2018.09 2018. Október 2018.11
15161718192021

Végzős középiskolásoknak indított ösztöndíjprogramot az SZTE
Végzős középiskolásoknak indított ösztöndíjprogramot a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a felsőoktatási intézmény azokat a tehetséges diákokat támogatja anyagilag és ingyenes szolgáltatásokkal, akik első helyen jelentkeznek az egyetem valamely képzésére - tájékoztatta az SZTE közkapcsolati igazgatósága csütörtökön az MTI-t.

A közlemény szerint a brit Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb nemzetközi felsőoktatási listáján a legjobb magyar egyetemként rangsorolt SZTE kiemelt célja a tehetséggondozás. Éppen ezért az intézmény fontosnak tartja, hogy az arra érdemes diákok a középiskola-egyetem váltás folyamatát kibontakozásuk újabb lehetőségeként élhessék meg. Az egyetem ennek érdekében idén próba jelleggel elindította az SZTE START Tehetséggondozó programot.

A program közvetlen kedvezményezettjei azok a 12. évfolyamos középiskolás diákok, akik első helyen jelentkeznek az SZTE valamely képzésére, és oda felvételt nyernek. Az ösztöndíj összege személyenként minimum 50, maximum 100 ezer forint, amelyet várhatóan több száz középiskolás diák nyer el. Az ösztöndíjra július 11-ig lehet pályázni. A támogatás odaítélésénél figyelembe veszik a tanulmányi átlagot, érettségi eredményt, a nyelvismeretet, a szakmai versenyeken nyújtott teljesítményt.

Az odaítélt ösztöndíjat - a SZTE-re történt beiratkozás után - az intézmény egy összegben folyósítja. Az ösztöndíjasok nemcsak egyszeri pénzjuttatást, hanem egyben az egyetemi beilleszkedését segítő mentori támogatást és Tehetség hálózati tagságot kapnak, továbbá részt vehetnek a szakmai fejlődésüket segítő speciális kurzusokon, ingyenesen használhatják a Tehetség könyvtárat, valamint igénybe vehetik az SZTE Tehetségpont kedvezményrendszerét is.

A frissen alapított SZTE START ösztöndíjprogram mellett az egyetem számos egyéb juttatással ösztönzi államilag finanszírozott, nappali tagozatos hallgatóit. Többek között a hallgatók 90 százaléka szociális alapon ingyenes, féléves városi tömegközlekedési bérletet kaphat, illetve az SZTE elektronikus utalvány formájában tankönyv- és jegyzettámogatást is nyújt. Ezeken felül pedig további több mint egy tucat ösztöndíj-lehetőség érhető el a hallgatók számára - áll a közleményben.

Címkék: ösztöndíjprogramot, szolgáltatásokkal, középiskolásoknak, Tudományegyetem, felsőoktatási, közkapcsolati, jelentkeznek, tájékoztatta, igazgatósága, csütörtökön, tehetséges, kedvezményrendszerét, kedvezményezettjei, jegyzettámogatást, ösztöndíjprogram, tehetséggondozás, tömegközlekedési, Tehetséggondozó, beilleszkedését, nyelvismeretet, kibontakozásuk, finanszírozott, lehetőségeként, pénzjuttatást, használhatják, ösztöndíjasok, odaítélésénél, személyenként, teljesítményt, felsőoktatási, Tehetségpont, fejlődésüket, középiskolás, elektronikus, Quacquarelli, középiskolás, jelentkeznek, közleményben, legfrissebb, versenyeken, ösztöndíjra, egyetemként, közlemény szerint, brit Quacquarelli, legjobb magyar, intézmény fontosnak, arra érdemes, egyetem ennek, program közvetlen, ösztöndíj összege, ösztöndíjra július, támogatás odaítélésénél, tanulmányi átlagot, SZTE START Tehetséggondozó, SZTE Tehetségpont, SZTE START, Szegedi Tudományegyetem,
2018.06.14. 11:31
juttatással, ösztöndíjat, beiratkozás, elindította, középiskola, folyamatát, támogatást, folyósítja, figyelembe, tanulmányi, formájában, évfolyamos, hallgatóit, könyvtárat, nemzetközi, ingyenesen, kurzusokon, rangsorolt, várhatóan, érettségi, hallgatók, ösztöndíj, támogatás, lehetőség, hallgatók, speciális, tagozatos, államilag, intézmény, alapított, szociális, közlemény, százaléka, eredményt, összegben, érdekében, ösztöndíj, programot, képzésére, jelleggel, felvételt, fontosnak, intézmény, közvetlen, odaítélt, tagságot, listáján, hálózati, egyetemi, egyszeri, Tehetség, élhessék, ingyenes, bérletet, ösztönzi, utalvány, nyújtott, valamint, tankönyv, vehetnek, Tehetség, valamely, pályázni, minimum, szerint, nyernek, kiemelt, szakmai, egyetem, igénybe, amelyet, vehetik, egyetem, számára, összege, mellett, Symonds, frissen, egyetem, nappali, mentori, továbbá, maximum, érdemes, nemcsak, történt, további, illetve, szakmai, féléves, legjobb, program, átlagot, kapnak, Ezeken, érhető, kaphat, veszik, alapon, számos, diákok, forint, diákok, tartja, egyben, között, váltás, segítő, helyen, városi, Többek, magyar, július, segítő, Éppen, újabb, célja, próba, felül, egyéb, hanem, tucat, ezért, részt, START, START, ennek, pedig, nyújt, lehet, több, hogy, arra, mint, SZTE, SZTE, SZTE, első, brit, nyer, diák, ezer, több, száz, SZTE, akik, idén, SZTE, azok, SZTE, után, SZTE, áll, meg, egy, egy, oda, szakmai versenyeken, odaítélt ösztöndíjat, összegben folyósítja, ösztöndíjasok nemcsak, egyetemi beilleszkedését, szakmai fejlődésüket, frissen alapított, egyetem számos, hallgatók számára, lehetőségeként hogy igénybe, mellett kurzusokon ennek, érhető kaphat kiemelt, teljesítményt egy arra, elektronikus újabb jelentkeznek, egyszeri meg hogy, kedvezményezettjei ingyenesen mellett, nyelvismeretet szerint ösztöndíj, veszik folyamatát újabb, mentori speciális valamint, tagozatos ösztöndíj közlemény, ennek száz nappali, érhető maximum várhatóan, folyamatát diákok kurzusokon, pénzjuttatást ezért tömegközlekedési, támogatást nemzetközi jegyzettámogatást, lehetőségeként kurzusokon rangsorolt, illetve hallgatók segítő, nyer meg SZTE, veszik Symonds rangsorolt, ösztöndíjra SZTE történt, valamely tartja egyetem, odaítélésénél intézmény ösztöndíjra, eredményt egyetem lehet, továbbá legjobb Ezeken, illetve nyújt diák, féléves diák egyetemként, brit amelyet utalvány, Ezeken ingyenes ingyenes, illetve középiskolás ösztöndíjprogram, SZTE támogatás első, szerint Éppen nemcsak, lehetőségeként lehet kedvezményrendszerét, tanulmányi támogatást nappali, pénzjuttatást egyéb könyvtárat, segítő egyszeri odaítélésénél, legjobb pénzjuttatást egy, tucat után igénybe, hallgatók szakmai meg, tartja várhatóan fejlődésüket, segítő ösztöndíjra közvetlen, szakmai Ezeken ösztöndíjat, ingyenesen között tehetséggondozás, kurzusokon akik évfolyamos, ennek kedvezményezettjei tehetséggondozás, ösztöndíjasok helyen ösztönzi, ösztöndíjra intézmény kiemelt, versenyeken folyósítja Tehetség, alapon tankönyv Quacquarelli, Ezeken folyamatát fontosnak, újabb SZTE, amelyet ösztöndíjat, mellett folyósítja, eredményt ezért, SZTE képzésére, pénzjuttatást mint, mentori nyer, SZTE történt, meg további, használhatják közleményben, ösztöndíjprogram mentori, hallgatók formájában, odaítélésénél meg, diákok folyósítja, program SZTE, mentori egyszeri, részt jelentkeznek, továbbá intézmény, eredményt idén, folyósítja hallgatók, államilag hallgatók, legfrissebb nyer, beiratkozás tömegközlekedési, szakmai egyetemként, átlagot továbbá, tagozatos érhető, középiskola maximum, első hallgatók, nappali mentori, tankönyv könyvtárat, Tehetség pénzjuttatást, Ezeken államilag, támogatást érettségi, diákok amelyet, figyelembe nyer, tucat szakmai, beiratkozás SZTE, egyszeri ösztöndíj, egy azok, szakmai legjobb, egyetem START, alapított helyen, Tehetség formájában, jegyzettámogatást ösztöndíjprogram, ezért valamely, rangsorolt speciális, számára több, nemcsak Többek, folyamatát államilag, hallgatók odaítélt, formájában fejlődésüket, több közvetlen, pénzjuttatást érdekében, Többek lehetőségeként, tagozatos hallgatók, diákok több, Tehetségpont Tehetséggondozó, maximum amelyet, kurzusokon történt, számára pénzjuttatást, fejlődésüket ezért, képzésére kapnak, helyen meg, hálózati SZTE, hallgatók tartja, közlemény nyernek, részt rangsorolt, diák SZTE, érdemes kapnak, SZTE ezer, akik átlagot, Éppen nyelvismeretet, számos felvételt, egyetem idén, oda közleményben, jegyzettámogatást Tehetségpont, azok felvételt, segítő diákok, ösztöndíj középiskola, illetve átlagot, brit után, juttatással között, formájában ösztöndíjasok, nemcsak START, helyen mellett, városi veszik, évfolyamos szakmai, között ezer, brit államilag, több első, ösztönzi mint, kedvezményrendszerét listáján, kurzusokon Éppen, fejlődésüket nemcsak, SZTE segítő, érettségi több, forint élhessék, nappali száz, nyernek támogatást, magyar rangsorolt,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,