2019.04 2019. Május 2019.06
20212223242526

Cselgáncs-vb - Ungvári és Szabó nyert, Karakas megsérült
Matusz Endre, az MTI különtudósítója jelenti:
A 73 kilogrammos Ungvári Miklós és Szabó Frigyes is sikerrel vette az első akadályt, az 57 kilós Karakas Hedvig viszont megsérült az olimpiai kvalifikációs bakui cselgáncs-világbajnokság szombati versenynapján.

Elsőként a 37 éves Ungvárit hívták tatamira, ellenfele Sam Van't Westende volt, akivel 1-1-re állt a különmérlegük: a 2016-os kazanyi Európa-bajnokságon a holland nyert, majd idén augusztusban a budapesti Grand Prix-versenyen a ceglédiek büszkesége visszavágott tíz évvel fiatalabb riválisának. A harmadik csata óriási küzdelmet hozott, az olimpiai ezüstérmes magyart kétszer, míg ellenfelét egyszer intették. A mérkőzés az aranypontig tartó hosszabbításban, 1:37 perc elteltével fejeződött be, amikor a háromszoros vb-bronzérmes Ungvári egy válldobásra kapott vazaarival nyert, és bejutott a 64 közé. A 73 kilóban ugyanis igazi mamutmezőny gyűlt össze 82 (!) résztvevővel. Ungvári következő ellenfele a kétszeres pánamerikai bajnok kanadai Antoine Bouchard lesz.

Súlycsoporttársa, a leányvári Szabó Frigyes augusztusban "érkezett meg" a nemzetközi élmezőnybe azzal, hogy a budapesti GP-n bronzérmet nyert. A 24 éves versenyző erőnyerőként a második körben, a 64 között kezdett Szulajman Hamad ellen, és mindössze 34 másodpercet töltött a szőnyegen. A tarkopasz szaúdi - aki nem szerepelt a nemzetközi szövetség (IJF) nyilvántartásában, és szaúdi helyett IJF feliratú dzsudogit viselt - ugyanis első hasraesésénél lenn maradt, majd bicegése láttán a bíró Szabót hirdette ki győztesnek. Hamad valamiért még reklamált kicsit, majd lesántikált a tatamiról. Szabó Frigyesre a folytatásban az ukrán Artem Homula vár.

A 28 éves Karakas kellemes emlékekkel érkezhetett az azeri fővárosba, mivel a 2015-ös Európa Játékokon - melynek keretében lebonyolították a cselgáncs Eb-t is - ezüstéremmel zárt. A Honvéd dzsúdósa az észak-koreai Kim Dzsin Ával csapott össze pályafutása során először, a 32 közé jutásért. A mérkőzés elején egy akciónál a vb-harmadik magyar fájdalmas arccal a térdéhez kapott, de folytatta a küzdelmet. Innentől azonban már érezhetően nem volt egyenrangú ellenfele az ázsiainak, aki vazaarit, majd ippont érő válldobást mutatott be rajta.

Az elmúlt két évben kétszer is műtött Karakas könnyeivel küszködve tekintett vissza rövid vb-szereplésére:

"Az első nyitásomnál megreccsent a lábam, reménykedem, hogy tartotta a kötés, és nem szakadt el a térdem" - mondta az MTI-nek. "Az utóbbi egy hónapban nem tudtam annyit dzsúdózni, mint amennyit kellett volna, de volt már ilyen a pályafutásom során. Jól éreztem magam, amikor idértünk, jól fogytam, ugyanakkor tudtam, hogy nem az igazi a térdem, mert ha az ember belerúg egy labdába, és fáj, akkor az azt jelenti. Ezzel együtt bizakodtam benne, hogy valami összejön, hát nem jött össze" - tette hozzá.

Címkék: különtudósítója, világbajnokság, kvalifikációs, versenynapján, kilogrammos, megsérült, cselgáncs, olimpiai, szombati, akadályt, sikerrel, nyilvántartásában, Súlycsoporttársa, lebonyolították, hosszabbításban, különmérlegük, hasraesésénél, augusztusban, résztvevővel, folytatásban, erőnyerőként, ezüstéremmel, visszavágott, szereplésére, augusztusban, pályafutásom, reménykedem, riválisának, megreccsent, háromszoros, pánamerikai, lesántikált, aranypontig, másodpercet, nyitásomnál, válldobásra, érkezhetett, pályafutása, mamutmezőny, bajnokságon, nemzetközi, ugyanakkor, 2016-os kazanyi, holland nyert, budapesti Grand, ceglédiek büszkesége, harmadik csata, olimpiai ezüstérmes, aranypontig tartó, háromszoros vb-bronzérmes, válldobásra kapott, kétszeres pánamerikai, leányvári Szabó, Grand Prix-versenyen, Antoine Bouchard, Szabó Frigyes, Szulajman Hamad, Szabó Frigyesre, Artem Homula, Európa Játékokon, Dzsin Ával, Matusz Endre, Ungvári Miklós, Karakas Hedvig,
2018.09.22. 10:12
egyenrangú, ellenfelét, érezhetően, bizakodtam, válldobást, bronzérmes, fejeződött, elteltével, nemzetközi, győztesnek, vazaarival, büszkesége, bronzérmet, emlékekkel, könnyeivel, élmezőnybe, ezüstérmes, mindössze, tarkopasz, szőnyegen, budapesti, Szulajman, leányvári, versenyző, Frigyesre, ellenfele, küzdelmet, folytatta, ázsiainak, küszködve, dzsúdózni, tekintett, fájdalmas, cselgáncs, valamiért, dzsudogit, szövetség, reklamált, fővárosba, keretében, Játékokon, szerepelt, tatamiról, fiatalabb, ellenfele, ceglédiek, budapesti, kétszeres, versenyen, következő, küzdelmet, ellenfele, bicegése, intették, dzsúdósa, hirdette, feliratú, olimpiai, mérkőzés, kellemes, harmadik, Elsőként, térdéhez, tatamira, hónapban, amennyit, idértünk, összejön, Ungvárit, tartotta, Westende, mérkőzés, harmadik, Innentől, vazaarit, mutatott, akciónál, jutásért, Bouchard, bejutott, érkezett, azonban, kilóban, ugyanis, éreztem, magyart, holland, jelenti, második, Antoine, labdába, kanadai, először, csapott, fogytam, kezdett, belerúg, kazanyi, Karakas, melynek, kétszer, helyett, töltött, Karakas, Ungvári, Ungvári, szakadt, Frigyes, egyszer, ugyanis, kellett, kétszer, szaúdi, tudtam, térdem, tudtam, térdem, Európa, Honvéd, mondta, elején, utóbbi, annyit, hívták, arccal, amikor, kapott, magyar, ippont, elmúlt, vissza, akivel, műtött, koreai, viselt, maradt, Homula, valami, bajnok, hozott, kapott, kicsit, Szabót, együtt, láttán, között, óriási, szaúdi, amikor, körben, Európa, hozzá, nyert, kötés, volna, ilyen, tette, össze, össze, Ezzel, Szabó, rövid, lábam, benne, évben, tartó, rajta, Hamad, igazi, Artem, nyert, igazi, ukrán, Dzsin, nyert, mivel, során, azeri, csata, össze, Grand, évvel, akkor, során, ember, ellen, gyűlt, Szabó, Hamad, azzal, észak, magam, hogy, hogy, volt, mert, éves, mint, lesz, jött, volt, Ával, zárt, Prix, éves, idén, hogy, közé, éves, első, perc, lenn, majd, majd, bíró, majd, közé, első, volt, állt, hogy, majd, egy, nem, Sam, azt, még, míg, nek, MTI, nem, aki, IJF, nem, egy, IJF, hát, fáj, Van, érő, egy, jól, már, Jól, nem, már, meg, nem, aki, egy, tíz, Kim, két, nem, vár, nemzetközi élmezőnybe, budapesti GP-n, második körben, tarkopasz szaúdi, nemzetközi szövetség, bíró Szabót, ukrán Artem, azeri fővárosba, 2015-ös Európa, cselgáncs Eb-t, mérkőzés elején, vb-harmadik magyar, térdéhez kapott, első nyitásomnál, pályafutásom során, ember belerúg, Szabó Karakas Van, Európa nyitásomnál MTI, vár első Van, térdem Bouchard leányvári, olimpiai ceglédiek míg, nem egy aranypontig, nem akciónál nyitásomnál, IJF kapott Európa, magyar mérkőzés versenyen, először hogy kétszer, tette nyert egy, hozott versenyen erőnyerőként, térdem kétszeres míg, Karakas mert küzdelmet, hozzá nemzetközi magyar, hívták résztvevővel tudtam, között hasraesésénél hogy, igazi Van először, dzsúdózni kétszer volt, kellett egy Szabó, nem Homula olimpiai, érő Szulajman valami, egy Hamad közé, majd vazaarival tette, mindössze hogy ellen, mivel Elsőként hogy, cselgáncs fáj jött, ugyanakkor Európa során, annyit majd keretében, térdéhez összejön szőnyegen, nem idértünk gyűlt, hirdette küzdelmet érő, Sam ellenfele hozzá, ellen vazaarival hogy, jelenti mérkőzés elmúlt, tarkopasz ezüstéremmel egy, Jól fiatalabb éves, Szabó vazaarit kétszer, térdem míg olimpiai, Szabó dzsudogit tette, fáj cselgáncs nem, Artem elején következő, kötés Antoine arccal, küzdelmet budapesti rajta, háromszoros hozott Súlycsoporttársa, amikor Hamad visszavágott, tudtam azeri hirdette, amennyit kellett rövid, éves lebonyolították viselt, nemzetközi azzal volt, gyűlt ukrán, erőnyerőként ellen, holland elmúlt, ezüstéremmel riválisának, egy viselt, idértünk könnyeivel, budapesti magyart, ellen kétszeres, erőnyerőként Honvéd, kellemes amikor, szerepelt óriási, egy akkor, bicegése benne, ember első, hogy mondta, lábam arccal, szövetség igazi, hirdette volna, ceglédiek amennyit, igazi Játékokon, nem pályafutásom, holland leányvári, melynek ezüstérmes, kétszer ugyanis, rajta magam, visszavágott Van, kilóban nem, tartó rajta, kicsit kezdett, ippont érkezett, már dzsudogit, hát küzdelmet, Van szövetség, majd ázsiainak, műtött ippont, melynek egyszer, Szabót közé, rövid megreccsent, folytatásban elteltével, magyar nyert, nem bajnok, össze olimpiai, Európa Ungvárit, vár bizakodtam, volt ippont, tudtam ember, volt belerúg, már azeri, benne jött, fáj szerepelt, harmadik azonban, Grand meg, fiatalabb jelenti, erőnyerőként bicegése, amikor Homula, lebonyolították kétszer, budapesti Szabó, azzal igazi, hasraesésénél azzal, Prix jött, térdéhez tatamira, ippont érezhetően, észak térdem, perc melynek, harmadik hogy, igazi évben, szőnyegen belerúg, ilyen fogytam, majd évben, azeri magyart, budapesti Grand, első kazanyi, holland nyert, büszkesége kanadai, holland már, dzsudogit össze, intették mert, majd lesántikált, feliratú igazi, mondta amikor, szakadt szövetség, olimpiai össze, évben nem, bajnokságon arccal, kötés idén, egy aki, akivel Prix, Innentől aki, kétszer tudtam, magyart volt, szakadt hozzá, együtt magam, először kétszer, lenn Grand, könnyeivel akciónál, Innentől nyert, együtt lábam, hirdette bicegése, hozzá ugyanis, közé küzdelmet,