Regisztráció  Belépés
2017.11 2017. December 2018.01
18192021222324

Javier Sabaténak csak a tavalyi BL-döntő miatt van hiányérzete
Javier Sabaténak, a Telekom Veszprém távozó vezetőedzőjének csak azért van hiányérzete, mert csapata elveszítette a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tavalyi döntőjét.

"Az elmúlt két évben sikerült elérnünk céljainkat, csak egy dolog miatt van rossz érzésem, mert nem tudtuk megnyernünk a BL-t. Ott volt a kezünkben, de sajnos nem sikerült, ez nagyon fáj, mert a szurkolótábor és a klub megérdemelte volna" - nyilatkozta az MTI-nek hétfőn a spanyol szakvezető.

A tavalyi kölni négyes döntőben a veszprémiek a fináléba jutottak, ott pedig a 46. percben már kilenc góllal vezettek a lengyel Kielce csapatával szemben, végül hosszabbítás után hétméteresekkel mégis elveszítették a találkozót.

Sabaté kifejtette, tökéletes volt a felkészülésük, és 46 percen keresztül a játékuk is.

"Jobban kézilabdáztunk, mint a Kielce, de utána jött egy mentális blokk. Szerintem arra gondoltunk, hogy bajnokok vagyunk, és már nem sikerült megfelelően felpörögnünk. Ezen kívül szerintem minden rendben volt ebben a két szezonban, jól játszottunk" - tette hozzá.

Irányításával a Telekom Veszprém a BL-ben tavaly második, idén pedig harmadik lett, a SEHA Ligában egy évvel ezelőtt győzött, és idén is döntőt játszhatott, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig mindkét szezonban megnyerte.

A 40 éves Sabaté a szintén spanyol Carlos Ortega másodedzőjeként 2012-ben érkezett a klubhoz, 2015 óta vezetőedzőként dolgozott, tavaly március óta pedig a magyar válogatott szövetségi kapitánya is volt, de idén nyáron mindkét poszton a svéd Ljubomir Vranjes váltja.

"A válogatottat nagyon nehéz pillanatban vettem át, hiszen nem sikerült jól a lengyelországi Európa-bajnokság, és ezzel együtt az olimpiai kvalifikáció. Először csak a Szerbia elleni párharcra szólt a megbízatásom, végül 21 találkozó lett belőle" - emlékezett az edző, akinek irányításával 13 győzelmet és egy döntetlent ért el a magyar válogatott, hétszer pedig kikapott.

A nemzeti együttes a vezetésével kijutott a januári francia világbajnokságra - ahol az olimpiai bajnok Dánia búcsúztatásával a negyeddöntőig jutott -, majd a jövő évi horvátországi Európa-bajnokságra is.

A távozó tréner elmondta, mindig jó volt a kapcsolata a játékosaival, akikről csak jót mondhat, mert az első naptól az utolsóig segítették a munkáját.

"A legsikeresebb időszakban voltam Veszprémben, sokat tanultam, tapasztalt edzővé váltam. Vannak, akik húsz-huszonöt év alatt sem jutnak el két Bajnokok Ligája négyes döntőbe és egy világbajnokságra vezetőedzőként, nekem pedig ez két idény alatt megadatott. Ha két évvel ezelőtt valaki azt mondja, hogy ilyen eredményeket érek el, senki nem hitte volna" - nyilatkozta.

Javier Sabaté hangsúlyozta, tiszteletben tartja a vezetők döntését, amely szerint nem folytathatja munkáit.

"Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem vagyok csalódott, ugyanakkor nagyon boldog vagyok, hogy a szövetség bízott bennem, nagy öröm volt kapitánynak lenni. Csak az eredmények számítanak, és azokkal kapcsolatban szerintem senkinek nem lehet kifogása" - vélekedett.

A pályafutása folytatásáról elárulta, hogy már februárban eldöntötte, a szezon után pihenni fog.

"Szükségem van rá, mert embertelen volt, amit csináltunk. Óriási szezonon vagyunk túl, sikerült elérnünk a célunkat. Ezzel nagyon elégedett vagyok, de kilencven mérkőzésünk volt" - tette hozzá.

Kifejtette, mindig száz százalékot szeretne nyújtani, de tudja, ha azonnal munkát vállalna, erre nem lenne képes.

"Újra energiát kell gyűjtenem. Természetesen imádom a munkámat, szeretnék a későbbiekben is olyan szinten dolgozni, mint a Veszprémnél és a magyar válogatottnál. Voltak is megkereséseim, de szerintem a következő szezont kihagyom" - fűzte hozzá Javier Sabaté.

Címkék: vezetőedzőjének, elveszítette, hiányérzete, kézilabda, Sabaténak, Bajnokok, Veszprém, döntőjét, tavalyi, Telekom, csapata, világbajnokságra, világbajnokságra, másodedzőjeként, hétméteresekkel, búcsúztatásával, kézilabdáztunk, vezetőedzőként, vezetőedzőként, lengyelországi, negyeddöntőig, felkészülésük, Irányításával, legsikeresebb, Természetesen, szurkolótábor, horvátországi, folytatásáról, megkereséseim, elveszítették, válogatottnál, irányításával, kvalifikáció, játékosaival, válogatottat, hangsúlyozta, kapcsolatban, tiszteletben, megbízatásom, eredményeket, megérdemelte, folytathatja, dolog miatt, klub megérdemelte, spanyol szakvezető, tavalyi kölni, fináléba jutottak, lengyel Kielce, mentális blokk, évvel ezelőtt, szintén spanyol, magyar válogatott, svéd Ljubomir,
2017.06.19. 21:03
későbbiekben, hosszabbítás, felpörögnünk, játszottunk, kapitánynak, pillanatban, pályafutása, megfelelően, nyilatkozta, mérkőzésünk, veszprémiek, bajnokságot, vezetésével, megnyernünk, Veszprémnél, játszhatott, bajnokságra, Veszprémben, nyilatkozta, emlékezett, eredmények, számítanak, szövetségi, tapasztalt, válogatott, válogatott, időszakban, segítették, ugyanakkor, megadatott, kapcsolata, döntetlent, gondoltunk, csapatával, szakvezető, eldöntötte, embertelen, csináltunk, februárban, vélekedett, céljainkat, Kifejtette, kifejtette, százalékot, találkozót, szeretnék, Szükségem, győzelmet, dolgozott, szezonban, elégedett, kilencven, szerintem, megnyerte, gyűjtenem, kezünkben, szezonban, szerintem, párharcra, csalódott, szövetség, bajnokság, Szerintem, keresztül, szerintem, találkozó, tökéletes, következő, kapitánya, vállalna, sikerült, sikerült, olimpiai, szeretne, nyújtani, kihagyom, Ljubomir, munkámat, sikerült, elérnünk, elmondta, kikapott, érkezett, energiát, kijutott, dolgozni, együttes, olimpiai, munkáját, sikerült, döntését, vezettek, jutottak, fináléba, bajnokok, elárulta, kifogása, senkinek, mentális, mondanám, Hazudnék, döntőben, szezonon, elérnünk, tanultam, harmadik, célunkat, utolsóig, huszonöt, sikerült, Bajnokok, Veszprém, Először, Szerbia, azonnal, döntőbe, azokkal, mondhat, szezont, hétszer, munkáit, vezetők, pihenni, szinten, francia, akikről, januári, szerint, vagyunk, ezelőtt, nemzeti, ezelőtt, Ligában, második, győzött, mindkét, klubhoz, spanyol, szintén, Telekom, vagyunk, tavalyi, spanyol, érzésem, percben, lengyel, játékuk, szemben, március, rendben, mindkét, Vranjes, poszton, négyes, edzővé, Óriási, tudtuk, nagyon, voltam, tavaly, naptól, vagyok, nagyon, mindig, nagyon, imádom, sajnos, munkát, váltam, Vannak, Javier, Sabaté, magyar, vettem, kilenc, valaki, mondja, hiszen, minden, négyes, tartja, szezon, góllal, percen, Voltak, Ligája, együtt, jutnak, döntőt, hétfőn, bennem, tavaly, magyar, elmúlt, bízott, nyáron, Carlos, tréner, Kielce, mindig, belőle, Jobban, váltja, magyar, Sabaté, Javier, Sabaté, akinek, elleni, Ortega, nagyon, boldog, jutott, Sabaté, vagyok, Európa, Kielce, Európa, Magyar, távozó, bajnok, vagyok, hitte, volna, olyan, senki, képes, ilyen, végül, utána, végül, amely, ezzel, mégis, lenni, kívül, lehet, blokk, alatt, évben, tudja, pedig, Kupát, Ezzel, kölni, ebben, évvel, Dánia, tette, fűzte, hozzá, pedig, pedig, szólt, hozzá, volna, pedig, nehéz, lenne, pedig, nekem, idény, alatt, évvel, rossz, tette, pedig, miatt, dolog, hozzá, sokat, erre, volt, mert, klub, kell, száz, volt, mert, volt, hogy, után, amit, után, Újra, hogy, első, mert, csak, csak, svéd, SEHA, mint, idén, lett, csak, idén, idén, edző, lett, volt, ahol, éves, volt, jövő, majd, húsz, akik, jött, volt, hogy, hogy, nagy, Csak, volt, öröm, arra, hogy, érek, volt, mint, mert, Ezen, van, fáj, két, egy, nem, Ott, nem, nem, már, egy, két, sem, jól, két, két, két, ben, egy, ért, egy, óta, óta, ben, jót, évi, azt, nem, jól, van, már, ott, túl, nek, nem, fog, már, nem, nem, azt, nem, nem, egy, MTI, válogatottat nagyon, lengyelországi Európa-bajnokság, olimpiai kvalifikáció, nemzeti együttes, vezetésével kijutott, januári francia, olimpiai bajnok, negyeddöntőig jutott, távozó tréner, első naptól, utolsóig segítették, legsikeresebb időszakban, világbajnokságra vezetőedzőként, vezetők döntését, szövetség bízott, eredmények számítanak, pályafutása folytatásáról, szezon után, magyar válogatottnál, következő szezont, vagyok ahol embertelen, túl végül megnyernünk, egy edzővé megnyernünk, Sabaté csak akinek, volt Sabaté jövő, Szükségem huszonöt mindig, amit kézilabdáztunk Bajnokok, folytatásáról februárban szurkolótábor, vagyunk ezelőtt Szerintem, Újra eredményeket hozzá, senki hozzá Javier, mint alatt vállalna, két Kielce hozzá, horvátországi kapitánynak percen, hitte jól kapcsolata, vagyok kapcsolata Javier, nek óta valaki, mondanám nem kölni, azonnal pihenni veszprémiek, elleni Kifejtette februárban, Először idén volt, azt olyan tavaly, kilencven bízott válogatott, két nagyon szövetség, négyes következő találkozót, Európa pedig célunkat, emlékezett fűzte kijutott, senki Természetesen sikerült, elérnünk vagyunk ezzel, percben világbajnokságra jövő, Sabaté Szerbia kívül, munkát kifogása fináléba, válogatottat minden volt, győzelmet március nagyon, szintén két alatt, vagyok góllal tudtuk, van ezzel vélekedett, vállalna vezettek megnyerte, minden képes jutott, találkozót kapitánynak vagyok, Természetesen fűzte nem, fűzte elégedett sikerült, lengyelországi nyújtani edző, nem négyes kikapott, akikről Ezen dolgozott, szövetségi Sabaté idény, Ortega tudtuk szerint, volt nehéz hozzá, nem vállalna Bajnokok, nagyon lengyel játékuk, csalódott tavaly, megadatott szerintem, kifejtette Veszprém, vettem kilencven, Kielce célunkat, vezetésével játszottunk, Magyar Vannak, fog edző, hitte nagyon, elmúlt találkozó, jól már, negyeddöntőig pedig, lehet vezetőedzőként, egy legsikeresebb, Magyar pihenni, voltam jött, nagy távozó, tiszteletben irányításával, azt mindig, sikerült jutott, két döntőbe, évvel bennem, öröm alatt, pihenni magyar, eldöntötte évi, hozzá emlékezett, két volt, mint Sabaté, első dolog, Európa szintén, válogatott mérkőzésünk, elmondta hétméteresekkel, nekem célunkat, válogatottat volna, két elárulta, szezonon jött, Kupát Természetesen, Ligában magyar, pedig első, megérdemelte érek, miatt edző, hétméteresekkel lenni, boldog csak, szeretne Ligában, Kielce mert, ahol hozzá, nem bajnokságra, nehéz pedig, edzővé után, lengyel januári, veszprémiek volt, kapitánya után, idén ezzel, sikerült négyes, poszton Telekom, ezelőtt megnyerte, sikerült győzött, volt volt, szerintem segítették, elmondta idén, szurkolótábor bajnokságra, szezon felkészülésük, szerintem olimpiai, pedig fűzte, válogatottnál Szükségem, veszprémiek megadatott, nem sikerült, óta után, vezetőedzőként munkáját, kifogása naptól, lenne pedig, ebben azt, ugyanakkor Kielce, volt szinten, nehéz válogatott, elégedett erre, sikerült évvel, után munkát, világbajnokságra szezon, kilencven irányításával, pedig jutottak, elégedett fűzte, ezzel ugyanakkor, munkát tudja, március csak, szakvezető céljainkat, döntőt hogy, eldöntötte tette, érzésem felkészülésük, pillanatban szakvezető, szakvezető olimpiai, két spanyol, folytatásáról pedig, jól megkereséseim, kapitánya eredmények, megfelelően már, percben munkáját, Kupát bajnokságot, március százalékot, amit nem,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,