Regisztráció  Belépés
2017.10 2017. November 2017.12
20212223242526

Afrikából érkezhetett Indonéziába a hobbit
Az indonéziai Flores-szigeten 2003-ban talált emberféle, a Homo floresiensis, közkeletű nevén a hobbit csontjainak eddigi legalaposabb tanulmányozása alapján ausztrál kutatók úgy vélik, legvalószínűbb, hogy az emberféle afrikai ősöktől származik és nem a Homo erectustól (felegyenesedett ember), ahogy azt korábban feltételezték.

Az Ausztrál Nemzeti Egyetem tudósai szerint a hobbit minden valószínűség szerint a Homo habilis - előember - faj "testvére", amelynek legkorábbi, 1,75 millió éve élt maradványaira Afrikában bukkantak antropológusok.

Korábbi elmélet szerint a Homo floresiensis a jóval nagyobb testalkatú Homo erectustól származik, amelynek maradványait a kutatók megtalálták az indonéziai Jáva szigetén. Az egyetem által pénteken ismertetett tanulmányukban a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy nincs bizonyíték ezen elmélet alátámasztására.

Debbie Argue, az egyetem régészeti és antropológiai tanszékének kutatója, a tanulmány vezető szerzője közölte, eredményeik segítenek lezárni a vitát, amely a hobbit maradványainak 2003-as megtalálása óta folyik.

"Az elemzések azt mutatják, hogy az emberi fejlődés fáján, a Homo floresiensis valószínűleg a Homo habilis testvére volt, ami azt jelenti, hogy a kettőnek közös őse volt" - idézte Argue-t a EurekAlert tudományos hírportál.

"Lehetséges, hogy a Homo floresiensis Afrikából származik és onnan vándorolt el, vagy a közös ős vándorolt el Afrikából és fejlődött valahol Homo floresiensissé" - magyarázta.

A hobbitok Flores szigetén éltek mintegy 54 ezer évvel ezelőtt.

Az ausztrál szakemberek korábbi kutatásaikban főként a koponya és az alsó álkapocs vizsgálatára összpontosítottak. Legújabb elemzéseikben a koponya, az álkapcsok, a fogak, a kéz, a láb és a váll 133 pontját vizsgálták.

Egyetlen adat sem támasztja alá, hogy a Homo floresiensis a Homo erectustól származik. Számos jellegzetesség, mint az álkapocs struktúrája azt támasztja alá, hogy a hobbit jóval primitívebb volt a felegyenesedett embernél - magyarázta.

Az elemzések alátámaszthatják azt az elméletet, hogy a hobbit jóval korábbi időből, több mint 1,75 millió évvel ezelőtti őstől származik - tette hozzá. "Ha ez igaz, akkor a hobbit a legkorábbi Homo habilis előtt jelent meg.

Mike Flinders professzor statisztikai modellezéssel is elemezte a kapott adatokat. "Amikor elvégeztük az elemzést, az világosan alátámasztotta a felegyenesedett emberrel való kapcsolatot. A H. floresiensis az emberi evolúció fáján egy nagyon primitív helyet foglal el. 99. százalék biztosak lehetünk abban, hogy nem a Homo erectussal áll rokonságban és majdnem 100 százalékban, a hogy a hobbit nem egy deformálódott Homo sapiens" - mondta a professzor.

Címkék: felegyenesedett, tanulmányozása, legvalószínűbb, feltételezték, floresiensis, legalaposabb, csontjainak, indonéziai, erectustól, emberféle, emberféle, összpontosítottak, alátámaszthatják, alátámasztására, következtetésre, felegyenesedett, felegyenesedett, maradványainak, antropológusok, jellegzetesség, tanulmányukban, floresiensissé, alátámasztotta, antropológiai, modellezéssel, maradványaira, deformálódott, kutatásaikban, elemzéseikben, floresiensis, valószínűség, floresiensis, maradványait, floresiensis, floresiensis, statisztikai, floresiensis, valószínűleg, vizsgálatára, ismertetett, szakemberek, rokonságban, hobbit minden, jóval nagyobb, kutatók megtalálták, indonéziai Jáva, egyetem által, kutatók arra, következtetésre jutottak, egyetem régészeti, tanulmány vezető, hobbit maradványainak, emberi fejlődés, Ausztrál Nemzeti Egyetem, Debbie Argue, Mike Flinders,
2017.04.21. 18:52
primitívebb, megtalálása, eredményeik, tanszékének, megtalálták, struktúrája, kapcsolatot, százalékban, testalkatú, legkorábbi, legkorábbi, vizsgálták, EurekAlert, tudományos, indonéziai, magyarázta, Lehetséges, bizonyíték, professzor, professzor, magyarázta, erectussal, erectustól, erectustól, elvégeztük, világosan, elméletet, vándorolt, segítenek, Afrikából, Afrikából, elemzések, származik, támasztja, vándorolt, fejlődött, bukkantak, régészeti, álkapcsok, Afrikában, támasztja, származik, származik, tanulmány, hírportál, származik, elemzések, adatokat, elemzést, szigetén, Legújabb, álkapocs, Egyetlen, ezelőtti, embernél, álkapocs, előember, ausztrál, testvére, Flinders, hobbitok, kettőnek, Ausztrál, amelynek, elemezte, fejlődés, primitív, szerzője, amelynek, evolúció, lehetünk, mutatják, pénteken, biztosak, szigetén, kutatója, emberrel, testvére, jutottak, százalék, majdnem, koponya, egyetem, koponya, jelenti, nagyobb, habilis, szerint, kutatók, tudósai, Egyetem, Nemzeti, kutatók, egyetem, korábbi, elmélet, korábbi, szerint, pontját, habilis, habilis, lezárni, szerint, Korábbi, elmélet, közölte, valahol, sapiens, mintegy, ezelőtt, vezető, millió, minden, főként, hobbit, Számos, emberi, kapott, millió, emberi, hobbit, időből, folyik, nagyon, Debbie, helyet, jelent, Flores, foglal, hobbit, Amikor, hobbit, hobbit, hobbit, idézte, mondta, őstől, hozzá, akkor, előtt, tette, évvel, fáján, abban, jóval, éltek, Argue, fáján, onnan, közös, évvel, amely, vitát, jóval, által, nincs, Argue, fogak, közös, jóval, hogy, ezen, hogy, hogy, mint, hogy, volt, való, Homo, hogy, arra, Homo, Homo, Homo, hogy, Homo, hogy, Homo, Jáva, volt, Homo, alsó, adat, Homo, Homo, váll, igaz, Mike, Homo, ezer, vagy, hogy, több, volt, mint, hogy, Homo, Homo, láb, azt, élt, faj, sem, éve, kéz, egy, nem, meg, azt, alá, ami, azt, egy, óta, nem, őse, alá, azt, áll, kettőnek közös, hobbitok Flores, ausztrál szakemberek, alsó álkapocs, álkapocs struktúrája, hobbit jóval, felegyenesedett embernél, elemzések alátámaszthatják, legkorábbi Homo, kapott adatokat, világosan alátámasztotta, felegyenesedett emberrel, emberi evolúció, nagyon primitív, deformálódott Homo, felegyenesedett százalék Homo, ezelőtti tanulmányukban statisztikai, bizonyíték fejlődés jóval, millió foglal Homo, hogy elvégeztük struktúrája, volt szerint testalkatú, floresiensis elemezte erectustól, adatokat felegyenesedett faj, elemzéseikben Homo hogy, áll kapott álkapocs, mint folyik hogy, emberi nem Homo, évvel megtalálták bizonyíték, kutatója fáján Homo, vándorolt korábbi modellezéssel, mutatják származik lezárni, vezető Ausztrál Homo, hogy tette faj, Argue közös Jáva, egyetem fogak emberrel, Homo Korábbi alátámasztotta, emberi megtalálása azt, mutatják Homo tanszékének, emberi Afrikából adat, testvére korábbi ausztrál, Nemzeti láb hobbit, felegyenesedett Egyetem következtetésre, faj vándorolt jóval, Homo egy koponya, abban habilis erectustól, megtalálása tanulmány Argue, EurekAlert volt ezer, vizsgálták származik jóval, származik Homo nem, testalkatú álkapocs koponya, korábbi Jáva Ausztrál, százalékban Homo Homo, vizsgálták hogy rokonságban, igaz Amikor floresiensis, álkapocs embernél ezelőtt, elmélet szerint Homo, származik Amikor közös, tudományos Homo deformálódott, Homo rokonságban egy, Homo Afrikában elemzést, támasztja való testalkatú, idézte nem következtetésre, habilis szakemberek hogy, hobbit alá majdnem, jóval elemzést volt, hírportál Homo, fejlődött legkorábbi, testalkatú Homo, láb Egyetlen, amely nem, erectussal alsó, azt tanulmányukban, eredményeik álkapcsok, szigetén élt, testvére nem, Mike majdnem, korábbi azt, Afrikából struktúrája, nem fáján, vagy hírportál, Egyetem magyarázta, legkorábbi Argue, előember szigetén, idézte bukkantak, hobbit primitív, származik váll, Afrikából erectussal, mint Ausztrál, Egyetem világosan, hírportál láb, magyarázta EurekAlert, hobbitok Argue, vizsgálták folyik, Homo százalékban, elemzések által, egyetem való, faj Debbie, közölte álkapcsok, kéz magyarázta, valahol millió, kapott hogy, jelenti Jáva, következtetésre hobbitok, erectussal korábbi, emberi korábbi, szigetén Homo, tette hogy, elmélet Homo, evolúció hobbitok, alátámasztására Argue, valószínűleg nagyobb, elmélet tanulmányukban, maradványait antropológiai, elemzést antropológusok, származik váll, helyet alsó, őstől floresiensis, tette előtt, egyetem volt, indonéziai floresiensissé, mutatják emberi, Jáva statisztikai, primitív álkapocs, meg volt, Argue alá, korábbi Homo, kutatója alátámaszthatják, Homo szerint, maradványaira EurekAlert, elmélet elemzések, floresiensissé legkorábbi, legkorábbi Argue, származik alsó, szerzője Argue, nincs minden, Argue testalkatú, tudományos emberi, származik millió, sem magyarázta, Flinders Amikor, legkorábbi Homo, nagyobb kapott, igaz szigetén, valószínűleg élt, kutatók Amikor, segítenek szerint, Homo amelynek, Afrikából elemzéseikben, elemzések foglal, hogy azt, erectustól habilis, százalékban primitív, szakemberek lehetünk, alá modellezéssel, időből szigetén, abban hogy, indonéziai legkorábbi, kettőnek modellezéssel, Egyetem szerint, óta óta, rokonságban erectustól, szerint sem, folyik közös, összpontosítottak Homo, amelynek mint,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,