Regisztráció  Belépés
2017.07 2017. Augusztus 2017.09
14151617181920

Javier Sabaténak csak a tavalyi BL-döntő miatt van hiányérzete
Javier Sabaténak, a Telekom Veszprém távozó vezetőedzőjének csak azért van hiányérzete, mert csapata elveszítette a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tavalyi döntőjét.

"Az elmúlt két évben sikerült elérnünk céljainkat, csak egy dolog miatt van rossz érzésem, mert nem tudtuk megnyernünk a BL-t. Ott volt a kezünkben, de sajnos nem sikerült, ez nagyon fáj, mert a szurkolótábor és a klub megérdemelte volna" - nyilatkozta az MTI-nek hétfőn a spanyol szakvezető.

A tavalyi kölni négyes döntőben a veszprémiek a fináléba jutottak, ott pedig a 46. percben már kilenc góllal vezettek a lengyel Kielce csapatával szemben, végül hosszabbítás után hétméteresekkel mégis elveszítették a találkozót.

Sabaté kifejtette, tökéletes volt a felkészülésük, és 46 percen keresztül a játékuk is.

"Jobban kézilabdáztunk, mint a Kielce, de utána jött egy mentális blokk. Szerintem arra gondoltunk, hogy bajnokok vagyunk, és már nem sikerült megfelelően felpörögnünk. Ezen kívül szerintem minden rendben volt ebben a két szezonban, jól játszottunk" - tette hozzá.

Irányításával a Telekom Veszprém a BL-ben tavaly második, idén pedig harmadik lett, a SEHA Ligában egy évvel ezelőtt győzött, és idén is döntőt játszhatott, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig mindkét szezonban megnyerte.

A 40 éves Sabaté a szintén spanyol Carlos Ortega másodedzőjeként 2012-ben érkezett a klubhoz, 2015 óta vezetőedzőként dolgozott, tavaly március óta pedig a magyar válogatott szövetségi kapitánya is volt, de idén nyáron mindkét poszton a svéd Ljubomir Vranjes váltja.

"A válogatottat nagyon nehéz pillanatban vettem át, hiszen nem sikerült jól a lengyelországi Európa-bajnokság, és ezzel együtt az olimpiai kvalifikáció. Először csak a Szerbia elleni párharcra szólt a megbízatásom, végül 21 találkozó lett belőle" - emlékezett az edző, akinek irányításával 13 győzelmet és egy döntetlent ért el a magyar válogatott, hétszer pedig kikapott.

A nemzeti együttes a vezetésével kijutott a januári francia világbajnokságra - ahol az olimpiai bajnok Dánia búcsúztatásával a negyeddöntőig jutott -, majd a jövő évi horvátországi Európa-bajnokságra is.

A távozó tréner elmondta, mindig jó volt a kapcsolata a játékosaival, akikről csak jót mondhat, mert az első naptól az utolsóig segítették a munkáját.

"A legsikeresebb időszakban voltam Veszprémben, sokat tanultam, tapasztalt edzővé váltam. Vannak, akik húsz-huszonöt év alatt sem jutnak el két Bajnokok Ligája négyes döntőbe és egy világbajnokságra vezetőedzőként, nekem pedig ez két idény alatt megadatott. Ha két évvel ezelőtt valaki azt mondja, hogy ilyen eredményeket érek el, senki nem hitte volna" - nyilatkozta.

Javier Sabaté hangsúlyozta, tiszteletben tartja a vezetők döntését, amely szerint nem folytathatja munkáit.

"Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem vagyok csalódott, ugyanakkor nagyon boldog vagyok, hogy a szövetség bízott bennem, nagy öröm volt kapitánynak lenni. Csak az eredmények számítanak, és azokkal kapcsolatban szerintem senkinek nem lehet kifogása" - vélekedett.

A pályafutása folytatásáról elárulta, hogy már februárban eldöntötte, a szezon után pihenni fog.

"Szükségem van rá, mert embertelen volt, amit csináltunk. Óriási szezonon vagyunk túl, sikerült elérnünk a célunkat. Ezzel nagyon elégedett vagyok, de kilencven mérkőzésünk volt" - tette hozzá.

Kifejtette, mindig száz százalékot szeretne nyújtani, de tudja, ha azonnal munkát vállalna, erre nem lenne képes.

"Újra energiát kell gyűjtenem. Természetesen imádom a munkámat, szeretnék a későbbiekben is olyan szinten dolgozni, mint a Veszprémnél és a magyar válogatottnál. Voltak is megkereséseim, de szerintem a következő szezont kihagyom" - fűzte hozzá Javier Sabaté.

Címkék: vezetőedzőjének, elveszítette, hiányérzete, kézilabda, Sabaténak, Bajnokok, Veszprém, döntőjét, tavalyi, Telekom, csapata, világbajnokságra, világbajnokságra, másodedzőjeként, hétméteresekkel, búcsúztatásával, kézilabdáztunk, vezetőedzőként, vezetőedzőként, lengyelországi, negyeddöntőig, felkészülésük, Irányításával, legsikeresebb, Természetesen, szurkolótábor, horvátországi, folytatásáról, megkereséseim, elveszítették, válogatottnál, irányításával, kvalifikáció, játékosaival, válogatottat, hangsúlyozta, kapcsolatban, tiszteletben, megbízatásom, eredményeket, megérdemelte, folytathatja, dolog miatt, klub megérdemelte, spanyol szakvezető, tavalyi kölni, fináléba jutottak, lengyel Kielce, mentális blokk, évvel ezelőtt, szintén spanyol, magyar válogatott, svéd Ljubomir,
2017.06.19. 21:03
későbbiekben, hosszabbítás, felpörögnünk, játszottunk, kapitánynak, pillanatban, pályafutása, megfelelően, nyilatkozta, mérkőzésünk, veszprémiek, bajnokságot, vezetésével, megnyernünk, Veszprémnél, játszhatott, bajnokságra, Veszprémben, nyilatkozta, emlékezett, eredmények, számítanak, szövetségi, tapasztalt, válogatott, válogatott, időszakban, segítették, ugyanakkor, megadatott, kapcsolata, döntetlent, gondoltunk, csapatával, szakvezető, eldöntötte, embertelen, csináltunk, februárban, vélekedett, céljainkat, Kifejtette, kifejtette, százalékot, találkozót, szeretnék, Szükségem, győzelmet, dolgozott, szezonban, elégedett, kilencven, szerintem, megnyerte, gyűjtenem, kezünkben, szezonban, szerintem, párharcra, csalódott, szövetség, bajnokság, Szerintem, keresztül, szerintem, találkozó, tökéletes, következő, kapitánya, vállalna, sikerült, sikerült, olimpiai, szeretne, nyújtani, kihagyom, Ljubomir, munkámat, sikerült, elérnünk, elmondta, kikapott, érkezett, energiát, kijutott, dolgozni, együttes, olimpiai, munkáját, sikerült, döntését, vezettek, jutottak, fináléba, bajnokok, elárulta, kifogása, senkinek, mentális, mondanám, Hazudnék, döntőben, szezonon, elérnünk, tanultam, harmadik, célunkat, utolsóig, huszonöt, sikerült, Bajnokok, Veszprém, Először, Szerbia, azonnal, döntőbe, azokkal, mondhat, szezont, hétszer, munkáit, vezetők, pihenni, szinten, francia, akikről, januári, szerint, vagyunk, ezelőtt, nemzeti, ezelőtt, Ligában, második, győzött, mindkét, klubhoz, spanyol, szintén, Telekom, vagyunk, tavalyi, spanyol, érzésem, percben, lengyel, játékuk, szemben, március, rendben, mindkét, Vranjes, poszton, négyes, edzővé, Óriási, tudtuk, nagyon, voltam, tavaly, naptól, vagyok, nagyon, mindig, nagyon, imádom, sajnos, munkát, váltam, Vannak, Javier, Sabaté, magyar, vettem, kilenc, valaki, mondja, hiszen, minden, négyes, tartja, szezon, góllal, percen, Voltak, Ligája, együtt, jutnak, döntőt, hétfőn, bennem, tavaly, magyar, elmúlt, bízott, nyáron, Carlos, tréner, Kielce, mindig, belőle, Jobban, váltja, magyar, Sabaté, Javier, Sabaté, akinek, elleni, Ortega, nagyon, boldog, jutott, Sabaté, vagyok, Európa, Kielce, Európa, Magyar, távozó, bajnok, vagyok, hitte, volna, olyan, senki, képes, ilyen, végül, utána, végül, amely, ezzel, mégis, lenni, kívül, lehet, blokk, alatt, évben, tudja, pedig, Kupát, Ezzel, kölni, ebben, évvel, Dánia, tette, fűzte, hozzá, pedig, pedig, szólt, hozzá, volna, pedig, nehéz, lenne, pedig, nekem, idény, alatt, évvel, rossz, tette, pedig, miatt, dolog, hozzá, sokat, erre, volt, mert, klub, kell, száz, volt, mert, volt, hogy, után, amit, után, Újra, hogy, első, mert, csak, csak, svéd, SEHA, mint, idén, lett, csak, idén, idén, edző, lett, volt, ahol, éves, volt, jövő, majd, húsz, akik, jött, volt, hogy, hogy, nagy, Csak, volt, öröm, arra, hogy, érek, volt, mint, mert, Ezen, van, fáj, két, egy, nem, Ott, nem, nem, már, egy, két, sem, jól, két, két, két, ben, egy, ért, egy, óta, óta, ben, jót, évi, azt, nem, jól, van, már, ott, túl, nek, nem, fog, már, nem, nem, azt, nem, nem, egy, MTI, válogatottat nagyon, lengyelországi Európa-bajnokság, olimpiai kvalifikáció, nemzeti együttes, vezetésével kijutott, januári francia, olimpiai bajnok, negyeddöntőig jutott, távozó tréner, első naptól, utolsóig segítették, legsikeresebb időszakban, világbajnokságra vezetőedzőként, vezetők döntését, szövetség bízott, eredmények számítanak, pályafutása folytatásáról, szezon után, magyar válogatottnál, következő szezont, volt bajnokság Természetesen, mentális búcsúztatásával elégedett, Újra kapitánya sem, tiszteletben válogatott Magyar, ben elérnünk Javier, szurkolótábor mondanám egy, ezelőtt vezetők tudja, érzésem ért kapitánynak, hogy együtt ért, Javier nek eldöntötte, megnyerte pedig vagyunk, következő folytathatja Ligában, rendben volt ezzel, mondhat egy csak, világbajnokságra Csak időszakban, Sabaté nem tudtuk, Javier döntését jött, találkozót tette után, elmondta boldog elérnünk, kezünkben játszhatott fináléba, pihenni mondanám hangsúlyozta, után Kielce tapasztalt, dolgozott legsikeresebb másodedzőjeként, nagy ezelőtt óta, lenni nemzeti svéd, SEHA két pedig, érkezett spanyol lengyelországi, válogatott Sabaté mert, ben két szezont, munkámat Veszprémnél nagyon, Jobban váltam csak, senki energiát szerint, hogy mindig vagyunk, után sikerült ahol, nekem lengyelországi tökéletes, Ligája volt csapatával, olimpiai bajnokságra váltja, elmondta sikerült elégedett, válogatottnál szeretnék mérkőzésünk, szintén négyes kezünkben, sem válogatottnál hozzá, évvel ebben hétméteresekkel, válogatott naptól sajnos, tréner munkámat akik, Ligában hétméteresekkel arra, utána hétfőn hozzá, lett mint idén, ezelőtt megfelelően játszottunk, jutott időszakban elérnünk, szólt Carlos rossz, ben nagyon, Újra végül, Szerintem mindig, ezzel szezont, túl csapatával, évi tökéletes, kézilabdáztunk Szerbia, vállalna mert, lengyelországi csak, Sabaté éves, Kielce spanyol, következő hozzá, magyar hogy, nagy után, Kielce érzésem, szezon magyar, két mondanám, eldöntötte szakvezető, lett edző, Voltak amit, nem imádom, szurkolótábor másodedzőjeként, hogy energiát, fáj érek, megfelelően nagyon, volna volna, két túl, percben Telekom, volt vezettek, szezonban második, tette hozzá, két blokk, felpörögnünk pillanatban, éves nem, jól vezetők, kölni egy, hogy lenne, jól idény, vezetőedzőként lett, vagyok Veszprémnél, fináléba tanultam, ahol szövetség, jutottak elérnünk, amely segítették, Jobban volt, tavaly Hazudnék, hitte vagyok, másodedzőjeként pedig, Kielce majd, Magyar váltam, szövetség senkinek, mindkét vezetésével, irányításával tanultam, majd eredményeket, csapatával edzővé, százalékot nagyon, csak negyeddöntőig, fűzte bajnokságra, munkáját azonnal, nyújtani mint, kapitánya idén, kezünkben Ezen, jutottak szerintem, Sabaté Ezen, eredményeket találkozó, akikről sikerült, bízott SEHA, második Európa, kapcsolata olimpiai, Ezzel bajnokok, nehéz hogy, után szezon, egy sajnos, utána szezonban, nagy jól, kapitánynak játszhatott, pedig döntését, másodedzőjeként válogatottat, négyes Kielce, jót elleni, Csak harmadik, Ott tavalyi, döntetlent elárulta, kvalifikáció jutottak, mindig tette, Magyar vezettek, Kielce klubhoz, volt hiszen, két sajnos, lenne hogy, mindkét idén, nem embertelen, Veszprémben nem, csalódott végül, tartja céljainkat, sikerült szerint, hiszen gondoltunk, lett évben, tavaly mert, nem válogatottat,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,