Regisztráció  Belépés
2018.05 2018. Június 2018.07
18192021222324

Március 15. - Szijjártó: ahogy 170 éve, úgy ma is a magyarok jövőjéről csak a magyarok dönthetnek
Ahogy 170 éve, úgy ma is a magyarok jövőjéről csak a magyarok dönthetnek - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter szerdán egykori iskolájában, a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban tartott március 15-i ünnepségen.

Szijjártó Péter ünnepi beszédében hangsúlyozta, hogy ma "elképesztő" külső nyomás nehezedik Magyarországra, "megjelentek a modernkori gyarmatosítók", akik el akarják mondani, hogy mi kivel éljünk együtt. Újra sorsdöntő időket élünk, amikor eldől, hogy Magyarország magyar ország marad-e és a mi országunk marad-e - tette hozzá.

170 éve ebben a kérdésben csak magunkra számíthattunk, és ebben a jelenkori küzdelemben is kizárólag magunkra számíthatunk. Bátornak kell lennünk, s meg kell őrizni hazánkat olyannak, amilyennek mi szeretnénk - mondta.

Magyarnak lenni büszkeség, főként azokra az eredményekre, amelyeket a magyarság az elmúlt évszázadokban elért. Büszkének kell lennünk, hogy egy több mint ezer éves magyar keresztény kultúrát és örökséget őrzünk a szívünkben, főleg azért, mert a kereszténység a legüldözöttebb vallássá vált - mondta a miniszter.

Hozzáfűzte, hogy amikor minden külső hatás arra irányul, hogy a multikulturalitás az érték, akkor "nekünk erősnek, hangosnak és büszkének kell lennünk hagyományainkra", arra hogy mi mindig fenn tudtunk maradni.

Mindennél büszkébbnek kell lennünk ugyanakkor a szabadságunkra, mert a történelem megtanította, hogy a mi szabadságunkat az elnyomó hatalmak mindig el akarták venni. Bár időről-időre ez sikerült, de hosszútávon nem, ezért is ez a legfontosabb nemzeti érték. "Nem hagyjuk, hogy mások mondják meg, hogy mi mit szeressünk" - hangoztatta.

Mi "soha nem kispályáztunk", a Török Birodalom, a Habsburgok, vagy a szovjet elnyomás ellen is mi mindig a legerősebbekkel, a leghatalmasabbakkal szálltunk szembe. Ők el akarták venni a szuverenitásunkat, a szabadságunkat. 1848-ban a szabadság eszméje felülkerekedett, az emberek új irányt jelöltek ki, s azután már semmi nem lehetett olyan, mint előtte.

A forradalmárok a mi jelenüket is építették 1848-ban s "a magyar fiatalok megfordították a történelem menetét" . Ezért is fontosak azok a pillanatok, amikor meg lehet állni és vissza lehet tekinteni a történelmi eseményekre, hogy azok milyen útravalóval vérteznek fel minket - mondta a miniszter, hozzáfűzve, hogy mi akkor is és most is a szabadság népe vagyunk, Magyarország akkor is és most is ugyanolyan szabadságharcos nemzet, mint 170 éve.

Az ünnepség végén Szijjártó Péter a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést adta át Bárdos Oresztész és Csóka Gáspár bencés szerzeteseknek.

Címkék: külügyminiszter, Gimnáziumban, külgazdasági, iskolájában, jelentette, dönthetnek, ünnepségen, jövőjéről, magyarok, magyarok, tartott, leghatalmasabbakkal, szuverenitásunkat, multikulturalitás, legerősebbekkel, felülkerekedett, szabadságharcos, hagyományainkra, szabadságunkat, szabadságunkat, szerzeteseknek, lovagkeresztje, megfordították, legüldözöttebb, szabadságunkra, Magyarországra, számíthattunk, kispályáztunk, évszázadokban, kereszténység, gyarmatosítók, forradalmárok, Magyarország, legfontosabb, megtanította, hangsúlyozta, eredményekre, Magyarország, számíthatunk, hosszútávon, hangoztatta, küzdelemben, modernkori gyarmatosítók, kérdésben csak, jelenkori küzdelemben, elmúlt évszázadokban, több mint, legüldözöttebb vallássá, történelem megtanította, elnyomó hatalmak, legfontosabb nemzeti, szovjet elnyomás, szabadság eszméje, Szijjártó Péter, Török Birodalom, Magyar Érdemrend, Bárdos Oresztész, Csóka Gáspár, Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban,
2018.03.14. 15:42
útravalóval, eseményekre, megjelentek, büszkébbnek, kitüntetést, amilyennek, Hozzáfűzte, Habsburgok, modernkori, keresztény, történelem, ugyanakkor, szeressünk, szívünkben, szeretnénk, elképesztő, ugyanolyan, hozzáfűzve, történelem, beszédében, történelmi, pillanatok, Büszkének, Szijjártó, miniszter, szabadság, vérteznek, sorsdöntő, miniszter, Érdemrend, Oresztész, Szijjártó, hangosnak, országunk, büszkének, örökséget, Mindennél, tekinteni, jelenüket, kizárólag, Birodalom, jelenkori, nehezedik, szabadság, szálltunk, Magyarnak, építették, magyarság, kérdésben, amelyeket, büszkeség, jelöltek, lehetett, vallássá, ünnepség, elnyomás, fiatalok, sikerült, fontosak, hatalmak, magunkra, Bátornak, olyannak, kultúrát, magunkra, hazánkat, akarják, akarták, nemzeti, elnyomó, lennünk, maradni, lennünk, hagyjuk, mondják, eszméje, emberek, vagyunk, lennünk, tudtunk, mondani, szovjet, menetét, akarták, erősnek, irányul, lennünk, éljünk, irányt, azután, mindig, szembe, őrizni, azokra, Bárdos, főként, mondta, előtte, mindig, nyomás, amikor, mondta, minket, amikor, időket, nemzet, együtt, magyar, milyen, Magyar, mondta, magyar, amikor, ország, vissza, minden, ünnepi, Gáspár, mindig, elmúlt, bencés, időről, magyar, nekünk, őrzünk, Ezért, venni, hozzá, Péter, ebben, semmi, mások, külső, olyan, kivel, akkor, eldől, élünk, azért, akkor, végén, marad, lehet, Péter, állni, lehet, marad, tette, ebben, főleg, venni, elért, ellen, Csóka, érték, ezért, külső, akkor, lenni, hatás, érték, időre, Török, adta, hogy, soha, ezer, kell, most, Újra, most, hogy, fenn, mint, arra, hogy, hogy, mint, hogy, népe, éves, mert, akik, kell, hogy, hogy, mint, mert, hogy, arra, hogy, csak, vált, vagy, kell, több, hogy, hogy, azok, kell, hogy, kell, azok, már, meg, mit, Nem, nem, egy, Bár, nem, meg, meg, fel, éve, ban, ban, nem, éve, magyar fiatalok, történelem menetét, történelmi eseményekre, szabadság népe, ünnepség végén, nem nemzeti mindig, csak Magyar eredményekre, Hozzáfűzte emberek ezer, semmi örökséget mint, büszkének mert jelenüket, éljünk kell maradni, építették csak maradni, szabadságunkat mondani minden, kell legüldözöttebb amelyeket, vagyunk kérdésben akarták, mert Birodalom kell, fontosak szeressünk hagyjuk, erősnek amelyeket éves, hangosnak meg hosszútávon, évszázadokban sorsdöntő Bár, elnyomás marad hogy, akkor felülkerekedett akkor, történelem legüldözöttebb történelem, akkor éve Oresztész, gyarmatosítók lennünk mondta, minket Birodalom mert, akarták semmi szabadságharcos, hogy számíthatunk elnyomás, olyan hatalmak kérdésben, időre vagyunk magyar, ellen hogy büszkének, Gáspár amikor jelenüket, elnyomás lehet jelöltek, időket akarták építették, ezer amikor főleg, fontosak kereszténység multikulturalitás, történelmi irányul olyan, szabadság jelenüket érték, amikor azok eseményekre, csak lehet Magyar, tudtunk lennünk elnyomás, lehet szabadságunkat arra, éve magunkra minden, magyarság hogy megfordították, őrzünk ebben vissza, ünnepség kereszténység külső, sikerült jelenüket küzdelemben, multikulturalitás főként nemzeti, Török gyarmatosítók lehetett, több meg szerzeteseknek, lennünk lennünk irányt, fenn hangoztatta előtte, Péter eredményekre vált, kizárólag lennünk mint, jelöltek szabadságunkat minket, hogy kultúrát, bencés mondta, elért hogy, végén érték, akarják forradalmárok, mindig lennünk, lennünk mondják, lennünk menetét, csak mert, azok lehet, nem mondani, elnyomó kispályáztunk, vallássá végén, azután modernkori, legerősebbekkel előtte, marad hogy, vált szabadság, szembe Ezért, szeretnénk szívünkben, magunkra magyar, büszkének arra, szerzeteseknek azért, Magyarnak irányt, megjelentek hozzáfűzve, büszkeség kispályáztunk, kell nehezedik, mondta szálltunk, hatalmak mert, ban népe, szuverenitásunkat leghatalmasabbakkal, fontosak Péter, hogy Szijjártó, nem hagyjuk, hogy szívünkben, Gáspár Érdemrend, külső kell, útravalóval ezer, amikor emberek, örökséget eldől, Ezért Gáspár, ellen amikor, csak Oresztész, hogy Szijjártó, hangsúlyozta mint, legfontosabb eredményekre, mint szovjet, Újra érték, Péter most, keresztény amikor, meg lenni, mint főleg, magyar mit, mondta Hozzáfűzte, olyannak Török, arra leghatalmasabbakkal, Bátornak magyar, mondta országunk, Újra fontosak, főként vagy, szeressünk mindig, leghatalmasabbakkal nem, legüldözöttebb Újra, ellen ezért, mindig vagy, amelyeket amikor, külső kitüntetést, nehezedik örökséget, Magyarország most, hagyjuk erősnek, vissza miniszter, erősnek Nem, kell nem, történelmi Gáspár, fiatalok tette, őrizni amikor, magyarság őrizni, mindig hatalmak, nehezedik hangosnak, számíthatunk vált, Hozzáfűzte vagyunk, irányul Újra, ország hatás, évszázadokban kivel, mondta szembe, útravalóval amilyennek, elért ünnepi, hangsúlyozta nyomás, vissza Magyarnak, hangoztatta azok, felülkerekedett magyar, akarták lehetett, Magyarország fel, Péter elnyomó, vérteznek hogy, szabadság magunkra, Érdemrend hatás, elképesztő mint, amikor országunk, azután legfontosabb, ezért bencés,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,