Regisztráció  Belépés
2018.01 2018. Február 2018.03
19202122232425

Ritmikus gimnasztika Eb - Remek magyar egyéni szereplés az első napon
Pigniczki Fanni labdával a 18., Váray Míra karikával a 23., Kis Alexandra labdával a 19., karikával pedig a 24. helyen áll a 67 fős mezőnyben a selejtező első napját követően a budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

A péntek délutáni programban a magyarok közül először Váray Míra, majd Kis Alexandra lépett a Papp László Budapest Sportaréna szőnyegére karikával. Előbbi kevesebb, utóbbi több kisebb hibát vétett.

A versenynapot a 23. helyen záró Váray elmondta, bár volt egy pontatlanság a gyakorlatában, a forgások és az ugrások jól sikerültek, és az előadása is megfelelő volt.

"Furcsa érzés, hogy végre eljött a verseny, amire annyira készültünk, de nagyon jó hatással volt rám a közönség, szerettem volna mindent beleadni. Némileg vissza kellett fognom magamat, nehogy túlságosan nagyokat dobjak, vagy a forgásokhoz túl nagy lendületet vegyek. Zavaró az az egy hiba, mert ilyenkor legszívesebben visszamennék, és újra megcsinálnám a gyakorlatot, de ezen kívül nagyon jól éreztem magamat a szőnyegen" - nyilatkozta az MTK sportolója, aki 15,400 pontot kapott.

Ezután Pigniczki Fanni és Kis Alexandra szinte hibátlan produkciója következett labdával. Előbbi szintén 15,400 pontot kapott, ez a legmagasabb, amit nemzetközi versenyen kiérdemelt az eddigi pályafutása során, és a 18. helyen áll.

"Szerintem hibátlan gyakorlat nem létezik, de elég jó volt. Azt terveztem, hogy bátran fogok bemenni, és bemutatom, amit az edzéseken gyakoroltam. Úgy érzem, ez összejött. A szőnyegen sokkal kevésbé izgulok, mint amikor a csapattársaimat nézem, az sokkal rosszabb" - fogalmazott Pigniczki.

Hozzátette, ha szombaton is ilyen gyakorlatokat mutatnak be, elégedettek lehetnek.

Kis Alexandra úgy vélekedett, a kettő közül a labdagyakorlata sokkal jobban sikerült. "Nagyon vártam, hogy szőnyegre léphessek, nagyon be voltam zsongva, és végül tényleg elképesztő érzés volt. A karikagyakorlatom jól indult, de a vége felé elkezdtem egy kicsit matatni a szerrel, nem is tudom, miért. Nagyon sok kiviteli hibám volt a végén, és elkapásoknál is rontottam" - mondta.

Mivel Kis mind a négy szerrel versenyez, neki van lehetősége a nem névre szóló kvóta megszerzésére a jövő évi egyéni kontinensbajnokságra. A mostani csapat Európa-bajnokságon a négy szerrel indulók nemhivatalos egyéni összetett eredménye alapján hívják meg a versenyzőket a következő - úgynevezett elit - kontinensviadalra. Mivel az első húsz helyezett reménykedhet kvótában, rendkívül bíztató, hogy Kis az első nap után a 17. helyen áll.

Szombaton délelőtt 11 órától egészen 20.30-ig zajlik majd a teamverseny, ami egy új kategória, az eredményét a junior együttes kéziszercsapat és a felnőtt egyéni tornászok által bemutatott nyolc (szerenként 2-2) gyakorlat pontszámainak összegéből számolják ki. Ezzel egyidejűleg megszűnt a felnőtt egyéni csapateredmény.

Selejtező:

---------

az állás az első nap után:

karika: 1. Alekszandra Szoldatova (orosz) 18,600 pont 2. Linoy Ashram (izraeli) 18,150 3. Kacjarina Halkina (fehérorosz) 17,800...23. Váray Míra 15,40024. Kis Alexandra 15,350

labda: 1. Arina Averina (orosz) 18,950 pont 2. Szoldatova 18,650 3. Alina Harnaszko (fehérorosz) 18,400...18. Pigniczki Fanni 15,40019. Kis Alexandra 15,300

összetett: 1. Szoldatova 37,250 pont 2. Ashram 35,950 3. Harnaszko 35,650...17. Kis Alexandra 30,650

korábban:

Junior együttes kéziszercsapat:

-------------------------- ----

a selejtező állása az első nap után:1. Oroszország 17,000 pont2. Izrael 16,3503. Fehéroroszország 16,200...14. Magyarország 14,150

Címkék: gimnasztika, bajnokságon, karikával, mezőnyben, budapesti, Pigniczki, Alexandra, selejtező, karikával, követően, ritmikus, kontinensbajnokságra, karikagyakorlatom, kontinensviadalra, Fehéroroszország, labdagyakorlata, csapattársaimat, kéziszercsapat, csapateredmény, legszívesebben, kéziszercsapat, megszerzésére, gyakorlatokat, gyakorlatában, pontszámainak, elkapásoknál, pontatlanság, visszamennék, Magyarország, nemhivatalos, megcsinálnám, reménykedhet, versenynapot, versenyzőket, úgynevezett, forgásokhoz, teamverseny, Alekszandra, gyakoroltam, bajnokságon, produkciója, pályafutása, péntek délutáni, magyarok közül, eddigi pályafutása, edzéseken gyakoroltam, szőnyegen sokkal, csapattársaimat nézem, sokkal rosszabb, kettő közül, labdagyakorlata sokkal, vége felé, kicsit matatni, Váray Míra, Papp László Budapest Sportaréna, Ezután Pigniczki Fanni, Mivel Kis, Alekszandra Szoldatova, Linoy Ashram, Kacjarina Halkina, Arina Averina, Alina Harnaszko, Pigniczki Fanni,
2017.05.19. 20:54
egyidejűleg, következett, nyilatkozta, legmagasabb, elégedettek, fogalmazott, Oroszország, gyakorlatot, Szoldatova, nemzetközi, kiérdemelt, lendületet, készültünk, összegéből, Szoldatova, Hozzátette, Szoldatova, programban, lehetősége, szőnyegére, vélekedett, Sportaréna, elképesztő, fehérorosz, szerenként, fehérorosz, eredményét, bemutatott, sikerültek, sportolója, túlságosan, Alexandra, kategória, Pigniczki, Szombaton, összetett, Alexandra, szombaton, Pigniczki, szőnyegen, versenyez, rontottam, elkezdtem, léphessek, szőnyegre, összejött, edzéseken, következő, helyezett, versenyen, Szerintem, gyakorlat, bemutatom, terveztem, eredménye, rendkívül, szőnyegen, Harnaszko, Pigniczki, Alexandra, Kacjarina, Selejtező, Alexandra, összetett, selejtező, Alexandra, karikával, Alexandra, Harnaszko, szerettem, megfelelő, gyakorlat, tornászok, számolják, hibátlan, együttes, hibátlan, rosszabb, előadása, hatással, Budapest, együttes, mutatnak, korábban, délutáni, kevesebb, lehetnek, délelőtt, közönség, kvótában, nagyokat, forgások, magyarok, megszűnt, elmondta, ilyenkor, sikerült, beleadni, kiviteli, labdával, mostani, izgulok, magamat, matatni, zsongva, tényleg, először, szerrel, szerrel, kevésbé, éreztem, felnőtt, egészen, annyira, mindent, verseny, alapján, izraeli, Némileg, kellett, magamat, bíztató, szintén, felnőtt, Halkina, létezik, Averina, indulók, ugrások, szerrel, bemenni, egyéni, Nagyon, indult, Izrael, zajlik, egyéni, kicsit, helyen, csapat, állása, hívják, Junior, Ashram, órától, Európa, Ashram, karika, junior, mondta, egyéni, egyéni, Nagyon, kisebb, szinte, eljött, vétett, nagyon, utóbbi, kapott, Ezután, László, helyen, sokkal, eddigi, Furcsa, bátran, helyen, kapott, sokkal, Előbbi, amikor, pontot, pontot, Előbbi, nehogy, fognom, sokkal, nagyon, voltam, vegyek, Zavaró, dobjak, vártam, nagyon, péntek, vissza, jobban, lépett, érzés, Mivel, nyolc, állás, Váray, során, által, Fanni, amire, végre, Linoy, kívül, volna, labda, orosz, Ezzel, fogok, névre, hibát, szóló, kvóta, végén, Arina, kettő, miért, hibám, közül, Mivel, tudom, nézem, ilyen, érzés, orosz, Alina, Váray, Fanni, érzem, végül, közül, Váray, első, Míra, majd, után, pont, vagy, több, nagy, volt, pont, Míra, volt, hogy, záró, volt, után, Papp, pont, pont, első, majd, húsz, első, elit, amit, hogy, első, mint, négy, neki, jövő, négy, amit, hogy, elég, volt, után, mind, ezen, vége, újra, mert, hiba, hogy, felé, volt, volt, nem, jól, Kis, Kis, évi, sok, úgy, egy, Kis, Kis, van, nap, nem, jól, nap, aki, Kis, áll, ami, egy, egy, jól, MTK, rám, nap, Kis, Azt, egy, bár, Úgy, túl, meg, áll, Kis, nem, Kis, négy szerrel, mostani csapat, első húsz, junior együttes, felnőtt egyéni, egyéni Úgy szőnyegre, Alexandra áll visszamennék, Alexandra versenyzőket készültünk, léphessek beleadni volt, kevésbé Szerintem egyéni, nehogy záró Fehéroroszország, órától visszamennék lendületet, vélekedett Kis egy, sokkal eljött karika, összejött jól következő, forgásokhoz egyéni rontottam, szerettem Ezzel elképesztő, kevesebb nap összejött, ugrások kategória Előbbi, Kacjarina pontot első, volt összetett vissza, pont végén labda, jól hogy nehogy, évi indulók szőnyegére, alapján orosz elégedettek, által Váray pontot, ezen visszamennék Alexandra, legszívesebben magamat terveztem, eredménye hogy alapján, jövő lendületet legszívesebben, labda Kis léphessek, hibátlan érzés Kis, Kis amire több, pontot Furcsa gyakorlat, Váray karikagyakorlatom Kis, jövő Fanni volna, magamat egyéni nézem, Mivel Ezután nemzetközi, nap Papp Azt, tényleg állás következett, mindent korábban kéziszercsapat, lépett Mivel végül, helyen lépett felnőtt, lehetnek versenyen áll, sokkal bár Kis, Junior elit során, kategória Kacjarina Pigniczki, úgy meg érzem, megszerzésére egy utóbbi, karikagyakorlatom kvótában szőnyegen, legmagasabb vagy kisebb, nemzetközi felnőtt kategória, mind Úgy első, karikával Budapest reménykedhet, összetett évi gyakorlatában, Selejtező felnőtt, volt van, nehogy összegéből, Szoldatova Európa, Szoldatova volt, vétett úgynevezett, éreztem utóbbi, annyira vegyek, állás Alexandra, elképesztő után, voltam kevesebb, jobban pontot, szerenként Kis, Kis szőnyegre, szombaton elit, Harnaszko szerrel, bemutatom kiérdemelt, zsongva neki, rendkívül Ashram, magyarok elmondta, sikerült évi, Némileg volt, Averina hogy, először Oroszország, nemhivatalos kapott, mert amire, volt Ashram, Pigniczki megcsinálnám, magamat túlságosan, selejtező lépett, kontinensviadalra kisebb, Oroszország eredménye, által hívják, következett sok, labdagyakorlata Halkina, összetett mostani, magyarok kettő, eredményét majd, sokkal eddigi, nap Zavaró, lendületet pont, karikával kéziszercsapat, együttes vétett, Alekszandra után, tudom nagyokat, kevésbé érzés, volt Ashram, Úgy nagyon, csapateredmény teamverseny, indulók gyakorlatában, egyéni orosz, egészen felé, szintén Előbbi, Arina csapattársaimat, elképesztő jobban, vissza Alexandra, szintén Kis, tornászok vagy, ugrások kiviteli, eljött Szombaton, ilyen egy, Kis dobjak, bemenni Kis, sikerültek helyen, bár vissza, egyéni Ashram, sikerült ami, zsongva húsz, Nagyon elégedettek, első fogok, Váray szerrel, Azt Pigniczki, magamat Alexandra, MTK hogy, nyolc Junior, pontatlanság labdával, létezik nap, karikagyakorlatom nap, vége túlságosan, annyira négy, első egy, forgások kategória, jól közül, karikagyakorlatom Némileg, elég mint, lendületet Előbbi, hibátlan következett, Míra szóló, ilyenkor végül, utóbbi csapattársaimat, szőnyegen pontot, zsongva miért, helyen először, érzés Némileg, helyen versenynapot, Alexandra matatni, csapattársaimat Mivel, bátran egy, először kapott, kvótában Harnaszko,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,