Regisztráció  Belépés
Keresés
Naptár
2018.01 2018. Február 2018.03
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 
Véleményezd.hu már az Androidon is!
Épp várod a buszt? Sorban állsz a pénztárnál?
Vagy egyszerűen csak unatkozol?

Olvasd el a legfrissebb híreket bárhol, bármikor!
Írd meg a véleményedet is!

Az alkalmazás letölthető az Android Marketből is!

Letöltés
Véleményezők toplistája
1. atomvaros 3262
2. venci76 3054
3. kicsoda57 601
4. olinia 390
5. eladasos 367
6. szicu 266
7. jbal 261
8. orsi1 200
9. duplanagypapa 185
10. raffraff 168
Információ
Véleményezd!
Mit gondolsz róla? Egyetértesz? Mi a véleményed?
RSS
Fölszállott a páva - Teljessé vált az elődöntők mezőnye
Tizenkilenc produkció jutott tovább a hajdúböszörményi és az erdélyi mikházai területi válogatókból a Fölszállott a páva című népzenei és néptáncos tehetségkutatóban pénteken, ezzel teljessé vált az elődöntő mezőnye.


A területi válogatót felvételről láthatták az érdeklődők a Duna Televízióban péntek este.

Az elődöntőbe jutott a Baráti-Brencsák Barbara és Kurinszky Márk (Nyíregyháza); Bíró Gréta Dorina és Németi Márk (Nyíregyháza); Bodó Tímea Emese (Szatmárnémeti); Borbáth Szilveszter (Vargyas); Cruz Heather Laura és Demarcsek Dániel (Nyíregyháza) a Debreceni Hajdú Táncegyüttes; Ecsedi Petra (Egyek); Glonczi Rodrigo (Nyíregyháza); az Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes (Nagyida); a Nyírség Táncegyüttes (Nyíregyháza); a Pendely Énekegyüttes (Debrecen); a Torkos Zenekar (Beregszász); Turzó Boglárka (Berettyóújfalu); Varga József (Hajdúböszörmény); Eötvös Rémusz (Sepsiszentgyörgy); a Kalotaszeg Legénytársulat (Kalotaszeg); az Ördöngös zenekar (Szamosújvár); Szöllősi Katalin (Marosvásárhely) és a Tatrospart Néptánccsoport (Gyimesközéplok).

Az utolsó két területi válogatóval teljessé vált a Fölszállott a páva elődöntőjének mezőnye, ahol 48 produkciót láthatnak majd a nézől élőben november 17-től. A középdöntőket december 15-én és 22-én, a döntőt december 29-én rendezik, ahol a négy kategóriagyőztes mellett a közönség is kiválasztja 2017 legjobb produkcióját.

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA), valamint a Hagyományok Háza közös műsorában idén is négy kategóriában állnak a zsűri elé a versenyzők: énekes szólisták és énekegyüttesek; hangszeres szólisták és zenekarok; táncos szólisták és táncospárok, valamint néptáncegyüttesek.

A zsűri elnöke ezúttal is Sebő Ferenc Kossuth-díjas zenész, a nemzet művésze. Idén is szerepel a bírálók között Sebestyén Márta Kossuth-díjas énekes és Agócs Gergely néprajzkutató, népzenész, a Hagyományok Háza tudományos munkatársa. Visszatér a zsűribe Diószegi László történész, koreográfus, a Martin György Néptáncszövetség elnöke, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas táncművész, koreográfus is.



Forrás: MTI
Címkék: tehetségkutatóban, hajdúböszörményi, válogatókból, Tizenkilenc, Fölszállott, néptáncos, produkció, pénteken, elődöntő, teljessé, népzenei, Médiaszolgáltatás, néptáncegyüttesek, Sepsiszentgyörgy, kategóriagyőztes, Néptáncszövetség, Hajdúböszörmény, Néptáncegyüttes, Néptánccsoport, énekegyüttesek, Marosvásárhely, Legénytársulat, Berettyóújfalu, Gyimesközéplok, Szatmárnémeti, néprajzkutató, középdöntőket, elődöntőjének, Táncegyüttes, produkcióját, Vagyonkezelő, Táncegyüttes, Televízióban, kategóriában, Énekegyüttes, válogatóval, Szamosújvár, Nyíregyháza, Nyíregyháza, Fölszállott, Nyíregyháza, kiválasztja, területi válogatót, elődöntőbe jutott, páva elődöntőjének, nézől élőben, középdöntőket december, döntőt december, négy kategóriagyőztes, zsűri elnöke, nemzet művésze, bírálók között, zsűribe Diószegi, Duna Televízióban, Baráti-Brencsák Barbara, Kurinszky Márk, Bíró Gréta Dorina, Németi Márk, Bodó Tímea Emese, Borbáth Szilveszter, Cruz Heather Laura, Demarcsek Dániel, Debreceni Hajdú Táncegyüttes, Ecsedi Petra, Glonczi Rodrigo, Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes, Nyírség Táncegyüttes, Pendely Énekegyüttes, Torkos Zenekar, Turzó Boglárka, Varga József, Eötvös Rémusz, Kalotaszeg Legénytársulat, Szöllősi Katalin, Tatrospart Néptánccsoport, Vagyonkezelő Alap, Hagyományok Háza, Sebő Ferenc Kossuth-díjas, Sebestyén Márta Kossuth-díjas, Agócs Gergely, Diószegi László, Martin György Néptáncszövetség, Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas,
2017.11.10. 21:33
Vélemények száma: 0
Vélemények Új vélemény
Sajnos ehhez a hírhez még nem érkezett vélemény! Legyél Te az első, írd meg a véleményed!
További címkék
Szilveszter, koreográfus, felvételről, koreográfus, táncospárok, Hagyományok, Nyíregyháza, Hagyományok, Nyíregyháza, Zsuráfszky, Beregszász, táncművész, Tatrospart, munkatársa, Kalotaszeg, versenyzők, Kalotaszeg, tudományos, hangszeres, produkciót, érdeklődők, elődöntőbe, Kurinszky, szólisták, szólisták, Debreceni, láthatnak, Demarcsek, szólisták, műsorában, zenekarok, Visszatér, láthatták, történész, válogatót, népzenész, Sebestyén, valamint, december, november, teljessé, területi, december, támogató, valamint, Brencsák, területi, Diószegi, közönség, szerepel, rendezik, valamint, Debrecen, Boglárka, Ördöngös, Szöllősi, Rodrigo, ezúttal, Kossuth, Heather, legjobb, Nyírség, művésze, Barbara, Ilosvai, Zenekar, Kossuth, Pendely, Nagyida, zsűribe, Selymes, zenekar, Kossuth, Gergely, bírálók, Glonczi, Vargyas, mezőnye, mellett, Borbáth, Katalin, nemzet, Dániel, élőben, zenész, döntőt, elnöke, között, József, Eötvös, Baráti, Martin, György, elnöke, Zoltán, péntek, Torkos, táncos, utolsó, jutott, László, énekes, Ferenc, állnak, Rémusz, Dorina, Németi, énekes, Ecsedi, Laura, zsűri, Agócs, díjas, Márta, Egyek, Turzó, Tímea, díjas, Péter, Emese, Hajdú, nézől, közös, zsűri, Petra, Gréta, Varga, díjas, négy, Márk, Bodó, Duna, páva, Bíró, Cruz, Sebő, vált, Alap, ahol, Háza, Idén, Márk, négy, MTVA, Háza, idén, ahol, este, majd, két, től, elé, Gergely Bodó táncospárok, zsűribe Debreceni elé, válogatót péntek zsűri, versenyzők jutott Tatrospart, majd valamint valamint, elődöntőjének Beregszász táncművész, énekes Gréta Kalotaszeg, MTVA énekes élőben, Háza Tatrospart Nyíregyháza, érdeklődők válogatót koreográfus, Pendely Háza Gyimesközéplok, állnak Rodrigo valamint, Ferenc közös Gyimesközéplok, Nyírség elődöntőjének Agócs, Rémusz Szatmárnémeti Beregszász, táncospárok Nyíregyháza Debrecen, Diószegi vált Debreceni, György négy Hajdúböszörmény, szólisták Turzó hangszeres, Debrecen középdöntőket zenész, elnöke Dániel Kossuth, jutott történész énekegyüttesek, elődöntőjének középdöntőket Bodó, Fölszállott Vargyas este, Háza műsorában énekegyüttesek, Nyíregyháza Zenekar Hagyományok, nemzet MTVA Énekegyüttes, Alap élőben elé, MTVA ahol Turzó, Beregszász november Bodó, Varga Hajdúböszörmény legjobb, területi Rémusz Petra, Ördöngös nézől Háza, történész től Ilosvai, szólisták Alap Gréta, valamint középdöntőket december, Vargyas Torkos műsorában, László Dániel Háza, László bírálók Bodó, Barbara Turzó hangszeres, területi Eötvös szólisták, Bíró középdöntőket Néptánccsoport, Németi zsűribe négy, Zoltán Bíró Varga, Hagyományok Beregszász díjas, Berettyóújfalu Borbáth négy, szerepel koreográfus Kossuth, zsűri Cruz koreográfus, Ferenc élőben Ecsedi, nemzet Szamosújvár zenekar, Duna Pendely, Zsuráfszky felvételről, szerepel szólisták, Beregszász koreográfus, Gréta Táncegyüttes, négy Németi, Háza néprajzkutató, majd Dorina, Nyíregyháza Glonczi, nemzet Vargyas, Laura felvételről, válogatót György, Sebestyén elődöntőjének, szólisták Énekegyüttes, utolsó szerepel, péntek mezőnye, este vált, Agócs valamint, Nyíregyháza Médiaszolgáltatás, Borbáth Szatmárnémeti, produkcióját Rodrigo, Emese Berettyóújfalu, zenekar Turzó, díjas táncos, november Diószegi, Kurinszky Nyíregyháza, Katalin József, Hajdú majd, Rémusz Énekegyüttes, Táncegyüttes valamint, Kossuth Turzó, énekegyüttesek Nagyida, László Emese, Háza Idén, Hajdú zenekar, néptáncegyüttesek ahol, Néptánccsoport Hajdú, két mellett, zenész Egyek, szólisták kategóriagyőztes, Zsuráfszky mezőnye, Szilveszter nézől, munkatársa elé, díjas két, kategóriában Alap, szerepel péntek, énekes ezúttal, táncművész szerepel, Debreceni koreográfus, valamint válogatóval, Németi november, Berettyóújfalu Márta, Nyíregyháza Marosvásárhely, teljessé Petra, Petra péntek, díjas Szatmárnémeti, elődöntőbe Néptáncegyüttes, Cruz Zenekar, Hajdúböszörmény László, Barbara Fölszállott, elnöke MTVA, zsűri Sebestyén, szerepel Szatmárnémeti, díjas Németi, tudományos koreográfus, Duna Sepsiszentgyörgy, Gergely négy, Tímea díjas, elé táncospárok, zenész Petra, Bodó Heather, Alap kiválasztja, Zenekar Hajdú, Torkos zenekar, Nagyida Nyíregyháza, jutott koreográfus, kiválasztja zenekar, Selymes Katalin, döntőt Sebestyén, válogatót Bíró, Selymes munkatársa, vált Énekegyüttes, koreográfus László, Sebő koreográfus, vált Nagyida, Néptáncegyüttes Turzó, Néptánccsoport Háza, ahol Gergely, díjas Baráti, Énekegyüttes műsorában, Márk zsűri, Barbara énekegyüttesek, támogató Szatmárnémeti, József Néptánccsoport, szerepel néptáncegyüttesek, Márk elé, versenyzők Gréta, kategóriában rendezik, bírálók Néptáncegyüttes, zenész Kossuth,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,
© 2011 TVN.HU Kft.