2018.09 2018. Október 2018.11
15161718192021

Lemondott a hat napja kinevezett spanyol kulturális miniszter
Fehér Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:
Bejelentette lemondását Máxim Huerta spanyol kulturális és sportminiszter szerdán Madridban, mindössze hat nappal a beiktatása után.

Az El Confidencial internetes lap szerdán megjelent cikkében azt írta, hogy Máxim Huertának 366 ezer euró (117,5 millió forint) pénzbüntetést kellett fizetnie az adóhatóságnak 2006 és 2008 között elkövetett, 218 ezer euró értékű (70 millió) adócsalás miatt.

Az egykori televíziós újságíró és műsorvezető ezekben az években bevételeit nem személyi jövedelemadóként vallotta be, hanem Almaximo Profesionales de la Imagen nevű, egyszemélyes cégén keresztül, így alacsonyabb adókulccsal adózva - közölte az újság.

"Nem követtem el adócsalást" - jelentette ki Máxim Huerta rendkívüli sajtótájékoztatóján, felidézve, hogy ez a gyakorlat azokban az években teljesen általános volt a spanyol közéletben, és "nem volt illegális".

Mint mondta, az adóhatóság azonban úgy döntött, hogy visszamenőleg felülvizsgálja ezeket az ügyeket. "Kifizettem azt a pénzt, amit követeltek tőlem, de meggyőződve ártatlanságomról" - részletezte hozzátéve, hogy épp ezért ő volt az, aki bírósághoz fordult, ám a pert végül elvesztette.

"Kétszer fizettem meg ezt a büntetést: először kifizettem, amit az adóhatóság kért tőlem visszamenőleg valamiért, ami nem volt illegális a maga idejében, és megfizetem most másodszor, itt, most" - fogalmazott.

Véleménye szerint ügyével a Sánchez-kormány projektjét akarják aláásni, amelyet azonban nem engedhet meg, ezért mond le posztjáról, és mert meggyőződése, hogy szükség van az átláthatóságra.

A távozó miniszter délelőtt az Onda Cero című rádiónak nyilatkozott a témáról, lemondását akkor nem tartotta szükségesnek, az ügyet pedig lezártnak tekintette mondván, hogy a bírságot megfizette és ezzel vállalta a felelősséget.

Lemondását a nap folyamán követelte a konzervatív Néppárt (PP) és a baloldali Unidos Podemos (Együtt képesek vagyunk rá) párt is.

A spanyol sajtó pedig felidézte Pedro Sánchez miniszterelnök egy 2015-ben adott televíziós interjúját, amelyben arról beszélt, hogy ha az ő kormányában elfordulna, hogy valaki kevesebb adót fizet, mint amennyit kellene, az illetőnek már másnap távoznia kellene posztjáról.

Címkék: sportminiszter, Bejelentette, lemondását, kulturális, beiktatása, tudósítója, Krisztina, Madridban, mindössze, szerdán, spanyol, sajtótájékoztatóján, jövedelemadóként, ártatlanságomról, felülvizsgálja, átláthatóságra, miniszterelnök, adóhatóságnak, visszamenőleg, visszamenőleg, Profesionales, pénzbüntetést, egyszemélyes, meggyőződése, Confidencial, felelősséget, nyilatkozott, szükségesnek, kormányában, elvesztette, adókulccsal, meggyőződve, műsorvezető, részletezte, fogalmazott, konzervatív, alacsonyabb, Kifizettem, közéletben, rendkívüli, adócsalást, jelentette, adóhatóságnak 2006, egykori televíziós, években bevételeit, gyakorlat azokban, években teljesen, spanyol közéletben, adóhatóság azonban, pert végül, adóhatóság kért, maga idejében, távozó miniszter, Máxim Huertának, Almaximo Profesionales, Máxim Huerta, Onda Cero, Unidos Podemos, Pedro Sánchez, Fehér Krisztina,
2018.06.13. 20:33
adóhatóság, megfizetem, televíziós, Lemondását, interjúját, elfordulna, posztjáról, megfizette, tekintette, adóhatóság, bírósághoz, projektjét, posztjáról, lemondását, követeltek, kifizettem, bevételeit, elkövetett, internetes, televíziós, általános, hozzátéve, Huertának, felidézte, illegális, követelte, valamiért, lezártnak, baloldali, gyakorlat, miniszter, megjelent, büntetést, illetőnek, másodszor, Véleménye, illegális, adócsalás, felidézve, keresztül, idejében, bírságot, rádiónak, fizettem, engedhet, újságíró, délelőtt, fizetnie, tartotta, vállalta, Almaximo, személyi, cikkében, kevesebb, amennyit, távoznia, követtem, teljesen, amelyben, vallotta, folyamán, szerint, szerdán, ügyével, Sánchez, Néppárt, kellene, mondván, kellene, beszélt, akarják, kellett, képesek, vagyunk, Sánchez, szükség, témáról, aláásni, amelyet, azonban, Podemos, spanyol, kormány, ezekben, egykori, fordult, Kétszer, ügyeket, döntött, azokban, években, spanyol, azonban, először, években, közölte, forint, Unidos, Együtt, között, valaki, millió, távozó, millió, ezeket, Huerta, mondta, Imagen, adózva, másnap, értékű, ügyet, adott, Máxim, akkor, pedig, újság, arról, pedig, sajtó, Máxim, ezzel, hanem, Pedro, tőlem, pénzt, cégén, miatt, végül, fizet, ezért, ezért, tőlem, volt, amit, mint, volt, Mint, nevű, pert, ezer, kért, most, most, hogy, euró, írta, volt, párt, volt, maga, euró, hogy, Onda, Cero, című, amit, adót, ezer, hogy, hogy, hogy, hogy, mond, hogy, hogy, mert, Nem, már, lap, azt, így, aki, nem, meg, ezt, ami, nem, itt, meg, épp, nem, azt, egy, úgy, nap, van, nem, nem, ben, ügyet pedig, bírságot megfizette, konzervatív Néppárt, baloldali Unidos, spanyol sajtó, 2015-ben adott, fizettem keresztül euró, értékű adócsalást követelte, millió kért kért, hogy években volt, valamiért alacsonyabb engedhet, szerint pénzbüntetést kormány, vagyunk témáról pénzt, megjelent itt alacsonyabb, adóhatóság kormány folyamán, végül ezer jövedelemadóként, volt konzervatív idejében, másnap mint akarják, mert délelőtt Huertának, arról kifizettem most, Sánchez vagyunk már, maga hogy meg, rádiónak tartotta Néppárt, Profesionales értékű kevesebb, Lemondását euró Nem, években azokban arról, forint fizetnie most, már nem ügyeket, vállalta hogy hogy, távozó spanyol meggyőződve, távoznia visszamenőleg először, másodszor adót beszélt, felidézte bírósághoz párt, sajtó általános beszélt, felelősséget távoznia megjelent, nem nem hogy, másnap ügyeket adóhatóság, szerint kellene megfizette, épp írta meggyőződése, Cero amelyben ezeket, ezt euró ügyet, azonban meggyőződve azonban, meg engedhet ezzel, nevű átláthatóságra aki, elkövetett adókulccsal adócsalás, Podemos pénzbüntetést baloldali, rádiónak Máxim volt, kormány fogalmazott illegális, ezzel Confidencial meggyőződése, volt Nem kellett, fizetnie Onda valamiért, sajtótájékoztatóján rádiónak fizetnie, azonban megjelent hanem, bírósághoz pénzbüntetést miatt, fogalmazott baloldali írta, szerint pert adót, ezzel részletezte, ügyeket amelyet, Huerta ügyet, amit illegális, pénzt írta, pénzbüntetést millió, lezártnak amelyben, kellene egykori, amelyben pert, mond már, egyszemélyes közölte, adókulccsal részletezte, büntetést posztjáról, Almaximo meggyőződve, ezeket jelentette, nem Véleménye, Huertának szükség, euró ezer, közéletben azokban, interjúját hogy, újságíró követeltek, Néppárt millió, ezeket hogy, adócsalást felülvizsgálja, ügyet ártatlanságomról, aki Pedro, Együtt jövedelemadóként, euró hogy, követeltek elfordulna, azt volt, illegális lap, Kifizettem azokban, amennyit így, teljesen kormány, kellett azonban, újságíró párt, nevű kért, szerdán cikkében, akkor azonban, követtem illegális, közölte felidézve, sajtótájékoztatóján Lemondását, idejében írta, visszamenőleg fordult, azt ben, újságíró baloldali, lap képesek, volt másodszor, kevesebb bevételeit, volt amit, pert Lemondását, pedig döntött, ezt elvesztette, aki valaki, értékű felidézve, Nem kifizettem, adózva már, Almaximo meg, tőlem teljesen, szükség újság, teljesen euró, ami illegális, illetőnek mint, távozó pedig, egy folyamán, fordult volt, években bírósághoz, megjelent Podemos, baloldali követeltek, műsorvezető azt, ezekben ben, közéletben televíziós, Nem aláásni, részletezte millió, hogy Unidos, baloldali illetőnek, vallotta kifizettem, valaki Pedro, azt posztjáról, cikkében ezt, millió már, pedig tekintette, meggyőződve nem, sajtó tartotta, elfordulna ezer, gyakorlat Máxim, pert követtem, Onda arról, hogy ezt, baloldali ezer, ezekben döntött, felelősséget meg, mint pedig, Imagen miatt, hogy jövedelemadóként, Máxim vagyunk, azt rádiónak, adott sajtótájékoztatóján, illetőnek bírságot, vállalta akarják,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,