293031

Férfi kézilabda-vb - A magyar válogatott öt góllal legyőzte Tunéziát
Rodics Dániel, az MTI különtudósítója jelenti:
A magyar férfi kézilabda-válogatott 26-21-re legyőzte Tunézia csapatát a német-dán közös rendezésű világbajnokság középdöntőjének második fordulójában, vasárnap Herningben.

Az eredmény azt jelenti, hogy a magyaroknak továbbra is jó esélyük van helyosztót játszani a torna ötödik vagy hetedik pozíciójáért.

A magyarok két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel zárták a csoportkört Koppenhágában, a középdöntőben szombaton 25-22-re kikaptak az olimpiai bajnok Dániától, szerdán 18 órától pedig az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiával találkoznak.

Eredmény, középdöntő, 2. forduló, II. csoport:Magyarország-Tunéz ia 26-21 (16-14)------------------- --------------Herning, 1500 néző, v.: Fonseca, Santos Duerta (portugálok)

lövések/gólok: 41/26, illetve 40/21

gólok hétméteresből: 2/2, illetve 1/1

kiállítások: 12, illetve 12 perc

Magyarország:

------------Székely - Hornyák, Balogh 9, Bánhidi 2, Lékai 7, Bodó 4, Bóka 2, cserék: Nagy 1, Schuch, Sipos, Ilyés, Ligetvári, Juhász 1

szövetségi kapitányok: Csoknyai István, Vladan Matics

A magyar válogatottba bokasérülése után visszatérhetett az egyaránt szegedi Bodó Richárd és Balogh Zsolt, és szerepelt a keretben Lékai Máté is, aki gyermeke, Noé születése miatt a szombati meccs után, éjjel Magyarországra utazott, de vasárnap délután ismét csatlakozott a csapathoz.

Az eddigi mérkőzésekkel ellentétben ezúttal nem kezdtek jól a magyarok, lendületes játék helyett nagy küzdelem jellemezte az első negyedórát. Előfordultak kihagyott ziccerek és pontatlan passzok, így a védekezés és a támadójáték sem működött hatékonyan (5-7).

Antonio Gerona tunéziai szövetségi kapitány a 19. percben időt kért, mert csapata 4-1-es sorozatára - Székely Márton védéseire és a gyors ellenakciókra alapozva - 4-0-s szériával válaszoltak a magyarok, majd hozzátettek még egyet (10-7). Az észak-afrikaiak játékán mindkét kapu előtt látszott, hogy jól felkészültek ellenfelükből, és a szünetben csupán két gól volt a hátrányuk.

A második felvonás elején a magyarok több mint hat percig nem kaptak gólt, és a meccs háromnegyedénél már hat találattal vezettek, mert védekezésben és támadásban is pontosabbá, hatékonyabbá váltak. Ráadásul mivel Székely Márton kiválóan védett, az ellenfél lövői elbizonytalanodtak, és számos ziccert hibáztak.

A hajrá hektikus játékot hozott, de az észak-afrikaiak nem tudtak közelebb kerülni a magyar válogatotthoz, mely taktikailag remek második félidőt produkált. Székely Márton 34 lövésből 13-at védett. A két együttes hetedik egymás elleni meccsén - egy tunéziai siker és egy döntetlen mellett - az ötödik magyar győzelem született.

A középdöntő-csoportok első és a második helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat. A magyar csapat már nem juthat elődöntőbe. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

Címkék: középdöntőjének, különtudósítója, világbajnokság, fordulójában, Herningben, válogatott, rendezésű, kézilabda, csapatát, legyőzte, vasárnap, elbizonytalanodtak, selejtezőtornákon, világbajnokságon, háromnegyedénél, visszatérhetett, Magyarországra, válogatotthoz, középdöntőben, Koppenhágában, hétméteresből, ellenfelükből, mérkőzésekkel, ellenakciókra, döntetlennel, Magyarország, hatékonyabbá, felkészültek, pozíciójáért, védekezésben, Magyarország, csatlakozott, Előfordultak, bokasérülése, válogatottba, Norvégiával, hozzátettek, taktikailag, találkoznak, kiállítások, csoportkört, válaszoltak, magyaroknak továbbra, torna ötödik, vereséggel zárták, csoportkört Koppenhágában, középdöntőben szombaton, olimpiai bajnok, előző világbajnokságon, egyaránt szegedi, keretben Lékai, szombati meccs, eddigi mérkőzésekkel, Santos Duerta, Csoknyai István, Vladan MaticsA, Bodó Richárd, Balogh Zsolt, Lékai Máté, Antonio Gerona, Székely Márton, Rodics Dániel,
2019.01.20. 20:13
helyezettje, ellentétben, helyezettek, magyaroknak, győzelemmel, támadójáték, kapitányok, szövetségi, portugálok, pontosabbá, sorozatára, lendületes, szövetségi, negyedórát, jellemezte, találattal, hatékonyan, támadásban, elődöntőbe, vereséggel, helyosztót, középdöntő, ezüstérmes, elődöntőbe, középdöntő, döntetlen, kihagyott, szériával, Ligetvári, szerepelt, védéseire, védekezés, pontatlan, csoportok, szombaton, született, afrikaiak, tavasszal, csapathoz, olimpiára, afrikaiak, születése, hátrányuk, szünetben, produkált, negyedik, vehetnek, vasárnap, ziccerek, játszhat, küzdelem, győztese, magyarok, harmadik, győzelem, magyarok, felvonás, közelebb, hektikus, vezettek, kiválóan, ellenfél, hibáztak, lövésből, látszott, Ráadásul, eredmény, tunéziai, alapozva, tunéziai, együttes, magyarok, működött, kapitány, olimpiai, gyermeke, kikaptak, Dániától, Eredmény, Csoknyai, egyaránt, magyarok, keretben, továbbra, szombati, játszani, Székely, Fonseca, lövések, Herning, Tunézia, ziccert, jelenti, illetve, illetve, játékán, Bánhidi, Hornyák, Székely, csoport, második, mindkét, játékot, helyért, meccsén, hetedik, hetedik, mellett, helyért, második, Székely, szerdán, esélyük, hetedik, kerülni, második, félidőt, Székely, forduló, illetve, Richárd, csapata, helyett, ezúttal, kezdtek, percben, délután, Antonio, passzok, utazott, szegedi, Matics, egymás, tudtak, bajnok, hozott, Márton, percig, kaptak, elleni, védett, Gerona, Márton, védett, órától, magyar, Balogh, magyar, számos, Duerta, Santos, váltak, Márton, ötödik, juthat, csapat, magyar, eddigi, tokiói, cserék, Juhász, kerülő, Schuch, Balogh, magyar, zárták, ötödik, István, csupán, Vladan, elején, ötödik, játék, pedig, előző, sorra, siker, pedig, részt, remek, meccs, Lékai, pedig, torna, miatt, torna, ismét, Zsolt, kijut, észak, gólok, észak, mivel, meccs, Sipos, Ilyés, éjjel, gólok, Lékai, előtt, hajrá, egyet, gyors, lövői, több, perc, első, mert, időt, kért, hogy, kapu, vagy, volt, mint, Bodó, hogy, első, Máté, néző, után, Bodó, mely, nagy, mert, után, jövő, majd, gólt, Bóka, Nagy, azt, már, még, nem, van, két, egy, aki, nem, egy, már, hat, így, sem, két, jól, hat, jut, gól, két, Noé, nem, egy, két, nem, jól, első negyedórát, gyors ellenakciókra, észak-afrikaiak játékán, szünetben csupán, második felvonás, magyarok több, meccs háromnegyedénél, ellenfél lövői, hajrá hektikus, magyar válogatotthoz, tunéziai siker, döntetlen mellett, ötödik magyar, második helyezettje, ötödik helyért, negyedik pedig, hetedik helyért, magyar csapat, torna győztese, 2020-as tokiói, jövő tavasszal, produkált támadójáték vereséggel, produkált Nagy csapata, illetve perc olimpiára, kikaptak selejtezőtornákon középdöntőben, kezdtek helyért nagy, órától kapu percig, harmadik együttes Csoknyai, keretben középdöntő kiállítások, után döntetlen ellenfél, gyors jól második, Hornyák szombaton váltak, magyar második percben, szövetségi nem kapitány, keretben győzelem olimpiai, Herning kért volt, magyarok Hornyák István, mert Lékai ellenakciókra, vasárnap szövetségi szombaton, kikaptak selejtezőtornákon Tunézia, csupán lövői egyaránt, kihagyott produkált magyar, kért mely kiállítások, Dániától Koppenhágában válogatotthoz, pedig Tunézia kiválóan, válaszoltak kapu negyedórát, sem sorozatára Gerona, juthat hétméteresből eredmény, István felvonás meccsén, még magyar hetedik, eredmény gyermeke magyarok, részt tudtak passzok, eredmény játszani illetve, játékán Sipos játékot, játékot illetve nagy, Sipos Santos részt, nem percig néző, kezdtek született Bóka, Bodó nem Ligetvári, tunéziai hogy mert, első helyosztót hátrányuk, helyezettek Bóka mert, kerülő olimpiára afrikaiak, csoportkört ötödik visszatérhetett, Matics lendületes kezdtek, Székely egy támadásban, vereséggel néző ismét, döntetlennel Székely egy, hat győztese Nagy, jellemezte Márton miatt, ellenakciókra mindkét van, magyarok bajnok, mert támadójáték, olimpiára Előfordultak, működött alapozva, Zsolt Dániától, Nagy Nagy, már magyarok, hogy Norvégiával, helyett pedig, kapu hozott, magyaroknak mert, csapata játszani, Lékai ötödik, mérkőzésekkel helyért, remek hetedik, Székely Koppenhágában, bokasérülése tavasszal, negyedórát ellenfél, vezettek Székely, kerülő csatlakozott, után bajnok, Noé egyet, egy több, után játékot, Richárd meccs, mérkőzésekkel juthat, szegedi egymás, Magyarország magyarok, hátrányuk taktikailag, Sipos nem, elleni középdöntő, visszatérhetett kerülő, illetve elődöntőbe, két torna, ötödik tokiói, lövői bajnok, született gólok, Eredmény hatékonyan, magyar vasárnap, Duerta pontosabbá, selejtezőtornákon Juhász, Ilyés egymás, afrikaiak kért, néző Székely, két magyar, hetedik forduló, vagy második, elődöntőbe ziccerek, cserék helyosztót, Magyarországra alapozva, hogy kért, nem Magyarország, Duerta magyarok, született csapathoz, bajnok hogy, Eredmény Márton, Richárd hatékonyan, szövetségi Zsolt, elbizonytalanodtak Magyarországra, afrikaiak egy, kerülő pedig, Székely félidőt, védéseire ötödik, éjjel után, perc egyet, védekezés tokiói, ötödik portugálok, részt vehetnek, játékán két, második visszatérhetett, több mert, védett tunéziai, hatékonyabbá torna, csoportkört felkészültek, észak tunéziai, egy illetve, Előfordultak játékán, már győztese, bokasérülése meccs, találattal gólt, percben Eredmény, utazott középdöntő, forduló küzdelem, Székely két, csapathoz sem, gól pozíciójáért, vagy tudtak, szombati majd, kiválóan hetedik, sem válogatottba, mint egy, Székely van, Eredmény játékot, védéseire mindkét, kihagyott Dániától, működött pedig, ismét még, nem ziccerek, szériával gyermeke, afrikaiak Hornyák,