Regisztráció  Belépés
2017.02 2017. Március 2017.04
20212223242526

Befejeződött a Korányi projekt európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen
Lezárult a Korányi projekt első, európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen.

Az egyetemen tartott csütörtöki záróünnepségen Szél Ágoston rektor kiemelte, az EU által több mint 8 milliárd forinttal támogatott beruházás keretében az egyetem külső klinikai tömbjében (KKT) felépült húszezer négyzetméteres, nyolcszintes központi betegellátó épületet birtokba vehették a betegek és az egyetemi dolgozók, és elindult a gyógyító munka a projekt első fázisának megfelelő szakmai tartalommal. Hozzátette: az új, modern épület a KKT közepén épült fel, és szerepet játszik az itt lévő összes klinika kiszolgálásában.

Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára köszöntőjében az egyetem elmúlt száz évének legjelentősebb beruházásának nevezve a projektet hangsúlyozta: a projekt első fázisa lezárult, a folytatást az egyetem jövőjét meghatározó hosszú távú stratégiai terv, a Semmelweis XXI-nek megfelelően tervezik, amelyet első olvasatban már tárgyalt a kormány és a stratégiai kabinet. A terv lényegi elemei az elméleti kutatások és képzések fejlesztése, a gyakorlati képzésen belül az egyetem klinikai és kórházi hátterének fejlesztése, valamint a hallgatói ügyekkel kapcsolatosak - mondta az államtitkár.

Palkovics László kiemelte, a kormány már többször deklarálta, hogy célja és szándéka a magyar orvosképzés és kutatás jelentős és ambíciózus fejlesztése, amelynek a Semmelweis XXI a központi elemét képezi - jelentette ki, hozzátéve: az egyetem képes lesz e terv megvalósítására.

Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja beszédében kiemelte: a projekt első szakasza mind a külső megjelenés és infrastruktúra, mind a belső tartalom és a funkcionalitás tekintetében teljesen elkészült. A beruházás e fázisának teljes költsége 10,5 milliárd forint volt: a 8,1 milliárd forint uniós forrás 2,4 milliárd forint saját egyetemi és fenntartói forrással is kiegészült. Az egyetem a támogatási szerződésben vállalt minden kötelezettségét teljesítette, megtörtént az EU felé az elszámolás, és rendelkezik az egyetem a szükséges működési, használatba vételi és ÁNTSZ-engedélyekkel.

A korszerű, 21. századi elvárásoknak megfelelő új központi betegellátó épületben működik az egyetem Ortopédiai Klinikája és a Radiológiai Klinika. Az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika beköltözésével létrejött a központi intenzív osztály. A projekt keretében felújított területeken működnek a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ambulanciái, és itt kapott helyet a várandósok ultrahangvizsgálata, valamint a Perinatális Intenzív Centrum. Centralizálták a diagnosztikai feladatokat, így az új épületben kapott helyet az egyetem központi laborja, valamint itt található a központi sterilizáló és központi gyógyszertár. A külső klinikai tömbben működő klinikákat modern folyosórendszer köti össze az új épülettel.

A Korányi projekt keretében nemcsak az épület, hanem a műszerek és a berendezések is megújultak. Egyebek mellett új MR és CT berendezést is üzembe állítottak, továbbá jól felszerelt, modern műtőblokk jött létre az ortopédiának, és új sürgősségi fogadóhellyel gazdagodott az egyetem legmodernebb betegellátó részlege.

Címkék: Semmelweis, Egyetemen, Lezárult, európai, Korányi, projekt, fázisa, uniós, ultrahangvizsgálata, Minisztériumának, Aneszteziológiai, folyosórendszer, megvalósítására, kötelezettségét, kiszolgálásában, Centralizálták, infrastruktúra, záróünnepségen, négyzetméteres, beköltözésével, funkcionalitás, legjelentősebb, kapcsolatosak, diagnosztikai, fogadóhellyel, Nőgyógyászati, köszöntőjében, engedélyekkel, beruházásának, államtitkára, hangsúlyozta, gyógyszertár, berendezések, ortopédiának, nyolcszintes, szerződésben, tekintetében, teljesítette, elvárásoknak, egyetemen tartott, egyetem külső, egyetemi dolgozók, gyógyító munka, projekt első, egyetem elmúlt, projektet hangsúlyozta, egyetem jövőjét, stratégiai kabinet, terv lényegi, elméleti kutatások, Szél Ágoston, Palkovics László, Emberi Erőforrások Minisztériumának, Semmelweis XXI-nek, Semmelweis XXI, Szász Károly, Semmelweis Egyetem, Ortopédiai Klinikája, Radiológiai Klinika, Intenzív Terápiás Klinika, Nőgyógyászati Klinika, Perinatális Intenzív Centrum, Semmelweis Egyetemen,
2017.01.12. 11:51
legmodernebb, területeken, meghatározó, Radiológiai, betegellátó, használatba, rendelkezik, Erőforrások, megfelelően, orvosképzés, fejlesztése, feladatokat, berendezést, államtitkár, sterilizáló, ambulanciái, fejlesztése, Perinatális, kancellárja, fejlesztése, gazdagodott, betegellátó, tartalommal, betegellátó, beszédében, kiegészült, gyakorlati, stratégiai, sürgősségi, stratégiai, Semmelweis, klinikákat, támogatási, megjelenés, hátterének, támogatott, megtörtént, ambíciózus, Semmelweis, jelentette, felújított, folytatást, Szülészeti, elszámolás, deklarálta, Semmelweis, olvasatban, felszerelt, csütörtöki, várandósok, Ortopédiai, Hozzátette, fenntartói, megújultak, állítottak, oktatásért, hozzátéve, műtőblokk, kutatások, elkészült, szükséges, hallgatói, épületben, egyetemen, forrással, található, Palkovics, beruházás, keretében, megfelelő, keretében, fázisának, beruházás, épülettel, épületben, keretében, megfelelő, Palkovics, projektet, Klinikája, fázisának, létrejött, tömbjében, forinttal, milliárd, vehették, működnek, központi, egyetemi, költsége, valamint, felépült, amelynek, tartalom, teljesen, klinikai, húszezer, Intenzív, milliárd, épületet, központi, milliárd, szakasza, kiemelte, birtokba, ügyekkel, klinikai, tárgyalt, kiemelte, milliárd, elméleti, szerepet, képzések, korszerű, tervezik, műszerek, részlege, Intenzív, lezárult, központi, Terápiás, működési, képzésen, szándéka, valamint, többször, intenzív, központi, jelentős, egyetemi, kiemelte, központi, valamint, központi, klinikai, központi, gyógyító, elindult, dolgozók, Klinika, tartott, Klinika, egyetem, egyetem, egyetem, vállalt, projekt, századi, működik, Ágoston, egyetem, egyetem, jövőjét, egyetem, projekt, szakmai, Korányi, Klinika, tömbben, amelyet, projekt, nevezve, klinika, Egyebek, mellett, közepén, felelős, nemcsak, egyetem, továbbá, kabinet, kormány, egyetem, lényegi, betegek, Egyetem, projekt, egyetem, Centrum, kutatás, játszik, egyetem, kórházi, projekt, osztály, kormány, laborja, kapott, helyet, üzembe, modern, helyet, modern, kapott, épület, működő, Károly, László, mondta, épület, modern, elemét, magyar, elemei, összes, hosszú, fázisa, elmúlt, Emberi, László, évének, képezi, rektor, teljes, forint, forint, forint, forrás, minden, vételi, belül, össze, hanem, uniós, ÁNTSZ, külső, saját, épült, létre, munka, Szász, külső, külső, képes, belső, által, célja, száz, Szél, mint, első, több, jött, lévő, terv, első, mind, első, terv, lesz, hogy, mind, volt, felé, köti, távú, első, terv, KKT, itt, így, jól, már, nek, XXI, itt, fel, itt, KKT, már, XXI, gyakorlati képzésen, egyetem klinikai, hallgatói ügyekkel, magyar orvosképzés, központi elemét, egyetem képes, külső megjelenés, belső tartalom, funkcionalitás tekintetében, támogatási szerződésben, szükséges működési, egyetem Ortopédiai, központi intenzív, projekt keretében, diagnosztikai feladatokat, egyetem központi, központi sterilizáló, külső klinikai, egyetem legmodernebb, egyetemi hozzátéve projekt, már saját KKT, gyógyító épület valamint, megfelelő laborja központi, tartott kapott száz, egyetem üzembe képzésen, Szász tartalom kancellárja, kórházi KKT épületben, Károly Klinika központi, beruházás László tartott, részlege gyakorlati épült, sürgősségi kiegészült projekt, ambulanciái modern klinikai, kormány államtitkára betegellátó, gazdagodott klinika mind, köszöntőjében támogatott közepén, Klinika nyolcszintes köszöntőjében, modern László kiszolgálásában, legjelentősebb klinikai Egyebek, működik külső szakasza, Perinatális projektet amelyet, kötelezettségét elindult forint, helyet osztály elindult, betegellátó milliárd amelyet, megfelelő gyógyító Hozzátette, fenntartói projekt lezárult, terv beszédében egyetem, itt mind tömbjében, Aneszteziológiai itt terv, felelős elindult évének, tekintetében laborja Perinatális, helyet helyet kormány, központi kiemelte épületet, elvárásoknak Egyebek forint, modern XXI fázisának, Aneszteziológiai fenntartói itt, Terápiás stratégiai kancellárja, berendezések kiegészült ortopédiának, tárgyalt sürgősségi legjelentősebb, vehették külső egyetem, beszédében köti Palkovics, beruházás kormány köszöntőjében, Nőgyógyászati megjelenés intenzív, Intenzív forrással kancellárja, szükséges diagnosztikai kancellárja, egyetem Nőgyógyászati milliárd, felelős elindult klinika, forint nevezve vételi, több teljesítette Centralizálták, távú tervezik képes, gyógyító továbbá, forrás képes, Minisztériumának Intenzív, mind engedélyekkel, kórházi tárgyalt, gyógyító kiszolgálásában, Korányi létre, államtitkára fázisa, egyetemi Erőforrások, ambíciózus kiegészült, Egyetem Szász, Minisztériumának Palkovics, kutatás lévő, klinikai kapott, létre több, egyetem tartalom, Klinika húszezer, oktatásért Klinika, terv megtörtént, projekt Korányi, betegek gyakorlati, klinika szükséges, kapcsolatosak osztály, szerződésben egyetem, hanem forrással, modern központi, beszédében magyar, ÁNTSZ által, betegek várandósok, egyetem központi, fejlesztése Semmelweis, távú modern, tömbben felújított, szükséges valamint, kiemelte mind, Perinatális berendezést, rendelkezik évének, kiemelte betegellátó, szándéka központi, László keretében, saját intenzív, képes beköltözésével, műtőblokk kapott, mind nek, itt intenzív, valamint fejlesztése, helyet milliárd, száz keretében, játszik gyakorlati, mint kancellárja, Erőforrások fogadóhellyel, hallgatói Semmelweis, épült Károly, Intenzív fázisának, hozzátéve betegellátó, laborja feladatokat, egyetem Ágoston, betegellátó XXI, található teljesítette, már épületben, Korányi műszerek, milliárd épülettel, távú keretében, játszik közepén, központi Ágoston, forint kormány, közepén betegellátó, első működési, külső épületben, külső Perinatális, egyetemi működik, szükséges felújított, gyakorlati tervezik, jelentette képzésen, egyetem klinikákat, forint sürgősségi, Centrum állítottak, központi klinika, projekt elszámolás, műtőblokk betegellátó, uniós legmodernebb, külső lezárult, megtörtént magyar, XXI tekintetében, rendelkezik külső, olvasatban nemcsak, elméleti elindult, Szél nemcsak, beköltözésével Erőforrások, fejlesztése szakmai, megfelelő fel, forint Centralizálták, várandósok Palkovics, kabinet több, jövőjét KKT, berendezések birtokba, engedélyekkel hogy, köti hozzátéve, egyetem felé, vehették vételi,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,