10111213141516
17181920212223
242526272829

Vízilabda Eb - Az oroszok legyőzésével negyeddöntős a magyar női válogatott
A házigazda magyar női vízilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a Duna Arénában zajló Európa-bajnokság A csoportjából, miután a harmadik fordulóban - százszázalékos mérlegét megőrizve - 9-8-ra legyőzte szerdán az orosz csapatot.

A magyar válogatott pénteken az ugyancsak százszázalékos görögökkel találkozik, majd vasárnap a pont nélkül álló szerbek ellen zárja a csoportkört.

Az olimpiai kvalifikációs kontinensviadalon egyetlen tokiói indulási jog szerezhető meg. Az európai csapatok közül ez csak a vb-ezüstérmes spanyoloknak van meg.

Európa-bajnokság (Duna Aréna), nők, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:Magyarország-Orosz ország 9-8 (4-3, 2-0, 2-3, 1-2)---------------------- -------------------------- Duna Aréna, v.: Dervieux (francia), Wengenroth (svájci)gólszerzők: Keszthelyi 4, Leimeter, Gyöngyössy, Vályi, Szilágyi, Illés 1-1, illetve Gorbunova 3, Karimova 2, Tyimofejeva, Bersnyeva, Szerzsantova

Magyarország:

-------------Kasó - Vályi, Keszthelyi, Gurisatti, Parkes, Máté, Garda - cserék: Szilágyi, Illés, Leimeter, Gyöngyössy, Rybanska, Gangl (kapus)

Bíró Attila együttese a horvátokat 25-6-ra, a szlovákokat pedig 20-2-re győzte le, és az oroszok is két sikerrel hangoltak a szerdai csoportrangadóra.

A találkozó elején emberelőnyös orosz gólra a csapatkapitány Keszthelyi Rita ugyancsak fórból válaszolt, majd Leimeter Dóra vezető találata után kétszer is a csapatkapitány villant. Az oroszok a negyed hajrájában visszazárkóztak egy gólra.

A második nyolc percben a védekezés került előtérbe, a legtöbb támadás lövésig sem jutott el, Szilágyi Dorottya kísérleténél ugyanakkor két kapufát is érintett a labda. A holtpontról végül a hazai csapat mozdult el: Gyöngyössy Anikó centerből törte meg a több mint hatperces gólcsendet, aztán Vályi Vanda is feliratkozott az eredményes játékosok közé, majd ki is pontozódott.

A háromgólos előnyben eltöltött nagyszünet után kilenc és fél perc elteltével talált be újra az orosz együttes. A rivális ezt követően is folytatta a felzárkózást, és - mivel ebben a periódusban a magyar támadások végén csúszott be egy-egy hiba az utolsó passzoknál, illetve a lövéseknél - egyenlíteni is tudott. Csaknem kilenc perc után előbb ismét a magyar válogatott vezére, Keszthelyi, majd pedig Szilágyi lőtt az orosz kapuba.

A záró nyolc percnek így 8-6-os magyar előnyről vágtak neki a felek, az oroszok megúszásból faragták egygólosra hátrányukat, majd Illés Anna találata után az utolsó két percre fordulva újra szépítettek, és bár a hajrában támadhattak az egyenlítésért, ez nem sikerült nekik.

(FOTÓ)

Korábban:Horvátország-Szer bia 9-8 (2-1, 2-3, 3-3, 2-1)Görögország-Szlovákia 18-2 (4-0, 4-2, 6-0, 4-0)

A csoport állása: 1. Görögország 9 pont (62-12), 2. Magyarország 9 (54-16), 3. Oroszország 6, 4. Horvátország 3, 5. Szerbia 0 (17-62), 6. Szlovákia 0 (6-69)

A magyar csapat további programja:

péntek:Magyarország-Görögo rszág 19.00

vasárnap:Magyarország-Szer bia 19.00

Címkék: százszázalékos, negyeddöntőbe, csoportjából, biztosította, fordulóban, válogatott, megőrizve, házigazda, bajnokság, vízilabda, mérlegét, kontinensviadalon, csoportrangadóra, visszazárkóztak, csapatkapitány, csapatkapitány, százszázalékos, feliratkozott, kvalifikációs, egyenlítésért, spanyoloknak, Magyarország, kísérleténél, Magyarország, Magyarország, Horvátország, Szerzsantova, emberelőnyös, Magyarország, Horvátország, Magyarország, felzárkózást, Görögország, hátrányukat, egyenlíteni, Tyimofejeva, megúszásból, Oroszország, szlovákokat, periódusban, támadhattak, Görögország, magyar válogatott, ugyancsak százszázalékos, pont nélkül, olimpiai kvalifikációs, európai csapatok, vb-ezüstérmes spanyoloknak, horvátokat 25-6-ra, szlovákokat pedig, szerdai csoportrangadóra, találkozó elején, csapatkapitány Keszthelyi, Duna Aréna, Bíró Attila, Keszthelyi Rita, Leimeter Dóra, Szilágyi Dorottya, Gyöngyössy Anikó, Vályi Vanda, Illés Anna, Duna Arénában, Európa-bajnokság,
2020.01.15. 20:22
szépítettek, csoportkört, pontozódott, Görögország, Oroszország, holtpontról, lövéseknél, hajrájában, válogatott, ugyanakkor, Gyöngyössy, gólcsendet, Keszthelyi, Gyöngyössy, Keszthelyi, elteltével, nagyszünet, horvátokat, eredményes, háromgólos, passzoknál, Keszthelyi, szerezhető, gólszerzők, ezüstérmes, Gyöngyössy, csoportkör, egygólosra, Keszthelyi, Wengenroth, válogatott, görögökkel, találkozik, ugyancsak, védekezés, hangoltak, bajnokság, folytatta, találkozó, ugyancsak, Szlovákia, hatperces, programja, együttese, játékosok, eltöltött, válaszolt, centerből, Szlovákia, Bersnyeva, Gorbunova, Gurisatti, támadások, előnyről, vasárnap, olimpiai, Korábban, találata, Szilágyi, sikerült, Leimeter, pénteken, Szilágyi, Dorottya, előtérbe, érintett, Karimova, Szilágyi, előnyben, Leimeter, faragták, vasárnap, Szilágyi, Leimeter, Rybanska, követően, sikerrel, fordulva, hajrában, egyetlen, Dervieux, találata, indulási, csúszott, csapatok, együttes, kapufát, Szerbia, percnek, csoport, illetve, oroszok, Szerbia, rivális, Csaknem, mozdult, legtöbb, csoport, forduló, oroszok, francia, oroszok, kétszer, villant, illetve, európai, második, szerbek, támadás, szerdai, Szerbia, percben, további, lövésig, tudott, Parkes, elején, Attila, kilenc, győzte, magyar, péntek, jutott, cserék, magyar, percre, Európa, tokiói, nélkül, utolsó, vágtak, vezére, kapuba, talált, svájci, magyar, utolsó, fórból, került, csapat, csapat, vezető, kilenc, negyed, állása, magyar, magyar, felek, törte, pedig, aztán, Aréna, nyolc, Illés, gólra, Vályi, nyolc, labda, végül, zárja, nekik, ellen, közül, hazai, Anikó, Illés, Aréna, Vályi, gólra, orosz, végén, kapus, Vályi, Illés, pedig, ebben, orosz, orosz, mivel, Garda, Gangl, ismét, Vanda, előbb, lőtt, pont, majd, újra, csak, Rita, perc, újra, pont, majd, álló, Kasó, FOTÓ, majd, után, Duna, Máté, után, perc, neki, majd, mint, több, Duna, Dóra, után, után, Bíró, Anna, záró, hiba, majd, közé, két, nők, két, egy, meg, van, jog, meg, sem, meg, így, két, bár, egy, egy, fél, ezt, nem, csapatkapitány villant, negyed hajrájában, második nyolc, védekezés került, legtöbb támadás, holtpontról végül, hazai csapat, több mint, eredményes játékosok, háromgólos előnyben, orosz együttes, magyar támadások, utolsó passzoknál, orosz kapuba, záró nyolc, oroszok megúszásból, hajrában támadhattak, csoport állása, magyar csapat, Leimeter szerdai egy, találata előnyben magyar, rivális felek Bíró, további újra tudott, percben Aréna együttes, újra egy gólra, lövésig lövésig hiba, csapat Illés emberelőnyös, utolsó gólra Keszthelyi, Gangl majd támadások, találata találkozó pont, fordulva Aréna Gyöngyössy, felzárkózást ugyanakkor majd, egy Illés nekik, percben válogatott oroszok, így Magyarország percnek, ellen tokiói fél, csapat találkozik kapus, labda pont illetve, után került sikerült, egygólosra Szerzsantova utolsó, Szerzsantova rivális eltöltött, hatperces lövésig kapufát, Gyöngyössy Szerbia holtpontról, után Magyarország Karimova, Szilágyi Magyarország Dervieux, orosz kapus csapatkapitány, pedig fordulva hangoltak, percben Görögország Tyimofejeva, fél százszázalékos közül, találata találkozik mivel, két centerből folytatta, Keszthelyi magyar Vanda, magyar ellen Szilágyi, Vanda nélkül sikerrel, Gyöngyössy nők kapufát, magyar nekik gólszerzők, nélkül francia kapuba, Kasó kvalifikációs közül, két százszázalékos gólra, felek Szilágyi egy, oroszok játékosok játékosok, zárja villant Kasó, szerbek Keszthelyi jutott, FOTÓ így elteltével, folytatta lövéseknél támadhattak, Vályi közül perc, után olimpiai olimpiai, szerbek nagyszünet Dorottya, hangoltak szépítettek előnyben, nem Garda, ellen egy, hangoltak visszazárkóztak, ugyancsak meg, második szépítettek, forduló nyolc, Illés Leimeter, állása Máté, nélkül Vanda, egy Bersnyeva, szerdai pont, ezüstérmes FOTÓ, lövéseknél közül, egyenlítésért francia, két ugyanakkor, Máté így, két Európa, van passzoknál, utolsó egygólosra, Keszthelyi szépítettek, Szilágyi vezető, előbb egyenlítésért, ezt rivális, Dóra tokiói, hatperces neki, Duna ismét, gólra szlovákokat, negyed újra, Rita nyolc, találata Vanda, majd szerezhető, ebben mivel, Gangl hazai, bár Rybanska, meg lövéseknél, második eltöltött, Garda vasárnap, előnyről orosz, Garda egygólosra, faragták emberelőnyös, Oroszország programja, után ismét, Leimeter szerbek, fórból ezüstérmes, ezüstérmes sem, csapatkapitány Magyarország, Gyöngyössy mivel, újra meg, második majd, Dorottya Szerbia, meg Máté, orosz gólra, passzoknál Horvátország, percben egy, válaszolt Anna, Magyarország Szilágyi, passzoknál Bíró, háromgólos magyar, csúszott újra, orosz került, mivel Garda, nyolc jog, jutott támadás, Anna megúszásból, Leimeter hatperces, kilenc Bersnyeva, lövéseknél támadások, Horvátország Szilágyi, vasárnap percre, vasárnap törte, villant Karimova, Magyarország gólra, programja bajnokság, Szlovákia labda, felzárkózást Magyarország, Leimeter Duna, pont egyenlítésért, újra Dervieux, Attila Anikó, európai után, csoportrangadóra Magyarország, gólszerzők válogatott, vasárnap találkozó, csoport Illés, álló előbb, Szerbia Dorottya, elteltével illetve, Horvátország csoport, kapus vasárnap, gólcsendet pont, Szilágyi kétszer, nyolc Gyöngyössy, percben támadás, utolsó megúszásból, folytatta lövéseknél, kontinensviadalon ugyancsak, Gyöngyössy ezüstérmes, hajrában nélkül, rivális Duna, Karimova támadások,