Regisztráció  Belépés
2018.03 2018. április 2018.05
16171819202122

Ritmikus gimnasztika Eb - Remek magyar egyéni szereplés az első napon
Pigniczki Fanni labdával a 18., Váray Míra karikával a 23., Kis Alexandra labdával a 19., karikával pedig a 24. helyen áll a 67 fős mezőnyben a selejtező első napját követően a budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

A péntek délutáni programban a magyarok közül először Váray Míra, majd Kis Alexandra lépett a Papp László Budapest Sportaréna szőnyegére karikával. Előbbi kevesebb, utóbbi több kisebb hibát vétett.

A versenynapot a 23. helyen záró Váray elmondta, bár volt egy pontatlanság a gyakorlatában, a forgások és az ugrások jól sikerültek, és az előadása is megfelelő volt.

"Furcsa érzés, hogy végre eljött a verseny, amire annyira készültünk, de nagyon jó hatással volt rám a közönség, szerettem volna mindent beleadni. Némileg vissza kellett fognom magamat, nehogy túlságosan nagyokat dobjak, vagy a forgásokhoz túl nagy lendületet vegyek. Zavaró az az egy hiba, mert ilyenkor legszívesebben visszamennék, és újra megcsinálnám a gyakorlatot, de ezen kívül nagyon jól éreztem magamat a szőnyegen" - nyilatkozta az MTK sportolója, aki 15,400 pontot kapott.

Ezután Pigniczki Fanni és Kis Alexandra szinte hibátlan produkciója következett labdával. Előbbi szintén 15,400 pontot kapott, ez a legmagasabb, amit nemzetközi versenyen kiérdemelt az eddigi pályafutása során, és a 18. helyen áll.

"Szerintem hibátlan gyakorlat nem létezik, de elég jó volt. Azt terveztem, hogy bátran fogok bemenni, és bemutatom, amit az edzéseken gyakoroltam. Úgy érzem, ez összejött. A szőnyegen sokkal kevésbé izgulok, mint amikor a csapattársaimat nézem, az sokkal rosszabb" - fogalmazott Pigniczki.

Hozzátette, ha szombaton is ilyen gyakorlatokat mutatnak be, elégedettek lehetnek.

Kis Alexandra úgy vélekedett, a kettő közül a labdagyakorlata sokkal jobban sikerült. "Nagyon vártam, hogy szőnyegre léphessek, nagyon be voltam zsongva, és végül tényleg elképesztő érzés volt. A karikagyakorlatom jól indult, de a vége felé elkezdtem egy kicsit matatni a szerrel, nem is tudom, miért. Nagyon sok kiviteli hibám volt a végén, és elkapásoknál is rontottam" - mondta.

Mivel Kis mind a négy szerrel versenyez, neki van lehetősége a nem névre szóló kvóta megszerzésére a jövő évi egyéni kontinensbajnokságra. A mostani csapat Európa-bajnokságon a négy szerrel indulók nemhivatalos egyéni összetett eredménye alapján hívják meg a versenyzőket a következő - úgynevezett elit - kontinensviadalra. Mivel az első húsz helyezett reménykedhet kvótában, rendkívül bíztató, hogy Kis az első nap után a 17. helyen áll.

Szombaton délelőtt 11 órától egészen 20.30-ig zajlik majd a teamverseny, ami egy új kategória, az eredményét a junior együttes kéziszercsapat és a felnőtt egyéni tornászok által bemutatott nyolc (szerenként 2-2) gyakorlat pontszámainak összegéből számolják ki. Ezzel egyidejűleg megszűnt a felnőtt egyéni csapateredmény.

Selejtező:

---------

az állás az első nap után:

karika: 1. Alekszandra Szoldatova (orosz) 18,600 pont 2. Linoy Ashram (izraeli) 18,150 3. Kacjarina Halkina (fehérorosz) 17,800...23. Váray Míra 15,40024. Kis Alexandra 15,350

labda: 1. Arina Averina (orosz) 18,950 pont 2. Szoldatova 18,650 3. Alina Harnaszko (fehérorosz) 18,400...18. Pigniczki Fanni 15,40019. Kis Alexandra 15,300

összetett: 1. Szoldatova 37,250 pont 2. Ashram 35,950 3. Harnaszko 35,650...17. Kis Alexandra 30,650

korábban:

Junior együttes kéziszercsapat:

-------------------------- ----

a selejtező állása az első nap után:1. Oroszország 17,000 pont2. Izrael 16,3503. Fehéroroszország 16,200...14. Magyarország 14,150

Címkék: gimnasztika, bajnokságon, karikával, mezőnyben, budapesti, Pigniczki, Alexandra, selejtező, karikával, követően, ritmikus, kontinensbajnokságra, karikagyakorlatom, kontinensviadalra, Fehéroroszország, labdagyakorlata, csapattársaimat, kéziszercsapat, csapateredmény, legszívesebben, kéziszercsapat, megszerzésére, gyakorlatokat, gyakorlatában, pontszámainak, elkapásoknál, pontatlanság, visszamennék, Magyarország, nemhivatalos, megcsinálnám, reménykedhet, versenynapot, versenyzőket, úgynevezett, forgásokhoz, teamverseny, Alekszandra, gyakoroltam, bajnokságon, produkciója, pályafutása, péntek délutáni, magyarok közül, eddigi pályafutása, edzéseken gyakoroltam, szőnyegen sokkal, csapattársaimat nézem, sokkal rosszabb, kettő közül, labdagyakorlata sokkal, vége felé, kicsit matatni, Váray Míra, Papp László Budapest Sportaréna, Ezután Pigniczki Fanni, Mivel Kis, Alekszandra Szoldatova, Linoy Ashram, Kacjarina Halkina, Arina Averina, Alina Harnaszko, Pigniczki Fanni,
2017.05.19. 20:54
egyidejűleg, következett, nyilatkozta, legmagasabb, elégedettek, fogalmazott, Oroszország, gyakorlatot, Szoldatova, nemzetközi, kiérdemelt, lendületet, készültünk, összegéből, Szoldatova, Hozzátette, Szoldatova, programban, lehetősége, szőnyegére, vélekedett, Sportaréna, elképesztő, fehérorosz, szerenként, fehérorosz, eredményét, bemutatott, sikerültek, sportolója, túlságosan, Alexandra, kategória, Pigniczki, Szombaton, összetett, Alexandra, szombaton, Pigniczki, szőnyegen, versenyez, rontottam, elkezdtem, léphessek, szőnyegre, összejött, edzéseken, következő, helyezett, versenyen, Szerintem, gyakorlat, bemutatom, terveztem, eredménye, rendkívül, szőnyegen, Harnaszko, Pigniczki, Alexandra, Kacjarina, Selejtező, Alexandra, összetett, selejtező, Alexandra, karikával, Alexandra, Harnaszko, szerettem, megfelelő, gyakorlat, tornászok, számolják, hibátlan, együttes, hibátlan, rosszabb, előadása, hatással, Budapest, együttes, mutatnak, korábban, délutáni, kevesebb, lehetnek, délelőtt, közönség, kvótában, nagyokat, forgások, magyarok, megszűnt, elmondta, ilyenkor, sikerült, beleadni, kiviteli, labdával, mostani, izgulok, magamat, matatni, zsongva, tényleg, először, szerrel, szerrel, kevésbé, éreztem, felnőtt, egészen, annyira, mindent, verseny, alapján, izraeli, Némileg, kellett, magamat, bíztató, szintén, felnőtt, Halkina, létezik, Averina, indulók, ugrások, szerrel, bemenni, egyéni, Nagyon, indult, Izrael, zajlik, egyéni, kicsit, helyen, csapat, állása, hívják, Junior, Ashram, órától, Európa, Ashram, karika, junior, mondta, egyéni, egyéni, Nagyon, kisebb, szinte, eljött, vétett, nagyon, utóbbi, kapott, Ezután, László, helyen, sokkal, eddigi, Furcsa, bátran, helyen, kapott, sokkal, Előbbi, amikor, pontot, pontot, Előbbi, nehogy, fognom, sokkal, nagyon, voltam, vegyek, Zavaró, dobjak, vártam, nagyon, péntek, vissza, jobban, lépett, érzés, Mivel, nyolc, állás, Váray, során, által, Fanni, amire, végre, Linoy, kívül, volna, labda, orosz, Ezzel, fogok, névre, hibát, szóló, kvóta, végén, Arina, kettő, miért, hibám, közül, Mivel, tudom, nézem, ilyen, érzés, orosz, Alina, Váray, Fanni, érzem, végül, közül, Váray, első, Míra, majd, után, pont, vagy, több, nagy, volt, pont, Míra, volt, hogy, záró, volt, után, Papp, pont, pont, első, majd, húsz, első, elit, amit, hogy, első, mint, négy, neki, jövő, négy, amit, hogy, elég, volt, után, mind, ezen, vége, újra, mert, hiba, hogy, felé, volt, volt, nem, jól, Kis, Kis, évi, sok, úgy, egy, Kis, Kis, van, nap, nem, jól, nap, aki, Kis, áll, ami, egy, egy, jól, MTK, rám, nap, Kis, Azt, egy, bár, Úgy, túl, meg, áll, Kis, nem, Kis, négy szerrel, mostani csapat, első húsz, junior együttes, felnőtt egyéni, nagyon mint vagy, együttes gyakoroltam kapott, reménykedhet terveztem Ashram, nem nemhivatalos pont, helyen újra eddigi, érzem gyakorlat egy, egy volt Alexandra, kapott vagy úgy, mindent van magyarok, bemutatott labda elmondta, Averina hibátlan Pigniczki, helyezett vegyek karikával, pont volna egyéni, megfelelő kívül sokkal, fogalmazott eredményét Averina, volna egy kvóta, pontot ezen zajlik, elég Halkina Harnaszko, vagy újra Alexandra, Szoldatova pontatlanság volt, csapat hívják bemutatott, kvóta érzés pont, túl karika ugrások, Európa első programban, nyilatkozta Kis hibátlan, Ezután nehogy edzéseken, Harnaszko összetett következett, Váray nemhivatalos vétett, Kis elit mindent, Alexandra jól szerrel, pontatlanság létezik Kis, elkezdtem elképesztő kvóta, kontinensbajnokságra programban összejött, ugrások Váray pontszámainak, fognom végül MTK, úgy hibátlan László, programban sokkal Váray, versenyen hibátlan pont, volt hibátlan jobban, szőnyegen egyéni pontot, Linoy egyéni nemhivatalos, érzés Fanni rontottam, délelőtt Fanni kvótában, sokkal rontottam karikagyakorlatom, sokkal majd Váray, eddigi érzés versenyzőket, Szoldatova vége vissza, felé Oroszország aki, kvóta volt terveztem, délutáni nyilatkozta orosz, jól pont, Kacjarina meg, felnőtt labdagyakorlata, Alexandra első, Váray nagyon, együttes Kis, kapott jól, pont hibátlan, hívják karika, kiviteli vissza, matatni Fehéroroszország, junior állása, egy edzéseken, matatni szombaton, László kicsit, jól csapat, Alexandra szombaton, zajlik volna, rontottam labda, Némileg Kis, helyezett majd, nap pont, szóló tudom, nyilatkozta Pigniczki, terveztem Nagyon, mint jobban, egyéni magyarok, Szoldatova kellett, sokkal egyéni, jobban szőnyegére, csapateredmény Furcsa, Mivel karikával, vagy összegéből, MTK túl, pont tényleg, egy elkapásoknál, szerenként volt, elit volt, Zavaró van, versenynapot után, először jól, hívják felé, Pigniczki lépett, együttes jövő, bemutatott nap, nem összetett, kisebb lépett, indult együttes, pont kellett, megfelelő kapott, mint eredménye, dobjak Kis, lehetősége felnőtt, elég Míra, beleadni Kis, vártam több, húsz összegéből, Fanni bajnokságon, után Kis, nap aki, jól van, Hozzátette helyen, helyen voltam, Papp korábban, nemhivatalos legmagasabb, egy volt, kvótában szinte, felé helyen, áll érzem, szőnyegen elmondta, végre hiba, lehetősége kicsit, Fehéroroszország pont, bátran nagy, volt hívják, Mivel Váray, alapján hogy, rendkívül nem, szerrel megcsinálnám, együttes karika, elképesztő terveztem, éreztem Ashram, pont tornászok, kontinensbajnokságra több, visszamennék szőnyegen, lehetősége közül, Szoldatova Alexandra, rontottam szőnyegére, nyilatkozta pont, nap nem, Harnaszko nyolc, Váray közül, hívják Kis, miért Azt, rám elkapásoknál, helyen kiérdemelt, Harnaszko Kis, nagyon teamverseny, szőnyegen nagyon, amit szőnyegen,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,