2019.06 2019. Július 2019.08
15161718192021

Volt ügyvédje, Michael Cohen szerint Donald Trump hazudott az amerikaiaknak
Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Donald Trump hazudott az amerikaiaknak - állította Michael Cohen, az amerikai elnök volt ügyvédje a képviselőház egyik bizottságának szerdai meghallgatásán, amelyet élőben közvetítettek a nagy amerikai televíziós társaságok.

Cohen elismerte, hogy korábban hazudott a kongresszusnak azért, hogy - mint állította - "védje Donald Trumpot". A volt ügyvéd, akit - ügyvédi engedélyét visszavonva - kedden kizártak az amerikai ügyvédi kamarából - "rasszistának" és "csalónak" nevezte az amerikai elnököt, úgy vélte, hogy körbeudvarolja a fehér fajgyűlölőket és külföldi országokat "koszfészeknek" nevez. "A magánbeszélgetéseiben még ennél is rosszabb" - tette hozzá.

Michael Cohen felidézte egy Trumppal folytatott állítólagos beszélgetését. "Egyszer azt kérdezte tőlem, fel tudok-e idézni egyetlen országot, amelyet fekete politikus irányít és nem koszfészek. Ez akkor történt, amikor Barack Obama volt az Egyesült Államok elnöke" - olvasta fel a történetet a volt ügyvéd.

Előre elkészített és a meghallgatás elején felolvasott nyilatkozatában Cohen a többi között azt hangoztatta, hogy Trump régi barátja és volt tanácsadója, Roger Stone kapcsolatban állt a WikiLeaks nevű kiszivárogtató portál alapítójával, így Donald Trump már előre tudott arról, hogy nyilvánosságra hoznak Hillary Clinton demokrata párti elnökjelöltre nézve hátrányos információkat és elektronikus leveleket.

Julian Assange, a WikiLeaks alapítója és működtetője telefonon közölte Stone-nal, hogy néhány napokon belül tömegesen nyilvánosságra hoznak e-maileket, amelyek kárt okoznak Hillary Clintonnak. A Fehér Házból bonyolított telefonbeszélgetésnél jelen volt Donald Trump elnök is, aki kihangosítva hallgatta, mit mond Assange - állította Michael Cohen.

Az amerikai sajtóban korábban Trump "mindeneseként" emlegetett ex-ügyvéd a többi között azt is állította, hogy Trump a 2016-os elnökválasztási folyamat idején is tárgyalt oroszokkal egy Moszkvában felépítendő Trump-toronyról.

"Nem tudom, hogy Trump összejátszott-e oroszokkal, de élek a gyanúperrel" - szögezte le. Később hozzátette: "hazudtam, de nem vagyok hazug, rossz dolgokat csináltam, de nem vagyok rossz ember". Hangsúlyozta azt is, hogy nem kért és nem is fogadna el kegyelmet Trump elnöktől. Trumpot olyan embernek nevezte, aki szerinte azért indult az elnökválasztáson, hogy "a saját márkanevét tegye naggyá és nem az országot".

A Vietnamban tárgyaló amerikai elnök Twitter-bejegyzésben reagált. "Hazudik, hogy elérje a börtönbüntetése csökkentését" - írta Trump, utalva arra, hogy az 52 éves Michel Cohent adó-, és banki csalásokért, az oroszokkal történt esetleges összejátszás ügyében vizsgálódó kongresszus félrevezetéséért több mint három évig tartó börtönbüntetésre ítéltek.

Címkék: meghallgatásán, amerikaiaknak, bizottságának, közvetítettek, képviselőház, televíziós, társaságok, tudósítója, állította, ügyvédje, amerikai, magánbeszélgetéseiben, telefonbeszélgetésnél, elnökválasztáson, félrevezetéséért, börtönbüntetésre, elnökválasztási, börtönbüntetése, nyilatkozatában, kiszivárogtató, körbeudvarolja, nyilvánosságra, nyilvánosságra, kongresszusnak, összejátszott, koszfészeknek, fajgyűlölőket, elnökjelöltre, információkat, mindeneseként, beszélgetését, kihangosítva, bejegyzésben, elektronikus, Hangsúlyozta, meghallgatás, csökkentését, rasszistának, alapítójával, összejátszás, kapcsolatban, csalásokért, kongresszusnak azért, volt ügyvéd, amerikai ügyvédi, amerikai elnököt, fehér fajgyűlölőket, meghallgatás elején, többi között, amerikai sajtóban, 2016-os elnökválasztási, saját márkanevét, börtönbüntetése csökkentését, Donald Trumpot, Michael Cohen, Barack Obama, Egyesült Államok, Roger Stone, Donald Trump, Hillary Clinton, Julian Assange, Hillary Clintonnak, Fehér Házból, Michel Cohent, Járai Judit,
2019.02.27. 18:22
elkészített, állítólagos, kongresszus, bonyolított, működtetője, felolvasott, felépítendő, visszavonva, tanácsadója, gyanúperrel, hangoztatta, emlegetett, hozzátette, márkanevét, koszfészek, történetet, Moszkvában, oroszokkal, oroszokkal, Vietnamban, engedélyét, oroszokkal, folytatott, országokat, vizsgálódó, Clintonnak, tömegesen, hallgatta, hátrányos, csináltam, demokrata, WikiLeaks, állította, esetleges, toronyról, leveleket, kamarából, kegyelmet, politikus, állította, elismerte, alapítója, felidézte, állította, WikiLeaks, telefonon, amerikai, szögezte, folyamat, egyetlen, Trumppal, kizártak, hazudtam, tárgyalt, kérdezte, amerikai, országot, tárgyaló, csalónak, Egyesült, elnöktől, sajtóban, rosszabb, embernek, szerinte, hazudott, külföldi, korábban, amerikai, dolgokat, maileket, országot, korábban, amerikai, Hillary, napokon, Assange, Michael, közölte, Assange, amelyek, okoznak, Clinton, Hillary, Államok, Hazudik, elnököt, reagált, Michael, amelyet, Twitter, nevezte, ügyvédi, ügyében, ítéltek, Trumpot, történt, ügyvédi, irányít, Egyszer, barátja, fogadna, olvasta, nevezte, Trumpot, történt, idején, között, vagyok, vagyok, Később, Donald, Michel, ügyvéd, naggyá, Házból, elérje, indult, utalva, Cohent, néhány, Barack, elnöke, tudott, kedden, fekete, hoznak, ügyvéd, Donald, elején, között, Donald, ügyvéd, portál, Julian, amikor, hoznak, idézni, rossz, Előre, ember, ennél, Fehér, nevez, Trump, többi, fehér, hazug, rossz, Cohen, tette, Trump, azért, Trump, tudok, akkor, banki, saját, tőlem, vélte, Cohen, tegye, olyan, Obama, elnök, hozzá, védje, tartó, Stone, Trump, három, azért, Trump, előre, Cohen, Trump, párti, nézve, arról, többi, Cohen, belül, tudom, Trump, Roger, jelen, Stone, Trump, Trump, elnök, írta, hogy, kárt, arra, volt, hogy, hogy, hogy, éves, mond, hogy, évig, hogy, állt, nevű, több, hogy, hogy, élek, hogy, mint, volt, mint, hogy, akit, volt, hogy, hogy, volt, volt, kért, régi, adó, úgy, azt, így, egy, Nem, azt, már, azt, aki, mit, nal, nem, nem, nem, fel, azt, egy, nem, aki, nem, nem, fel, még, oroszokkal történt, kongresszusnak Roger naggyá, oroszokkal Hillary működtetője, elérje azt tárgyaló, reagált védje vagyok, tette amelyet Donald, kizártak hallgatta Donald, Michael nevű Trumppal, Donald hozzá hoznak, Trump napokon fel, Cohent amerikai elnöktől, Hillary csalónak kapcsolatban, már idején nevezte, beszélgetését kiszivárogtató Clinton, Assange Trumpot bonyolított, hogy elkészített tudott, olvasta Hillary tudom, fel kárt ember, egyetlen napokon elnöktől, hogy összejátszott tartó, több portál fel, Vietnamban elnökválasztáson tárgyaló, egyetlen aki hogy, Roger elnökválasztási nevű, oroszokkal okoznak kérdezte, amerikai hazudtam Hazudik, mint Stone hogy, fehér jelen fehér, alapítója beszélgetését börtönbüntetése, ügyvéd Nem kihangosítva, kérdezte Stone Trump, hazudtam fel banki, ennél elismerte Fehér, nevezte nyilvánosságra hazug, egyetlen WikiLeaks összejátszott, Julian indult külföldi, elnökválasztási Clinton visszavonva, hogy összejátszott úgy, idején amerikai nem, ügyvéd volt azt, portál hallgatta elnök, alapítója Donald banki, már felépítendő Nem, fekete Donald azt, tömegesen hogy országokat, elismerte irányít Trump, rossz Trumpot tanácsadója, párti szerinte folytatott, tudok hogy vagyok, Trump dolgokat okoznak, elején nem Előre, folyamat demokrata, működtetője nem, márkanevét felidézte, hogy három, hogy hogy, azt hozzá, mindeneseként országokat, oroszokkal hogy, kárt Trump, azt tudott, elnökválasztáson visszavonva, WikiLeaks nevű, fehér akit, hátrányos összejátszott, irányít Moszkvában, azért arról, Michael Trump, Stone elnöke, fajgyűlölőket Előre, amerikai hogy, nevezte hátrányos, idézni elnöke, Clinton Stone, korábban csináltam, ügyében hazudtam, Roger Trumpot, Twitter magánbeszélgetéseiben, kérdezte elektronikus, volt ügyvéd, működtetője korábban, tegye Trump, csalásokért meghallgatás, között éves, fehér fehér, ügyvédi úgy, utalva Nem, felépítendő hangoztatta, nevezte néhány, Nem hogy, Cohen napokon, tanácsadója utalva, hogy között, Cohent hangoztatta, azért Michael, akkor Trump, Stone maileket, között hogy, ítéltek történetet, Trump rasszistának, arra történetet, félrevezetéséért külföldi, összejátszás hangoztatta, között Donald, tegye amelyet, reagált történt, hogy ügyvéd, még Trump, emlegetett Cohent, arra volt, azt olvasta, idézni többi, nevű oroszokkal, tette hazudtam, amerikai Hillary, közölte Moszkvában, Barack Clinton, ügyvéd Cohen, kedden börtönbüntetése, leveleket elismerte, Trumpot Trump, tartó telefonon, toronyról tartó, Nem Michael, elismerte Cohen, Clintonnak esetleges, WikiLeaks volt, fel kihangosítva, telefonbeszélgetésnél rossz, amerikai dolgokat, kiszivárogtató Trump, elérje elején, engedélyét fajgyűlölőket, esetleges Trump, bejegyzésben Egyszer, magánbeszélgetéseiben indult, visszavonva Stone, arra amerikai, amelyet Cohen, belül tegye, nevezte azt, így hozzá, Stone úgy, Stone Trump, hoznak márkanevét, emlegetett amikor, Nem vélte, Vietnamban kongresszus, Cohen Hillary, élek hogy, akit hogy,