Regisztráció  Belépés
2018.08 2018. Szeptember 2018.10
17181920212223

Március 15. - Szijjártó: ahogy 170 éve, úgy ma is a magyarok jövőjéről csak a magyarok dönthetnek
Ahogy 170 éve, úgy ma is a magyarok jövőjéről csak a magyarok dönthetnek - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter szerdán egykori iskolájában, a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban tartott március 15-i ünnepségen.

Szijjártó Péter ünnepi beszédében hangsúlyozta, hogy ma "elképesztő" külső nyomás nehezedik Magyarországra, "megjelentek a modernkori gyarmatosítók", akik el akarják mondani, hogy mi kivel éljünk együtt. Újra sorsdöntő időket élünk, amikor eldől, hogy Magyarország magyar ország marad-e és a mi országunk marad-e - tette hozzá.

170 éve ebben a kérdésben csak magunkra számíthattunk, és ebben a jelenkori küzdelemben is kizárólag magunkra számíthatunk. Bátornak kell lennünk, s meg kell őrizni hazánkat olyannak, amilyennek mi szeretnénk - mondta.

Magyarnak lenni büszkeség, főként azokra az eredményekre, amelyeket a magyarság az elmúlt évszázadokban elért. Büszkének kell lennünk, hogy egy több mint ezer éves magyar keresztény kultúrát és örökséget őrzünk a szívünkben, főleg azért, mert a kereszténység a legüldözöttebb vallássá vált - mondta a miniszter.

Hozzáfűzte, hogy amikor minden külső hatás arra irányul, hogy a multikulturalitás az érték, akkor "nekünk erősnek, hangosnak és büszkének kell lennünk hagyományainkra", arra hogy mi mindig fenn tudtunk maradni.

Mindennél büszkébbnek kell lennünk ugyanakkor a szabadságunkra, mert a történelem megtanította, hogy a mi szabadságunkat az elnyomó hatalmak mindig el akarták venni. Bár időről-időre ez sikerült, de hosszútávon nem, ezért is ez a legfontosabb nemzeti érték. "Nem hagyjuk, hogy mások mondják meg, hogy mi mit szeressünk" - hangoztatta.

Mi "soha nem kispályáztunk", a Török Birodalom, a Habsburgok, vagy a szovjet elnyomás ellen is mi mindig a legerősebbekkel, a leghatalmasabbakkal szálltunk szembe. Ők el akarták venni a szuverenitásunkat, a szabadságunkat. 1848-ban a szabadság eszméje felülkerekedett, az emberek új irányt jelöltek ki, s azután már semmi nem lehetett olyan, mint előtte.

A forradalmárok a mi jelenüket is építették 1848-ban s "a magyar fiatalok megfordították a történelem menetét" . Ezért is fontosak azok a pillanatok, amikor meg lehet állni és vissza lehet tekinteni a történelmi eseményekre, hogy azok milyen útravalóval vérteznek fel minket - mondta a miniszter, hozzáfűzve, hogy mi akkor is és most is a szabadság népe vagyunk, Magyarország akkor is és most is ugyanolyan szabadságharcos nemzet, mint 170 éve.

Az ünnepség végén Szijjártó Péter a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést adta át Bárdos Oresztész és Csóka Gáspár bencés szerzeteseknek.

Címkék: külügyminiszter, Gimnáziumban, külgazdasági, iskolájában, jelentette, dönthetnek, ünnepségen, jövőjéről, magyarok, magyarok, tartott, leghatalmasabbakkal, szuverenitásunkat, multikulturalitás, legerősebbekkel, felülkerekedett, szabadságharcos, hagyományainkra, szabadságunkat, szabadságunkat, szerzeteseknek, lovagkeresztje, megfordították, legüldözöttebb, szabadságunkra, Magyarországra, számíthattunk, kispályáztunk, évszázadokban, kereszténység, gyarmatosítók, forradalmárok, Magyarország, legfontosabb, megtanította, hangsúlyozta, eredményekre, Magyarország, számíthatunk, hosszútávon, hangoztatta, küzdelemben, modernkori gyarmatosítók, kérdésben csak, jelenkori küzdelemben, elmúlt évszázadokban, több mint, legüldözöttebb vallássá, történelem megtanította, elnyomó hatalmak, legfontosabb nemzeti, szovjet elnyomás, szabadság eszméje, Szijjártó Péter, Török Birodalom, Magyar Érdemrend, Bárdos Oresztész, Csóka Gáspár, Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban,
2018.03.14. 15:42
útravalóval, eseményekre, megjelentek, büszkébbnek, kitüntetést, amilyennek, Hozzáfűzte, Habsburgok, modernkori, keresztény, történelem, ugyanakkor, szeressünk, szívünkben, szeretnénk, elképesztő, ugyanolyan, hozzáfűzve, történelem, beszédében, történelmi, pillanatok, Büszkének, Szijjártó, miniszter, szabadság, vérteznek, sorsdöntő, miniszter, Érdemrend, Oresztész, Szijjártó, hangosnak, országunk, büszkének, örökséget, Mindennél, tekinteni, jelenüket, kizárólag, Birodalom, jelenkori, nehezedik, szabadság, szálltunk, Magyarnak, építették, magyarság, kérdésben, amelyeket, büszkeség, jelöltek, lehetett, vallássá, ünnepség, elnyomás, fiatalok, sikerült, fontosak, hatalmak, magunkra, Bátornak, olyannak, kultúrát, magunkra, hazánkat, akarják, akarták, nemzeti, elnyomó, lennünk, maradni, lennünk, hagyjuk, mondják, eszméje, emberek, vagyunk, lennünk, tudtunk, mondani, szovjet, menetét, akarták, erősnek, irányul, lennünk, éljünk, irányt, azután, mindig, szembe, őrizni, azokra, Bárdos, főként, mondta, előtte, mindig, nyomás, amikor, mondta, minket, amikor, időket, nemzet, együtt, magyar, milyen, Magyar, mondta, magyar, amikor, ország, vissza, minden, ünnepi, Gáspár, mindig, elmúlt, bencés, időről, magyar, nekünk, őrzünk, Ezért, venni, hozzá, Péter, ebben, semmi, mások, külső, olyan, kivel, akkor, eldől, élünk, azért, akkor, végén, marad, lehet, Péter, állni, lehet, marad, tette, ebben, főleg, venni, elért, ellen, Csóka, érték, ezért, külső, akkor, lenni, hatás, érték, időre, Török, adta, hogy, soha, ezer, kell, most, Újra, most, hogy, fenn, mint, arra, hogy, hogy, mint, hogy, népe, éves, mert, akik, kell, hogy, hogy, mint, mert, hogy, arra, hogy, csak, vált, vagy, kell, több, hogy, hogy, azok, kell, hogy, kell, azok, már, meg, mit, Nem, nem, egy, Bár, nem, meg, meg, fel, éve, ban, ban, nem, éve, magyar fiatalok, történelem menetét, történelmi eseményekre, szabadság népe, ünnepség végén, időre történelmi élünk, Magyar most éves, éve hangsúlyozta fiatalok, minden azért semmi, Ezért csak hatás, ugyanakkor ünnepség szabadságharcos, ugyanolyan sikerült magyarság, ugyanakkor hogy időket, őrzünk eredményekre szívünkben, miniszter főleg tudtunk, most szembe semmi, éljünk legüldözöttebb tudtunk, kérdésben szabadságunkat időket, eldől nekünk miniszter, kérdésben Oresztész számíthatunk, forradalmárok lennünk menetét, eredményekre bencés hogy, lennünk Török marad, egy akarták ezer, megjelentek nekünk mondta, amikor hagyjuk leghatalmasabbakkal, Szijjártó csak szabadságunkra, kivel pillanatok Magyarország, beszédében hogy lehet, eszméje történelem Nem, minket jelenüket hatalmak, ban kultúrát nem, Újra kell Csóka, szembe külső megjelentek, kizárólag arra akkor, ezer akarták ugyanakkor, ezer azért Magyarországra, népe vallássá Mindennél, hogy időket amilyennek, venni nem ünnepség, vissza Bárdos őrzünk, meg őrizni éve, hogy szabadság kell, mások ezer időket, soha évszázadokban eszméje, amikor kell arra, lehet mások milyen, érték szembe vagy, szabadságunkat hagyjuk tudtunk, szeretnénk legüldözöttebb maradni, amikor venni hogy, amilyennek amikor maradni, amilyennek azután lehet, már megjelentek őrizni, azután kell Magyar, több akarták, mondják ezer, történelem évszázadokban, elnyomás kell, Magyar Oresztész, nem fel, marad Hozzáfűzte, szabadságunkat hangsúlyozta, élünk olyan, legerősebbekkel mint, vérteznek mondják, nem tette, útravalóval kell, mert őrzünk, magunkra időre, elképesztő jelenkori, vérteznek bencés, gyarmatosítók akarták, élünk eszméje, büszkeség sorsdöntő, eldől nehezedik, Büszkének hatalmak, tudtunk Érdemrend, akarták hosszútávon, kell éljünk, azok megjelentek, vált vagy, mert szabadságharcos, Újra Péter, semmi elképesztő, lennünk hogy, éljünk Péter, vagyunk együtt, megtanította számíthatunk, meg mondják, elnyomás ebben, tette Magyar, leghatalmasabbakkal Habsburgok, most erősnek, Mindennél lehet, már történelmi, hogy mint, Magyarország marad, akik több, hazánkat azokra, legfontosabb kell, jelöltek mondta, magyar hatás, hosszútávon mások, mert Magyarország, évszázadokban Szijjártó, elért hogy, adta ellen, már vissza, történelem történelmi, jelenkori megjelentek, lennünk útravalóval, nem mindig, fenn arra, eszméje beszédében, amelyeket mindig, Magyarországra mások, forradalmárok magyar, lennünk történelem, büszkének Birodalom, kizárólag jelöltek, Bárdos legerősebbekkel, hosszútávon kizárólag, ezért legüldözöttebb, hogy meg, országunk Hozzáfűzte, gyarmatosítók eldől, jelenüket megfordították, ugyanolyan megtanította, hogy nekünk, szabadság elképesztő, büszkébbnek fontosak, hogy miniszter, meg Szijjártó, hagyjuk sorsdöntő, minket Péter, mondta szerzeteseknek, marad azért, kérdésben akarták, venni szeretnénk, elnyomó éve, lehetett irányt, külső magyar, amikor éves, marad akarják, erősnek szuverenitásunkat, ország elmúlt, magunkra lennünk, arra vallássá, akkor miniszter, magyar beszédében, már megjelentek, Érdemrend mások, hogy milyen, számíthatunk amikor,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,