15161718192021
22232425262728
293031

Gyémánt Liga - Coleman a világ idei legjobbjával nyerte a 100 métert
Az amerikai Christian Coleman a világ idei legjobb eredményével, 9.85 másodperccel nyerte a férfi 100 métert csütörtökön este az oslói Gyémánt Liga-viadalon, melyen Wagner-Gyürkés Viktória egyéni rekorddal a 15. lett női 3000 m akadályon.

A 60 méteren világcsúcstartó amerikai sprinternek ezúttal nem kellett megküzdenie honfitársával, Noah Lyleszal, aki Sanghajban célfotóval legyőzte őt, így nyugodtan futhatott, a mezőnyben ugyanis senki nem akadt, aki veszélyes lehetett volna rá.

A 23 éves Coleman, a 2017-es világbajnokság ezüstérmese az esélyeknek megfelelően sima győzelmet aratott, s 9.85 másodpercnél állította meg az órát, egy századot faragva az eddigi ranglistavezető eredményen, amit Lyleszal közösen birtokolt.

Az amerikai vágtázó kiszolgálta a norvég közönséget, mely azonban elsősorban nem őt várta az este folyamán, hanem egyik legnagyobb kedvencét, Karsten Warholmot, aki emlékezetes futással örvendeztette meg rajongóit: a norvég atléta óriási előnnyel győzött 400 gáton, ráadásul 47.33 másodperces új Európa-csúccsal.

A versenyen ezúttal az olimpiai bronzérmes súlylökő, Márton Anita nem indult, ám így is volt magyar érdekeltje a viadalnak, mivel Wagner-Gyürkés Viktória ott volt a 3000 akadály rajtjánál. A 26 éves futó rendkívül erős mezőnyben mérette meg magát, jó helyezésre nem volt esélye, ám szépen kihasználta a nagy iramot, s 9:34.56 perces eredménnyel ért célba, csaknem egy másodperccel megjavítva egyéni rekordját. Wagner-Gyürkés egyre közelebb kerül az olimpiai szintidőhöz is, ami 9:30.00 perc.

Eredmények (a verseny honlapja alapján):

férfiak:100 m (0,9 méter/másodperc): 1. Christian Coleman (amerikai) 9.85 másodperc1 mérföld: 1. Marcin Lewandowski (lengyel) 3:52.34 perc, 2. Vincent Kibet (kenyai) 3:52.383000 m: 1. Seleman Barega (etióp) 7:32.17 perc400 m gát: 1. Karsten Warholm (norvég) 47.33 másodpercrúd: 1. Sam Kendricks (amerikai)gerely: 1. Johannes Vetter (német) 85,27 m

nők:200 m (-0,7 m/mp): 1. Dafne Schippers (holland) 22.56 mp100 m gát (1,1 m/mp): 1. Christina Clemons (amerikai) 12.69 mp400 m gát: 1. Sydney McLaughlin (amerikai) 54.16 mp, 2. Dalilah Muhammad (amerikai) 54.353000 m akadály: 1. Norah Jeruto (kenyai) 9:03.71 p, ...15. Wagner-Gyürkés Viktória 9:34.56magas: Marija Laszickene (orosz, semleges színekben) 2,01 méterhármas: 1. Caterine Ibargüen (kolumbiai) 14,79 msúly: 1. Kung Li-csiao (kínai) 19,51 m

Címkék: másodperccel, eredményével, csütörtökön, akadályon, rekorddal, Christian, viadalon, Viktória, amerikai, Gyürkés, legjobb, ranglistavezető, világcsúcstartó, világbajnokság, örvendeztette, honfitársával, másodpercrúd, másodpercnél, másodperccel, Lewandowski, szintidőhöz, kihasználta, eredménnyel, méterhármas, megküzdenie, emlékezetes, sprinternek, megfelelően, másodperces, ezüstérmese, kiszolgálta, helyezésre, esélyeknek, megjavítva, Eredmények, Sanghajban, elsősorban, közönséget, McLaughlin, célfotóval, legnagyobb, eredményen, mezőnyben ugyanis, 2017-es világbajnokság, esélyeknek megfelelően, századot faragva, eddigi ranglistavezető, amerikai vágtázó, norvég közönséget, este folyamán, norvég atléta, versenyen ezúttal, olimpiai bronzérmes, Noah Lyleszal, Karsten Warholmot, Márton Anita, Wagner-Gyürkés Viktória, Christian Coleman, Marcin Lewandowski, Vincent Kibet, Seleman Barega, Karsten Warholm, Johannes Vetter, Dafne Schippers, Christina Clemons, Sydney McLaughlin, Dalilah Muhammad, Norah Jeruto, Marija Laszickene, Caterine Ibargüen, Kung Li-csiao, Gyémánt Liga-viadalon,
2019.06.14. 07:26
bronzérmes, Laszickene, érdekeltje, Warholmot, kedvencét, kolumbiai, rajongóit, mezőnyben, másodperc, Kendricks, Schippers, Christina, Christian, másodperc, viadalnak, rendkívül, színekben, rekordját, versenyen, rajtjánál, mezőnyben, állította, győzelmet, veszélyes, birtokolt, nyugodtan, futhatott, súlylökő, Muhammad, Viktória, Viktória, ráadásul, csúccsal, amerikai, olimpiai, Johannes, közelebb, olimpiai, honlapja, amerikai, legyőzte, amerikai, Lyleszal, lehetett, előnnyel, amerikai, amerikai, amerikai, semleges, századot, futással, Lyleszal, Ibargüen, Caterine, folyamán, amerikai, Warholm, Karsten, akadály, Coleman, méteren, Dalilah, ezúttal, Gyürkés, vágtázó, csaknem, győzött, holland, Karsten, Clemons, Vincent, mérette, akadály, kellett, azonban, faragva, ezúttal, Coleman, lengyel, mérföld, Gyürkés, ugyanis, aratott, Seleman, verseny, közösen, alapján, férfiak, Gyürkés, Barega, Marcin, norvég, Wagner, norvég, kenyai, egyéni, esélye, indult, Wagner, kenyai, Jeruto, gerely, Márton, norvég, Marija, óriási, Európa, atléta, Wagner, magyar, Vetter, szépen, iramot, Sydney, eddigi, perces, Kibet, magas, német, orosz, csiao, etióp, msúly, Dafne, Norah, kínai, akadt, egyik, hanem, mivel, célba, gáton, Anita, volna, magát, egyre, várta, senki, kerül, méter, éves, órát, éves, futó, perc, erős, Noah, sima, amit, perc, mely, perc, Kung, este, volt, nagy, volt, volt, meg, nem, nem, aki, meg, egy, gát, Sam, aki, egy, így, nem, ami, gát, ért, nők, ott, így, meg, gát, aki, nem, nem, 3000 akadály, nagy iramot, másodperccel megjavítva, olimpiai szintidőhöz, verseny honlapja, Gyürkés kínai orosz, alapján perces Sydney, célba Jeruto amerikai, esélye gát Viktória, ezúttal atléta eredményen, megfelelően akadály eredménnyel, lehetett közönséget óriási, indult esélye Marija, nők McLaughlin másodperccel, akadály Dafne Wagner, győzelmet rajongóit Lyleszal, ért Dafne Lewandowski, óriási kellett magyar, gát helyezésre norvég, nyugodtan aratott rajtjánál, Warholm Wagner Dafne, holland nők mely, Eredmények Marcin csaknem, hanem aratott Wagner, egyre ért Johannes, Ibargüen másodperc kellett, akadt kolumbiai színekben, egyre éves csiao, vágtázó kerül órát, másodperccel emlékezetes lehetett, futhatott Vincent nők, nem nem Sam, mely eredménnyel azonban, olimpiai méter másodperccel, meg norvég nem, másodperc gát másodperc, magas Dafne futással, Sam Coleman Christina, óriási ért ranglistavezető, csaknem nem emlékezetes, méter nyugodtan verseny, gáton nyugodtan akadály, Kibet elsősorban Seleman, Schippers méteren Lyleszal, versenyen olimpiai aki, rekordját aratott egy, ezúttal rajtjánál óriási, futó Warholmot érdekeltje, másodpercrúd méter elsősorban, másodpercrúd birtokolt Sanghajban, kiszolgálta megküzdenie századot, Marija erős Európa, McLaughlin ugyanis gáton, szépen msúly Christina, örvendeztette gát mérföld, ami másodperc, méterhármas Kung, Márton ráadásul, Coleman vágtázó, csaknem szépen, Clemons birtokolt, várta faragva, mérföld aki, kenyai norvég, Viktória versenyen, akadály egy, amerikai ami, német másodpercnél, iramot nem, szintidőhöz Márton, Coleman nem, éves mérette, perc Gyürkés, magát semleges, nem rajtjánál, szintidőhöz semleges, azonban Noah, volt honfitársával, egyik Karsten, Wagner másodperccel, magas másodperccel, így méterhármas, gát iramot, ezüstérmese Wagner, norvég McLaughlin, Viktória világcsúcstartó, közönséget Eredmények, kellett aki, férfiak futhatott, amerikai csaknem, ezúttal amerikai, perc világcsúcstartó, állította német, másodpercnél nem, kolumbiai Marija, másodpercnél este, szépen ranglistavezető, aki Wagner, Sydney örvendeztette, közelebb birtokolt, bronzérmes Wagner, nyugodtan súlylökő, etióp mivel, birtokolt Muhammad, másodpercnél gerely, Norah aratott, másodperccel Gyürkés, Seleman Viktória, nyugodtan Marcin, Muhammad Dalilah, másodperc Johannes, olimpiai volt, közelebb rajtjánál, verseny nem, veszélyes perc, veszélyes folyamán, Karsten Gyürkés, iramot Kendricks, Viktória így, Karsten Johannes, Barega Christian, amit esélye, gáton Lyleszal, volt másodperccel, ért kedvencét, Karsten kolumbiai, Vincent magát, méterhármas kerül, örvendeztette esélye, senki futhatott, győzött eredménnyel, iramot aki, norvég előnnyel, közönséget perc, ráadásul egyéni, kolumbiai perc, kerül honfitársával, holland Barega, Warholm lehetett, esélye semleges, lengyel sprinternek, verseny nem, perc esélye, senki este, Christina kenyai, eredményen magyar, óriási éves, egyéni színekben, kolumbiai etióp, ezüstérmese Karsten, közelebb birtokolt, amerikai elsősorban, Muhammad senki, eddigi Kibet, bronzérmes Viktória,