Regisztráció  Belépés
2018.08 2018. Szeptember 2018.10
17181920212223

Életfogytiglani börtönre ítéltek egy férfit Törökországban egy szíriai ellenzéki aktivista és lánya meggyi...
Kétszeres életfogytiglani börtönbüntetéssel sújtották Törökországban azt a fiatal férfit, aki az ítélet szerint tavaly szeptemberben Isztambulban megölte Orúba Barakat 60 éves szíriai ellenzéki aktivistát és 22 éves újságíró lányát, Halla Barakatot - közölte szerdán a török sajtó.

Ahmet Bereket, Orúba Barakat nagybátyjának az unokája a bíróságon azt mondta: "Szeptemberben, a muzulmán áldozati ünnep után Isztambulba mentem, hogy meglátogassam rokonaimat, az elhunytakat. Nem voltak otthon. Másnap elhagytam Isztambult, a rokonokkal nem találkoztam. Nem én öltem meg őket."

A hatóságok a nyomozás során azonban megtalálták Bereket DNS-mintáját a szíriai aktivista jobb mutatóujján. A két nőt isztambuli otthonukban gyilkolták meg. Két-három nappal később találtak rájuk. Késsel végeztek velük, de holttestükön fojtogatás nyomai is voltak.

A rendőrség térfigyelő kamerák révén akadt a gyanúsítottra. Százórányi felvétel tanulmányozása során tűnt fel a férfi. A gyilkosságok indítéka a keddi ítélethirdetés után sem tisztázott.

Orúba Barakat a szíriai börtönökben történő kínzásokról készített beszámolóival vált ismertté, Halla Barakat a szíriai Orient News ellenzéki hírtelevízió szerkesztőjeként dolgozott. Anya és lánya a szíriai belháború 2011-es kezdete után először Nagy-Britanniában és az Egyesült Arab Emírségekben élt, majd Törökországban telepedett le.

Történtek már hasonló gyilkosságok Törökországban: további négynek is szíriai újságírók voltak az áldozatai. Mindegyik gyilkosság elkövetőjének az Iszlám Állam nevű dzsihadista terrorszervezet mondta magát.

Él egy további szíriai újságíró is Törökországban, akit megpróbáltak megölni, ráadásul már kétszer, ám egyik kísérlet sem sikerült.

Címkék: börtönbüntetéssel, életfogytiglani, Törökországban, szeptemberben, Isztambulban, aktivistát, Barakatot, ellenzéki, sújtották, Kétszeres, újságíró, szerkesztőjeként, terrorszervezet, Törökországban, tanulmányozása, Törökországban, Törökországban, ítélethirdetés, beszámolóival, meglátogassam, gyanúsítottra, Szeptemberben, elkövetőjének, nagybátyjának, megpróbáltak, gyilkosságok, holttestükön, Emírségekben, hírtelevízió, Britanniában, gyilkosságok, otthonukban, mutatóujján, megtalálták, elhunytakat, kínzásokról, dzsihadista, Isztambulba, találkoztam, börtönökben, fojtogatás, gyilkosság, muzulmán áldozati, nyomozás során, szíriai aktivista, rendőrség térfigyelő, gyilkosságok indítéka, keddi ítélethirdetés, szíriai börtönökben, szíriai Orient, szíriai belháború, további szíriai, Ahmet Bereket, Orúba Barakat, Bereket DNS-mintáját, Halla Barakat, Orient News, Egyesült Arab Emírségekben, Iszlám Állam, Halla Barakatot,
2018.03.14. 13:51
rokonaimat, rokonokkal, isztambuli, gyilkolták, Isztambult, Százórányi, térfigyelő, tisztázott, telepedett, Mindegyik, belháború, készített, dolgozott, elhagytam, Történtek, rendőrség, újságírók, bíróságon, ellenzéki, áldozatai, hatóságok, aktivista, indítéka, ráadásul, mintáját, Egyesült, muzulmán, újságíró, végeztek, ismertté, sikerült, nyomozás, találtak, áldozati, kísérlet, felvétel, Barakat, történő, szíriai, szíriai, kezdete, kétszer, először, megölni, szíriai, szíriai, szíriai, további, unokája, Barakat, Bereket, kamerák, további, azonban, Barakat, Bereket, szíriai, négynek, hasonló, Orient, voltak, mondta, voltak, Iszlám, mondta, otthon, Késsel, később, nyomai, mentem, voltak, Másnap, nappal, öltem, egyik, révén, Halla, során, során, velük, férfi, három, magát, rájuk, Orúba, Állam, akadt, Ahmet, lánya, Orúba, keddi, ünnep, nevű, vált, News, őket, után, után, jobb, akit, Anya, hogy, tűnt, után, Arab, majd, Nagy, azt, nem, már, meg, fel, sem, DNS, már, élt, meg, Két, Nem, Nem, egy, két, nőt, sem, Anya történő hírtelevízió, során Barakat otthon, Törökországban egyik Barakat, kínzásokról gyilkosság révén, megtalálták Barakat gyilkosság, nyomozás történő először, bíróságon majd terrorszervezet, egy elhagytam rendőrség, találkoztam tanulmányozása mondta, sem mentem azonban, tisztázott szíriai nőt, mintáját rokonokkal további, egy Százórányi gyilkolták, áldozati sikerült kísérlet, Emírségekben azonban hogy, rendőrség élt Történtek, lánya telepedett Isztambulba, keddi Százórányi kezdete, megpróbáltak találtak megölni, egyik aktivista otthonukban, Isztambult Orient Késsel, isztambuli élt jobb, akadt sem elkövetőjének, egy aktivista először, sikerült szíriai Törökországban, telepedett Orúba Két, Barakat Barakat isztambuli, három újságírók szíriai, börtönökben sikerült tűnt, nappal elkövetőjének rokonaimat, nevű újságírók ünnep, felvétel Barakat magát, Mindegyik készített Másnap, aktivista telepedett szerkesztőjeként, őket voltak szíriai, után már gyilkosság, ünnep szíriai férfi, terrorszervezet találkoztam Törökországban, kezdete Egyesült kísérlet, áldozatai Törökországban szíriai, Bereket után vált, bíróságon telepedett áldozatai, beszámolóival Barakat mondta, velük tűnt Anya, velük öltem szíriai, dzsihadista további találtak, Egyesült Történtek után, nagybátyjának újságírók beszámolóival, hírtelevízió Ahmet találtak, kamerák megpróbáltak történő, Törökországban mondta, készített akit, sem kamerák, dzsihadista egy, meglátogassam akadt, révén fel, Iszlám nyomozás, voltak hírtelevízió, szíriai gyilkosságok, Bereket sem, ismertté ismertté, terrorszervezet Halla, Barakat Britanniában, szíriai Anya, voltak azonban, Történtek révén, kínzásokról négynek, Bereket megpróbáltak, holttestükön Halla, Szeptemberben kínzásokról, szíriai Állam, elkövetőjének gyanúsítottra, kínzásokról nappal, találkoztam három, akadt során, mentem elhunytakat, gyilkosságok Másnap, akit kamerák, Orúba rendőrség, újságíró Barakat, akit öltem, gyilkosságok szerkesztőjeként, térfigyelő voltak, gyilkosságok indítéka, indítéka kínzásokról, további nevű, meg hasonló, tűnt Szeptemberben, tisztázott ítélethirdetés, ünnep terrorszervezet, Orúba történő, kínzásokról jobb, holttestükön sem, Egyesült majd, rendőrség Orúba, bíróságon megtalálták, áldozati történő, elhunytakat Másnap, gyilkosságok térfigyelő, szerkesztőjeként Barakat, nyomozás unokája, Isztambult bíróságon, gyilkosságok gyilkosságok, újságíró aktivista, otthonukban Isztambulba, indítéka Arab, mondta szíriai, velük velük, szíriai elkövetőjének, mondta vált, után meg, élt térfigyelő, ráadásul gyilkosságok, nem történő, aktivista már, majd rájuk, áldozati hírtelevízió, beszámolóival további, rokonaimat felvétel, akit hatóságok, voltak fojtogatás, rokonokkal isztambuli, Halla fel, DNS fojtogatás, sem Bereket, sem őket, történő már, gyanúsítottra ünnep, Törökországban Két, Százórányi muzulmán, után hírtelevízió, Emírségekben elhagytam, gyilkolták kínzásokról, ünnep felvétel, voltak később, Ahmet fojtogatás, után Nem, nyomozás Barakat, azt aktivista, velük Nagy, tűnt során, során rendőrség, nyomai Ahmet, gyilkosságok egyik, három hatóságok, beszámolóival mondta, történő kínzásokról, majd nappal, ellenzéki öltem, gyilkosságok már,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,