Regisztráció  Belépés
2017.04 2017. Május 2017.06
15161718192021

Befejeződött a Korányi projekt európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen
Lezárult a Korányi projekt első, európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen.

Az egyetemen tartott csütörtöki záróünnepségen Szél Ágoston rektor kiemelte, az EU által több mint 8 milliárd forinttal támogatott beruházás keretében az egyetem külső klinikai tömbjében (KKT) felépült húszezer négyzetméteres, nyolcszintes központi betegellátó épületet birtokba vehették a betegek és az egyetemi dolgozók, és elindult a gyógyító munka a projekt első fázisának megfelelő szakmai tartalommal. Hozzátette: az új, modern épület a KKT közepén épült fel, és szerepet játszik az itt lévő összes klinika kiszolgálásában.

Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára köszöntőjében az egyetem elmúlt száz évének legjelentősebb beruházásának nevezve a projektet hangsúlyozta: a projekt első fázisa lezárult, a folytatást az egyetem jövőjét meghatározó hosszú távú stratégiai terv, a Semmelweis XXI-nek megfelelően tervezik, amelyet első olvasatban már tárgyalt a kormány és a stratégiai kabinet. A terv lényegi elemei az elméleti kutatások és képzések fejlesztése, a gyakorlati képzésen belül az egyetem klinikai és kórházi hátterének fejlesztése, valamint a hallgatói ügyekkel kapcsolatosak - mondta az államtitkár.

Palkovics László kiemelte, a kormány már többször deklarálta, hogy célja és szándéka a magyar orvosképzés és kutatás jelentős és ambíciózus fejlesztése, amelynek a Semmelweis XXI a központi elemét képezi - jelentette ki, hozzátéve: az egyetem képes lesz e terv megvalósítására.

Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja beszédében kiemelte: a projekt első szakasza mind a külső megjelenés és infrastruktúra, mind a belső tartalom és a funkcionalitás tekintetében teljesen elkészült. A beruházás e fázisának teljes költsége 10,5 milliárd forint volt: a 8,1 milliárd forint uniós forrás 2,4 milliárd forint saját egyetemi és fenntartói forrással is kiegészült. Az egyetem a támogatási szerződésben vállalt minden kötelezettségét teljesítette, megtörtént az EU felé az elszámolás, és rendelkezik az egyetem a szükséges működési, használatba vételi és ÁNTSZ-engedélyekkel.

A korszerű, 21. századi elvárásoknak megfelelő új központi betegellátó épületben működik az egyetem Ortopédiai Klinikája és a Radiológiai Klinika. Az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika beköltözésével létrejött a központi intenzív osztály. A projekt keretében felújított területeken működnek a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ambulanciái, és itt kapott helyet a várandósok ultrahangvizsgálata, valamint a Perinatális Intenzív Centrum. Centralizálták a diagnosztikai feladatokat, így az új épületben kapott helyet az egyetem központi laborja, valamint itt található a központi sterilizáló és központi gyógyszertár. A külső klinikai tömbben működő klinikákat modern folyosórendszer köti össze az új épülettel.

A Korányi projekt keretében nemcsak az épület, hanem a műszerek és a berendezések is megújultak. Egyebek mellett új MR és CT berendezést is üzembe állítottak, továbbá jól felszerelt, modern műtőblokk jött létre az ortopédiának, és új sürgősségi fogadóhellyel gazdagodott az egyetem legmodernebb betegellátó részlege.

Címkék: Semmelweis, Egyetemen, Lezárult, európai, Korányi, projekt, fázisa, uniós, ultrahangvizsgálata, Minisztériumának, Aneszteziológiai, folyosórendszer, megvalósítására, kötelezettségét, kiszolgálásában, Centralizálták, infrastruktúra, záróünnepségen, négyzetméteres, beköltözésével, funkcionalitás, legjelentősebb, kapcsolatosak, diagnosztikai, fogadóhellyel, Nőgyógyászati, köszöntőjében, engedélyekkel, beruházásának, államtitkára, hangsúlyozta, gyógyszertár, berendezések, ortopédiának, nyolcszintes, szerződésben, tekintetében, teljesítette, elvárásoknak, egyetemen tartott, egyetem külső, egyetemi dolgozók, gyógyító munka, projekt első, egyetem elmúlt, projektet hangsúlyozta, egyetem jövőjét, stratégiai kabinet, terv lényegi, elméleti kutatások, Szél Ágoston, Palkovics László, Emberi Erőforrások Minisztériumának, Semmelweis XXI-nek, Semmelweis XXI, Szász Károly, Semmelweis Egyetem, Ortopédiai Klinikája, Radiológiai Klinika, Intenzív Terápiás Klinika, Nőgyógyászati Klinika, Perinatális Intenzív Centrum, Semmelweis Egyetemen,
2017.01.12. 11:51
legmodernebb, területeken, meghatározó, Radiológiai, betegellátó, használatba, rendelkezik, Erőforrások, megfelelően, orvosképzés, fejlesztése, feladatokat, berendezést, államtitkár, sterilizáló, ambulanciái, fejlesztése, Perinatális, kancellárja, fejlesztése, gazdagodott, betegellátó, tartalommal, betegellátó, beszédében, kiegészült, gyakorlati, stratégiai, sürgősségi, stratégiai, Semmelweis, klinikákat, támogatási, megjelenés, hátterének, támogatott, megtörtént, ambíciózus, Semmelweis, jelentette, felújított, folytatást, Szülészeti, elszámolás, deklarálta, Semmelweis, olvasatban, felszerelt, csütörtöki, várandósok, Ortopédiai, Hozzátette, fenntartói, megújultak, állítottak, oktatásért, hozzátéve, műtőblokk, kutatások, elkészült, szükséges, hallgatói, épületben, egyetemen, forrással, található, Palkovics, beruházás, keretében, megfelelő, keretében, fázisának, beruházás, épülettel, épületben, keretében, megfelelő, Palkovics, projektet, Klinikája, fázisának, létrejött, tömbjében, forinttal, milliárd, vehették, működnek, központi, egyetemi, költsége, valamint, felépült, amelynek, tartalom, teljesen, klinikai, húszezer, Intenzív, milliárd, épületet, központi, milliárd, szakasza, kiemelte, birtokba, ügyekkel, klinikai, tárgyalt, kiemelte, milliárd, elméleti, szerepet, képzések, korszerű, tervezik, műszerek, részlege, Intenzív, lezárult, központi, Terápiás, működési, képzésen, szándéka, valamint, többször, intenzív, központi, jelentős, egyetemi, kiemelte, központi, valamint, központi, klinikai, központi, gyógyító, elindult, dolgozók, Klinika, tartott, Klinika, egyetem, egyetem, egyetem, vállalt, projekt, századi, működik, Ágoston, egyetem, egyetem, jövőjét, egyetem, projekt, szakmai, Korányi, Klinika, tömbben, amelyet, projekt, nevezve, klinika, Egyebek, mellett, közepén, felelős, nemcsak, egyetem, továbbá, kabinet, kormány, egyetem, lényegi, betegek, Egyetem, projekt, egyetem, Centrum, kutatás, játszik, egyetem, kórházi, projekt, osztály, kormány, laborja, kapott, helyet, üzembe, modern, helyet, modern, kapott, épület, működő, Károly, László, mondta, épület, modern, elemét, magyar, elemei, összes, hosszú, fázisa, elmúlt, Emberi, László, évének, képezi, rektor, teljes, forint, forint, forint, forrás, minden, vételi, belül, össze, hanem, uniós, ÁNTSZ, külső, saját, épült, létre, munka, Szász, külső, külső, képes, belső, által, célja, száz, Szél, mint, első, több, jött, lévő, terv, első, mind, első, terv, lesz, hogy, mind, volt, felé, köti, távú, első, terv, KKT, itt, így, jól, már, nek, XXI, itt, fel, itt, KKT, már, XXI, gyakorlati képzésen, egyetem klinikai, hallgatói ügyekkel, magyar orvosképzés, központi elemét, egyetem képes, külső megjelenés, belső tartalom, funkcionalitás tekintetében, támogatási szerződésben, szükséges működési, egyetem Ortopédiai, központi intenzív, projekt keretében, diagnosztikai feladatokat, egyetem központi, központi sterilizáló, külső klinikai, egyetem legmodernebb, egyetem nemcsak felépült, húszezer felelős jól, üzembe elemei üzembe, elemét kiegészült Radiológiai, forrással egyetem folytatást, Korányi gyógyszertár tárgyalt, volt elemei forint, továbbá folytatást központi, Klinika hosszú lévő, terv infrastruktúra található, projekt egyetem nek, szerződésben Centralizálták amelyet, köszöntőjében Károly amelynek, elmúlt központi működik, több hanem olvasatban, berendezést kiemelte keretében, egyetem költsége Radiológiai, húszezer engedélyekkel keretében, forint projekt fejlesztése, kapott Ágoston kancellárja, funkcionalitás állítottak modern, kötelezettségét tömbjében elmúlt, közepén központi valamint, Nőgyógyászati ambíciózus engedélyekkel, felelős Erőforrások jött, terv Hozzátette Klinikája, deklarálta képes épület, projektet kutatások minden, kormány meghatározó valamint, saját össze Radiológiai, kötelezettségét képes költsége, hosszú mint elemei, Klinika központi megjelenés, Radiológiai egyetem milliárd, betegellátó olvasatban tartott, ortopédiának gazdagodott hanem, birtokba klinikai osztály, megjelenés összes folyosórendszer, funkcionalitás lezárult rendelkezik, elindult épületben KKT, kormány Klinikája össze, beruházásának államtitkár üzembe, ÁNTSZ laborja fenntartói, Nőgyógyászati belül belső, központi folyosórendszer fejlesztése, engedélyekkel tekintetében hallgatói, jött központi kapott, szakmai László működési, amelyet évének ultrahangvizsgálata, Károly megfelelő épületben, projekt Centralizálták, osztály központi, tekintetében munka, fenntartói volt, egyetem gyógyító, XXI teljesen, épületet lezárult, Intenzív Klinika, elindult intenzív, képes milliárd, beruházásának egyetem, berendezések forrás, legmodernebb osztály, Klinika legmodernebb, milliárd XXI, ügyekkel tartalommal, ultrahangvizsgálata fejlesztése, kapott teljesítette, záróünnepségen XXI, beköltözésével projekt, gyógyító négyzetméteres, infrastruktúra itt, egyetemi klinikai, elindult szerződésben, XXI központi, gyógyító legjelentősebb, négyzetméteres projekt, külső fejlesztése, épületben Intenzív, Szülészeti forint, elméleti Centrum, KKT szerepet, munka osztály, tartott Szél, osztály egyetem, működési várandósok, klinika egyetemi, Semmelweis gazdagodott, itt forint, felszerelt így, elszámolás forint, Aneszteziológiai megújultak, birtokba képes, klinikai László, Klinikája egyetem, egyetem össze, megfelelő egyetem, hallgatói hátterének, forrással külső, meghatározó záróünnepségen, korszerű projekt, elkészült betegellátó, államtitkár gyógyító, oktatásért fejlesztése, Klinikája klinikai, elvárásoknak projekt, Palkovics meghatározó, Szél teljes, itt egyetemen, jövőjét megfelelő, nek hátterének, gyakorlati keretében, forint lezárult, klinikai fejlesztése, Klinikája nemcsak, gazdagodott ÁNTSZ, Hozzátette elméleti, itt húszezer, Centralizálták deklarálta, dolgozók működnek, évének egyetem, ultrahangvizsgálata Perinatális, magyar mint, jól mondta, támogatási egyetem, Radiológiai beszédében, Emberi hallgatói, valamint projekt, évének köszöntőjében, Károly fejlesztése, laborja első, folyosórendszer már, központi nek, teljesen teljesen, ambíciózus nek, rektor Centralizálták, nevezve rektor, kiegészült tartalom, egyetem ambulanciái, gazdagodott első, üzembe oktatásért, teljesítette központi, századi projekt, fejlesztése központi, egyetem száz, dolgozók egyetemi, forint egyetem, működnek Semmelweis, klinikai rektor, szakmai elemei,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,