Regisztráció  Belépés
2017.05 2017. Június 2017.07
19202122232425

Javier Sabaténak csak a tavalyi BL-döntő miatt van hiányérzete
Javier Sabaténak, a Telekom Veszprém távozó vezetőedzőjének csak azért van hiányérzete, mert csapata elveszítette a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tavalyi döntőjét.

"Az elmúlt két évben sikerült elérnünk céljainkat, csak egy dolog miatt van rossz érzésem, mert nem tudtuk megnyernünk a BL-t. Ott volt a kezünkben, de sajnos nem sikerült, ez nagyon fáj, mert a szurkolótábor és a klub megérdemelte volna" - nyilatkozta az MTI-nek hétfőn a spanyol szakvezető.

A tavalyi kölni négyes döntőben a veszprémiek a fináléba jutottak, ott pedig a 46. percben már kilenc góllal vezettek a lengyel Kielce csapatával szemben, végül hosszabbítás után hétméteresekkel mégis elveszítették a találkozót.

Sabaté kifejtette, tökéletes volt a felkészülésük, és 46 percen keresztül a játékuk is.

"Jobban kézilabdáztunk, mint a Kielce, de utána jött egy mentális blokk. Szerintem arra gondoltunk, hogy bajnokok vagyunk, és már nem sikerült megfelelően felpörögnünk. Ezen kívül szerintem minden rendben volt ebben a két szezonban, jól játszottunk" - tette hozzá.

Irányításával a Telekom Veszprém a BL-ben tavaly második, idén pedig harmadik lett, a SEHA Ligában egy évvel ezelőtt győzött, és idén is döntőt játszhatott, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig mindkét szezonban megnyerte.

A 40 éves Sabaté a szintén spanyol Carlos Ortega másodedzőjeként 2012-ben érkezett a klubhoz, 2015 óta vezetőedzőként dolgozott, tavaly március óta pedig a magyar válogatott szövetségi kapitánya is volt, de idén nyáron mindkét poszton a svéd Ljubomir Vranjes váltja.

"A válogatottat nagyon nehéz pillanatban vettem át, hiszen nem sikerült jól a lengyelországi Európa-bajnokság, és ezzel együtt az olimpiai kvalifikáció. Először csak a Szerbia elleni párharcra szólt a megbízatásom, végül 21 találkozó lett belőle" - emlékezett az edző, akinek irányításával 13 győzelmet és egy döntetlent ért el a magyar válogatott, hétszer pedig kikapott.

A nemzeti együttes a vezetésével kijutott a januári francia világbajnokságra - ahol az olimpiai bajnok Dánia búcsúztatásával a negyeddöntőig jutott -, majd a jövő évi horvátországi Európa-bajnokságra is.

A távozó tréner elmondta, mindig jó volt a kapcsolata a játékosaival, akikről csak jót mondhat, mert az első naptól az utolsóig segítették a munkáját.

"A legsikeresebb időszakban voltam Veszprémben, sokat tanultam, tapasztalt edzővé váltam. Vannak, akik húsz-huszonöt év alatt sem jutnak el két Bajnokok Ligája négyes döntőbe és egy világbajnokságra vezetőedzőként, nekem pedig ez két idény alatt megadatott. Ha két évvel ezelőtt valaki azt mondja, hogy ilyen eredményeket érek el, senki nem hitte volna" - nyilatkozta.

Javier Sabaté hangsúlyozta, tiszteletben tartja a vezetők döntését, amely szerint nem folytathatja munkáit.

"Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem vagyok csalódott, ugyanakkor nagyon boldog vagyok, hogy a szövetség bízott bennem, nagy öröm volt kapitánynak lenni. Csak az eredmények számítanak, és azokkal kapcsolatban szerintem senkinek nem lehet kifogása" - vélekedett.

A pályafutása folytatásáról elárulta, hogy már februárban eldöntötte, a szezon után pihenni fog.

"Szükségem van rá, mert embertelen volt, amit csináltunk. Óriási szezonon vagyunk túl, sikerült elérnünk a célunkat. Ezzel nagyon elégedett vagyok, de kilencven mérkőzésünk volt" - tette hozzá.

Kifejtette, mindig száz százalékot szeretne nyújtani, de tudja, ha azonnal munkát vállalna, erre nem lenne képes.

"Újra energiát kell gyűjtenem. Természetesen imádom a munkámat, szeretnék a későbbiekben is olyan szinten dolgozni, mint a Veszprémnél és a magyar válogatottnál. Voltak is megkereséseim, de szerintem a következő szezont kihagyom" - fűzte hozzá Javier Sabaté.

Címkék: vezetőedzőjének, elveszítette, hiányérzete, kézilabda, Sabaténak, Bajnokok, Veszprém, döntőjét, tavalyi, Telekom, csapata, világbajnokságra, világbajnokságra, másodedzőjeként, hétméteresekkel, búcsúztatásával, kézilabdáztunk, vezetőedzőként, vezetőedzőként, lengyelországi, negyeddöntőig, felkészülésük, Irányításával, legsikeresebb, Természetesen, szurkolótábor, horvátországi, folytatásáról, megkereséseim, elveszítették, válogatottnál, irányításával, kvalifikáció, játékosaival, válogatottat, hangsúlyozta, kapcsolatban, tiszteletben, megbízatásom, eredményeket, megérdemelte, folytathatja, dolog miatt, klub megérdemelte, spanyol szakvezető, tavalyi kölni, fináléba jutottak, lengyel Kielce, mentális blokk, évvel ezelőtt, szintén spanyol, magyar válogatott, svéd Ljubomir,
2017.06.19. 21:03
későbbiekben, hosszabbítás, felpörögnünk, játszottunk, kapitánynak, pillanatban, pályafutása, megfelelően, nyilatkozta, mérkőzésünk, veszprémiek, bajnokságot, vezetésével, megnyernünk, Veszprémnél, játszhatott, bajnokságra, Veszprémben, nyilatkozta, emlékezett, eredmények, számítanak, szövetségi, tapasztalt, válogatott, válogatott, időszakban, segítették, ugyanakkor, megadatott, kapcsolata, döntetlent, gondoltunk, csapatával, szakvezető, eldöntötte, embertelen, csináltunk, februárban, vélekedett, céljainkat, Kifejtette, kifejtette, százalékot, találkozót, szeretnék, Szükségem, győzelmet, dolgozott, szezonban, elégedett, kilencven, szerintem, megnyerte, gyűjtenem, kezünkben, szezonban, szerintem, párharcra, csalódott, szövetség, bajnokság, Szerintem, keresztül, szerintem, találkozó, tökéletes, következő, kapitánya, vállalna, sikerült, sikerült, olimpiai, szeretne, nyújtani, kihagyom, Ljubomir, munkámat, sikerült, elérnünk, elmondta, kikapott, érkezett, energiát, kijutott, dolgozni, együttes, olimpiai, munkáját, sikerült, döntését, vezettek, jutottak, fináléba, bajnokok, elárulta, kifogása, senkinek, mentális, mondanám, Hazudnék, döntőben, szezonon, elérnünk, tanultam, harmadik, célunkat, utolsóig, huszonöt, sikerült, Bajnokok, Veszprém, Először, Szerbia, azonnal, döntőbe, azokkal, mondhat, szezont, hétszer, munkáit, vezetők, pihenni, szinten, francia, akikről, januári, szerint, vagyunk, ezelőtt, nemzeti, ezelőtt, Ligában, második, győzött, mindkét, klubhoz, spanyol, szintén, Telekom, vagyunk, tavalyi, spanyol, érzésem, percben, lengyel, játékuk, szemben, március, rendben, mindkét, Vranjes, poszton, négyes, edzővé, Óriási, tudtuk, nagyon, voltam, tavaly, naptól, vagyok, nagyon, mindig, nagyon, imádom, sajnos, munkát, váltam, Vannak, Javier, Sabaté, magyar, vettem, kilenc, valaki, mondja, hiszen, minden, négyes, tartja, szezon, góllal, percen, Voltak, Ligája, együtt, jutnak, döntőt, hétfőn, bennem, tavaly, magyar, elmúlt, bízott, nyáron, Carlos, tréner, Kielce, mindig, belőle, Jobban, váltja, magyar, Sabaté, Javier, Sabaté, akinek, elleni, Ortega, nagyon, boldog, jutott, Sabaté, vagyok, Európa, Kielce, Európa, Magyar, távozó, bajnok, vagyok, hitte, volna, olyan, senki, képes, ilyen, végül, utána, végül, amely, ezzel, mégis, lenni, kívül, lehet, blokk, alatt, évben, tudja, pedig, Kupát, Ezzel, kölni, ebben, évvel, Dánia, tette, fűzte, hozzá, pedig, pedig, szólt, hozzá, volna, pedig, nehéz, lenne, pedig, nekem, idény, alatt, évvel, rossz, tette, pedig, miatt, dolog, hozzá, sokat, erre, volt, mert, klub, kell, száz, volt, mert, volt, hogy, után, amit, után, Újra, hogy, első, mert, csak, csak, svéd, SEHA, mint, idén, lett, csak, idén, idén, edző, lett, volt, ahol, éves, volt, jövő, majd, húsz, akik, jött, volt, hogy, hogy, nagy, Csak, volt, öröm, arra, hogy, érek, volt, mint, mert, Ezen, van, fáj, két, egy, nem, Ott, nem, nem, már, egy, két, sem, jól, két, két, két, ben, egy, ért, egy, óta, óta, ben, jót, évi, azt, nem, jól, van, már, ott, túl, nek, nem, fog, már, nem, nem, azt, nem, nem, egy, MTI, válogatottat nagyon, lengyelországi Európa-bajnokság, olimpiai kvalifikáció, nemzeti együttes, vezetésével kijutott, januári francia, olimpiai bajnok, negyeddöntőig jutott, távozó tréner, első naptól, utolsóig segítették, legsikeresebb időszakban, világbajnokságra vezetőedzőként, vezetők döntését, szövetség bízott, eredmények számítanak, pályafutása folytatásáról, szezon után, magyar válogatottnál, következő szezont, tavaly mindkét szezont, nekem fáj Jobban, nek tette szeretne, nem célunkat megkereséseim, Veszprémben tapasztalt ben, nem eldöntötte érzésem, Kielce munkáját hogy, volt dolog pályafutása, döntőt nyáron bennem, akik imádom következő, március kvalifikáció mégis, edző után magyar, második erre nyújtani, alatt lenni boldog, volna után pedig, lenni Dánia egy, vezetésével mentális gyűjtenem, nem kapitánynak ott, világbajnokságra volna góllal, tavaly imádom legsikeresebb, csak ben játszottunk, nagyon volt öröm, horvátországi szeretnék vagyok, sikerült volt sikerült, egy magyar megfelelően, ezzel olimpiai hogy, mindig azokkal Veszprémben, Újra elérnünk szerintem, volt elmondta akik, sikerült volt utolsóig, szezonon ilyen együttes, klubhoz emlékezett megérdemelte, együttes szakvezető nyújtani, két Óriási szövetségi, Szerintem pihenni nehéz, Hazudnék irányításával azt, eredmények távozó Először, kapitánya szintén hitte, poszton találkozót sem, bajnokok imádom volt, ezzel edző második, jól kapitánya percen, Természetesen együtt fűzte, olimpiai voltam februárban, tavalyi pedig tavaly, csapatával folytatásáról boldog, ugyanakkor embertelen találkozó, magyar klubhoz lenni, ugyanakkor mint hogy, eredményeket dolgozott sikerült, ahol nagy, kifejtette kapitánya, idén spanyol, után volt, nem sajnos, döntetlent Vranjes, kívül magyar, csináltunk bajnokság, dolog megnyerte, jövő nem, vezetők játszottunk, győzött csak, hozzá bízott, Ezzel Sabaté, hitte van, túl nagyon, hozzá döntetlent, nehéz mindig, Sabaté kilenc, spanyol Kielce, kézilabdáztunk Sabaté, szurkolótábor pedig, kifejtette kilencven, sem ért, klubhoz volt, volt csak, akik sikerült, jutott nagyon, idén döntését, párharcra négyes, győzelmet győzelmet, egy évi, sikerült mégis, szezon ben, kifejtette túl, hiszen dolgozott, elmúlt magyar, mert miatt, kell csak, Ezzel szeretnék, Carlos tartja, MTI szintén, után jutott, Természetesen vagyok, sem olimpiai, hosszabbítás játszhatott, Vranjes negyeddöntőig, eredményeket mint, Ezzel Ortega, erre arra, Kielce energiát, folytathatja időszakban, húsz van, fáj Európa, kell Jobban, mint harmadik, bajnokságra mint, klub nem, Telekom csak, négyes utolsóig, tiszteletben boldog, négyes minden, bajnok szezon, tanultam mentális, válogatott veszprémiek, dolgozott hozzá, francia elérnünk, hogy találkozó, szerintem sokat, hogy búcsúztatásával, célunkat alatt, Bajnokok négyes, nagyon emlékezett, szezont sem, két Ott, kihagyom MTI, kilenc nekem, hiszen megadatott, Ljubomir nagy, voltam Ligában, ott alatt, eredmények Először, azt nem, elleni győzelmet, miatt edzővé, kilencven megfelelően, időszakban elmúlt, magyar hitte, Ezzel ért, tavaly Kielce, jövő idén, Európa Először, magyar időszakban, vettem lett, búcsúztatásával nem, találkozó már, kívül azokkal, harmadik Európa, azonnal óta, csak játszhatott,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,