Regisztráció  Belépés
2016.12 2017. Január 2017.02
16171819202122

Befejeződött a Korányi projekt európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen
Lezárult a Korányi projekt első, európai uniós fázisa a Semmelweis Egyetemen.

Az egyetemen tartott csütörtöki záróünnepségen Szél Ágoston rektor kiemelte, az EU által több mint 8 milliárd forinttal támogatott beruházás keretében az egyetem külső klinikai tömbjében (KKT) felépült húszezer négyzetméteres, nyolcszintes központi betegellátó épületet birtokba vehették a betegek és az egyetemi dolgozók, és elindult a gyógyító munka a projekt első fázisának megfelelő szakmai tartalommal. Hozzátette: az új, modern épület a KKT közepén épült fel, és szerepet játszik az itt lévő összes klinika kiszolgálásában.

Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára köszöntőjében az egyetem elmúlt száz évének legjelentősebb beruházásának nevezve a projektet hangsúlyozta: a projekt első fázisa lezárult, a folytatást az egyetem jövőjét meghatározó hosszú távú stratégiai terv, a Semmelweis XXI-nek megfelelően tervezik, amelyet első olvasatban már tárgyalt a kormány és a stratégiai kabinet. A terv lényegi elemei az elméleti kutatások és képzések fejlesztése, a gyakorlati képzésen belül az egyetem klinikai és kórházi hátterének fejlesztése, valamint a hallgatói ügyekkel kapcsolatosak - mondta az államtitkár.

Palkovics László kiemelte, a kormány már többször deklarálta, hogy célja és szándéka a magyar orvosképzés és kutatás jelentős és ambíciózus fejlesztése, amelynek a Semmelweis XXI a központi elemét képezi - jelentette ki, hozzátéve: az egyetem képes lesz e terv megvalósítására.

Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja beszédében kiemelte: a projekt első szakasza mind a külső megjelenés és infrastruktúra, mind a belső tartalom és a funkcionalitás tekintetében teljesen elkészült. A beruházás e fázisának teljes költsége 10,5 milliárd forint volt: a 8,1 milliárd forint uniós forrás 2,4 milliárd forint saját egyetemi és fenntartói forrással is kiegészült. Az egyetem a támogatási szerződésben vállalt minden kötelezettségét teljesítette, megtörtént az EU felé az elszámolás, és rendelkezik az egyetem a szükséges működési, használatba vételi és ÁNTSZ-engedélyekkel.

A korszerű, 21. századi elvárásoknak megfelelő új központi betegellátó épületben működik az egyetem Ortopédiai Klinikája és a Radiológiai Klinika. Az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika beköltözésével létrejött a központi intenzív osztály. A projekt keretében felújított területeken működnek a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ambulanciái, és itt kapott helyet a várandósok ultrahangvizsgálata, valamint a Perinatális Intenzív Centrum. Centralizálták a diagnosztikai feladatokat, így az új épületben kapott helyet az egyetem központi laborja, valamint itt található a központi sterilizáló és központi gyógyszertár. A külső klinikai tömbben működő klinikákat modern folyosórendszer köti össze az új épülettel.

A Korányi projekt keretében nemcsak az épület, hanem a műszerek és a berendezések is megújultak. Egyebek mellett új MR és CT berendezést is üzembe állítottak, továbbá jól felszerelt, modern műtőblokk jött létre az ortopédiának, és új sürgősségi fogadóhellyel gazdagodott az egyetem legmodernebb betegellátó részlege.

Címkék: Semmelweis, Egyetemen, Lezárult, európai, Korányi, projekt, fázisa, uniós, ultrahangvizsgálata, Minisztériumának, Aneszteziológiai, folyosórendszer, megvalósítására, kötelezettségét, kiszolgálásában, Centralizálták, infrastruktúra, záróünnepségen, négyzetméteres, beköltözésével, funkcionalitás, legjelentősebb, kapcsolatosak, diagnosztikai, fogadóhellyel, Nőgyógyászati, köszöntőjében, engedélyekkel, beruházásának, államtitkára, hangsúlyozta, gyógyszertár, berendezések, ortopédiának, nyolcszintes, szerződésben, tekintetében, teljesítette, elvárásoknak, egyetemen tartott, egyetem külső, egyetemi dolgozók, gyógyító munka, projekt első, egyetem elmúlt, projektet hangsúlyozta, egyetem jövőjét, stratégiai kabinet, terv lényegi, elméleti kutatások, Szél Ágoston, Palkovics László, Emberi Erőforrások Minisztériumának, Semmelweis XXI-nek, Semmelweis XXI, Szász Károly, Semmelweis Egyetem, Ortopédiai Klinikája, Radiológiai Klinika, Intenzív Terápiás Klinika, Nőgyógyászati Klinika, Perinatális Intenzív Centrum, Semmelweis Egyetemen,
2017.01.12. 11:51
legmodernebb, területeken, meghatározó, Radiológiai, betegellátó, használatba, rendelkezik, Erőforrások, megfelelően, orvosképzés, fejlesztése, feladatokat, berendezést, államtitkár, sterilizáló, ambulanciái, fejlesztése, Perinatális, kancellárja, fejlesztése, gazdagodott, betegellátó, tartalommal, betegellátó, beszédében, kiegészült, gyakorlati, stratégiai, sürgősségi, stratégiai, Semmelweis, klinikákat, támogatási, megjelenés, hátterének, támogatott, megtörtént, ambíciózus, Semmelweis, jelentette, felújított, folytatást, Szülészeti, elszámolás, deklarálta, Semmelweis, olvasatban, felszerelt, csütörtöki, várandósok, Ortopédiai, Hozzátette, fenntartói, megújultak, állítottak, oktatásért, hozzátéve, műtőblokk, kutatások, elkészült, szükséges, hallgatói, épületben, egyetemen, forrással, található, Palkovics, beruházás, keretében, megfelelő, keretében, fázisának, beruházás, épülettel, épületben, keretében, megfelelő, Palkovics, projektet, Klinikája, fázisának, létrejött, tömbjében, forinttal, milliárd, vehették, működnek, központi, egyetemi, költsége, valamint, felépült, amelynek, tartalom, teljesen, klinikai, húszezer, Intenzív, milliárd, épületet, központi, milliárd, szakasza, kiemelte, birtokba, ügyekkel, klinikai, tárgyalt, kiemelte, milliárd, elméleti, szerepet, képzések, korszerű, tervezik, műszerek, részlege, Intenzív, lezárult, központi, Terápiás, működési, képzésen, szándéka, valamint, többször, intenzív, központi, jelentős, egyetemi, kiemelte, központi, valamint, központi, klinikai, központi, gyógyító, elindult, dolgozók, Klinika, tartott, Klinika, egyetem, egyetem, egyetem, vállalt, projekt, századi, működik, Ágoston, egyetem, egyetem, jövőjét, egyetem, projekt, szakmai, Korányi, Klinika, tömbben, amelyet, projekt, nevezve, klinika, Egyebek, mellett, közepén, felelős, nemcsak, egyetem, továbbá, kabinet, kormány, egyetem, lényegi, betegek, Egyetem, projekt, egyetem, Centrum, kutatás, játszik, egyetem, kórházi, projekt, osztály, kormány, laborja, kapott, helyet, üzembe, modern, helyet, modern, kapott, épület, működő, Károly, László, mondta, épület, modern, elemét, magyar, elemei, összes, hosszú, fázisa, elmúlt, Emberi, László, évének, képezi, rektor, teljes, forint, forint, forint, forrás, minden, vételi, belül, össze, hanem, uniós, ÁNTSZ, külső, saját, épült, létre, munka, Szász, külső, külső, képes, belső, által, célja, száz, Szél, mint, első, több, jött, lévő, terv, első, mind, első, terv, lesz, hogy, mind, volt, felé, köti, távú, első, terv, KKT, itt, így, jól, már, nek, XXI, itt, fel, itt, KKT, már, XXI, gyakorlati képzésen, egyetem klinikai, hallgatói ügyekkel, magyar orvosképzés, központi elemét, egyetem képes, külső megjelenés, belső tartalom, funkcionalitás tekintetében, támogatási szerződésben, szükséges működési, egyetem Ortopédiai, központi intenzív, projekt keretében, diagnosztikai feladatokat, egyetem központi, központi sterilizáló, külső klinikai, egyetem legmodernebb, már terv támogatási, fejlesztése költsége terv, Semmelweis kormány kormány, fel Intenzív tartalommal, első klinikai teljes, tekintetében felépült rektor, évének műtőblokk lényegi, területeken egyetemi kapcsolatosak, Egyetem részlege beruházás, egyetemi fázisa berendezést, engedélyekkel mondta államtitkára, fenntartói első elméleti, gyakorlati használatba kiegészült, létre területeken betegek, beköltözésével Aneszteziológiai teljesítette, ÁNTSZ elvárásoknak működési, közepén első László, keretében Aneszteziológiai beruházás, forinttal egyetem forint, laborja támogatott egyetem, Szász oktatásért Palkovics, mind dolgozók fenntartói, felépült működő egyetemi, századi egyetem működési, Ortopédiai mellett szándéka, fázisának Intenzív egyetem, külső berendezést szándéka, kabinet képzések többször, már saját támogatási, teljes Klinika milliárd, tartalom milliárd osztály, elemét létrejött fenntartói, kapcsolatosak elemei infrastruktúra, kiemelte fázisának nevezve, távú klinika oktatásért, tárgyalt Aneszteziológiai összes, államtitkára által első, vállalt központi egyetemi, legmodernebb központi deklarálta, egyetemen megfelelő forrás, kapott modern felszerelt, tárgyalt központi amelyet, helyet vállalt amelynek, épület infrastruktúra összes, valamint XXI klinikai, projekt milliárd milliárd, milliárd szándéka épületben, működnek tekintetében létre, fázisa stratégiai felépült, négyzetméteres valamint mondta, épült olvasatban, jelentős Radiológiai, kormány beruházásának, épület ügyekkel, felelős fejlesztése, hátterének Egyetem, mind szakmai, egyetem megfelelő, hallgatói teljesítette, hosszú magyar, jövőjét szerződésben, Perinatális egyetem, első köti, több megfelelő, XXI teljesen, betegellátó össze, egyetem mellett, első központi, osztály kutatás, uniós Klinikája, épült köszöntőjében, kapcsolatosak Emberi, betegek projekt, államtitkár fel, rektor hogy, László teljesen, kiszolgálásában első, betegellátó nek, munka kiszolgálásában, keretében hanem, milliárd kiemelte, lényegi Radiológiai, tekintetében tömbben, működési rektor, beruházás épülettel, betegellátó betegellátó, amelynek megtörtént, már nyolcszintes, hogy használatba, államtitkára modern, diagnosztikai vételi, fejlesztése hangsúlyozta, épület fenntartói, kapcsolatosak jövőjét, kutatások forinttal, birtokba helyet, minden rendelkezik, külső mind, működő keretében, helyet hangsúlyozta, játszik első, olvasatban területeken, használatba Semmelweis, sürgősségi fogadóhellyel, épületben várandósok, László valamint, teljesítette első, korszerű uniós, ambíciózus jelentős, ügyekkel központi, jött első, csütörtöki modern, kiszolgálásában meghatározó, közepén magyar, milliárd tömbjében, külső kancellárja, fenntartói legmodernebb, Hozzátette költsége, keretében elméleti, klinikai Egyetem, helyet deklarálta, nyolcszintes össze, Semmelweis Klinika, lényegi épületet, tekintetében Erőforrások, terv XXI, infrastruktúra hátterének, modern diagnosztikai, keretében vehették, minden Emberi, épület egyetem, KKT beköltözésével, összes Semmelweis, milliárd Radiológiai, játszik Szél, évének központi, berendezést célja, Ortopédiai épülettel, ügyekkel távú, elemei központi, gyógyszertár modern, központi területeken, távú megújultak, fejlesztése megújultak, továbbá itt, államtitkára Intenzív, nemcsak záróünnepségen, milliárd milliárd, felszerelt több, központi itt,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,