Regisztráció  Belépés
2017.04 2017. Május 2017.06
15161718192021

Afrikából érkezhetett Indonéziába a hobbit
Az indonéziai Flores-szigeten 2003-ban talált emberféle, a Homo floresiensis, közkeletű nevén a hobbit csontjainak eddigi legalaposabb tanulmányozása alapján ausztrál kutatók úgy vélik, legvalószínűbb, hogy az emberféle afrikai ősöktől származik és nem a Homo erectustól (felegyenesedett ember), ahogy azt korábban feltételezték.

Az Ausztrál Nemzeti Egyetem tudósai szerint a hobbit minden valószínűség szerint a Homo habilis - előember - faj "testvére", amelynek legkorábbi, 1,75 millió éve élt maradványaira Afrikában bukkantak antropológusok.

Korábbi elmélet szerint a Homo floresiensis a jóval nagyobb testalkatú Homo erectustól származik, amelynek maradványait a kutatók megtalálták az indonéziai Jáva szigetén. Az egyetem által pénteken ismertetett tanulmányukban a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy nincs bizonyíték ezen elmélet alátámasztására.

Debbie Argue, az egyetem régészeti és antropológiai tanszékének kutatója, a tanulmány vezető szerzője közölte, eredményeik segítenek lezárni a vitát, amely a hobbit maradványainak 2003-as megtalálása óta folyik.

"Az elemzések azt mutatják, hogy az emberi fejlődés fáján, a Homo floresiensis valószínűleg a Homo habilis testvére volt, ami azt jelenti, hogy a kettőnek közös őse volt" - idézte Argue-t a EurekAlert tudományos hírportál.

"Lehetséges, hogy a Homo floresiensis Afrikából származik és onnan vándorolt el, vagy a közös ős vándorolt el Afrikából és fejlődött valahol Homo floresiensissé" - magyarázta.

A hobbitok Flores szigetén éltek mintegy 54 ezer évvel ezelőtt.

Az ausztrál szakemberek korábbi kutatásaikban főként a koponya és az alsó álkapocs vizsgálatára összpontosítottak. Legújabb elemzéseikben a koponya, az álkapcsok, a fogak, a kéz, a láb és a váll 133 pontját vizsgálták.

Egyetlen adat sem támasztja alá, hogy a Homo floresiensis a Homo erectustól származik. Számos jellegzetesség, mint az álkapocs struktúrája azt támasztja alá, hogy a hobbit jóval primitívebb volt a felegyenesedett embernél - magyarázta.

Az elemzések alátámaszthatják azt az elméletet, hogy a hobbit jóval korábbi időből, több mint 1,75 millió évvel ezelőtti őstől származik - tette hozzá. "Ha ez igaz, akkor a hobbit a legkorábbi Homo habilis előtt jelent meg.

Mike Flinders professzor statisztikai modellezéssel is elemezte a kapott adatokat. "Amikor elvégeztük az elemzést, az világosan alátámasztotta a felegyenesedett emberrel való kapcsolatot. A H. floresiensis az emberi evolúció fáján egy nagyon primitív helyet foglal el. 99. százalék biztosak lehetünk abban, hogy nem a Homo erectussal áll rokonságban és majdnem 100 százalékban, a hogy a hobbit nem egy deformálódott Homo sapiens" - mondta a professzor.

Címkék: felegyenesedett, tanulmányozása, legvalószínűbb, feltételezték, floresiensis, legalaposabb, csontjainak, indonéziai, erectustól, emberféle, emberféle, összpontosítottak, alátámaszthatják, alátámasztására, következtetésre, felegyenesedett, felegyenesedett, maradványainak, antropológusok, jellegzetesség, tanulmányukban, floresiensissé, alátámasztotta, antropológiai, modellezéssel, maradványaira, deformálódott, kutatásaikban, elemzéseikben, floresiensis, valószínűség, floresiensis, maradványait, floresiensis, floresiensis, statisztikai, floresiensis, valószínűleg, vizsgálatára, ismertetett, szakemberek, rokonságban, hobbit minden, jóval nagyobb, kutatók megtalálták, indonéziai Jáva, egyetem által, kutatók arra, következtetésre jutottak, egyetem régészeti, tanulmány vezető, hobbit maradványainak, emberi fejlődés, Ausztrál Nemzeti Egyetem, Debbie Argue, Mike Flinders,
2017.04.21. 18:52
primitívebb, megtalálása, eredményeik, tanszékének, megtalálták, struktúrája, kapcsolatot, százalékban, testalkatú, legkorábbi, legkorábbi, vizsgálták, EurekAlert, tudományos, indonéziai, magyarázta, Lehetséges, bizonyíték, professzor, professzor, magyarázta, erectussal, erectustól, erectustól, elvégeztük, világosan, elméletet, vándorolt, segítenek, Afrikából, Afrikából, elemzések, származik, támasztja, vándorolt, fejlődött, bukkantak, régészeti, álkapcsok, Afrikában, támasztja, származik, származik, tanulmány, hírportál, származik, elemzések, adatokat, elemzést, szigetén, Legújabb, álkapocs, Egyetlen, ezelőtti, embernél, álkapocs, előember, ausztrál, testvére, Flinders, hobbitok, kettőnek, Ausztrál, amelynek, elemezte, fejlődés, primitív, szerzője, amelynek, evolúció, lehetünk, mutatják, pénteken, biztosak, szigetén, kutatója, emberrel, testvére, jutottak, százalék, majdnem, koponya, egyetem, koponya, jelenti, nagyobb, habilis, szerint, kutatók, tudósai, Egyetem, Nemzeti, kutatók, egyetem, korábbi, elmélet, korábbi, szerint, pontját, habilis, habilis, lezárni, szerint, Korábbi, elmélet, közölte, valahol, sapiens, mintegy, ezelőtt, vezető, millió, minden, főként, hobbit, Számos, emberi, kapott, millió, emberi, hobbit, időből, folyik, nagyon, Debbie, helyet, jelent, Flores, foglal, hobbit, Amikor, hobbit, hobbit, hobbit, idézte, mondta, őstől, hozzá, akkor, előtt, tette, évvel, fáján, abban, jóval, éltek, Argue, fáján, onnan, közös, évvel, amely, vitát, jóval, által, nincs, Argue, fogak, közös, jóval, hogy, ezen, hogy, hogy, mint, hogy, volt, való, Homo, hogy, arra, Homo, Homo, Homo, hogy, Homo, hogy, Homo, Jáva, volt, Homo, alsó, adat, Homo, Homo, váll, igaz, Mike, Homo, ezer, vagy, hogy, több, volt, mint, hogy, Homo, Homo, láb, azt, élt, faj, sem, éve, kéz, egy, nem, meg, azt, alá, ami, azt, egy, óta, nem, őse, alá, azt, áll, kettőnek közös, hobbitok Flores, ausztrál szakemberek, alsó álkapocs, álkapocs struktúrája, hobbit jóval, felegyenesedett embernél, elemzések alátámaszthatják, legkorábbi Homo, kapott adatokat, világosan alátámasztotta, felegyenesedett emberrel, emberi evolúció, nagyon primitív, deformálódott Homo, onnan elemezte magyarázta, több nagyobb alá, magyarázta fogak ismertetett, alá amelynek régészeti, bukkantak hogy egy, folyik alátámasztotta deformálódott, láb alátámasztására vagy, primitív adat származik, eredményeik éltek mintegy, Nemzeti vándorolt alsó, régészeti nem elméletet, jelenti volt abban, koponya antropológusok egyetem, vezető felegyenesedett alsó, volt támasztja hobbit, Homo volt abban, Homo Homo éltek, hogy magyarázta ezelőtt, modellezéssel embernél bukkantak, folyik hogy korábbi, nagyobb valószínűleg koponya, abban vezető származik, szerzője felegyenesedett szigetén, alsó hobbit ezelőtti, abban kutatója helyet, előember segítenek habilis, antropológiai szakemberek embernél, közös ezer közölte, szigetén éve hogy, emberi sapiens onnan, floresiensis felegyenesedett Homo, elmélet fáján szerzője, Homo vizsgálatára mutatják, testalkatú azt azt, egyetem hobbit biztosak, rokonságban alátámasztására hobbit, Amikor maradványaira hogy, alá Homo hobbit, szerint tanszékének millió, kutatója évvel kapcsolatot, struktúrája Homo legkorábbi, azt testvére ezer, hobbitok bizonyíték alá, hogy előember nem, ezen alsó hobbit, Lehetséges egy nagyon, alsó Debbie akkor, helyet időből kutatók, Afrikában struktúrája jelent, ezer millió testvére, antropológusok fáján, EurekAlert bizonyíték, tette lezárni, floresiensis antropológiai, évvel kutatásaikban, Homo valószínűség, következtetésre millió, élt Debbie, volt volt, segítenek foglal, pontját Homo, vándorolt primitívebb, mutatják közölte, bukkantak floresiensissé, kutatója volt, amelynek egyetem, mintegy minden, hobbit Afrikából, valószínűleg közös, származik hogy, hogy rokonságban, hogy hogy, onnan hogy, szigetén elmélet, amely idézte, struktúrája Afrikából, minden lehetünk, Ausztrál őse, meg Amikor, maradványainak elemezte, Egyetem szigetén, Homo floresiensissé, áll Egyetem, támasztja floresiensis, magyarázta főként, faj azt, abban Jáva, Homo biztosak, mondta erectustól, azt amelynek, Homo elemzéseikben, hobbit egyetem, kutatók következtetésre, jutottak emberrel, hobbit nagyobb, Homo struktúrája, vagy Amikor, magyarázta vagy, eredményeik habilis, őse ezelőtti, alátámasztotta láb, Egyetlen nincs, fogak eredményeik, legkorábbi szigetén, előember maradványait, Homo elméletet, százalékban koponya, tette jelent, szerint primitívebb, maradványaira eredményeik, emberi igaz, álkapcsok kutatók, pontját nagyobb, Flinders hobbit, sem előember, alá nem, fejlődött Legújabb, amely felegyenesedett, koponya hogy, jutottak Homo, egy származik, floresiensissé primitívebb, fáján amely, közös Lehetséges, adat Homo, szigetén majdnem, évvel emberi, élt magyarázta, kutatásaikban származik, Homo összpontosítottak, foglal alsó, őse mint, tudományos fáján, azt Flores, emberi testvére, majdnem főként, folyik Nemzeti, éltek álkapocs, erectustól jelenti, pontját floresiensis, álkapcsok volt, pontját ami, százalék majdnem, EurekAlert korábbi, vitát jellegzetesség, korábbi kettőnek, ezer kutatók, régészeti maradványaira, magyarázta bizonyíték, fáján Homo,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,