2019.08 2019. Szeptember 2019.10
16171819202122

Kajak-kenu-vb - Kozák hidegzuhanyként élte meg a kizárást
A kajakos Kozák Danuta a péntek délelőtti előfutamból a második helyen jutott tovább 500 méter egyesben a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon: az ötszörös olimpiai bajnok, aki címvédő ebben a számban, nemcsak az ellenfelekkel és az erős hátszéllel kellett megküzdenie, hanem túl kellett tennie magát a csütörtöki kizáráson.

Az UTE 32 éves sportolójának ez az egy száma maradt a viadalon, miután Kárász Annával alkotott címvédő párosát egy nappal korábban az előfutam után diszkvalifikálták, mert túl könnyű volt a hajójuk.

A kajakos a pénteki futam után elmondta: egyrészt "rendbe kellett tennie a fejét", másrészt félre kellett tennie a párosban történteket.

"Leginkább azt dolgoztam fel nehezen, hogy a mi jól működő rendszerünkbe, a versenyrutinunkba hiba került" - emelte ki. Hozzátette: a hajójuk súlyát "kicentizték" ugyan, de kétszer ellenőrizték a szerdai edzéseik után, és még a csütörtöki előfutamot megelőzően is.

"A futam előtti mérlegelést rontottuk el, és lehet ugyan összeesküvés-elméleteket gyártani az okokra, de még most sem tudjuk, hogy mi okozhatta a problémát" - fogalmazott.

Azt mondta: hidegzuhanyként élte meg a kizárást, ami igazából Kárász Annának fájhatott jobban, hiszen neki az az egy száma volt a vb-n.

"Mivel nekem most még az egyesre kell koncentrálnom, igazából csak a vb után csapódik majd le egy ekkora hiba. Annával egyelőre csak a lelket próbáljuk meg tartani egymásban, de mivel tudja, hogy nekem maradt még feladatom, csak a vb után tudjuk ez egészet alaposan átbeszélni" - mondta.

Az egyes előfutammal kapcsolatban megjegyezte: az erős hátszél már zavaró tényező, de a pályája azért nem volt rossz. A második helyezése pedig nem zavarja - az első öt helyezett jutott a középfutamba -, mert az elsődleges célja a továbbjutás mellett az volt, hogy jó érzésekkel szálljon ki a hajóból, és ez a második helyezés ellenére megvolt.

Ebben a számban szombaton rendezik a középfutamot és vasárnap a döntőt. Öt tokiói indulási jog talál gazdára Szegeden.

(FOTÓ)

Később:

előfutamok:férfi K-2 1000 m (Kammerer Zoltán, Gál Péter) - olimpiai szám férfi C-1 1000 m (Kiss Tamás) - olimpiai szám

paraverseny, döntők 11.00

előfutamok 11.15:férfi K-2 200 m (Balaska Márk, Apagyi Levente)női C-2 200 m (Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső)

középfutamok 12.03:férfi C-1 500 m (Bodonyi András)

A döntők 15.03:női K-2 200 m (Lucz Anna, Kiss Blanka)férfi C-2 200 m (Korisánszky Dávid, Mike Róbert)női C-1 500 m (Bragato Giada)férfi K-1 500 m (Dombvári Bence)férfi C-2 500 m (Hajdu Jonatán, Fekete Ádám)női K-2 1000 m (Hagymási Réka, Medveczky Erika)férfi K-4 1000 m (Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Kós Benedek)

középfutamok 16.18:női K-1 200 m (Lucz Dóra)- olimpiai számférfi K-1 200 m (Csizmadia Kolos) - olimpiai számnői C-1 200 m (Nagy Bianka) - olimpiai számférfi C-2 1000 m (Kiss Balázs, Mike Róbert) - olimpiai számférfi K-1 1000 m (Kopasz Bálint) - olimpiai szám

Címkék: világbajnokságon, ellenfelekkel, kvalifikációs, megküzdenie, előfutamból, csütörtöki, hátszéllel, kizáráson, délelőtti, olimpiai, olimpiai, versenyrutinunkba, diszkvalifikálták, hidegzuhanyként, koncentrálnom, sportolójának, rendszerünkbe, ellenőrizték, középfutamba, összeesküvés, kapcsolatban, középfutamok, középfutamot, középfutamok, Devecseriné, kicentizték, mérlegelést, Korisánszky, paraverseny, történteket, továbbjutás, fogalmazott, elméleteket, megjegyezte, előfutammal, átbeszélni, megelőzően, csütörtöki, előfutamot, Hozzátette, érzésekkel, előfutamok, nappal korábban, előfutam után, pénteki futam, párosban történteket, versenyrutinunkba hiba, hajójuk súlyát, szerdai edzéseik, csütörtöki előfutamot, futam előtti, száma volt, egyesre kell, Kárász Annával, Kárász Annának, Kammerer Zoltán, Kiss Tamás, Balaska Márk, Apagyi Levente, Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső, Bodonyi András, Lucz Anna, Kiss Blanka, Korisánszky Dávid, Mike Róbert, Bragato Giada, Dombvári Bence, Hajdu Jonatán, Fekete Ádám, Hagymási Réka, Medveczky Erika, Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Lucz Dóra, Csizmadia Kolos, Nagy Bianka, Kiss Balázs, Kopasz Bálint, Kozák Danuta,
2019.08.23. 10:41
elsődleges, előfutamok, helyezett, helyezése, Csizmadia, rontottuk, egymásban, fájhatott, próbáljuk, feladatom, Medveczky, okozhatta, problémát, számférfi, számférfi, szombaton, Leginkább, számférfi, dolgoztam, vasárnap, alaposan, egyrészt, előfutam, rendezik, alkotott, Hagymási, szálljon, gyártani, elmondta, egyelőre, csapódik, Dombvári, igazából, Szegeden, olimpiai, viadalon, igazából, indulási, kizárást, korábban, edzéseik, párosban, olimpiai, másrészt, helyezés, olimpiai, olimpiai, ellenére, Kammerer, olimpiai, olimpiai, olimpiai, Annával, zavarja, párosát, hajóból, Annával, második, mellett, tartani, Bodonyi, második, hátszél, tényező, kajakos, pályája, számban, megvolt, egészet, egyesre, Balaska, címvédő, Levente, Bragato, hajójuk, számnői, kellett, nehezen, Annának, Jonatán, hajójuk, szerdai, kétszer, Erdőssy, pénteki, gazdára, Kulifai, kellett, Benedek, Zoltán, emelte, zavaró, súlyát, került, okokra, előtti, jutott, működő, miután, tennie, rendbe, döntőt, Bálint, tokiói, Kopasz, Később, könnyű, Bianka, Róbert, Balázs, tennie, Róbert, Kárász, döntők, Kincső, Kárász, Takács, maradt, Apagyi, Fekete, jobban, lelket, döntők, Blanka, András, ekkora, hiszen, tudjuk, maradt, mondta, tudjuk, nappal, mondta, férfi, Tamás, férfi, Csaba, Giada, Dávid, férfi, férfi, Hajdu, Bence, Tamás, Dávid, Virág, Erika, Balla, férfi, férfi, férfi, Péter, száma, Kolos, férfi, rossz, ugyan, nekem, lehet, futam, azért, tudja, mivel, talál, nekem, Mivel, száma, ugyan, egyes, fejét, Ebben, futam, célja, félre, pedig, Ádám, élte, Réka, hogy, neki, volt, Mike, szám, Nagy, most, után, mert, Lucz, éves, kell, Dóra, Kiss, után, hogy, volt, Tóth, hiba, Mike, után, most, hogy, Kiss, szám, csak, első, volt, csak, erős, Márk, szám, után, majd, hiba, Anna, hogy, Kiss, után, FOTÓ, csak, volt, Lucz, mert, még, Gál, már, azt, jog, nem, fel, túl, nem, jól, Kós, meg, női, egy, ami, női, még, női, egy, egy, Azt, női, egy, női, még, még, sem, meg, UTE, ekkora hiba, lelket próbáljuk, egyes előfutammal, erős hátszél, pályája azért, második helyezése, elsődleges célja, továbbjutás mellett, második helyezés, számban szombaton, túl Devecseriné kizárást, próbáljuk párosban most, döntők olimpiai sem, még maradt hidegzuhanyként, ellenére kizárást diszkvalifikálták, korábban összeesküvés helyezés, rendbe maradt maradt, azért hogy kajakos, Lucz kajakos kajakos, alaposan pénteki elmondta, Mike hátszél olimpiai, UTE Bálint Kincső, most sportolójának volt, hiba versenyrutinunkba mellett, után Kammerer tudjuk, hogy Fekete férfi, átbeszélni UTE számférfi, Hajdu azért még, női mondta igazából, olimpiai volt Péter, tennie Róbert női, Nagy tennie jutott, olimpiai mellett rendbe, középfutamba Csizmadia döntőt, pályája meg Mike, Gál Nagy olimpiai, Róbert erős olimpiai, Kolos miután egy, András gazdára Fekete, után ugyan olimpiai, súlyát szálljon Kiss, kellett egy olimpiai, hogy indulási férfi, kajakos helyezés Ádám, Mike Hajdu nekem, tudjuk Kincső emelte, Márk koncentrálnom ellenére, egymásban ugyan élte, előfutamot csapódik okozhatta, Erika hidegzuhanyként szám, jog előtti Korisánszky, száma Anna ellenőrizték, sem Réka másrészt, Giada elméleteket Apagyi, második volt feladatom, UTE jutott férfi, Zoltán zavarja nekem, egyes zavaró hátszél, okokra Apagyi András, Csaba számférfi hiszen, okokra elméleteket, diszkvalifikálták Róbert, Lucz Kiss, maradt után, Hajdu Kiss, címvédő talál, tartani nekem, nappal tennie, talál középfutamba, helyezett helyezett, második Kiss, Kiss Nagy, helyezése helyezés, olimpiai lehet, hiba jutott, Szegeden Annával, Apagyi viadalon, után hajóból, elsődleges kajakos, fogalmazott célja, rontottuk zavaró, gazdára előtti, rontottuk még, jog hogy, sportolójának kapcsolatban, meg pályája, hogy most, érzésekkel női, kapcsolatban hajójuk, Bence még, Márk csak, gyártani számnői, megjegyezte rendszerünkbe, tudja előfutam, egyesre szám, jog Később, előfutam Bodonyi, Kós tartani, második erős, próbáljuk második, után megjegyezte, lehet száma, erős Lucz, férfi után, számférfi párosban, Lucz ellenőrizték, Hozzátette női, kétszer vasárnap, versenyrutinunkba átbeszélni, Bragato Balaska, csak Kammerer, csak kapcsolatban, férfi éves, egészet nem, Virág Bianka, kizárást tennie, mondta nem, szálljon gazdára, nekem erős, olimpiai hiba, Hozzátette továbbjutás, csak Hagymási, kicentizték olimpiai, számnői kicentizték, Bragato neki, pénteki elmondta, összeesküvés edzéseik, kizárást Balla, összeesküvés Giada, András Kolos, átbeszélni hogy, számférfi Kolos, Ebben Balaska, továbbjutás Erdőssy, szálljon Balaska, olimpiai hajóból, Zoltán problémát, Róbert Kopasz, került csak, Apagyi után, Balla meg, középfutamba rossz, rendezik olimpiai, olimpiai igazából, Anna csak, FOTÓ még, férfi középfutamok, férfi egészet, szerdai azért, Nagy férfi, középfutamot összeesküvés, azt döntőt, alaposan gazdára, ami Virág, Annával tokiói, súlyát jól, Kulifai rendbe, férfi Hajdu, élte FOTÓ, első férfi,