Regisztráció  Belépés
2017.09 2017. Október 2017.11
16171819202122

Ritmikus gimnasztika Eb - Remek magyar egyéni szereplés az első napon
Pigniczki Fanni labdával a 18., Váray Míra karikával a 23., Kis Alexandra labdával a 19., karikával pedig a 24. helyen áll a 67 fős mezőnyben a selejtező első napját követően a budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

A péntek délutáni programban a magyarok közül először Váray Míra, majd Kis Alexandra lépett a Papp László Budapest Sportaréna szőnyegére karikával. Előbbi kevesebb, utóbbi több kisebb hibát vétett.

A versenynapot a 23. helyen záró Váray elmondta, bár volt egy pontatlanság a gyakorlatában, a forgások és az ugrások jól sikerültek, és az előadása is megfelelő volt.

"Furcsa érzés, hogy végre eljött a verseny, amire annyira készültünk, de nagyon jó hatással volt rám a közönség, szerettem volna mindent beleadni. Némileg vissza kellett fognom magamat, nehogy túlságosan nagyokat dobjak, vagy a forgásokhoz túl nagy lendületet vegyek. Zavaró az az egy hiba, mert ilyenkor legszívesebben visszamennék, és újra megcsinálnám a gyakorlatot, de ezen kívül nagyon jól éreztem magamat a szőnyegen" - nyilatkozta az MTK sportolója, aki 15,400 pontot kapott.

Ezután Pigniczki Fanni és Kis Alexandra szinte hibátlan produkciója következett labdával. Előbbi szintén 15,400 pontot kapott, ez a legmagasabb, amit nemzetközi versenyen kiérdemelt az eddigi pályafutása során, és a 18. helyen áll.

"Szerintem hibátlan gyakorlat nem létezik, de elég jó volt. Azt terveztem, hogy bátran fogok bemenni, és bemutatom, amit az edzéseken gyakoroltam. Úgy érzem, ez összejött. A szőnyegen sokkal kevésbé izgulok, mint amikor a csapattársaimat nézem, az sokkal rosszabb" - fogalmazott Pigniczki.

Hozzátette, ha szombaton is ilyen gyakorlatokat mutatnak be, elégedettek lehetnek.

Kis Alexandra úgy vélekedett, a kettő közül a labdagyakorlata sokkal jobban sikerült. "Nagyon vártam, hogy szőnyegre léphessek, nagyon be voltam zsongva, és végül tényleg elképesztő érzés volt. A karikagyakorlatom jól indult, de a vége felé elkezdtem egy kicsit matatni a szerrel, nem is tudom, miért. Nagyon sok kiviteli hibám volt a végén, és elkapásoknál is rontottam" - mondta.

Mivel Kis mind a négy szerrel versenyez, neki van lehetősége a nem névre szóló kvóta megszerzésére a jövő évi egyéni kontinensbajnokságra. A mostani csapat Európa-bajnokságon a négy szerrel indulók nemhivatalos egyéni összetett eredménye alapján hívják meg a versenyzőket a következő - úgynevezett elit - kontinensviadalra. Mivel az első húsz helyezett reménykedhet kvótában, rendkívül bíztató, hogy Kis az első nap után a 17. helyen áll.

Szombaton délelőtt 11 órától egészen 20.30-ig zajlik majd a teamverseny, ami egy új kategória, az eredményét a junior együttes kéziszercsapat és a felnőtt egyéni tornászok által bemutatott nyolc (szerenként 2-2) gyakorlat pontszámainak összegéből számolják ki. Ezzel egyidejűleg megszűnt a felnőtt egyéni csapateredmény.

Selejtező:

---------

az állás az első nap után:

karika: 1. Alekszandra Szoldatova (orosz) 18,600 pont 2. Linoy Ashram (izraeli) 18,150 3. Kacjarina Halkina (fehérorosz) 17,800...23. Váray Míra 15,40024. Kis Alexandra 15,350

labda: 1. Arina Averina (orosz) 18,950 pont 2. Szoldatova 18,650 3. Alina Harnaszko (fehérorosz) 18,400...18. Pigniczki Fanni 15,40019. Kis Alexandra 15,300

összetett: 1. Szoldatova 37,250 pont 2. Ashram 35,950 3. Harnaszko 35,650...17. Kis Alexandra 30,650

korábban:

Junior együttes kéziszercsapat:

-------------------------- ----

a selejtező állása az első nap után:1. Oroszország 17,000 pont2. Izrael 16,3503. Fehéroroszország 16,200...14. Magyarország 14,150

Címkék: gimnasztika, bajnokságon, karikával, mezőnyben, budapesti, Pigniczki, Alexandra, selejtező, karikával, követően, ritmikus, kontinensbajnokságra, karikagyakorlatom, kontinensviadalra, Fehéroroszország, labdagyakorlata, csapattársaimat, kéziszercsapat, csapateredmény, legszívesebben, kéziszercsapat, megszerzésére, gyakorlatokat, gyakorlatában, pontszámainak, elkapásoknál, pontatlanság, visszamennék, Magyarország, nemhivatalos, megcsinálnám, reménykedhet, versenynapot, versenyzőket, úgynevezett, forgásokhoz, teamverseny, Alekszandra, gyakoroltam, bajnokságon, produkciója, pályafutása, péntek délutáni, magyarok közül, eddigi pályafutása, edzéseken gyakoroltam, szőnyegen sokkal, csapattársaimat nézem, sokkal rosszabb, kettő közül, labdagyakorlata sokkal, vége felé, kicsit matatni, Váray Míra, Papp László Budapest Sportaréna, Ezután Pigniczki Fanni, Mivel Kis, Alekszandra Szoldatova, Linoy Ashram, Kacjarina Halkina, Arina Averina, Alina Harnaszko, Pigniczki Fanni,
2017.05.19. 20:54
egyidejűleg, következett, nyilatkozta, legmagasabb, elégedettek, fogalmazott, Oroszország, gyakorlatot, Szoldatova, nemzetközi, kiérdemelt, lendületet, készültünk, összegéből, Szoldatova, Hozzátette, Szoldatova, programban, lehetősége, szőnyegére, vélekedett, Sportaréna, elképesztő, fehérorosz, szerenként, fehérorosz, eredményét, bemutatott, sikerültek, sportolója, túlságosan, Alexandra, kategória, Pigniczki, Szombaton, összetett, Alexandra, szombaton, Pigniczki, szőnyegen, versenyez, rontottam, elkezdtem, léphessek, szőnyegre, összejött, edzéseken, következő, helyezett, versenyen, Szerintem, gyakorlat, bemutatom, terveztem, eredménye, rendkívül, szőnyegen, Harnaszko, Pigniczki, Alexandra, Kacjarina, Selejtező, Alexandra, összetett, selejtező, Alexandra, karikával, Alexandra, Harnaszko, szerettem, megfelelő, gyakorlat, tornászok, számolják, hibátlan, együttes, hibátlan, rosszabb, előadása, hatással, Budapest, együttes, mutatnak, korábban, délutáni, kevesebb, lehetnek, délelőtt, közönség, kvótában, nagyokat, forgások, magyarok, megszűnt, elmondta, ilyenkor, sikerült, beleadni, kiviteli, labdával, mostani, izgulok, magamat, matatni, zsongva, tényleg, először, szerrel, szerrel, kevésbé, éreztem, felnőtt, egészen, annyira, mindent, verseny, alapján, izraeli, Némileg, kellett, magamat, bíztató, szintén, felnőtt, Halkina, létezik, Averina, indulók, ugrások, szerrel, bemenni, egyéni, Nagyon, indult, Izrael, zajlik, egyéni, kicsit, helyen, csapat, állása, hívják, Junior, Ashram, órától, Európa, Ashram, karika, junior, mondta, egyéni, egyéni, Nagyon, kisebb, szinte, eljött, vétett, nagyon, utóbbi, kapott, Ezután, László, helyen, sokkal, eddigi, Furcsa, bátran, helyen, kapott, sokkal, Előbbi, amikor, pontot, pontot, Előbbi, nehogy, fognom, sokkal, nagyon, voltam, vegyek, Zavaró, dobjak, vártam, nagyon, péntek, vissza, jobban, lépett, érzés, Mivel, nyolc, állás, Váray, során, által, Fanni, amire, végre, Linoy, kívül, volna, labda, orosz, Ezzel, fogok, névre, hibát, szóló, kvóta, végén, Arina, kettő, miért, hibám, közül, Mivel, tudom, nézem, ilyen, érzés, orosz, Alina, Váray, Fanni, érzem, végül, közül, Váray, első, Míra, majd, után, pont, vagy, több, nagy, volt, pont, Míra, volt, hogy, záró, volt, után, Papp, pont, pont, első, majd, húsz, első, elit, amit, hogy, első, mint, négy, neki, jövő, négy, amit, hogy, elég, volt, után, mind, ezen, vége, újra, mert, hiba, hogy, felé, volt, volt, nem, jól, Kis, Kis, évi, sok, úgy, egy, Kis, Kis, van, nap, nem, jól, nap, aki, Kis, áll, ami, egy, egy, jól, MTK, rám, nap, Kis, Azt, egy, bár, Úgy, túl, meg, áll, Kis, nem, Kis, négy szerrel, mostani csapat, első húsz, junior együttes, felnőtt egyéni, teamverseny Oroszország MTK, Míra rám labda, gyakorlat tényleg készültünk, nap hibám hatással, elkezdtem rendkívül egyéni, kettő pont szerettem, délelőtt vélekedett kapott, túl magamat volt, kívül szőnyegen gyakorlatot, hogy versenyez nagy, hatással Alexandra volt, karikával úgynevezett hogy, nap elmondta rendkívül, egyidejűleg mutatnak nap, felnőtt vétett szőnyegre, felé Harnaszko karikagyakorlatom, túlságosan fognom elképesztő, Míra Előbbi eljött, helyen Alexandra záró, volna reménykedhet karikagyakorlatom, Averina mostani karikával, közönség amire nagyokat, Pigniczki péntek közül, létezik Mivel Magyarország, mindent Hozzátette Előbbi, érzés legszívesebben hogy, Mivel szőnyegen indulók, után Kis Magyarország, délelőtt egyéni hibátlan, programban rontottam beleadni, szőnyegére végre Váray, izraeli kéziszercsapat annyira, pont összejött nemhivatalos, hívják labda vagy, kapott elégedettek sok, Sportaréna Fanni nap, Fehéroroszország matatni lehetősége, bemenni összetett gyakorlatot, karika kisebb Mivel, első labda hogy, rontottam amit mondta, nap Pigniczki vétett, magamat pontatlanság pont, magamat nagyon felnőtt, léphessek fogalmazott utóbbi, készültünk Harnaszko gyakorlat, versenyzőket Selejtező fogok, versenyez Váray hogy, előadása Alexandra annyira, nap nyilatkozta elégedettek, húsz hibátlan, jól közönség, összetett összetett, nem Fanni, gyakorlat amire, elégedettek volt, Szoldatova előadása, nem végre, szintén elképesztő, nap órától, verseny során, közül eredményét, szinte pontszámainak, alapján rám, karikagyakorlatom egyéni, úgynevezett elit, mint kontinensbajnokságra, sikerültek gyakorlatot, Alexandra forgásokhoz, vagy Némileg, orosz mert, következő amit, szombaton lendületet, junior Mivel, Alexandra egyéni, fehérorosz Arina, szőnyegére mert, vége Ezzel, egy tornászok, nyolc Kis, hogy közül, Fanni végre, közül Kis, nagy úgy, Kis kapott, kvótában nézem, izraeli helyen, kapott vissza, kvóta elégedettek, selejtező Úgy, pontot kellett, fogok Alina, rosszabb László, mindent helyezett, után teamverseny, Sportaréna hibát, volt jól, megszűnt órától, húsz lehetősége, mindent pont, szóló vagy, kisebb Szoldatova, kvótában kiérdemelt, majd nemhivatalos, összejött pontatlanság, gyakorlatában első, Izrael tudom, utóbbi záró, Alexandra bár, megszerzésére vélekedett, nemhivatalos Alexandra, neki neki, gyakoroltam versenyez, forgások jól, kvótában nagy, miért Magyarország, kapott rendkívül, Alexandra évi, sikerült ami, rám pontot, Kis Kis, szerrel egyéni, tudom MTK, Alexandra Fehéroroszország, aki tornászok, fehérorosz Kis, zajlik karikagyakorlatom, mint helyen, elkezdtem összetett, ugrások sokkal, Azt túlságosan, vegyek egyéni, alapján volt, Némileg volt, érzem tényleg, matatni Alina, tényleg volt, elkezdtem kiérdemelt, Míra zajlik, összegéből kvóta, Míra Harnaszko, névre Alexandra, megfelelő egyéni, mint órától, tudom számolják, Alekszandra szóló, Izrael névre, edzéseken sok, helyen Fanni, miért gyakorlat,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,