16171819202122
23242526272829
3031

Stadionavató - Uruguayi győzelem a nyitányon
Az uruguayi labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a magyar csapatot a Puskás Aréna pénteki avató mérkőzésén, melyet telt ház, 65 114 néző előtt rendeztek.

A világranglistán ötödik dél-amerikai rivális Edinson Cavani és Brian Rodriguez góljaival bő húsz perc alatt kétgólos előnyre tett szert, majd a 24. percben Szalai Ádám lőtte az új stadion első magyar találatát, amellyel a végeredményt is beállította.

Marco Rossi szövetségi kapitány két újoncot is avatott: a 71. percben Szalai Attilát, míg a 75. percben Nagy Zsoltot cserélte be.

A magyarok történetük során először kaptak ki Uruguaytól, eddig egy győzelem mellett kétszer döntetlent játszottak.

A nemzeti együttes legközelebb kedden Wales vendégeként lép pályára sorsdöntő Európa-bajnoki selejtező-mérkőzésen, ugyanis győzelemmel kijut a jövő évi, részben budapesti rendezésű kontinensviadalra.

Eredmény:Magyarország-Urug uay 1-2 (1-2)--------------------- ---------Puskás Aréna, 65 114 néző, v: Damir Skomina (szlovén)

gólszerzők: Szalai (24.), illetve Cavani (15.), Rodriguez (21.)

sárga lap: Kalmár (34.), illetve Coates (39.)

Magyarország:

-------------Dibusz Dénes - Bese Barnabás, Baráth Botond (Szalai Attila, 71.), Lang Ádám, Korhut Mihály (Nagy Zsolt, 75.) - Vida Máté - Dzsudzsák Balázs (Kovács István, 53.), Kalmár Zsolt (Holman Dávid, 83.), Szoboszlai Dominik (Nagy Ádám, 68.), Varga Roland - Szalai Ádám (Feczesin Róbert, 60.)

Uruguay:

--------Fernando Muslera - Giovanni Gonzalez, Sebastian Coates, Diego Godin, Matias Vina (Diego Laxalt, 68.) - Brian Rodriguez (Gaston Pereiro, 82.), Rodrigo Bentancur (Matias Vecino, 52.), Federico Valverde (Lucas Torreira, 68.), Brian Lozano - Luis Suarez (Maximilian Gomez, a szünetben), Edinson Cavani (Cristian Stuani, 74.)

I. félidő:

----------

15. perc: Vina úgy tudott meglódulni a bal oldalon, hogy kötényt adott Besének, majd tökéletesen tálalt a hosszú oldalon érkező Cavani elé, aki közelről könnyedén továbbította a labdát a kapuba (0-1).

21. perc: Suarez ugratta ki a 16-os bal oldalán Rodriguezt, aki egy lövőcsellel becsapta Besét, majd a hosszú sarokba csavarta a labdát (0-2).

24. perc: Dzsudzsák passzolt a 16-os jobb oldalán betörő Vargához, aki egyből, laposan középre adott, Szalai pedig 10 méterről állítgatás nélkül kilőtte a bal alsó sarkot (1-2).

A magyar szurkolók a stadion névadóját, Puskás Ferencet ábrázoló élőképpel fogadták a csapatokat, alatta pedig az a szöveg volt olvasható, hogy "két stadion, egy legenda, egy újabb történet kezdete..."

Az uruguayi csapat a találkozó barátságos jellege ellenére komolyan vette az összecsapást, és húsz perc alatt két góllal is megterhelte Dibusz Dénes kapuját, egyúttal bebizonyította, hogy ez a felforgatott magyar védelem Willi Orbán és Kádár Tamás nélkül nem elég stabil. A belső védők, a négy nap múlva a cardiffi Eb-selejtezőn is kezdő Baráth Botond és Lang Ádám sem mindig állt a helyzet magaslatán, de mindkét támadásnál Bese Barnabás volt a "gyenge pont", Dibusznak pedig egyik találatnál sem volt esélye a védésre. A folytatásban aztán lendületesebbé vált a magyarok játéka, és egy szép támadás végén Szalai Ádám megszerezte a Puskás Aréna történetének első magyar gólját. A szünetig mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, gólra azonban ezek közül egyet sem sikerült váltani.

A szünetben a Budapesti Honvéd és a Real Madrid névadó legendájáról készített emlékvideót nézhetett a kivetítőkön a publikum, illetve közben kedvenc nótája, A nótás kedvű volt az apám szólt.

A folytatásban lendületesen kezdett a magyar válogatott, helyenként képes volt nyomást gyakorolni a jóval esélyesebb és jobb erőkből álló ellenfél védelmére, azonban komoly helyzetet nem sikerült kialakítani. A 60. perctől a sok csere elkezdte tördelni a játékot, amely ettől kiegyenlítetté vált. A csapatok többnyire mezőnyben futballoztak, a kapuk szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben. Az egyetlen riadalmat az keltette a második félidőben, hogy Kalmár Zsolt megsérült, hordágyon vitték le a pályáról, azaz kényszerűségből kellett lecserélni. Izgalmak az utolsó percekben sem voltak, így egy jóval erősebbnek tartott riválistól elszenvedett minimális különbségű magyar vereséggel nyitotta meg kapuit a Puskás Aréna.

A lefújást követően a magyar szurkolók - miközben elénekelték a Himnuszt - a következő üzenettel bocsájtották útjára az együttest: "Győzelmet Cardiffban, júniusban itt találkozunk".

(FOTÓ)

Címkék: mérkőzésén, válogatott, rendeztek, labdarúgó, uruguayi, csapatot, legyőzte, pénteki, melyet, Puskás, magyar, kontinensviadalra, világranglistán, kényszerűségből, lendületesebbé, bebizonyította, kiegyenlítetté, folytatásban, futballoztak, végeredményt, lendületesen, Magyarország, folytatásban, továbbította, Magyarország, összecsapást, felforgatott, történetének, legendájáról, bocsájtották, elszenvedett, megterhelte, lehetőségek, vendégeként, kivetítőkön, megszerezte, elénekelték, emlékvideót, legközelebb, győzelemmel, kialakítani, lövőcsellel, világranglistán ötödik, magyarok történetük, győzelem mellett, nemzeti együttes, hosszú oldalon, lövőcsellel becsapta, hosszú sarokba, 16-os jobb, magyar szurkolók, stadion névadóját, újabb történet, Edinson Cavani, Brian Rodriguez, Szalai Ádám, Marco Rossi, Szalai Attilát, Nagy Zsoltot, Damir Skomina, Bese Barnabás, Baráth Botond, Szalai Attila, Lang Ádám, Korhut Mihály, Nagy Zsolt, Vida Máté, Dzsudzsák Balázs, Kovács István, Kalmár Zsolt, Holman Dávid, Szoboszlai Dominik, Nagy Ádám, Varga Roland, Feczesin Róbert, Giovanni Gonzalez, Sebastian Coates, Diego Godin, Matias Vina, Diego Laxalt, Gaston Pereiro, Rodrigo Bentancur, Matias Vecino, Federico Valverde, Lucas Torreira, Brian Lozano, Luis Suarez, Maximilian Gomez, Cristian Stuani, Puskás Ferencet, Dibusz Dénes, Willi Orbán, Kádár Tamás, Puskás Aréna, Budapesti Honvéd, Real Madrid, Győzelmet Cardiffban,
2019.11.15. 21:15