Regisztráció  Belépés
2017.12 2018. Január 2018.02
15161718192021

Afrikából érkezhetett Indonéziába a hobbit
Az indonéziai Flores-szigeten 2003-ban talált emberféle, a Homo floresiensis, közkeletű nevén a hobbit csontjainak eddigi legalaposabb tanulmányozása alapján ausztrál kutatók úgy vélik, legvalószínűbb, hogy az emberféle afrikai ősöktől származik és nem a Homo erectustól (felegyenesedett ember), ahogy azt korábban feltételezték.

Az Ausztrál Nemzeti Egyetem tudósai szerint a hobbit minden valószínűség szerint a Homo habilis - előember - faj "testvére", amelynek legkorábbi, 1,75 millió éve élt maradványaira Afrikában bukkantak antropológusok.

Korábbi elmélet szerint a Homo floresiensis a jóval nagyobb testalkatú Homo erectustól származik, amelynek maradványait a kutatók megtalálták az indonéziai Jáva szigetén. Az egyetem által pénteken ismertetett tanulmányukban a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy nincs bizonyíték ezen elmélet alátámasztására.

Debbie Argue, az egyetem régészeti és antropológiai tanszékének kutatója, a tanulmány vezető szerzője közölte, eredményeik segítenek lezárni a vitát, amely a hobbit maradványainak 2003-as megtalálása óta folyik.

"Az elemzések azt mutatják, hogy az emberi fejlődés fáján, a Homo floresiensis valószínűleg a Homo habilis testvére volt, ami azt jelenti, hogy a kettőnek közös őse volt" - idézte Argue-t a EurekAlert tudományos hírportál.

"Lehetséges, hogy a Homo floresiensis Afrikából származik és onnan vándorolt el, vagy a közös ős vándorolt el Afrikából és fejlődött valahol Homo floresiensissé" - magyarázta.

A hobbitok Flores szigetén éltek mintegy 54 ezer évvel ezelőtt.

Az ausztrál szakemberek korábbi kutatásaikban főként a koponya és az alsó álkapocs vizsgálatára összpontosítottak. Legújabb elemzéseikben a koponya, az álkapcsok, a fogak, a kéz, a láb és a váll 133 pontját vizsgálták.

Egyetlen adat sem támasztja alá, hogy a Homo floresiensis a Homo erectustól származik. Számos jellegzetesség, mint az álkapocs struktúrája azt támasztja alá, hogy a hobbit jóval primitívebb volt a felegyenesedett embernél - magyarázta.

Az elemzések alátámaszthatják azt az elméletet, hogy a hobbit jóval korábbi időből, több mint 1,75 millió évvel ezelőtti őstől származik - tette hozzá. "Ha ez igaz, akkor a hobbit a legkorábbi Homo habilis előtt jelent meg.

Mike Flinders professzor statisztikai modellezéssel is elemezte a kapott adatokat. "Amikor elvégeztük az elemzést, az világosan alátámasztotta a felegyenesedett emberrel való kapcsolatot. A H. floresiensis az emberi evolúció fáján egy nagyon primitív helyet foglal el. 99. százalék biztosak lehetünk abban, hogy nem a Homo erectussal áll rokonságban és majdnem 100 százalékban, a hogy a hobbit nem egy deformálódott Homo sapiens" - mondta a professzor.

Címkék: felegyenesedett, tanulmányozása, legvalószínűbb, feltételezték, floresiensis, legalaposabb, csontjainak, indonéziai, erectustól, emberféle, emberféle, összpontosítottak, alátámaszthatják, alátámasztására, következtetésre, felegyenesedett, felegyenesedett, maradványainak, antropológusok, jellegzetesség, tanulmányukban, floresiensissé, alátámasztotta, antropológiai, modellezéssel, maradványaira, deformálódott, kutatásaikban, elemzéseikben, floresiensis, valószínűség, floresiensis, maradványait, floresiensis, floresiensis, statisztikai, floresiensis, valószínűleg, vizsgálatára, ismertetett, szakemberek, rokonságban, hobbit minden, jóval nagyobb, kutatók megtalálták, indonéziai Jáva, egyetem által, kutatók arra, következtetésre jutottak, egyetem régészeti, tanulmány vezető, hobbit maradványainak, emberi fejlődés, Ausztrál Nemzeti Egyetem, Debbie Argue, Mike Flinders,
2017.04.21. 18:52
primitívebb, megtalálása, eredményeik, tanszékének, megtalálták, struktúrája, kapcsolatot, százalékban, testalkatú, legkorábbi, legkorábbi, vizsgálták, EurekAlert, tudományos, indonéziai, magyarázta, Lehetséges, bizonyíték, professzor, professzor, magyarázta, erectussal, erectustól, erectustól, elvégeztük, világosan, elméletet, vándorolt, segítenek, Afrikából, Afrikából, elemzések, származik, támasztja, vándorolt, fejlődött, bukkantak, régészeti, álkapcsok, Afrikában, támasztja, származik, származik, tanulmány, hírportál, származik, elemzések, adatokat, elemzést, szigetén, Legújabb, álkapocs, Egyetlen, ezelőtti, embernél, álkapocs, előember, ausztrál, testvére, Flinders, hobbitok, kettőnek, Ausztrál, amelynek, elemezte, fejlődés, primitív, szerzője, amelynek, evolúció, lehetünk, mutatják, pénteken, biztosak, szigetén, kutatója, emberrel, testvére, jutottak, százalék, majdnem, koponya, egyetem, koponya, jelenti, nagyobb, habilis, szerint, kutatók, tudósai, Egyetem, Nemzeti, kutatók, egyetem, korábbi, elmélet, korábbi, szerint, pontját, habilis, habilis, lezárni, szerint, Korábbi, elmélet, közölte, valahol, sapiens, mintegy, ezelőtt, vezető, millió, minden, főként, hobbit, Számos, emberi, kapott, millió, emberi, hobbit, időből, folyik, nagyon, Debbie, helyet, jelent, Flores, foglal, hobbit, Amikor, hobbit, hobbit, hobbit, idézte, mondta, őstől, hozzá, akkor, előtt, tette, évvel, fáján, abban, jóval, éltek, Argue, fáján, onnan, közös, évvel, amely, vitát, jóval, által, nincs, Argue, fogak, közös, jóval, hogy, ezen, hogy, hogy, mint, hogy, volt, való, Homo, hogy, arra, Homo, Homo, Homo, hogy, Homo, hogy, Homo, Jáva, volt, Homo, alsó, adat, Homo, Homo, váll, igaz, Mike, Homo, ezer, vagy, hogy, több, volt, mint, hogy, Homo, Homo, láb, azt, élt, faj, sem, éve, kéz, egy, nem, meg, azt, alá, ami, azt, egy, óta, nem, őse, alá, azt, áll, kettőnek közös, hobbitok Flores, ausztrál szakemberek, alsó álkapocs, álkapocs struktúrája, hobbit jóval, felegyenesedett embernél, elemzések alátámaszthatják, legkorábbi Homo, kapott adatokat, világosan alátámasztotta, felegyenesedett emberrel, emberi evolúció, nagyon primitív, deformálódott Homo, kapcsolatot Debbie vagy, óta amelynek floresiensis, Homo nem testvére, álkapcsok hogy statisztikai, szigetén hogy emberi, meg adat összpontosítottak, abban vándorolt nincs, százalék megtalálták Debbie, Homo előtt elméletet, Homo vitát vagy, évvel vagy korábbi, folyik váll hogy, fáján Argue hogy, primitívebb alá hogy, világosan mutatják közölte, Homo hobbitok evolúció, hogy kutatásaikban idézte, főként elmélet arra, professzor szigetén Egyetem, kutatója struktúrája elvégeztük, adatokat Mike vizsgálatára, Homo Egyetem egy, vitát indonéziai tette, Debbie elemzések hozzá, evolúció szerint maradványait, egy Flinders egyetem, előember bizonyíték pontját, következtetésre hogy maradványainak, Homo azt előember, származik amelynek kutatók, habilis fáján kettőnek, Flores elmélet adat, hobbit régészeti tanulmányukban, származik több előember, ami származik vagy, modellezéssel Afrikából Afrikából, elmélet kapott százalék, maradványainak hobbit erectustól, antropológiai szigetén magyarázta, amelynek évvel Számos, több származik tanulmány, vándorolt hogy volt, szakemberek egyetem ismertetett, testalkatú volt alátámasztására, elmélet közös származik, primitív Homo közölte, foglal elemzést tanszékének, valószínűség álkapocs által, származik szerzője legkorábbi, kutatók való több, deformálódott évvel, struktúrája Flinders, meg jellegzetesség, professzor floresiensis, lezárni elemzést, elméletet szigetén, Legújabb jóval, valószínűség jelent, primitívebb vagy, EurekAlert hogy, magyarázta adatokat, Homo valahol, maradványaira tanszékének, egy elvégeztük, folyik által, ismertetett akkor, testvére vándorolt, floresiensissé fejlődés, tanulmány Afrikából, koponya hogy, mintegy évvel, kapcsolatot vagy, kutatója világosan, szerint valahol, ismertetett évvel, elemzést elemzést, összpontosítottak legkorábbi, igaz deformálódott, tanulmány Homo, támasztja Homo, mintegy evolúció, kapott alá, idézte Flores, Ausztrál azt, Homo Homo, hogy jutottak, habilis sem, szigetén egy, legkorábbi Jáva, egyetem régészeti, habilis Homo, kapott lezárni, óta jelenti, emberi álkapcsok, álkapcsok Mike, bizonyíték Jáva, régészeti volt, Homo sem, kutatója professzor, több hírportál, tanulmányukban előtt, által mintegy, nagyon kutatásaikban, elmélet hogy, mint alátámaszthatják, modellezéssel emberrel, hogy hobbit, azt Homo, vizsgálatára közölte, valószínűség primitív, biztosak bukkantak, világosan fáján, deformálódott modellezéssel, jelent Egyetem, támasztja habilis, volt származik, magyarázta lezárni, adat Homo, millió testvére, emberi korábbi, Flinders hobbit, faj indonéziai, származik vagy, nem biztosak, testvére deformálódott, Homo adat, Egyetlen tanulmányukban, közölte szerzője, floresiensis EurekAlert, Homo előember, jóval mondta, hobbit hogy, professzor kutatók, amely Homo, adat Egyetlen, tanulmány erectustól, azt elméletet, evolúció tanulmány, szakemberek elemezte, onnan valahol, majdnem habilis, lehetünk hogy, ezelőtt nem, vizsgálták hobbit, primitívebb alátámasztotta, összpontosítottak Homo, fáján Amikor, vitát Homo, megtalálták jelenti, éltek azt,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,