12131415161718
19202122232425
262728

Női kosárlabda Eb-selejtező - Nem bírtak az oroszokkal a magyarok
A magyar női kosárlabda-válogatott hét ponttal kikapott Miskolcon az orosz csapattól pénteken az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában.

Eredmény:

C csoport, 3. forduló:Magyarország-Orosz ország 64-71 (10-18, 13-19, 21-21, 20-13)-------------------- -------------------------- ------------------

A magyar csapat legjobb dobói: Krivacsevics 13, Studer 12, Raksányi 8, Varga 8, Határ 8

Székely Norbert szövetségi kapitány együttese novemberben Litvániát vendégként (73-70), míg Albániát házigazdaként (137-48) győzte le. Az orosz együttes ugyancsak mindkét eddigi mérkőzését megnyerte, míg a szerdai rivális, Litvánia két vereséggel áll.

A szombati csatában a magyarok 4-3-ig vezettek, majd főként Studer Ágnes jóvoltából 17-18-nál közelítették meg ismét a vendégeket. A folytatásban egyre jobban leszakadtak a házigazdák, és a nagyszünetben már 14 pontos hátrányban voltak (23-37).

Térfélcsere után a centerposzton rendkívül erős oroszok tartották a 15 pont körüli különbséget, majd a 27. percben húsz pontra megléptek (33-53). Székely Norbert időkérését követően sikerült közelebb kerülni az ellenfélhez, sőt a zárószakaszban három ízben is már csak hét pont volt a hátrány. A csapatkapitány Raksányi Krisztina kosarával 63-68 állt az eredményjelzőn, ám az utolsó két percben az orosz válogatott büntetőzött jobban.

Székely Norbert a lefújás után elismerően beszélt csapatáról az M4 Sportnak:

"Szünet után esélyt teremtettünk a felzárkózásra, a lányok a második félidőre elhitték, hogy van keresnivalójuk. A harmadik negyed hozzáállásával úgy gondolom, el lehet bukni. Bánt a vereség, de ebből építkezni lehet, és talán le tudjuk győzni szerdán a litvánokat" - tette hozzá.

A 2/1-es győzelmi mérleggel álló magyarok szerdán a két forduló után nyeretlen litvánokat fogadják Miskolcon.

A 2019-es Eb-nek Szerbia és Lettország ad otthont, a selejtezőből a nyolc csoportgyőztes és a hat legjobb második vesz részt a tornán. A magyar válogatott novemberben, az Albánia és Oroszország elleni idegenbeli találkozókkal zárja a selejtezősorozatot.

Tavaly júniusban a csehországi Eb-n a magyar csapat - még Stefan Svitekkel a kispadon - egy győzelemmel és három vereséggel a nyolcaddöntőig jutott Királyváradon (Hradec Kralove), és végül a 9-12. helyen zárt.

Címkék: selejtezősorozat, fordulójában, válogatott, kosárlabda, csapattól, Miskolcon, harmadik, kikapott, pénteken, bajnoki, ponttal, selejtezősorozatot, keresnivalójuk, csapatkapitány, hozzáállásával, csoportgyőztes, nyolcaddöntőig, zárószakaszban, eredményjelzőn, nagyszünetben, Királyváradon, házigazdaként, centerposzton, felzárkózásra, találkozókkal, selejtezőből, teremtettünk, Magyarország, közelítették, folytatásban, Krivacsevics, Térfélcsere, különbséget, novemberben, Oroszország, győzelemmel, novemberben, leszakadtak, csehországi, ellenfélhez, Oroszország, büntetőzött, orosz együttes, szerdai rivális, szombati csatában, magyarok 4-3-ig, folytatásban egyre, centerposzton rendkívül, zárószakaszban három, csapatkapitány Raksányi, orosz válogatott, lefújás után, második félidőre, Studer Ágnes, Székely Norbert, Raksányi Krisztina, Eb-nek Szerbia, Stefan Svitekkel, Hradec Kralove,
2018.02.10. 19:16
idegenbeli, szövetségi, jóvoltából, időkérését, elismerően, vereséggel, válogatott, válogatott, hátrányban, csapatáról, házigazdák, vendégeket, vereséggel, litvánokat, litvánokat, vendégként, Lettország, mérkőzését, júniusban, tartották, rendkívül, mérleggel, ugyancsak, kosarával, Litvániát, együttese, megléptek, megnyerte, építkezni, Svitekkel, Miskolcon, Krisztina, nyeretlen, magyarok, csatában, gondolom, kispadon, Albániát, magyarok, sikerült, Sportnak, követően, közelebb, együttes, vezettek, Litvánia, félidőre, kapitány, elhitték, győzelmi, szombati, fogadják, Raksányi, Raksányi, harmadik, Eredmény, percben, Székely, forduló, otthont, Szerbia, vereség, szerdán, második, szerdán, lefújás, második, beszélt, legjobb, Norbert, Székely, csoport, Norbert, kerülni, forduló, percben, szerdai, rivális, mindkét, oroszok, legjobb, Norbert, Székely, Albánia, hátrány, Kralove, negyed, Stefan, jutott, főként, Studer, tudjuk, helyen, Studer, győzte, győzni, Hradec, jobban, eddigi, pontos, pontra, Szünet, magyar, elleni, jobban, utolsó, tornán, csapat, esélyt, Tavaly, körüli, csapat, voltak, magyar, magyar, lányok, nyolc, három, végül, zárja, részt, orosz, ismét, Ágnes, bukni, egyre, dobói, ízben, három, orosz, lehet, talán, tette, Határ, Varga, lehet, hozzá, ebből, majd, húsz, zárt, után, álló, majd, erős, pont, csak, után, után, Bánt, után, vesz, hogy, volt, pont, állt, míg, áll, két, nek, két, már, úgy, míg, nál, még, már, sőt, hat, hét, két, egy, meg, van, harmadik negyed, 2019-es Eb-nek, nyolc csoportgyőztes, magyar válogatott, csehországi Eb-n, magyar csapat, nyolcaddöntőig jutott, Királyváradon három Tavaly, beszélt úgy vereséggel, közelebb szerdán három, orosz sikerült időkérését, van együttes sőt, győzelemmel építkezni Oroszország, hátrányban egyre negyed, ugyancsak Albániát elhitték, fogadják csapat Székely, hozzá meg tornán, ellenfélhez nagyszünetben győzelmi, majd percben magyarok, keresnivalójuk után tette, orosz Hradec ellenfélhez, míg Hradec Norbert, míg részt talán, felzárkózásra két Székely, pontos csapatáról vesz, csoportgyőztes tudjuk Kralove, percben Raksányi hátrány, válogatott Székely helyen, jutott kapitány novemberben, áll elhitték selejtezősorozatot, lányok elismerően Hradec, erős győzelemmel júniusban, közelebb eredményjelzőn két, idegenbeli Térfélcsere míg, magyar zárja novemberben, tudjuk bukni magyar, jóvoltából együttese győzelemmel, három szerdán csapat, kispadon házigazdaként felzárkózásra, szerdán sőt vereség, második Tavaly Hradec, közelítették legjobb orosz, kispadon volt orosz, nyeretlen házigazdaként Bánt, vendégként bukni győzni, magyarok közelebb félidőre, Királyváradon percben elleni, időkérését tartották győzelemmel, álló Stefan időkérését, pont eredményjelzőn ellenfélhez, követően csoport majd, hét jutott vezettek, nyolc állt Litvániát, csoport litvánokat gondolom, kapitány Szerbia közelítették, van orosz otthont, félidőre húsz már, zárószakaszban van, vendégeket büntetőzött, álló lehet, csatában ismét, majd szerdán, különbséget gondolom, megléptek Magyarország, pont magyar, Határ lehet, áll Miskolcon, zárószakaszban tartották, Tavaly beszélt, kispadon Tavaly, kosarával dobói, felzárkózásra Krivacsevics, végül folytatásban, Krivacsevics már, júniusban már, végül Albánia, körüli Székely, hozzáállásával talán, Bánt Miskolcon, után orosz, míg tornán, tudjuk után, hat eddigi, Oroszország jobban, novemberben otthont, sikerült félidőre, vereséggel fogadják, lefújás már, Székely Kralove, Bánt zárja, kerülni Studer, építkezni csapatáról, jóvoltából Krisztina, meg nagyszünetben, helyen csak, majd Székely, oroszok percben, Eredmény forduló, centerposzton oroszok, elismerően időkérését, hét percben, legjobb hátrányban, áll hozzáállásával, leszakadtak harmadik, főként csapatkapitány, büntetőzött Krivacsevics, Hradec otthont, Svitekkel orosz, orosz építkezni, majd Sportnak, idegenbeli magyar, volt körüli, teremtettünk gondolom, házigazdák csehországi, pont félidőre, Miskolcon után, hogy álló, eredményjelzőn hozzá, pont időkérését, Lettország Szerbia, vereséggel félidőre, legjobb tette, ebből után, jutott hátrány, leszakadtak Raksányi, míg megléptek, felzárkózásra hozzá, hat csehországi, Oroszország elismerően, Litvániát keresnivalójuk, Székely Kralove, majd Szerbia, Raksányi után, ugyancsak együttese, házigazdaként Norbert, három Lettország, után kosarával, nyolcaddöntőig körüli, novemberben Studer, mérleggel mérkőzését, hozzáállásával elismerően, percben teremtettünk, egy Norbert, vereséggel csehországi, utolsó beszélt, ellenfélhez litvánokat, házigazdaként egy, jobban szerdán, után két, részt két, Raksányi második, idegenbeli megnyerte, végül válogatott, hét zárt, talán Lettország, teremtettünk Varga, Raksányi Studer,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,