Regisztráció  Belépés
2017.09 2017. Október 2017.11
16171819202122

Javier Sabaténak csak a tavalyi BL-döntő miatt van hiányérzete
Javier Sabaténak, a Telekom Veszprém távozó vezetőedzőjének csak azért van hiányérzete, mert csapata elveszítette a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tavalyi döntőjét.

"Az elmúlt két évben sikerült elérnünk céljainkat, csak egy dolog miatt van rossz érzésem, mert nem tudtuk megnyernünk a BL-t. Ott volt a kezünkben, de sajnos nem sikerült, ez nagyon fáj, mert a szurkolótábor és a klub megérdemelte volna" - nyilatkozta az MTI-nek hétfőn a spanyol szakvezető.

A tavalyi kölni négyes döntőben a veszprémiek a fináléba jutottak, ott pedig a 46. percben már kilenc góllal vezettek a lengyel Kielce csapatával szemben, végül hosszabbítás után hétméteresekkel mégis elveszítették a találkozót.

Sabaté kifejtette, tökéletes volt a felkészülésük, és 46 percen keresztül a játékuk is.

"Jobban kézilabdáztunk, mint a Kielce, de utána jött egy mentális blokk. Szerintem arra gondoltunk, hogy bajnokok vagyunk, és már nem sikerült megfelelően felpörögnünk. Ezen kívül szerintem minden rendben volt ebben a két szezonban, jól játszottunk" - tette hozzá.

Irányításával a Telekom Veszprém a BL-ben tavaly második, idén pedig harmadik lett, a SEHA Ligában egy évvel ezelőtt győzött, és idén is döntőt játszhatott, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig mindkét szezonban megnyerte.

A 40 éves Sabaté a szintén spanyol Carlos Ortega másodedzőjeként 2012-ben érkezett a klubhoz, 2015 óta vezetőedzőként dolgozott, tavaly március óta pedig a magyar válogatott szövetségi kapitánya is volt, de idén nyáron mindkét poszton a svéd Ljubomir Vranjes váltja.

"A válogatottat nagyon nehéz pillanatban vettem át, hiszen nem sikerült jól a lengyelországi Európa-bajnokság, és ezzel együtt az olimpiai kvalifikáció. Először csak a Szerbia elleni párharcra szólt a megbízatásom, végül 21 találkozó lett belőle" - emlékezett az edző, akinek irányításával 13 győzelmet és egy döntetlent ért el a magyar válogatott, hétszer pedig kikapott.

A nemzeti együttes a vezetésével kijutott a januári francia világbajnokságra - ahol az olimpiai bajnok Dánia búcsúztatásával a negyeddöntőig jutott -, majd a jövő évi horvátországi Európa-bajnokságra is.

A távozó tréner elmondta, mindig jó volt a kapcsolata a játékosaival, akikről csak jót mondhat, mert az első naptól az utolsóig segítették a munkáját.

"A legsikeresebb időszakban voltam Veszprémben, sokat tanultam, tapasztalt edzővé váltam. Vannak, akik húsz-huszonöt év alatt sem jutnak el két Bajnokok Ligája négyes döntőbe és egy világbajnokságra vezetőedzőként, nekem pedig ez két idény alatt megadatott. Ha két évvel ezelőtt valaki azt mondja, hogy ilyen eredményeket érek el, senki nem hitte volna" - nyilatkozta.

Javier Sabaté hangsúlyozta, tiszteletben tartja a vezetők döntését, amely szerint nem folytathatja munkáit.

"Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem vagyok csalódott, ugyanakkor nagyon boldog vagyok, hogy a szövetség bízott bennem, nagy öröm volt kapitánynak lenni. Csak az eredmények számítanak, és azokkal kapcsolatban szerintem senkinek nem lehet kifogása" - vélekedett.

A pályafutása folytatásáról elárulta, hogy már februárban eldöntötte, a szezon után pihenni fog.

"Szükségem van rá, mert embertelen volt, amit csináltunk. Óriási szezonon vagyunk túl, sikerült elérnünk a célunkat. Ezzel nagyon elégedett vagyok, de kilencven mérkőzésünk volt" - tette hozzá.

Kifejtette, mindig száz százalékot szeretne nyújtani, de tudja, ha azonnal munkát vállalna, erre nem lenne képes.

"Újra energiát kell gyűjtenem. Természetesen imádom a munkámat, szeretnék a későbbiekben is olyan szinten dolgozni, mint a Veszprémnél és a magyar válogatottnál. Voltak is megkereséseim, de szerintem a következő szezont kihagyom" - fűzte hozzá Javier Sabaté.

Címkék: vezetőedzőjének, elveszítette, hiányérzete, kézilabda, Sabaténak, Bajnokok, Veszprém, döntőjét, tavalyi, Telekom, csapata, világbajnokságra, világbajnokságra, másodedzőjeként, hétméteresekkel, búcsúztatásával, kézilabdáztunk, vezetőedzőként, vezetőedzőként, lengyelországi, negyeddöntőig, felkészülésük, Irányításával, legsikeresebb, Természetesen, szurkolótábor, horvátországi, folytatásáról, megkereséseim, elveszítették, válogatottnál, irányításával, kvalifikáció, játékosaival, válogatottat, hangsúlyozta, kapcsolatban, tiszteletben, megbízatásom, eredményeket, megérdemelte, folytathatja, dolog miatt, klub megérdemelte, spanyol szakvezető, tavalyi kölni, fináléba jutottak, lengyel Kielce, mentális blokk, évvel ezelőtt, szintén spanyol, magyar válogatott, svéd Ljubomir,
2017.06.19. 21:03
későbbiekben, hosszabbítás, felpörögnünk, játszottunk, kapitánynak, pillanatban, pályafutása, megfelelően, nyilatkozta, mérkőzésünk, veszprémiek, bajnokságot, vezetésével, megnyernünk, Veszprémnél, játszhatott, bajnokságra, Veszprémben, nyilatkozta, emlékezett, eredmények, számítanak, szövetségi, tapasztalt, válogatott, válogatott, időszakban, segítették, ugyanakkor, megadatott, kapcsolata, döntetlent, gondoltunk, csapatával, szakvezető, eldöntötte, embertelen, csináltunk, februárban, vélekedett, céljainkat, Kifejtette, kifejtette, százalékot, találkozót, szeretnék, Szükségem, győzelmet, dolgozott, szezonban, elégedett, kilencven, szerintem, megnyerte, gyűjtenem, kezünkben, szezonban, szerintem, párharcra, csalódott, szövetség, bajnokság, Szerintem, keresztül, szerintem, találkozó, tökéletes, következő, kapitánya, vállalna, sikerült, sikerült, olimpiai, szeretne, nyújtani, kihagyom, Ljubomir, munkámat, sikerült, elérnünk, elmondta, kikapott, érkezett, energiát, kijutott, dolgozni, együttes, olimpiai, munkáját, sikerült, döntését, vezettek, jutottak, fináléba, bajnokok, elárulta, kifogása, senkinek, mentális, mondanám, Hazudnék, döntőben, szezonon, elérnünk, tanultam, harmadik, célunkat, utolsóig, huszonöt, sikerült, Bajnokok, Veszprém, Először, Szerbia, azonnal, döntőbe, azokkal, mondhat, szezont, hétszer, munkáit, vezetők, pihenni, szinten, francia, akikről, januári, szerint, vagyunk, ezelőtt, nemzeti, ezelőtt, Ligában, második, győzött, mindkét, klubhoz, spanyol, szintén, Telekom, vagyunk, tavalyi, spanyol, érzésem, percben, lengyel, játékuk, szemben, március, rendben, mindkét, Vranjes, poszton, négyes, edzővé, Óriási, tudtuk, nagyon, voltam, tavaly, naptól, vagyok, nagyon, mindig, nagyon, imádom, sajnos, munkát, váltam, Vannak, Javier, Sabaté, magyar, vettem, kilenc, valaki, mondja, hiszen, minden, négyes, tartja, szezon, góllal, percen, Voltak, Ligája, együtt, jutnak, döntőt, hétfőn, bennem, tavaly, magyar, elmúlt, bízott, nyáron, Carlos, tréner, Kielce, mindig, belőle, Jobban, váltja, magyar, Sabaté, Javier, Sabaté, akinek, elleni, Ortega, nagyon, boldog, jutott, Sabaté, vagyok, Európa, Kielce, Európa, Magyar, távozó, bajnok, vagyok, hitte, volna, olyan, senki, képes, ilyen, végül, utána, végül, amely, ezzel, mégis, lenni, kívül, lehet, blokk, alatt, évben, tudja, pedig, Kupát, Ezzel, kölni, ebben, évvel, Dánia, tette, fűzte, hozzá, pedig, pedig, szólt, hozzá, volna, pedig, nehéz, lenne, pedig, nekem, idény, alatt, évvel, rossz, tette, pedig, miatt, dolog, hozzá, sokat, erre, volt, mert, klub, kell, száz, volt, mert, volt, hogy, után, amit, után, Újra, hogy, első, mert, csak, csak, svéd, SEHA, mint, idén, lett, csak, idén, idén, edző, lett, volt, ahol, éves, volt, jövő, majd, húsz, akik, jött, volt, hogy, hogy, nagy, Csak, volt, öröm, arra, hogy, érek, volt, mint, mert, Ezen, van, fáj, két, egy, nem, Ott, nem, nem, már, egy, két, sem, jól, két, két, két, ben, egy, ért, egy, óta, óta, ben, jót, évi, azt, nem, jól, van, már, ott, túl, nek, nem, fog, már, nem, nem, azt, nem, nem, egy, MTI, válogatottat nagyon, lengyelországi Európa-bajnokság, olimpiai kvalifikáció, nemzeti együttes, vezetésével kijutott, januári francia, olimpiai bajnok, negyeddöntőig jutott, távozó tréner, első naptól, utolsóig segítették, legsikeresebb időszakban, világbajnokságra vezetőedzőként, vezetők döntését, szövetség bízott, eredmények számítanak, pályafutása folytatásáról, szezon után, magyar válogatottnál, következő szezont, van ezelőtt megbízatásom, nemzeti gyűjtenem válogatott, pedig mondja ugyanakkor, munkáit kell két, hosszabbítás mondja kívül, együtt mindig mindig, percben ilyen percben, ezelőtt munkáit megadatott, Szerbia együttes olimpiai, Szerintem azt Szükségem, edzővé két elleni, góllal mentális lett, alatt horvátországi tanultam, edző mindkét Veszprémnél, pedig váltam hitte, mindkét irányításával kezünkben, világbajnokságra imádom Csak, percben Ott kapitánya, Sabaté kihagyom Ligája, van váltam váltam, kapitánynak túl mindkét, Ezzel Sabaté tette, magyar találkozót hogy, akik vezetőedzőként elégedett, ott klub hozzá, Ortega találkozót sokat, idén találkozót vállalna, kölni bajnok döntetlent, óta csalódott szintén, mindig Veszprémben két, nem szerintem nem, Ligában egy Ligában, gondoltunk második akinek, óta kihagyom Európa, ugyanakkor Szerintem szinten, volt volt Kielce, vagyok lenni klub, öröm Először ezelőtt, legsikeresebb döntését távozó, mindkét Újra miatt, pihenni után jól, energiát dolgozott hogy, Dánia Először sikerült, munkáját döntését Voltak, jól rendben mert, fináléba jutottak Kielce, van két kijutott, amely mert ilyen, kapcsolatban lett nem, ebben energiát dolog, szemben blokk, Voltak ezelőtt, van rossz, munkámat mégis, veszprémiek jutnak, ott ezelőtt, pályafutása Ezen, hogy öröm, szezonban februárban, imádom megfelelően, veszprémiek után, hozzá nem, érzésem csak, alatt januári, kilenc Irányításával, megadatott már, tette kölni, szezont lenni, spanyol képes, döntőben percen, dolgozott munkáját, ben dolgozni, szeretnék SEHA, szakvezető januári, azt amely, nagyon pillanatban, szemben következő, MTI mert, eredményeket alatt, érkezett váltja, mert spanyol, döntőt tudtuk, számítanak két, válogatott bízott, mindig voltam, vezetésével mert, mert válogatottat, eredményeket túl, volt keresztül, azonnal volt, egy hogy, jót utolsóig, vezetésével jót, keresztül céljainkat, Ezzel hiszen, mert Vranjes, van kifogása, két pályafutása, vállalna megérdemelte, amely lett, jutnak klub, boldog mondanám, idén tudja, olimpiai évvel, sem mégis, bennem csak, minden Javier, csináltunk vagyok, Vranjes ezelőtt, idén ugyanakkor, egy Jobban, nagyon két, nem percen, nem gondoltunk, jutott utána, nem szakvezető, spanyol elleni, nagyon vállalna, érkezett után, évi elégedett, Vranjes Sabaté, Irányításával nem, vezetőedzőként dolgozott, Kielce tavaly, boldog érzésem, Magyar Ligája, felkészülésük keresztül, lengyel ben, mert spanyol, pillanatban akikről, pillanatban felpörögnünk, bennem kilenc, pedig irányításával, kell túl, volt pedig, vélekedett sikerült, bajnokság elégedett, kijutott vállalna, ezelőtt már, pedig vezetőedzőként, sikerült Először, tavaly hétszer, akinek másodedzőjeként, fináléba hétszer, lengyel ezelőtt, száz góllal, nagyon döntőben, kvalifikáció februárban, vezetők idén, időszakban csalódott,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,