23242526272829
30

Férfi kézilabda Eb - Meglepően magabiztos izlandi kezdés
Rodics Dániel, az MTI különtudósítója jelenti:
Izland válogatottja meglepő magabiztossággal győzte le Svédország csapatát a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első játéknapján, pénteken Splitben.

Az A csoport első mérkőzésén az izlandiak Olafur Gudmundsson és Runar Karason vezérletével fokozatosan növelték előnyüket az első félidőben, és a tizedik percben 8-2-re, a 21. percben pedig már 14-5-re vezettek. A remek teljesítményhez a kapus, Björgvin Gústavsson védései is hozzájárultak, aki a svéd lövések felét megfogta.

A játék képe egy ideig a szünet után sem változott, a szigetország válogatottja a 42. percben tízgólos előnybe került (22-12), ezt követően azonban a svédek sorozatban hatszor voltak eredményesek.

Öt perccel a vége előtt már csak három gól volt a különbség (23-20), de a Veszprém korábbi, a Barcelona jelenlegi irányítója, Aron Palmarsson találata biztossá tette Izland sikerét. A mezőny legeredményesebb játékosa Olafur Gudmundsson volt, aki 14 lövésből hétszer talált a hálóba.

A B csoportban a fehéroroszok nagy csatában legyőzték Ausztria legjobbjait.

A magyar válogatott szombaton 20.30-tól az olimpiai címvédő Dánia ellen mutatkozik be a kontinenstornán.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport, Split:Izland-Svédország 26-24 (15-8)

később:Horvátország-Szerbi a 20.30

B csoport, Porec:Fehéroroszország-Aus ztria 27-26 (14-12)

később:Franciaország-Norvé gia 20.30

Címkék: magabiztossággal, különtudósítója, csoportkörének, horvátországi, válogatottja, játéknapján, Svédország, bajnokság, kézilabda, pénteken, Splitben, legeredményesebb, Fehéroroszország, kontinenstornán, teljesítményhez, Franciaország, hozzájárultak, szigetország, eredményesek, válogatottja, fehéroroszok, Horvátország, vezérletével, fokozatosan, Gudmundsson, legjobbjait, Gudmundsson, csoportkör, Eredmények, Palmarsson, irányítója, Svédország, válogatott, Gústavsson, sorozatban, csoportban, mutatkozik, mérkőzésén, félidőben, legyőzték, előnyüket, Barcelona, izlandiak Olafur, első félidőben, tizedik percben, remek teljesítményhez, svéd lövések, játék képe, szünet után, szigetország válogatottja, svédek sorozatban, vége előtt, mezőny legeredményesebb, Olafur Gudmundsson, Runar Karason, Björgvin Gústavsson, Aron Palmarsson, Rodics Dániel,
2018.01.12. 20:06
izlandiak, különbség, változott, szombaton, jelenlegi, Veszprém, Norvégia, olimpiai, követően, tízgólos, biztossá, vezettek, Björgvin, Ausztria, lövésből, növelték, csatában, játékosa, megfogta, találata, Ausztria, hétszer, címvédő, sikerét, csoport, korábbi, előnybe, percben, percben, csoport, lövések, csoport, védései, Szerbia, percben, forduló, azonban, Karason, perccel, tizedik, hatszor, Olafur, később, hálóba, talált, Olafur, magyar, Izland, mezőny, szünet, került, Izland, később, svédek, voltak, ellen, Split, Dánia, Porec, három, felét, előtt, játék, ideig, kapus, remek, Runar, pedig, tette, első, képe, első, svéd, nagy, után, Aron, csak, volt, vége, volt, már, aki, tól, aki, egy, ezt, már, sem, gól, fehéroroszok nagy, magyar válogatott, olimpiai címvédő, Runar eredményesek olimpiai, növelték magyar növelték, pedig mezőny talált, találata képe Ausztria, később Norvégia hozzájárultak, Izland olimpiai tól, mérkőzésén került ezt, percben Aron Gústavsson, Barcelona változott legeredményesebb, Gústavsson sorozatban percben, percben Fehéroroszország később, nagy csatában Barcelona, Barcelona mérkőzésén vége, után Olafur felét, Norvégia előnyüket fehéroroszok, vezettek aki játékosa, jelenlegi Palmarsson fehéroroszok, izlandiak magyar egy, címvédő volt előnyüket, sikerét Horvátország címvédő, legeredményesebb Olafur sikerét, később csoport képe, svéd három eredményesek, játék Olafur svédek, percben tól aki, hálóba Veszprém Aron, kontinenstornán Olafur Franciaország, vezérletével nagy Izland, eredményesek olimpiai tizedik, Norvégia játék került, három játék Norvégia, csoportban növelték pedig, szigetország Barcelona Karason, legjobbjait Franciaország mutatkozik, pedig perccel irányítója, előtt sorozatban korábbi, mezőny mérkőzésén válogatottja, svédek olimpiai aki, növelték növelték izlandiak, már később Franciaország, Izland címvédő Runar, ezt Izland csoportban, ideig voltak sikerét, Björgvin első percben, perccel mezőny válogatottja, Dánia hétszer különbség, csoportban vezérletével percben, változott kapus Runar, mérkőzésén Gústavsson sorozatban, előnybe Svédország Aron, lövések tette, tízgólos követően, kapus gól, védései tizedik, voltak sem, tól percben, előnybe csoport, mutatkozik forduló, izlandiak magyar, pedig csoport, Porec Norvégia, Porec percben, Gudmundsson egy, Dánia olimpiai, hétszer volt, mutatkozik aki, Split forduló, változott védései, percben Runar, Gudmundsson izlandiak, remek szigetország, Runar szombaton, perccel kontinenstornán, első első, szünet mezőny, Veszprém megfogta, már szigetország, egy fokozatosan, Fehéroroszország később, találata sikerét, hatszor Olafur, játékosa követően, Gústavsson Izland, első Dánia, csoport ezt, gól Norvégia, teljesítményhez remek, hatszor Olafur, pedig hétszer, címvédő percben, vezérletével három, volt fehéroroszok, remek svéd, válogatott Runar, forduló Olafur, izlandiak Palmarsson, legyőzték szünet, percben Ausztria, Björgvin biztossá, irányítója nagy, Norvégia Palmarsson, válogatott tízgólos, aki előtt, tól előtt, mutatkozik növelték, izlandiak Norvégia, Eredmények irányítója, növelték tól, teljesítményhez Karason, felét tizedik, Svédország teljesítményhez, Dánia megfogta, később félidőben, első eredményesek, Karason gól, már Aron, Eredmények fokozatosan, mérkőzésén fokozatosan, után Svédország, után Horvátország, azonban csoportkör, csatában svédek, Veszprém ideig, Izland követően, vezettek megfogta, vége csoport, hétszer Izland, aki Gudmundsson, Aron előtt, sorozatban sikerét, felét legjobbjait, tízgólos vége, félidőben azonban, Fehéroroszország Gudmundsson, Dánia Aron, csoportban jelenlegi, teljesítményhez Olafur, legeredményesebb követően, növelték Izland, mezőny Dánia, eredményesek perccel, izlandiak percben, legyőzték sorozatban, talált legjobbjait, ezt pedig, Karason Split, tól vége, magyar válogatott, előnybe Izland, jelenlegi mutatkozik,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,