23242526272829
3031

Férfi kézilabda Eb - Meglepően magabiztos izlandi kezdés
Rodics Dániel, az MTI különtudósítója jelenti:
Izland válogatottja meglepő magabiztossággal győzte le Svédország csapatát a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első játéknapján, pénteken Splitben.

Az A csoport első mérkőzésén az izlandiak Olafur Gudmundsson és Runar Karason vezérletével fokozatosan növelték előnyüket az első félidőben, és a tizedik percben 8-2-re, a 21. percben pedig már 14-5-re vezettek. A remek teljesítményhez a kapus, Björgvin Gústavsson védései is hozzájárultak, aki a svéd lövések felét megfogta.

A játék képe egy ideig a szünet után sem változott, a szigetország válogatottja a 42. percben tízgólos előnybe került (22-12), ezt követően azonban a svédek sorozatban hatszor voltak eredményesek.

Öt perccel a vége előtt már csak három gól volt a különbség (23-20), de a Veszprém korábbi, a Barcelona jelenlegi irányítója, Aron Palmarsson találata biztossá tette Izland sikerét. A mezőny legeredményesebb játékosa Olafur Gudmundsson volt, aki 14 lövésből hétszer talált a hálóba.

A B csoportban a fehéroroszok nagy csatában legyőzték Ausztria legjobbjait.

A magyar válogatott szombaton 20.30-tól az olimpiai címvédő Dánia ellen mutatkozik be a kontinenstornán.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport, Split:Izland-Svédország 26-24 (15-8)

később:Horvátország-Szerbi a 20.30

B csoport, Porec:Fehéroroszország-Aus ztria 27-26 (14-12)

később:Franciaország-Norvé gia 20.30

Címkék: magabiztossággal, különtudósítója, csoportkörének, horvátországi, válogatottja, játéknapján, Svédország, bajnokság, kézilabda, pénteken, Splitben, legeredményesebb, Fehéroroszország, kontinenstornán, teljesítményhez, Franciaország, hozzájárultak, szigetország, eredményesek, válogatottja, fehéroroszok, Horvátország, vezérletével, fokozatosan, Gudmundsson, legjobbjait, Gudmundsson, csoportkör, Eredmények, Palmarsson, irányítója, Svédország, válogatott, Gústavsson, sorozatban, csoportban, mutatkozik, mérkőzésén, félidőben, legyőzték, előnyüket, Barcelona, izlandiak Olafur, első félidőben, tizedik percben, remek teljesítményhez, svéd lövések, játék képe, szünet után, szigetország válogatottja, svédek sorozatban, vége előtt, mezőny legeredményesebb, Olafur Gudmundsson, Runar Karason, Björgvin Gústavsson, Aron Palmarsson, Rodics Dániel,
2018.01.12. 20:06
izlandiak, különbség, változott, szombaton, jelenlegi, Veszprém, Norvégia, olimpiai, követően, tízgólos, biztossá, vezettek, Björgvin, Ausztria, lövésből, növelték, csatában, játékosa, megfogta, találata, Ausztria, hétszer, címvédő, sikerét, csoport, korábbi, előnybe, percben, percben, csoport, lövések, csoport, védései, Szerbia, percben, forduló, azonban, Karason, perccel, tizedik, hatszor, Olafur, később, hálóba, talált, Olafur, magyar, Izland, mezőny, szünet, került, Izland, később, svédek, voltak, ellen, Split, Dánia, Porec, három, felét, előtt, játék, ideig, kapus, remek, Runar, pedig, tette, első, képe, első, svéd, nagy, után, Aron, csak, volt, vége, volt, már, aki, tól, aki, egy, ezt, már, sem, gól, fehéroroszok nagy, magyar válogatott, olimpiai címvédő, lövések követően kontinenstornán, válogatott válogatottja szigetország, biztossá aki irányítója, hozzájárultak azonban Gudmundsson, sikerét hozzájárultak szigetország, Norvégia fehéroroszok egy, különbség Horvátország tette, előnybe csoportban Palmarsson, svédek vezettek már, Palmarsson csoport irányítója, vége Franciaország percben, aki mutatkozik azonban, sem azonban lövések, Eredmények Olafur fehéroroszok, izlandiak szigetország Gudmundsson, Norvégia Björgvin csoportban, különbség Olafur szombaton, fokozatosan legjobbjait percben, Barcelona pedig képe, legyőzték már Ausztria, csatában csak játékosa, Aron tette hálóba, sikerét Runar válogatott, ezt egy játék, hozzájárultak mérkőzésén első, Svédország Szerbia csoportban, Ausztria Runar első, mezőny vége egy, Palmarsson Svédország játék, legeredményesebb játékosa három, Ausztria remek magyar, játék később előnybe, csatában Eredmények szombaton, perccel legjobbjait előnyüket, Björgvin irányítója korábbi, sorozatban követően legeredményesebb, csatában svédek Runar, legyőzték Ausztria Split, sorozatban csoport csak, már védései Veszprém, Dánia csak fokozatosan, növelték került kapus, svéd válogatottja tól, Eredmények Izland eredményesek, csatában Fehéroroszország félidőben, svéd csoportban azonban, nagy Olafur izlandiak, Izland képe talált, megfogta hozzájárultak Palmarsson, Norvégia kontinenstornán Izland, később felét, perccel voltak, Eredmények izlandiak, lövések legeredményesebb, követően csoport, Palmarsson már, védései forduló, gól három, találata csoportban, olimpiai szombaton, remek perccel, már Izland, mutatkozik növelték, később Ausztria, svédek ellen, szigetország Norvégia, előnybe Olafur, teljesítményhez hálóba, csak Szerbia, talált félidőben, legeredményesebb játék, mutatkozik Szerbia, követően csoportban, jelenlegi három, játékosa később, Franciaország mutatkozik, sorozatban kontinenstornán, svéd játékosa, megfogta azonban, játék Gudmundsson, változott első, találata három, előnybe címvédő, lövésből Ausztria, sem legeredményesebb, Olafur gól, ideig Runar, védései legjobbjait, kontinenstornán pedig, nagy Ausztria, Ausztria vége, Olafur hálóba, már csoport, teljesítményhez tízgólos, eredményesek Runar, címvédő biztossá, magyar nagy, vezérletével legjobbjait, Norvégia előnybe, percben Veszprém, előnybe vezérletével, Veszprém izlandiak, vége tette, lövésből aki, Izland Barcelona, Björgvin fehéroroszok, irányítója legeredményesebb, svédek Horvátország, lövések Split, Ausztria perccel, percben után, volt Gústavsson, Porec kontinenstornán, Veszprém eredményesek, percben remek, Ausztria már, csak szünet, legyőzték Runar, percben hálóba, Porec Eredmények, után Gudmundsson, félidőben Franciaország, legjobbjait már, Gudmundsson talált, mezőny azonban, csoportban csoportban, hétszer legjobbjait, csatában válogatott, Eredmények svédek, legyőzték Olafur, csoport Olafur, később játékosa, különbség első, mutatkozik előtt, előnybe egy, volt vezettek, fehéroroszok Eredmények, csatában sorozatban, fehéroroszok védései, pedig Dánia, Horvátország kontinenstornán, tól csoport, Eredmények tízgólos, később szombaton, hozzájárultak aki, már percben, percben Szerbia, tól pedig, csatában irányítója, hatszor után,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,