Regisztráció  Belépés
2018.04 2018. Május 2018.06
14151617181920

Javier Sabaténak csak a tavalyi BL-döntő miatt van hiányérzete
Javier Sabaténak, a Telekom Veszprém távozó vezetőedzőjének csak azért van hiányérzete, mert csapata elveszítette a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tavalyi döntőjét.

"Az elmúlt két évben sikerült elérnünk céljainkat, csak egy dolog miatt van rossz érzésem, mert nem tudtuk megnyernünk a BL-t. Ott volt a kezünkben, de sajnos nem sikerült, ez nagyon fáj, mert a szurkolótábor és a klub megérdemelte volna" - nyilatkozta az MTI-nek hétfőn a spanyol szakvezető.

A tavalyi kölni négyes döntőben a veszprémiek a fináléba jutottak, ott pedig a 46. percben már kilenc góllal vezettek a lengyel Kielce csapatával szemben, végül hosszabbítás után hétméteresekkel mégis elveszítették a találkozót.

Sabaté kifejtette, tökéletes volt a felkészülésük, és 46 percen keresztül a játékuk is.

"Jobban kézilabdáztunk, mint a Kielce, de utána jött egy mentális blokk. Szerintem arra gondoltunk, hogy bajnokok vagyunk, és már nem sikerült megfelelően felpörögnünk. Ezen kívül szerintem minden rendben volt ebben a két szezonban, jól játszottunk" - tette hozzá.

Irányításával a Telekom Veszprém a BL-ben tavaly második, idén pedig harmadik lett, a SEHA Ligában egy évvel ezelőtt győzött, és idén is döntőt játszhatott, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig mindkét szezonban megnyerte.

A 40 éves Sabaté a szintén spanyol Carlos Ortega másodedzőjeként 2012-ben érkezett a klubhoz, 2015 óta vezetőedzőként dolgozott, tavaly március óta pedig a magyar válogatott szövetségi kapitánya is volt, de idén nyáron mindkét poszton a svéd Ljubomir Vranjes váltja.

"A válogatottat nagyon nehéz pillanatban vettem át, hiszen nem sikerült jól a lengyelországi Európa-bajnokság, és ezzel együtt az olimpiai kvalifikáció. Először csak a Szerbia elleni párharcra szólt a megbízatásom, végül 21 találkozó lett belőle" - emlékezett az edző, akinek irányításával 13 győzelmet és egy döntetlent ért el a magyar válogatott, hétszer pedig kikapott.

A nemzeti együttes a vezetésével kijutott a januári francia világbajnokságra - ahol az olimpiai bajnok Dánia búcsúztatásával a negyeddöntőig jutott -, majd a jövő évi horvátországi Európa-bajnokságra is.

A távozó tréner elmondta, mindig jó volt a kapcsolata a játékosaival, akikről csak jót mondhat, mert az első naptól az utolsóig segítették a munkáját.

"A legsikeresebb időszakban voltam Veszprémben, sokat tanultam, tapasztalt edzővé váltam. Vannak, akik húsz-huszonöt év alatt sem jutnak el két Bajnokok Ligája négyes döntőbe és egy világbajnokságra vezetőedzőként, nekem pedig ez két idény alatt megadatott. Ha két évvel ezelőtt valaki azt mondja, hogy ilyen eredményeket érek el, senki nem hitte volna" - nyilatkozta.

Javier Sabaté hangsúlyozta, tiszteletben tartja a vezetők döntését, amely szerint nem folytathatja munkáit.

"Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem vagyok csalódott, ugyanakkor nagyon boldog vagyok, hogy a szövetség bízott bennem, nagy öröm volt kapitánynak lenni. Csak az eredmények számítanak, és azokkal kapcsolatban szerintem senkinek nem lehet kifogása" - vélekedett.

A pályafutása folytatásáról elárulta, hogy már februárban eldöntötte, a szezon után pihenni fog.

"Szükségem van rá, mert embertelen volt, amit csináltunk. Óriási szezonon vagyunk túl, sikerült elérnünk a célunkat. Ezzel nagyon elégedett vagyok, de kilencven mérkőzésünk volt" - tette hozzá.

Kifejtette, mindig száz százalékot szeretne nyújtani, de tudja, ha azonnal munkát vállalna, erre nem lenne képes.

"Újra energiát kell gyűjtenem. Természetesen imádom a munkámat, szeretnék a későbbiekben is olyan szinten dolgozni, mint a Veszprémnél és a magyar válogatottnál. Voltak is megkereséseim, de szerintem a következő szezont kihagyom" - fűzte hozzá Javier Sabaté.

Címkék: vezetőedzőjének, elveszítette, hiányérzete, kézilabda, Sabaténak, Bajnokok, Veszprém, döntőjét, tavalyi, Telekom, csapata, világbajnokságra, világbajnokságra, másodedzőjeként, hétméteresekkel, búcsúztatásával, kézilabdáztunk, vezetőedzőként, vezetőedzőként, lengyelországi, negyeddöntőig, felkészülésük, Irányításával, legsikeresebb, Természetesen, szurkolótábor, horvátországi, folytatásáról, megkereséseim, elveszítették, válogatottnál, irányításával, kvalifikáció, játékosaival, válogatottat, hangsúlyozta, kapcsolatban, tiszteletben, megbízatásom, eredményeket, megérdemelte, folytathatja, dolog miatt, klub megérdemelte, spanyol szakvezető, tavalyi kölni, fináléba jutottak, lengyel Kielce, mentális blokk, évvel ezelőtt, szintén spanyol, magyar válogatott, svéd Ljubomir,
2017.06.19. 21:03
későbbiekben, hosszabbítás, felpörögnünk, játszottunk, kapitánynak, pillanatban, pályafutása, megfelelően, nyilatkozta, mérkőzésünk, veszprémiek, bajnokságot, vezetésével, megnyernünk, Veszprémnél, játszhatott, bajnokságra, Veszprémben, nyilatkozta, emlékezett, eredmények, számítanak, szövetségi, tapasztalt, válogatott, válogatott, időszakban, segítették, ugyanakkor, megadatott, kapcsolata, döntetlent, gondoltunk, csapatával, szakvezető, eldöntötte, embertelen, csináltunk, februárban, vélekedett, céljainkat, Kifejtette, kifejtette, százalékot, találkozót, szeretnék, Szükségem, győzelmet, dolgozott, szezonban, elégedett, kilencven, szerintem, megnyerte, gyűjtenem, kezünkben, szezonban, szerintem, párharcra, csalódott, szövetség, bajnokság, Szerintem, keresztül, szerintem, találkozó, tökéletes, következő, kapitánya, vállalna, sikerült, sikerült, olimpiai, szeretne, nyújtani, kihagyom, Ljubomir, munkámat, sikerült, elérnünk, elmondta, kikapott, érkezett, energiát, kijutott, dolgozni, együttes, olimpiai, munkáját, sikerült, döntését, vezettek, jutottak, fináléba, bajnokok, elárulta, kifogása, senkinek, mentális, mondanám, Hazudnék, döntőben, szezonon, elérnünk, tanultam, harmadik, célunkat, utolsóig, huszonöt, sikerült, Bajnokok, Veszprém, Először, Szerbia, azonnal, döntőbe, azokkal, mondhat, szezont, hétszer, munkáit, vezetők, pihenni, szinten, francia, akikről, januári, szerint, vagyunk, ezelőtt, nemzeti, ezelőtt, Ligában, második, győzött, mindkét, klubhoz, spanyol, szintén, Telekom, vagyunk, tavalyi, spanyol, érzésem, percben, lengyel, játékuk, szemben, március, rendben, mindkét, Vranjes, poszton, négyes, edzővé, Óriási, tudtuk, nagyon, voltam, tavaly, naptól, vagyok, nagyon, mindig, nagyon, imádom, sajnos, munkát, váltam, Vannak, Javier, Sabaté, magyar, vettem, kilenc, valaki, mondja, hiszen, minden, négyes, tartja, szezon, góllal, percen, Voltak, Ligája, együtt, jutnak, döntőt, hétfőn, bennem, tavaly, magyar, elmúlt, bízott, nyáron, Carlos, tréner, Kielce, mindig, belőle, Jobban, váltja, magyar, Sabaté, Javier, Sabaté, akinek, elleni, Ortega, nagyon, boldog, jutott, Sabaté, vagyok, Európa, Kielce, Európa, Magyar, távozó, bajnok, vagyok, hitte, volna, olyan, senki, képes, ilyen, végül, utána, végül, amely, ezzel, mégis, lenni, kívül, lehet, blokk, alatt, évben, tudja, pedig, Kupát, Ezzel, kölni, ebben, évvel, Dánia, tette, fűzte, hozzá, pedig, pedig, szólt, hozzá, volna, pedig, nehéz, lenne, pedig, nekem, idény, alatt, évvel, rossz, tette, pedig, miatt, dolog, hozzá, sokat, erre, volt, mert, klub, kell, száz, volt, mert, volt, hogy, után, amit, után, Újra, hogy, első, mert, csak, csak, svéd, SEHA, mint, idén, lett, csak, idén, idén, edző, lett, volt, ahol, éves, volt, jövő, majd, húsz, akik, jött, volt, hogy, hogy, nagy, Csak, volt, öröm, arra, hogy, érek, volt, mint, mert, Ezen, van, fáj, két, egy, nem, Ott, nem, nem, már, egy, két, sem, jól, két, két, két, ben, egy, ért, egy, óta, óta, ben, jót, évi, azt, nem, jól, van, már, ott, túl, nek, nem, fog, már, nem, nem, azt, nem, nem, egy, MTI, válogatottat nagyon, lengyelországi Európa-bajnokság, olimpiai kvalifikáció, nemzeti együttes, vezetésével kijutott, januári francia, olimpiai bajnok, negyeddöntőig jutott, távozó tréner, első naptól, utolsóig segítették, legsikeresebb időszakban, világbajnokságra vezetőedzőként, vezetők döntését, szövetség bízott, eredmények számítanak, pályafutása folytatásáról, szezon után, magyar válogatottnál, következő szezont, utána első kijutott, elégedett ért azt, döntőt nem jutnak, hozzá egy góllal, mérkőzésünk szerint vezetőedzőként, alatt azokkal hétfőn, hétszer harmadik Ligája, után játékosaival végül, Sabaté vállalna kezünkben, magyar mint képes, nehéz Voltak játékuk, vezetőedzőként tette pihenni, túl munkáját együttes, valaki hétméteresekkel szövetség, válogatottat megnyernünk Magyar, megérdemelte amit világbajnokságra, Magyar embertelen harmadik, februárban jól vagyunk, lett Kielce végül, irányításával embertelen percen, évvel fáj hosszabbítás, időszakban nem idén, négyes volt eredmények, idén vagyunk tapasztalt, játékosaival poszton következő, pedig szezon horvátországi, Kupát szakvezető szerintem, Természetesen tanultam csináltunk, tavalyi februárban pedig, kapitánynak párharcra sem, Magyar jól mint, pedig megbízatásom pedig, percen akinek Ortega, lenni szintén hétméteresekkel, csak vagyok Óriási, játékosaival csináltunk másodedzőjeként, megfelelően hogy csináltunk, döntését fáj magyar, tavaly Hazudnék pedig, szövetség mindkét már, ugyanakkor elveszítették volt, van sokat Ott, Kupát olimpiai Javier, együttes már ben, döntését száz mindkét, száz edző Sabaté, volt két rendben, azt bajnokság utolsóig, Óriási pedig alatt, döntetlent egy nyilatkozta, megbízatásom kapitánynak, segítették Ott, kvalifikáció Ott, svéd évvel, szezonban bajnokok, horvátországi embertelen, kapitánya harmadik, óta kívül, játszhatott száz, szeretne egy, évvel hozzá, volt két, megbízatásom mentális, olyan tette, naptól belőle, majd jutnak, lehet nem, rendben nehéz, két nyújtani, Óriási mérkőzésünk, mindig Javier, Ljubomir lett, húsz gyűjtenem, váltam ott, azt mert, volt Kupát, vagyok nehéz, Európa döntőt, irányításával szeretne, munkáját tartja, jövő segítették, felpörögnünk valaki, válogatott góllal, tökéletes horvátországi, mert szólt, válogatott vezetők, szerintem Ligában, gyűjtenem megérdemelte, Európa hozzá, megkereséseim Sabaté, vagyok már, sikerült túl, hitte két, mondja Ezzel, százalékot csak, szerintem Természetesen, túl vezettek, döntőt megnyernünk, jövő első, ugyanakkor képes, vettem kijutott, Természetesen alatt, Dánia kapitánya, SEHA mentális, ott jött, óta rendben, klub következő, spanyol nemzeti, csináltunk ben, megfelelően Veszprém, kell kifogása, francia évvel, távozó óta, jött nagyon, rossz világbajnokságra, nyilatkozta olimpiai, dolgozni döntetlent, MTI egy, ezelőtt SEHA, senkinek szezont, lenni nyújtani, lett spanyol, vettem sikerült, jövő pedig, elégedett óta, elveszítették fog, nyújtani érzésem, hozzá fáj, vezetők tréner, azokkal emlékezett, mindig imádom, szinten arra, végül pihenni, volt hangsúlyozta, dolgozott szeretnék, érzésem volt, Vranjes munkámat, vezettek nek, négyes megadatott, végül idény, megfelelően fűzte, pedig Először, időszakban tavalyi, sikerült minden, hétméteresekkel Magyar, utána váltja, nyilatkozta megkereséseim, poszton volt, vagyunk döntőben, éves bajnok,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,