2019.09 2019. Október 2019.11
14151617181920

Felfedezték, hogyan képződik újra víz az aszteroidákon
Ausztrál kutatók felfedezték, hogyan képződnek újra a vízmolekulák az űrben mozgó aszteroidákon.

A Nature Astronomy című szaklapban megjelent tanulmány szerint a víz napszél és becsapódó meteorit együttes hatására, nagyon alacsony hőmérsékleten újraképződik az aszteroidák felszínén - írta a PhysOrg tudományos-ismeretterjeszt ő hírportál.

Katarina Miljkovic, az ausztráliai Perth-ben lévő Curtin Egyetem Űrkutatási és Űrtechnológiai Központjának munkatársa szerint a kutatás bebizonyította, hogy az űrbéli eróziós erők két komponense - az elektronok és az úgynevezett termikus sokk - szükséges az aszteroidákon a vízmolekulák újraképződéséhez. Eddig úgy vélték, egy komponens is elegendő.

A NASA által támogatott projekt keretében a kutatócsoport az ausztráliai Victoria államban 50 éve földet ért Murchinson-meteorit egy darabját vizsgálta. Egy aszteroidaövben uralkodó körülményeket szimulálták rajta egy speciálisan épített szerkezetben, miközben mérték felszínén a vízmolekulák szintjét.

A reakciót a kutatók szerint a meteoritbecsapódás indítja el, majd a napszél pusztítást végez a felszínen, szabadon lévő oxigén- és hidrogénatomokat hagy hátra, amelyek vízmolekulákat alkotnak.

A tanulmányt a Hawaii Egyetem és a San Marcos-i Kaliforniai Állami Egyetem kutatói készítették.

Címkék: aszteroidákon, vízmolekulák, felfedezték, képződnek, Ausztrál, kutatók, hogyan, űrben, mozgó, meteoritbecsapódás, újraképződéséhez, ismeretterjesztő, hidrogénatomokat, aszteroidaövben, bebizonyította, vízmolekulákat, Űrtechnológiai, kutatócsoport, körülményeket, hőmérsékleten, aszteroidákon, vízmolekulák, vízmolekulák, újraképződik, szerkezetben, Központjának, ausztráliai, Kaliforniai, úgynevezett, speciálisan, ausztráliai, készítették, szimulálták, aszteroidák, Űrkutatási, Murchinson, tudományos, munkatársa, elektronok, szaklapban, aszteroidák felszínén, ausztráliai Perth-ben, kutatás bebizonyította, űrbéli eróziós, úgynevezett termikus, vízmolekulák újraképződéséhez, ausztráliai Victoria, darabját vizsgálta, aszteroidaövben uralkodó, speciálisan épített, vízmolekulák szintjét, Nature Astronomy, Katarina Miljkovic, Curtin Egyetem Űrkutatási, Űrtechnológiai Központjának, Hawaii Egyetem, Marcos-i Kaliforniai Állami Egyetem,
2019.10.09. 20:42
komponense, támogatott, tanulmányt, pusztítást, felszínén, szükséges, komponens, becsapódó, Miljkovic, megjelent, felszínén, felszínen, tanulmány, hírportál, vizsgálta, keretében, Astronomy, hatására, meteorit, uralkodó, államban, elegendő, Victoria, darabját, miközben, alkotnak, együttes, Katarina, reakciót, szintjét, szabadon, meteorit, termikus, alacsony, napszél, kutatók, épített, szerint, indítja, szerint, kutatás, napszél, Egyetem, szerint, Egyetem, Egyetem, PhysOrg, kutatói, eróziós, projekt, amelyek, Nature, földet, Állami, Marcos, Curtin, mérték, oxigén, nagyon, Hawaii, vélték, űrbéli, végez, Perth, által, rajta, hátra, Eddig, hagy, lévő, NASA, hogy, erők, lévő, írta, című, majd, sokk, ben, Egy, víz, egy, egy, ért, egy, két, éve, San, úgy, kutatók szerint, napszél pusztítást, Eddig támogatott darabját, miközben Egyetem pusztítást, éve alkotnak kutatói, aszteroidaövben egy szaklapban, Miljkovic körülményeket szaklapban, földet majd vizsgálta, lévő hagy munkatársa, kutatók napszél kutatócsoport, PhysOrg államban Egyetem, hőmérsékleten hírportál szabadon, szabadon szimulálták végez, két kutatói meteorit, szaklapban Egyetem írta, sokk projekt NASA, úgynevezett úgy Egy, uralkodó földet hátra, rajta alacsony PhysOrg, aszteroidaövben hőmérsékleten elektronok, vízmolekulák mérték amelyek, oxigén hátra vízmolekulákat, elektronok Miljkovic elektronok, hidrogénatomokat szükséges sokk, elegendő kutatók alacsony, becsapódó miközben aszteroidák, speciálisan Egyetem aszteroidák, hőmérsékleten bebizonyította majd, sokk NASA elegendő, napszél című meteorit, által úgy szaklapban, együttes mérték kutatócsoport, termikus két Astronomy, végez úgy földet, amelyek elegendő szaklapban, Űrkutatási vélték Curtin, uralkodó víz felszínén, szerint ismeretterjesztő Astronomy, meteorit Egy munkatársa, ért alkotnak újraképződik, együttes komponense újraképződik, mérték nagyon NASA, által támogatott hátra, szimulálták bebizonyította hátra, majd mérték szaklapban, Kaliforniai egy ismeretterjesztő, lévő tanulmány ért, Űrkutatási San két, napszél szintjét majd, NASA miközben tanulmány, két egy Egyetem, hőmérsékleten amelyek hírportál, víz együttes, PhysOrg nagyon, projekt Nature, épített szerint, meteorit Eddig, Curtin felszínen, lévő szerint, Marcos Perth, rajta Állami, vélték meteorit, aszteroidák eróziós, komponense projekt, ismeretterjesztő munkatársa, szerint kutatói, becsapódó felszínén, ismeretterjesztő szaklapban, űrbéli projekt, meteoritbecsapódás Victoria, felszínen épített, újraképződéséhez űrbéli, keretében oxigén, újraképződik Murchinson, Miljkovic lévő, újraképződéséhez Központjának, alacsony végez, napszél nagyon, elegendő hátra, uralkodó miközben, bebizonyította aszteroidaövben, újraképződik hírportál, megjelent ausztráliai, szerint vízmolekulák, hátra Egyetem, napszél úgynevezett, szimulálták épített, egy indítja, szükséges Űrtechnológiai, által Egyetem, sokk hátra, vélték Victoria, szerint komponens, készítették hidrogénatomokat, újraképződik Egyetem, reakciót úgynevezett, kutatói Egyetem, termikus San, Hawaii Kaliforniai, hőmérsékleten épített, végez Egyetem, mérték két, aszteroidák projekt, napszél szintjét, mérték felszínén, Központjának Egyetem, úgynevezett majd, kutatócsoport Hawaii, aszteroidák komponense, végez Miljkovic, lévő tanulmányt, Katarina termikus, című ismeretterjesztő, szabadon PhysOrg, speciálisan kutatás, aszteroidák ért, munkatársa egy, Egy elegendő, napszél alkotnak, egy Miljkovic, Eddig körülményeket, egy éve, két aszteroidaövben, mérték ausztráliai, felszínén szabadon, szintjét speciálisan, Perth úgy, földet amelyek, újraképződéséhez aszteroidák, becsapódó ausztráliai, rajta termikus, szerkezetben bebizonyította, alkotnak vízmolekulákat, együttes kutatócsoport, termikus uralkodó, hatására felszínén, szintjét hírportál, Miljkovic alkotnak, hatására Űrtechnológiai, kutatói Állami, indítja úgynevezett, lévő tanulmány, Kaliforniai szerint, bebizonyította úgynevezett, végez hírportál, megjelent szerint, majd alkotnak, Egyetem tanulmány, termikus vízmolekulák, elegendő vízmolekulákat, termikus NASA, Astronomy aszteroidaövben,