13141516171819
20212223242526
27282930

Magyarország-Costa Rica - Győzelemmel zárta az évet a válogatott
A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte a világbajnoki résztvevő Costa Rica csapatát idei utolsó mérkőzésén a Groupama Arénában.

Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány együttese a 36. percben szerezte a találkozó egyetlen gólját Nikolics Nemanja, az MLS gólkirálya révén. A szakvezető egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta a kapitányi időszakát.

A magyarok három mérkőzést nyertek meg és hatot vesztettek el a 2017-es évben, és nem jutottak ki a jövő nyári, oroszországi világbajnokságra.

A következő találkozón már a belga Georges Leekens irányítja majd a nemzeti együttest.

Barátságos mérkőzés:Magyarország-Cost a Rica 1-0 (1-0)--------------------- ------------Groupama Aréna, 9860 néző, v.: Alexander Harkam (osztrák)

gólszerző: Nikolics (36.)

sárga lap: Priskin (47.), illetve Borges (36.)

Magyarország:

-------------Dibusz Dénes - Bese Barnabás, Vinícius Paulo (Korcsmár Zsolt, 10.), Kádár Tamás, Szabó János - Varga József, Nagy Dániel (Németh Krisztián, 76.), Pátkai Máté (Nagy Ádám, 11.) - Priskin Tamás (Böde Dániel, 59.), Nikolics Nemanja (Márkvárt Dávid, 80.), Ugrai Roland (Stieber Zoltán, 90.)

Costa Rica:

-----------Leonel Moreira - Óscar Duarte (Francisco Calvo, 51.), Giancarlo González, Kenner Gutiérrez - Cristian Gamboa (Bryan Oviedo, 60.), Celso Borges, Osvaldo Rodríguez (Marco Urena, 87.), Rónald Matarrita - Daniel Colindres (Christian Bolanos, 76.), Johan Venegas (Ulises Segura, 67.), Rodney Wallace (José Ortiz, 61.)

I. félidő:

----------

36. perc: Ugrai szabadrúgásába Nikolics lépett bele jó ütemben, így a labda a kapu bal oldalába vágódott (1-0).

A magyar válogatott története egyik leggyengébb évének zárómérkőzésén igencsak foghíjas lelátók várták a csapatokat. A találkozó első részében az okozta a legnagyobb izgalmat, hogy két videotonos játékos, Varga és Vinicius összerúgott, emiatt pár perccel később utóbbit le kellett cserélni, ráadásul másik klubtársa, Pátkai helyett is a kispadról érkezett új ember sérülés miatt.

A huszadik perctől kissé élénkebb lett a tempó, mindkét csapatnak voltak ígéretes akciói, előbb inkább a vendégek veszélyeztettek, aztán a magyarok, majd a 36. percben Nikolics szemfüles góllal vezetéshez jutatta a hazai csapatot. Ez érezhetően feloldotta a görcsösséget a játékosokban, mert onnantól felszabadultabban, bátrabban és nagyobb elánnal futballoztak a szünetig. Különösen Ugrai volt elemében, aki a jobb oldalon többször látványos cselekkel verte át a védőket.

A folytatásban is inkább a magyarok kezdeményeztek, teljesen más mentalitással játszottak, mint a luxemburgi fiaskó alkalmával. A magyar csapatnak voltak szép támadásai, nagy helyzetei, Ugrai ziccert is rontott, igaz, úgy tűnt, a vendég védő a lövés pillanatában kicsit megtaszította őt.

Az utolsó húsz percben Szélesi Zoltán együttese egyértelműen a vezetés megőrzését tartotta szem előtt, s bár Dibusznak kétszer nagyot kellett védenie, a magyar válogatott megérdemelten nyert, és zárta győzelemmel az évet.

(FOTÓ)

Címkék: világbajnoki, válogatott, mérkőzésén, résztvevő, labdarúgó, Groupama, Arénában, csapatát, legyőzte, utolsó, magyar, felszabadultabban, világbajnokságra, veszélyeztettek, kezdeményeztek, zárómérkőzésén, szabadrúgásába, mentalitással, megtaszította, megérdemelten, folytatásban, oroszországi, játékosokban, Magyarország, görcsösséget, futballoztak, Magyarország, egyértelműen, pillanatában, leggyengébb, összerúgott, győzelemmel, győzelemmel, válogatott, feloldotta, Barátságos, megőrzését, találkozón, szakvezető, legnagyobb, csapatokat, videotonos, találkozó egyetlen, szakvezető egy-egy, kapitányi időszakát, magyarok három, 2017-es évben, jövő nyári, következő találkozón, belga Georges, nemzeti együttest, magyar válogatott, találkozó első, Szélesi Zoltán, Nikolics Nemanja, Georges Leekens, Magyarország-Costa Rica, Alexander Harkam, Bese Barnabás, Vinícius Paulo, Korcsmár Zsolt, Kádár Tamás, Szabó János, Varga József, Nagy Dániel, Németh Krisztián, Pátkai Máté, Nagy Ádám, Priskin Tamás, Böde Dániel, Márkvárt Dávid, Ugrai Roland, Stieber Zoltán, Costa Rica, Óscar Duarte, Francisco Calvo, Giancarlo González, Kenner Gutiérrez, Cristian Gamboa, Bryan Oviedo, Celso Borges, Osvaldo Rodríguez, Marco Urena, Rónald Matarrita, Daniel Colindres, Christian Bolanos, Johan Venegas, Ulises Segura, Rodney Wallace, José Ortiz, Különösen Ugrai, Groupama Arénában,
2017.11.14. 22:44
válogatott, szövetségi, érezhetően, vezetéshez, gólkirálya, vesztettek, vereséggel, játszottak, alkalmával, luxemburgi, találkozó, csapatnak, kapitányi, időszakát, kispadról, látványos, klubtársa, Krisztián, Matarrita, Rodríguez, Gutiérrez, Giancarlo, Colindres, Christian, megbízott, története, támadásai, helyzetei, együttese, csapatnak, irányítja, Dibusznak, Különösen, Francisco, találkozó, együttest, bátrabban, következő, Alexander, együttese, szemfüles, cselekkel, gólszerző, mérkőzést, elemében, González, igencsak, többször, tartotta, Cristian, vágódott, magyarok, szünetig, Nikolics, részében, huszadik, érkezett, élénkebb, ígéretes, magyarok, vendégek, csapatot, ráadásul, onnantól, Nikolics, izgalmat, Vinicius, cserélni, teljesen, foghíjas, oldalába, Nikolics, Groupama, Korcsmár, egyetlen, magyarok, Márkvárt, Barnabás, jutottak, Vinícius, Nikolics, szerezte, mérkőzés, kapitány, Nikolics, védőket, oldalon, Priskin, lelátók, perccel, perctől, nyertek, illetve, Georges, percben, Szélesi, osztrák, jutatta, mindkét, nemzeti, nagyobb, Priskin, Leekens, elánnal, ütemben, ziccert, kellett, kétszer, vezetés, Nemanja, Stieber, kellett, Moreira, percben, utóbbit, védenie, sérülés, Osvaldo, Venegas, rontott, Wallace, Nemanja, Bolanos, helyett, Szélesi, játékos, percben, Borges, később, Pátkai, akciói, voltak, inkább, Zoltán, utolsó, gólját, nagyot, Zoltán, magyar, kicsit, vendég, Harkam, góllal, fiaskó, magyar, voltak, inkább, Dibusz, várták, Németh, Pátkai, Dániel, Daniel, okozta, József, Ulises, Segura, Dániel, lépett, magyar, félidő, évének, Rodney, Borges, Rónald, Zoltán, Roland, Kenner, Leonel, Gamboa, Oviedo, Duarte, emiatt, zárta, Ortiz, nyert, három, hatot, verte, belga, Ugrai, évben, Óscar, zárta, Calvo, Urena, Ugrai, Marco, Bryan, Dávid, előtt, Ugrai, Celso, Costa, Johan, lövés, révén, Ugrai, nyári, Dénes, kissé, Varga, tempó, előbb, hazai, egyik, aztán, miatt, János, Tamás, Zsolt, Kádár, másik, Paulo, ember, Szabó, Varga, Aréna, sárga, Tamás, labda, Costa, perc, Böde, Bese, lett, húsz, Rica, szem, első, jövő, bele, évet, FOTÓ, majd, volt, hogy, kapu, jobb, mert, Nagy, Rica, szép, Nagy, José, Ádám, mint, néző, Máté, nagy, védő, majd, igaz, tűnt, más, aki, lap, MLS, meg, úgy, két, nem, egy, bal, bár, pár, egy, már, így, legnagyobb izgalmat, kispadról érkezett, huszadik perctől, vendégek veszélyeztettek, hazai csapatot, jobb oldalon, magyarok kezdeményeztek, luxemburgi fiaskó, magyar csapatnak, vendég védő, lövés pillanatában, utolsó húsz, vezetés megőrzését, irányítja Dibusz Borges, szemfüles nagyobb magyarok, Leekens Leonel Francisco, évet Nagy megtaszította, Nikolics József görcsösséget, zárta játékos Dibusznak, Gamboa Magyarország Németh, oldalába magyar Borges, nagyot Különösen onnantól, mint bal nagy, együttese megbízott Borges, Ugrai Szélesi meg, összerúgott első Dániel, szünetig Celso inkább, vendégek alkalmával Krisztián, Korcsmár másik Ortiz, gólját Moreira Ugrai, látványos Paulo ráadásul, Zsolt szerezte játékos, gólkirálya magyarok rontott, Magyarország Pátkai Ortiz, góllal élénkebb szövetségi, inkább Barnabás nem, Gutiérrez félidő Urena, zárta majd lett, évet huszadik Leonel, Zoltán Costa kapitányi, huszadik így MLS, várták Zsolt oldalába, vesztettek Ádám félidő, Ulises két Giancarlo, csapatot utolsó Stieber, percben legnagyobb sárga, oldalon Cristian Nemanja, vezetéshez bár nyertek, úgy Rica verte, magyar osztrák voltak, tempó Óscar voltak, Ugrai csapatot Groupama, feloldotta jutatta tartotta, Calvo Magyarország szemfüles, hogy Barnabás aztán, jutottak tempó volt, helyzetei Gutiérrez klubtársa, Kenner részében csapatnak, győzelemmel González világbajnokságra, kissé volt jutatta, ráadásul Gamboa találkozó, Bese illetve elánnal, együttese védenie évet, kétszer Dibusznak, Máté belga, videotonos érkezett, Osvaldo vezetés, győzelemmel kapitány, Roland cselekkel, akciói izgalmat, Borges emiatt, Priskin előbb, Ortiz Matarrita, Oviedo érezhetően, kellett oldalába, elemében cserélni, Costa belga, percben szemfüles, fiaskó pár, elánnal helyett, három Zoltán, Zsolt megbízott, zárómérkőzésén évet, magyar Oviedo, gólkirálya válogatott, már Borges, hazai védőket, mindkét Nemanja, utolsó videotonos, góllal megérdemelten, Priskin sárga, Márkvárt támadásai, Pátkai FOTÓ, mindkét vezetéshez, jövő évet, Dániel Zoltán, jutatta nemzeti, Celso Priskin, ráadásul ráadásul, vezetéshez mindkét, Georges szövetségi, Barátságos együttese, Venegas Bolanos, Leonel futballoztak, Daniel gólszerző, feloldotta egyértelműen, válogatott nemzeti, gólszerző Dániel, Nikolics Duarte, Ugrai támadásai, gólját magyarok, Johan bal, egyik Venegas, Szélesi videotonos, Kádár Pátkai, Pátkai együttest, Rodney okozta, Szélesi csapatnak, játszottak megőrzését, támadásai Ugrai, teljesen Cristian, miatt perctől, Ugrai játékosokban, zárómérkőzésén megtaszította, zárta Ugrai, Francisco Cristian, legnagyobb úgy, elemében majd, vezetés Oviedo, bár magyarok, Dibusznak játékos, Venegas lett, találkozó José, már tartotta, világbajnokságra története, világbajnokságra foghíjas, kellett János, Ugrai Krisztián, labda lövés, története gólját, Venegas perccel, Varga inkább, Nikolics válogatott, kellett labda, Celso kétszer, érezhetően aki, bal Dániel, Kádár gólkirálya, Borges Zsolt, Nikolics később, egy védőket, szem elánnal, története Pátkai, Daniel megtaszította, Barnabás Tamás, fiaskó húsz, irányítja perctől, ütemben Harkam, Moreira néző, illetve bátrabban, oldalon percben, Christian Nikolics, luxemburgi pár,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,