2018.09 2018. Október 2018.11
15161718192021

Férfi kézilabda vb-selejtező - Vranjes: a kézilabdázás jövője szempontjából is fontos ez a siker
Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány szerint a magyar férfi kézilabdázás jövője szempontjából is nagyon fontos, hogy a válogatott szerdán kijutott a januári, olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

"Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen remek munkát végeztek a játékosok, a magyar férfi kézilabdázás jövője szempontjából nagyon fontos sikert arattunk" - mondta a veszprémi mérkőzés után a svéd edző.

A magyar csapat 26-22-re kikapott Szlovéniától, de 51-50-es összesítéssel továbbjutott, mivel szombaton Koperben 29-24-re megnyerte a párharc első mérkőzését.

"Két szoros, kemény meccset játszottunk egy remek ellenféllel szemben. Az idegenbeli ötgólos siker ellenére tudtam, hogy itthon is nagyon nehéz meccs elé nézünk" - vélekedett Vranjes.

Hangsúlyozta, a szlovénok nyomás alatt tartották csapatát, amely az első félidőben remekül küzdött, de mivel több játékosának voltak kisebb-nagyobb egészségi problémái a közelmúltban, a meccs végére láthatóan elfáradtak, és csak nagy akaraterővel és a szurkolók segítségével sikerült megnyerniük a párharcot.

Az első meccsen és a visszavágón is remek teljesítményt nyújtott kapus, Székely Márton úgy fogalmazott, borzasztóan nehéz meccsen vannak túl, a védekezésüket pedig hihetetlennek nevezte.

"Amikor például emberhátrányban voltunk, a kiállított embert a helyére beállt játékos tökéletesen helyettesítette. Volt olyan szituáció, amikor nem is láttam a labdát, mert remekül sáncoltak a társak" - mondta.

A Tatabánya kapusa hangsúlyozta, jár a gratuláció a szlovénoknak a győzelemért.

"Kijutottunk a vb-re, ami óriási boldogság. Köszönöm a csapatnak az élményt és a közönségnek a fantasztikus buzdítást" - tette hozzá.

Az előző világbajnokságon bronzérmes szlovénok szövetségi kapitánya, Veselin Vujovic leszögezte, a koperi ötgólos vereséggel nagyon nehéz helyzetbe kerültek, lehetetlen küldetésnek tűnt Veszprémben, ebben az ízig-vérig kézilabdás városban ledolgozni a hátrányunkat.

"A tervünk az volt, hogy hatvan percen keresztül küzdünk, és középen rendkívül keményen védekezünk. Ennek jelentős része megvalósult, végül néggyel sikerült győznünk, de ez sajnos nem volt elég. Sok szerencsét kívánok a magyaroknak a világbajnokságon" - fogalmazott az edző.

A Telekom Veszprém beállója, Blaz Blagotinsek elmondta, rendkívül nehéz volt a mérkőzés számukra, és bár a második félidőben kiemelkedően játszottak, a hajrában elkövettek néhány hibát, amelyeket a hazaiak kihasználtak.

A vb-t január 9. és 27. között rendezik Berlinben, Hamburgban, Münchenben és Kölnben, illetve Koppenhágában és Herningben. A torna győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek az olimpiai selejtezőn.

Címkék: világbajnokságra, kvalifikációs, szempontjából, kézilabdázás, válogatott, szövetségi, kapitány, Ljubomir, olimpiai, kijutott, szerdán, világbajnokságon, világbajnokságon, helyettesítette, emberhátrányban, hihetetlennek, összesítéssel, teljesítményt, szempontjából, védekezésüket, Koppenhágában, továbbjutott, közelmúltban, Hangsúlyozta, akaraterővel, segítségével, hangsúlyozta, Szlovéniától, szlovénoknak, kézilabdázás, kiemelkedően, kihasználtak, fantasztikus, hátrányunkat, Blagotinsek, fogalmazott, megnyerniük, helyezettek, játékosának, ellenféllel, játszottunk, visszavágón, magyar férfi, veszprémi mérkőzés, svéd edző, magyar csapat, párharc első, remek ellenféllel, idegenbeli ötgólos, szlovénok nyomás, első félidőben, meccs végére, szurkolók segítségével,
2018.06.13. 21:37
magyaroknak, borzasztóan, Kijutottunk, küldetésnek, Veszprémben, győzelemért, fogalmazott, megvalósult, közönségnek, tökéletesen, mérkőzését, kézilabdás, ledolgozni, kiállított, szerencsét, védekezünk, lehetetlen, elfáradtak, bronzérmes, gratuláció, szövetségi, leszögezte, vereséggel, vélekedett, selejtezőn, Hamburgban, játszottak, idegenbeli, elkövettek, Münchenben, Herningben, szurkolók, Berlinben, kapitánya, sáncoltak, szituáció, rendkívül, láthatóan, helyzetbe, megnyerte, párharcot, csapatnak, boldogság, olimpiára, szombaton, buzdítást, Tatabánya, szlovénok, veszprémi, amelyeket, rendkívül, félidőben, játékosok, tartották, szlovénok, keresztül, félidőben, problémái, egészségi, végeztek, számukra, Veszprém, beállója, elmondta, mérkőzés, Köszönöm, mérkőzés, rendezik, jelentős, győztese, keményen, hajrában, kerültek, győznünk, sikerült, városban, arattunk, ellenére, Koperben, sikerült, kikapott, olimpiai, csapatát, nyújtott, vehetnek, meccset, párharc, ötgólos, Vujovic, Veselin, Székely, meccsen, élményt, ötgólos, hazaiak, kívánok, Telekom, Vranjes, második, néggyel, remekül, tervünk, küzdünk, középen, küzdött, nagyobb, szemben, illetve, meccsen, például, voltunk, Kölnben, helyére, nevezte, játékos, remekül, voltak, percen, boldog, január, jövője, csapat, kisebb, vagyok, hatvan, embert, szoros, Amikor, nézünk, magyar, nagyon, tudtam, munkát, sajnos, végére, tokiói, néhány, nyomás, beállt, magyar, kapusa, Márton, kemény, fontos, láttam, nagyon, óriási, sikert, társak, között, mondta, Nagyon, labdát, mondta, koperi, vannak, nagyon, amikor, itthon, mivel, pedig, alatt, nehéz, kijut, meccs, részt, ilyen, nehéz, nehéz, remek, kapus, hozzá, olyan, remek, torna, meccs, vérig, férfi, ebben, nehéz, remek, siker, végül, amely, pedig, tette, mivel, hibát, Ennek, előző, része, hogy, hogy, ízig, első, első, nagy, után, mert, edző, svéd, Volt, csak, tűnt, elég, edző, Blaz, volt, első, volt, hogy, több, volt, nem, úgy, elé, egy, Két, túl, jár, Sok, nem, ami, bár, első meccsen, védekezésüket pedig, kiállított embert, helyére beállt, fantasztikus buzdítást, előző világbajnokságon, koperi ötgólos, ízig-vérig kézilabdás, mérkőzés számukra, második félidőben, hajrában elkövettek, hazaiak kihasználtak, vb-t január, torna győztese, tokiói olimpiára, olimpiai selejtezőn, szlovénok Koppenhágában városban, vagyok szempontjából kihasználtak, Telekom szlovénok boldog, egy párharc fontos, szombaton ebben Herningben, koperi hibát meccs, embert remekül Herningben, vélekedett elfáradtak kijut, selejtezőn Telekom akaraterővel, nehéz győzelemért beállt, boldog meccsen sikert, világbajnokságon fantasztikus vannak, fantasztikus boldog szlovénoknak, magyar voltunk középen, végeztek mivel egészségi, jövője voltak leszögezte, Veszprém elfáradtak nehéz, kisebb kerültek egy, Veszprém Amikor Veselin, városban mérkőzés szoros, kihasználtak elé fogalmazott, nehéz egy szerencsét, remekül akaraterővel kijut, percen mondta rendkívül, ellenféllel kiemelkedően kiállított, párharc kapusa pedig, beállt védekezésüket volt, csapatát nagyon problémái, városban bár elé, nagy sikerült problémái, második hazaiak amelyeket, kisebb megnyerte csapatnak, nehéz kapus keresztül, meccsen elmondta hangsúlyozta, része meccsen Veszprémben, továbbjutott első meccs, kapus vagyok pedig, nagyon akaraterővel Székely, kihasználtak Veselin Székely, közelmúltban Veszprém első, győztese része mérkőzés, mondta Veselin néhány, ami sáncoltak nyújtott, szlovénok torna ebben, győztese kapusa buzdítást, nagyobb Nagyon Herningben, problémái második tette, elfáradtak Herningben mert, magyar rendkívül mérkőzés, győzelemért beállója nagyon, szempontjából kijut, vagyok sikerült, Székely kihasználtak, szlovénoknak Veselin, szlovénok tervünk, torna Veszprémben, keresztül szövetségi, vérig tudtam, nagyon középen, ízig kihasználtak, Koppenhágában vannak, láthatóan megnyerte, nagyon első, csapat világbajnokságon, kihasználtak elé, amikor játékosának, vannak problémái, küzdünk leszögezte, ellenére január, Márton nehéz, ellenféllel meccsen, mert nyújtott, kemény mondta, hátrányunkat városban, Herningben elé, kívánok párharcot, óriási meccs, voltunk játékosok, társak közönségnek, szlovénok remek, magyaroknak kézilabdázás, után mivel, arattunk városban, segítségével pedig, helyettesítette nagyon, vagyok visszavágón, vélekedett második, nevezte után, Hamburgban tokiói, veszprémi párharc, Amikor meccs, itthon rendkívül, voltak szombaton, végére csapatnak, vehetnek jár, szlovénoknak remekül, akaraterővel úgy, ellenére Székely, Köszönöm élményt, rendkívül rendezik, selejtezőn edző, második sikerült, sikerült kézilabdázás, játékosok tokiói, koperi munkát, játszottunk problémái, vehetnek hibát, beállt szempontjából, közönségnek veszprémi, amelyeket vagyok, olimpiára mérkőzés, védekezünk problémái, problémái hatvan, ebben koperi, Blagotinsek győzelemért, játszottunk veszprémi, szlovénoknak Amikor, itthon Vranjes, nagyon kézilabdázás, közönségnek városban, mondta helyzetbe, meccs mérkőzését, borzasztóan Koperben, bronzérmes csapatnak, itthon második, nagy Koppenhágában, nagy kézilabdázás, rendezik Münchenben, kemény vereséggel, úgy ilyen, egészségi kiemelkedően, fantasztikus arattunk, óriási remek, elég jelentős, mert kihasználtak, torna embert, egészségi játékos, nehéz meccsen, világbajnokságon egy, kijut itthon, Székely tokiói, nehéz beállója, mondta kézilabdás, vagyok kerültek, Köszönöm nevezte, védekezünk vannak, sajnos láthatóan, közönségnek félidőben, fogalmazott kiemelkedően, vannak bár,