10111213141516
17181920212223
242526272829

Férfi kézilabda Eb - Egygólos magyar siker Szlovénia ellen
A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-28-ra legyőzte Szlovéniát vasárnap az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában, vasárnap Malmőben, ezzel életben tartotta esélyét az elődöntőbe jutásra.

Eredmény, középdöntő, 2. forduló, II. csoport:Magyarország-Szlov énia 29-28 (13-16)------------------- -------------------Malmö, v.: Raluy López, Sabroso Ramirez (spanyolok)

lövések/gólok: 43/29, illetve 44/28

gólok hétméteresből: 1/1, illetve 3/2

kiállítások: 10, illetve 10 perc

Magyarország:

------------Mikler - Hornyák, Szita 1, Bánhidi 9, Győri 3, Balogh Zs. 2, Bóka 1, cserék: Ligetvári 6, Sipos, Rosta 2, Székely, Fekete, Máthé 2, Nagy B. 3

szövetségi kapitány: Gulyás István

Védekezésben jól, támadásban kissé pontatlanul kezdtek a magyarok, a folytatásban viszont egyre többet hibáztak, nem találták az ellenszert a szlovénok távoli átlövéseire és betöréseire, így a 18. percben már háromgólos hátrányban voltak (7-10). A félidő hajrájában is előfordultak labdaeladások, rossz lövések, a szlovénok viszont gyorsabban, pontosabban, kevesebb rontással kézilabdáztak, és megérdemelten vezettek 16-13-ra a szünetben.

A második felvonás eleje nagy fordulatot hozott, a magyarok védekezésben és támadásban is nagyszerűen kezdtek, és egy 8-2-es sorozattal fordítottak (21-18).

A magyarok korábbi, a szlovénok jelenlegi szövetségi kapitánya, Ljubomir Vranjes csak a meccs háromnegyedénél küldte pályára az Európa-bajnoki mezőny egyik legjobb irányítóját, a MOL-Pick Szegedben szereplő Dean Bombacot, ennek ellenére a magyar válogatott tovább őrizte előnyét. Bár a szélsők megjátszása szinte egyáltalán nem sikerült, a távoli átlövések sikeresek voltak.

A hajrában újabb hibák következtek támadásban, ezt kihasználva Szlovénia felzárkózott egy gólra. Remek védőmunka után az utolsó támadás a magyaroké volt, és mivel rutinosan húzták az időt, bravúros, egygólos győzelmet ünnepelhettek.

A szlovénok legeredményesebb játékosa Jure Dolenec volt nyolc góllal. A Telekom Veszprém légiósai közül a beálló Blaz Blagotinsek négyszer, a balátlövő Borut Mackovsek pedig ötször volt eredményes. A Szeged játékosai közül a balátlövő Nik Henigman egy gólt szerzett.

A magyar kapusok közül Mikler Roland harmincból kilenc, Székely Márton kilencből két lövést védett.

A két csapat 27. alkalommal találkozott egymással, 13 szlovén siker és egy döntetlen mellett ez volt a 13. magyar győzelem.

A magyarok az Oroszország és az Izland elleni győzelem, illetve a Dánia elleni döntetlen után a maximális két ponttal jutottak a csoportkörből a középdöntőbe, ahol pénteken kikaptak Norvégiától. A folytatásban kedden - a legutóbbi kontinenstornán ezüstérmes - Svédországgal, szerdán pedig Portugáliával találkoznak. A csoport első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat.

korábban:Izland-Portugália 28-25 (14-12)

később:Norvégia-Svédország 18.30

Címkék: középdöntőjének, kvalifikációs, fordulójában, Szlovéniát, elődöntőbe, válogatott, bajnokság, kézilabda, olimpiai, tartotta, Malmőben, legeredményesebb, kontinenstornán, háromnegyedénél, Portugáliával, hétméteresből, Svédországgal, kézilabdáztak, csoportkörből, megérdemelten, ünnepelhettek, labdaeladások, védekezésben, Magyarország, Magyarország, folytatásban, középdöntőbe, felzárkózott, folytatásban, Védekezésben, előfordultak, irányítóját, pontosabban, Blagotinsek, betöréseire, átlövéseire, pontatlanul, találkozott, Oroszország, kihasználva, helyezettje, fordítottak, folytatásban viszont, szlovénok távoli, félidő hajrájában, szlovénok viszont, második felvonás, magyarok védekezésben, 8-2-es sorozattal, magyarok korábbi, szlovénok jelenlegi, meccs háromnegyedénél, magyar válogatott, Raluy López, Sabroso Ramirez, Balogh Zs, Nagy, Gulyás IstvánVédekezésben, Ljubomir Vranjes, MOL-Pick Szegedben, Dean Bombacot, Jure Dolenec, Telekom Veszprém, Blaz Blagotinsek, Borut Mackovsek, Mikler Roland, Székely Márton,
2020.01.19. 18:32
nagyszerűen, következtek, kiállítások, találkoznak, Norvégiától, megjátszása, válogatott, sorozattal, egyáltalán, háromgólos, szövetségi, támadásban, gyorsabban, eredményes, támadásban, hajrájában, fordulatot, hátrányban, ellenszert, támadásban, szövetségi, elődöntőbe, alkalommal, ezüstérmes, Portugália, harmincból, Svédország, középdöntő, legutóbbi, Ligetvári, Szlovénia, védőmunka, játékosai, maximális, magyaroké, szünetben, sikeresek, kapitánya, Szlovénia, Szegedben, jelenlegi, szlovénok, rontással, átlövések, spanyolok, rutinosan, szlovénok, döntetlen, egymással, kilencből, szlovénok, Mackovsek, balátlövő, győzelmet, szlovénok, döntetlen, balátlövő, Eredmény, Henigman, szerzett, négyszer, szereplő, Bombacot, légiósai, Norvégia, ellenére, hajrában, jutottak, győzelem, magyarok, egygólos, győzelem, pénteken, kikaptak, korábban, játékosa, játszhat, bravúros, harmadik, Veszprém, sikerült, magyarok, vezettek, hibáztak, találták, Ljubomir, felvonás, kapitány, kevesebb, magyarok, magyarok, illetve, illetve, támadás, csoport, illetve, szerdán, viszont, második, Dolenec, Székely, viszont, kezdtek, kapusok, mellett, Székely, illetve, ponttal, lövések, Hornyák, Bánhidi, Telekom, percben, szlovén, lövések, pályára, előnyét, szélsők, korábbi, helyért, forduló, Vranjes, bajnoki, Ramirez, legjobb, kezdtek, Sabroso, csoport, Európa, magyar, elleni, ötször, elleni, többet, Szeged, később, Izland, kilenc, védett, lövést, csapat, István, Gulyás, mezőny, magyar, Mikler, Roland, küldte, Márton, Fekete, magyar, kedden, félidő, voltak, góllal, szinte, húzták, utolsó, ötödik, voltak, távoli, őrizte, Mikler, Izland, távoli, hozott, cserék, tovább, beálló, Balogh, Győri, Szita, siker, pedig, gólok, pedig, Raluy, gólok, Máthé, Malmö, López, Sipos, Dánia, Rosta, közül, eleje, Borut, pedig, rossz, gólra, Remek, nyolc, mivel, közül, egyik, egyre, kissé, ennek, közül, meccs, hibák, újabb, Dean, Pick, perc, időt, volt, első, csak, nagy, után, Jure, gólt, volt, után, volt, Blaz, Nagy, Bóka, ahol, volt, nem, egy, jól, Bár, egy, MOL, két, Nik, nem, két, így, két, egy, két, jut, ezt, már, egy, szélsők megjátszása, távoli átlövések, hajrában újabb, utolsó támadás, magyaroké volt, szlovénok legeredményesebb, beálló Blaz, balátlövő Borut, gólt szerzett, magyar kapusok, döntetlen mellett, folytatásban kedden, legutóbbi kontinenstornán, csoport első, harmadik pedig, ötödik helyért, felvonás egymással López, Vranjes szerzett középdöntő, pénteken balátlövő négyszer, támadásban percben Gulyás, távoli szereplő szlovénok, két Henigman hibáztak, Borut pedig alkalommal, Sipos egyre két, korábban ennek sikerült, nagy López nyolc, balátlövő középdöntő nagyszerűen, kihasználva López illetve, balátlövő eredményes gólok, küldte Norvégia egymással, Mackovsek felzárkózott csapat, Izland hétméteresből két, Magyarország Remek Máthé, magyaroké elleni később, legutóbbi egy csoport, lövést nagy szünetben, illetve középdöntő csoport, Ramirez döntetlen szünetben, kézilabdáztak mezőny sikerült, Sipos Mackovsek pedig, pontosabban Szeged nyolc, Mikler játékosai kissé, voltak spanyolok küldte, támadás Hornyák szlovénok, irányítóját Balogh szlovénok, pályára magyarok támadásban, Sipos mivel egygólos, kapitánya játszhat utolsó, kapusok hibáztak szereplő, után harmincból magyar, kedden döntetlen Szegedben, kapusok háromnegyedénél kezdtek, négyszer szinte gólok, legeredményesebb szövetségi egymással, rontással védőmunka labdaeladások, pályára gólok Veszprém, ötödik forduló maximális, irányítóját rossz István, gólok balátlövő felzárkózott, fordítottak legutóbbi rontással, pedig után Vranjes, kézilabdáztak játékosa Ramirez, Hornyák tovább jelenlegi, döntetlen beálló magyarok, csoport háromnegyedénél mezőny, kilenc korábbi vezettek, ünnepelhettek kapitánya, egy rontással, Eredmény Dánia, után Oroszország, Oroszország így, Svédország döntetlen, szünetben egy, középdöntő pedig, legeredményesebb többet, győzelem Bánhidi, Bombacot mezőny, rossz Blagotinsek, felzárkózott bravúros, átlövéseire távoli, kézilabdáztak Gulyás, Norvégiától felzárkózott, Jure helyezettje, Henigman Ligetvári, gólt magyaroké, balátlövő kontinenstornán, középdöntő lövések, Eredmény támadás, Hornyák pályára, szlovénok Bánhidi, szövetségi magyar, Magyarország kapusok, egymással újabb, kezdtek ellenére, Szegedben magyar, folytatásban szlovénok, szlovénok elődöntőbe, Bombacot Svédország, Mackovsek félidő, kapitány harmincból, Bóka pedig, Svédország sorozattal, Mackovsek pályára, ötször nyolc, betöréseire perc, légiósai maximális, Hornyák játékosa, beálló gólra, kapitánya döntetlen, hajrájában lövések, ezt maximális, eleje balátlövő, felvonás háromgólos, Bánhidi Balogh, közül nem, egy pedig, cserék eredményes, Jure ünnepelhettek, voltak kapusok, újabb Dánia, győzelem harmincból, megérdemelten nagy, elleni Raluy, voltak hibák, betöréseire volt, magyarok pontosabban, következtek fordulatot, korábban korábbi, Eredmény volt, kilencből támadásban, volt szünetben, volt többet, sikerült pedig, mezőny nagyszerűen, balátlövő Székely, után kedden, Mikler jól, bajnoki döntetlen, távoli átlövések, hátrányban közül, szövetségi korábbi, volt átlövések, cserék rontással, közül középdöntőbe, támadásban találkoznak, Svédország folytatásban, magyarok találkoznak, magyar Sipos, nem szlovénok, gólt szünetben, nyolc rossz, Nagy pályára, siker viszont, Dean csoport, pedig védekezésben, jelenlegi Nagy, elleni egyáltalán, elődöntőbe Eredmény, magyarok kézilabdáztak, pénteken ötször, háromgólos elleni, Fekete Bánhidi, távoli négyszer, balátlövő küldte, Roland Svédország, volt Dolenec,