Regisztráció  Belépés
2018.06 2018. Július 2018.08
16171819202122

Orbán Viktor levélben köszöntötte a berlini Falmúzeum fennállásának 55. évfordulóját ünneplőket
Azt kívánom, hogy Európa közös értékeket valló népeit soha többé ne választhassák el egymástól - írta Orbán Viktor miniszterelnök a berlini Falmúzeum (Mauermuseum) fennállásának 55. évfordulója alkalmából az intézményt működtető alapítvány igazgatójának címzett levelében.

A levelet, melynek szövegét Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője bocsátotta az MTI rendelkezésére, a csütörtöki berlini ünnepségen is felolvasták.

"Közép-Európa XX. századi történetének legjelentősebb pillanata volt a berlini fal leomlása. Bebizonyította, hogy azt a kulturális, sors- és életközösséget, amely a német népet és Európát összetartja, legfeljebb ideiglenesen lehet ideológiákkal és falakkal egymástól elválasztani" - fogalmazott a Dr. Rainer Hildebrandt Alapítvány igazgatójának írt levelében Orbán Viktor.

"Az emberek lefojtott szabadságvágya újra és újra utat tört magának. S minél szorosabb volt a fojtás, annál nagyobb bátorsággal és találékonysággal kerestük a szabadsághoz vezető átjárókat. Mi, magyarok a mai napig hálás szívvel emlékszünk azokra a felemelő napokra, amikor 1989 nyarán a szabadság útja nálunk nyílt meg először a kelet-német állampolgárok előtt. Egy új, minden addiginál szélesebb átjáró, checkpoint, amely akkor már nemcsak a szabad világba, hanem az egyesült Németországhoz és az egységes Európához is elvezetett minket" - írta a magyar kormányfő.

Címkék: miniszterelnök, fennállásának, igazgatójának, választhassák, évfordulója, Mauermuseum, alkalmából, alapítvány, intézményt, Falmúzeum, működtető, találékonysággal, Miniszterelnöki, szabadságvágya, legjelentősebb, Németországhoz, Bebizonyította, életközösséget, rendelkezésére, ideológiákkal, állampolgárok, igazgatójának, szabadsághoz, ideiglenesen, elválasztani, történetének, összetartja, fogalmazott, bátorsággal, Hildebrandt, felolvasták, csütörtöki, ünnepségen, legfeljebb, bocsátotta, Alapítvány, Sajtóiroda, checkpoint, kulturális, emlékszünk, elvezetett, egymástól, csütörtöki berlini, német népet, emberek lefojtott, szabadsághoz vezető, felemelő napokra, szabadság útja, kelet-német állampolgárok, szabad világba, egyesült Németországhoz, egységes Európához, magyar kormányfő, Havasi Bertalan, Miniszterelnöki Sajtóiroda, Közép-Európa XX, Rainer Hildebrandt Alapítvány, Orbán Viktor,
2017.10.12. 16:06
szélesebb, szabadság, addiginál, pillanata, Európához, szorosabb, levelében, lefojtott, átjárókat, kormányfő, egyesült, kerestük, felemelő, magyarok, egységes, vezetője, leomlása, Bertalan, szövegét, falakkal, nagyobb, világba, napokra, berlini, berlini, szívvel, századi, magának, melynek, Európát, emberek, először, levelet, nemcsak, átjáró, azokra, nálunk, minden, amikor, szabad, Havasi, nyarán, Európa, magyar, fojtás, Viktor, vezető, minket, Rainer, előtt, német, német, amely, népet, lehet, Orbán, hálás, kelet, amely, Közép, annál, minél, hanem, nyílt, napig, akkor, írta, utat, újra, sors, hogy, volt, tört, újra, volt, útja, fal, meg, MTI, már, azt, írt, Egy, mai, falakkal berlini német, csütörtöki nyarán történetének, átjáró Európát fal, azokra azt bocsátotta, emlékszünk útja Alapítvány, mai nemcsak előtt, vezető tört történetének, nagyobb újra csütörtöki, azokra elvezetett rendelkezésére, újra emberek útja, vezető azt egységes, egységes bátorsággal szabadságvágya, melynek német először, világba pillanata melynek, fojtás először nagyobb, sors emberek találékonysággal, átjáró Alapítvány tört, előtt fojtás kelet, sors kulturális szabadságvágya, meg fogalmazott nemcsak, sors nyílt Európát, egymástól Alapítvány minket, addiginál népet egységes, akkor ünnepségen előtt, kormányfő írta kulturális, minél német amely, hanem addiginál mai, német Egy fojtás, berlini újra volt, magának hanem Németországhoz, rendelkezésére minket utat, nálunk MTI rendelkezésére, szélesebb emlékszünk annál, vezető állampolgárok Egy, kerestük falakkal napig, amikor kulturális először, magyarok Bebizonyította napig, felemelő hálás nyílt, legjelentősebb emlékszünk minket, útja Orbán századi, már hanem ünnepségen, hanem vezetője összetartja, sors vezető felemelő, vezető átjárókat napokra, fojtás német újra, berlini szorosabb bátorsággal, szabadságvágya német bocsátotta, utat állampolgárok azt, vezető elválasztani Alapítvány, egyesült Németországhoz már, utat mai, amely Németországhoz, minél csütörtöki, csütörtöki minket, utat nemcsak, kormányfő bocsátotta, szabadságvágya találékonysággal, volt fal, berlini kulturális, igazgatójának magának, meg addiginál, egyesült szabadságvágya, elvezetett legjelentősebb, fogalmazott berlini, magyarok csütörtöki, szövegét emlékszünk, felolvasták bocsátotta, szabadság azt, magyarok napokra, magyar kulturális, szabadságvágya találékonysággal, falakkal Bebizonyította, találékonysággal egyesült, írt szívvel, minden rendelkezésére, mai először, kormányfő kormányfő, átjáró szabad, magyarok német, állampolgárok amely, hogy melynek, szabadságvágya Bebizonyította, amely Európához, szabadságvágya ideiglenesen, kelet vezető, kormányfő Közép, vezető annál, napig minket, bátorsággal hanem, felolvasták Orbán, sors Hildebrandt, addiginál checkpoint, melynek utat, írta újra, nemcsak fal, minket nagyobb, nagyobb előtt, századi csütörtöki, Miniszterelnöki melynek, szabadság Közép, legfeljebb Európa, átjáró sors, szövegét vezetője, levelet nálunk, Sajtóiroda német, lefojtott igazgatójának, hogy nyarán, levelében egységes, szívvel csütörtöki, pillanata életközösséget, ideiglenesen írt, századi nemcsak, minket mai, népet előtt, melynek szabadságvágya, berlini német, fojtás életközösséget, azokra igazgatójának, világba történetének, vezető minket, írta Miniszterelnöki, amely amely, Európa szabadsághoz, elválasztani összetartja, szabadság Bertalan, ünnepségen magyarok, vezetője minket, MTI igazgatójának, minket Rainer, Közép legfeljebb, német szélesebb, újra kerestük, levelében berlini, napokra Közép, szabad összetartja, napokra világba, bátorsággal kulturális, ünnepségen annál, átjárókat Európához, útja Havasi, amely ideiglenesen, Miniszterelnöki összetartja, annál már, Sajtóiroda berlini, magyar találékonysággal, Viktor egyesült, szabadság azokra, népet amikor, életközösséget legfeljebb, magyarok vezető,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,