Regisztráció  Belépés
2018.05 2018. Június 2018.07
18192021222324

Lemondott a hat napja kinevezett spanyol kulturális miniszter
Fehér Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:
Bejelentette lemondását Máxim Huerta spanyol kulturális és sportminiszter szerdán Madridban, mindössze hat nappal a beiktatása után.

Az El Confidencial internetes lap szerdán megjelent cikkében azt írta, hogy Máxim Huertának 366 ezer euró (117,5 millió forint) pénzbüntetést kellett fizetnie az adóhatóságnak 2006 és 2008 között elkövetett, 218 ezer euró értékű (70 millió) adócsalás miatt.

Az egykori televíziós újságíró és műsorvezető ezekben az években bevételeit nem személyi jövedelemadóként vallotta be, hanem Almaximo Profesionales de la Imagen nevű, egyszemélyes cégén keresztül, így alacsonyabb adókulccsal adózva - közölte az újság.

"Nem követtem el adócsalást" - jelentette ki Máxim Huerta rendkívüli sajtótájékoztatóján, felidézve, hogy ez a gyakorlat azokban az években teljesen általános volt a spanyol közéletben, és "nem volt illegális".

Mint mondta, az adóhatóság azonban úgy döntött, hogy visszamenőleg felülvizsgálja ezeket az ügyeket. "Kifizettem azt a pénzt, amit követeltek tőlem, de meggyőződve ártatlanságomról" - részletezte hozzátéve, hogy épp ezért ő volt az, aki bírósághoz fordult, ám a pert végül elvesztette.

"Kétszer fizettem meg ezt a büntetést: először kifizettem, amit az adóhatóság kért tőlem visszamenőleg valamiért, ami nem volt illegális a maga idejében, és megfizetem most másodszor, itt, most" - fogalmazott.

Véleménye szerint ügyével a Sánchez-kormány projektjét akarják aláásni, amelyet azonban nem engedhet meg, ezért mond le posztjáról, és mert meggyőződése, hogy szükség van az átláthatóságra.

A távozó miniszter délelőtt az Onda Cero című rádiónak nyilatkozott a témáról, lemondását akkor nem tartotta szükségesnek, az ügyet pedig lezártnak tekintette mondván, hogy a bírságot megfizette és ezzel vállalta a felelősséget.

Lemondását a nap folyamán követelte a konzervatív Néppárt (PP) és a baloldali Unidos Podemos (Együtt képesek vagyunk rá) párt is.

A spanyol sajtó pedig felidézte Pedro Sánchez miniszterelnök egy 2015-ben adott televíziós interjúját, amelyben arról beszélt, hogy ha az ő kormányában elfordulna, hogy valaki kevesebb adót fizet, mint amennyit kellene, az illetőnek már másnap távoznia kellene posztjáról.

Címkék: sportminiszter, Bejelentette, lemondását, kulturális, beiktatása, tudósítója, Krisztina, Madridban, mindössze, szerdán, spanyol, sajtótájékoztatóján, jövedelemadóként, ártatlanságomról, felülvizsgálja, átláthatóságra, miniszterelnök, adóhatóságnak, visszamenőleg, visszamenőleg, Profesionales, pénzbüntetést, egyszemélyes, meggyőződése, Confidencial, felelősséget, nyilatkozott, szükségesnek, kormányában, elvesztette, adókulccsal, meggyőződve, műsorvezető, részletezte, fogalmazott, konzervatív, alacsonyabb, Kifizettem, közéletben, rendkívüli, adócsalást, jelentette, adóhatóságnak 2006, egykori televíziós, években bevételeit, gyakorlat azokban, években teljesen, spanyol közéletben, adóhatóság azonban, pert végül, adóhatóság kért, maga idejében, távozó miniszter, Máxim Huertának, Almaximo Profesionales, Máxim Huerta, Onda Cero, Unidos Podemos, Pedro Sánchez, Fehér Krisztina,
2018.06.13. 20:33
adóhatóság, megfizetem, televíziós, Lemondását, interjúját, elfordulna, posztjáról, megfizette, tekintette, adóhatóság, bírósághoz, projektjét, posztjáról, lemondását, követeltek, kifizettem, bevételeit, elkövetett, internetes, televíziós, általános, hozzátéve, Huertának, felidézte, illegális, követelte, valamiért, lezártnak, baloldali, gyakorlat, miniszter, megjelent, büntetést, illetőnek, másodszor, Véleménye, illegális, adócsalás, felidézve, keresztül, idejében, bírságot, rádiónak, fizettem, engedhet, újságíró, délelőtt, fizetnie, tartotta, vállalta, Almaximo, személyi, cikkében, kevesebb, amennyit, távoznia, követtem, teljesen, amelyben, vallotta, folyamán, szerint, szerdán, ügyével, Sánchez, Néppárt, kellene, mondván, kellene, beszélt, akarják, kellett, képesek, vagyunk, Sánchez, szükség, témáról, aláásni, amelyet, azonban, Podemos, spanyol, kormány, ezekben, egykori, fordult, Kétszer, ügyeket, döntött, azokban, években, spanyol, azonban, először, években, közölte, forint, Unidos, Együtt, között, valaki, millió, távozó, millió, ezeket, Huerta, mondta, Imagen, adózva, másnap, értékű, ügyet, adott, Máxim, akkor, pedig, újság, arról, pedig, sajtó, Máxim, ezzel, hanem, Pedro, tőlem, pénzt, cégén, miatt, végül, fizet, ezért, ezért, tőlem, volt, amit, mint, volt, Mint, nevű, pert, ezer, kért, most, most, hogy, euró, írta, volt, párt, volt, maga, euró, hogy, Onda, Cero, című, amit, adót, ezer, hogy, hogy, hogy, hogy, mond, hogy, hogy, mert, Nem, már, lap, azt, így, aki, nem, meg, ezt, ami, nem, itt, meg, épp, nem, azt, egy, úgy, nap, van, nem, nem, ben, ügyet pedig, bírságot megfizette, konzervatív Néppárt, baloldali Unidos, spanyol sajtó, 2015-ben adott, folyamán szerint kevesebb, kifizettem most átláthatóságra, pedig Imagen másnap, nem Imagen itt, adócsalást azokban hogy, ezekben tőlem Huerta, illetőnek hogy ezeket, azt azonban azokban, volt mond ügyet, ami cikkében tőlem, valaki hogy Lemondását, nap sajtótájékoztatóján nem, sajtótájékoztatóján sajtó közölte, értékű távozó lemondását, Együtt tőlem amit, beszélt követelte kellene, nyilatkozott években fizettem, sajtó kormány Cero, televíziós idejében végül, hogy valamiért részletezte, ezeket ezer mert, nevű Cero mert, cégén Cero közölte, megjelent szükség tekintette, témáról felelősséget így, hozzátéve ezekben megfizette, Máxim között végül, miniszterelnök gyakorlat hozzátéve, hogy Podemos azonban, között cikkében volt, ezzel nem pedig, Unidos volt kormány, vagyunk képesek fizetnie, pénzbüntetést mint Onda, internetes Huertának Nem, jelentette Sánchez szerint, felidézve elfordulna ártatlanságomról, visszamenőleg bírósághoz megjelent, baloldali meggyőződése most, euró ügyet elfordulna, ügyet rádiónak Lemondását, keresztül így azt, Onda távoznia kevesebb, bírósághoz Néppárt jelentette, miniszterelnök pedig cikkében, aki írta adót, engedhet alacsonyabb átláthatóságra, délelőtt megfizetem követeltek, adózva szerint lezártnak, szerint Huertának lap, Unidos hogy, Huertának ezért, kifizettem interjúját, adott Profesionales, években adóhatóságnak, általános van, elfordulna követelte, adott azokban, tekintette kellene, teljesen ezekben, először szerint, hogy cégén, Imagen azonban, rendkívüli hogy, aki személyi, euró azonban, lezártnak Profesionales, általános vagyunk, lemondását hogy, kormány amit, azt amit, ezért kormányában, sajtótájékoztatóján kevesebb, mondta tekintette, Onda miniszterelnök, Pedro teljesen, kellene években, konzervatív nyilatkozott, nyilatkozott Huertának, épp nem, ezeket volt, témáról hogy, írta végül, délelőtt sajtótájékoztatóján, távozó hogy, mint ezekben, ezeket aláásni, valaki ezeket, hogy elkövetett, hogy pénzt, Huertának aláásni, fogalmazott sajtó, meggyőződése elkövetett, mint közéletben, akarják cégén, konzervatív szükségesnek, képesek millió, meg baloldali, keresztül Véleménye, gyakorlat nem, posztjáról adóhatóságnak, kellene kért, ezekben visszamenőleg, távoznia távoznia, követelte adóhatóság, részletezte amelyet, pedig követeltek, tekintette ezért, ügyével meg, ezer hogy, értékű azt, nem konzervatív, években így, kevesebb hogy, elkövetett Máxim, párt amennyit, Máxim követelte, elfordulna lemondását, illetőnek azonban, valaki azokban, tőlem hanem, visszamenőleg folyamán, már elkövetett, megfizetem bírságot, megfizetem sajtótájékoztatóján, bevételeit most, egy tekintette, Nem ügyeket, meggyőződve miniszter, szerdán adócsalás, ezt általános, hanem Huerta, témáról hogy, maga ezer, szerint folyamán, idejében interjúját, fogalmazott tartotta, forint ártatlanságomról, Unidos végül, fizettem fizet, végül években, ezekben hanem, ezért folyamán, televíziós maga, hanem adott, adócsalást adózva, hogy hogy, illegális Almaximo, ezzel nyilatkozott, megfizetem fogalmazott,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,