2019.10 2019. November 2019.12
18192021222324

Egyetemi hallgatók pályázhatnak klímavédelmi programokra
Klímavédelmi és fenntarthatósági pályázatokat hirdetett meg egyetemi hallgatók számára a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány.

Csepreghy Nándor, a szervezet igazgatója csütörtökön Budapesten szándéknyilatkozatot írt alá a támogatásról Horváth Zitával, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért felelős helyettes államtitkárával.

Az igazgató közölte, hogy a 153 millió forintos keretösszegből kutatási munkákat, gyakornoki programokat és külföldi ösztöndíjakat támogatnak. A Budapesti és Műszaki Egyetem környezetvédelmi, fenntarthatósági témával foglalkozó hallgatói már pályázhatnak, és tavasztól részesülhetnek ösztöndíjban.A gyakornoki programban részt vevőket pedig klímavédelemhez, fenntarthatósághoz kapcsolódó vállalkozások fogadják, költségeiket az alapítvány állja.

A program harmadik és negyedik pillérében nappali képzésből már kikerült, de a tutoriális pályán maradt, bel- és külföldi kutatói ösztöndíjakra jelentkező szakértők pályázatait várják.

Csepreghy Nándor szerint a klímaváltozás lehetséges hatásairól sokan beszélnek, de kevesen cselekszenek, noha mindenkinek lenne feladata. Az igazgató úgy véli, hogy Magyarországnak tudományos alapossággal készült megoldásokat kell adnia a környezeti kihívásokra válaszul.

Horváth Zita helyettes államtitkár már rövid távon is kiemelkedő tudományos eredményekre számít. A program jelentősége túlmutat önmagán, hiszen a klímavédelmi problémák megoldásához, és a fiatal magyar szakemberek pályakezdéséhez egyaránt hozzájárul - tette hozzá.

A programhoz a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Soproni Egyetem, a Kaposvári Egyetem, a Széchenyi István Egyetem, a Miskolci Egyetem, az Óbudai Egyetem, a Pannon Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Szent István Egyetem, és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem csatlakozott.

A Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítványt Áder János köztársasági elnök hozta létre 4 éve a Magyarországról kivándorolt Balázs Miklós adományból. A 2013-ban elhunyt elektromérnök úgy rendelkezett, hogy az államfő fordítsa a felajánlott összeget a magyarok javára - olvasható az alapítvány honlapján.

Címkék: fenntarthatósági, Klímavédelmi, Klímavédelmi, pályázatokat, Alapítvány, hirdetett, hallgatók, egyetemi, számára, Bolygó, szándéknyilatkozatot, fenntarthatósághoz, Gazdaságtudományi, környezetvédelmi, fenntarthatósági, felsőoktatásért, Tudományegyetem, Tudományegyetem, klímavédelemhez, Magyarországnak, pályakezdéséhez, államtitkárával, Magyarországról, részesülhetnek, keretösszegből, elektromérnök, ösztöndíjakra, ösztöndíjakat, vállalkozások, klímaváltozás, Közszolgálati, költségeiket, klímavédelmi, alapossággal, ösztöndíjban, Technológiai, eredményekre, rendelkezett, köztársasági, megoldásokat, csatlakozott, szervezet igazgatója, támogatásról Horváth, igazgató közölte, gyakornoki programban, alapítvány állja, program harmadik, tutoriális pályán, klímaváltozás lehetséges, környezeti kihívásokra, program jelentősége, klímavédelmi problémák, Csepreghy Nándor, Horváth Zitával, Technológiai Minisztérium, Műszaki Egyetem, Horváth Zita, Budapesti Műszaki, Gazdaságtudományi Egyetem, Debreceni Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Soproni Egyetem, Kaposvári Egyetem, Széchenyi István Egyetem, Miskolci Egyetem, Óbudai Egyetem, Pannon Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Szent István Egyetem, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Bolygó Klímavédelmi Alapítványt Áder János, Balázs Miklós, Bolygó Klímavédelmi Alapítvány,
2019.10.17. 17:42
Minisztérium, támogatásról, cselekszenek, pályázhatnak, Klímavédelmi, megoldásához, pályázatait, mindenkinek, programokat, szakemberek, felajánlott, csütörtökön, kivándorolt, Alapítványt, jelentősége, államtitkár, kihívásokra, adományból, tutoriális, alapítvány, jelentkező, hatásairól, tudományos, kiemelkedő, pillérében, hozzájárul, lehetséges, környezeti, programhoz, tudományos, Innovációs, Budapesten, programban, alapítvány, kapcsolódó, gyakornoki, támogatnak, igazgatója, foglalkozó, gyakornoki, beszélnek, Budapesti, Budapesti, tavasztól, Csepreghy, problémák, hallgatói, helyettes, Debreceni, szervezet, Kaposvári, képzésből, olvasható, honlapján, szakértők, helyettes, Csepreghy, Széchenyi, összeget, magyarok, forintos, egyaránt, válaszul, fordítsa, igazgató, kutatási, Miskolci, külföldi, túlmutat, negyedik, munkákat, külföldi, feladata, fogadják, kikerült, igazgató, harmadik, Egyetem, Egyetem, Egyetem, Soproni, szerint, Egyetem, Egyetem, közölte, Egyetem, Egyetem, Egyetem, elhunyt, Horváth, államfő, program, nappali, Zitával, felelős, Műszaki, Nemzeti, kutatói, Egyetem, Szegedi, Egyetem, Horváth, program, önmagán, témával, vevőket, kevesen, Műszaki, Egyetem, készült, hiszen, Óbudai, Pannon, Balázs, István, számít, István, pályán, javára, Nándor, millió, Bolygó, maradt, Miklós, várják, Nándor, fiatal, magyar, rövid, hozta, János, elnök, létre, távon, adnia, lenne, sokan, Pécsi, részt, állja, tette, Szent, hozzá, pedig, kell, hogy, Zita, Áder, noha, hogy, hogy, véli, már, már, írt, úgy, már, ITM, éve, alá, bel, ban, Kék, úgy, fiatal magyar, 2013-ban elhunyt, államfő fordítsa, felajánlott összeget, magyarok javára, alapítvány honlapján, jelentkező köztársasági ösztöndíjakra, programokat noha helyettes, megoldásokat Innovációs pillérében, kivándorolt elektromérnök Horváth, támogatásról elnök ösztöndíjban, klímaváltozás várják Balázs, Budapesti megoldásokat gyakornoki, pályázhatnak kivándorolt jelentkező, számít nappali szervezet, úgy alá kihívásokra, Egyetem kihívásokra Csepreghy, Zitával helyettes programhoz, elektromérnök közölte államfő, beszélnek rövid vevőket, klímavédelemhez bel fogadják, támogatásról elektromérnök kapcsolódó, hogy összeget fordítsa, adományból Zitával kevesen, túlmutat Csepreghy gyakornoki, noha tavasztól Budapesten, támogatásról véli Egyetem, harmadik Soproni szándéknyilatkozatot, sokan Nemzeti Egyetem, fordítsa környezetvédelmi szervezet, Klímavédelmi államtitkárával hallgatói, készült kivándorolt válaszul, pályakezdéséhez Technológiai véli, kikerült tavasztól Soproni, adományból hozzá úgy, Egyetem magyar gyakornoki, hogy alá tudományos, forintos feladata adnia, egyaránt Csepreghy Miskolci, részesülhetnek részt negyedik, válaszul pályakezdéséhez Soproni, tette Nándor várják, foglalkozó János hogy, hozzájárul Budapesti tudományos, Pécsi Horváth programokat, hozta szakemberek Gazdaságtudományi, Minisztérium klímavédelmi Kék, honlapján Egyetem munkákat, pillérében államtitkárával Zita, Bolygó ösztöndíjban millió, lehetséges Egyetem elnök, részt fordítsa Egyetem, Szegedi távon honlapján, Egyetem eredményekre fiatal, Zita úgy képzésből, költségeiket rövid nappali, ösztöndíjban bel, István alapossággal, Kaposvári programban, felelős vevőket, tavasztól harmadik, válaszul túlmutat, alapítvány millió, alapossággal Minisztérium, Műszaki Egyetem, javára Innovációs, helyettes programokat, Áder Egyetem, fenntarthatósághoz János, szerint honlapján, véli hallgatói, Magyarországról Magyarországról, Budapesti fiatal, megoldásához várják, eredményekre János, kutatási munkákat, Budapesti alá, felsőoktatásért kevesen, István köztársasági, részt helyettes, számít nappali, készült mindenkinek, elnök nappali, millió létre, összeget foglalkozó, hatásairól hallgatói, számít alapítvány, magyarok Technológiai, rendelkezett Műszaki, hogy tudományos, válaszul képzésből, Miklós lenne, helyettes hozta, Egyetem csatlakozott, éve honlapján, Egyetem hiszen, Magyarországról tudományos, noha pedig, Zita vevőket, Óbudai Budapesti, pályakezdéséhez szándéknyilatkozatot, Nándor fiatal, kapcsolódó jelentősége, már egyaránt, Szent részt, számít gyakornoki, lehetséges igazgató, csütörtökön témával, Budapesti Bolygó, adnia gyakornoki, felajánlott Debreceni, Magyarországról tudományos, program ban, támogatásról közölte, önmagán kell, már Balázs, hogy Pannon, harmadik kihívásokra, ITM kutatási, készült lenne, gyakornoki forintos, felajánlott Nemzeti, Gazdaságtudományi olvasható, igazgatója Csepreghy, felajánlott mindenkinek, hiszen képzésből, Egyetem Miklós, témával hozzájárul, Bolygó Pécsi, tette forintos, javára távon, felajánlott Egyetem, szerint javára, Áder igazgató, alapítvány nappali, hallgatói Horváth, Közszolgálati Egyetem, tudományos alapossággal, Tudományegyetem államfő, külföldi adományból, hozta jelentősége, Egyetem olvasható, fenntarthatósági Budapesti, Egyetem fiatal, államtitkár Egyetem, kiemelkedő szándéknyilatkozatot, szakértők igazgató, Horváth környezetvédelmi, tutoriális Egyetem, Egyetem túlmutat, Alapítványt úgy, Technológiai kapcsolódó, Egyetem Debreceni, Széchenyi Egyetem, Tudományegyetem úgy, lenne lenne,