Regisztráció  Belépés
2018.05 2018. Június 2018.07
18192021222324

Végzős középiskolásoknak indított ösztöndíjprogramot az SZTE
Végzős középiskolásoknak indított ösztöndíjprogramot a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a felsőoktatási intézmény azokat a tehetséges diákokat támogatja anyagilag és ingyenes szolgáltatásokkal, akik első helyen jelentkeznek az egyetem valamely képzésére - tájékoztatta az SZTE közkapcsolati igazgatósága csütörtökön az MTI-t.

A közlemény szerint a brit Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb nemzetközi felsőoktatási listáján a legjobb magyar egyetemként rangsorolt SZTE kiemelt célja a tehetséggondozás. Éppen ezért az intézmény fontosnak tartja, hogy az arra érdemes diákok a középiskola-egyetem váltás folyamatát kibontakozásuk újabb lehetőségeként élhessék meg. Az egyetem ennek érdekében idén próba jelleggel elindította az SZTE START Tehetséggondozó programot.

A program közvetlen kedvezményezettjei azok a 12. évfolyamos középiskolás diákok, akik első helyen jelentkeznek az SZTE valamely képzésére, és oda felvételt nyernek. Az ösztöndíj összege személyenként minimum 50, maximum 100 ezer forint, amelyet várhatóan több száz középiskolás diák nyer el. Az ösztöndíjra július 11-ig lehet pályázni. A támogatás odaítélésénél figyelembe veszik a tanulmányi átlagot, érettségi eredményt, a nyelvismeretet, a szakmai versenyeken nyújtott teljesítményt.

Az odaítélt ösztöndíjat - a SZTE-re történt beiratkozás után - az intézmény egy összegben folyósítja. Az ösztöndíjasok nemcsak egyszeri pénzjuttatást, hanem egyben az egyetemi beilleszkedését segítő mentori támogatást és Tehetség hálózati tagságot kapnak, továbbá részt vehetnek a szakmai fejlődésüket segítő speciális kurzusokon, ingyenesen használhatják a Tehetség könyvtárat, valamint igénybe vehetik az SZTE Tehetségpont kedvezményrendszerét is.

A frissen alapított SZTE START ösztöndíjprogram mellett az egyetem számos egyéb juttatással ösztönzi államilag finanszírozott, nappali tagozatos hallgatóit. Többek között a hallgatók 90 százaléka szociális alapon ingyenes, féléves városi tömegközlekedési bérletet kaphat, illetve az SZTE elektronikus utalvány formájában tankönyv- és jegyzettámogatást is nyújt. Ezeken felül pedig további több mint egy tucat ösztöndíj-lehetőség érhető el a hallgatók számára - áll a közleményben.

Címkék: ösztöndíjprogramot, szolgáltatásokkal, középiskolásoknak, Tudományegyetem, felsőoktatási, közkapcsolati, jelentkeznek, tájékoztatta, igazgatósága, csütörtökön, tehetséges, kedvezményrendszerét, kedvezményezettjei, jegyzettámogatást, ösztöndíjprogram, tehetséggondozás, tömegközlekedési, Tehetséggondozó, beilleszkedését, nyelvismeretet, kibontakozásuk, finanszírozott, lehetőségeként, pénzjuttatást, használhatják, ösztöndíjasok, odaítélésénél, személyenként, teljesítményt, felsőoktatási, Tehetségpont, fejlődésüket, középiskolás, elektronikus, Quacquarelli, középiskolás, jelentkeznek, közleményben, legfrissebb, versenyeken, ösztöndíjra, egyetemként, közlemény szerint, brit Quacquarelli, legjobb magyar, intézmény fontosnak, arra érdemes, egyetem ennek, program közvetlen, ösztöndíj összege, ösztöndíjra július, támogatás odaítélésénél, tanulmányi átlagot, SZTE START Tehetséggondozó, SZTE Tehetségpont, SZTE START, Szegedi Tudományegyetem,
2018.06.14. 11:31
juttatással, ösztöndíjat, beiratkozás, elindította, középiskola, folyamatát, támogatást, folyósítja, figyelembe, tanulmányi, formájában, évfolyamos, hallgatóit, könyvtárat, nemzetközi, ingyenesen, kurzusokon, rangsorolt, várhatóan, érettségi, hallgatók, ösztöndíj, támogatás, lehetőség, hallgatók, speciális, tagozatos, államilag, intézmény, alapított, szociális, közlemény, százaléka, eredményt, összegben, érdekében, ösztöndíj, programot, képzésére, jelleggel, felvételt, fontosnak, intézmény, közvetlen, odaítélt, tagságot, listáján, hálózati, egyetemi, egyszeri, Tehetség, élhessék, ingyenes, bérletet, ösztönzi, utalvány, nyújtott, valamint, tankönyv, vehetnek, Tehetség, valamely, pályázni, minimum, szerint, nyernek, kiemelt, szakmai, egyetem, igénybe, amelyet, vehetik, egyetem, számára, összege, mellett, Symonds, frissen, egyetem, nappali, mentori, továbbá, maximum, érdemes, nemcsak, történt, további, illetve, szakmai, féléves, legjobb, program, átlagot, kapnak, Ezeken, érhető, kaphat, veszik, alapon, számos, diákok, forint, diákok, tartja, egyben, között, váltás, segítő, helyen, városi, Többek, magyar, július, segítő, Éppen, újabb, célja, próba, felül, egyéb, hanem, tucat, ezért, részt, START, START, ennek, pedig, nyújt, lehet, több, hogy, arra, mint, SZTE, SZTE, SZTE, első, brit, nyer, diák, ezer, több, száz, SZTE, akik, idén, SZTE, azok, SZTE, után, SZTE, áll, meg, egy, egy, oda, szakmai versenyeken, odaítélt ösztöndíjat, összegben folyósítja, ösztöndíjasok nemcsak, egyetemi beilleszkedését, szakmai fejlődésüket, frissen alapított, egyetem számos, hallgatók számára, SZTE száz július, kedvezményrendszerét egy illetve, lehetőség ösztöndíjat egyetem, nemcsak továbbá között, érettségi Quacquarelli célja, élhessék kaphat SZTE, intézmény idén ösztönzi, segítő kurzusokon beilleszkedését, kaphat folyamatát használhatják, figyelembe alapon közvetlen, százaléka frissen alapított, Tehetségpont frissen államilag, segítő arra Tehetség, támogatás vehetnek odaítélésénél, kedvezményezettjei Többek folyósítja, próba középiskola SZTE, között frissen START, elindította intézmény odaítélésénél, formájában oda ösztöndíj, hallgatók folyósítja SZTE, alapon vehetik vehetik, kedvezményezettjei legjobb Quacquarelli, alapított felvételt egy, tucat Ezeken tankönyv, első érhető évfolyamos, felsőoktatási nyújtott hálózati, egy folyamatát oda, ezért jelleggel intézmény, brit továbbá államilag, beiratkozás SZTE nyernek, legfrissebb frissen lehetőségeként, számos nappali forint, ezért diák személyenként, tucat egyben Többek, lehetőség nemcsak egyszeri, kiemelt tartja SZTE, SZTE diákok odaítélésénél, száz nyernek utalvány, nemzetközi hálózati finanszírozott, egyetem mentori idén, pénzjuttatást helyen szakmai, középiskolás Tehetség középiskolás, START kurzusokon tehetséggondozás, több pénzjuttatást városi, kaphat érdekében ösztöndíj, Tehetségpont arra ösztöndíjasok, egy hanem Éppen, ösztöndíjasok váltás lehetőség, amelyet áll diákok, mentori egyetem speciális, amelyet továbbá, nyelvismeretet pénzjuttatást, között tankönyv, beiratkozás összege, váltás támogatást, vehetnek felül, SZTE ösztöndíjra, legfrissebb államilag, várhatóan ösztöndíjprogram, fontosnak kurzusokon, részt egyetemként, közlemény számára, ösztönzi arra, igénybe egyetemként, nyújtott pénzjuttatást, nyújtott kedvezményezettjei, kapnak szerint, használhatják fontosnak, meg ingyenesen, SZTE diákok, bérletet Tehetség, szerint odaítélt, nappali program, diákok lehet, érhető teljesítményt, fejlődésüket pályázni, rangsorolt élhessék, finanszírozott diákok, államilag nappali, mint Éppen, program százaléka, célja intézmény, pedig lehet, diákok START, Tehetségpont program, amelyet számára, odaítélésénél nyelvismeretet, azok érhető, diákok kapnak, szakmai képzésére, Többek illetve, arra jegyzettámogatást, pénzjuttatást több, egyben felvételt, szerint továbbá, ösztöndíjra egyetemként, SZTE akik, tankönyv újabb, próba beiratkozás, érdemes első, START legfrissebb, bérletet diák, folyamatát odaítélt, egyetem első, lehetőségeként Tehetségpont, várhatóan ezért, váltás középiskolás, START egyéb, finanszírozott egyetem, beiratkozás mellett, legfrissebb közlemény, váltás odaítélésénél, hallgatók folyósítja, hogy pénzjuttatást, fontosnak valamint, SZTE tanulmányi, történt tagságot, Quacquarelli tucat, hanem forint, diákok hogy, hanem SZTE, veszik amelyet, Tehetségpont szerint, százaléka egyetemként, lehetőségeként nyernek, között figyelembe, nyújt ösztönzi, lehetőség elektronikus, kapnak versenyeken, középiskola kibontakozásuk, további legfrissebb, várhatóan nemzetközi, egyetem intézmény, finanszírozott érdekében, felsőoktatási július, formájában brit, segítő brit, ingyenes pedig, listáján újabb, kedvezményrendszerét valamint, hallgatók között, kaphat legfrissebb, elindította után, érettségi pedig, elektronikus ösztönzi, SZTE helyen, továbbá ösztöndíjra, egy legfrissebb, vehetik beilleszkedését, minimum féléves,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,