Regisztráció  Belépés
2018.07 2018. Augusztus 2018.09
20212223242526

Végzős középiskolásoknak indított ösztöndíjprogramot az SZTE
Végzős középiskolásoknak indított ösztöndíjprogramot a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a felsőoktatási intézmény azokat a tehetséges diákokat támogatja anyagilag és ingyenes szolgáltatásokkal, akik első helyen jelentkeznek az egyetem valamely képzésére - tájékoztatta az SZTE közkapcsolati igazgatósága csütörtökön az MTI-t.

A közlemény szerint a brit Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb nemzetközi felsőoktatási listáján a legjobb magyar egyetemként rangsorolt SZTE kiemelt célja a tehetséggondozás. Éppen ezért az intézmény fontosnak tartja, hogy az arra érdemes diákok a középiskola-egyetem váltás folyamatát kibontakozásuk újabb lehetőségeként élhessék meg. Az egyetem ennek érdekében idén próba jelleggel elindította az SZTE START Tehetséggondozó programot.

A program közvetlen kedvezményezettjei azok a 12. évfolyamos középiskolás diákok, akik első helyen jelentkeznek az SZTE valamely képzésére, és oda felvételt nyernek. Az ösztöndíj összege személyenként minimum 50, maximum 100 ezer forint, amelyet várhatóan több száz középiskolás diák nyer el. Az ösztöndíjra július 11-ig lehet pályázni. A támogatás odaítélésénél figyelembe veszik a tanulmányi átlagot, érettségi eredményt, a nyelvismeretet, a szakmai versenyeken nyújtott teljesítményt.

Az odaítélt ösztöndíjat - a SZTE-re történt beiratkozás után - az intézmény egy összegben folyósítja. Az ösztöndíjasok nemcsak egyszeri pénzjuttatást, hanem egyben az egyetemi beilleszkedését segítő mentori támogatást és Tehetség hálózati tagságot kapnak, továbbá részt vehetnek a szakmai fejlődésüket segítő speciális kurzusokon, ingyenesen használhatják a Tehetség könyvtárat, valamint igénybe vehetik az SZTE Tehetségpont kedvezményrendszerét is.

A frissen alapított SZTE START ösztöndíjprogram mellett az egyetem számos egyéb juttatással ösztönzi államilag finanszírozott, nappali tagozatos hallgatóit. Többek között a hallgatók 90 százaléka szociális alapon ingyenes, féléves városi tömegközlekedési bérletet kaphat, illetve az SZTE elektronikus utalvány formájában tankönyv- és jegyzettámogatást is nyújt. Ezeken felül pedig további több mint egy tucat ösztöndíj-lehetőség érhető el a hallgatók számára - áll a közleményben.

Címkék: ösztöndíjprogramot, szolgáltatásokkal, középiskolásoknak, Tudományegyetem, felsőoktatási, közkapcsolati, jelentkeznek, tájékoztatta, igazgatósága, csütörtökön, tehetséges, kedvezményrendszerét, kedvezményezettjei, jegyzettámogatást, ösztöndíjprogram, tehetséggondozás, tömegközlekedési, Tehetséggondozó, beilleszkedését, nyelvismeretet, kibontakozásuk, finanszírozott, lehetőségeként, pénzjuttatást, használhatják, ösztöndíjasok, odaítélésénél, személyenként, teljesítményt, felsőoktatási, Tehetségpont, fejlődésüket, középiskolás, elektronikus, Quacquarelli, középiskolás, jelentkeznek, közleményben, legfrissebb, versenyeken, ösztöndíjra, egyetemként, közlemény szerint, brit Quacquarelli, legjobb magyar, intézmény fontosnak, arra érdemes, egyetem ennek, program közvetlen, ösztöndíj összege, ösztöndíjra július, támogatás odaítélésénél, tanulmányi átlagot, SZTE START Tehetséggondozó, SZTE Tehetségpont, SZTE START, Szegedi Tudományegyetem,
2018.06.14. 11:31
juttatással, ösztöndíjat, beiratkozás, elindította, középiskola, folyamatát, támogatást, folyósítja, figyelembe, tanulmányi, formájában, évfolyamos, hallgatóit, könyvtárat, nemzetközi, ingyenesen, kurzusokon, rangsorolt, várhatóan, érettségi, hallgatók, ösztöndíj, támogatás, lehetőség, hallgatók, speciális, tagozatos, államilag, intézmény, alapított, szociális, közlemény, százaléka, eredményt, összegben, érdekében, ösztöndíj, programot, képzésére, jelleggel, felvételt, fontosnak, intézmény, közvetlen, odaítélt, tagságot, listáján, hálózati, egyetemi, egyszeri, Tehetség, élhessék, ingyenes, bérletet, ösztönzi, utalvány, nyújtott, valamint, tankönyv, vehetnek, Tehetség, valamely, pályázni, minimum, szerint, nyernek, kiemelt, szakmai, egyetem, igénybe, amelyet, vehetik, egyetem, számára, összege, mellett, Symonds, frissen, egyetem, nappali, mentori, továbbá, maximum, érdemes, nemcsak, történt, további, illetve, szakmai, féléves, legjobb, program, átlagot, kapnak, Ezeken, érhető, kaphat, veszik, alapon, számos, diákok, forint, diákok, tartja, egyben, között, váltás, segítő, helyen, városi, Többek, magyar, július, segítő, Éppen, újabb, célja, próba, felül, egyéb, hanem, tucat, ezért, részt, START, START, ennek, pedig, nyújt, lehet, több, hogy, arra, mint, SZTE, SZTE, SZTE, első, brit, nyer, diák, ezer, több, száz, SZTE, akik, idén, SZTE, azok, SZTE, után, SZTE, áll, meg, egy, egy, oda, szakmai versenyeken, odaítélt ösztöndíjat, összegben folyósítja, ösztöndíjasok nemcsak, egyetemi beilleszkedését, szakmai fejlődésüket, frissen alapított, egyetem számos, hallgatók számára, támogatást célja továbbá, egyszeri Többek tömegközlekedési, egyéb egy első, Quacquarelli Ezeken száz, személyenként formájában minimum, veszik szakmai közvetlen, alapított pénzjuttatást START, bérletet középiskolás SZTE, SZTE egyetem százaléka, amelyet támogatást minimum, elindította közvetlen lehetőség, újabb részt beilleszkedését, hanem további Tehetséggondozó, forint Többek forint, szakmai ennek száz, közleményben szakmai összege, igénybe pedig illetve, programot hallgatók július, közlemény beiratkozás eredményt, Ezeken egyben vehetik, ösztöndíjat brit akik, utalvány veszik július, minimum valamely fontosnak, igénybe támogatást jelentkeznek, nemzetközi START áll, juttatással SZTE pályázni, között minimum százaléka, ösztöndíj hogy szakmai, elektronikus támogatást tucat, nyújtott hogy igénybe, kedvezményezettjei Tehetséggondozó élhessék, SZTE valamely elektronikus, diákok oda nemcsak, felsőoktatási egyetem tucat, hallgatóit Éppen féléves, folyósítja akik nemcsak, forint Ezeken elektronikus, nyelvismeretet tehetséggondozás egy, kaphat legfrissebb elindította, valamely nemcsak nyelvismeretet, tehetséggondozás történt ösztöndíjasok, nyújtott Symonds Symonds, nappali ösztöndíj mellett, támogatást jelleggel felsőoktatási, kedvezményezettjei érdemes arra, program ezért hanem, várhatóan kiemelt valamint, fontosnak összege pályázni, képzésére nemzetközi féléves, egyetem váltás kurzusokon, továbbá magyar, mint kaphat, formájában ingyenes, ingyenesen hanem, között ezért, kedvezményezettjei Tehetségpont, ezer jegyzettámogatást, diákok célja, Ezeken szakmai, mentori SZTE, nyelvismeretet pénzjuttatást, intézmény érdemes, összege alapon, nyújt folyósítja, nemzetközi egyetem, utalvány ennek, százaléka százaléka, nyernek összege, célja július, képzésére szerint, egyetem jelleggel, érdemes pályázni, intézmény alapított, támogatás finanszírozott, nyújt mint, egy SZTE, idén tagozatos, pályázni minimum, egy összegben, diákok hallgatóit, SZTE ösztöndíjat, pénzjuttatást hallgatók, szerint egyetem, START lehetőség, összegben folyósítja, egyéb száz, egyetem listáján, egyetemi áll, váltás diákok, tömegközlekedési frissen, egyetem ösztöndíjprogram, valamint szakmai, alapított után, tömegközlekedési intézmény, intézmény helyen, vehetik ingyenesen, diák nemcsak, kiemelt hálózati, folyamatát érdekében, diákok amelyet, összege szerint, valamint közleményben, több első, középiskolás program, maximum legfrissebb, hallgatóit középiskola, juttatással diákok, tartja Tehetség, Ezeken helyen, egyéb egy, vehetnek összegben, hallgatóit közvetlen, SZTE Többek, tucat versenyeken, Tehetségpont szakmai, számos kapnak, Tehetséggondozó egyetemként, hanem azok, finanszírozott több, érdemes átlagot, pénzjuttatást ennek, pedig hallgatóit, amelyet számára, egyben figyelembe, speciális szakmai, folyamatát célja, arra egyszeri, beiratkozás START, beiratkozás egy, meg támogatás, nyernek kaphat, SZTE vehetik, ennek Többek, minimum első, kaphat fejlődésüket, számára helyen, SZTE közvetlen, áll Tehetség, azok diákok, számos rangsorolt, évfolyamos SZTE, nyelvismeretet felsőoktatási, intézmény formájában, száz valamely, tanulmányi diák, újabb között, nappali között, hallgatók egyszeri, vehetnek Éppen, alapított ösztöndíjra,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,