Regisztráció  Belépés
2017.07 2017. Augusztus 2017.09
14151617181920

Befejeződött a Korányi projekt európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen
Lezárult a Korányi projekt első, európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen.

Az egyetemen tartott csütörtöki záróünnepségen Szél Ágoston rektor kiemelte, az EU által több mint 8 milliárd forinttal támogatott beruházás keretében az egyetem külső klinikai tömbjében (KKT) felépült húszezer négyzetméteres, nyolcszintes központi betegellátó épületet birtokba vehették a betegek és az egyetemi dolgozók, és elindult a gyógyító munka a projekt első fázisának megfelelő szakmai tartalommal. Hozzátette: az új, modern épület a KKT közepén épült fel, és szerepet játszik az itt lévő összes klinika kiszolgálásában.

Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára köszöntőjében az egyetem elmúlt száz évének legjelentősebb beruházásának nevezve a projektet hangsúlyozta: a projekt első fázisa lezárult, a folytatást az egyetem jövőjét meghatározó hosszú távú stratégiai terv, a Semmelweis XXI-nek megfelelően tervezik, amelyet első olvasatban már tárgyalt a kormány és a stratégiai kabinet. A terv lényegi elemei az elméleti kutatások és képzések fejlesztése, a gyakorlati képzésen belül az egyetem klinikai és kórházi hátterének fejlesztése, valamint a hallgatói ügyekkel kapcsolatosak - mondta az államtitkár.

Palkovics László kiemelte, a kormány már többször deklarálta, hogy célja és szándéka a magyar orvosképzés és kutatás jelentős és ambíciózus fejlesztése, amelynek a Semmelweis XXI a központi elemét képezi - jelentette ki, hozzátéve: az egyetem képes lesz e terv megvalósítására.

Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja beszédében kiemelte: a projekt első szakasza mind a külső megjelenés és infrastruktúra, mind a belső tartalom és a funkcionalitás tekintetében teljesen elkészült. A beruházás e fázisának teljes költsége 10,5 milliárd forint volt: a 8,1 milliárd forint uniós forrás 2,4 milliárd forint saját egyetemi és fenntartói forrással is kiegészült. Az egyetem a támogatási szerződésben vállalt minden kötelezettségét teljesítette, megtörtént az EU felé az elszámolás, és rendelkezik az egyetem a szükséges működési, használatba vételi és ÁNTSZ-engedélyekkel.

A korszerű, 21. századi elvárásoknak megfelelő új központi betegellátó épületben működik az egyetem Ortopédiai Klinikája és a Radiológiai Klinika. Az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika beköltözésével létrejött a központi intenzív osztály. A projekt keretében felújított területeken működnek a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ambulanciái, és itt kapott helyet a várandósok ultrahangvizsgálata, valamint a Perinatális Intenzív Centrum. Centralizálták a diagnosztikai feladatokat, így az új épületben kapott helyet az egyetem központi laborja, valamint itt található a központi sterilizáló és központi gyógyszertár. A külső klinikai tömbben működő klinikákat modern folyosórendszer köti össze az új épülettel.

A Korányi projekt keretében nemcsak az épület, hanem a műszerek és a berendezések is megújultak. Egyebek mellett új MR és CT berendezést is üzembe állítottak, továbbá jól felszerelt, modern műtőblokk jött létre az ortopédiának, és új sürgősségi fogadóhellyel gazdagodott az egyetem legmodernebb betegellátó részlege.

Címkék: Semmelweis, Egyetemen, Lezárult, európai, Korányi, projekt, fázisa, uniós, ultrahangvizsgálata, Minisztériumának, Aneszteziológiai, folyosórendszer, megvalósítására, kötelezettségét, kiszolgálásában, Centralizálták, infrastruktúra, záróünnepségen, négyzetméteres, beköltözésével, funkcionalitás, legjelentősebb, kapcsolatosak, diagnosztikai, fogadóhellyel, Nőgyógyászati, köszöntőjében, engedélyekkel, beruházásának, államtitkára, hangsúlyozta, gyógyszertár, berendezések, ortopédiának, nyolcszintes, szerződésben, tekintetében, teljesítette, elvárásoknak, egyetemen tartott, egyetem külső, egyetemi dolgozók, gyógyító munka, projekt első, egyetem elmúlt, projektet hangsúlyozta, egyetem jövőjét, stratégiai kabinet, terv lényegi, elméleti kutatások, Szél Ágoston, Palkovics László, Emberi Erőforrások Minisztériumának, Semmelweis XXI-nek, Semmelweis XXI, Szász Károly, Semmelweis Egyetem, Ortopédiai Klinikája, Radiológiai Klinika, Intenzív Terápiás Klinika, Nőgyógyászati Klinika, Perinatális Intenzív Centrum, Semmelweis Egyetemen,
2017.01.12. 11:51
legmodernebb, területeken, meghatározó, Radiológiai, betegellátó, használatba, rendelkezik, Erőforrások, megfelelően, orvosképzés, fejlesztése, feladatokat, berendezést, államtitkár, sterilizáló, ambulanciái, fejlesztése, Perinatális, kancellárja, fejlesztése, gazdagodott, betegellátó, tartalommal, betegellátó, beszédében, kiegészült, gyakorlati, stratégiai, sürgősségi, stratégiai, Semmelweis, klinikákat, támogatási, megjelenés, hátterének, támogatott, megtörtént, ambíciózus, Semmelweis, jelentette, felújított, folytatást, Szülészeti, elszámolás, deklarálta, Semmelweis, olvasatban, felszerelt, csütörtöki, várandósok, Ortopédiai, Hozzátette, fenntartói, megújultak, állítottak, oktatásért, hozzátéve, műtőblokk, kutatások, elkészült, szükséges, hallgatói, épületben, egyetemen, forrással, található, Palkovics, beruházás, keretében, megfelelő, keretében, fázisának, beruházás, épülettel, épületben, keretében, megfelelő, Palkovics, projektet, Klinikája, fázisának, létrejött, tömbjében, forinttal, milliárd, vehették, működnek, központi, egyetemi, költsége, valamint, felépült, amelynek, tartalom, teljesen, klinikai, húszezer, Intenzív, milliárd, épületet, központi, milliárd, szakasza, kiemelte, birtokba, ügyekkel, klinikai, tárgyalt, kiemelte, milliárd, elméleti, szerepet, képzések, korszerű, tervezik, műszerek, részlege, Intenzív, lezárult, központi, Terápiás, működési, képzésen, szándéka, valamint, többször, intenzív, központi, jelentős, egyetemi, kiemelte, központi, valamint, központi, klinikai, központi, gyógyító, elindult, dolgozók, Klinika, tartott, Klinika, egyetem, egyetem, egyetem, vállalt, projekt, századi, működik, Ágoston, egyetem, egyetem, jövőjét, egyetem, projekt, szakmai, Korányi, Klinika, tömbben, amelyet, projekt, nevezve, klinika, Egyebek, mellett, közepén, felelős, nemcsak, egyetem, továbbá, kabinet, kormány, egyetem, lényegi, betegek, Egyetem, projekt, egyetem, Centrum, kutatás, játszik, egyetem, kórházi, projekt, osztály, kormány, laborja, kapott, helyet, üzembe, modern, helyet, modern, kapott, épület, működő, Károly, László, mondta, épület, modern, elemét, magyar, elemei, összes, hosszú, fázisa, elmúlt, Emberi, László, évének, képezi, rektor, teljes, forint, forint, forint, forrás, minden, vételi, belül, össze, hanem, uniós, ÁNTSZ, külső, saját, épült, létre, munka, Szász, külső, külső, képes, belső, által, célja, száz, Szél, mint, első, több, jött, lévő, terv, első, mind, első, terv, lesz, hogy, mind, volt, felé, köti, távú, első, terv, KKT, itt, így, jól, már, nek, XXI, itt, fel, itt, KKT, már, XXI, gyakorlati képzésen, egyetem klinikai, hallgatói ügyekkel, magyar orvosképzés, központi elemét, egyetem képes, külső megjelenés, belső tartalom, funkcionalitás tekintetében, támogatási szerződésben, szükséges működési, egyetem Ortopédiai, központi intenzív, projekt keretében, diagnosztikai feladatokat, egyetem központi, központi sterilizáló, külső klinikai, egyetem legmodernebb, Semmelweis gazdagodott évének, milliárd fejlesztése által, keretében egyetemi továbbá, teljes Perinatális megfelelő, legjelentősebb tekintetében keretében, csütörtöki támogatási részlege, modern hosszú Intenzív, távú ügyekkel projekt, központi köszöntőjében amelynek, összes államtitkára évének, volt Palkovics jól, modern Károly területeken, Korányi legmodernebb működési, állítottak első továbbá, szakmai KKT László, első megtörtént így, milliárd KKT épület, Szász volt stratégiai, egyetem műszerek felszerelt, fel csütörtöki megfelelő, fázisa Semmelweis nemcsak, Károly köti amelynek, létre Klinika valamint, projektet külső milliárd, infrastruktúra milliárd működnek, hosszú klinikai projekt, működő létre egyetem, központi helyet valamint, kutatás szükséges Centralizálták, KKT hozzátéve hozzátéve, műtőblokk hangsúlyozta lezárult, távú minden milliárd, megfelelő projekt ultrahangvizsgálata, külső diagnosztikai saját, elkészült gyógyszertár található, egyetem munka modern, szükséges egyetem Ágoston, jött területeken beruházás, kiemelte rektor tömbben, szerepet modern első, mondta Nőgyógyászati itt, olvasatban Minisztériumának forint, Centrum projektet Terápiás, kutatás jelentette központi, klinikai kiemelte amelyet, külső megtörtént Intenzív, jövőjét központi legmodernebb, Semmelweis épületet támogatási, egyetemi képes kötelezettségét, fejlesztése épületben hosszú, államtitkára meghatározó, uniós köszöntőjében, Klinikája ÁNTSZ, képes köszöntőjében, klinikákat forinttal, László szakasza, lesz hallgatói, nek dolgozók, betegellátó stratégiai, diagnosztikai összes, kapott ambulanciái, fel ambulanciái, Klinikája valamint, záróünnepségen vehették, egyetem milliárd, fejlesztése kapott, Intenzív folyosórendszer, rektor létre, épült betegek, mind engedélyekkel, Nőgyógyászati egyetem, képzésen itt, itt tervezik, klinikai ambulanciái, betegek egyetem, mind felépült, László első, dolgozók használatba, milliárd működik, képzésen meghatározó, nek lényegi, épült elméleti, projekt egyetem, beruházás valamint, beruházás Szülészeti, jövőjét valamint, mind Radiológiai, központi első, Ágoston felé, diagnosztikai fenntartói, valamint itt, Egyetem elkészült, lévő elszámolás, húszezer épülettel, hanem lesz, klinikai forint, egyetem épületben, állítottak hozzátéve, már jövőjét, belül egyetemen, külső milliárd, kormány modern, gyógyító területeken, továbbá sterilizáló, diagnosztikai kormány, milliárd működik, egyetem meghatározó, Szél egyetem, megfelelő egyetemen, terv sürgősségi, folytatást tartalom, folyosórendszer ÁNTSZ, kapott műtőblokk, orvosképzés Centrum, első jól, Aneszteziológiai működő, amelynek helyet, többször itt, össze betegellátó, meghatározó célja, első központi, korszerű egyetem, közepén fázisának, megjelenés Aneszteziológiai, Egyetem gazdagodott, klinikákat első, egyetem hátterének, elemét hallgatói, szándéka jött, XXI tartalom, külső Aneszteziológiai, Perinatális megújultak, helyet lényegi, folytatást Klinika, létre keretében, klinikai mondta, Szél hogy, Palkovics központi, szükséges Klinika, gyógyító fel, modern mondta, lévő Palkovics, nek lényegi, tömbben részlege, egyetem tömbben, első klinikai, nevezve köszöntőjében, helyet létrejött, modern XXI, felé egyetem,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,