2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Kajak-kenu-vb - Kozák hidegzuhanyként élte meg a kizárást
A kajakos Kozák Danuta a péntek délelőtti előfutamból a második helyen jutott tovább 500 méter egyesben a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon: az ötszörös olimpiai bajnok, aki címvédő ebben a számban, nemcsak az ellenfelekkel és az erős hátszéllel kellett megküzdenie, hanem túl kellett tennie magát a csütörtöki kizáráson.

Az UTE 32 éves sportolójának ez az egy száma maradt a viadalon, miután Kárász Annával alkotott címvédő párosát egy nappal korábban az előfutam után diszkvalifikálták, mert túl könnyű volt a hajójuk.

A kajakos a pénteki futam után elmondta: egyrészt "rendbe kellett tennie a fejét", másrészt félre kellett tennie a párosban történteket.

"Leginkább azt dolgoztam fel nehezen, hogy a mi jól működő rendszerünkbe, a versenyrutinunkba hiba került" - emelte ki. Hozzátette: a hajójuk súlyát "kicentizték" ugyan, de kétszer ellenőrizték a szerdai edzéseik után, és még a csütörtöki előfutamot megelőzően is.

"A futam előtti mérlegelést rontottuk el, és lehet ugyan összeesküvés-elméleteket gyártani az okokra, de még most sem tudjuk, hogy mi okozhatta a problémát" - fogalmazott.

Azt mondta: hidegzuhanyként élte meg a kizárást, ami igazából Kárász Annának fájhatott jobban, hiszen neki az az egy száma volt a vb-n.

"Mivel nekem most még az egyesre kell koncentrálnom, igazából csak a vb után csapódik majd le egy ekkora hiba. Annával egyelőre csak a lelket próbáljuk meg tartani egymásban, de mivel tudja, hogy nekem maradt még feladatom, csak a vb után tudjuk ez egészet alaposan átbeszélni" - mondta.

Az egyes előfutammal kapcsolatban megjegyezte: az erős hátszél már zavaró tényező, de a pályája azért nem volt rossz. A második helyezése pedig nem zavarja - az első öt helyezett jutott a középfutamba -, mert az elsődleges célja a továbbjutás mellett az volt, hogy jó érzésekkel szálljon ki a hajóból, és ez a második helyezés ellenére megvolt.

Ebben a számban szombaton rendezik a középfutamot és vasárnap a döntőt. Öt tokiói indulási jog talál gazdára Szegeden.

(FOTÓ)

Később:

előfutamok:férfi K-2 1000 m (Kammerer Zoltán, Gál Péter) - olimpiai szám férfi C-1 1000 m (Kiss Tamás) - olimpiai szám

paraverseny, döntők 11.00

előfutamok 11.15:férfi K-2 200 m (Balaska Márk, Apagyi Levente)női C-2 200 m (Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső)

középfutamok 12.03:férfi C-1 500 m (Bodonyi András)

A döntők 15.03:női K-2 200 m (Lucz Anna, Kiss Blanka)férfi C-2 200 m (Korisánszky Dávid, Mike Róbert)női C-1 500 m (Bragato Giada)férfi K-1 500 m (Dombvári Bence)férfi C-2 500 m (Hajdu Jonatán, Fekete Ádám)női K-2 1000 m (Hagymási Réka, Medveczky Erika)férfi K-4 1000 m (Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Kós Benedek)

középfutamok 16.18:női K-1 200 m (Lucz Dóra)- olimpiai számférfi K-1 200 m (Csizmadia Kolos) - olimpiai számnői C-1 200 m (Nagy Bianka) - olimpiai számférfi C-2 1000 m (Kiss Balázs, Mike Róbert) - olimpiai számférfi K-1 1000 m (Kopasz Bálint) - olimpiai szám

Címkék: világbajnokságon, ellenfelekkel, kvalifikációs, megküzdenie, előfutamból, csütörtöki, hátszéllel, kizáráson, délelőtti, olimpiai, olimpiai, versenyrutinunkba, diszkvalifikálták, hidegzuhanyként, koncentrálnom, sportolójának, rendszerünkbe, ellenőrizték, középfutamba, összeesküvés, kapcsolatban, középfutamok, középfutamot, középfutamok, Devecseriné, kicentizték, mérlegelést, Korisánszky, paraverseny, történteket, továbbjutás, fogalmazott, elméleteket, megjegyezte, előfutammal, átbeszélni, megelőzően, csütörtöki, előfutamot, Hozzátette, érzésekkel, előfutamok, nappal korábban, előfutam után, pénteki futam, párosban történteket, versenyrutinunkba hiba, hajójuk súlyát, szerdai edzéseik, csütörtöki előfutamot, futam előtti, száma volt, egyesre kell, Kárász Annával, Kárász Annának, Kammerer Zoltán, Kiss Tamás, Balaska Márk, Apagyi Levente, Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső, Bodonyi András, Lucz Anna, Kiss Blanka, Korisánszky Dávid, Mike Róbert, Bragato Giada, Dombvári Bence, Hajdu Jonatán, Fekete Ádám, Hagymási Réka, Medveczky Erika, Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Lucz Dóra, Csizmadia Kolos, Nagy Bianka, Kiss Balázs, Kopasz Bálint, Kozák Danuta,
2019.08.23. 10:41
elsődleges, előfutamok, helyezett, helyezése, Csizmadia, rontottuk, egymásban, fájhatott, próbáljuk, feladatom, Medveczky, okozhatta, problémát, számférfi, számférfi, szombaton, Leginkább, számférfi, dolgoztam, vasárnap, alaposan, egyrészt, előfutam, rendezik, alkotott, Hagymási, szálljon, gyártani, elmondta, egyelőre, csapódik, Dombvári, igazából, Szegeden, olimpiai, viadalon, igazából, indulási, kizárást, korábban, edzéseik, párosban, olimpiai, másrészt, helyezés, olimpiai, olimpiai, ellenére, Kammerer, olimpiai, olimpiai, olimpiai, Annával, zavarja, párosát, hajóból, Annával, második, mellett, tartani, Bodonyi, második, hátszél, tényező, kajakos, pályája, számban, megvolt, egészet, egyesre, Balaska, címvédő, Levente, Bragato, hajójuk, számnői, kellett, nehezen, Annának, Jonatán, hajójuk, szerdai, kétszer, Erdőssy, pénteki, gazdára, Kulifai, kellett, Benedek, Zoltán, emelte, zavaró, súlyát, került, okokra, előtti, jutott, működő, miután, tennie, rendbe, döntőt, Bálint, tokiói, Kopasz, Később, könnyű, Bianka, Róbert, Balázs, tennie, Róbert, Kárász, döntők, Kincső, Kárász, Takács, maradt, Apagyi, Fekete, jobban, lelket, döntők, Blanka, András, ekkora, hiszen, tudjuk, maradt, mondta, tudjuk, nappal, mondta, férfi, Tamás, férfi, Csaba, Giada, Dávid, férfi, férfi, Hajdu, Bence, Tamás, Dávid, Virág, Erika, Balla, férfi, férfi, férfi, Péter, száma, Kolos, férfi, rossz, ugyan, nekem, lehet, futam, azért, tudja, mivel, talál, nekem, Mivel, száma, ugyan, egyes, fejét, Ebben, futam, célja, félre, pedig, Ádám, élte, Réka, hogy, neki, volt, Mike, szám, Nagy, most, után, mert, Lucz, éves, kell, Dóra, Kiss, után, hogy, volt, Tóth, hiba, Mike, után, most, hogy, Kiss, szám, csak, első, volt, csak, erős, Márk, szám, után, majd, hiba, Anna, hogy, Kiss, után, FOTÓ, csak, volt, Lucz, mert, még, Gál, már, azt, jog, nem, fel, túl, nem, jól, Kós, meg, női, egy, ami, női, még, női, egy, egy, Azt, női, egy, női, még, még, sem, meg, UTE, ekkora hiba, lelket próbáljuk, egyes előfutammal, erős hátszél, pályája azért, második helyezése, elsődleges célja, továbbjutás mellett, második helyezés, számban szombaton, egy Virág csak, címvédő elsődleges próbáljuk, érzésekkel nem továbbjutás, csapódik most Kiss, diszkvalifikálták volt alaposan, számférfi számférfi élte, Péter egy egészet, sportolójának rossz Róbert, Balaska szombaton koncentrálnom, igazából férfi koncentrálnom, csapódik Dávid férfi, Korisánszky egy neki, Hagymási történteket rossz, olimpiai Kammerer Kopasz, feladatom olimpiai Bragato, második jutott lelket, történteket előfutamot Róbert, Kulifai elsődleges szombaton, túl Bálint hátszél, Kós Ebben egy, egy jól maradt, férfi sem Apagyi, második rendezik Csaba, sem tennie után, Bálint férfi szombaton, csak Kós Tamás, nehezen UTE Ebben, Lucz Kulifai szám, Korisánszky kajakos párosát, Annának olimpiai sportolójának, egyesre csapódik ami, túl volt női, jutott rontottuk egymásban, Devecseriné helyezése Csaba, túl Csaba Hagymási, megelőzően súlyát egymásban, egyes hogy rontottuk, Benedek Ebben Blanka, edzéseik mert csak, hiszen számférfi számférfi, nappal Kincső számnői, Takács súlyát vasárnap, tennie volt hajóból, Csaba Kós emelte, előfutam majd középfutamba, Annának női tennie, Kárász férfi olimpiai, száma előfutammal versenyrutinunkba, alkotott kajakos mert, előfutammal mert jól, igazából döntőt, előtti Tamás, meg csak, hogy miután, Lucz érzésekkel, mérlegelést egyes, Fekete indulási, maradt hiszen, Erika Kárász, ellenőrizték Medveczky, dolgoztam Annával, hogy olimpiai, Annával meg, Giada előfutammal, elméleteket Róbert, sportolójának mellett, egy tennie, Kós női, megvolt pedig, Kulifai helyezése, csak döntőt, szám Levente, fejét hajójuk, túl pályája, jog ami, könnyű megelőzően, olimpiai olimpiai, egészet tudjuk, Kammerer női, Kolos egyesre, okokra nekem, lehet pénteki, egymásban férfi, Levente Kopasz, tényező kell, Dávid szombaton, edzéseik emelte, Apagyi egy, Kiss működő, hajóból Réka, Erdőssy után, csak ugyan, megjegyezte alaposan, igazából címvédő, egymásban Lucz, futam mondta, tudjuk Jonatán, még nekem, UTE egészet, dolgoztam hátszél, fájhatott Lucz, Róbert Annának, szálljon középfutamba, egészet összeesküvés, Később férfi, mert volt, jutott Dávid, ekkora Fekete, Dóra után, mert fel, mivel Bence, Balázs kizárást, diszkvalifikálták Később, női versenyrutinunkba, volt előfutamok, hátszél női, Lucz szám, címvédő előfutamot, után futam, rontottuk kajakos, számnői még, Szegeden szám, tennie Dóra, címvédő olimpiai, mondta olimpiai, gyártani másrészt, Kiss ugyan, döntők után, egyrészt működő, FOTÓ ellenőrizték, tudjuk egyelőre, UTE tennie, középfutamok címvédő, tudjuk még, megjegyezte talál, igazából működő, férfi döntőt, olimpiai megelőzően, edzéseik száma, számnői első, azt férfi, előfutamot kell, olimpiai Hajdu, rossz Bálint, történteket lelket, Balázs férfi, szám Róbert, Hozzátette volt, majd rossz, száma meg,