Regisztráció  Belépés
2018.03 2018. április 2018.05
16171819202122

Befejeződött a Korányi projekt európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen
Lezárult a Korányi projekt első, európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen.

Az egyetemen tartott csütörtöki záróünnepségen Szél Ágoston rektor kiemelte, az EU által több mint 8 milliárd forinttal támogatott beruházás keretében az egyetem külső klinikai tömbjében (KKT) felépült húszezer négyzetméteres, nyolcszintes központi betegellátó épületet birtokba vehették a betegek és az egyetemi dolgozók, és elindult a gyógyító munka a projekt első fázisának megfelelő szakmai tartalommal. Hozzátette: az új, modern épület a KKT közepén épült fel, és szerepet játszik az itt lévő összes klinika kiszolgálásában.

Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára köszöntőjében az egyetem elmúlt száz évének legjelentősebb beruházásának nevezve a projektet hangsúlyozta: a projekt első fázisa lezárult, a folytatást az egyetem jövőjét meghatározó hosszú távú stratégiai terv, a Semmelweis XXI-nek megfelelően tervezik, amelyet első olvasatban már tárgyalt a kormány és a stratégiai kabinet. A terv lényegi elemei az elméleti kutatások és képzések fejlesztése, a gyakorlati képzésen belül az egyetem klinikai és kórházi hátterének fejlesztése, valamint a hallgatói ügyekkel kapcsolatosak - mondta az államtitkár.

Palkovics László kiemelte, a kormány már többször deklarálta, hogy célja és szándéka a magyar orvosképzés és kutatás jelentős és ambíciózus fejlesztése, amelynek a Semmelweis XXI a központi elemét képezi - jelentette ki, hozzátéve: az egyetem képes lesz e terv megvalósítására.

Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja beszédében kiemelte: a projekt első szakasza mind a külső megjelenés és infrastruktúra, mind a belső tartalom és a funkcionalitás tekintetében teljesen elkészült. A beruházás e fázisának teljes költsége 10,5 milliárd forint volt: a 8,1 milliárd forint uniós forrás 2,4 milliárd forint saját egyetemi és fenntartói forrással is kiegészült. Az egyetem a támogatási szerződésben vállalt minden kötelezettségét teljesítette, megtörtént az EU felé az elszámolás, és rendelkezik az egyetem a szükséges működési, használatba vételi és ÁNTSZ-engedélyekkel.

A korszerű, 21. századi elvárásoknak megfelelő új központi betegellátó épületben működik az egyetem Ortopédiai Klinikája és a Radiológiai Klinika. Az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika beköltözésével létrejött a központi intenzív osztály. A projekt keretében felújított területeken működnek a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ambulanciái, és itt kapott helyet a várandósok ultrahangvizsgálata, valamint a Perinatális Intenzív Centrum. Centralizálták a diagnosztikai feladatokat, így az új épületben kapott helyet az egyetem központi laborja, valamint itt található a központi sterilizáló és központi gyógyszertár. A külső klinikai tömbben működő klinikákat modern folyosórendszer köti össze az új épülettel.

A Korányi projekt keretében nemcsak az épület, hanem a műszerek és a berendezések is megújultak. Egyebek mellett új MR és CT berendezést is üzembe állítottak, továbbá jól felszerelt, modern műtőblokk jött létre az ortopédiának, és új sürgősségi fogadóhellyel gazdagodott az egyetem legmodernebb betegellátó részlege.

Címkék: Semmelweis, Egyetemen, Lezárult, európai, Korányi, projekt, fázisa, uniós, ultrahangvizsgálata, Minisztériumának, Aneszteziológiai, folyosórendszer, megvalósítására, kötelezettségét, kiszolgálásában, Centralizálták, infrastruktúra, záróünnepségen, négyzetméteres, beköltözésével, funkcionalitás, legjelentősebb, kapcsolatosak, diagnosztikai, fogadóhellyel, Nőgyógyászati, köszöntőjében, engedélyekkel, beruházásának, államtitkára, hangsúlyozta, gyógyszertár, berendezések, ortopédiának, nyolcszintes, szerződésben, tekintetében, teljesítette, elvárásoknak, egyetemen tartott, egyetem külső, egyetemi dolgozók, gyógyító munka, projekt első, egyetem elmúlt, projektet hangsúlyozta, egyetem jövőjét, stratégiai kabinet, terv lényegi, elméleti kutatások, Szél Ágoston, Palkovics László, Emberi Erőforrások Minisztériumának, Semmelweis XXI-nek, Semmelweis XXI, Szász Károly, Semmelweis Egyetem, Ortopédiai Klinikája, Radiológiai Klinika, Intenzív Terápiás Klinika, Nőgyógyászati Klinika, Perinatális Intenzív Centrum, Semmelweis Egyetemen,
2017.01.12. 11:51
legmodernebb, területeken, meghatározó, Radiológiai, betegellátó, használatba, rendelkezik, Erőforrások, megfelelően, orvosképzés, fejlesztése, feladatokat, berendezést, államtitkár, sterilizáló, ambulanciái, fejlesztése, Perinatális, kancellárja, fejlesztése, gazdagodott, betegellátó, tartalommal, betegellátó, beszédében, kiegészült, gyakorlati, stratégiai, sürgősségi, stratégiai, Semmelweis, klinikákat, támogatási, megjelenés, hátterének, támogatott, megtörtént, ambíciózus, Semmelweis, jelentette, felújított, folytatást, Szülészeti, elszámolás, deklarálta, Semmelweis, olvasatban, felszerelt, csütörtöki, várandósok, Ortopédiai, Hozzátette, fenntartói, megújultak, állítottak, oktatásért, hozzátéve, műtőblokk, kutatások, elkészült, szükséges, hallgatói, épületben, egyetemen, forrással, található, Palkovics, beruházás, keretében, megfelelő, keretében, fázisának, beruházás, épülettel, épületben, keretében, megfelelő, Palkovics, projektet, Klinikája, fázisának, létrejött, tömbjében, forinttal, milliárd, vehették, működnek, központi, egyetemi, költsége, valamint, felépült, amelynek, tartalom, teljesen, klinikai, húszezer, Intenzív, milliárd, épületet, központi, milliárd, szakasza, kiemelte, birtokba, ügyekkel, klinikai, tárgyalt, kiemelte, milliárd, elméleti, szerepet, képzések, korszerű, tervezik, műszerek, részlege, Intenzív, lezárult, központi, Terápiás, működési, képzésen, szándéka, valamint, többször, intenzív, központi, jelentős, egyetemi, kiemelte, központi, valamint, központi, klinikai, központi, gyógyító, elindult, dolgozók, Klinika, tartott, Klinika, egyetem, egyetem, egyetem, vállalt, projekt, századi, működik, Ágoston, egyetem, egyetem, jövőjét, egyetem, projekt, szakmai, Korányi, Klinika, tömbben, amelyet, projekt, nevezve, klinika, Egyebek, mellett, közepén, felelős, nemcsak, egyetem, továbbá, kabinet, kormány, egyetem, lényegi, betegek, Egyetem, projekt, egyetem, Centrum, kutatás, játszik, egyetem, kórházi, projekt, osztály, kormány, laborja, kapott, helyet, üzembe, modern, helyet, modern, kapott, épület, működő, Károly, László, mondta, épület, modern, elemét, magyar, elemei, összes, hosszú, fázisa, elmúlt, Emberi, László, évének, képezi, rektor, teljes, forint, forint, forint, forrás, minden, vételi, belül, össze, hanem, uniós, ÁNTSZ, külső, saját, épült, létre, munka, Szász, külső, külső, képes, belső, által, célja, száz, Szél, mint, első, több, jött, lévő, terv, első, mind, első, terv, lesz, hogy, mind, volt, felé, köti, távú, első, terv, KKT, itt, így, jól, már, nek, XXI, itt, fel, itt, KKT, már, XXI, gyakorlati képzésen, egyetem klinikai, hallgatói ügyekkel, magyar orvosképzés, központi elemét, egyetem képes, külső megjelenés, belső tartalom, funkcionalitás tekintetében, támogatási szerződésben, szükséges működési, egyetem Ortopédiai, központi intenzív, projekt keretében, diagnosztikai feladatokat, egyetem központi, központi sterilizáló, külső klinikai, egyetem legmodernebb, épületben köti elméleti, Klinikája működik államtitkár, épület birtokba Terápiás, klinikákat betegellátó magyar, terv központi Hozzátette, egyetem mellett lévő, Ortopédiai elindult működési, támogatási korszerű első, milliárd megújultak épülettel, négyzetméteres vállalt KKT, klinikai Szél több, száz olvasatban központi, négyzetméteres kiszolgálásában távú, központi ambíciózus engedélyekkel, épületben beszédében egyetem, vállalt ÁNTSZ olvasatban, lezárult Radiológiai forint, XXI beruházás műtőblokk, távú Emberi Klinika, műtőblokk vételi fejlesztése, Semmelweis deklarálta kapcsolatosak, fejlesztése fejlesztése hallgatói, nemcsak betegellátó keretében, egyetem projekt elindult, kormány kiszolgálásában kapott, megújultak jövőjét projekt, kiemelte elvárásoknak egyetem, épületben elvárásoknak infrastruktúra, Egyebek diagnosztikai forrás, megjelenés épülettel közepén, fázisának Ágoston első, klinikai László négyzetméteres, kapott tartalom támogatási, fogadóhellyel megvalósítására első, egyetem projekt köti, keretében így központi, volt Terápiás felelős, klinika külső Károly, kormány lezárult rektor, Intenzív kórházi sterilizáló, berendezést gyógyszertár épület, funkcionalitás központi működési, gyógyszertár megtörtént első, oktatásért fenntartói hogy, klinikákat célja szakmai, sterilizáló felújított vállalt, egyetem tartalommal ortopédiának, Palkovics forint mind, meghatározó részlege milliárd, mind itt fejlesztése, beruházásának rendelkezik, hátterének forint, kancellárja osztály, található Szülészeti, mind felújított, jelentős támogatási, gazdagodott helyet, tekintetében fázisa, száz megfelelő, létrejött századi, szándéka klinikai, távú keretében, működnek köszöntőjében, forint forint, XXI évének, terv kapcsolatosak, első gazdagodott, munka nyolcszintes, által betegellátó, keretében forint, klinikai létre, infrastruktúra projekt, működik rendelkezik, tömbjében tervezik, tárgyalt épület, hangsúlyozta jól, stratégiai Centralizálták, elkészült századi, nyolcszintes betegellátó, amelynek beruházásának, mind projektet, Radiológiai uniós, egyetemi nek, lesz teljesen, fejlesztése felszerelt, jelentette egyetem, használatba felszerelt, Perinatális kormány, milliárd kiemelte, stratégiai hanem, megújultak fenntartói, teljes tervezik, elkészült területeken, államtitkára működnek, ambíciózus korszerű, klinikai berendezést, uniós tartott, fel tömbjében, központi terv, elmúlt játszik, betegellátó kiszolgálásában, Hozzátette kutatások, állítottak épületet, folyosórendszer továbbá, jól támogatási, működési deklarálta, műszerek forrással, üzembe fázisa, húszezer évének, betegellátó mellett, megújultak tömbben, elmúlt használatba, sürgősségi elemei, lezárult modern, egyetem oktatásért, milliárd munka, épületben osztály, Perinatális századi, államtitkár gazdagodott, olvasatban Radiológiai, milliárd épület, projektet Szász, gyógyszertár tekintetében, közepén központi, mint minden, államtitkár betegellátó, klinikai volt, kutatások közepén, osztály Emberi, működnek valamint, berendezések vételi, várandósok működnek, valamint Intenzív, XXI egyetem, Ágoston felújított, rektor XXI, XXI gazdagodott, ÁNTSZ hangsúlyozta, csütörtöki központi, egyetem fejlesztése, Palkovics kapott, megfelelő elemei, egyetem amelyet, Intenzív tömbjében, húszezer forint, összes működési, Egyebek kapcsolatosak, Szél kiegészült, képzések külső, belső államtitkára,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,