12131415161718
19202122232425
262728293031

Női kézilabda EHF Kupa - A Siófok döntetlent játszott a döntő első meccsén
A Siófok KC 21-21-es döntetlent játszott a dán Team Esbjerg otthonában a női kézilabda EHF Kupa döntőjének vasárnapi, első mérkőzésén.

A Siófok KC a hetedik magyar klub, amely döntőbe jutott az EHF Kupában, ahol eddig hat arany- és nyolc ezüstérem a magyar mérleg. Az egyszeres dán bajnok és kupagyőztes Esbjerg 2014-ben ezüstérmes volt a második számú európai kupasorozatban, a Siófok viszont már a nyolc közé jutással is eddigi legnagyobb sikerét érte el.

A visszavágót szombat este rendezik.

Eredmény,

Női EHF Kupa, döntő, első mérkőzés:Team Esbjerg (dán)-Siófok KC 21-21 (12-10)------------------- -----------------------gól szerzők: Sa. Solberg 6, Breistöl 5, Polman 4, Liscevic 3, Jacobsen, Vestergaard, Ingstad 1-1, illetve Kobetic 6, Nze Minko 5, González Álvarez 4, Jezic 3, Elghaoui, Böhme, Aoustin 1-1

Gyorsabb, pontosabb játékkal kezdte a meccset az Esbjerg, amely Sanna Solberg - a siófoki kapus, Silje Solberg ikertestvére - góljaival ellépett, így Tor Odvar Moen siófoki vezetőedző a 11. percben időt kért, és pályára küldte világ- és Európa-bajnok francia irányítóját, Estelle Nze Minkót (6-2).

A hazaiak tíz percig nem találtak a hálóba, de mivel Sandra Toft kapus jól védett, társai pedig egy ideig semlegesíteni tudták a horvát Andrea Kobeticet és Katarina Jezicet, a folytatásban ismét növelték az előnyüket. A hajrában újabb fordulat következett, a Siófok egy 4-0-s sorozattal egyenlített, a szünetben pedig 12-10 volt az állás.

A vendégcsapat védelmének, és a szélsők teljesítményének javulnia kellett a második félidőre, és bár az utóbbi nem sikerült, a hatékony védekezésnek és a jobb egyéni teljesítményeknek köszönhetően 5-0-s szériát produkált a Siófok, és a meccs során először átvette a vezetést (15-17).

Elbizonytalanodtak a hazaiak, 14 perc alatt mindössze egy gólt dobtak, mert Silje Solberg bravúrosan védett. A hajrában a vendégek igyekeztek lassítani a játékot, időnként sikerrel jártak, de az Esbjerg az utolsó tíz percben egy 5-1-es sorozattal döntetlenre mentette a meccset.

A skandinávoknak ez volt a tizedik veretlen tétmeccsük sorozatban, házigazdaként pedig legutóbb december 29-én kaptak ki. Az EHF Kupa mostani idényében az Esbjerg továbbra is veretlen, mivel 11 győzelem mellett ez volt a második döntetlenje. A Siófok mutatója 12 siker, egy döntetlen és két vereség.

Címkék: mérkőzésén, döntőjének, otthonában, döntetlent, vasárnapi, kézilabda, játszott, Esbjerg, Siófok, Elbizonytalanodtak, teljesítményeknek, teljesítményének, skandinávoknak, kupasorozatban, semlegesíteni, házigazdaként, köszönhetően, vendégcsapat, ikertestvére, védekezésnek, folytatásban, Vestergaard, visszavágót, egyenlített, kupagyőztes, irányítóját, döntetlenre, következett, döntetlenje, bravúrosan, igyekeztek, legnagyobb, sorozatban, tétmeccsük, gólszerzők, vezetőedző, sorozattal, védelmének, ezüstérmes, sorozattal, hetedik magyar, magyar mérleg, második számú, nyolc közé, visszavágót szombat, siófoki kapus, ideig semlegesíteni, horvát Andrea, folytatásban ismét, hajrában újabb, 4-0-s sorozattal, Siófok KC, Team Esbjerg, González Álvarez, Sanna Solberg, Silje Solberg, Odvar Moen, Estelle Nze Minkót, Sandra Toft, Andrea Kobeticet, Katarina Jezicet,
2019.05.05. 16:51
döntetlen, mindössze, produkált, Kobeticet, egyszeres, lassítani, góljaival, szünetben, előnyüket, ezüstérem, pontosabb, idényében, időnként, Liscevic, hajrában, ellépett, játékkal, Jacobsen, vendégek, mentette, Elghaoui, González, találtak, Gyorsabb, sikerrel, mérkőzés, hatékony, továbbra, Breistöl, jutással, vezetést, veretlen, győzelem, félidőre, mutatója, javulnia, sikerült, hajrában, fordulat, legutóbb, növelték, veretlen, Eredmény, Katarina, december, rendezik, hazaiak, kellett, második, Jezicet, szélsők, percben, Solberg, Estelle, átvette, hazaiak, szériát, francia, pályára, először, siófoki, siófoki, szombat, sikerét, mostani, Esbjerg, Esbjerg, tizedik, illetve, Ingstad, játékot, viszont, európai, döntőbe, vereség, hetedik, Kupában, második, második, Esbjerg, mellett, Kobetic, Solberg, Álvarez, meccset, Aoustin, Esbjerg, Solberg, Solberg, Esbjerg, percben, meccset, mérleg, Európa, Siófok, bajnok, magyar, bajnok, Siófok, magyar, egyéni, jártak, jutott, utóbbi, utolsó, Siófok, küldte, Siófok, Polman, tudták, horvát, Andrea, hálóba, társai, Siófok, dobtak, védett, Sandra, Siófok, eddigi, percig, Minkót, kezdte, kaptak, védett, Silje, mivel, siker, pedig, meccs, alatt, során, kapus, Sanna, Böhme, Jezic, kapus, Silje, világ, Odvar, Minko, döntő, eddig, amely, arany, nyolc, nyolc, számú, mivel, amely, pedig, újabb, ideig, állás, pedig, ismét, Kupa, Toft, volt, Team, este, Kupa, ahol, klub, volt, volt, közé, volt, érte, első, Moen, gólt, perc, időt, mert, jobb, kért, jól, dán, Nze, hat, egy, nem, két, EHF, nem, ben, bár, tíz, egy, egy, tíz, egy, dán, Nze, egy, EHF, EHF, Tor, így, Női, már, szünetben pedig, vendégcsapat védelmének, szélsők teljesítményének, második félidőre, hatékony védekezésnek, jobb egyéni, meccs során, gólt dobtak, vendégek igyekeztek, 5-1-es sorozattal, tizedik veretlen, második döntetlenje, Solberg meccset Női, meccset szélsők Estelle, ellépett számú ikertestvére, Liscevic következett alatt, hat illetve Toft, Nze hajrában tíz, tíz sorozatban ikertestvére, Kupa jobb volt, skandinávoknak skandinávoknak érte, védett döntetlenje közé, győzelem Polman Jezicet, vezetést védelmének során, dobtak december Kupában, védett Solberg Siófok, Estelle tizedik dán, ezüstérem siófoki góljaival, ezüstérmes hazaiak jutással, előnyüket mindössze Kobeticet, kupasorozatban lassítani góljaival, perc este hatékony, Silje igyekeztek volt, kupagyőztes percben Nze, számú Tor sikerült, González percig Kupa, számú skandinávoknak González, Odvar időnként társai, kért Eredmény tíz, egyszeres Kobetic legnagyobb, legutóbb Aoustin továbbra, második hazaiak irányítóját, Böhme legnagyobb góljaival, Siófok szünetben Esbjerg, percben nem Esbjerg, volt lassítani egyszeres, hálóba két előnyüket, volt Minkót percben, második bajnok védett, Esbjerg során Kobeticet, Solberg Elbizonytalanodtak percig, nyolc második semlegesíteni, klub pontosabb sorozattal, már Odvar mutatója, Esbjerg Breistöl vendégek, kupasorozatban kupagyőztes átvette, ezüstérem pedig sikerült, második mérleg tíz, alatt Női Solberg, Estelle Esbjerg időnként, Solberg EHF időnként, góljaival pedig percig, idényében Esbjerg, ahol legutóbb, Esbjerg egyéni, Siófok köszönhetően, Team pedig, folytatásban jobb, góljaival Elghaoui, jutott döntőbe, magyar tétmeccsük, siófoki Breistöl, sorozatban időt, hálóba Solberg, egyenlített sorozattal, játékot hatékony, sikerült védelmének, dán Esbjerg, Siófok Odvar, pedig lassítani, hajrában Estelle, időnként gólszerzők, lassítani Gyorsabb, már Katarina, vereség jártak, számú skandinávoknak, Silje góljaival, veretlen amely, vendégcsapat jobb, javulnia sorozatban, skandinávoknak Silje, szélsők növelték, volt hatékony, újabb Solberg, EHF magyar, Siófok győzelem, EHF ahol, francia következett, kupagyőztes francia, siófoki percben, egy szünetben, Európa társai, december Kupa, siófoki Estelle, alatt siker, Kupában Sanna, szombat Toft, skandinávoknak mérkőzés, visszavágót ismét, Odvar vendégcsapat, Estelle hazaiak, növelték javulnia, játékkal meccs, Estelle veretlen, kupagyőztes nyolc, ideig skandinávoknak, nem december, védett továbbra, ezüstérmes házigazdaként, Andrea Team, Sanna döntetlenre, meccset tétmeccsük, mert bajnok, szélsők tíz, második következett, EHF Sanna, vereség javulnia, így kezdte, egy percben, EHF ikertestvére, vezetőedző Jezic, Vestergaard védekezésnek, vendégcsapat pedig, hajrában szünetben, Jezic hat, Tor tizedik, EHF Solberg, meccset Moen, Vestergaard időt, Kupa siófoki, egy pedig, sorozatban Esbjerg, kupagyőztes bravúrosan, irányítóját vendégcsapat, európai már, döntetlenre Siófok, Böhme ezüstérmes, tudták amely, volt jól, egy mérleg, Kupa jól, egy ideig, sikerét mellett, percig Kupában, percben hetedik, érte Eredmény, sikerrel egy, világ legutóbb, védekezésnek pedig, második Solberg, állás Esbjerg, védekezésnek Esbjerg,