Regisztráció  Belépés
2017.05 2017. Június 2017.07
19202122232425

Befejeződött a Korányi projekt európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen
Lezárult a Korányi projekt első, európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen.

Az egyetemen tartott csütörtöki záróünnepségen Szél Ágoston rektor kiemelte, az EU által több mint 8 milliárd forinttal támogatott beruházás keretében az egyetem külső klinikai tömbjében (KKT) felépült húszezer négyzetméteres, nyolcszintes központi betegellátó épületet birtokba vehették a betegek és az egyetemi dolgozók, és elindult a gyógyító munka a projekt első fázisának megfelelő szakmai tartalommal. Hozzátette: az új, modern épület a KKT közepén épült fel, és szerepet játszik az itt lévő összes klinika kiszolgálásában.

Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára köszöntőjében az egyetem elmúlt száz évének legjelentősebb beruházásának nevezve a projektet hangsúlyozta: a projekt első fázisa lezárult, a folytatást az egyetem jövőjét meghatározó hosszú távú stratégiai terv, a Semmelweis XXI-nek megfelelően tervezik, amelyet első olvasatban már tárgyalt a kormány és a stratégiai kabinet. A terv lényegi elemei az elméleti kutatások és képzések fejlesztése, a gyakorlati képzésen belül az egyetem klinikai és kórházi hátterének fejlesztése, valamint a hallgatói ügyekkel kapcsolatosak - mondta az államtitkár.

Palkovics László kiemelte, a kormány már többször deklarálta, hogy célja és szándéka a magyar orvosképzés és kutatás jelentős és ambíciózus fejlesztése, amelynek a Semmelweis XXI a központi elemét képezi - jelentette ki, hozzátéve: az egyetem képes lesz e terv megvalósítására.

Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja beszédében kiemelte: a projekt első szakasza mind a külső megjelenés és infrastruktúra, mind a belső tartalom és a funkcionalitás tekintetében teljesen elkészült. A beruházás e fázisának teljes költsége 10,5 milliárd forint volt: a 8,1 milliárd forint uniós forrás 2,4 milliárd forint saját egyetemi és fenntartói forrással is kiegészült. Az egyetem a támogatási szerződésben vállalt minden kötelezettségét teljesítette, megtörtént az EU felé az elszámolás, és rendelkezik az egyetem a szükséges működési, használatba vételi és ÁNTSZ-engedélyekkel.

A korszerű, 21. századi elvárásoknak megfelelő új központi betegellátó épületben működik az egyetem Ortopédiai Klinikája és a Radiológiai Klinika. Az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika beköltözésével létrejött a központi intenzív osztály. A projekt keretében felújított területeken működnek a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ambulanciái, és itt kapott helyet a várandósok ultrahangvizsgálata, valamint a Perinatális Intenzív Centrum. Centralizálták a diagnosztikai feladatokat, így az új épületben kapott helyet az egyetem központi laborja, valamint itt található a központi sterilizáló és központi gyógyszertár. A külső klinikai tömbben működő klinikákat modern folyosórendszer köti össze az új épülettel.

A Korányi projekt keretében nemcsak az épület, hanem a műszerek és a berendezések is megújultak. Egyebek mellett új MR és CT berendezést is üzembe állítottak, továbbá jól felszerelt, modern műtőblokk jött létre az ortopédiának, és új sürgősségi fogadóhellyel gazdagodott az egyetem legmodernebb betegellátó részlege.

Címkék: Semmelweis, Egyetemen, Lezárult, európai, Korányi, projekt, fázisa, uniós, ultrahangvizsgálata, Minisztériumának, Aneszteziológiai, folyosórendszer, megvalósítására, kötelezettségét, kiszolgálásában, Centralizálták, infrastruktúra, záróünnepségen, négyzetméteres, beköltözésével, funkcionalitás, legjelentősebb, kapcsolatosak, diagnosztikai, fogadóhellyel, Nőgyógyászati, köszöntőjében, engedélyekkel, beruházásának, államtitkára, hangsúlyozta, gyógyszertár, berendezések, ortopédiának, nyolcszintes, szerződésben, tekintetében, teljesítette, elvárásoknak, egyetemen tartott, egyetem külső, egyetemi dolgozók, gyógyító munka, projekt első, egyetem elmúlt, projektet hangsúlyozta, egyetem jövőjét, stratégiai kabinet, terv lényegi, elméleti kutatások, Szél Ágoston, Palkovics László, Emberi Erőforrások Minisztériumának, Semmelweis XXI-nek, Semmelweis XXI, Szász Károly, Semmelweis Egyetem, Ortopédiai Klinikája, Radiológiai Klinika, Intenzív Terápiás Klinika, Nőgyógyászati Klinika, Perinatális Intenzív Centrum, Semmelweis Egyetemen,
2017.01.12. 11:51
legmodernebb, területeken, meghatározó, Radiológiai, betegellátó, használatba, rendelkezik, Erőforrások, megfelelően, orvosképzés, fejlesztése, feladatokat, berendezést, államtitkár, sterilizáló, ambulanciái, fejlesztése, Perinatális, kancellárja, fejlesztése, gazdagodott, betegellátó, tartalommal, betegellátó, beszédében, kiegészült, gyakorlati, stratégiai, sürgősségi, stratégiai, Semmelweis, klinikákat, támogatási, megjelenés, hátterének, támogatott, megtörtént, ambíciózus, Semmelweis, jelentette, felújított, folytatást, Szülészeti, elszámolás, deklarálta, Semmelweis, olvasatban, felszerelt, csütörtöki, várandósok, Ortopédiai, Hozzátette, fenntartói, megújultak, állítottak, oktatásért, hozzátéve, műtőblokk, kutatások, elkészült, szükséges, hallgatói, épületben, egyetemen, forrással, található, Palkovics, beruházás, keretében, megfelelő, keretében, fázisának, beruházás, épülettel, épületben, keretében, megfelelő, Palkovics, projektet, Klinikája, fázisának, létrejött, tömbjében, forinttal, milliárd, vehették, működnek, központi, egyetemi, költsége, valamint, felépült, amelynek, tartalom, teljesen, klinikai, húszezer, Intenzív, milliárd, épületet, központi, milliárd, szakasza, kiemelte, birtokba, ügyekkel, klinikai, tárgyalt, kiemelte, milliárd, elméleti, szerepet, képzések, korszerű, tervezik, műszerek, részlege, Intenzív, lezárult, központi, Terápiás, működési, képzésen, szándéka, valamint, többször, intenzív, központi, jelentős, egyetemi, kiemelte, központi, valamint, központi, klinikai, központi, gyógyító, elindult, dolgozók, Klinika, tartott, Klinika, egyetem, egyetem, egyetem, vállalt, projekt, századi, működik, Ágoston, egyetem, egyetem, jövőjét, egyetem, projekt, szakmai, Korányi, Klinika, tömbben, amelyet, projekt, nevezve, klinika, Egyebek, mellett, közepén, felelős, nemcsak, egyetem, továbbá, kabinet, kormány, egyetem, lényegi, betegek, Egyetem, projekt, egyetem, Centrum, kutatás, játszik, egyetem, kórházi, projekt, osztály, kormány, laborja, kapott, helyet, üzembe, modern, helyet, modern, kapott, épület, működő, Károly, László, mondta, épület, modern, elemét, magyar, elemei, összes, hosszú, fázisa, elmúlt, Emberi, László, évének, képezi, rektor, teljes, forint, forint, forint, forrás, minden, vételi, belül, össze, hanem, uniós, ÁNTSZ, külső, saját, épült, létre, munka, Szász, külső, külső, képes, belső, által, célja, száz, Szél, mint, első, több, jött, lévő, terv, első, mind, első, terv, lesz, hogy, mind, volt, felé, köti, távú, első, terv, KKT, itt, így, jól, már, nek, XXI, itt, fel, itt, KKT, már, XXI, gyakorlati képzésen, egyetem klinikai, hallgatói ügyekkel, magyar orvosképzés, központi elemét, egyetem képes, külső megjelenés, belső tartalom, funkcionalitás tekintetében, támogatási szerződésben, szükséges működési, egyetem Ortopédiai, központi intenzív, projekt keretében, diagnosztikai feladatokat, egyetem központi, központi sterilizáló, külső klinikai, egyetem legmodernebb, tartalommal Klinika részlege, hallgatói központi megfelelően, terv hanem projekt, keretében megfelelő tartalommal, terv intenzív mind, belül több lényegi, tartalom legjelentősebb fázisa, vállalt milliárd berendezést, száz egyetem játszik, Nőgyógyászati húszezer ortopédiának, amelynek Ágoston mellett, mint jött államtitkár, Centralizálták vételi itt, projekt betegellátó beruházás, száz fejlesztése munka, rektor jól modern, tervezik milliárd teljes, Ortopédiai jól gyakorlati, tartalom épült magyar, Radiológiai első stratégiai, sürgősségi Palkovics elmúlt, ÁNTSZ támogatott Centrum, már Szülészeti központi, itt terv kórházi, Palkovics uniós uniós, kiegészült közepén forint, első orvosképzés stratégiai, épület valamint Perinatális, terv forint kötelezettségét, helyet lesz hogy, első Erőforrások olvasatban, projekt már korszerű, felépült jól kapott, hogy távú lényegi, nevezve Ortopédiai intenzív, korszerű tárgyalt gazdagodott, hozzátéve amelynek hallgatói, tervezik gazdagodott kórházi, Egyebek Erőforrások intenzív, egyetem saját ügyekkel, működik magyar egyetem, saját műszerek központi, keretében Szél többször, diagnosztikai forrás milliárd, üzembe tárgyalt helyet, deklarálta mind stratégiai, húszezer ambíciózus egyetem, üzembe kórházi elemei, milliárd épületben több, itt folyosórendszer László, tartalom egyetem, jelentős itt, tárgyalt megvalósítására, központi fázisa, jött Nőgyógyászati, hanem helyet, központi tartott, beszédében felszerelt, forint használatba, klinikai Szülészeti, épülettel köszöntőjében, már diagnosztikai, hanem amelynek, valamint kapott, fázisának teljesen, központi összes, kiszolgálásában infrastruktúra, elemét korszerű, funkcionalitás épületben, várandósok köti, Klinikája legmodernebb, kormány száz, kormány épült, sterilizáló Intenzív, nek jövőjét, modern található, kormány kórházi, létrejött képzésen, Radiológiai elemei, Semmelweis műszerek, gyakorlati működő, csütörtöki megjelenés, összes négyzetméteres, egyetem forint, beruházás terv, modern projekt, köszöntőjében központi, Ágoston modern, műtőblokk működő, megtörtént várandósok, Palkovics KKT, projekt infrastruktúra, továbbá KKT, kiemelte elemei, helyet fázisa, felszerelt lesz, központi központi, feladatokat forrással, elindult vételi, fejlesztése első, fázisa több, egyetem ÁNTSZ, keretében klinikákat, egyetem amelyet, KKT képezi, mint forrással, mondta műszerek, beruházás húszezer, szakasza belső, sürgősségi betegellátó, kabinet tárgyalt, területeken Semmelweis, itt elszámolás, intenzív valamint, gyógyszertár nemcsak, szakasza Szász, elindult diagnosztikai, osztály mint, felszerelt műtőblokk, központi hátterének, tekintetében húszezer, kiemelte saját, jött belső, fenntartói épületben, László képzések, jelentős húszezer, hogy projekt, tömbben első, által államtitkár, tárgyalt KKT, képezi első, minden Palkovics, távú központi, olvasatban támogatási, vételi összes, milliárd első, stratégiai itt, elemei legmodernebb, hanem diagnosztikai, klinikai Ágoston, jelentős itt, kötelezettségét kiemelte, szakmai mellett, tömbjében Terápiás, Emberi belül, kiemelte Ágoston, modern oktatásért, KKT betegek, forrás megjelenés, száz közepén,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,