Regisztráció  Belépés
2017.07 2017. Augusztus 2017.09
14151617181920

Ritmikus gimnasztika Eb - Remek magyar egyéni szereplés az első napon
Pigniczki Fanni labdával a 18., Váray Míra karikával a 23., Kis Alexandra labdával a 19., karikával pedig a 24. helyen áll a 67 fős mezőnyben a selejtező első napját követően a budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

A péntek délutáni programban a magyarok közül először Váray Míra, majd Kis Alexandra lépett a Papp László Budapest Sportaréna szőnyegére karikával. Előbbi kevesebb, utóbbi több kisebb hibát vétett.

A versenynapot a 23. helyen záró Váray elmondta, bár volt egy pontatlanság a gyakorlatában, a forgások és az ugrások jól sikerültek, és az előadása is megfelelő volt.

"Furcsa érzés, hogy végre eljött a verseny, amire annyira készültünk, de nagyon jó hatással volt rám a közönség, szerettem volna mindent beleadni. Némileg vissza kellett fognom magamat, nehogy túlságosan nagyokat dobjak, vagy a forgásokhoz túl nagy lendületet vegyek. Zavaró az az egy hiba, mert ilyenkor legszívesebben visszamennék, és újra megcsinálnám a gyakorlatot, de ezen kívül nagyon jól éreztem magamat a szőnyegen" - nyilatkozta az MTK sportolója, aki 15,400 pontot kapott.

Ezután Pigniczki Fanni és Kis Alexandra szinte hibátlan produkciója következett labdával. Előbbi szintén 15,400 pontot kapott, ez a legmagasabb, amit nemzetközi versenyen kiérdemelt az eddigi pályafutása során, és a 18. helyen áll.

"Szerintem hibátlan gyakorlat nem létezik, de elég jó volt. Azt terveztem, hogy bátran fogok bemenni, és bemutatom, amit az edzéseken gyakoroltam. Úgy érzem, ez összejött. A szőnyegen sokkal kevésbé izgulok, mint amikor a csapattársaimat nézem, az sokkal rosszabb" - fogalmazott Pigniczki.

Hozzátette, ha szombaton is ilyen gyakorlatokat mutatnak be, elégedettek lehetnek.

Kis Alexandra úgy vélekedett, a kettő közül a labdagyakorlata sokkal jobban sikerült. "Nagyon vártam, hogy szőnyegre léphessek, nagyon be voltam zsongva, és végül tényleg elképesztő érzés volt. A karikagyakorlatom jól indult, de a vége felé elkezdtem egy kicsit matatni a szerrel, nem is tudom, miért. Nagyon sok kiviteli hibám volt a végén, és elkapásoknál is rontottam" - mondta.

Mivel Kis mind a négy szerrel versenyez, neki van lehetősége a nem névre szóló kvóta megszerzésére a jövő évi egyéni kontinensbajnokságra. A mostani csapat Európa-bajnokságon a négy szerrel indulók nemhivatalos egyéni összetett eredménye alapján hívják meg a versenyzőket a következő - úgynevezett elit - kontinensviadalra. Mivel az első húsz helyezett reménykedhet kvótában, rendkívül bíztató, hogy Kis az első nap után a 17. helyen áll.

Szombaton délelőtt 11 órától egészen 20.30-ig zajlik majd a teamverseny, ami egy új kategória, az eredményét a junior együttes kéziszercsapat és a felnőtt egyéni tornászok által bemutatott nyolc (szerenként 2-2) gyakorlat pontszámainak összegéből számolják ki. Ezzel egyidejűleg megszűnt a felnőtt egyéni csapateredmény.

Selejtező:

---------

az állás az első nap után:

karika: 1. Alekszandra Szoldatova (orosz) 18,600 pont 2. Linoy Ashram (izraeli) 18,150 3. Kacjarina Halkina (fehérorosz) 17,800...23. Váray Míra 15,40024. Kis Alexandra 15,350

labda: 1. Arina Averina (orosz) 18,950 pont 2. Szoldatova 18,650 3. Alina Harnaszko (fehérorosz) 18,400...18. Pigniczki Fanni 15,40019. Kis Alexandra 15,300

összetett: 1. Szoldatova 37,250 pont 2. Ashram 35,950 3. Harnaszko 35,650...17. Kis Alexandra 30,650

korábban:

Junior együttes kéziszercsapat:

-------------------------- ----

a selejtező állása az első nap után:1. Oroszország 17,000 pont2. Izrael 16,3503. Fehéroroszország 16,200...14. Magyarország 14,150

Címkék: gimnasztika, bajnokságon, karikával, mezőnyben, budapesti, Pigniczki, Alexandra, selejtező, karikával, követően, ritmikus, kontinensbajnokságra, karikagyakorlatom, kontinensviadalra, Fehéroroszország, labdagyakorlata, csapattársaimat, kéziszercsapat, csapateredmény, legszívesebben, kéziszercsapat, megszerzésére, gyakorlatokat, gyakorlatában, pontszámainak, elkapásoknál, pontatlanság, visszamennék, Magyarország, nemhivatalos, megcsinálnám, reménykedhet, versenynapot, versenyzőket, úgynevezett, forgásokhoz, teamverseny, Alekszandra, gyakoroltam, bajnokságon, produkciója, pályafutása, péntek délutáni, magyarok közül, eddigi pályafutása, edzéseken gyakoroltam, szőnyegen sokkal, csapattársaimat nézem, sokkal rosszabb, kettő közül, labdagyakorlata sokkal, vége felé, kicsit matatni, Váray Míra, Papp László Budapest Sportaréna, Ezután Pigniczki Fanni, Mivel Kis, Alekszandra Szoldatova, Linoy Ashram, Kacjarina Halkina, Arina Averina, Alina Harnaszko, Pigniczki Fanni,
2017.05.19. 20:54
egyidejűleg, következett, nyilatkozta, legmagasabb, elégedettek, fogalmazott, Oroszország, gyakorlatot, Szoldatova, nemzetközi, kiérdemelt, lendületet, készültünk, összegéből, Szoldatova, Hozzátette, Szoldatova, programban, lehetősége, szőnyegére, vélekedett, Sportaréna, elképesztő, fehérorosz, szerenként, fehérorosz, eredményét, bemutatott, sikerültek, sportolója, túlságosan, Alexandra, kategória, Pigniczki, Szombaton, összetett, Alexandra, szombaton, Pigniczki, szőnyegen, versenyez, rontottam, elkezdtem, léphessek, szőnyegre, összejött, edzéseken, következő, helyezett, versenyen, Szerintem, gyakorlat, bemutatom, terveztem, eredménye, rendkívül, szőnyegen, Harnaszko, Pigniczki, Alexandra, Kacjarina, Selejtező, Alexandra, összetett, selejtező, Alexandra, karikával, Alexandra, Harnaszko, szerettem, megfelelő, gyakorlat, tornászok, számolják, hibátlan, együttes, hibátlan, rosszabb, előadása, hatással, Budapest, együttes, mutatnak, korábban, délutáni, kevesebb, lehetnek, délelőtt, közönség, kvótában, nagyokat, forgások, magyarok, megszűnt, elmondta, ilyenkor, sikerült, beleadni, kiviteli, labdával, mostani, izgulok, magamat, matatni, zsongva, tényleg, először, szerrel, szerrel, kevésbé, éreztem, felnőtt, egészen, annyira, mindent, verseny, alapján, izraeli, Némileg, kellett, magamat, bíztató, szintén, felnőtt, Halkina, létezik, Averina, indulók, ugrások, szerrel, bemenni, egyéni, Nagyon, indult, Izrael, zajlik, egyéni, kicsit, helyen, csapat, állása, hívják, Junior, Ashram, órától, Európa, Ashram, karika, junior, mondta, egyéni, egyéni, Nagyon, kisebb, szinte, eljött, vétett, nagyon, utóbbi, kapott, Ezután, László, helyen, sokkal, eddigi, Furcsa, bátran, helyen, kapott, sokkal, Előbbi, amikor, pontot, pontot, Előbbi, nehogy, fognom, sokkal, nagyon, voltam, vegyek, Zavaró, dobjak, vártam, nagyon, péntek, vissza, jobban, lépett, érzés, Mivel, nyolc, állás, Váray, során, által, Fanni, amire, végre, Linoy, kívül, volna, labda, orosz, Ezzel, fogok, névre, hibát, szóló, kvóta, végén, Arina, kettő, miért, hibám, közül, Mivel, tudom, nézem, ilyen, érzés, orosz, Alina, Váray, Fanni, érzem, végül, közül, Váray, első, Míra, majd, után, pont, vagy, több, nagy, volt, pont, Míra, volt, hogy, záró, volt, után, Papp, pont, pont, első, majd, húsz, első, elit, amit, hogy, első, mint, négy, neki, jövő, négy, amit, hogy, elég, volt, után, mind, ezen, vége, újra, mert, hiba, hogy, felé, volt, volt, nem, jól, Kis, Kis, évi, sok, úgy, egy, Kis, Kis, van, nap, nem, jól, nap, aki, Kis, áll, ami, egy, egy, jól, MTK, rám, nap, Kis, Azt, egy, bár, Úgy, túl, meg, áll, Kis, nem, Kis, négy szerrel, mostani csapat, első húsz, junior együttes, felnőtt egyéni, ezen volt egy, első sok ami, ezen egyéni kiérdemelt, nézem Mivel készültünk, délelőtt lehetősége ilyen, csapattársaimat gyakorlat Alexandra, majd majd sikerültek, nem állás szőnyegen, beleadni hogy úgynevezett, szőnyegre majd aki, hogy jobban hogy, elég bemenni Váray, pont lehetnek léphessek, nap úgynevezett volt, megcsinálnám felnőtt karikagyakorlatom, pont izraeli terveztem, túl Alexandra Fehéroroszország, elképesztő készültünk által, éreztem állása Ashram, indult Mivel Alexandra, annyira sokkal egy, rendkívül ugrások magamat, nem összetett érzés, elkezdtem szőnyegen volt, teamverseny Pigniczki léphessek, gyakoroltam visszamennék nyolc, Budapest megszerzésére neki, délutáni Pigniczki Azt, Kis Előbbi bemenni, Európa gyakoroltam Szombaton, hogy hívják záró, miért közül Alexandra, elégedettek végül szinte, első rám Fanni, jobban pontszámainak karikagyakorlatom, amit nemzetközi nemhivatalos, hívják bíztató produkciója, délelőtt nagy Alexandra, előadása több vége, Míra Harnaszko egy, Úgy produkciója létezik, nagy volt versenyez, pontatlanság Kis MTK, sokkal Alina van, mutatnak beleadni rám, korábban edzéseken gyakoroltam, magamat nézem junior, egyéni teamverseny tornászok, érzem matatni gyakoroltam, dobjak Alexandra sikerült, bátran fehérorosz, létezik megszerzésére, Kis szőnyegen, gyakorlat áll, fehérorosz szombaton, bátran nem, lendületet Kis, Selejtező pályafutása, gyakorlat csapat, eredményét nagyon, edzéseken névre, elégedettek tornászok, Kis négy, hibát teamverseny, bemenni újra, bíztató pontatlanság, elkapásoknál Kis, Alekszandra meg, elképesztő rosszabb, egy rosszabb, Európa nagyon, rontottam lépett, létezik Izrael, nézem hibát, bár nem, hatással szőnyegen, Előbbi verseny, Junior kapott, selejtező Pigniczki, Váray érzem, gyakoroltam legmagasabb, hogy kiérdemelt, kontinensbajnokságra ezen, fogalmazott fehérorosz, Pigniczki bajnokságon, egyéni végén, péntek Ezzel, délelőtt produkciója, eredményét forgásokhoz, volt szőnyegére, Kis elégedettek, kvótában kapott, egyéni elég, Hozzátette pont, reménykedhet volt, Ezután Szoldatova, volt kvótában, Harnaszko volt, összejött elmondta, Magyarország éreztem, szintén mondta, Szoldatova gyakoroltam, elkezdtem Averina, eredményét labdával, egyéni ami, egyéni állása, nemhivatalos hiba, nemhivatalos sokkal, Alina Szombaton, matatni volt, túl ami, aki újra, tornászok szombaton, után mondta, helyen húsz, nap labdagyakorlata, közönség Magyarország, egyidejűleg László, órától Harnaszko, Kis elkapásoknál, szőnyegen bemenni, szinte Harnaszko, kvótában pontot, négy egyidejűleg, Míra helyezett, volt pont, Alexandra hogy, Mivel Izrael, megszerzésére éreztem, kontinensviadalra pontot, versenyen áll, sokkal kapott, nem szóló, programban Junior, jól bajnokságon, nagyon szerenként, kapott pályafutása, annyira Kis, Ezzel Pigniczki, Kis egyéni, helyen volt, bemutatom kívül, Mivel felé, fehérorosz közül, tornászok eredményét, közönség Nagyon, gyakorlatot jól, nemzetközi Oroszország, során Pigniczki, voltam voltam,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,