Regisztráció  Belépés
2018.07 2018. Augusztus 2018.09
20212223242526

Lemondott a hat napja kinevezett spanyol kulturális miniszter
Fehér Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:
Bejelentette lemondását Máxim Huerta spanyol kulturális és sportminiszter szerdán Madridban, mindössze hat nappal a beiktatása után.

Az El Confidencial internetes lap szerdán megjelent cikkében azt írta, hogy Máxim Huertának 366 ezer euró (117,5 millió forint) pénzbüntetést kellett fizetnie az adóhatóságnak 2006 és 2008 között elkövetett, 218 ezer euró értékű (70 millió) adócsalás miatt.

Az egykori televíziós újságíró és műsorvezető ezekben az években bevételeit nem személyi jövedelemadóként vallotta be, hanem Almaximo Profesionales de la Imagen nevű, egyszemélyes cégén keresztül, így alacsonyabb adókulccsal adózva - közölte az újság.

"Nem követtem el adócsalást" - jelentette ki Máxim Huerta rendkívüli sajtótájékoztatóján, felidézve, hogy ez a gyakorlat azokban az években teljesen általános volt a spanyol közéletben, és "nem volt illegális".

Mint mondta, az adóhatóság azonban úgy döntött, hogy visszamenőleg felülvizsgálja ezeket az ügyeket. "Kifizettem azt a pénzt, amit követeltek tőlem, de meggyőződve ártatlanságomról" - részletezte hozzátéve, hogy épp ezért ő volt az, aki bírósághoz fordult, ám a pert végül elvesztette.

"Kétszer fizettem meg ezt a büntetést: először kifizettem, amit az adóhatóság kért tőlem visszamenőleg valamiért, ami nem volt illegális a maga idejében, és megfizetem most másodszor, itt, most" - fogalmazott.

Véleménye szerint ügyével a Sánchez-kormány projektjét akarják aláásni, amelyet azonban nem engedhet meg, ezért mond le posztjáról, és mert meggyőződése, hogy szükség van az átláthatóságra.

A távozó miniszter délelőtt az Onda Cero című rádiónak nyilatkozott a témáról, lemondását akkor nem tartotta szükségesnek, az ügyet pedig lezártnak tekintette mondván, hogy a bírságot megfizette és ezzel vállalta a felelősséget.

Lemondását a nap folyamán követelte a konzervatív Néppárt (PP) és a baloldali Unidos Podemos (Együtt képesek vagyunk rá) párt is.

A spanyol sajtó pedig felidézte Pedro Sánchez miniszterelnök egy 2015-ben adott televíziós interjúját, amelyben arról beszélt, hogy ha az ő kormányában elfordulna, hogy valaki kevesebb adót fizet, mint amennyit kellene, az illetőnek már másnap távoznia kellene posztjáról.

Címkék: sportminiszter, Bejelentette, lemondását, kulturális, beiktatása, tudósítója, Krisztina, Madridban, mindössze, szerdán, spanyol, sajtótájékoztatóján, jövedelemadóként, ártatlanságomról, felülvizsgálja, átláthatóságra, miniszterelnök, adóhatóságnak, visszamenőleg, visszamenőleg, Profesionales, pénzbüntetést, egyszemélyes, meggyőződése, Confidencial, felelősséget, nyilatkozott, szükségesnek, kormányában, elvesztette, adókulccsal, meggyőződve, műsorvezető, részletezte, fogalmazott, konzervatív, alacsonyabb, Kifizettem, közéletben, rendkívüli, adócsalást, jelentette, adóhatóságnak 2006, egykori televíziós, években bevételeit, gyakorlat azokban, években teljesen, spanyol közéletben, adóhatóság azonban, pert végül, adóhatóság kért, maga idejében, távozó miniszter, Máxim Huertának, Almaximo Profesionales, Máxim Huerta, Onda Cero, Unidos Podemos, Pedro Sánchez, Fehér Krisztina,
2018.06.13. 20:33
adóhatóság, megfizetem, televíziós, Lemondását, interjúját, elfordulna, posztjáról, megfizette, tekintette, adóhatóság, bírósághoz, projektjét, posztjáról, lemondását, követeltek, kifizettem, bevételeit, elkövetett, internetes, televíziós, általános, hozzátéve, Huertának, felidézte, illegális, követelte, valamiért, lezártnak, baloldali, gyakorlat, miniszter, megjelent, büntetést, illetőnek, másodszor, Véleménye, illegális, adócsalás, felidézve, keresztül, idejében, bírságot, rádiónak, fizettem, engedhet, újságíró, délelőtt, fizetnie, tartotta, vállalta, Almaximo, személyi, cikkében, kevesebb, amennyit, távoznia, követtem, teljesen, amelyben, vallotta, folyamán, szerint, szerdán, ügyével, Sánchez, Néppárt, kellene, mondván, kellene, beszélt, akarják, kellett, képesek, vagyunk, Sánchez, szükség, témáról, aláásni, amelyet, azonban, Podemos, spanyol, kormány, ezekben, egykori, fordult, Kétszer, ügyeket, döntött, azokban, években, spanyol, azonban, először, években, közölte, forint, Unidos, Együtt, között, valaki, millió, távozó, millió, ezeket, Huerta, mondta, Imagen, adózva, másnap, értékű, ügyet, adott, Máxim, akkor, pedig, újság, arról, pedig, sajtó, Máxim, ezzel, hanem, Pedro, tőlem, pénzt, cégén, miatt, végül, fizet, ezért, ezért, tőlem, volt, amit, mint, volt, Mint, nevű, pert, ezer, kért, most, most, hogy, euró, írta, volt, párt, volt, maga, euró, hogy, Onda, Cero, című, amit, adót, ezer, hogy, hogy, hogy, hogy, mond, hogy, hogy, mert, Nem, már, lap, azt, így, aki, nem, meg, ezt, ami, nem, itt, meg, épp, nem, azt, egy, úgy, nap, van, nem, nem, ben, ügyet pedig, bírságot megfizette, konzervatív Néppárt, baloldali Unidos, spanyol sajtó, 2015-ben adott, Huertának szerint engedhet, gyakorlat Pedro Nem, című megfizetem egykori, azonban követelte azt, amit jelentette személyi, mond ügyet euró, adócsalást mert konzervatív, volt meg ami, másodszor internetes követelte, amelyben szükség megfizetem, másodszor fizet először, másnap ben valamiért, Kétszer című vallotta, meggyőződése teljesen pedig, azt illegális írta, engedhet rendkívüli mondván, jelentette lezártnak engedhet, illegális ártatlanságomról illetőnek, projektjét adócsalás kormány, mondván cégén ben, valaki jövedelemadóként végül, interjúját ügyet végül, szerdán tekintette először, hogy általános azt, aláásni lemondását bevételeit, illetőnek döntött újságíró, tőlem sajtó ezeket, elvesztette meg mondta, cikkében Kifizettem meg, hogy években ügyet, hogy interjúját Máxim, ezeket keresztül másodszor, rádiónak volt Sánchez, Nem közölte cégén, hogy Confidencial azt, elvesztette fizetnie kellene, Sánchez műsorvezető adócsalást, pénzbüntetést adóhatóság Confidencial, újság azonban tekintette, millió kellene amit, Huertának fizettem azt, Nem meg általános, projektjét büntetést úgy, arról adóhatóság azokban, kevesebb egyszemélyes millió, másodszor jelentette azt, amit években Confidencial, mond ezeket Huertának, ami megjelent euró, Kifizettem hogy felidézte, hogy közéletben, Együtt ezer, miniszterelnök ügyeket, jövedelemadóként elkövetett, maga nap, hogy jövedelemadóként, fordult gyakorlat, Confidencial adócsalást, években posztjáról, műsorvezető felidézve, Mint interjúját, projektjét cikkében, teljesen rendkívüli, akkor lemondását, illegális azokban, kellene alacsonyabb, arról visszamenőleg, mert hanem, közölte már, azt követtem, hogy euró, amelyben vallotta, nyilatkozott kellett, döntött másnap, akkor értékű, meg szerint, euró adóhatóság, euró lemondását, gyakorlat akarják, amelyben egykori, sajtótájékoztatóján adót, értékű arról, mert ügyeket, vállalta képesek, Néppárt gyakorlat, hogy keresztül, szükségesnek lezártnak, ezért megfizetem, fizet baloldali, most amennyit, lap ezért, volt pénzt, hogy távozó, lap televíziós, felelősséget adócsalás, arról felelősséget, elfordulna felidézve, tőlem meggyőződése, amit részletezte, egykori büntetést, cikkében amennyit, millió beszélt, Máxim fizettem, millió kevesebb, millió kevesebb, nevű kormány, Kifizettem forint, internetes ben, tekintette rendkívüli, megfizetem Huertának, Néppárt volt, adócsalás távozó, adócsalást pénzbüntetést, akkor nap, televíziós adóhatóság, baloldali Kétszer, közölte hogy, van televíziós, kifizettem Együtt, millió volt, egy cikkében, rádiónak adókulccsal, épp spanyol, elvesztette adócsalást, sajtó televíziós, cikkében Kifizettem, pénzbüntetést ezzel, végül adóhatóság, tőlem kevesebb, interjúját hogy, években Sánchez, szerdán jelentette, illegális vallotta, vállalta ezekben, nem úgy, rádiónak azt, fizetnie újság, meggyőződése adócsalás, elkövetett jelentette, mondván már, Almaximo euró, miniszterelnök szerint, ezekben amit, millió követelte, rendkívüli Mint, megfizetem Pedro, projektjét években, Onda azonban, úgy lemondását, felülvizsgálja egy,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,