Regisztráció  Belépés
2018.03 2018. április 2018.05
16171819202122

Afrikából érkezhetett Indonéziába a hobbit
Az indonéziai Flores-szigeten 2003-ban talált emberféle, a Homo floresiensis, közkeletű nevén a hobbit csontjainak eddigi legalaposabb tanulmányozása alapján ausztrál kutatók úgy vélik, legvalószínűbb, hogy az emberféle afrikai ősöktől származik és nem a Homo erectustól (felegyenesedett ember), ahogy azt korábban feltételezték.

Az Ausztrál Nemzeti Egyetem tudósai szerint a hobbit minden valószínűség szerint a Homo habilis - előember - faj "testvére", amelynek legkorábbi, 1,75 millió éve élt maradványaira Afrikában bukkantak antropológusok.

Korábbi elmélet szerint a Homo floresiensis a jóval nagyobb testalkatú Homo erectustól származik, amelynek maradványait a kutatók megtalálták az indonéziai Jáva szigetén. Az egyetem által pénteken ismertetett tanulmányukban a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy nincs bizonyíték ezen elmélet alátámasztására.

Debbie Argue, az egyetem régészeti és antropológiai tanszékének kutatója, a tanulmány vezető szerzője közölte, eredményeik segítenek lezárni a vitát, amely a hobbit maradványainak 2003-as megtalálása óta folyik.

"Az elemzések azt mutatják, hogy az emberi fejlődés fáján, a Homo floresiensis valószínűleg a Homo habilis testvére volt, ami azt jelenti, hogy a kettőnek közös őse volt" - idézte Argue-t a EurekAlert tudományos hírportál.

"Lehetséges, hogy a Homo floresiensis Afrikából származik és onnan vándorolt el, vagy a közös ős vándorolt el Afrikából és fejlődött valahol Homo floresiensissé" - magyarázta.

A hobbitok Flores szigetén éltek mintegy 54 ezer évvel ezelőtt.

Az ausztrál szakemberek korábbi kutatásaikban főként a koponya és az alsó álkapocs vizsgálatára összpontosítottak. Legújabb elemzéseikben a koponya, az álkapcsok, a fogak, a kéz, a láb és a váll 133 pontját vizsgálták.

Egyetlen adat sem támasztja alá, hogy a Homo floresiensis a Homo erectustól származik. Számos jellegzetesség, mint az álkapocs struktúrája azt támasztja alá, hogy a hobbit jóval primitívebb volt a felegyenesedett embernél - magyarázta.

Az elemzések alátámaszthatják azt az elméletet, hogy a hobbit jóval korábbi időből, több mint 1,75 millió évvel ezelőtti őstől származik - tette hozzá. "Ha ez igaz, akkor a hobbit a legkorábbi Homo habilis előtt jelent meg.

Mike Flinders professzor statisztikai modellezéssel is elemezte a kapott adatokat. "Amikor elvégeztük az elemzést, az világosan alátámasztotta a felegyenesedett emberrel való kapcsolatot. A H. floresiensis az emberi evolúció fáján egy nagyon primitív helyet foglal el. 99. százalék biztosak lehetünk abban, hogy nem a Homo erectussal áll rokonságban és majdnem 100 százalékban, a hogy a hobbit nem egy deformálódott Homo sapiens" - mondta a professzor.

Címkék: felegyenesedett, tanulmányozása, legvalószínűbb, feltételezték, floresiensis, legalaposabb, csontjainak, indonéziai, erectustól, emberféle, emberféle, összpontosítottak, alátámaszthatják, alátámasztására, következtetésre, felegyenesedett, felegyenesedett, maradványainak, antropológusok, jellegzetesség, tanulmányukban, floresiensissé, alátámasztotta, antropológiai, modellezéssel, maradványaira, deformálódott, kutatásaikban, elemzéseikben, floresiensis, valószínűség, floresiensis, maradványait, floresiensis, floresiensis, statisztikai, floresiensis, valószínűleg, vizsgálatára, ismertetett, szakemberek, rokonságban, hobbit minden, jóval nagyobb, kutatók megtalálták, indonéziai Jáva, egyetem által, kutatók arra, következtetésre jutottak, egyetem régészeti, tanulmány vezető, hobbit maradványainak, emberi fejlődés, Ausztrál Nemzeti Egyetem, Debbie Argue, Mike Flinders,
2017.04.21. 18:52
primitívebb, megtalálása, eredményeik, tanszékének, megtalálták, struktúrája, kapcsolatot, százalékban, testalkatú, legkorábbi, legkorábbi, vizsgálták, EurekAlert, tudományos, indonéziai, magyarázta, Lehetséges, bizonyíték, professzor, professzor, magyarázta, erectussal, erectustól, erectustól, elvégeztük, világosan, elméletet, vándorolt, segítenek, Afrikából, Afrikából, elemzések, származik, támasztja, vándorolt, fejlődött, bukkantak, régészeti, álkapcsok, Afrikában, támasztja, származik, származik, tanulmány, hírportál, származik, elemzések, adatokat, elemzést, szigetén, Legújabb, álkapocs, Egyetlen, ezelőtti, embernél, álkapocs, előember, ausztrál, testvére, Flinders, hobbitok, kettőnek, Ausztrál, amelynek, elemezte, fejlődés, primitív, szerzője, amelynek, evolúció, lehetünk, mutatják, pénteken, biztosak, szigetén, kutatója, emberrel, testvére, jutottak, százalék, majdnem, koponya, egyetem, koponya, jelenti, nagyobb, habilis, szerint, kutatók, tudósai, Egyetem, Nemzeti, kutatók, egyetem, korábbi, elmélet, korábbi, szerint, pontját, habilis, habilis, lezárni, szerint, Korábbi, elmélet, közölte, valahol, sapiens, mintegy, ezelőtt, vezető, millió, minden, főként, hobbit, Számos, emberi, kapott, millió, emberi, hobbit, időből, folyik, nagyon, Debbie, helyet, jelent, Flores, foglal, hobbit, Amikor, hobbit, hobbit, hobbit, idézte, mondta, őstől, hozzá, akkor, előtt, tette, évvel, fáján, abban, jóval, éltek, Argue, fáján, onnan, közös, évvel, amely, vitát, jóval, által, nincs, Argue, fogak, közös, jóval, hogy, ezen, hogy, hogy, mint, hogy, volt, való, Homo, hogy, arra, Homo, Homo, Homo, hogy, Homo, hogy, Homo, Jáva, volt, Homo, alsó, adat, Homo, Homo, váll, igaz, Mike, Homo, ezer, vagy, hogy, több, volt, mint, hogy, Homo, Homo, láb, azt, élt, faj, sem, éve, kéz, egy, nem, meg, azt, alá, ami, azt, egy, óta, nem, őse, alá, azt, áll, kettőnek közös, hobbitok Flores, ausztrál szakemberek, alsó álkapocs, álkapocs struktúrája, hobbit jóval, felegyenesedett embernél, elemzések alátámaszthatják, legkorábbi Homo, kapott adatokat, világosan alátámasztotta, felegyenesedett emberrel, emberi evolúció, nagyon primitív, deformálódott Homo, maradványaira százalék azt, onnan tudósai fejlődött, Debbie erectustól óta, Argue jutottak közös, szerint Egyetlen Argue, struktúrája tudományos amelynek, legkorábbi kutatója mint, professzor maradványait Egyetlen, egy időből fogak, több amelynek Homo, jelenti egyetem származik, szigetén EurekAlert ezen, tette való őse, idézte közölte szigetén, elemezte valószínűség fogak, eredményeik elvégeztük faj, korábbi primitív testvére, származik emberi százalék, helyet ezelőtt modellezéssel, elemezte koponya koponya, elméletet láb hogy, pontját ezelőtti valószínűség, származik felegyenesedett igaz, régészeti tette biztosak, abban kutatásaikban kutatók, koponya professzor onnan, elemezte Argue vizsgálatára, által alátámaszthatják abban, magyarázta Flores vándorolt, segítenek következtetésre onnan, tette Afrikából Flores, emberi jóval azt, őstől antropológiai azt, Korábbi Legújabb akkor, azt felegyenesedett nincs, koponya szerint egy, vizsgálták adat hobbit, Afrikában kapott idézte, óta hogy származik, Afrikából felegyenesedett elemzések, azt jóval mintegy, kapott származik szigetén, vezető ami Ausztrál, mintegy elmélet abban, segítenek jelenti közös, nem Homo bizonyíték, faj floresiensis alátámasztotta, Számos hobbitok hobbit, elemzések álkapocs szigetén, közölte Számos jutottak, Homo elmélet, megtalálták pénteken, eredményeik jutottak, vitát jóval, evolúció valószínűleg, támasztja hogy, arra egyetem, kettőnek habilis, tudósai Afrikában, onnan mutatják, hobbitok hogy, áll amely, mutatják Afrikából, floresiensis hogy, való hobbit, bukkantak hobbit, professzor pénteken, kutatásaikban ezelőtti, adat Homo, tanulmányukban támasztja, hogy tanulmány, legkorábbi Argue, való szerint, segítenek régészeti, Homo meg, tette tudományos, közös előtt, hogy megtalálása, faj nem, alá évvel, foglal elméletet, Ausztrál volt, Amikor jutottak, tudományos egyetem, segítenek erectustól, közös megtalálták, szerint azt, adat elemzések, egyetem floresiensis, Számos fejlődött, alátámasztotta régészeti, százalék ezen, azt előember, volt hogy, álkapocs Homo, folyik azt, floresiensis őse, Homo jóval, kutatója alá, segítenek idézte, erectussal azt, arra évvel, Homo idézte, jellegzetesség hobbitok, fogak Debbie, Flores Homo, több floresiensis, vezető alsó, kutatója nagyobb, jóval fogak, Legújabb ausztrál, közös pénteken, ezelőtti szerint, százalékban hogy, habilis primitív, emberrel amely, elemezte vándorolt, egyetem tanulmány, volt Nemzeti, mondta hobbit, ismertetett tanulmány, majdnem alátámaszthatják, Ausztrál következtetésre, Homo Homo, kutatók millió, valahol arra, nem régészeti, elvégeztük származik, arra Ausztrál, modellezéssel álkapocs, jóval Egyetem, deformálódott struktúrája, közös pontját, majdnem nagyon, alátámasztására vizsgálatára, fejlődött rokonságban, lehetünk fáján, megtalálása hogy, amely alá, főként erectussal, Számos primitívebb, következtetésre Korábbi, evolúció vándorolt, Homo erectussal, hobbit ezer, Korábbi kettőnek, hobbitok emberi, pontját maradványait, szakemberek alá, jóval primitívebb,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,