13141516171819
20212223242526
27282930

Magyar-feröeri - Győzelemmel lett harmadik a Storck-csapat
A magyar labdarúgó-válogatott kedden 1-0-ra legyőzte a Feröer-szigetek csapatát, így megtartotta harmadik helyét a világbajnoki selejtezőcsoportban.

A győztes gólt a szünetben csereként beállt Böde Dániel szerezte, aki szinte napra pontosan két éve is nyerőembernek bizonyult a szigetországiakkal szemben. Akkor szintén csereként beállva az ő két találatával fordítottak a magyarok.

Bernd Storck szövetségi kapitány együttese 10 forduló alatt 13 ponttal végzett a harmadik helyen, így lemaradt a 2018-as oroszországi világbajnokságról - ahogy az előzőekről is 1986 óta mindig. Az évet két barátságos meccsel zárja a nemzeti csapat novemberben Luxemburg és a vb-résztvevő Costa Rica ellen.

Európai vb-selejtezők, 10. (utolsó) forduló, B csoport:Magyarország - Feröer-szigetek 1-0 (0-0)--------------------- -------------------Groupam a Aréna, 20 ezer néző, v.: Roi Reinshreiber (izraeli)

gólszerző: Böde (81.)

sárga lap: Nagy Á. (92.), illetve Benjaminsen (18.), Sörensen (57.), Baldvinsson (62.), Joensen (85.)

Magyarország:

-------------Gulácsi Péter - Fiola Attila, Guzmics Richárd, Kádár Tamás, Szabó János - Stieber Zoltán (Nagy Dániel, 66.), Pátkai Máté, Nagy Ádám, Dzsudzsák Balázs - Ugrai Roland (Sallai Roland, 88.), Eppel Márton (Böde Dániel, a szünetben)

Feröer-szigetek:

----------------Gunnar Nielsen - Ári Jonsson, Rógvi Baldvinsson, Atli Gregersen, Jónas Tór Naes - Sölvi Vatnhamar, Gilli Sörensen (Kaj Bartalsstovu, 72.), Fródi Benjaminsen (Hallur Hansson, 66.), Jóan Edmundsson - René Joensen, Odmar Faerö (Klaemint Olsen, 88.)

II. félidő:

-----------

81. perc: Dzsudzsák jobb oldali szögletét követően Böde első próbálkozását még hárította a feröeri kapus, de a kipattanót közelről már a hálóba passzolta (1-0).

A magyar válogatott lendületesen kezdett, próbált mezőnyfölényt kiharcolni és érzékeltetni, hogy győzelemre játszik, azaz nem elégszik meg az egy ponttal, noha azzal is megtartaná harmadik helyét a csoportban. A kezdeti rohamokat az eltiltás után visszatért csapatkapitány, Dzsudzsák lövése nyomatékosította. Tíz perc után azonban kiegyenlítettebbé vált a játék, a vendégek már ellentámadásokra is vállalkoztak, egy ilyen végén övéké volt az első kaput eltaláló lövés is, de a Svájcban kétszer is nagyot hibázó Gulácsi ezúttal biztosan hárított.

A magyarok jobbára görcsösen és ötlettelenül próbálkoztak, még lövőhelyzetig sem igen jutottak, a feröeri kapusnak először a 33. percben volt dolga, amikor Dzsudzsák szabadrúgását könnyedén tenyerelte ki. Ekkor már a szurkolók is kezdték elveszíteni a türelmüket, előbb ébresztőt kiabáltak a játékosoknak, majd kissé vulgárisabban is kinyilvánították nemtetszésüket. Később Dárdai Pált, a válogatott korábbi kapitányát éltették, végül németül azt skandálták, hogy "viszontlátásra" , azaz Storck távozását követelték. Az első félidő lefújásakor pedig hangos füttyszóval fejezték ki véleményüket.

A második félidőt ugyanakkor ismét lendületesebben kezdte a magyar csapat, amely néhány veszélyesen érkező beadással keltett zavart a feröeri védelemben, de Nielsennek nem kellett védenie. Ezúttal tíz perc elteltével sem hagytak alább a magyar rohamok, Dzsudzsák tiszta helyzetből lőhetett, de a labda ismét elkerülte a kaput. Nem úgy, mint Stieber próbálkozásánál, melynél már vetődve kellett hárítania a szigetországi kapusnak.

A 60. perctől ismét meddővé vált a magyar fölény, egyedül Ugrai kiugrása okozott veszélyt, de akkor az utolsó pillanatban mentett egy becsúszó védő. Az utolsó negyedórára ismét kritikussá vált a közönség, előbb ollézott a vendégek hosszan tartó támadásépítésekor, majd kórusban fejezte ki, mi a véleménye a hazai csapat mutatott produkciójáról, egyúttal ismét elköszönt a magyarok német szakvezetőjétől. Az egész mérkőzés legveszélyesebb lövése ebben a periódusban történt: Bartalsstovu centikkel tévesztette el a bal felső sarkot.

Kimaradt feröeri lehetőséget Böde "büntette meg", aki egy szögletet követően másodjára betalált a kapuba, így két éven belül másodszor szerzett győztes gólt az északiakkal szemben. A hajrában már nem változott az eredmény, de a közönség többször így is hangos skandálással jelezte, hogy elégedetlen a látottakkal. A lefújást követően ezt füttyszóval nyomatékosították a drukkerek, akik véleményüket a szurkolást megköszönő játékosoknak is kifejezték.

Címkék: selejtezőcsoportban, világbajnoki, megtartotta, válogatott, labdarúgó, csapatát, harmadik, szigetek, legyőzte, kedden, helyét, szigetországiakkal, támadásépítésekor, nyomatékosították, világbajnokságról, kiegyenlítettebbé, nyomatékosította, kinyilvánították, ellentámadásokra, szakvezetőjétől, legveszélyesebb, lendületesebben, próbálkozásánál, csapatkapitány, viszontlátásra, nemtetszésüket, produkciójáról, mezőnyfölényt, szigetországi, nyerőembernek, próbálkozását, szabadrúgását, vulgárisabban, lövőhelyzetig, érzékeltetni, vállalkoztak, játékosoknak, ötlettelenül, lendületesen, oroszországi, Magyarország, skandálással, győztes gólt, szünetben csereként, harmadik helyen, 2018-as oroszországi, nemzeti csapat, vb-résztvevő Costa, feröeri kapus, kipattanót közelről, hálóba passzolta, magyar válogatott, kezdeti rohamokat, Böde Dániel, Bernd Storck, Costa Rica, Nagy, Fiola Attila, Guzmics Richárd, Kádár Tamás, Szabó János, Stieber Zoltán, Nagy Dániel, Pátkai Máté, Nagy Ádám, Dzsudzsák Balázs, Ugrai Roland, Sallai Roland, Eppel Márton, Rógvi Baldvinsson, Atli Gregersen, Jónas Tór Naes, Sölvi Vatnhamar, Gilli Sörensen, Fródi Benjaminsen, Hallur Hansson, Jóan Edmundsson, René Joensen, Odmar Faerö, Klaemint Olsen, Később Dárdai Pált,
2017.10.10. 23:04