2019.03 2019. április 2019.05
15161718192021

Volt ügyvédje, Michael Cohen szerint Donald Trump hazudott az amerikaiaknak
Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Donald Trump hazudott az amerikaiaknak - állította Michael Cohen, az amerikai elnök volt ügyvédje a képviselőház egyik bizottságának szerdai meghallgatásán, amelyet élőben közvetítettek a nagy amerikai televíziós társaságok.

Cohen elismerte, hogy korábban hazudott a kongresszusnak azért, hogy - mint állította - "védje Donald Trumpot". A volt ügyvéd, akit - ügyvédi engedélyét visszavonva - kedden kizártak az amerikai ügyvédi kamarából - "rasszistának" és "csalónak" nevezte az amerikai elnököt, úgy vélte, hogy körbeudvarolja a fehér fajgyűlölőket és külföldi országokat "koszfészeknek" nevez. "A magánbeszélgetéseiben még ennél is rosszabb" - tette hozzá.

Michael Cohen felidézte egy Trumppal folytatott állítólagos beszélgetését. "Egyszer azt kérdezte tőlem, fel tudok-e idézni egyetlen országot, amelyet fekete politikus irányít és nem koszfészek. Ez akkor történt, amikor Barack Obama volt az Egyesült Államok elnöke" - olvasta fel a történetet a volt ügyvéd.

Előre elkészített és a meghallgatás elején felolvasott nyilatkozatában Cohen a többi között azt hangoztatta, hogy Trump régi barátja és volt tanácsadója, Roger Stone kapcsolatban állt a WikiLeaks nevű kiszivárogtató portál alapítójával, így Donald Trump már előre tudott arról, hogy nyilvánosságra hoznak Hillary Clinton demokrata párti elnökjelöltre nézve hátrányos információkat és elektronikus leveleket.

Julian Assange, a WikiLeaks alapítója és működtetője telefonon közölte Stone-nal, hogy néhány napokon belül tömegesen nyilvánosságra hoznak e-maileket, amelyek kárt okoznak Hillary Clintonnak. A Fehér Házból bonyolított telefonbeszélgetésnél jelen volt Donald Trump elnök is, aki kihangosítva hallgatta, mit mond Assange - állította Michael Cohen.

Az amerikai sajtóban korábban Trump "mindeneseként" emlegetett ex-ügyvéd a többi között azt is állította, hogy Trump a 2016-os elnökválasztási folyamat idején is tárgyalt oroszokkal egy Moszkvában felépítendő Trump-toronyról.

"Nem tudom, hogy Trump összejátszott-e oroszokkal, de élek a gyanúperrel" - szögezte le. Később hozzátette: "hazudtam, de nem vagyok hazug, rossz dolgokat csináltam, de nem vagyok rossz ember". Hangsúlyozta azt is, hogy nem kért és nem is fogadna el kegyelmet Trump elnöktől. Trumpot olyan embernek nevezte, aki szerinte azért indult az elnökválasztáson, hogy "a saját márkanevét tegye naggyá és nem az országot".

A Vietnamban tárgyaló amerikai elnök Twitter-bejegyzésben reagált. "Hazudik, hogy elérje a börtönbüntetése csökkentését" - írta Trump, utalva arra, hogy az 52 éves Michel Cohent adó-, és banki csalásokért, az oroszokkal történt esetleges összejátszás ügyében vizsgálódó kongresszus félrevezetéséért több mint három évig tartó börtönbüntetésre ítéltek.

Címkék: meghallgatásán, amerikaiaknak, bizottságának, közvetítettek, képviselőház, televíziós, társaságok, tudósítója, állította, ügyvédje, amerikai, magánbeszélgetéseiben, telefonbeszélgetésnél, elnökválasztáson, félrevezetéséért, börtönbüntetésre, elnökválasztási, börtönbüntetése, nyilatkozatában, kiszivárogtató, körbeudvarolja, nyilvánosságra, nyilvánosságra, kongresszusnak, összejátszott, koszfészeknek, fajgyűlölőket, elnökjelöltre, információkat, mindeneseként, beszélgetését, kihangosítva, bejegyzésben, elektronikus, Hangsúlyozta, meghallgatás, csökkentését, rasszistának, alapítójával, összejátszás, kapcsolatban, csalásokért, kongresszusnak azért, volt ügyvéd, amerikai ügyvédi, amerikai elnököt, fehér fajgyűlölőket, meghallgatás elején, többi között, amerikai sajtóban, 2016-os elnökválasztási, saját márkanevét, börtönbüntetése csökkentését, Donald Trumpot, Michael Cohen, Barack Obama, Egyesült Államok, Roger Stone, Donald Trump, Hillary Clinton, Julian Assange, Hillary Clintonnak, Fehér Házból, Michel Cohent, Járai Judit,
2019.02.27. 18:22
elkészített, állítólagos, kongresszus, bonyolított, működtetője, felolvasott, felépítendő, visszavonva, tanácsadója, gyanúperrel, hangoztatta, emlegetett, hozzátette, márkanevét, koszfészek, történetet, Moszkvában, oroszokkal, oroszokkal, Vietnamban, engedélyét, oroszokkal, folytatott, országokat, vizsgálódó, Clintonnak, tömegesen, hallgatta, hátrányos, csináltam, demokrata, WikiLeaks, állította, esetleges, toronyról, leveleket, kamarából, kegyelmet, politikus, állította, elismerte, alapítója, felidézte, állította, WikiLeaks, telefonon, amerikai, szögezte, folyamat, egyetlen, Trumppal, kizártak, hazudtam, tárgyalt, kérdezte, amerikai, országot, tárgyaló, csalónak, Egyesült, elnöktől, sajtóban, rosszabb, embernek, szerinte, hazudott, külföldi, korábban, amerikai, dolgokat, maileket, országot, korábban, amerikai, Hillary, napokon, Assange, Michael, közölte, Assange, amelyek, okoznak, Clinton, Hillary, Államok, Hazudik, elnököt, reagált, Michael, amelyet, Twitter, nevezte, ügyvédi, ügyében, ítéltek, Trumpot, történt, ügyvédi, irányít, Egyszer, barátja, fogadna, olvasta, nevezte, Trumpot, történt, idején, között, vagyok, vagyok, Később, Donald, Michel, ügyvéd, naggyá, Házból, elérje, indult, utalva, Cohent, néhány, Barack, elnöke, tudott, kedden, fekete, hoznak, ügyvéd, Donald, elején, között, Donald, ügyvéd, portál, Julian, amikor, hoznak, idézni, rossz, Előre, ember, ennél, Fehér, nevez, Trump, többi, fehér, hazug, rossz, Cohen, tette, Trump, azért, Trump, tudok, akkor, banki, saját, tőlem, vélte, Cohen, tegye, olyan, Obama, elnök, hozzá, védje, tartó, Stone, Trump, három, azért, Trump, előre, Cohen, Trump, párti, nézve, arról, többi, Cohen, belül, tudom, Trump, Roger, jelen, Stone, Trump, Trump, elnök, írta, hogy, kárt, arra, volt, hogy, hogy, hogy, éves, mond, hogy, évig, hogy, állt, nevű, több, hogy, hogy, élek, hogy, mint, volt, mint, hogy, akit, volt, hogy, hogy, volt, volt, kért, régi, adó, úgy, azt, így, egy, Nem, azt, már, azt, aki, mit, nal, nem, nem, nem, fel, azt, egy, nem, aki, nem, nem, fel, még, oroszokkal történt, rasszistának indult Hangsúlyozta, bejegyzésben amerikai meghallgatás, felolvasott fogadna hátrányos, utalva mint alapítója, állt Cohen Fehér, ügyében hogy börtönbüntetésre, vizsgálódó tartó között, nevezte Trump egy, amikor többi Vietnamban, éves Trump oroszokkal, tudom hogy Trump, hogy úgy összejátszás, azt összejátszott között, márkanevét ügyvéd Trumpot, elnököt amelyet országokat, koszfészeknek hogy csökkentését, mindeneseként elektronikus kárt, Cohen naggyá barátja, nevez bonyolított elkészített, arra nal hogy, magánbeszélgetéseiben három olyan, három Donald ember, éves elérje tudok, Hillary Cohen elismerte, mint állítólagos Cohen, beszélgetését történetet Donald, márkanevét esetleges Trump, fel akit Vietnamban, nevezte Donald kérdezte, elnöke Egyesült alapítója, Clinton Egyesült nem, csalásokért koszfészeknek Donald, három hogy kapcsolatban, közölte Trumppal írta, tette koszfészek adó, hazudott esetleges elektronikus, azt közölte országot, elején dolgokat vizsgálódó, többi kárt tartó, beszélgetését amerikai nyilvánosságra, sajtóban tudom országot, csalónak mint Hazudik, volt idézni hazudtam, telefonbeszélgetésnél telefonbeszélgetésnél Julian, kárt Trump Cohen, Stone telefonbeszélgetésnél még, hogy egy közölte, állítólagos vagyok arról, tárgyaló állította kedden, nyilvánosságra rosszabb azt, elektronikus tudok, Cohen ügyében, fel ügyvéd, hogy hogy, Vietnamban Moszkvában, volt oroszokkal, tudom elnök, állt elérje, reagált több, elérje állította, Stone így, hazudott egyetlen, tőlem tudok, kedden kegyelmet, elnök volt, történetet Stone, ügyvéd hogy, toronyról fekete, amelyet összejátszás, történt Előre, telefonon amerikai, kárt kongresszusnak, információkat tette, elején Trumpot, vagyok csalásokért, Stone egyetlen, nyilvánosságra beszélgetését, között Stone, előre gyanúperrel, nem ügyvédi, kongresszusnak felolvasott, esetleges Előre, fel irányít, Vietnamban reagált, ügyvéd fehér, kongresszusnak állt, még nevű, hogy információkat, vagyok barátja, elnöke félrevezetéséért, között WikiLeaks, tárgyalt ennél, szerinte volt, embernek elektronikus, körbeudvarolja tárgyalt, naggyá elektronikus, Twitter arról, olyan amelyet, demokrata mint, hogy elnök, Michel volt, fehér Michel, arról indult, között elismerte, elnökválasztáson felépítendő, WikiLeaks portál, Clinton Donald, hátrányos nézve, irányít elnöke, mond között, hogy amerikai, elején hazudtam, elkészített amerikai, Trump rosszabb, hozzátette Julian, felolvasott banki, vagyok Trump, országokat elismerte, amerikai Roger, Michel tárgyaló, régi Trump, adó csalónak, maileket működtetője, kihangosítva mond, tőlem kért, sajtóban néhány, állította adó, nevű Hillary, folytatott között, Stone külföldi, Vietnamban több, kiszivárogtató tőlem, Fehér WikiLeaks, azt azt, magánbeszélgetéseiben ügyvédi, elismerte adó, állította Moszkvában, leveleket ennél, hazudtam országot, Trumpot nem, WikiLeaks Trump, elérje történt, elnök Hillary, volt volt, nem portál, politikus hangoztatta, ügyvédi amerikai, mond kihangosítva, vagyok Roger, félrevezetéséért vagyok,