Regisztráció  Belépés
2017.12 2018. Január 2018.02
15161718192021

Befejeződött a Korányi projekt európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen
Lezárult a Korányi projekt első, európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen.

Az egyetemen tartott csütörtöki záróünnepségen Szél Ágoston rektor kiemelte, az EU által több mint 8 milliárd forinttal támogatott beruházás keretében az egyetem külső klinikai tömbjében (KKT) felépült húszezer négyzetméteres, nyolcszintes központi betegellátó épületet birtokba vehették a betegek és az egyetemi dolgozók, és elindult a gyógyító munka a projekt első fázisának megfelelő szakmai tartalommal. Hozzátette: az új, modern épület a KKT közepén épült fel, és szerepet játszik az itt lévő összes klinika kiszolgálásában.

Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára köszöntőjében az egyetem elmúlt száz évének legjelentősebb beruházásának nevezve a projektet hangsúlyozta: a projekt első fázisa lezárult, a folytatást az egyetem jövőjét meghatározó hosszú távú stratégiai terv, a Semmelweis XXI-nek megfelelően tervezik, amelyet első olvasatban már tárgyalt a kormány és a stratégiai kabinet. A terv lényegi elemei az elméleti kutatások és képzések fejlesztése, a gyakorlati képzésen belül az egyetem klinikai és kórházi hátterének fejlesztése, valamint a hallgatói ügyekkel kapcsolatosak - mondta az államtitkár.

Palkovics László kiemelte, a kormány már többször deklarálta, hogy célja és szándéka a magyar orvosképzés és kutatás jelentős és ambíciózus fejlesztése, amelynek a Semmelweis XXI a központi elemét képezi - jelentette ki, hozzátéve: az egyetem képes lesz e terv megvalósítására.

Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja beszédében kiemelte: a projekt első szakasza mind a külső megjelenés és infrastruktúra, mind a belső tartalom és a funkcionalitás tekintetében teljesen elkészült. A beruházás e fázisának teljes költsége 10,5 milliárd forint volt: a 8,1 milliárd forint uniós forrás 2,4 milliárd forint saját egyetemi és fenntartói forrással is kiegészült. Az egyetem a támogatási szerződésben vállalt minden kötelezettségét teljesítette, megtörtént az EU felé az elszámolás, és rendelkezik az egyetem a szükséges működési, használatba vételi és ÁNTSZ-engedélyekkel.

A korszerű, 21. századi elvárásoknak megfelelő új központi betegellátó épületben működik az egyetem Ortopédiai Klinikája és a Radiológiai Klinika. Az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika beköltözésével létrejött a központi intenzív osztály. A projekt keretében felújított területeken működnek a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ambulanciái, és itt kapott helyet a várandósok ultrahangvizsgálata, valamint a Perinatális Intenzív Centrum. Centralizálták a diagnosztikai feladatokat, így az új épületben kapott helyet az egyetem központi laborja, valamint itt található a központi sterilizáló és központi gyógyszertár. A külső klinikai tömbben működő klinikákat modern folyosórendszer köti össze az új épülettel.

A Korányi projekt keretében nemcsak az épület, hanem a műszerek és a berendezések is megújultak. Egyebek mellett új MR és CT berendezést is üzembe állítottak, továbbá jól felszerelt, modern műtőblokk jött létre az ortopédiának, és új sürgősségi fogadóhellyel gazdagodott az egyetem legmodernebb betegellátó részlege.

Címkék: Semmelweis, Egyetemen, Lezárult, európai, Korányi, projekt, fázisa, uniós, ultrahangvizsgálata, Minisztériumának, Aneszteziológiai, folyosórendszer, megvalósítására, kötelezettségét, kiszolgálásában, Centralizálták, infrastruktúra, záróünnepségen, négyzetméteres, beköltözésével, funkcionalitás, legjelentősebb, kapcsolatosak, diagnosztikai, fogadóhellyel, Nőgyógyászati, köszöntőjében, engedélyekkel, beruházásának, államtitkára, hangsúlyozta, gyógyszertár, berendezések, ortopédiának, nyolcszintes, szerződésben, tekintetében, teljesítette, elvárásoknak, egyetemen tartott, egyetem külső, egyetemi dolgozók, gyógyító munka, projekt első, egyetem elmúlt, projektet hangsúlyozta, egyetem jövőjét, stratégiai kabinet, terv lényegi, elméleti kutatások, Szél Ágoston, Palkovics László, Emberi Erőforrások Minisztériumának, Semmelweis XXI-nek, Semmelweis XXI, Szász Károly, Semmelweis Egyetem, Ortopédiai Klinikája, Radiológiai Klinika, Intenzív Terápiás Klinika, Nőgyógyászati Klinika, Perinatális Intenzív Centrum, Semmelweis Egyetemen,
2017.01.12. 11:51
legmodernebb, területeken, meghatározó, Radiológiai, betegellátó, használatba, rendelkezik, Erőforrások, megfelelően, orvosképzés, fejlesztése, feladatokat, berendezést, államtitkár, sterilizáló, ambulanciái, fejlesztése, Perinatális, kancellárja, fejlesztése, gazdagodott, betegellátó, tartalommal, betegellátó, beszédében, kiegészült, gyakorlati, stratégiai, sürgősségi, stratégiai, Semmelweis, klinikákat, támogatási, megjelenés, hátterének, támogatott, megtörtént, ambíciózus, Semmelweis, jelentette, felújított, folytatást, Szülészeti, elszámolás, deklarálta, Semmelweis, olvasatban, felszerelt, csütörtöki, várandósok, Ortopédiai, Hozzátette, fenntartói, megújultak, állítottak, oktatásért, hozzátéve, műtőblokk, kutatások, elkészült, szükséges, hallgatói, épületben, egyetemen, forrással, található, Palkovics, beruházás, keretében, megfelelő, keretében, fázisának, beruházás, épülettel, épületben, keretében, megfelelő, Palkovics, projektet, Klinikája, fázisának, létrejött, tömbjében, forinttal, milliárd, vehették, működnek, központi, egyetemi, költsége, valamint, felépült, amelynek, tartalom, teljesen, klinikai, húszezer, Intenzív, milliárd, épületet, központi, milliárd, szakasza, kiemelte, birtokba, ügyekkel, klinikai, tárgyalt, kiemelte, milliárd, elméleti, szerepet, képzések, korszerű, tervezik, műszerek, részlege, Intenzív, lezárult, központi, Terápiás, működési, képzésen, szándéka, valamint, többször, intenzív, központi, jelentős, egyetemi, kiemelte, központi, valamint, központi, klinikai, központi, gyógyító, elindult, dolgozók, Klinika, tartott, Klinika, egyetem, egyetem, egyetem, vállalt, projekt, századi, működik, Ágoston, egyetem, egyetem, jövőjét, egyetem, projekt, szakmai, Korányi, Klinika, tömbben, amelyet, projekt, nevezve, klinika, Egyebek, mellett, közepén, felelős, nemcsak, egyetem, továbbá, kabinet, kormány, egyetem, lényegi, betegek, Egyetem, projekt, egyetem, Centrum, kutatás, játszik, egyetem, kórházi, projekt, osztály, kormány, laborja, kapott, helyet, üzembe, modern, helyet, modern, kapott, épület, működő, Károly, László, mondta, épület, modern, elemét, magyar, elemei, összes, hosszú, fázisa, elmúlt, Emberi, László, évének, képezi, rektor, teljes, forint, forint, forint, forrás, minden, vételi, belül, össze, hanem, uniós, ÁNTSZ, külső, saját, épült, létre, munka, Szász, külső, külső, képes, belső, által, célja, száz, Szél, mint, első, több, jött, lévő, terv, első, mind, első, terv, lesz, hogy, mind, volt, felé, köti, távú, első, terv, KKT, itt, így, jól, már, nek, XXI, itt, fel, itt, KKT, már, XXI, gyakorlati képzésen, egyetem klinikai, hallgatói ügyekkel, magyar orvosképzés, központi elemét, egyetem képes, külső megjelenés, belső tartalom, funkcionalitás tekintetében, támogatási szerződésben, szükséges működési, egyetem Ortopédiai, központi intenzív, projekt keretében, diagnosztikai feladatokat, egyetem központi, központi sterilizáló, külső klinikai, egyetem legmodernebb, uniós szándéka nek, legjelentősebb milliárd épületben, ultrahangvizsgálata hátterének Hozzátette, felszerelt betegek Intenzív, mondta egyetem forinttal, tekintetében forrással forint, továbbá birtokba berendezések, Egyebek ambulanciái terv, modern projekt munka, államtitkár első klinikai, beruházás Emberi köszöntőjében, elkészült hanem központi, jövőjét uniós kormány, által legmodernebb egyetemi, létrejött munka jól, Károly KKT oktatásért, Klinika Korányi helyet, közepén csütörtöki száz, egyetem záróünnepségen egyetem, elméleti tartalommal egyetemi, megvalósítására működési Palkovics, gyógyszertár képezi kancellárja, egyetem tartalom Aneszteziológiai, műtőblokk kutatások meghatározó, projekt kormány nek, nemcsak húszezer hogy, köti már gyógyító, betegek Egyebek forint, Klinika deklarálta külső, államtitkár kormány infrastruktúra, lényegi modern egyetemi, ultrahangvizsgálata teljes keretében, fejlesztése működnek működő, betegellátó betegek legjelentősebb, oktatásért fázisának osztály, csütörtöki Centralizálták fejlesztése, sürgősségi jól orvosképzés, működő közepén összes, tartott támogatott infrastruktúra, klinikai Klinikája épület, kiemelte funkcionalitás tervezik, XXI legjelentősebb műtőblokk, egyetemen támogatási betegek, köszöntőjében vehették Palkovics, területeken kormány üzembe, forrás mind Károly, itt megfelelően kapott, tekintetében által létrejött, külső ügyekkel működik, több külső KKT, mellett forrással, ultrahangvizsgálata megfelelően, kutatások legjelentősebb, húszezer jövőjét, olvasatban elvárásoknak, kormány klinika, kiemelte elemei, egyetemen gyakorlati, Ágoston elszámolás, köti elindult, forinttal kormány, felelős csütörtöki, funkcionalitás központi, osztály nevezve, Intenzív vállalt, működik hangsúlyozta, több Ágoston, Semmelweis sürgősségi, Egyebek tömbben, rektor első, üzembe képzések, központi gyakorlati, Semmelweis külső, milliárd saját, teljesítette keretében, tartalom képzések, XXI engedélyekkel, helyet funkcionalitás, projekt ügyekkel, lényegi megvalósítására, beköltözésével Hozzátette, szerződésben felé, külső műtőblokk, fejlesztése szándéka, első köti, tartalom közepén, húszezer távú, uniós egyetem, évének ambíciózus, központi mint, gyógyító volt, létrejött gyógyító, ultrahangvizsgálata meghatározó, működik századi, dolgozók Hozzátette, jövőjét egyetem, központi kutatás, valamint teljesen, KKT betegek, lesz terv, tömbben fázisának, dolgozók kapcsolatosak, hozzátéve valamint, laborja nyolcszintes, amelyet elszámolás, itt beszédében, beszédében megfelelő, helyet kiegészült, milliárd megfelelő, elemei infrastruktúra, jövőjét milliárd, amelyet ambulanciái, berendezések gazdagodott, tartott államtitkára, saját központi, fel korszerű, össze központi, központi Erőforrások, távú elszámolás, megjelenés egyetem, lezárult sürgősségi, épület betegek, központi Terápiás, Szász kötelezettségét, össze Egyebek, legjelentősebb szakasza, infrastruktúra egyetem, működik területeken, ÁNTSZ kancellárja, betegellátó kutatás, egyetem kancellárja, tartalommal központi, kórházi egyetem, Klinika nemcsak, első össze, felújított kiemelte, négyzetméteres ultrahangvizsgálata, Erőforrások vállalt, Terápiás KKT, egyetem fázisának, projekt mellett, összes továbbá, Palkovics tömbjében, elemét fejlesztése, központi távú, Szász stratégiai, meghatározó funkcionalitás, kutatás forint, épület Palkovics, korszerű kutatás,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,