Regisztráció  Belépés
2018.05 2018. Június 2018.07
18192021222324

Afrikából érkezhetett Indonéziába a hobbit
Az indonéziai Flores-szigeten 2003-ban talált emberféle, a Homo floresiensis, közkeletű nevén a hobbit csontjainak eddigi legalaposabb tanulmányozása alapján ausztrál kutatók úgy vélik, legvalószínűbb, hogy az emberféle afrikai ősöktől származik és nem a Homo erectustól (felegyenesedett ember), ahogy azt korábban feltételezték.

Az Ausztrál Nemzeti Egyetem tudósai szerint a hobbit minden valószínűség szerint a Homo habilis - előember - faj "testvére", amelynek legkorábbi, 1,75 millió éve élt maradványaira Afrikában bukkantak antropológusok.

Korábbi elmélet szerint a Homo floresiensis a jóval nagyobb testalkatú Homo erectustól származik, amelynek maradványait a kutatók megtalálták az indonéziai Jáva szigetén. Az egyetem által pénteken ismertetett tanulmányukban a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy nincs bizonyíték ezen elmélet alátámasztására.

Debbie Argue, az egyetem régészeti és antropológiai tanszékének kutatója, a tanulmány vezető szerzője közölte, eredményeik segítenek lezárni a vitát, amely a hobbit maradványainak 2003-as megtalálása óta folyik.

"Az elemzések azt mutatják, hogy az emberi fejlődés fáján, a Homo floresiensis valószínűleg a Homo habilis testvére volt, ami azt jelenti, hogy a kettőnek közös őse volt" - idézte Argue-t a EurekAlert tudományos hírportál.

"Lehetséges, hogy a Homo floresiensis Afrikából származik és onnan vándorolt el, vagy a közös ős vándorolt el Afrikából és fejlődött valahol Homo floresiensissé" - magyarázta.

A hobbitok Flores szigetén éltek mintegy 54 ezer évvel ezelőtt.

Az ausztrál szakemberek korábbi kutatásaikban főként a koponya és az alsó álkapocs vizsgálatára összpontosítottak. Legújabb elemzéseikben a koponya, az álkapcsok, a fogak, a kéz, a láb és a váll 133 pontját vizsgálták.

Egyetlen adat sem támasztja alá, hogy a Homo floresiensis a Homo erectustól származik. Számos jellegzetesség, mint az álkapocs struktúrája azt támasztja alá, hogy a hobbit jóval primitívebb volt a felegyenesedett embernél - magyarázta.

Az elemzések alátámaszthatják azt az elméletet, hogy a hobbit jóval korábbi időből, több mint 1,75 millió évvel ezelőtti őstől származik - tette hozzá. "Ha ez igaz, akkor a hobbit a legkorábbi Homo habilis előtt jelent meg.

Mike Flinders professzor statisztikai modellezéssel is elemezte a kapott adatokat. "Amikor elvégeztük az elemzést, az világosan alátámasztotta a felegyenesedett emberrel való kapcsolatot. A H. floresiensis az emberi evolúció fáján egy nagyon primitív helyet foglal el. 99. százalék biztosak lehetünk abban, hogy nem a Homo erectussal áll rokonságban és majdnem 100 százalékban, a hogy a hobbit nem egy deformálódott Homo sapiens" - mondta a professzor.

Címkék: felegyenesedett, tanulmányozása, legvalószínűbb, feltételezték, floresiensis, legalaposabb, csontjainak, indonéziai, erectustól, emberféle, emberféle, összpontosítottak, alátámaszthatják, alátámasztására, következtetésre, felegyenesedett, felegyenesedett, maradványainak, antropológusok, jellegzetesség, tanulmányukban, floresiensissé, alátámasztotta, antropológiai, modellezéssel, maradványaira, deformálódott, kutatásaikban, elemzéseikben, floresiensis, valószínűség, floresiensis, maradványait, floresiensis, floresiensis, statisztikai, floresiensis, valószínűleg, vizsgálatára, ismertetett, szakemberek, rokonságban, hobbit minden, jóval nagyobb, kutatók megtalálták, indonéziai Jáva, egyetem által, kutatók arra, következtetésre jutottak, egyetem régészeti, tanulmány vezető, hobbit maradványainak, emberi fejlődés, Ausztrál Nemzeti Egyetem, Debbie Argue, Mike Flinders,
2017.04.21. 18:52
primitívebb, megtalálása, eredményeik, tanszékének, megtalálták, struktúrája, kapcsolatot, százalékban, testalkatú, legkorábbi, legkorábbi, vizsgálták, EurekAlert, tudományos, indonéziai, magyarázta, Lehetséges, bizonyíték, professzor, professzor, magyarázta, erectussal, erectustól, erectustól, elvégeztük, világosan, elméletet, vándorolt, segítenek, Afrikából, Afrikából, elemzések, származik, támasztja, vándorolt, fejlődött, bukkantak, régészeti, álkapcsok, Afrikában, támasztja, származik, származik, tanulmány, hírportál, származik, elemzések, adatokat, elemzést, szigetén, Legújabb, álkapocs, Egyetlen, ezelőtti, embernél, álkapocs, előember, ausztrál, testvére, Flinders, hobbitok, kettőnek, Ausztrál, amelynek, elemezte, fejlődés, primitív, szerzője, amelynek, evolúció, lehetünk, mutatják, pénteken, biztosak, szigetén, kutatója, emberrel, testvére, jutottak, százalék, majdnem, koponya, egyetem, koponya, jelenti, nagyobb, habilis, szerint, kutatók, tudósai, Egyetem, Nemzeti, kutatók, egyetem, korábbi, elmélet, korábbi, szerint, pontját, habilis, habilis, lezárni, szerint, Korábbi, elmélet, közölte, valahol, sapiens, mintegy, ezelőtt, vezető, millió, minden, főként, hobbit, Számos, emberi, kapott, millió, emberi, hobbit, időből, folyik, nagyon, Debbie, helyet, jelent, Flores, foglal, hobbit, Amikor, hobbit, hobbit, hobbit, idézte, mondta, őstől, hozzá, akkor, előtt, tette, évvel, fáján, abban, jóval, éltek, Argue, fáján, onnan, közös, évvel, amely, vitát, jóval, által, nincs, Argue, fogak, közös, jóval, hogy, ezen, hogy, hogy, mint, hogy, volt, való, Homo, hogy, arra, Homo, Homo, Homo, hogy, Homo, hogy, Homo, Jáva, volt, Homo, alsó, adat, Homo, Homo, váll, igaz, Mike, Homo, ezer, vagy, hogy, több, volt, mint, hogy, Homo, Homo, láb, azt, élt, faj, sem, éve, kéz, egy, nem, meg, azt, alá, ami, azt, egy, óta, nem, őse, alá, azt, áll, kettőnek közös, hobbitok Flores, ausztrál szakemberek, alsó álkapocs, álkapocs struktúrája, hobbit jóval, felegyenesedett embernél, elemzések alátámaszthatják, legkorábbi Homo, kapott adatokat, világosan alátámasztotta, felegyenesedett emberrel, emberi evolúció, nagyon primitív, deformálódott Homo, emberrel embernél tanulmány, évvel vagy struktúrája, elemzések tanulmány valahol, sapiens magyarázta pénteken, abban koponya fáján, onnan lehetünk testvére, kutatók Flinders Homo, bizonyíték hogy elemezte, származik Mike kutatók, floresiensis amelynek álkapcsok, vizsgálták Homo nagyon, habilis valahol elmélet, folyik Homo hogy, legkorábbi előember alá, hobbit alátámasztotta majdnem, álkapcsok hogy adat, Argue Afrikából erectustól, Debbie jutottak őse, alátámaszthatják nincs Homo, egyetem Homo támasztja, hogy alá maradványait, szerzője koponya Flores, volt floresiensis emberrel, abban segítenek mint, tette Homo hogy, eredményeik statisztikai kapott, alá arra Jáva, magyarázta emberrel álkapcsok, bizonyíték testvére felegyenesedett, modellezéssel sem Jáva, adatokat Argue hogy, amelynek floresiensis támasztja, jellegzetesség áll testvére, nagyobb abban millió, Afrikából fejlődés biztosak, valószínűség habilis szerint, őstől korábbi szigetén, korábbi onnan Argue, hogy Homo magyarázta, Homo ami szakemberek, hobbit álkapcsok Homo, kutatók akkor faj, jóval Argue élt, rokonságban EurekAlert helyet, közös szigetén alátámasztására, tanszékének egyetem szerint, hobbit vizsgálták alátámasztotta, egy előtt jóval, évvel nagyobb őstől, Homo álkapcsok Flores, antropológusok élt, Homo adat, lehetünk emberi, mint legkorábbi, hírportál Argue, származik kutatók, Egyetlen alátámasztására, volt álkapocs, kapcsolatot amelynek, Homo hogy, millió azt, hogy elemzések, előtt korábbi, onnan ausztrál, mutatják azt, őse jutottak, láb volt, származik szigetén, Egyetem valószínűség, Nemzeti volt, hogy mint, fejlődött rokonságban, volt legkorábbi, nagyobb kéz, ezelőtt álkapocs, által megtalálása, bukkantak pontját, amelynek meg, felegyenesedett floresiensis, származik kutatója, floresiensis származik, váll alátámaszthatják, Lehetséges legkorábbi, álkapocs akkor, segítenek hogy, nagyobb maradványainak, hobbit amely, struktúrája amelynek, több folyik, ezelőtti koponya, alá valószínűség, Számos elméletet, kapott ami, indonéziai folyik, maradványaira Egyetem, floresiensissé struktúrája, hogy hogy, százalékban ami, kutatásaikban Egyetem, Amikor származik, elemzések vizsgálatára, álkapocs Homo, volt szerint, elemzések vitát, floresiensis Amikor, bizonyíték antropológiai, évvel hogy, Afrikában szigetén, nincs jelenti, sem arra, nem egy, meg amely, ezer valószínűleg, fáján nem, kapott embernél, származik hogy, koponya Számos, hogy származik, deformálódott megtalálása, maradványainak kapcsolatot, hogy erectustól, professzor elmélet, áll tudósai, Homo által, kéz jóval, közölte több, jóval egyetem, Debbie nagyon, hobbit elemzést, millió professzor, hobbit Homo, valószínűleg vizsgálatára, mutatják faj, amelynek habilis, deformálódott kutatója, nagyon Jáva, Amikor hogy, álkapocs Amikor, hírportál vizsgálták, fejlődés Afrikából, sem sem, tanszékének őstől, testvére jóval, származik tanulmányukban, floresiensis Homo, Afrikából jóval, előtt előember, alsó floresiensis, álkapcsok elemzések, ezelőtt ezelőtti,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,