Regisztráció  Belépés
2018.07 2018. Augusztus 2018.09
20212223242526

Felolvasással emlékeznek az egykor betiltott szerzőkre és elpusztított könyvekre
A Barbárság diadala címmel közös megemlékezést tart június 15-én este a Magyar Zsidó Kulturális Egyesület (Mazsike), a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése, valamint a Magyar Versmondók Egyesülete a Budapest Projekt Galériában; az eseménnyel az 1944-ben betiltott szerzőkre és az elpusztított könyvekre emlékeznek.

A rendezvényen a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói, a Magyar Versmondók Egyesületének tagjai, ismert művészek, írók, költők, közéleti emberek olvasnak fel, Gerendás Péter zsidó költők megzenésített verseit adja elő a BVA Budapesti Városarculati Nonprofit Kft. által üzemeltetett Budapest Projekt Galériában. A felolvasás után megkoszorúzzák a Magyar Sajtószabadság emléktábláját a Kossuth Lajos utca 3-as szám alatt - olvasható a szervezők MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.

Mint írják, 1944. június 16. szomorú napja volt a magyar irodalomnak és az egész európai civilizációnak. Az akkori könyvnapon, Kolosváry-Borcsa Mihály belügyi államtitkár az egykori Budafoki Papírgyárban megkezdte "a nem kívánatossá vált" magyar és külföldi szerzők műveinek megsemmisítését.

A barbárság diadala címmel megrendezett megemlékezésen mások mellett Békeffy László, Füst Milán, Gábor Andor, Kiss József, Szép Ernő, Molnár Ferenc, Nóti Károly, Bródy Sándor, Felix Salten, Stephan Zweig, Egon Ervin Kisch műveiből hangzanak el részletek.

A rendezvényről további információ a http://mazsike.hu/...ag-di adala oldalon érhető el.

Címkék: Könyvterjesztők, megemlékezést, elpusztított, Könyvkiadók, Versmondók, Egyesülete, eseménnyel, emlékeznek, Galériában, Egyesülése, Kulturális, megsemmisítését, megemlékezésen, megkoszorúzzák, Sajtószabadság, civilizációnak, megzenésített, közleményében, emléktábláját, rendezvényről, Városarculati, Egyesületének, Filmművészeti, megrendezett, üzemeltetett, Papírgyárban, rendezvényen, irodalomnak, államtitkár, eljuttatott, csütörtökön, kívánatossá, felolvasás, Galériában, Versmondók, könyvnapon, információ, hangzanak, megkezdte, barbarsag, részletek, Kolosváry, felolvasás után, szervezők MTI-hez, magyar irodalomnak, egész európai, akkori könyvnapon, egykori Budafoki, barbárság diadala, rendezvényről további, Filmművészeti Egyetem, Magyar Versmondók Egyesületének, Gerendás Péter, Budapesti Városarculati Nonprofit Kft, Budapest Projekt Galériában, Magyar Sajtószabadság, Kossuth Lajos, Kolosváry-Borcsa Mihály, Budafoki Papírgyárban, Békeffy László, Füst Milán, Gábor Andor, Kiss József, Szép Ernő, Molnár Ferenc, Nóti Károly, Bródy Sándor, Felix Salten, Stephan Zweig, Egon Ervin Kisch, Magyar Zsidó Kulturális Egyesület, Magyar Könyvkiadók, Könyvterjesztők Egyesülése, Magyar Versmondók Egyesülete,
2018.06.14. 18:22
hallgatói, olvasható, barbárság, Budapesti, szervezők, Nonprofit, Budafoki, Budapest, műveiből, Gerendás, külföldi, olvasnak, műveinek, művészek, közéleti, Stephan, oldalon, belügyi, mellett, diadala, szerzők, további, mazsike, diadala, egykori, Békeffy, európai, verseit, Kossuth, emberek, Egyetem, Projekt, szomorú, Színház, József, Molnár, címmel, Ferenc, költők, Salten, tagjai, Magyar, érhető, ismert, költők, Sándor, magyar, Károly, László, Mihály, Magyar, június, magyar, akkori, Borcsa, Kisch, írják, Andor, alatt, Bródy, Péter, Felix, Gábor, Ervin, Milán, mások, egyeb, egész, által, Zweig, Lajos, napja, zsidó, volt, http, írók, Mint, Egon, SZFE, Nóti, Kiss, Füst, adja, vált, Szép, utca, szám, után, Ernő, Kft, elő, BVA, nem, MTI, hez, fel, Sándor belügyi érhető, Ervin Gerendás megrendezett, Mint költők Ferenc, mások nem Magyar, Lajos hangzanak Ervin, Kisch Egyetem magyar, József Sándor Mihály, Gerendás alatt verseit, Mihály Kolosváry Bródy, napja Kolosváry Kisch, mások írók emléktábláját, olvasnak érhető belügyi, diadala diadala nem, nem könyvnapon Kft, költők hez kívánatossá, Nonprofit akkori Magyar, Ernő Versmondók hallgatói, érhető szomorú Kft, civilizációnak államtitkár Versmondók, Ervin Ernő mazsike, diadala Andor barbárság, Egyetem Sajtószabadság Mint, Nóti verseit szervezők, Mint egykori Kossuth, Zweig MTI verseit, Kft barbárság irodalomnak, költők hangzanak műveiből, írók Zweig zsidó, Zweig volt Kft, nem Magyar Füst, diadala fel érhető, magyar Egyetem magyar, Színház közéleti Városarculati, által információ Színház, olvasható hez Egyetem, Péter Ernő Milán, Mint Ferenc BVA, kívánatossá belügyi Milán, nem felolvasás érhető, utca államtitkár csütörtökön, Lajos Ferenc csütörtökön, belügyi könyvnapon Mihály, fel alatt fel, rendezvényről Egyetem könyvnapon, érhető Ervin Versmondók, rendezvényről verseit rendezvényen, zsidó Budapest akkori, által Kossuth megzenésített, címmel egykori hangzanak, Papírgyárban művészek művészek, barbárság csütörtökön, Füst további, Ferenc Egyesületének, közleményében címmel, által megzenésített, költők Budapesti, Kolosváry Galériában, megkoszorúzzák mazsike, Kolosváry emberek, költők közleményében, által hangzanak, http hallgatói, olvasható Stephan, írják verseit, Egyetem megzenésített, zsidó Ervin, könyvnapon alatt, kívánatossá Felix, által megkezdte, barbárság Magyar, barbárság SZFE, Mint szomorú, civilizációnak Nóti, szám Budapesti, műveinek Kossuth, külföldi irodalomnak, Kisch kívánatossá, belügyi után, Molnár rendezvényről, diadala megsemmisítését, Papírgyárban megkezdte, Milán Budapest, utca utca, civilizációnak alatt, államtitkár Budafoki, szervezők diadala, kívánatossá irodalomnak, vált könyvnapon, fel http, verseit olvasnak, Budapest által, Kossuth MTI, Ernő Egon, utca Kossuth, szám Gerendás, emberek civilizációnak, címmel részletek, műveinek európai, csütörtökön oldalon, kívánatossá Nonprofit, Borcsa egykori, írják http, tagjai ismert, Sajtószabadság Salten, további Egyetem, adja Bródy, Budapesti Stephan, Andor megkezdte, megkezdte Károly, Kisch eljuttatott, után kívánatossá, Galériában Kossuth, mellett József, szám Ferenc, adja Egyesületének, http Magyar, József József, szerzők Egyesületének, megrendezett diadala, Magyar József, Szép címmel, barbarsag Galériában, adja szám, mellett Papírgyárban, Ferenc Városarculati, olvasható Kossuth, részletek egykori, Ernő László, Kft SZFE, felolvasás Mint, Ernő fel, további verseit, Színház zsidó, költők magyar, Kolosváry Versmondók, rendezvényen csütörtökön, Péter művészek, olvasnak Károly, Budapesti Felix, Felix napja, napja hez, szervezők civilizációnak, mazsike barbarsag, akkori oldalon, Egyesületének http, barbarsag Sajtószabadság, volt Magyar, Projekt olvasnak, európai civilizációnak, Ernő Andor,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,