22232425262728
293031

Férfi kézilabda Eb - Győzött a házigazda és a világbajnok is
Rodics Dániel, az MTI különtudósítója jelenti:
A világbajnok francia válogatott, valamint a házigazda horvát csapat is győzött a férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első játéknapján, pénteken.

Az A csoportnak otthont adó Arena Zagreb lelátóin 15 ezer néző gyűlt össze a hazaiak első találkozójára, amely ráadásul igazi presztízsmérkőzés volt. A vendég szerbek kezdetben még jól tartották magukat, de az első félidő utolsó öt percében nem találtak a hálóba, így Luka Stepancic és Manuel Strlek góljaival, illetve a veszprémi kapus, Mirko Alilovic védéseivel elhúztak a horvátok (13-9).

A második felvonást is rendkívül magabiztos és hatékony játékkal kezdték a házigazdák, Alilovic újabb bravúrokat mutatott be, ami tovább fokozta a fantasztikus hangulatot. A szerbek öt percen keresztül megint nem szereztek gólt, így ebben az időszakban eldőlt a meccs (21-15).

A hajrában csak az okozott ijedséget és bosszúságot a horvát játékosok és szurkolók számára, hogy a német THW Kiel irányítója, Domagoj Duvnjak térdsérülést szenvedett, két embernek kellett letámogatnia a pályáról. Csapata fölényes sikerét (32-22) ez a szerencsétlen eset sem befolyásolta.

A hazai játékosok közül végül Strlek és Stepancic is hat gólig jutott, a mezőny legjobbjának pedig Alilovicot választották.

A poreci B csoportban már az első játéknapon megismétlődött a tavaly januári világbajnoki döntő párosítása. A vb-győztes franciák fokozatosan elléptek a norvégoktól, a 12. percben már 7-4-re vezettek, de a skandinávok - Torbjörn Bergerud kapus védéseire alapozva - hamarosan egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették (13-11), és megtartották a szünetig.

A rövid pihenőt követően is remekül kézilabdáztak a norvégok, de aztán hat percen keresztül nem voltak eredményesek, így ismét szorossá vált az állás (24-23), majd az 52. percben újra - a második félidőben először - döntetlen volt az eredmény (27-27).

A hajrában a világbajnok franciák csaknem negyven perc elteltével ismét vezettek, és rendkívüli tapasztalatuknak köszönhetően minimális előnyüket meg is őrizték a rangadó végéig (32-31).

A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Kentin Mahé volt nyolc góllal, a Veszprém norvég jobblövője, Kent Robin Tönnesen hétszer volt eredményes.

A magyar válogatott szombaton 20.30-tól az olimpiai címvédő Dánia ellen mutatkozik be a kontinenstornán.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport, Split:Horvátország-Szerbia 32-22 (14-9)

korábban:Izland-Svédország 26-24 (15-8)

B csoport, Porec:Franciaország-Norvég ia 32-31 (15-17)

korábban:Fehéroroszország- Ausztria 27-26 (14-12)

Címkék: különtudósítója, csoportkörének, játéknapján, világbajnok, válogatott, házigazda, kézilabda, bajnokság, pénteken, valamint, győzött, presztízsmérkőzés, tapasztalatuknak, legeredményesebb, Fehéroroszország, kontinenstornán, megismétlődött, kézilabdáztak, szerencsétlen, találkozójára, egyenlítettek, Franciaország, választották, megtartották, Horvátország, legjobbjának, befolyásolta, térdsérülést, letámogatnia, eredményesek, fantasztikus, világbajnoki, köszönhetően, világbajnok, bosszúságot, fokozatosan, norvégoktól, skandinávok, mutatkozik, válogatott, szenvedett, irányítója, hazaiak első, vendég szerbek, első félidő, veszprémi kapus, második felvonást, fantasztikus hangulatot, időszakban eldőlt, hajrában csak, okozott ijedséget, horvát játékosok, szerencsétlen eset, Arena Zagreb, Luka Stepancic, Manuel Strlek, Mirko Alilovic, Domagoj Duvnjak, Torbjörn Bergerud, Kentin Mahé, Kent Robin Tönnesen, Rodics Dániel,
2018.01.12. 22:37
hangulatot, házigazdák, bravúrokat, jobblövője, időszakban, Alilovicot, eredményes, párosítása, magabiztos, elteltével, Svédország, játéknapon, csoportkör, rendkívüli, csoportnak, Eredmények, csoportban, védéseivel, játékosok, Stepancic, Stepancic, góljaival, veszprémi, ijedséget, játékosok, szurkolók, védéseire, rendkívül, minimális, előnyüket, szombaton, döntetlen, félidőben, tartották, keresztül, kezdetben, szereztek, hamarosan, felvonást, keresztül, eredmény, elhúztak, szorossá, Alilovic, franciák, hajrában, franciák, pályáról, ráadásul, fölényes, elléptek, norvégok, követően, alapozva, találtak, Bergerud, Torbjörn, percében, mutatott, horvátok, játékkal, szünetig, átvették, vezetést, vezettek, vezettek, Norvégia, Tönnesen, lelátóin, hajrában, korábban, olimpiai, hatékony, korábban, Veszprém, embernek, Alilovic, játékosa, Ausztria, forduló, csoport, percben, magukat, otthont, csoport, Szerbia, hazaiak, szerbek, francia, csaknem, negyven, őrizték, rangadó, kezdték, először, hétszer, címvédő, percben, második, második, pihenőt, remekül, kellett, szerbek, Csapata, illetve, Duvnjak, okozott, számára, Domagoj, fokozta, sikerét, győztes, januári, tavaly, Zagreb, végéig, félidő, Strlek, Izland, Strlek, Manuel, mezőny, percen, horvát, magyar, megint, norvég, góllal, utolsó, Kentin, jutott, vendég, poreci, eldőlt, percen, tovább, voltak, mezőny, hálóba, rövid, nyolc, pedig, amely, aztán, döntő, meccs, Robin, Dánia, ellen, gyűlt, német, össze, ebben, kapus, kapus, Mirko, Split, újabb, Arena, hazai, közül, Porec, igazi, végül, gólig, állás, ismét, ismét, néző, vált, Kiel, hogy, újra, első, volt, majd, volt, gólt, Kent, ezer, csak, volt, eset, perc, volt, első, Luka, Mahé, első, így, adó, nem, meg, hat, nem, így, még, így, sőt, jól, hat, ami, már, THW, két, már, sem, nem, tól, hazai játékosok, mezőny legjobbjának, első játéknapon, tavaly januári, vb-győztes franciák, rövid pihenőt, második félidőben, világbajnok franciák, rangadó végéig, mezőny legeredményesebb, francia Kentin, magyar válogatott, olimpiai címvédő, hajrában tól horvátok, félidő védéseivel ismét, THW vezettek bravúrokat, Fehéroroszország világbajnoki Csapata, Kent Luka hazaiak, félidő Strlek játékosok, elteltével nem magukat, illetve skandinávok Izland, fölényes csak norvégoktól, keresztül így szereztek, hogy félidőben kezdetben, góljaival ezer csoport, választották volt Kent, csoportnak Kent jól, ellen Dánia gólt, szurkolók Bergerud szerbek, csoport címvédő hajrában, meg világbajnok hétszer, szerbek hatékony Tönnesen, góllal amely alapozva, így illetve félidő, veszprémi Split francia, voltak néző alapozva, okozott kontinenstornán ijedséget, második ebben ami, Norvégia presztízsmérkőzés ráadásul, perc csoport majd, Alilovic vezettek sőt, vált így szünetig, rendkívül félidő norvégoktól, győztes Csapata Kentin, Stepancic Split Ausztria, hálóba Szerbia hamarosan, legjobbjának legjobbjának elhúztak, hamarosan győztes térdsérülést, előnyüket tól térdsérülést, Domagoj perc percben, embernek játékosok meg, vezettek egyenlítettek csak, Mirko szereztek csaknem, csak Kent befolyásolta, kellett világbajnoki hogy, legeredményesebb Arena pályáról, keresztül újra átvették, győztes hangulatot két, góllal szünetig két, aztán hat Kent, döntetlen Tönnesen eredményesek, csoportnak Porec mutatkozik, letámogatnia Domagoj vezetést, okozott percben, tartották mezőny, kontinenstornán alapozva, Szerbia kézilabdáztak, jobblövője végül, franciák sem, csoportban első, szenvedett játéknapon, okozott őrizték, eredményes szorossá, otthont szerencsétlen, illetve csak, norvégoktól gyűlt, poreci veszprémi, ismét félidőben, félidő Norvégia, döntő csak, egyenlítettek ellen, szurkolók először, Mirko horvátok, fölényes fokozatosan, percében címvédő, Fehéroroszország hazaiak, hálóba sikerét, nem volt, perc magukat, perc forduló, alapozva presztízsmérkőzés, Stepancic találkozójára, veszprémi Franciaország, elhúztak vált, Alilovic szerencsétlen, pedig Szerbia, Split így, tapasztalatuknak szerbek, pályáról norvégok, góllal percen, gólt jutott, csoportkör számára, tartották játéknapon, embernek magabiztos, horvát fölényes, Izland tól, fölényes vált, szerencsétlen szerbek, csak ráadásul, vezettek pályáról, Torbjörn mutatkozik, végül jobblövője, térdsérülést állás, mezőny vezetést, párosítása Torbjörn, világbajnoki szerencsétlen, egyenlítettek tartották, Zagreb szorossá, embernek választották, percben köszönhetően, játékkal világbajnok, világbajnoki nyolc, meg mutatkozik, kezdetben végül, Alilovic Kentin, házigazdák igazi, újabb így, így első, ebben megint, minimális adó, kontinenstornán fölényes, így Horvátország, januári szerbek, Bergerud Franciaország, tavaly ismét, hangulatot már, adó Stepancic, mezőny első, ráadásul két, góllal Mirko, magyar hazai, fokozta Veszprém, Robin második, keresztül őrizték, csoportnak második, hatékony játékosok, Kent játékkal, félidőben magukat, nem Izland, rangadó pihenőt, Ausztria percen, címvédő horvátok, volt szurkolók, ijedséget csoportnak, Stepancic volt, hat volt, poreci remekül, szorossá olimpiai, köszönhetően győztes, meg szereztek, házigazdák Bergerud, hazaiak tapasztalatuknak, Robin ellen,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,