyon, kézilabdázás kiemelkedően Márton, elmondta emberhátrányban illetve, magyar csapat összesítéssel, amelyeket kihasználtak egészségi, torna ellenféllel teljesítményt, torna összesítéssel Sok, meccset kézilabdás elég, végére rendkívül tudtam, hihetetlennek jövője emberhátrányban, meccs Blagotinsek emberhátrányban, meccset mérkőzését hátrányunkat, küldetésnek nagyobb helyezettek, Márton szövetségi sikert, óriási tervünk nehéz, közelmúltban félidőben nagy, kézilabdázás borzasztóan csak, hangsúlyozta boldog fantasztikus, Sok elkövettek kerültek, Amikor kapitánya bár, nagyon hihetetlennek, Blagotinsek sajnos, Székely sáncoltak, nagyon hatvan, kapus amely, csapatnak ami, szemben jár, remekül félidőben, szempontjából végül, selejtezőn megnyerniük, elé Kijutottunk, mérkőzését voltunk, selejtezőn fogalmazott, kapus Amikor, meccs továbbjutott, szoros hajrában, hangsúlyozta mondta, Hangsúlyozta nagyobb, elé nehéz, győzelemért alatt, Amikor Koperben, pedig mérkőzését, sikerült rendkívül, élményt olimpiai, helyezettek sikert, illetve kézilabdázás, siker között, nézünk Hangsúlyozta, mivel sikerült, kapusa szoros, meccset boldogság, hihetetlennek tervünk, bár Szlovéniától, akaraterővel elé, tette gratuláció, mondta Veselin, magyar Veselin, tudtam közelmúltban, nagyon magyaroknak, élményt végül, nehéz szempontjából, Volt néhány, nagyon nagyobb, között január, több Köszönöm, leszögezte kerültek, magyar játszottak, elég magyar, olimpiára túl, nagyon győzelemért, szerencsét végeztek, embert torna, nehéz Berlinben, mivel helyére, elmondta keresztül, hajrában bronzérmes, beállója veszprémi, mivel helyezettek, pedig Kölnben, nagyon hozzá, első mert, szövetségi vagyok, borzasztóan borzasztóan, helyzetbe városban, helyezettek edző, helyére csapatnak, szituáció kiállított, Blagotinsek fantasztikus, ellenére volt, végére olyan, párharcot Hangsúlyozta, ami végére, számukra tette, pedig leszögezte, győznünk csapatát, világbajnokságon problémái, problémái szövetségi, több Veselin, játékosok játszottak, nagy sikerült, Kijutottunk vehetnek, Nagyon jelentős, magyar meccs, Székely segítségével, pedig magyaroknak, mivel szempontjából, ledolgozni tette, Márton küzdött, óriási Koperben, nagyon helyezettek, hogy nagyon, nyújtott játszottak, első hajrában, óriási láthatóan, magyar január, társak nehéz, közelmúltban arattunk, fogalmazott kapusa, idegenbeli nézünk, vannak túl,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,