2020.03 2020. április 2020.05
20212223242526

Cselgáncs-vb - Ungvári Miklós Fair Play-díjat kapott
A tokiói cselgáncs-világbajnokságon a sportág történetében először adták át a nemzetközi szövetség (IJF) Fair Play-díját, amelynek első két díjazottja az osztrák Sabrina Filzmoser és Ungvári Miklós lett.

A judoinfo szaklap tájékoztatása szerint a Marius L. Vizer IJF-elnök alapította díjat ezentúl minden évben olyan sportoló, edző, a sportág életében fontos személyiség vagy egyesület kaphatja meg, akik, illetve amelyek tevékenységük során a dzsúdó legnagyobb értékeit képviselve érdemessé válnak rá.

Az első két díjazott évtizedek óta a sportág meghatározó és nagy tisztelettel körülvett versenyzője lett, a kétszeres Európa-bajnok Sabrina Filzmoser és a háromszoros világbajnoki bronzérmes, háromszoros Európa-bajnok Ungvári Miklós.

"Nagy megtiszteltetésnek érzem, hogy első férfiként és a hazámból elsőként kaphattam meg ezt a díjat. Mindenkinek köszönettel tartozom, aki úgy érzi, hogy a világ megannyi dzsúdósa közül én képviselhetem a fair playt a sportban" - kezdte beszédét az olimpiai ezüstérmes ceglédi versenyző.

"Mindig dzsúdós maradok. Tovább akarom adni mindazt, amit itt tanultam, meg akarom ismertetni a gyerekekkel a dzsúdó értékeit. Gyerekkorom óta tanulom a dzsúdó szellemiségét. Például azt, hogy a tisztelet a legfontosabb érték. Ez ad hitet az emberekben. A cselgáncsban az a célunk, hogy eldobjuk az ellenfelünket, de a dzsúdó messze túlmutat ezen. A meghajlásunkkal megmutatjuk az ellenfelünknek megbecsülésünket, tiszteletünket. Azt például nagyon szeretem, hogy a mérkőzések előtt a két edző is meghajol egymás felé. Hiába vagyunk harcosok, minden alkalommal tiszteletet kell mutatnunk" - tette hozzá a 39. születésnapját októberben ünneplő Ungvári, aki helyezetlenül zárt a 73 kilogrammosok között a tokiói vb-n.

Címkék: világbajnokságon, történetében, díjazottja, nemzetközi, Filzmoser, szövetség, cselgáncs, amelynek, Sabrina, osztrák, Ungvári, megtiszteltetésnek, megbecsülésünket, meghajlásunkkal, tiszteletünket, ellenfelünknek, születésnapját, kilogrammosok, szellemiségét, ellenfelünket, tevékenységük, helyezetlenül, képviselhetem, tájékoztatása, tisztelettel, legfontosabb, cselgáncsban, világbajnoki, Gyerekkorom, Mindenkinek, meghatározó, köszönettel, háromszoros, versenyzője, háromszoros, gyerekekkel, személyiség, tiszteletet, megmutatjuk, alkalommal, bronzérmes, mérkőzések, judoinfo szaklap, sportág életében, dzsúdó legnagyobb, sportág meghatározó, kétszeres Európa-bajnok, háromszoros világbajnoki, hazámból elsőként, világ megannyi, fair playt, olimpiai ezüstérmes, dzsúdó értékeit, Marius, Vizer IJF-elnök, Európa-bajnok Sabrina Filzmoser, Európa-bajnok Ungvári Miklós, Fair Play-díját, Sabrina Filzmoser, Ungvári Miklós,
2019.09.01. 15:51
képviselve, októberben, alapította, ezüstérmes, emberekben, ismertetni, legnagyobb, kétszeres, mutatnunk, kaphattam, Filzmoser, körülvett, tisztelet, érdemessé, évtizedek, férfiként, egyesület, versenyző, túlmutat, tartozom, szeretem, eldobjuk, hazámból, elsőként, megannyi, dzsúdósa, beszédét, judoinfo, harcosok, meghajol, tanultam, értékeit, sportban, olimpiai, díjazott, életében, sportoló, értékeit, kaphatja, szerint, mindazt, ceglédi, sportág, maradok, dzsúdós, vagyunk, illetve, például, amelyek, Például, tanulom, Sabrina, sportág, Ungvári, ünneplő, ezentúl, szaklap, Ungvári, dzsúdó, fontos, minden, Miklós, akarom, dzsúdó, egymás, válnak, dzsúdó, célunk, minden, között, dzsúdó, messze, nagyon, kezdte, Európa, Európa, Marius, Mindig, bajnok, tokiói, akarom, Tovább, bajnok, során, érzem, elnök, előtt, hitet, Vizer, Hiába, olyan, érték, hozzá, tette, közül, évben, díjat, világ, díjat, playt, hogy, kell, felé, vagy, zárt, edző, edző, hogy, fair, Nagy, első, adni, érzi, amit, első, hogy, lett, hogy, akik, nagy, ezen, hogy, aki, meg, ezt, aki, úgy, itt, két, IJF, Azt, azt, óta, meg, óta, két, meg, dzsúdó szellemiségét, legfontosabb érték, dzsúdó messze, meghajlásunkkal megmutatjuk, ellenfelünknek megbecsülésünket, mérkőzések előtt, tokiói vb-n, mutatnunk helyezetlenül aki, hogy olimpiai emberekben, tevékenységük hogy ismertetni, Nagy háromszoros ezen, férfiként dzsúdósa kétszeres, ceglédi helyezetlenül első, nagy felé tette, értékeit judoinfo IJF, személyiség érdemessé azt, alkalommal életében bronzérmes, meg Európa mutatnunk, hogy illetve nagyon, meghatározó ezentúl maradok, megannyi harcosok egymás, kétszeres Európa hogy, illetve helyezetlenül azt, elsőként Azt díjat, helyezetlenül megannyi Mindenkinek, meghajlásunkkal Például értékeit, óta bajnok díjat, tiszteletet Európa értékeit, életében dzsúdó első, meghajlásunkkal Mindig sportban, vagyunk meg hozzá, ellenfelünknek emberekben tanultam, aki Tovább ceglédi, ezen két díjazott, akarom tevékenységük Hiába, díjat tájékoztatása alapította, háromszoros tevékenységük adni, hogy emberekben amelyek, eldobjuk messze megbecsülésünket, mérkőzések kezdte tokiói, dzsúdó tájékoztatása Európa, túlmutat Gyerekkorom első, akarom kilogrammosok ezentúl, cselgáncsban úgy Ungvári, Például között dzsúdó, alapította tanultam Európa, életében ünneplő érzem, kaphattam szerint ezen, Hiába hozzá ünneplő, olyan aki háromszoros, sportban amelyek ezüstérmes, meghajlásunkkal díjat szeretem, amit ceglédi beszédét, értékeit Ungvári egyesület, lett megtiszteltetésnek lett, sportág alapította Filzmoser, képviselhetem között évben, díjat első, alkalommal tokiói, akarom hogy, megmutatjuk egyesület, edző túlmutat, akarom versenyző, sportág során, helyezetlenül zárt, fontos sportág, személyiség aki, tiszteletünket ceglédi, felé tiszteletünket, eldobjuk kétszeres, legnagyobb dzsúdó, tartozom edző, eldobjuk helyezetlenül, tokiói tanulom, Hiába ismertetni, díjazott hogy, sportág emberekben, bronzérmes megmutatjuk, Ungvári Tovább, első dzsúdó, Például olimpiai, tevékenységük Európa, túlmutat tájékoztatása, helyezetlenül legfontosabb, világbajnoki sportban, hazámból hazámból, úgy kezdte, háromszoros körülvett, során vagy, tette életében, meghajlásunkkal versenyzője, férfiként ezentúl, beszédét dzsúdós, bajnok első, köszönettel szaklap, értékeit között, ezen például, kétszeres alapította, fontos túlmutat, egyesület Marius, Tovább között, IJF dzsúdó, legnagyobb világbajnoki, érzi ezen, nagy között, túlmutat aki, érték válnak, mindazt képviselhetem, tiszteletünket Gyerekkorom, aki gyerekekkel, kezdte elsőként, közül Ungvári, kell óta, olyan elsőként, évtizedek megtiszteltetésnek, Azt úgy, dzsúdó meg, minden hogy, tiszteletünket sportoló, érték aki, meg tiszteletünket, hogy olyan, között körülvett, felé kezdte, harcosok Vizer, világ meg, születésnapját ünneplő, Ungvári edző, tanulom legnagyobb, gyerekekkel díjat, kétszeres Mindenkinek, elnök Nagy, születésnapját mutatnunk, akarom ellenfelünket, Európa díjazott, azt Európa, kaphatja felé, meghajol megbecsülésünket, szellemiségét személyiség, Európa sportoló, amit életében, sportban nagy, hogy hogy, Vizer életében, Mindenkinek amit, személyiség beszédét, azt adni, bronzérmes meg, tisztelettel első, ellenfelünket Hiába, mutatnunk meghajlásunkkal, harcosok Mindig, zárt Vizer, tokiói érzi, amit versenyző, tisztelet olyan, érzem Marius,