20212223242526
2728293031

Atlétikai Eb - A harmadik Ingebrigtsen-testvér is nyert 1500-on
Ambrus Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Henrik és Filip után a legfiatalabb Ingebrigtsen-testvér, Jakob is Európa-bajnok lett 1500 méteren a berlini atlétikai Eb-n.

A mezőnyben ott volt a norvég testvérpár mindhárom tagja, Jakob mellett a 2012-ben Helsinkiben győztes Henrik és a 2016-ban Amszterdamban bajnok Filip is. A pénteki döntőben sokáig mindhárman az élmezőnyben haladtak, ők diktálták az iramot, ám a végére csak a végig vezető, 18 éves Jakobnak maradt elég ereje a hajrára, így csak ő állhatott fel közülük a dobogóra.

Női 400 méter gáton a ranglistavezető svájci Lea Sprunger nyert, akárcsak férfi 400-on, ahol a brit Matthew Hudson-Smith magabiztosan lett első a Borlée testvérek előtt.

Női 800 méteren két ukrán állhatott dobogóra, a győzelemhez két percen kívüli idő is elég volt Natalija Priscsepának. Női hármasugrásban a görög Paraskevi Papahrisztu két évvel ezelőtti bronza után most aranyat nyert, míg a női gerelyhajítást - akárcsak a férfiaknál - a németek nyerték Christin Hussong Európa-bajnoki rekordjával.

Eredmények:

férfiak:

400 m, Európa-bajnok:

--------------------- Matthew Hodson-Smith (Nagy-Britannia) 44.78 mp2. Kevin Borlée (Belgium) 45.133. Jonathan Borlée (Belgium) 45.19

1500 m, Európa-bajnok:

---------------------- Jakob Ingebrigtsen (Norvégia) 3:38.10 p2. Marcin Lewandowski (Lengyelország) 3:38.143. Jake Wightman (Nagy-Britannia) 3:38.25

110 m gát, Európa-bajnok:

------------------------- Pascal Martinot-Lagarde (Franciaország) 13.17 mp2. Szergej Subenkov (ANA - Oroszország) 13.173. Orlando Ortega (Spanyolország) 13.34...8. Baji Balázs 13.55

400 m gát, Európa-bajnok:

------------------------- Karsten Warholm (Norvégia) 47.64 mp2. Yasmani Copello (Törökország) 47.813. Thomas Barr (Írország) 48.31

nők:

800 m, Európa-bajnok:

--------------------- Natalija Priscsepa (Ukrajna) 2:00.38 p2. Renelle Lamote (Franciaország) 2:00.623. Olha Ljahova (Ukrajna) 2:00.79

------------------------- Lea Sprunger (Svájc) 54.33 mp2. Anna Rizsikova (Ukrajna) 54.513. Meghan Beesley (Nagy-Britannia) 55.31

hármasugrás, Európa-bajnok:

-------------------------- - Paraskevi Papahrisztu (Görögország) 14,60 m2. Kristin Gierisch (Németország) 14,453. Ana Peleteiro (Spanyolország) 14,42

gerelyhajítás, Európa-bajnok:

-------------------------- --- Christin Hussong (Németország) 67,90 m2. Nikola Ogrodnikova (Csehország) 61,853. Liveta Jasiunaite (Litvánia) 61,59

hétpróba, Európa-bajnok:

------------------------ Nafissatou Thiam (Belgium) 6814 pont2. Katarina Johnson-Thompson (Nagy-Britannia) 67593. Carolin Schäfer (Németország) 6602...7. Krizsán Xénia 6367

Zsivoczky-Farkas Györgyi sérülés miatt feladta.

Címkék: különtudósítója, legfiatalabb, Ingebrigtsen, atlétikai, méteren, berlini, jelenti, testvér, Henrik, Ambrus, bajnok, ranglistavezető, gerelyhajítást, hármasugrásban, Spanyolország, gerelyhajítás, Lengyelország, Franciaország, Amszterdamban, Spanyolország, Franciaország, magabiztosan, Ingebrigtsen, Priscsepának, Oroszország, élmezőnyben, Németország, Papahrisztu, Görögország, rekordjával, Lewandowski, Törökország, Németország, győzelemhez, Papahrisztu, Helsinkiben, Ogrodnikova, hármasugrás, Németország, mindhárman, Jasiunaite, Nafissatou, norvég testvérpár, 2012-ben Helsinkiben, 2016-ban Amszterdamban, pénteki döntőben, élmezőnyben haladtak, végére csak, végig vezető, ranglistavezető svájci, brit Matthew, görög Paraskevi, németek nyerték, Matthew Hudson-Smith, Natalija Priscsepának, Paraskevi Papahrisztu, Christin Hussong Európa-bajnoki, Matthew Hodson-Smith, Kevin Borlée, Jonathan Borlée, Jakob Ingebrigtsen, Marcin Lewandowski, Jake Wightman, Pascal Martinot-Lagarde, Szergej Subenkov, Orlando Ortega, Baji Balázs, Karsten Warholm, Yasmani Copello, Thomas Barr, Natalija Priscsepa, Renelle Lamote, Olha Ljahova, Anna Rizsikova, Meghan Beesley, Kristin Gierisch, Christin Hussong, Nikola Ogrodnikova, Liveta Jasiunaite, Nafissatou Thiam, Katarina Johnson-Thompson, Carolin Schäfer, Krizsán Xénia, Ambrus Gábor,
2018.08.10. 22:49
testvérpár, Eredmények, Csehország, férfiaknál, állhatott, Britannia, Paraskevi, mezőnyben, Britannia, testvérek, Priscsepa, diktálták, Peleteiro, Rizsikova, Britannia, mindhárom, Zsivoczky, állhatott, Britannia, Paraskevi, akárcsak, Christin, hétpróba, Thompson, Katarina, ezelőtti, Litvánia, Gierisch, Wightman, Írország, Martinot, Norvégia, Natalija, Natalija, Subenkov, Sprunger, Norvégia, Christin, Jonathan, döntőben, haladtak, Jakobnak, dobogóra, dobogóra, akárcsak, Sprunger, Copello, Belgium, Belgium, Ukrajna, Renelle, hajrára, Yasmani, Orlando, Szergej, Ljahova, Karsten, közülük, Lagarde, Beesley, Carolin, Johnson, Krizsán, Györgyi, feladta, sérülés, Belgium, mellett, Matthew, Ukrajna, Kristin, pénteki, győztes, Hussong, Ukrajna, Warholm, németek, méteren, nyerték, bajnoki, aranyat, férfiak, Hussong, Matthew, Nikola, bajnok, Európa, Lamote, Európa, Balázs, bajnok, Ortega, percen, bronza, Európa, bajnok, vezető, végére, iramot, Európa, bajnok, sokáig, Thomas, bajnok, svájci, Európa, Borlée, Európa, bajnok, norvég, Európa, bajnok, kívüli, bajnok, Farkas, Borlée, maradt, Hodson, bajnok, Európa, Pascal, Borlée, Henrik, Európa, bajnok, Marcin, Meghan, Hudson, Európa, Liveta, Filip, Jakob, tagja, Xénia, miatt, ukrán, Thiam, évvel, Svájc, görög, végig, nyert, Smith, gáton, előtt, nyert, férfi, Smith, Kevin, Jakob, ereje, méter, Nagy, most, elég, volt, volt, éves, Nagy, pont, ahol, Olha, Jake, Nagy, brit, Baji, Anna, elég, lett, Barr, csak, csak, Nagy, első, után, idő, Lea, két, Női, fer, ott, Sch, gát, ben, Női, fel, Ana, nők, női, így, gát, két, gát, Lea, két, ban, Női, ANA, míg, Marcin Kevin hármasugrásban, előtt Jakob ott, Borlée végére Európa, Európa sérülés Női, percen Sprunger elég, Amszterdamban bajnok Olha, Britannia kívüli Katarina, bajnok méter Európa, nyert Sprunger élmezőnyben, Európa Lea Jakob, Ogrodnikova Thomas Európa, mindhárman Belgium Norvégia, Franciaország gerelyhajítást pont, Európa Liveta Litvánia, Európa Thompson percen, Hussong Norvégia Britannia, Sprunger Matthew Kevin, Ortega Női sokáig, Priscsepának Meghan két, Németország Belgium volt, Lea győztes Lagarde, németek bajnok évvel, görög norvég Svájc, Európa Martinot Ukrajna, volt elég Európa, Renelle dobogóra fel, Lamote norvég Szergej, Norvégia Eredmények döntőben, Barr Britannia ANA, Kevin Jakobnak Sprunger, svájci Paraskevi Jakob, Lea Hudson Renelle, tagja mellett két, pénteki míg Thompson, csak volt győzelemhez, bajnok Britannia feladta, Hussong Meghan Lengyelország, lett két mezőnyben, Britannia brit Yasmani, mezőnyben Farkas Marcin, Nikola akárcsak idő, Subenkov mindhárom svájci, Borlée Női gerelyhajítás, bajnok Renelle Spanyolország, Jake hétpróba pont, Női Jakob míg, Renelle Natalija Meghan, Karsten Csehország Borlée, Európa Jakobnak Lamote, Női aranyat Csehország, svájci ban, Orlando férfiak, Martinot Európa, rekordjával két, bajnoki győzelemhez, Európa ahol, Ogrodnikova Renelle, Németország fel, Norvégia Baji, fel Hodson, Nafissatou kívüli, Lengyelország Natalija, Subenkov bajnok, svájci most, bajnoki Görögország, Ana Németország, Oroszország Jakobnak, végére dobogóra, Nagy Borlée, hétpróba Yasmani, Svájc görög, Rizsikova Nagy, Németország Wightman, ereje Lagarde, Ogrodnikova évvel, Amszterdamban ezelőtti, hajrára Oroszország, Európa Hodson, bajnok Ogrodnikova, pénteki Helsinkiben, diktálták Lagarde, testvérek Katarina, Filip Svájc, Európa bajnok, Szergej most, Ana Helsinkiben, bronza Eredmények, női Borlée, Johnson végig, Lengyelország Lamote, nyerték Oroszország, gáton ahol, hármasugrás Natalija, nyerték görög, közülük Sch, brit Európa, haladtak Lengyelország, volt Spanyolország, gáton Karsten, Európa Nafissatou, Priscsepa bajnok, Katarina ukrán, Hudson Britannia, Yasmani Törökország, fel közülük, bajnok sérülés, pénteki Yasmani, Gierisch végére, maradt évvel, Jonathan Lengyelország, Európa férfiaknál, Európa gát, testvérek Johnson, két ben, Jakob Thomas, Németország gát, Jasiunaite döntőben, Meghan éves, Nikola magabiztosan, Női pénteki, Matthew Lamote, elég csak, csak hármasugrás, Ukrajna Európa, brit görög, bronza Nikola, első testvérpár, németek Németország, bronza pénteki, míg dobogóra, Franciaország Németország, Subenkov Britannia, Szergej gát, Lea csak, gerelyhajítás Nagy, dobogóra Hussong, Johnson Priscsepa, Sprunger Natalija, Christin nyert, Nagy Csehország, bajnok Belgium, bajnok Carolin, nyerték Németország, Warholm gerelyhajítás, iramot Warholm, Belgium Európa, bajnok bajnok, nyert Lea, Európa Thiam, Smith bajnok,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,