891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Férfi kézilabda vb-selejtező - Négygólos veresége ellenére kijutott a magyar válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott kijutott a januári német-dán közös rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, miután az idegenbeli 29-24-es sikerét követően a szerdai visszavágón Veszprémben 26-22-re kapott ki Szlovénia csapatától.

Eredmény, férfi vb-selejtező, visszavágó:Magyarország-Sz lovénia 22-26 (12-12)------------------- ----------------gólszerzők : Lékai 7, Balogh Zs. 5, Hornyák, Bánhidi 3-3, Bóka 2, Nagy L., Bodó 1-1, illetve Mackovsek 6, Dolenec, Kavticnik 5-5, Cingesar 3, Bezjak, Mlakar 2-2, Vlah, Zabic, Blagotinsek 1-1

Továbbjutott: Magyarország, 51-50-es összesítéssel.

A magyar együttesből az első meccshez hasonlóan ezúttal is hiányzott Jamali Iman, Császár Gábor, Faluvégi Rudolf, Borbély Ádám, Bartók Donát és Országh Ádám.

Kiegyenlített játék jellemezte az első perceket, a hazaiak kézben tartották a mérkőzést, és a 15. percben vezettek először három góllal (7-4). A magyar együttes támadásban és védekezésben is tudatosan, taktikusan, türelmesen kézilabdázott, az előző világbajnokságon bronzérmes szlovénok nyolc percig nem találtak a hálóba.

Miután Lékai Máté büntetőt hibázott, az ellenfél egy gólra felzárkózott (8-7), ám ezzel nem kerültek holtpontra a hazaiak, sőt csakhamar ismét hárommal jobban álltak. A folytatásban néhány kulcsemberét pihentette Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány, a magyarok akciói pontatlanná váltak - az utolsó nyolc percben csak egy gólt szereztek -, és az elhibázott dobások miatt az első félidő végén döntetlen volt az állás (12-12).

A szünetben a magyar szövetség ünnepélyesen elbúcsúztatta a válogatottságtól visszavonult Harsányi Gergelyt és Iváncsik Tamást.

A második felvonás elején is hiányzott a dinamizmus és a pontosság a támadásokból, így a 34. percben - a meccs során először - a vendégek átvették a vezetést (12-13). A kapus Székely Márton tartotta a lelket a csapatban, de a szlovák játékvezetők egy alkalommal annak ellenére is gólt ítéltek a vendégeknek, hogy a labda nem haladt át teljes terjedelmével a gólvonalon.

Lékai Máté akciógóljaival és Balogh Zsolt büntetőivel ismét a maga javára fordította az állást a magyar válogatott (16-14), viszont mivel az előnyt ezúttal sem sikerült megtartania, továbbra sem érezhette biztosnak a továbbjutást. Gyors ellenakcióiknak köszönhetően a vendégek először vezettek kettővel (17-19), ebben az időszakban már a házigazdák védekezése sem működött olyan jól, mint korábban.

A 21. és az 51. perc között kizárólag Lékai Máté tudott akciógólt dobni magyar részről, majd az 54. percben Balogh is elrontott egy hétméterest. Az izgalmas hajrában sem változott a játék képe, három és fél perccel a vége előtt már három góllal vezetett Szlovénia, amely végül néggyel nyerte meg a visszavágót, de 51-50-es összesítéssel a magyarok jutottak ki a világbajnokságra.

A két csapat 26. alkalommal találkozott egymással: egy döntetlen és 12 magyar győzelem mellett ez volt a 13. szlovén siker.

A vb-t január 9. és 27. között rendezik Berlinben, Hamburgban, Münchenben és Kölnben, illetve Koppenhágában és Herningben. A torna győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek az olimpiai selejtezőn.

A kvalifikáció következő állomása a 2020-as, immár 24 csapatos norvég-svéd-osztrák közös rendezésű Európa-bajnokság lesz, amelynek győztese részt vehet az ötkarikás játékokon, a további két legjobb helyen végző együttes - amely korábban még nem szerzett részvételi jogot az olimpiai kvalifikációs tornára - szintén ott lehet a selejtezőn.

Dánia és Németország csapata házigazdaként, Franciaország címvédőként automatikusan tagja a vb-mezőnynek, és kijutott már Spanyolország, Angola, Egyiptom, Tunézia, Bahrein, Katar, Szaúd-Arábia, a Koreai Köztársaság és Japán is. A kilenc európai párharc győztesén kívül - eddig a magyarokon kívül Norvégia, Oroszország és Macedónia járt sikerrel - még a Pánamerikai Bajnokság három dobogósa indulhat a tornán.

A vb sorsolására június 25-én kerül sor Koppenhágában.

Címkék: világbajnokságra, kvalifikációs, visszavágón, Veszprémben, csapatától, idegenbeli, válogatott, kézilabda, rendezésű, Szlovénia, olimpiai, világbajnokságra, válogatottságtól, világbajnokságon, ellenakcióiknak, akciógóljaival, elbúcsúztatta, terjedelmével, Spanyolország, Koppenhágában, Koppenhágában, Kiegyenlített, kézilabdázott, házigazdaként, összesítéssel, Franciaország, automatikusan, összesítéssel, kvalifikációs, továbbjutást, védekezésben, felzárkózott, folytatásban, Magyarország, kulcsemberét, játékvezetők, köszönhetően, Magyarország, kvalifikáció, Továbbjutott, támadásokból, ünnepélyesen, magyar együttesből, első meccshez, első perceket, hazaiak kézben, magyar együttes, előző világbajnokságon, gólra felzárkózott, folytatásban néhány, magyarok akciói, utolsó nyolc, gólt szereztek, Balogh Zs, Nagy, Jamali Iman, Császár Gábor, Faluvégi Rudolf, Borbély Ádám, Bartók Donát, Országh Ádám, Miután Lékai Máté, Ljubomir Vranjes, Harsányi Gergelyt, Iváncsik Tamást, Székely Márton, Lékai Máté, Balogh Zsolt, Koreai Köztársaság, Pánamerikai Bajnokság,
2018.06.13. 21:18