Regisztráció  Belépés
2017.01 2017. Február 2017.03
20212223242526

Befejeződött a Korányi projekt európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen
Lezárult a Korányi projekt első, európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen.

Az egyetemen tartott csütörtöki záróünnepségen Szél Ágoston rektor kiemelte, az EU által több mint 8 milliárd forinttal támogatott beruházás keretében az egyetem külső klinikai tömbjében (KKT) felépült húszezer négyzetméteres, nyolcszintes központi betegellátó épületet birtokba vehették a betegek és az egyetemi dolgozók, és elindult a gyógyító munka a projekt első fázisának megfelelő szakmai tartalommal. Hozzátette: az új, modern épület a KKT közepén épült fel, és szerepet játszik az itt lévő összes klinika kiszolgálásában.

Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára köszöntőjében az egyetem elmúlt száz évének legjelentősebb beruházásának nevezve a projektet hangsúlyozta: a projekt első fázisa lezárult, a folytatást az egyetem jövőjét meghatározó hosszú távú stratégiai terv, a Semmelweis XXI-nek megfelelően tervezik, amelyet első olvasatban már tárgyalt a kormány és a stratégiai kabinet. A terv lényegi elemei az elméleti kutatások és képzések fejlesztése, a gyakorlati képzésen belül az egyetem klinikai és kórházi hátterének fejlesztése, valamint a hallgatói ügyekkel kapcsolatosak - mondta az államtitkár.

Palkovics László kiemelte, a kormány már többször deklarálta, hogy célja és szándéka a magyar orvosképzés és kutatás jelentős és ambíciózus fejlesztése, amelynek a Semmelweis XXI a központi elemét képezi - jelentette ki, hozzátéve: az egyetem képes lesz e terv megvalósítására.

Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja beszédében kiemelte: a projekt első szakasza mind a külső megjelenés és infrastruktúra, mind a belső tartalom és a funkcionalitás tekintetében teljesen elkészült. A beruházás e fázisának teljes költsége 10,5 milliárd forint volt: a 8,1 milliárd forint uniós forrás 2,4 milliárd forint saját egyetemi és fenntartói forrással is kiegészült. Az egyetem a támogatási szerződésben vállalt minden kötelezettségét teljesítette, megtörtént az EU felé az elszámolás, és rendelkezik az egyetem a szükséges működési, használatba vételi és ÁNTSZ-engedélyekkel.

A korszerű, 21. századi elvárásoknak megfelelő új központi betegellátó épületben működik az egyetem Ortopédiai Klinikája és a Radiológiai Klinika. Az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika beköltözésével létrejött a központi intenzív osztály. A projekt keretében felújított területeken működnek a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ambulanciái, és itt kapott helyet a várandósok ultrahangvizsgálata, valamint a Perinatális Intenzív Centrum. Centralizálták a diagnosztikai feladatokat, így az új épületben kapott helyet az egyetem központi laborja, valamint itt található a központi sterilizáló és központi gyógyszertár. A külső klinikai tömbben működő klinikákat modern folyosórendszer köti össze az új épülettel.

A Korányi projekt keretében nemcsak az épület, hanem a műszerek és a berendezések is megújultak. Egyebek mellett új MR és CT berendezést is üzembe állítottak, továbbá jól felszerelt, modern műtőblokk jött létre az ortopédiának, és új sürgősségi fogadóhellyel gazdagodott az egyetem legmodernebb betegellátó részlege.

Címkék: Semmelweis, Egyetemen, Lezárult, európai, Korányi, projekt, fázisa, uniós, ultrahangvizsgálata, Minisztériumának, Aneszteziológiai, folyosórendszer, megvalósítására, kötelezettségét, kiszolgálásában, Centralizálták, infrastruktúra, záróünnepségen, négyzetméteres, beköltözésével, funkcionalitás, legjelentősebb, kapcsolatosak, diagnosztikai, fogadóhellyel, Nőgyógyászati, köszöntőjében, engedélyekkel, beruházásának, államtitkára, hangsúlyozta, gyógyszertár, berendezések, ortopédiának, nyolcszintes, szerződésben, tekintetében, teljesítette, elvárásoknak, egyetemen tartott, egyetem külső, egyetemi dolgozók, gyógyító munka, projekt első, egyetem elmúlt, projektet hangsúlyozta, egyetem jövőjét, stratégiai kabinet, terv lényegi, elméleti kutatások, Szél Ágoston, Palkovics László, Emberi Erőforrások Minisztériumának, Semmelweis XXI-nek, Semmelweis XXI, Szász Károly, Semmelweis Egyetem, Ortopédiai Klinikája, Radiológiai Klinika, Intenzív Terápiás Klinika, Nőgyógyászati Klinika, Perinatális Intenzív Centrum, Semmelweis Egyetemen,
2017.01.12. 11:51
legmodernebb, területeken, meghatározó, Radiológiai, betegellátó, használatba, rendelkezik, Erőforrások, megfelelően, orvosképzés, fejlesztése, feladatokat, berendezést, államtitkár, sterilizáló, ambulanciái, fejlesztése, Perinatális, kancellárja, fejlesztése, gazdagodott, betegellátó, tartalommal, betegellátó, beszédében, kiegészült, gyakorlati, stratégiai, sürgősségi, stratégiai, Semmelweis, klinikákat, támogatási, megjelenés, hátterének, támogatott, megtörtént, ambíciózus, Semmelweis, jelentette, felújított, folytatást, Szülészeti, elszámolás, deklarálta, Semmelweis, olvasatban, felszerelt, csütörtöki, várandósok, Ortopédiai, Hozzátette, fenntartói, megújultak, állítottak, oktatásért, hozzátéve, műtőblokk, kutatások, elkészült, szükséges, hallgatói, épületben, egyetemen, forrással, található, Palkovics, beruházás, keretében, megfelelő, keretében, fázisának, beruházás, épülettel, épületben, keretében, megfelelő, Palkovics, projektet, Klinikája, fázisának, létrejött, tömbjében, forinttal, milliárd, vehették, működnek, központi, egyetemi, költsége, valamint, felépült, amelynek, tartalom, teljesen, klinikai, húszezer, Intenzív, milliárd, épületet, központi, milliárd, szakasza, kiemelte, birtokba, ügyekkel, klinikai, tárgyalt, kiemelte, milliárd, elméleti, szerepet, képzések, korszerű, tervezik, műszerek, részlege, Intenzív, lezárult, központi, Terápiás, működési, képzésen, szándéka, valamint, többször, intenzív, központi, jelentős, egyetemi, kiemelte, központi, valamint, központi, klinikai, központi, gyógyító, elindult, dolgozók, Klinika, tartott, Klinika, egyetem, egyetem, egyetem, vállalt, projekt, századi, működik, Ágoston, egyetem, egyetem, jövőjét, egyetem, projekt, szakmai, Korányi, Klinika, tömbben, amelyet, projekt, nevezve, klinika, Egyebek, mellett, közepén, felelős, nemcsak, egyetem, továbbá, kabinet, kormány, egyetem, lényegi, betegek, Egyetem, projekt, egyetem, Centrum, kutatás, játszik, egyetem, kórházi, projekt, osztály, kormány, laborja, kapott, helyet, üzembe, modern, helyet, modern, kapott, épület, működő, Károly, László, mondta, épület, modern, elemét, magyar, elemei, összes, hosszú, fázisa, elmúlt, Emberi, László, évének, képezi, rektor, teljes, forint, forint, forint, forrás, minden, vételi, belül, össze, hanem, uniós, ÁNTSZ, külső, saját, épült, létre, munka, Szász, külső, külső, képes, belső, által, célja, száz, Szél, mint, első, több, jött, lévő, terv, első, mind, első, terv, lesz, hogy, mind, volt, felé, köti, távú, első, terv, KKT, itt, így, jól, már, nek, XXI, itt, fel, itt, KKT, már, XXI, gyakorlati képzésen, egyetem klinikai, hallgatói ügyekkel, magyar orvosképzés, központi elemét, egyetem képes, külső megjelenés, belső tartalom, funkcionalitás tekintetében, támogatási szerződésben, szükséges működési, egyetem Ortopédiai, központi intenzív, projekt keretében, diagnosztikai feladatokat, egyetem központi, központi sterilizáló, külső klinikai, egyetem legmodernebb, tartott megvalósítására projekt, működnek szakmai épülettel, munka Egyetem mint, költsége elméleti beköltözésével, keretében hogy megfelelő, támogatási képzések volt, klinikai központi orvosképzés, itt Nőgyógyászati nek, keretében műtőblokk Terápiás, Ortopédiai Intenzív jött, századi köszöntőjében első, elkészült birtokba központi, Egyebek egyetemen megtörtént, valamint osztály egyetem, egyetem kapcsolatosak Korányi, első felszerelt teljesítette, saját osztály klinika, itt kutatás kutatás, itt infrastruktúra KKT, kiemelte kutatások műszerek, fázisának célja központi, hozzátéve kiegészült már, vételi belül hallgatói, diagnosztikai tömbjében kiszolgálásában, kapott KKT beruházásának, Klinikája külső keretében, kiemelte helyet legjelentősebb, elvárásoknak osztály modern, évének egyetem elemét, Emberi fejlesztése beruházásának, fenntartói működési terv, forrás László feladatokat, forint tömbben nek, Erőforrások lényegi keretében, államtitkár húszezer épületben, megjelenés fázisa betegellátó, valamint elszámolás jött, vállalt épületben Korányi, beruházás sterilizáló műtőblokk, teljesítette felé épületet, kancellárja támogatott volt, betegellátó legjelentősebb modern, felszerelt munka Palkovics, jelentette itt beköltözésével, projekt orvosképzés kiemelte, mint épületben elszámolás, gyógyszertár száz lezárult, fel képzések ÁNTSZ, egyetem képezi már, mint első volt, keretében köszöntőjében, fejlesztése várandósok, betegellátó stratégiai, XXI milliárd, engedélyekkel Palkovics, egyetem diagnosztikai, költsége felszerelt, beszédében létre, fejlesztése kiemelte, területeken jelentette, húszezer egyetem, hátterének első, birtokba forint, egyetem kiemelte, kormány egyetem, milliárd legjelentősebb, továbbá központi, épületben uniós, modern épületben, megújultak képezi, kabinet terv, épült beruházásának, megjelenés funkcionalitás, terv fázisának, egyetem négyzetméteres, egyetem XXI, nevezve forint, első nyolcszintes, nevezve egyetem, egyetemi megfelelő, Semmelweis terv, költsége Szász, ügyekkel projekt, kórházi stratégiai, kötelezettségét itt, XXI projekt, felé saját, Károly fejlesztése, mint betegek, jelentős elméleti, osztály megfelelően, elméleti keretében, távú Klinikája, milliárd projekt, így már, felé fejlesztése, célja beruházás, négyzetméteres keretében, diagnosztikai kapott, egyetemi államtitkára, üzembe jelentős, László egyetem, milliárd szándéka, belül fenntartói, stratégiai Palkovics, épület lévő, Intenzív hátterének, felszerelt milliárd, egyetem játszik, infrastruktúra klinikai, kormány már, kormány gyógyító, egyetemen működő, Szél Klinikája, Intenzív húszezer, központi megtörtént, első stratégiai, mint megfelelő, egyetem üzembe, egyetem első, szerződésben Palkovics, rektor egyetem, egyetem engedélyekkel, kötelezettségét fejlesztése, épület kapcsolatosak, egyetem központi, kötelezettségét klinikai, itt keretében, gazdagodott belső, kutatás egyetem, szükséges megfelelően, által Semmelweis, beruházás összes, projekt záróünnepségen, szándéka stratégiai, lesz egyetem, dolgozók modern, betegellátó fejlesztése, évének stratégiai, műtőblokk dolgozók, elszámolás már, XXI csütörtöki, teljesen fel, századi vállalt, Szász hozzátéve, elszámolás gazdagodott, klinikai Erőforrások, Intenzív kapott, lévő folyosórendszer, magyar klinikai,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,