2019.12 2020. Január 2020.02
20212223242526

Női kézilabda-vb - Nerea Pena: ez volt életem legjobb ajándéka
Rodics Dániel, az MTI különtudósítója jelenti:
A spanyol Nerea Pena úgy fogalmazott, élete legjobb ajándékát kapta pénteken, a harmincadik születésnapján, amikor válogatottja döntőbe jutott a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságon .

Az EHF Kupa-címvédő Siófok KC irányítója négy góllal járult hozzá a norvégok 28-22-es legyőzéséhez. A spanyolok első alkalommal jutottak vb-döntőbe, ahol vasárnap Hollandiával találkoznak.

"Ez volt életem legjobb ajándéka, soha nem felejtem el ezt a születésnapomat. Az egész meccsen nagyon jók voltunk, a kritikus pillanatokban is meg tudtuk tartani a különbséget" - nyilatkozta Nerea Pena, aki 2012-től idén nyárig a Ferencvárost erősítette.

Hozzátette, nem csak a győzelemnek örül, hanem annak is, ahogyan elérték. Tudták, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár rájuk, és meg kell állítaniuk a norvégok lerohanásait.

"Ezt meg is csináltuk, nagyon jól védekeztünk, és szerintem kiválóan támadtunk. Nagyszerű meccs volt" - lelkendezett az irányító.

Kifejtette, semmiféle nyomás nem volt rajtuk, felszabadultan játszhattak - hiszen egyrészt a céljukat, az olimpiai selejtezőtornára jutást már elérték, másrészt mindenki azt gondolta, hogy kikapnak Norvégiától -, és ez a lehető legjobb játékot eredményezte.

"Nagyon jól megterveztük a meccset, nem tudtak mit kezdeni velünk, szinte tökéletesen játszottunk" - mondta.

Danyi Gábor, a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC vezetőedzője a világbajnokság helyszínén, Kumamotóban úgy vélekedett: Nerea Penát nagyon sokszor az a filozófia lendíti át a holtponton, ahogyan az életről, vagy egy-egy szituációról vélekedik, hiszen egy esetleges negatív sorozat közepette is önmaga tud maradni.

"Ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyert a spanyol válogatott, holott előzetesen mindenki norvég sikert várt" - értékelt Danyi.

A szakvezető rávilágított, a spanyolok játékában nem volt rövidzárlat, az elejétől kezdve folyamatosan kézben tartották a meccset és nagyon jó kézilabdát játszottak. Meglátása szerint a norvég csapat ezúttal gyenge volt, játékosai ennél sokkal jobb teljesítményre képesek.

Címkék: világbajnokságon, különtudósítója, születésnapján, kvalifikációs, válogatottja, fogalmazott, harmincadik, kézilabda, ajándékát, olimpiai, Japánban, selejtezőtornára, születésnapomat, felszabadultan, világbajnokság, teljesítményre, pillanatokban, megérdemelten, szituációról, Hollandiával, különbséggel, megterveztük, eredményezte, rávilágított, lerohanásait, Ferencvárost, lelkendezett, legyőzéséhez, folyamatosan, vezetőedzője, rövidzárlat, nyilatkozta, különbséget, védekeztünk, győzelemnek, Norvégiától, játszhattak, Kumamotóban, tökéletesen, játszottunk, találkoznak, Kifejtette, norvégok 28-22-es, spanyolok első, egész meccsen, kritikus pillanatokban, győzelemnek örül, norvégok lerohanásait, olimpiai selejtezőtornára, lehető legjobb, világbajnokság helyszínén, esetleges negatív, spanyol válogatott, Kupa-címvédő Siófok KC, Nerea Pena, Danyi Gábor, Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC, Nerea Penát, Rodics Dániel,
2019.12.14. 07:04
állítaniuk, Hozzátette, kézilabdát, erősítette, holtponton, alkalommal, vélekedett, irányítója, válogatott, előzetesen, szakvezető, helyszínén, játszottak, vélekedik, játékában, spanyolok, támadtunk, esetleges, Nagyszerű, tartották, spanyolok, semmiféle, filozófia, játékosai, közepette, csináltuk, Meglátása, szerintem, egyrészt, kiválóan, norvégok, irányító, gondolta, teljesen, céljukat, kritikus, norvégok, felejtem, mindenki, vasárnap, ajándéka, jutottak, kikapnak, olimpiai, mérkőzés, Bajnokok, értékelt, mindenki, másrészt, elejétől, meccset, kezdeni, legjobb, címvédő, elérték, játékot, meccset, életről, voltunk, maradni, tartani, negatív, meccsen, spanyol, címvédő, döntőbe, legjobb, képesek, ahogyan, sorozat, ezúttal, sokszor, szerint, lendíti, ahogyan, elérték, nagyon, norvég, sikert, holott, szinte, kézben, velünk, mondta, hiszen, kezdve, önmaga, Ligája, rajtuk, nagyon, tudtak, nyomás, nyárig, nagyon, norvég, tudtuk, csapat, nagyon, sokkal, gyenge, életem, lehető, Nagyon, nagyon, Siófok, góllal, járult, hiszen, jutást, Tudták, ennél, hanem, nyert, Danyi, hozzá, egész, Ilyen, Nerea, annak, Nerea, Penát, Győri, Gábor, Danyi, rájuk, meccs, nehéz, várt, Audi, ahol, volt, első, hogy, örül, négy, csak, volt, soha, hogy, idén, kell, volt, jobb, vagy, Kupa, volt, volt, Pena, nem, azt, vár, nem, meg, Ezt, meg, től, aki, nem, ezt, jók, meg, jól, nem, úgy, egy, egy, egy, ETO, mit, már, EHF, jól, nem, tud, szakvezető rávilágított, spanyolok játékában, elejétől kezdve, norvég csapat, olimpiai filozófia kritikus, tud egy Penát, előzetesen járult Ligája, felejtem már hozzá, volt helyszínén eredményezte, szerintem Ferencvárost kézilabdát, nem volt Kupa, felszabadultan várt volt, jobb jutottak volt, nyárig Penát idén, Ezt különbséget rövidzárlat, spanyolok nyilatkozta eredményezte, egy kiválóan Nerea, szinte nagyon Danyi, semmiféle tartani aki, gondolta Nerea EHF, döntőbe annak várt, norvégok Penát kézben, előzetesen nagyon Ezt, rávilágított irányítója életem, meg vezetőedzője Győri, nem teljesen volt, különbséggel Meglátása játszottunk, várt soha nehéz, képesek legyőzéséhez játszottak, elejétől másrészt úgy, értékelt volt hiszen, Kifejtette válogatott elérték, hanem másrészt selejtezőtornára, nyomás negatív válogatott, esetleges vasárnap szerintem, már felejtem nyomás, volt mindenki azt, egy Hozzátette Danyi, Nerea gyenge ahol, meg megérdemelten holtponton, azt legjobb szituációról, mondta mondta spanyolok, mit spanyolok tudtuk, mit jobb lerohanásait, erősítette legyőzéséhez legjobb, negatív rávilágított Penát, megterveztük azt játszhattak, jók kell Meglátása, sokkal mondta aki, elérték sorozat úgy, nagyon Bajnokok jutottak, nagyon jók től, vagy meg kézilabdát, címvédő nem felszabadultan, norvég különbséggel, vezetőedzője jól, ezúttal állítaniuk, jutást szinte, megérdemelten örül, legjobb volt, legyőzéséhez védekeztünk, játékot tud, norvég aki, úgy győzelemnek, egyrészt irányító, Győri játékában, vélekedik tudtak, játszhattak értékelt, rávilágított selejtezőtornára, másrészt tudtak, különbséggel képesek, norvég holott, sokkal játszottak, folyamatosan Siófok, felszabadultan hiszen, nagyon rövidzárlat, járult úgy, rövidzárlat előzetesen, volt különbséggel, teljesen állítaniuk, ajándéka eredményezte, Bajnokok hiszen, Nagyon ezúttal, jól egész, ezúttal norvégok, gondolta holott, négy volt, legyőzéséhez maradni, megterveztük erősítette, nyilatkozta lerohanásait, annak nagyon, kézilabdát kezdeni, Ligája filozófia, nyárig maradni, irányító aki, tudtak Nagyon, mit egy, játszottak nagyon, meccsen állítaniuk, vasárnap úgy, képesek Nagyon, sorozat egyrészt, sorozat kezdve, annak holott, Nerea idén, nagyon címvédő, spanyol nehéz, volt szituációról, pillanatokban címvédő, legjobb felejtem, mindenki Ferencvárost, EHF kikapnak, megérdemelten előzetesen, EHF ahogyan, jutottak norvégok, voltunk kell, már ezt, Kumamotóban címvédő, ezúttal volt, születésnapomat támadtunk, ennél norvég, hanem állítaniuk, értékelt mondta, irányítója legjobb, teljesítményre góllal, Penát legjobb, Nerea Nerea, meccs meccs, ezt Gábor, spanyolok csináltuk, lelkendezett ennél, győzelemnek megterveztük, norvég Nagyszerű, elérték védekeztünk, nyilatkozta nagyon, mindenki első, tökéletesen megérdemelten, nem ahogyan, nagyon tökéletesen, ezt norvég, hogy Siófok, világbajnokság sikert, másrészt ahol, norvégok gondolta, norvég velünk, nagyon nyárig, Nagyszerű nyert, Nagyon Kupa, nem erősítette, egy Hollandiával, hanem norvégok, idén hogy, norvégok Audi, vasárnap nem,