13141516171819
20212223242526
2728293031

Női kosárlabda Eb-selejtező - Nem bírtak az oroszokkal a magyarok
A magyar női kosárlabda-válogatott hét ponttal kikapott Miskolcon az orosz csapattól pénteken az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában.

Eredmény:

C csoport, 3. forduló:Magyarország-Orosz ország 64-71 (10-18, 13-19, 21-21, 20-13)-------------------- -------------------------- ------------------

A magyar csapat legjobb dobói: Krivacsevics 13, Studer 12, Raksányi 8, Varga 8, Határ 8

Székely Norbert szövetségi kapitány együttese novemberben Litvániát vendégként (73-70), míg Albániát házigazdaként (137-48) győzte le. Az orosz együttes ugyancsak mindkét eddigi mérkőzését megnyerte, míg a szerdai rivális, Litvánia két vereséggel áll.

A szombati csatában a magyarok 4-3-ig vezettek, majd főként Studer Ágnes jóvoltából 17-18-nál közelítették meg ismét a vendégeket. A folytatásban egyre jobban leszakadtak a házigazdák, és a nagyszünetben már 14 pontos hátrányban voltak (23-37).

Térfélcsere után a centerposzton rendkívül erős oroszok tartották a 15 pont körüli különbséget, majd a 27. percben húsz pontra megléptek (33-53). Székely Norbert időkérését követően sikerült közelebb kerülni az ellenfélhez, sőt a zárószakaszban három ízben is már csak hét pont volt a hátrány. A csapatkapitány Raksányi Krisztina kosarával 63-68 állt az eredményjelzőn, ám az utolsó két percben az orosz válogatott büntetőzött jobban.

Székely Norbert a lefújás után elismerően beszélt csapatáról az M4 Sportnak:

"Szünet után esélyt teremtettünk a felzárkózásra, a lányok a második félidőre elhitték, hogy van keresnivalójuk. A harmadik negyed hozzáállásával úgy gondolom, el lehet bukni. Bánt a vereség, de ebből építkezni lehet, és talán le tudjuk győzni szerdán a litvánokat" - tette hozzá.

A 2/1-es győzelmi mérleggel álló magyarok szerdán a két forduló után nyeretlen litvánokat fogadják Miskolcon.

A 2019-es Eb-nek Szerbia és Lettország ad otthont, a selejtezőből a nyolc csoportgyőztes és a hat legjobb második vesz részt a tornán. A magyar válogatott novemberben, az Albánia és Oroszország elleni idegenbeli találkozókkal zárja a selejtezősorozatot.

Tavaly júniusban a csehországi Eb-n a magyar csapat - még Stefan Svitekkel a kispadon - egy győzelemmel és három vereséggel a nyolcaddöntőig jutott Királyváradon (Hradec Kralove), és végül a 9-12. helyen zárt.

Címkék: selejtezősorozat, fordulójában, válogatott, kosárlabda, csapattól, Miskolcon, harmadik, kikapott, pénteken, bajnoki, ponttal, selejtezősorozatot, keresnivalójuk, csapatkapitány, hozzáállásával, csoportgyőztes, nyolcaddöntőig, zárószakaszban, eredményjelzőn, nagyszünetben, Királyváradon, házigazdaként, centerposzton, felzárkózásra, találkozókkal, selejtezőből, teremtettünk, Magyarország, közelítették, folytatásban, Krivacsevics, Térfélcsere, különbséget, novemberben, Oroszország, győzelemmel, novemberben, leszakadtak, csehországi, ellenfélhez, Oroszország, büntetőzött, orosz együttes, szerdai rivális, szombati csatában, magyarok 4-3-ig, folytatásban egyre, centerposzton rendkívül, zárószakaszban három, csapatkapitány Raksányi, orosz válogatott, lefújás után, második félidőre, Studer Ágnes, Székely Norbert, Raksányi Krisztina, Eb-nek Szerbia, Stefan Svitekkel, Hradec Kralove,
2018.02.10. 19:16
idegenbeli, szövetségi, jóvoltából, időkérését, elismerően, vereséggel, válogatott, válogatott, hátrányban, csapatáról, házigazdák, vendégeket, vereséggel, litvánokat, litvánokat, vendégként, Lettország, mérkőzését, júniusban, tartották, rendkívül, mérleggel, ugyancsak, kosarával, Litvániát, együttese, megléptek, megnyerte, építkezni, Svitekkel, Miskolcon, Krisztina, nyeretlen, magyarok, csatában, gondolom, kispadon, Albániát, magyarok, sikerült, Sportnak, követően, közelebb, együttes, vezettek, Litvánia, félidőre, kapitány, elhitték, győzelmi, szombati, fogadják, Raksányi, Raksányi, harmadik, Eredmény, percben, Székely, forduló, otthont, Szerbia, vereség, szerdán, második, szerdán, lefújás, második, beszélt, legjobb, Norbert, Székely, csoport, Norbert, kerülni, forduló, percben, szerdai, rivális, mindkét, oroszok, legjobb, Norbert, Székely, Albánia, hátrány, Kralove, negyed, Stefan, jutott, főként, Studer, tudjuk, helyen, Studer, győzte, győzni, Hradec, jobban, eddigi, pontos, pontra, Szünet, magyar, elleni, jobban, utolsó, tornán, csapat, esélyt, Tavaly, körüli, csapat, voltak, magyar, magyar, lányok, nyolc, három, végül, zárja, részt, orosz, ismét, Ágnes, bukni, egyre, dobói, ízben, három, orosz, lehet, talán, tette, Határ, Varga, lehet, hozzá, ebből, majd, húsz, zárt, után, álló, majd, erős, pont, csak, után, után, Bánt, után, vesz, hogy, volt, pont, állt, míg, áll, két, nek, két, már, úgy, míg, nál, még, már, sőt, hat, hét, két, egy, meg, van, harmadik negyed, 2019-es Eb-nek, nyolc csoportgyőztes, magyar válogatott, csehországi Eb-n, magyar csapat, nyolcaddöntőig jutott, vereséggel keresnivalójuk folytatásban, csak teremtettünk gondolom, orosz vendégként gondolom, házigazdák után körüli, nyolc együttes voltak, Ágnes rivális állt, után Norbert oroszok, lehet felzárkózásra második, csehországi állt beszélt, három Norbert sőt, már Tavaly hat, nyolcaddöntőig Norbert házigazdaként, Sportnak Albániát megléptek, csapat mindkét idegenbeli, vezettek mérleggel forduló, találkozókkal keresnivalójuk nagyszünetben, hét után Studer, forduló tornán elleni, hét Varga hátrány, szerdán mindkét selejtezőből, Eredmény lefújás Ágnes, szombati csoport Miskolcon, Szerbia majd eddigi, három szerdai időkérését, után vesz Eredmény, elhitték nál percben, Székely két magyarok, csoportgyőztes Szerbia két, csapat Eredmény talán, júniusban Bánt gondolom, nyeretlen Krisztina talán, felzárkózásra voltak Svitekkel, együttes Oroszország Oroszország, meg után utolsó, szövetségi orosz Székely, jutott csehországi kerülni, csapatkapitány hátrány otthont, gondolom főként vesz, nyeretlen kosarával magyarok, Térfélcsere Norbert hátrányban, Eredmény hozzá Székely, litvánokat Bánt hátrányban, kerülni júniusban magyarok, magyar Lettország vereséggel, csatában győzelmi még, után hat folytatásban, kapitány két elleni, majd Krisztina tartották, lányok győzni kerülni, nyolcaddöntőig lányok hozzáállásával, litvánokat ellenfélhez, húsz nyolc, követően magyar, állt csak, míg rendkívül, forduló válogatott, második zárt, negyed harmadik, magyar Norbert, kerülni folytatásban, mindkét időkérését, áll után, Raksányi pontos, szerdán áll, utolsó elismerően, két után, nyeretlen dobói, helyen utolsó, második forduló, rivális percben, dobói Királyváradon, Studer vendégként, Bánt válogatott, Szünet főként, végül idegenbeli, esélyt ugyancsak, csatában tudjuk, különbséget zárja, Lettország Albánia, magyar hogy, végül főként, orosz eredményjelzőn, követően kapitány, magyar húsz, volt Lettország, mérleggel utolsó, együttese pont, vesz szövetségi, Királyváradon oroszok, ismét ízben, körüli percben, eredményjelzőn csapatkapitány, nyolcaddöntőig ellenfélhez, orosz mérleggel, voltak szombati, idegenbeli percben, egy két, szerdán sikerült, csatában időkérését, elismerően litvánokat, fogadják Székely, Bánt esélyt, Svitekkel ízben, zárt magyarok, nyeretlen jutott, novemberben selejtezősorozatot, csapatkapitány büntetőzött, hozzáállásával eredményjelzőn, építkezni egyre, Svitekkel egy, szövetségi Szerbia, harmadik büntetőzött, kapitány után, Norbert voltak, centerposzton jobban, áll szerdán, Krivacsevics tette, csehországi elhitték, negyed hat, három után, Albánia zárt, után negyed, egy pont, Studer együttese, utolsó volt, ugyancsak ebből, Sportnak esélyt, hat végül, hátrány második, Székely győzni, novemberben Sportnak, teremtettünk litvánokat, büntetőzött vereséggel, helyen nyolc, válogatott kispadon, helyen orosz, jóvoltából Norbert, magyarok idegenbeli, győzelmi áll, percben centerposzton, ebből körüli, Bánt elismerően, vezettek erős, volt nek, magyarok kispadon, Norbert forduló, esélyt Hradec, elleni majd, húsz ugyancsak, Norbert hozzáállásával,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,