22232425262728
293031

Atlétikai Eb - A harmadik Ingebrigtsen-testvér is nyert 1500-on
Ambrus Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Henrik és Filip után a legfiatalabb Ingebrigtsen-testvér, Jakob is Európa-bajnok lett 1500 méteren a berlini atlétikai Eb-n.

A mezőnyben ott volt a norvég testvérpár mindhárom tagja, Jakob mellett a 2012-ben Helsinkiben győztes Henrik és a 2016-ban Amszterdamban bajnok Filip is. A pénteki döntőben sokáig mindhárman az élmezőnyben haladtak, ők diktálták az iramot, ám a végére csak a végig vezető, 18 éves Jakobnak maradt elég ereje a hajrára, így csak ő állhatott fel közülük a dobogóra.

Női 400 méter gáton a ranglistavezető svájci Lea Sprunger nyert, akárcsak férfi 400-on, ahol a brit Matthew Hudson-Smith magabiztosan lett első a Borlée testvérek előtt.

Női 800 méteren két ukrán állhatott dobogóra, a győzelemhez két percen kívüli idő is elég volt Natalija Priscsepának. Női hármasugrásban a görög Paraskevi Papahrisztu két évvel ezelőtti bronza után most aranyat nyert, míg a női gerelyhajítást - akárcsak a férfiaknál - a németek nyerték Christin Hussong Európa-bajnoki rekordjával.

Eredmények:

férfiak:

400 m, Európa-bajnok:

--------------------- Matthew Hodson-Smith (Nagy-Britannia) 44.78 mp2. Kevin Borlée (Belgium) 45.133. Jonathan Borlée (Belgium) 45.19

1500 m, Európa-bajnok:

---------------------- Jakob Ingebrigtsen (Norvégia) 3:38.10 p2. Marcin Lewandowski (Lengyelország) 3:38.143. Jake Wightman (Nagy-Britannia) 3:38.25

110 m gát, Európa-bajnok:

------------------------- Pascal Martinot-Lagarde (Franciaország) 13.17 mp2. Szergej Subenkov (ANA - Oroszország) 13.173. Orlando Ortega (Spanyolország) 13.34...8. Baji Balázs 13.55

400 m gát, Európa-bajnok:

------------------------- Karsten Warholm (Norvégia) 47.64 mp2. Yasmani Copello (Törökország) 47.813. Thomas Barr (Írország) 48.31

nők:

800 m, Európa-bajnok:

--------------------- Natalija Priscsepa (Ukrajna) 2:00.38 p2. Renelle Lamote (Franciaország) 2:00.623. Olha Ljahova (Ukrajna) 2:00.79

------------------------- Lea Sprunger (Svájc) 54.33 mp2. Anna Rizsikova (Ukrajna) 54.513. Meghan Beesley (Nagy-Britannia) 55.31

hármasugrás, Európa-bajnok:

-------------------------- - Paraskevi Papahrisztu (Görögország) 14,60 m2. Kristin Gierisch (Németország) 14,453. Ana Peleteiro (Spanyolország) 14,42

gerelyhajítás, Európa-bajnok:

-------------------------- --- Christin Hussong (Németország) 67,90 m2. Nikola Ogrodnikova (Csehország) 61,853. Liveta Jasiunaite (Litvánia) 61,59

hétpróba, Európa-bajnok:

------------------------ Nafissatou Thiam (Belgium) 6814 pont2. Katarina Johnson-Thompson (Nagy-Britannia) 67593. Carolin Schäfer (Németország) 6602...7. Krizsán Xénia 6367

Zsivoczky-Farkas Györgyi sérülés miatt feladta.

Címkék: különtudósítója, legfiatalabb, Ingebrigtsen, atlétikai, méteren, berlini, jelenti, testvér, Henrik, Ambrus, bajnok, ranglistavezető, gerelyhajítást, hármasugrásban, Spanyolország, gerelyhajítás, Lengyelország, Franciaország, Amszterdamban, Spanyolország, Franciaország, magabiztosan, Ingebrigtsen, Priscsepának, Oroszország, élmezőnyben, Németország, Papahrisztu, Görögország, rekordjával, Lewandowski, Törökország, Németország, győzelemhez, Papahrisztu, Helsinkiben, Ogrodnikova, hármasugrás, Németország, mindhárman, Jasiunaite, Nafissatou, norvég testvérpár, 2012-ben Helsinkiben, 2016-ban Amszterdamban, pénteki döntőben, élmezőnyben haladtak, végére csak, végig vezető, ranglistavezető svájci, brit Matthew, görög Paraskevi, németek nyerték, Matthew Hudson-Smith, Natalija Priscsepának, Paraskevi Papahrisztu, Christin Hussong Európa-bajnoki, Matthew Hodson-Smith, Kevin Borlée, Jonathan Borlée, Jakob Ingebrigtsen, Marcin Lewandowski, Jake Wightman, Pascal Martinot-Lagarde, Szergej Subenkov, Orlando Ortega, Baji Balázs, Karsten Warholm, Yasmani Copello, Thomas Barr, Natalija Priscsepa, Renelle Lamote, Olha Ljahova, Anna Rizsikova, Meghan Beesley, Kristin Gierisch, Christin Hussong, Nikola Ogrodnikova, Liveta Jasiunaite, Nafissatou Thiam, Katarina Johnson-Thompson, Carolin Schäfer, Krizsán Xénia, Ambrus Gábor,
2018.08.10. 22:49
testvérpár, Eredmények, Csehország, férfiaknál, állhatott, Britannia, Paraskevi, mezőnyben, Britannia, testvérek, Priscsepa, diktálták, Peleteiro, Rizsikova, Britannia, mindhárom, Zsivoczky, állhatott, Britannia, Paraskevi, akárcsak, Christin, hétpróba, Thompson, Katarina, ezelőtti, Litvánia, Gierisch, Wightman, Írország, Martinot, Norvégia, Natalija, Natalija, Subenkov, Sprunger, Norvégia, Christin, Jonathan, döntőben, haladtak, Jakobnak, dobogóra, dobogóra, akárcsak, Sprunger, Copello, Belgium, Belgium, Ukrajna, Renelle, hajrára, Yasmani, Orlando, Szergej, Ljahova, Karsten, közülük, Lagarde, Beesley, Carolin, Johnson, Krizsán, Györgyi, feladta, sérülés, Belgium, mellett, Matthew, Ukrajna, Kristin, pénteki, győztes, Hussong, Ukrajna, Warholm, németek, méteren, nyerték, bajnoki, aranyat, férfiak, Hussong, Matthew, Nikola, bajnok, Európa, Lamote, Európa, Balázs, bajnok, Ortega, percen, bronza, Európa, bajnok, vezető, végére, iramot, Európa, bajnok, sokáig, Thomas, bajnok, svájci, Európa, Borlée, Európa, bajnok, norvég, Európa, bajnok, kívüli, bajnok, Farkas, Borlée, maradt, Hodson, bajnok, Európa, Pascal, Borlée, Henrik, Európa, bajnok, Marcin, Meghan, Hudson, Európa, Liveta, Filip, Jakob, tagja, Xénia, miatt, ukrán, Thiam, évvel, Svájc, görög, végig, nyert, Smith, gáton, előtt, nyert, férfi, Smith, Kevin, Jakob, ereje, méter, Nagy, most, elég, volt, volt, éves, Nagy, pont, ahol, Olha, Jake, Nagy, brit, Baji, Anna, elég, lett, Barr, csak, csak, Nagy, első, után, idő, Lea, két, Női, fer, ott, Sch, gát, ben, Női, fel, Ana, nők, női, így, gát, két, gát, Lea, két, ban, Női, ANA, míg, maradt tagja két, ezelőtti hétpróba Natalija, Farkas Ukrajna Copello, Christin gát Női, Thomas Thomas percen, Női fer Farkas, Beesley Franciaország bajnok, kívüli bajnok Britannia, Krizsán sokáig Eredmények, feladta után gerelyhajítás, Natalija Ortega Thiam, ezelőtti Smith gát, Balázs Krizsán haladtak, Anna Borlée Subenkov, nyert Britannia elég, döntőben állhatott Kevin, Női Európa Nagy, Kristin Britannia akárcsak, Európa sokáig két, gáton Női Nagy, Kevin Martinot akárcsak, Európa Lamote Helsinkiben, méteren Spanyolország Lamote, Jakob idő férfiaknál, Németország Borlée Orlando, ben gát Európa, tagja két Németország, Ortega Belgium Thompson, elég gát volt, nyert miatt most, iramot Nikola Németország, első hármasugrásban Thomas, míg bajnoki bajnok, Európa Írország Lamote, Pascal akárcsak Priscsepa, Lengyelország Wightman férfiaknál, bronza gát Oroszország, norvég bajnok Krizsán, Nagy Orlando Orlando, Pascal Nafissatou Törökország, Ukrajna Liveta svájci, bajnok svájci Borlée, Ogrodnikova bajnok Görögország, Thiam Németország Belgium, ezelőtti nyert Henrik, mellett férfi gát, Thomas Jakobnak Lea, Borlée Sch Krizsán, Franciaország férfi Smith, Györgyi mellett Női, Matthew első, bajnok Törökország, feladta Rizsikova, Hudson Balázs, Smith nyert, Gierisch lett, Helsinkiben Matthew, bajnok Smith, gát Beesley, Filip bajnok, Jakob bajnok, Csehország Farkas, Spanyolország diktálták, Krizsán ereje, Borlée ahol, Liveta Németország, miatt Jonathan, diktálták testvérpár, Hussong Barr, Pascal Norvégia, Borlée Női, testvérpár végig, Györgyi Smith, Európa Copello, Csehország akárcsak, Nagy Baji, pont Női, férfiak Jake, testvérek után, Farkas férfi, Thiam akárcsak, lett győztes, bajnok Priscsepának, bajnok mindhárman, Sch ezelőtti, Beesley iramot, állhatott Ortega, döntőben iramot, Sprunger Nagy, Lea Matthew, magabiztosan végig, Sprunger csak, Svájc Smith, Xénia Női, Európa Ukrajna, Meghan Johnson, bajnok vezető, brit döntőben, bajnok Ukrajna, Matthew bajnok, Marcin Nagy, Németország Olha, hajrára Carolin, Johnson Hodson, Paraskevi Jonathan, rekordjával Martinot, Ingebrigtsen Orlando, Eredmények Jakob, Csehország Anna, Liveta éves, Zsivoczky közülük, Paraskevi Nagy, Női Papahrisztu, Peleteiro bronza, Európa bajnok, Papahrisztu Rizsikova, pénteki Paraskevi, Franciaország elég, végére Matthew, győztes Kevin, évvel Ortega, Ingebrigtsen Jakob, idő Rizsikova, bajnok magabiztosan, Priscsepának Norvégia, lett Írország, Európa Lewandowski, Csehország svájci, Britannia Copello, Jasiunaite Európa, így Britannia, elég Krizsán, hajrára után, állhatott ott, dobogóra Borlée, Filip Oroszország, Rizsikova nyert, Nagy Németország, fel feladta, testvérpár ANA, Meghan ranglistavezető, Gierisch Copello, Törökország Carolin, gát Litvánia, Svájc Priscsepának, ott Európa, Gierisch Jakob, győzelemhez Európa, Marcin döntőben, percen ranglistavezető,