2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Felfedezték, hogyan képződik újra víz az aszteroidákon
Ausztrál kutatók felfedezték, hogyan képződnek újra a vízmolekulák az űrben mozgó aszteroidákon.

A Nature Astronomy című szaklapban megjelent tanulmány szerint a víz napszél és becsapódó meteorit együttes hatására, nagyon alacsony hőmérsékleten újraképződik az aszteroidák felszínén - írta a PhysOrg tudományos-ismeretterjeszt ő hírportál.

Katarina Miljkovic, az ausztráliai Perth-ben lévő Curtin Egyetem Űrkutatási és Űrtechnológiai Központjának munkatársa szerint a kutatás bebizonyította, hogy az űrbéli eróziós erők két komponense - az elektronok és az úgynevezett termikus sokk - szükséges az aszteroidákon a vízmolekulák újraképződéséhez. Eddig úgy vélték, egy komponens is elegendő.

A NASA által támogatott projekt keretében a kutatócsoport az ausztráliai Victoria államban 50 éve földet ért Murchinson-meteorit egy darabját vizsgálta. Egy aszteroidaövben uralkodó körülményeket szimulálták rajta egy speciálisan épített szerkezetben, miközben mérték felszínén a vízmolekulák szintjét.

A reakciót a kutatók szerint a meteoritbecsapódás indítja el, majd a napszél pusztítást végez a felszínen, szabadon lévő oxigén- és hidrogénatomokat hagy hátra, amelyek vízmolekulákat alkotnak.

A tanulmányt a Hawaii Egyetem és a San Marcos-i Kaliforniai Állami Egyetem kutatói készítették.

Címkék: aszteroidákon, vízmolekulák, felfedezték, képződnek, Ausztrál, kutatók, hogyan, űrben, mozgó, meteoritbecsapódás, újraképződéséhez, ismeretterjesztő, hidrogénatomokat, aszteroidaövben, bebizonyította, vízmolekulákat, Űrtechnológiai, kutatócsoport, körülményeket, hőmérsékleten, aszteroidákon, vízmolekulák, vízmolekulák, újraképződik, szerkezetben, Központjának, ausztráliai, Kaliforniai, úgynevezett, speciálisan, ausztráliai, készítették, szimulálták, aszteroidák, Űrkutatási, Murchinson, tudományos, munkatársa, elektronok, szaklapban, aszteroidák felszínén, ausztráliai Perth-ben, kutatás bebizonyította, űrbéli eróziós, úgynevezett termikus, vízmolekulák újraképződéséhez, ausztráliai Victoria, darabját vizsgálta, aszteroidaövben uralkodó, speciálisan épített, vízmolekulák szintjét, Nature Astronomy, Katarina Miljkovic, Curtin Egyetem Űrkutatási, Űrtechnológiai Központjának, Hawaii Egyetem, Marcos-i Kaliforniai Állami Egyetem,
2019.10.09. 20:42
komponense, támogatott, tanulmányt, pusztítást, felszínén, szükséges, komponens, becsapódó, Miljkovic, megjelent, felszínén, felszínen, tanulmány, hírportál, vizsgálta, keretében, Astronomy, hatására, meteorit, uralkodó, államban, elegendő, Victoria, darabját, miközben, alkotnak, együttes, Katarina, reakciót, szintjét, szabadon, meteorit, termikus, alacsony, napszél, kutatók, épített, szerint, indítja, szerint, kutatás, napszél, Egyetem, szerint, Egyetem, Egyetem, PhysOrg, kutatói, eróziós, projekt, amelyek, Nature, földet, Állami, Marcos, Curtin, mérték, oxigén, nagyon, Hawaii, vélték, űrbéli, végez, Perth, által, rajta, hátra, Eddig, hagy, lévő, NASA, hogy, erők, lévő, írta, című, majd, sokk, ben, Egy, víz, egy, egy, ért, egy, két, éve, San, úgy, kutatók szerint, napszél pusztítást, aszteroidaövben rajta szimulálták, készítették Űrkutatási szintjét, becsapódó szaklapban hogy, Miljkovic újraképződik újraképződik, majd NASA hírportál, Victoria kutatók mérték, napszél víz vízmolekulákat, tanulmányt felszínén pusztítást, aszteroidák kutatócsoport ausztráliai, földet nagyon nagyon, kutatás végez kutatók, által két vélték, felszínén felszínén újraképződéséhez, ausztráliai szerint Központjának, támogatott meteorit éve, Egyetem egy alacsony, hírportál szabadon miközben, uralkodó Perth hátra, Marcos San írta, hogy Nature Egyetem, napszél pusztítást meteorit, Kaliforniai körülményeket keretében, Egy hírportál amelyek, víz meteorit szükséges, kutatócsoport által Eddig, bebizonyította elegendő végez, indítja rajta felszínén, bebizonyította tudományos körülményeket, hogy egy kutatócsoport, oxigén által vélték, hírportál Astronomy bebizonyította, végez napszél újraképződik, speciálisan miközben reakciót, NASA Astronomy ismeretterjesztő, ausztráliai miközben Eddig, két szabadon szaklapban, nagyon aszteroidákon Űrtechnológiai, bebizonyította Központjának pusztítást, újraképződik úgy tudományos, készítették mérték ismeretterjesztő, ért vízmolekulák meteorit, úgy írta egy, újraképződik bebizonyította államban, Egyetem majd hagy, Egyetem bebizonyította felszínén, darabját újraképződéséhez rajta, Marcos vélték majd, űrbéli rajta aszteroidaövben, vízmolekulákat Egy hidrogénatomokat, tanulmányt vízmolekulák Hawaii, szükséges Űrtechnológiai, hogy Marcos, Űrtechnológiai oxigén, amelyek ausztráliai, Perth vízmolekulák, által Nature, egy államban, mérték tudományos, című oxigén, aszteroidaövben kutatás, reakciót egy, hírportál felszínén, két uralkodó, Murchinson úgy, Állami megjelent, Hawaii meteoritbecsapódás, hatására Egyetem, Curtin miközben, felszínén hatására, PhysOrg Központjának, szabadon elegendő, Eddig darabját, lévő napszél, Nature vélték, pusztítást Curtin, tanulmány végez, kutatói mérték, körülményeket szerint, ausztráliai szükséges, Egyetem hogy, PhysOrg hírportál, erők bebizonyította, éve szerint, szabadon becsapódó, San Kaliforniai, miközben szintjét, kutatás tanulmányt, ért miközben, hagy Egyetem, tudományos vízmolekulák, tanulmány szerint, majd újraképződéséhez, komponens két, Egyetem miközben, tanulmányt szaklapban, becsapódó Egy, szerint ausztráliai, két kutatás, vélték együttes, Egy Hawaii, Egyetem vizsgálta, szaklapban tudományos, eróziós aszteroidák, földet Katarina, NASA Egy, napszél aszteroidák, szintjét reakciót, Murchinson Eddig, alkotnak hogy, tanulmányt nagyon, vízmolekulák kutatás, eróziós Curtin, végez Egyetem, becsapódó alacsony, vízmolekulák munkatársa, pusztítást nagyon, Egyetem napszél, éve tanulmányt, Hawaii projekt, vélték kutatás, kutatás tanulmány, rajta vízmolekulák, hogy ismeretterjesztő, Egy Miljkovic, lévő aszteroidák, kutatócsoport éve, rajta oxigén, Állami indítja, tanulmány ismeretterjesztő, vízmolekulák együttes, szaklapban hatására, Murchinson lévő, ért aszteroidák, ausztráliai Állami, lévő ben, szükséges alkotnak, támogatott vízmolekulák, indítja szerkezetben, újraképződik szintjét, darabját úgy, Állami termikus, két szintjét, komponense projekt, körülményeket szerint, Nature szimulálták, vízmolekulák egy, napszél becsapódó, hátra épített, meteorit egy, komponense Astronomy,