10111213141516
17181920212223
24252627282930

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a rangadót, egy lépésre a bajnoki címtől
A Ferencváros otthon úgy győzte le 4-1-re a MOL Vidit a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának rangadóján szombaton, hogy a második félidőben emberelőnyben játszott, így a listavezető négy fordulóval a zárás előtt 11 pontra növelte előnyét a második helyezett címvédővel szemben.

OTP Bank Liga, 29. forduló:Ferencvárosi TC-Mol Vidi FC 4-1 (1-1)--------------------- ----------------Groupama Aréna, 16 127 néző, v.: Berke

gólszerzők: Nguen (7.), Haratin (57.), Lanzafame (68., 92.), illetve Nego (21.)

sárga lap: Lanzafame (69.), illetve Hadzic (10., 45+1.), Vinícius (65.)

piros lap: Hadzic (45+1.)

Ferencváros:

------------Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Heister - Haratin, Leandro (Bőle, 75.) - Isael, Nguen, Petrjak (Varga R., 82.) - Szignyevics (Lanzafame, 59.)

Vidi:

-----Kovácsik - Nego, Juhász R., Vinícius, Stopira - Pátkai, Hadzic, Huszti (Elek, 57.) - Kovács I., Hodzic (Tamás, a szünetben), Nikolov (Milanov, 63.)

Nguen nagyszerű egyéni megmozdulásával - a hátráló Vinícius mellett 18 méterről tekert higgadtan a kapu bal oldalába - a 7. percben vezetést szerzett a Ferencváros, amely ettől fellelkesülve maradt támadásban. Gyorsan felvette azonban a ritmust a Vidi, így kapura egyik csapat sem jelentett veszélyt, viszont mezőnyben nagy volt a küzdelem, sok volt a kontaktus. A 21. percben egyenlített a vendégcsapat - Huszti kapufáról kipattanó lövését Nego helyezte a kapuba -, ami megfogta az addig magabiztos házigazdákat. A szünetig nagy iramú, kiegyenlített küzdelem zajlott, kevés helyzettel és egy kiállítással: a fehérvári Hadzic fölösleges becsúszása második sárga lapot ért közvetlenül a félidő előtt.

Cserélt és szerkezetet is váltott a vendégcsapat, amellyel ideig sikerült is eltűntetnie emberhátrányát. A Ferencváros azonban rendezte sorait, és Haratin fejesével az 57. percben ismét előnyhöz jutott. A csereként pályára lépő Lanzafame - akinek a hét elején járt le egyhetes felmentése az edzések látogatása alól, amit a klubvezetés szabott ki rá, sajtóértesülések szerint tiszteletlen viselkedés miatt - a 68. percben szabadrúgásból tekert a bal felsőbe, eldöntve ezzel a rangadót. A hátralévő bő húsz percben a hazaiak előtt adódtak újabb lehetőségek, a 92. percben - Elek hibáját kihasználva - Lanzafame lőtt újabb gólt.

A bajnokságban sorozatban nyolcadik győzelmét aratta a Ferencváros, házigazdaként már a kilencediket. A fővárosi együttes pályaválasztóként immár 35 találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban. A Vidinek viszont megszakadt a 13 tétmérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, amely során 1 döntetlen mellett 12 győzelmet aratott. Utóbbi között a Ferencváros elleni kettős siker a Magyar Kupa negyeddöntőjében. A fővárosiak vezetőedzője, Szerhij Rebrov egy döntetlen és három vereség után először kerekedett a fehérváriakat irányító Marko Nikolic fölé.

Címkék: emberelőnyben, fordulójának, Ferencváros, listavezető, címvédővel, rangadóján, fordulóval, félidőben, labdarúgó, szombaton, helyezett, pályaválasztóként, negyeddöntőjében, sajtóértesülések, megmozdulásával, szabadrúgásból, emberhátrányát, kiegyenlített, házigazdaként, fehérváriakat, fellelkesülve, bajnokságban, kiállítással, vezetőedzője, vendégcsapat, Ferencvárosi, vendégcsapat, bajnokságban, házigazdákat, tiszteletlen, kilencediket, veretlenségi, eltűntetnie, Szignyevics, Ferencváros, egyenlített, Ferencváros, közvetlenül, szerkezetet, klubvezetés, kihasználva, Lovrencsics, hátráló Vinícius, addig magabiztos, szünetig nagy, fehérvári Hadzic, félidő előtt, csereként pályára, edzések látogatása, klubvezetés szabott, hazaiak előtt, bajnokságban sorozatban, fővárosi együttes, Bank Liga, Ferencvárosi TC-Mol Vidi FC, Lovrencsics, Varga, Juhász, Kovács, Magyar Kupa, Szerhij Rebrov, Marko Nikolic,
2019.04.21. 21:46