16171819202122
23242526272829
30

Jégkorong Erste Liga - A MAC története első diadalát aratta
A MAC Budapest nyerte a jégkorong Erste Ligát, miután a finálé szombati, ötödik mérkőzésen hazai pályán hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a címvédő DVTK-t, és ezzel 4-1-re megnyerte a párharcot.

Eredmény, döntő, 5. mérkőzés:MAC Budapest-DVTK Jegesmedvék 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 1-0) - hosszabbítás után---------------------- -------------------------- -------------------------- -gólszerzők: Bodó (19.), Terbócs (28.), Dudás (64.), illetve Kulmala (10.), Berta (58.)

A középszakaszt megnyerő MAC sikerét hozta a finálé első három találkozója, s bár hazai pályán szerdán az alapszakasz-győztes DVTK szépített, a fővárosi együttesnek saját közönsége előtt nyílt lehetősége a sorozat megnyerésére.

A csapatok nagy hangsúlyt fektettek saját kapujuk megvédésére a nyitó felvonásban, a jeget a harmad közepén a - sorozatban negyedik címére hajtó - DVTK törte meg a szép egyéni megoldást bemutató Rasmus Kulmala révén.

A MAC Bodó Christopher szemfüles találatával még a szünet előtt egyenlített. A magas iramú középső játékrészben pedig már a MAC szerzett vezetést, Terbócs István csapott le egy lecsorgó korongra.

A záró harmadra a tét érezhetően rányomta a bélyegét, s már úgy tűnt, a fővárosiak a rendes játékidőben megnyerik a találkozót, amikor 122 másodperccel a végső dudaszó előtt Berta Ákos egyenlített.

Így következhetett a négy a négy elleni hosszabbítás, amelynek negyedik percében Dudás Jesse élesen tette a kapu elé a korongot, az pedig egy védőn megpattanva utat talált a kapuba.

A középszakaszt az élen záró MAC Budapest 2015-ben csatlakozott az akkor még MOL Liga nevet viselő sorozathoz, s az elmúlt két kiírás ezüstérmét cserélte most aranyra. Majoross Gergely vezetőedző együttese egyúttal megszerezte a magyar bajnoki címet is, ez legutóbb 1997-ben a Ferencvárosnak sikerült fővárosi csapatként.

A szeptemberében kezdődött szezonban kilenc klub indult az Erste Ligában: a MAC Budapest és a DVTK Jegesmedvék mellett az ASC Corona Brasov, az SC Csíkszereda, a Dunaújvárosi Acélbikák, az EV Vienna Capitals, a Fehérvári Titánok, a Ferencváros és az Újpest.

Az elmúlt szezonig a MOL Liga nevet viselő sorozat eddigi bajnokai:2008/09: HC Csíkszereda (román)2009/10: Vasas Bp. Stars2010/11: HSC Csíkszereda (román)2011/12: Dab.Docler2012/13: Dab.Docler2013/14: HC Nové Zámky (szlovák)2014/15: Miskolci Jegesmedvék2015/16: DVTK Jegesmedvék2016/17: DVTK Jegesmedvék2017/18: MAC Budapest

Címkék: hosszabbítás, mérkőzésen, megnyerte, párharcot, jégkorong, szombati, legyőzte, Budapest, címvédő, pályán, ötödik, következhetett, Ferencvárosnak, szeptemberében, középszakaszt, középszakaszt, csatlakozott, másodperccel, megnyerésére, játékrészben, Dunaújvárosi, hosszabbítás, hosszabbítás, együttesnek, Csíkszereda, Jegesmedvék, alapszakasz, találatával, Csíkszereda, Christopher, megvédésére, felvonásban, megszerezte, Jegesmedvék, Jegesmedvék, Jegesmedvék, Jegesmedvék, Csíkszereda, egyenlített, megpattanva, egyenlített, találkozója, középszakaszt megnyerő, finálé első, fővárosi együttesnek, sorozat megnyerésére, csapatok nagy, nyitó felvonásban, harmad közepén, szép egyéni, szünet előtt, magas iramú, lecsorgó korongra, Budapest-DVTK Jegesmedvék, Rasmus Kulmala, Bodó Christopher, Terbócs István, Berta Ákos, Dudás Jesse, Majoross Gergely, Erste Ligában, DVTK Jegesmedvék, Corona Brasov, Dunaújvárosi Acélbikák, Vienna Capitals, Fehérvári Titánok, Vasas Bp, Nové Zámky, Miskolci Jegesmedvék2015/16, DVTK Jegesmedvék2016/17, DVTK Jegesmedvék2017/18, Erste Ligát,
2018.03.31. 21:53