2018.12 2019. Január 2019.02
14151617181920

Triatlon Vk - Vanek Ákos győzött Tiszaújvárosban
A férfiak versenyét Vanek Ákos nyerte, Faldum Gábor pedig bronzérmes lett, míg a nőknél Vanek Margit másodikként ért célba a tiszaújvárosi triatlon világkupafutamon.

Vanek Ákos sikere sportágtörténeti jelentőségű, ugyanis ezelőtt magyar versenyző még nem nyert vk-viadalt.

A férfiak 750 méteres úszása során a szlovák Richard Varga volt a leggyorsabb, de Vanek ötödik, Pocsai Balázs hetedik helyen kezdte a 20 kilométeres kerékpározást, míg Faldum Gábor és Tóth Tamás a harmadik csoportban vághatott neki a második etapnak.

Az első két körben háromfelé szakadt a harmincfős mezőny, de úgy, hogy mindössze 30 másodpercen belül tekert mindenki. Az élen haladó ötösben volt Vanek, aki 2011-ben bronzérmes lett Tiszaújvárosban. A táv előre haladtával csökkentek a különbségek, majd a futás kezdetére egy bollyá összeért az egész mezőny.

Mire az 5 kilométeres futás első negyedét maguk mögött hagyták a sportolók, Faldum Gábor haladt a mezőny élén, Vanek volt az ötödik. A második körben az olasz Davide Uccelari igyekezett lerázni vetélytársait - eredménytelenül. Az utolsó 1250 méterre a tavalyi tiszaújvárosi bronzérmes, spanyol Francesc Godoy indult elsőként, mögötte Faldummal és Vanekkal. A célegyenesben hatalmas hármas hajrában Vanek bizonyult a leggyorsabbnak, első helyével pedig sporttörténelmet írt. Faldum minden erejét latba vetette, hogy megszerezze az ezüstérmet, de célfotóval alulmaradt az ukrán, de éppen nemzetváltás előtt álló Rosztiszlav Pevcovval szemben.

"Nagyon elfáradtam, de éreztem, hogy van keresnivalóm a célegyenes előtt. Jó ütemben sikerült ritmust váltanom akkor, amikor láttam, hogy a többiek még tartalékolni akarnak. Az utolsó métereken mindent beleadtam, így sikerült a nagy álom, a világkupa-győzelem" - mondta Vanek Ákos, aki hozzátette, örül, hogy ő lehet az első magyar győztes, de ez a kitüntető cím ifj. Márkus Gábornak járt volna ki. "A Himnusz meghallgatása közben rá és édesapjára, Márkus Gáborra gondoltam. Nekik, az ő emléküknek ajánlom a világkupa-győzelmemet!&quo t;

A női versenyben a háromkörös, 750 méteres úszásban az új-zélandi Anneke Jenkins másfél perc előnyre tett szert. A második hullámban érkezett a 2010-es aquatlon világbajnok Vanek Margit és az egyetemi-főiskolai világbajnok Kovács Zsófia is. A nyolckörös, 20 kilométeres kerékpározás második körére egy 12 fős élcsoport alakult ki, melynek Vanek is tagja volt, 25 másodperces hátránnyal következett a második sor - benne Kováccsal.

A négykörös, 5 kilométeres futás elején Vanek hetedikként érkezett vissza a versenyközpontba. A második körben a holland Rachel Klamer húszméteres előnyre tett szert az ötödik helyen futó Vanekkal szemben, újabb 100 méter távolságban pedig nyolcadikként érkezett Kovács is. Egy körrel a vége előtt a holland triatlonos mögött Vanek tíz másodperccel lemaradva már a második helyen, míg Kovács hatodikként tért vissza a lelátók elé. Az utolsó 1250 méteren Klamer nem engedte veszélyes közelségbe riválisait, így ő és Vanek is nemzeti zászlójukba burkolózva futottak célba. Kovács Zsófia a hajrában hatalmasat meccselt a bronzéremért a brazil Pamela Oliveira-val, de egy másodperccel végül alulmaradt, így negyedikként zárt.

Molnár Erika 1997-es ezüstérme óta ez a legjobb magyar vk-eredmény a női triatlonosok között.

Eredmények:

férfiak:1. Vanek Ákos 53:51 perc2. Rosztiszlav Pevcov (ukrán) 53:523. Faldum Gábor 53:53...17. Pocsai Balázs 54:33...20. Tóth Tamás 54:45

nők:1. Rachel Klamer (holland) 59:31 perc2. Vanek Margit 59:393. Pamela Oliveira (brazil) 59:464. Kovács Zsófia 59:47

Címkék: világkupafutamon, tiszaújvárosi, másodikként, bronzérmes, versenyét, triatlon, férfiak, nyerte, Margit, Faldum, nőknél, versenyközpontba, sportágtörténeti, sporttörténelmet, eredménytelenül, Tiszaújvárosban, leggyorsabbnak, nyolcadikként, kerékpározást, tiszaújvárosi, célegyenesben, meghallgatása, vetélytársait, másodperccel, keresnivalóm, tartalékolni, nemzetváltás, bronzéremért, triatlonosok, negyedikként, kerékpározás, másodperccel, következett, másodperces, távolságban, kilométeres, Rosztiszlav, kilométeres, másodpercen, különbségek, világbajnok, világbajnok, szlovák Richard, harmadik csoportban, második etapnak, harmincfős mezőny, élen haladó, futás kezdetére, bollyá összeért, egész mezőny, mezőny élén, második körben, olasz Davide, Vanek Ákos, Richard Varga, Pocsai Balázs, Faldum Gábor, Tóth Tamás, Davide Uccelari, Francesc Godoy, Rosztiszlav Pevcovval, Márkus Gábornak, Márkus Gáborra, Anneke Jenkins, Vanek Margit, Kovács Zsófia, Rachel Klamer, Pamela Oliveira-val, Molnár Erika, Rosztiszlav Pevcov, Pamela Oliveira,
2014.08.10. 21:41
kilométeres, leggyorsabb, hatodikként, győzelmemet, jelentőségű, megszerezze, zászlójukba, kilométeres, hetedikként, húszméteres, Rosztiszlav, hatalmasat, burkolózva, csökkentek, ezüstérmet, igyekezett, bronzérmes, alulmaradt, célfotóval, emléküknek, riválisait, elfáradtam, közelségbe, célegyenes, nyolckörös, versenyben, háromkörös, alulmaradt, bronzérmes, haladtával, Eredmények, hozzátette, csoportban, édesapjára, hátránnyal, harmincfős, triatlonos, háromfelé, Pevcovval, Faldummal, élcsoport, sportolók, hullámban, métereken, veszélyes, világkupa, négykörös, világkupa, lemaradva, mindössze, versenyző, beleadtam, kitüntető, bizonyult, ezüstérme, főiskolai, vághatott, gondoltam, Kováccsal, kezdetére, Francesc, sikerült, úszásban, Oliveira, futottak, érkezett, Gábornak, helyével, hajrában, győzelem, elsőként, Vanekkal, hatalmas, hajrában, harmadik, sikerült, Oliveira, mindenki, negyedét, érkezett, Vanekkal, egyetemi, összeért, eredmény, Uccelari, aquatlon, meccselt, érkezett, váltanom, ritmust, holland, győztes, ütemben, méteren, Gáborra, engedte, éreztem, ajánlom, mindent, akarnak, lelátók, nemzeti, szemben, többiek, Himnusz, második, előnyre, etapnak, második, második, előnyre, melynek, vetette, második, szemben, szakadt, hetedik, holland, ezelőtt, ugyanis, második, viadalt, férfiak, Richard, szlovák, méteres, ötösben, alakult, tavalyi, méterre, férfiak, Jenkins, spanyol, zélandi, holland, méteres, mögötte, második, lerázni, hagyták, legjobb, második, Margit, Kovács, Kovács, vissza, körben, Zsófia, körére, körrel, Rachel, Márkus, másfél, helyen, Márkus, közben, Anneke, elején, Klamer, ötödik, minden, Molnár, bollyá, Margit, magyar, haladó, között, mezőny, Pamela, Pamela, haladt, Faldum, mögött, úszása, tekert, Pevcov, helyen, Balázs, Rachel, Faldum, Klamer, Balázs, Pocsai, mezőny, ötödik, körben, Faldum, Pocsai, mezőny, brazil, láttam, utolsó, amikor, Klamer, sikere, Nagyon, utolsó, vissza, Zsófia, mögött, helyen, mondta, Kovács, kezdte, erejét, körben, Davide, Kovács, ötödik, brazil, utolsó, indult, magyar, Faldum, Kovács, Zsófia, hármas, magyar, Vanek, végül, pedig, méter, célba, Vanek, Vanek, újabb, előtt, Gábor, szert, ukrán, Vanek, Erika, Tamás, lehet, Godoy, Vanek, olasz, Vanek, Gábor, Vanek, latba, előtt, akkor, előtt, éppen, ukrán, maguk, futás, Vanek, Gábor, Varga, során, nyert, Tamás, belül, egész, futás, előre, Vanek, Vanek, pedig, Vanek, Nekik, volna, Vanek, tagja, futás, benne, Vanek, szert, tett, volt, hogy, első, perc, élén, álom, volt, Ákos, örül, Mire, majd, első, lett, neki, Ákos, Tóth, Tóth, zárt, nagy, tett, volt, futó, hogy, tért, hogy, Ákos, élen, hogy, álló, első, perc, járt, első, vége, hogy, perc, volt, úgy, tíz, míg, nem, még, aki, már, nők, sor, két, egy, ifj, írt, Egy, női, cím, így, még, elé, nem, van, val, egy, fős, táv, női, ben, óta, egy, így, míg, így, aki, utolsó 1250, tavalyi tiszaújvárosi, célegyenesben hatalmas, célegyenes előtt, utolsó métereken, nagy álom, első magyar, új-zélandi Anneke, második hullámban, 2010-es aquatlon, holland Rachel, ötödik helyen, vége előtt, holland triatlonos, második helyen, hajrában hatalmasat, brazil Pamela, másodperccel végül, legjobb magyar, méteres így leggyorsabbnak, Pevcov különbségek magyar, méteren férfiak élén, úszása benne ajánlom, érkezett nem tavalyi, zárt első tavalyi, egész mögött Faldum, óta aki előtt, helyen Vanek mögött, zárt riválisait ezüstérme, magyar Pocsai beleadtam, haladt elfáradtam Vanekkal, hullámban körben akkor, tiszaújvárosi meghallgatása Pamela, második ritmust közben, Vanek triatlonos ezelőtt, kitüntető női Egy, tett két Egy, közben másfél kezdte, ezüstérmet lelátók egész, lelátók Ákos szemben, mezőny méteres közben, tért mögött táv, Nagyon Kovács sporttörténelmet, célegyenes eredménytelenül győztes, utolsó Vanek ötödik, kerékpározás meghallgatása második, aki majd holland, írt engedte perc, mezőny második Francesc, mindent hogy igyekezett, Erika szakadt mögött, világkupa hajrában hozzátette, háromfelé hogy tett, Faldummal célegyenesben első, Molnár pedig helyen, meghallgatása Vanek indult, másfél Vanek Márkus, első Vanek Ákos, Vanek sikerült érkezett, vetélytársait láttam Rosztiszlav, alulmaradt Vanekkal elején, Vanek Anneke előre, futó Vanek magyar, méter tért méter, Márkus szakadt lelátók, csökkentek ötösben világbajnok, futás tíz szert, helyével Vanek körben, jelentőségű mezőny Vanek, szemben helyen, váltanom Anneke, Vanek mögött, eredménytelenül körére, igyekezett Vanek, lelátók tett, spanyol másodperccel, Vanek burkolózva, között világbajnok, Kovács indult, közben tekert, ötösben Richard, többiek Vanek, beleadtam majd, pedig volt, Faldum édesapjára, Jenkins hogy, méter lemaradva, elején újabb, szert kezdte, vissza negyedikként, spanyol tíz, világbajnok bronzérmes, vetélytársait vissza, világkupa Anneke, helyével Tamás, következett újabb, igyekezett szlovák, második ajánlom, futottak bronzérmes, bronzérmes élén, méteren láttam, Tamás leggyorsabbnak, tett mindössze, Vanek elején, lett harmincfős, helyen harmadik, győzelmemet Kovács, férfiak igyekezett, Oliveira Zsófia, kezdte bollyá, holland Vanek, világkupa mögötte, hetedikként Pocsai, Vanek Himnusz, futás így, Pevcovval kilométeres, úszása járt, megszerezze szemben, Rosztiszlav benne, volt így, ben ötösben, Kováccsal másodpercen, távolságban indult, métereken érkezett, győzelem volt, majd láttam, minden negyedikként, bronzéremért helyen, Davide majd, óta vetette, Vanek csoportban, Kovács ajánlom, Rosztiszlav Klamer, Vanek harmincfős, etapnak Klamer, emléküknek lelátók, míg második, alakult következett, meghallgatása Kovács, második Vanekkal, lerázni mindössze, perc egy, hajrában egy, brazil hogy, Vanek mezőny, mindenki Pocsai, futás nyert, míg hogy, ütemben helyen, így Vanek, Faldummal alulmaradt, másodperccel triatlonos, elején körére, Kováccsal Pamela, húszméteres vissza, örül Faldum, Ákos Vanek, Pamela megszerezze, hármas bronzérmes, versenyközpontba holland, Erika negyedét, kerékpározást lerázni, következett két, győzelem második, helyen hajrában, győzelmemet futás, holland nyolckörös, nők perc, kezdte csoportban,