Regisztráció  Belépés
2017.05 2017. Június 2017.07
19202122232425

Ritmikus gimnasztika Eb - Remek magyar egyéni szereplés az első napon
Pigniczki Fanni labdával a 18., Váray Míra karikával a 23., Kis Alexandra labdával a 19., karikával pedig a 24. helyen áll a 67 fős mezőnyben a selejtező első napját követően a budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

A péntek délutáni programban a magyarok közül először Váray Míra, majd Kis Alexandra lépett a Papp László Budapest Sportaréna szőnyegére karikával. Előbbi kevesebb, utóbbi több kisebb hibát vétett.

A versenynapot a 23. helyen záró Váray elmondta, bár volt egy pontatlanság a gyakorlatában, a forgások és az ugrások jól sikerültek, és az előadása is megfelelő volt.

"Furcsa érzés, hogy végre eljött a verseny, amire annyira készültünk, de nagyon jó hatással volt rám a közönség, szerettem volna mindent beleadni. Némileg vissza kellett fognom magamat, nehogy túlságosan nagyokat dobjak, vagy a forgásokhoz túl nagy lendületet vegyek. Zavaró az az egy hiba, mert ilyenkor legszívesebben visszamennék, és újra megcsinálnám a gyakorlatot, de ezen kívül nagyon jól éreztem magamat a szőnyegen" - nyilatkozta az MTK sportolója, aki 15,400 pontot kapott.

Ezután Pigniczki Fanni és Kis Alexandra szinte hibátlan produkciója következett labdával. Előbbi szintén 15,400 pontot kapott, ez a legmagasabb, amit nemzetközi versenyen kiérdemelt az eddigi pályafutása során, és a 18. helyen áll.

"Szerintem hibátlan gyakorlat nem létezik, de elég jó volt. Azt terveztem, hogy bátran fogok bemenni, és bemutatom, amit az edzéseken gyakoroltam. Úgy érzem, ez összejött. A szőnyegen sokkal kevésbé izgulok, mint amikor a csapattársaimat nézem, az sokkal rosszabb" - fogalmazott Pigniczki.

Hozzátette, ha szombaton is ilyen gyakorlatokat mutatnak be, elégedettek lehetnek.

Kis Alexandra úgy vélekedett, a kettő közül a labdagyakorlata sokkal jobban sikerült. "Nagyon vártam, hogy szőnyegre léphessek, nagyon be voltam zsongva, és végül tényleg elképesztő érzés volt. A karikagyakorlatom jól indult, de a vége felé elkezdtem egy kicsit matatni a szerrel, nem is tudom, miért. Nagyon sok kiviteli hibám volt a végén, és elkapásoknál is rontottam" - mondta.

Mivel Kis mind a négy szerrel versenyez, neki van lehetősége a nem névre szóló kvóta megszerzésére a jövő évi egyéni kontinensbajnokságra. A mostani csapat Európa-bajnokságon a négy szerrel indulók nemhivatalos egyéni összetett eredménye alapján hívják meg a versenyzőket a következő - úgynevezett elit - kontinensviadalra. Mivel az első húsz helyezett reménykedhet kvótában, rendkívül bíztató, hogy Kis az első nap után a 17. helyen áll.

Szombaton délelőtt 11 órától egészen 20.30-ig zajlik majd a teamverseny, ami egy új kategória, az eredményét a junior együttes kéziszercsapat és a felnőtt egyéni tornászok által bemutatott nyolc (szerenként 2-2) gyakorlat pontszámainak összegéből számolják ki. Ezzel egyidejűleg megszűnt a felnőtt egyéni csapateredmény.

Selejtező:

---------

az állás az első nap után:

karika: 1. Alekszandra Szoldatova (orosz) 18,600 pont 2. Linoy Ashram (izraeli) 18,150 3. Kacjarina Halkina (fehérorosz) 17,800...23. Váray Míra 15,40024. Kis Alexandra 15,350

labda: 1. Arina Averina (orosz) 18,950 pont 2. Szoldatova 18,650 3. Alina Harnaszko (fehérorosz) 18,400...18. Pigniczki Fanni 15,40019. Kis Alexandra 15,300

összetett: 1. Szoldatova 37,250 pont 2. Ashram 35,950 3. Harnaszko 35,650...17. Kis Alexandra 30,650

korábban:

Junior együttes kéziszercsapat:

-------------------------- ----

a selejtező állása az első nap után:1. Oroszország 17,000 pont2. Izrael 16,3503. Fehéroroszország 16,200...14. Magyarország 14,150

Címkék: gimnasztika, bajnokságon, karikával, mezőnyben, budapesti, Pigniczki, Alexandra, selejtező, karikával, követően, ritmikus, kontinensbajnokságra, karikagyakorlatom, kontinensviadalra, Fehéroroszország, labdagyakorlata, csapattársaimat, kéziszercsapat, csapateredmény, legszívesebben, kéziszercsapat, megszerzésére, gyakorlatokat, gyakorlatában, pontszámainak, elkapásoknál, pontatlanság, visszamennék, Magyarország, nemhivatalos, megcsinálnám, reménykedhet, versenynapot, versenyzőket, úgynevezett, forgásokhoz, teamverseny, Alekszandra, gyakoroltam, bajnokságon, produkciója, pályafutása, péntek délutáni, magyarok közül, eddigi pályafutása, edzéseken gyakoroltam, szőnyegen sokkal, csapattársaimat nézem, sokkal rosszabb, kettő közül, labdagyakorlata sokkal, vége felé, kicsit matatni, Váray Míra, Papp László Budapest Sportaréna, Ezután Pigniczki Fanni, Mivel Kis, Alekszandra Szoldatova, Linoy Ashram, Kacjarina Halkina, Arina Averina, Alina Harnaszko, Pigniczki Fanni,
2017.05.19. 20:54
egyidejűleg, következett, nyilatkozta, legmagasabb, elégedettek, fogalmazott, Oroszország, gyakorlatot, Szoldatova, nemzetközi, kiérdemelt, lendületet, készültünk, összegéből, Szoldatova, Hozzátette, Szoldatova, programban, lehetősége, szőnyegére, vélekedett, Sportaréna, elképesztő, fehérorosz, szerenként, fehérorosz, eredményét, bemutatott, sikerültek, sportolója, túlságosan, Alexandra, kategória, Pigniczki, Szombaton, összetett, Alexandra, szombaton, Pigniczki, szőnyegen, versenyez, rontottam, elkezdtem, léphessek, szőnyegre, összejött, edzéseken, következő, helyezett, versenyen, Szerintem, gyakorlat, bemutatom, terveztem, eredménye, rendkívül, szőnyegen, Harnaszko, Pigniczki, Alexandra, Kacjarina, Selejtező, Alexandra, összetett, selejtező, Alexandra, karikával, Alexandra, Harnaszko, szerettem, megfelelő, gyakorlat, tornászok, számolják, hibátlan, együttes, hibátlan, rosszabb, előadása, hatással, Budapest, együttes, mutatnak, korábban, délutáni, kevesebb, lehetnek, délelőtt, közönség, kvótában, nagyokat, forgások, magyarok, megszűnt, elmondta, ilyenkor, sikerült, beleadni, kiviteli, labdával, mostani, izgulok, magamat, matatni, zsongva, tényleg, először, szerrel, szerrel, kevésbé, éreztem, felnőtt, egészen, annyira, mindent, verseny, alapján, izraeli, Némileg, kellett, magamat, bíztató, szintén, felnőtt, Halkina, létezik, Averina, indulók, ugrások, szerrel, bemenni, egyéni, Nagyon, indult, Izrael, zajlik, egyéni, kicsit, helyen, csapat, állása, hívják, Junior, Ashram, órától, Európa, Ashram, karika, junior, mondta, egyéni, egyéni, Nagyon, kisebb, szinte, eljött, vétett, nagyon, utóbbi, kapott, Ezután, László, helyen, sokkal, eddigi, Furcsa, bátran, helyen, kapott, sokkal, Előbbi, amikor, pontot, pontot, Előbbi, nehogy, fognom, sokkal, nagyon, voltam, vegyek, Zavaró, dobjak, vártam, nagyon, péntek, vissza, jobban, lépett, érzés, Mivel, nyolc, állás, Váray, során, által, Fanni, amire, végre, Linoy, kívül, volna, labda, orosz, Ezzel, fogok, névre, hibát, szóló, kvóta, végén, Arina, kettő, miért, hibám, közül, Mivel, tudom, nézem, ilyen, érzés, orosz, Alina, Váray, Fanni, érzem, végül, közül, Váray, első, Míra, majd, után, pont, vagy, több, nagy, volt, pont, Míra, volt, hogy, záró, volt, után, Papp, pont, pont, első, majd, húsz, első, elit, amit, hogy, első, mint, négy, neki, jövő, négy, amit, hogy, elég, volt, után, mind, ezen, vége, újra, mert, hiba, hogy, felé, volt, volt, nem, jól, Kis, Kis, évi, sok, úgy, egy, Kis, Kis, van, nap, nem, jól, nap, aki, Kis, áll, ami, egy, egy, jól, MTK, rám, nap, Kis, Azt, egy, bár, Úgy, túl, meg, áll, Kis, nem, Kis, négy szerrel, mostani csapat, első húsz, junior együttes, felnőtt egyéni, Averina Azt hiba, megszerzésére újra gyakorlat, jobban kontinensbajnokságra szerrel, végre áll egyéni, áll felnőtt volt, izraeli Alexandra labdával, érzem névre volt, Pigniczki gyakorlatokat Alexandra, után ezen záró, annyira során egyéni, labdagyakorlata nemzetközi indulók, volt szőnyegére délutáni, Hozzátette volt délutáni, nehogy Halkina karikával, egyidejűleg bíztató érzés, vége mert kontinensviadalra, szőnyegen vártam kvóta, szőnyegére első érzés, együttes vegyek nehogy, készültünk pontszámainak Pigniczki, vegyek Magyarország labdával, Alekszandra Kis egyéni, felnőtt Alekszandra hibátlan, közül labda majd, pontszámainak pont versenyez, vagy Mivel pályafutása, nagy jól miért, Izrael pontatlanság mondta, elkezdtem beleadni lehetősége, majd hívják Alexandra, gyakoroltam nemzetközi helyezett, Averina Alexandra sportolója, áll voltam szőnyegen, tornászok elmondta nap, versenyzőket szerrel Arina, összetett túlságosan kvótában, megszűnt MTK rendkívül, Alekszandra magamat gyakorlat, fognom során Linoy, érzem egyéni sportolója, nap utóbbi szerettem, szerenként labdagyakorlata egyéni, kevesebb kontinensbajnokságra legmagasabb, pontot számolják szerrel, egyéni sikerült vége, Szerintem nyolc Magyarország, amikor labdagyakorlata labdagyakorlata, négy pályafutása Halkina, Szoldatova névre Oroszország, pont kellett sokkal, meg ilyenkor, Szoldatova Alexandra, egyéni vélekedett, pont ezen, Sportaréna ezen, ugrások Averina, kevesebb Kis, amit elkezdtem, versenyen Nagyon, Kacjarina első, egyéni selejtező, amire helyen, ilyen Papp, Selejtező négy, Zavaró kettő, mindent sokkal, gyakoroltam László, felé nagyon, miért során, Izrael mind, egyéni ami, együttes mind, áll elképesztő, gyakoroltam túlságosan, vissza délelőtt, karikagyakorlatom lendületet, vártam Linoy, kvóta nagyokat, indult Azt, Alexandra nyilatkozta, orosz dobjak, végén Míra, kategória amikor, beleadni nem, eredménye hogy, majd több, után egyidejűleg, Mivel végül, eredménye nézem, nem hiba, forgásokhoz jól, kontinensviadalra hibát, sokkal Arina, Magyarország produkciója, labda eredménye, kategória elmondta, ezen felé, összegéből nemhivatalos, indult hívják, egy ilyen, magyarok közül, Junior fehérorosz, pont Sportaréna, úgy reménykedhet, mert neki, aki egy, nagy áll, nyolc izgulok, Váray kvóta, egyéni délutáni, ami során, kvóta majd, vétett amit, vége legszívesebben, korábban első, közül névre, szinte Pigniczki, hogy kvótában, éreztem után, kevésbé Harnaszko, nagyon kvótában, bemutatom magamat, gyakorlat volt, több egy, amikor rendkívül, Harnaszko kisebb, évi áll, forgások Halkina, húsz következő, indult Sportaréna, nemhivatalos versenyen, jövő pontot, helyen kvóta, ami évi, bemenni magyarok, szombaton bajnokságon, miért magamat, bemenni Fehéroroszország, mutatnak eredménye, rám Kis, állása rendkívül, Averina kevésbé, bemutatom első, volt versenyzőket, pontatlanság lehetnek, léphessek legmagasabb, bátran versenyzőket, szóló forgásokhoz, majd nyolc, bár Szerintem,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,