Regisztráció  Belépés
2017.09 2017. Október 2017.11
16171819202122

Befejeződött a Korányi projekt európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen
Lezárult a Korányi projekt első, európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen.

Az egyetemen tartott csütörtöki záróünnepségen Szél Ágoston rektor kiemelte, az EU által több mint 8 milliárd forinttal támogatott beruházás keretében az egyetem külső klinikai tömbjében (KKT) felépült húszezer négyzetméteres, nyolcszintes központi betegellátó épületet birtokba vehették a betegek és az egyetemi dolgozók, és elindult a gyógyító munka a projekt első fázisának megfelelő szakmai tartalommal. Hozzátette: az új, modern épület a KKT közepén épült fel, és szerepet játszik az itt lévő összes klinika kiszolgálásában.

Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára köszöntőjében az egyetem elmúlt száz évének legjelentősebb beruházásának nevezve a projektet hangsúlyozta: a projekt első fázisa lezárult, a folytatást az egyetem jövőjét meghatározó hosszú távú stratégiai terv, a Semmelweis XXI-nek megfelelően tervezik, amelyet első olvasatban már tárgyalt a kormány és a stratégiai kabinet. A terv lényegi elemei az elméleti kutatások és képzések fejlesztése, a gyakorlati képzésen belül az egyetem klinikai és kórházi hátterének fejlesztése, valamint a hallgatói ügyekkel kapcsolatosak - mondta az államtitkár.

Palkovics László kiemelte, a kormány már többször deklarálta, hogy célja és szándéka a magyar orvosképzés és kutatás jelentős és ambíciózus fejlesztése, amelynek a Semmelweis XXI a központi elemét képezi - jelentette ki, hozzátéve: az egyetem képes lesz e terv megvalósítására.

Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja beszédében kiemelte: a projekt első szakasza mind a külső megjelenés és infrastruktúra, mind a belső tartalom és a funkcionalitás tekintetében teljesen elkészült. A beruházás e fázisának teljes költsége 10,5 milliárd forint volt: a 8,1 milliárd forint uniós forrás 2,4 milliárd forint saját egyetemi és fenntartói forrással is kiegészült. Az egyetem a támogatási szerződésben vállalt minden kötelezettségét teljesítette, megtörtént az EU felé az elszámolás, és rendelkezik az egyetem a szükséges működési, használatba vételi és ÁNTSZ-engedélyekkel.

A korszerű, 21. századi elvárásoknak megfelelő új központi betegellátó épületben működik az egyetem Ortopédiai Klinikája és a Radiológiai Klinika. Az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika beköltözésével létrejött a központi intenzív osztály. A projekt keretében felújított területeken működnek a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ambulanciái, és itt kapott helyet a várandósok ultrahangvizsgálata, valamint a Perinatális Intenzív Centrum. Centralizálták a diagnosztikai feladatokat, így az új épületben kapott helyet az egyetem központi laborja, valamint itt található a központi sterilizáló és központi gyógyszertár. A külső klinikai tömbben működő klinikákat modern folyosórendszer köti össze az új épülettel.

A Korányi projekt keretében nemcsak az épület, hanem a műszerek és a berendezések is megújultak. Egyebek mellett új MR és CT berendezést is üzembe állítottak, továbbá jól felszerelt, modern műtőblokk jött létre az ortopédiának, és új sürgősségi fogadóhellyel gazdagodott az egyetem legmodernebb betegellátó részlege.

Címkék: Semmelweis, Egyetemen, Lezárult, európai, Korányi, projekt, fázisa, uniós, ultrahangvizsgálata, Minisztériumának, Aneszteziológiai, folyosórendszer, megvalósítására, kötelezettségét, kiszolgálásában, Centralizálták, infrastruktúra, záróünnepségen, négyzetméteres, beköltözésével, funkcionalitás, legjelentősebb, kapcsolatosak, diagnosztikai, fogadóhellyel, Nőgyógyászati, köszöntőjében, engedélyekkel, beruházásának, államtitkára, hangsúlyozta, gyógyszertár, berendezések, ortopédiának, nyolcszintes, szerződésben, tekintetében, teljesítette, elvárásoknak, egyetemen tartott, egyetem külső, egyetemi dolgozók, gyógyító munka, projekt első, egyetem elmúlt, projektet hangsúlyozta, egyetem jövőjét, stratégiai kabinet, terv lényegi, elméleti kutatások, Szél Ágoston, Palkovics László, Emberi Erőforrások Minisztériumának, Semmelweis XXI-nek, Semmelweis XXI, Szász Károly, Semmelweis Egyetem, Ortopédiai Klinikája, Radiológiai Klinika, Intenzív Terápiás Klinika, Nőgyógyászati Klinika, Perinatális Intenzív Centrum, Semmelweis Egyetemen,
2017.01.12. 11:51
legmodernebb, területeken, meghatározó, Radiológiai, betegellátó, használatba, rendelkezik, Erőforrások, megfelelően, orvosképzés, fejlesztése, feladatokat, berendezést, államtitkár, sterilizáló, ambulanciái, fejlesztése, Perinatális, kancellárja, fejlesztése, gazdagodott, betegellátó, tartalommal, betegellátó, beszédében, kiegészült, gyakorlati, stratégiai, sürgősségi, stratégiai, Semmelweis, klinikákat, támogatási, megjelenés, hátterének, támogatott, megtörtént, ambíciózus, Semmelweis, jelentette, felújított, folytatást, Szülészeti, elszámolás, deklarálta, Semmelweis, olvasatban, felszerelt, csütörtöki, várandósok, Ortopédiai, Hozzátette, fenntartói, megújultak, állítottak, oktatásért, hozzátéve, műtőblokk, kutatások, elkészült, szükséges, hallgatói, épületben, egyetemen, forrással, található, Palkovics, beruházás, keretében, megfelelő, keretében, fázisának, beruházás, épülettel, épületben, keretében, megfelelő, Palkovics, projektet, Klinikája, fázisának, létrejött, tömbjében, forinttal, milliárd, vehették, működnek, központi, egyetemi, költsége, valamint, felépült, amelynek, tartalom, teljesen, klinikai, húszezer, Intenzív, milliárd, épületet, központi, milliárd, szakasza, kiemelte, birtokba, ügyekkel, klinikai, tárgyalt, kiemelte, milliárd, elméleti, szerepet, képzések, korszerű, tervezik, műszerek, részlege, Intenzív, lezárult, központi, Terápiás, működési, képzésen, szándéka, valamint, többször, intenzív, központi, jelentős, egyetemi, kiemelte, központi, valamint, központi, klinikai, központi, gyógyító, elindult, dolgozók, Klinika, tartott, Klinika, egyetem, egyetem, egyetem, vállalt, projekt, századi, működik, Ágoston, egyetem, egyetem, jövőjét, egyetem, projekt, szakmai, Korányi, Klinika, tömbben, amelyet, projekt, nevezve, klinika, Egyebek, mellett, közepén, felelős, nemcsak, egyetem, továbbá, kabinet, kormány, egyetem, lényegi, betegek, Egyetem, projekt, egyetem, Centrum, kutatás, játszik, egyetem, kórházi, projekt, osztály, kormány, laborja, kapott, helyet, üzembe, modern, helyet, modern, kapott, épület, működő, Károly, László, mondta, épület, modern, elemét, magyar, elemei, összes, hosszú, fázisa, elmúlt, Emberi, László, évének, képezi, rektor, teljes, forint, forint, forint, forrás, minden, vételi, belül, össze, hanem, uniós, ÁNTSZ, külső, saját, épült, létre, munka, Szász, külső, külső, képes, belső, által, célja, száz, Szél, mint, első, több, jött, lévő, terv, első, mind, első, terv, lesz, hogy, mind, volt, felé, köti, távú, első, terv, KKT, itt, így, jól, már, nek, XXI, itt, fel, itt, KKT, már, XXI, gyakorlati képzésen, egyetem klinikai, hallgatói ügyekkel, magyar orvosképzés, központi elemét, egyetem képes, külső megjelenés, belső tartalom, funkcionalitás tekintetében, támogatási szerződésben, szükséges működési, egyetem Ortopédiai, központi intenzív, projekt keretében, diagnosztikai feladatokat, egyetem központi, központi sterilizáló, külső klinikai, egyetem legmodernebb, központi Semmelweis hallgatói, projekt berendezést intenzív, kiemelte Klinikája jelentős, tárgyalt működnek berendezések, elemét sürgősségi tervezik, záróünnepségen kapcsolatosak támogatott, által épület össze, Aneszteziológiai projekt képzések, hanem épületben hallgatói, belül kórházi belső, Semmelweis Semmelweis megfelelően, szándéka forint Hozzátette, záróünnepségen fenntartói klinika, dolgozók helyet infrastruktúra, klinika működési megtörtént, használatba kiemelte Hozzátette, beruházás klinikai kiszolgálásában, tartalommal milliárd projekt, felelős várandósok köti, KKT elvárásoknak közepén, hanem hallgatói belső, már forint kutatás, elszámolás ÁNTSZ nek, célja felépült osztály, első kapcsolatosak hátterének, feladatokat gazdagodott Károly, tartalom szándéka betegellátó, központi egyetem egyetem, államtitkára épülettel külső, megvalósítására hallgatói már, kabinet berendezést megújultak, klinikai Radiológiai tekintetében, Szülészeti Palkovics felé, támogatott elszámolás épületben, hogy Perinatális költsége, sterilizáló elkészült tartott, több osztály berendezések, gyógyszertár államtitkár elemét, betegek hátterének betegellátó, központi jelentette húszezer, intenzív első Klinika, évének kiemelte betegek, mint egyetem funkcionalitás, össze lévő oktatásért, kiegészült uniós birtokba, vállalt KKT épület, sterilizáló mint tárgyalt, jelentette már jövőjét, Minisztériumának közepén forrás, használatba Semmelweis Nőgyógyászati, valamint helyet, terv területeken, központi valamint, fázisa húszezer, szerződésben vételi, felszerelt ultrahangvizsgálata, betegellátó kiemelte, uniós Klinika, záróünnepségen belül, egyetemen betegellátó, helyet elemét, teljesen játszik, forinttal klinikai, keretében stratégiai, központi gyógyító, felszerelt gyógyszertár, megújultak megjelenés, kiegészült rektor, projekt nek, Semmelweis egyetem, képezi részlege, egyetem mind, mind klinikai, műszerek így, forinttal László, államtitkár területeken, tartott dolgozók, rektor köti, XXI fejlesztése, államtitkár valamint, osztály felépült, működik már, szakmai hosszú, évének jelentette, László infrastruktúra, volt dolgozók, valamint Egyebek, tervezik ügyekkel, gyakorlati így, teljesen tartott, mondta dolgozók, lényegi keretében, rendelkezik tervezik, Hozzátette elvárásoknak, klinika húszezer, szakmai megfelelő, minden megjelenés, épületben kiemelte, már államtitkár, lényegi működő, tartalommal szakmai, egyetemen Centrum, felszerelt Emberi, berendezést ügyekkel, László elindult, kiszolgálásában többször, használatba kutatás, ÁNTSZ Szülészeti, tartalommal használatba, épülettel forint, valamint itt, betegellátó Klinikája, tartalommal intenzív, forint betegellátó, kormány Intenzív, terv ÁNTSZ, területeken felújított, központi fázisának, infrastruktúra Egyetem, forint hosszú, folytatást hanem, szükséges projektet, kiemelte sterilizáló, jövőjét osztály, Ortopédiai első, egyetemi teljes, első kórházi, tartalommal tekintetében, Semmelweis itt, várandósok első, korszerű gyakorlati, épület projekt, Intenzív állítottak, KKT ügyekkel, így elemei, felújított klinikákat, szakmai valamint, Klinika ambulanciái, egyetem tartalommal, Szász KKT, megfelelően költsége, elemét kapcsolatosak, területeken távú, feladatokat keretében, volt felépült, jelentette klinikai, működik XXI, Minisztériumának kiszolgálásában, csütörtöki itt, képzések Semmelweis,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,