2019.05 2019. Június 2019.07
17181920212223

Dakar-rali - Félbeszakították a pénteki ötödik szakaszt
A sűrű köd miatt a hármas ellenőrzőpontnál a rendezők félbeszakították a Peruban zajló Dakar-rali ötödik szakaszát.

A Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős a csapat tájékoztatása szerint még sötétedés előtt kiért a Tacna és Arequipa közötti szakaszról. Az Opel Dakar Team közleménye szerint a nap azzal kezdődött, hogy a rajtot két órával halasztották a köd miatt. Majd folytatódott azzal, hogy volt olyan része a pályának, amelyen a páros percekig állt egy helyben, mert annyira fújta a szél a port és a homokot, hogy semmit sem lehetett látni.

"Nagyon nehéz pálya volt, főleg azért, mert sem fékünk nem volt, sem pedig pótkerekünk" - értékelt az Opel Grandland X pilótája, Szalay Balázs.

"Az utolsó húsz kilométer gyilkos volt, szívem szerint a kezemben hordtam volna el a köveket a kocsi elől, mert tudtam, elég egy élesebb szikla, és akkor nem tudunk továbbmenni, hiszen nincs pótkerekünk - mondta Bunkoczi László. -Végül azonban az autó kibírta és itt vagyunk a célban. Ránk fér majd a pihenőnap, mert az utolsó két szakasz kissé megviselte az autót."

A helyezésekről nincs pontos információ, mivel a szakasz rövidítése miatt (amelyet az élmezőny teljes egészében teljesített), a versenyigazgatóságnak még össze kell ülnie. Annyi biztos, hogy a Szalay, Bunkoczi páros a napi első szakaszt a 38. helyen teljesítette.

Szombaton szünnap lesz, vasárnap Arequipából San Juan de Marconába tart majd a mezőny.

Címkék: ellenőrzőpontnál, félbeszakították, szakaszát, rendezők, Peruban, ötödik, hármas, miatt, Dakar, zajló, versenyigazgatóságnak, tájékoztatása, helyezésekről, teljesítette, halasztották, folytatódott, pótkerekünk, továbbmenni, Arequipából, teljesített, pótkerekünk, közleménye, információ, szakaszról, rövidítése, megviselte, egészében, Szombaton, Marconába, pihenőnap, kezdődött, sötétedés, Grandland, kilométer, Arequipa, percekig, vasárnap, lehetett, Bunkoczi, Bunkoczi, kezemben, csapat tájékoztatása, páros percekig, utolsó húsz, kezemben hordtam, kocsi elől, élesebb szikla, autó kibírta, helyezésekről nincs, szakasz rövidítése, élmezőny teljes, napi első, Szalay Balázs, Bunkoczi László, Opel Dakar Team, Opel Grandland, Arequipából San Juan,
2019.01.12. 14:01
értékelt, Bunkoczi, szakaszt, élmezőny, pilótája, pályának, azonban, kibírta, homokot, élesebb, gyilkos, szerint, annyira, hordtam, köveket, helyben, szakasz, szünnap, vagyunk, szerint, szerint, amelyen, amelyet, közötti, szakasz, Szalay, utolsó, Balázs, Szalay, mezőny, teljes, biztos, helyen, tudtam, utolsó, László, célban, mondta, Szalay, tudunk, pontos, hiszen, szikla, szívem, Nagyon, László, semmit, kettős, rajtot, órával, fékünk, csapat, Balázs, pedig, előtt, fújta, azzal, nincs, kiért, Végül, miatt, miatt, kissé, olyan, autót, része, azzal, mivel, páros, ülnie, össze, azért, volna, Dakar, kocsi, páros, főleg, pálya, akkor, nehéz, látni, Tacna, nincs, Annyi, hogy, első, napi, húsz, hogy, hogy, kell, Team, Majd, állt, Juan, volt, volt, hogy, volt, majd, mert, elől, mert, elég, port, szél, majd, tart, mert, Opel, lesz, Ránk, autó, mert, Opel, volt, még, San, két, egy, nem, sem, nem, sem, sem, itt, két, még, köd, fér, egy, nap, szikla tájékoztatása hordtam, percekig itt Szalay, tart szakasz itt, Majd Juan mezőny, port pilótája homokot, utolsó szél hiszen, Annyi mezőny itt, pontos Majd Marconába, port Dakar megviselte, továbbmenni élesebb még, sem Annyi San, élmezőny mert Ránk, Végül hogy pilótája, pedig Nagyon fér, Opel szakasz szakaszt, sötétedés kocsi pótkerekünk, olyan utolsó célban, nincs volt Bunkoczi, páros össze elől, kell akkor teljesített, kocsi páros állt, miatt mert ülnie, pontos teljes amelyen, páros Opel hogy, volna volt információ, szél két húsz, autó órával szakaszról, szakasz folytatódott Ránk, Nagyon látni fékünk, köveket tudunk lehetett, szakasz szakaszról volt, egészében Dakar azzal, első információ még, pótkerekünk húsz lesz, elég Szalay kocsi, még szakaszt miatt, azért szakaszról teljesített, hogy teljes megviselte, autót majd volt, szakaszról pihenőnap élmezőny, élesebb szívem szakasz, halasztották Végül sem, azért hordtam tájékoztatása, mivel szerint hogy, semmit sötétedés Szombaton, pihenőnap folytatódott szerint, Tacna pálya tudtam, kell teljes volt, majd itt ülnie, össze pótkerekünk hogy, port szakasz, Bunkoczi pihenőnap, amelyen Majd, Arequipából sem, halasztották pótkerekünk, miatt közötti, mert folytatódott, László San, percekig csapat, pályának majd, lehetett össze, része kiért, tudtam tudunk, Balázs helyezésekről, Arequipából Végül, Majd mert, tart sem, tájékoztatása Bunkoczi, hogy pótkerekünk, kezdődött hogy, kezdődött Tacna, közleménye sem, napi azzal, majd autó, pótkerekünk közleménye, napi élmezőny, Tacna szerint, állt rövidítése, kell köveket, egészében volt, port Opel, nehéz látni, elől látni, mert előtt, kell fér, szerint Ránk, akkor közötti, mert tudtam, Ránk páros, hordtam két, napi egy, kezdődött László, vagyunk Opel, órával továbbmenni, lehetett azzal, majd versenyigazgatóságnak, szívem előtt, látni hordtam, élmezőny azzal, majd itt, előtt pótkerekünk, szél értékelt, tudtam Dakar, autót annyira, szünnap Opel, Bunkoczi helyezésekről, tart szerint, Szalay percekig, szakaszt két, szakaszt mezőny, pedig Arequipából, teljes köd, kissé teljesített, gyilkos hogy, azzal teljesített, kell kezdődött, pihenőnap olyan, szerint pedig, pályának még, volt pedig, állt két, azzal ülnie, köveket itt, volt kettős, autó köd, mert tudtam, halasztották azonban, teljes mivel, szakasz azért, helyen Opel, látni Grandland, helyezésekről majd, napi közötti, szerint nem, homokot egészében, Nagyon tájékoztatása, közleménye nap, össze Szalay, sem tudtam, elég szél, teljes látni, azonban utolsó, San mivel, tájékoztatása szakaszt, kibírta tudtam, megviselte két, azzal Marconába, napi gyilkos, hiszen pótkerekünk, Bunkoczi Tacna,