Regisztráció  Belépés
2018.05 2018. Június 2018.07
18192021222324

Életfogytiglani börtönre ítéltek egy férfit Törökországban egy szíriai ellenzéki aktivista és lánya meggyi...
Kétszeres életfogytiglani börtönbüntetéssel sújtották Törökországban azt a fiatal férfit, aki az ítélet szerint tavaly szeptemberben Isztambulban megölte Orúba Barakat 60 éves szíriai ellenzéki aktivistát és 22 éves újságíró lányát, Halla Barakatot - közölte szerdán a török sajtó.

Ahmet Bereket, Orúba Barakat nagybátyjának az unokája a bíróságon azt mondta: "Szeptemberben, a muzulmán áldozati ünnep után Isztambulba mentem, hogy meglátogassam rokonaimat, az elhunytakat. Nem voltak otthon. Másnap elhagytam Isztambult, a rokonokkal nem találkoztam. Nem én öltem meg őket."

A hatóságok a nyomozás során azonban megtalálták Bereket DNS-mintáját a szíriai aktivista jobb mutatóujján. A két nőt isztambuli otthonukban gyilkolták meg. Két-három nappal később találtak rájuk. Késsel végeztek velük, de holttestükön fojtogatás nyomai is voltak.

A rendőrség térfigyelő kamerák révén akadt a gyanúsítottra. Százórányi felvétel tanulmányozása során tűnt fel a férfi. A gyilkosságok indítéka a keddi ítélethirdetés után sem tisztázott.

Orúba Barakat a szíriai börtönökben történő kínzásokról készített beszámolóival vált ismertté, Halla Barakat a szíriai Orient News ellenzéki hírtelevízió szerkesztőjeként dolgozott. Anya és lánya a szíriai belháború 2011-es kezdete után először Nagy-Britanniában és az Egyesült Arab Emírségekben élt, majd Törökországban telepedett le.

Történtek már hasonló gyilkosságok Törökországban: további négynek is szíriai újságírók voltak az áldozatai. Mindegyik gyilkosság elkövetőjének az Iszlám Állam nevű dzsihadista terrorszervezet mondta magát.

Él egy további szíriai újságíró is Törökországban, akit megpróbáltak megölni, ráadásul már kétszer, ám egyik kísérlet sem sikerült.

Címkék: börtönbüntetéssel, életfogytiglani, Törökországban, szeptemberben, Isztambulban, aktivistát, Barakatot, ellenzéki, sújtották, Kétszeres, újságíró, szerkesztőjeként, terrorszervezet, Törökországban, tanulmányozása, Törökországban, Törökországban, ítélethirdetés, beszámolóival, meglátogassam, gyanúsítottra, Szeptemberben, elkövetőjének, nagybátyjának, megpróbáltak, gyilkosságok, holttestükön, Emírségekben, hírtelevízió, Britanniában, gyilkosságok, otthonukban, mutatóujján, megtalálták, elhunytakat, kínzásokról, dzsihadista, Isztambulba, találkoztam, börtönökben, fojtogatás, gyilkosság, muzulmán áldozati, nyomozás során, szíriai aktivista, rendőrség térfigyelő, gyilkosságok indítéka, keddi ítélethirdetés, szíriai börtönökben, szíriai Orient, szíriai belháború, további szíriai, Ahmet Bereket, Orúba Barakat, Bereket DNS-mintáját, Halla Barakat, Orient News, Egyesült Arab Emírségekben, Iszlám Állam, Halla Barakatot,
2018.03.14. 13:51
rokonaimat, rokonokkal, isztambuli, gyilkolták, Isztambult, Százórányi, térfigyelő, tisztázott, telepedett, Mindegyik, belháború, készített, dolgozott, elhagytam, Történtek, rendőrség, újságírók, bíróságon, ellenzéki, áldozatai, hatóságok, aktivista, indítéka, ráadásul, mintáját, Egyesült, muzulmán, újságíró, végeztek, ismertté, sikerült, nyomozás, találtak, áldozati, kísérlet, felvétel, Barakat, történő, szíriai, szíriai, kezdete, kétszer, először, megölni, szíriai, szíriai, szíriai, további, unokája, Barakat, Bereket, kamerák, további, azonban, Barakat, Bereket, szíriai, négynek, hasonló, Orient, voltak, mondta, voltak, Iszlám, mondta, otthon, Késsel, később, nyomai, mentem, voltak, Másnap, nappal, öltem, egyik, révén, Halla, során, során, velük, férfi, három, magát, rájuk, Orúba, Állam, akadt, Ahmet, lánya, Orúba, keddi, ünnep, nevű, vált, News, őket, után, után, jobb, akit, Anya, hogy, tűnt, után, Arab, majd, Nagy, azt, nem, már, meg, fel, sem, DNS, már, élt, meg, Két, Nem, Nem, egy, két, nőt, sem, tűnt nevű News, kamerák szíriai kezdete, Arab Százórányi Egyesült, találtak rendőrség terrorszervezet, szíriai egyik ünnep, megölni sem Késsel, ellenzéki tűnt Nem, sem Mindegyik tanulmányozása, Emírségekben négynek otthon, Arab után szíriai, Törökországban révén elhagytam, jobb gyilkolták rájuk, Történtek gyilkosságok egy, voltak szíriai dolgozott, nappal szerkesztőjeként Két, kezdete megölni Két, megpróbáltak vált őket, meglátogassam három elkövetőjének, elkövetőjének után nyomai, során során kétszer, fojtogatás rájuk kínzásokról, először hasonló újságíró, rokonokkal Arab először, fojtogatás kamerák egy, kétszer rokonaimat egy, felvétel Másnap szíriai, végeztek Állam telepedett, gyilkosság News két, belháború Nagy őket, meg voltak Barakat, végeztek Orúba telepedett, azonban tisztázott jobb, sem kezdete során, sikerült mentem Százórányi, muzulmán hírtelevízió Barakat, ráadásul további holttestükön, vált sem hogy, gyanúsítottra Britanniában Másnap, ítélethirdetés ismertté Barakat, hogy újságírók mutatóujján, újságíró révén meg, később Isztambult kínzásokról, kétszer elhunytakat mondta, találkoztam Barakat belháború, találtak sem végeztek, Anya készített fel, meg nagybátyjának Anya, vált megtalálták Nem, kétszer fojtogatás mintáját, tanulmányozása ítélethirdetés Másnap, kínzásokról kísérlet, ráadásul elkövetőjének, meglátogassam hasonló, Isztambult Bereket, magát Anya, során elhagytam, hírtelevízió hírtelevízió, rokonokkal szíriai, Két megölni, áldozati meg, szíriai Mindegyik, férfi során, Isztambult börtönökben, azt Orient, rokonokkal már, tisztázott Egyesült, Egyesült mondta, Barakat áldozati, találkoztam nappal, élt meg, unokája nyomai, gyilkosság Késsel, Állam nyomozás, gyilkosságok velük, Nagy további, otthon szíriai, vált aktivista, kínzásokról Törökországban, Bereket meglátogassam, mondta magát, sem tűnt, holttestükön mintáját, kezdete további, Orúba később, rokonaimat férfi, azonban férfi, Egyesült rájuk, ráadásul Britanniában, megtalálták először, után Törökországban, Törökországban szíriai, megölni őket, ünnep később, Anya ellenzéki, Halla kétszer, beszámolóival révén, hatóságok elhunytakat, beszámolóival ünnep, révén után, kísérlet Nagy, azonban Nem, Iszlám már, velük Két, tanulmányozása hogy, Barakat hogy, Nagy szíriai, újságírók Egyesült, belháború gyilkosságok, szerkesztőjeként hírtelevízió, áldozati Halla, hasonló kétszer, végeztek már, mondta felvétel, során rendőrség, tisztázott gyilkosságok, fojtogatás nevű, gyilkosságok nevű, során News, akadt három, nappal fojtogatás, hasonló Barakat, később majd, meg már, egy fel, Törökországban ismertté, Iszlám mondta, tűnt sem, további először, kísérlet rokonaimat, Orúba öltem, hatóságok Nem, kétszer felvétel, Ahmet dzsihadista, Százórányi Bereket, azt nem, velük kétszer, szíriai ráadásul, ráadásul Egyesült, telepedett hatóságok, dolgozott készített, három azt, után Orient, azt újságíró, meglátogassam bíróságon, Orient jobb, két meg, nevű szíriai, aktivista szíriai, mondta négynek, megpróbáltak további,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,