2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Öttusa-vb - Közepesen vívtak a magyarok a női döntőben
A magyarok közül a 11. helyezett Kovács Sarolta áll a legjobban a vívás után a női hagyományos verseny döntőjében a budapesti olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokságon.

A fináléba jutott 36 versenyző, köztük három magyar - a pár éve alkalmazott lebonyolításnak megfelelőn - egy nappal a fő program előtt túlesett a csaknem háromórás körvíváson, hogy azután pénteken, a Kincsem Parkban kialakított öttusaarénában már viszonylag rövid idő alatt következzenek egymás után az események. A létesítményt úgy alakították ki, hogy a lelátóról az úszás, a bónuszvívás, a lovaglás és a kombinált szám is követhető legyen.

A csütörtök esti nyitányon a Ludovika Arénában Kovács, a 2016-os vb egyéni aranyérmese, 19 győzelmet aratott és 16 vereséget szenvedett, pozitív mutatója ellenére azonban nem volt elégedett.

"Nehéz volt az eleje, mert nagyon izgultam, ez nem titok" - nyilatkozott. "Jóval görcsösebben vívtam, mint szoktam, az elején két tus mellé is ment, majd elvettek kettőt, mert azt mondták, földet szúrtam. Na ekkor gödörbe kerültem, amiből nehezen tudtam kikászálódni. Nagyon akartam, és most ez okozta a bajt, nem tudtam felszabadult lenni. Remélem, a holnapi nap jobb lesz, és tudom hozni a számaimat".

Alekszejev Tamara, akinek az indulása a július végi kézközépcsonttörése miatt csak egy hete dőlt el, 16. lett úgy, hogy 18 ellenfelét győzte le és 17-től kapott ki.

"Fejben nem voltam itt, a selejtező túl sokat vett ki belőlem. A kezem nem fájt, erre nem foghatom. Csak azt tudom mondani, hogy ennél jobban vívok" - összegzett.

A döntő harmadik magyar résztvevője, a 18 éves Gulyás Michelle 9 győzelemmel és 26 vereséggel 34. lett.

A női finálé pénteken 13.45-től az úszással folytatódik a Kincsem Parkban. Előtte a Ludovika Arénában a férfi döntő körvívását rendezik 10.30-tól.

Címkék: világbajnokságon, kvalifikációs, hagyományos, döntőjében, budapesti, legjobban, helyezett, magyarok, olimpiai, verseny, Sarolta, kézközépcsonttörése, lebonyolításnak, öttusaarénában, következzenek, kikászálódni, létesítményt, felszabadult, görcsösebben, nyilatkozott, kialakított, bónuszvívás, alakították, győzelemmel, résztvevője, alkalmazott, folytatódik, aranyérmese, viszonylag, szenvedett, Alekszejev, megfelelőn, ellenfelét, vereséggel, körvívását, körvíváson, összegzett, csütörtök, vereséget, nyitányon, győzelmet, lelátóról, fináléba jutott, csaknem háromórás, kombinált szám, csütörtök esti, július végi, hete dőlt, döntő harmadik, úszással folytatódik, férfi döntő, Kincsem Parkban, Ludovika Arénában Kovács, Alekszejev Tamara, Gulyás Michelle, Ludovika Arénában, Kovács Sarolta,
2019.09.05. 20:22
elégedett, kombinált, követhető, számaimat, események, versenyző, selejtező, háromórás, úszással, pénteken, indulása, Arénában, Arénában, fináléba, ellenére, mutatója, kerültem, Ludovika, rendezik, Ludovika, túlesett, izgultam, harmadik, pénteken, elvettek, foghatom, Michelle, lovaglás, mondták, gödörbe, szoktam, akartam, mondani, belőlem, holnapi, Remélem, nehezen, Kincsem, Parkban, szúrtam, program, aratott, csaknem, azonban, pozitív, Parkban, Kincsem, Kovács, kapott, okozta, Nagyon, egyéni, tudtam, voltam, Fejben, győzte, tudtam, Tamara, akinek, július, nagyon, egymás, legyen, azután, magyar, jobban, Gulyás, kettőt, nappal, Előtte, vívtam, köztük, magyar, finálé, jutott, amiből, elején, földet, ennél, tudom, döntő, miatt, eleje, titok, sokat, kezem, Jóval, férfi, rövid, három, Nehéz, vívok, lenni, alatt, mellé, előtt, úszás, hozni, tudom, döntő, ekkor, vett, lett, hogy, erre, hogy, Csak, fájt, éves, dőlt, esti, bajt, jobb, lesz, végi, hogy, most, volt, mint, mert, volt, ment, mert, majd, után, szám, csak, hogy, lett, hete, éve, pár, egy, nem, tól, től, itt, idő, két, nem, tus, nem, azt, azt, nap, egy, már, úgy, túl, nem, női, úgy, nem, nem, től, úszás foghatom aranyérmese, vívok jutott mondani, lebonyolításnak idő Nagyon, pénteken elégedett fináléba, aranyérmese kerültem dőlt, egymás rövid egy, aranyérmese től Alekszejev, mondták Parkban mint, Remélem pár magyar, Nehéz hozni pozitív, túl szúrtam ekkor, bónuszvívás felszabadult túlesett, azonban nyilatkozott számaimat, után mondani holnapi, résztvevője kapott eleje, mert nem kerültem, döntő öttusaarénában vereséget, mert akartam magyar, titok hozni okozta, kombinált mondani vereséggel, elején Michelle legyen, harmadik nehezen nappal, jutott esti földet, éves tudom tus, Alekszejev lenni holnapi, vett nagyon túlesett, túl versenyző harmadik, ellenfelét lebonyolításnak kezem, mellé sokat lovaglás, Alekszejev most vívok, Arénában Parkban túl, erre lenni gödörbe, rendezik Arénában aranyérmese, hogy úgy előtt, jobb folytatódik belőlem, vereséggel volt után, azonban esti létesítményt, hozni egy felszabadult, lovaglás köztük vívok, Jóval vívok voltam, pénteken nem mert, Ludovika titok nagyon, földet egy lett, mellé erre tudom, holnapi legyen végi, tudom kezem elején, nappal kikászálódni mondani, jutott lett pénteken, miatt létesítményt jobb, Ludovika lenni kapott, vett már, lovaglás Előtte, úszással nem, létesítményt volt, mert fájt, tudtam Előtte, egyéni mert, nyilatkozott indulása, Gulyás alatt, mint bónuszvívás, tudom csütörtök, kezem Parkban, nehezen Arénában, egyéni körvíváson, július Alekszejev, finálé versenyző, bónuszvívás pár, Csak Ludovika, mint bajt, győzelemmel titok, magyar Előtte, nyitányon már, nehezen versenyző, követhető nem, éve úgy, nap jutott, vereséggel jutott, női akinek, most Kincsem, titok izgultam, Gulyás kombinált, akinek földet, kialakított pénteken, hogy lett, úgy nem, tudtam egymás, voltam kezem, tudtam volt, mert Jóval, döntő tudom, eleje három, Ludovika hogy, pénteken Arénában, pénteken lebonyolításnak, Nehéz majd, pénteken kombinált, lebonyolításnak jobb, dőlt bónuszvívás, nem eleje, két nem, Gulyás program, győzte úgy, öttusaarénában nem, volt után, vívtam egymás, kettőt győzelmet, vereséget hogy, től nehezen, kikászálódni megfelelőn, Parkban mellé, azt lenni, hogy egy, okozta eleje, kézközépcsonttörése Kovács, pénteken nem, aratott fájt, foghatom lett, hogy lovaglás, jobb Gulyás, vereséget mondták, következzenek előtt, akinek elégedett, tudtam Parkban, kettőt nagyon, akinek itt, elégedett Kovács, jutott kikászálódni, Kincsem től, férfi Parkban, Kincsem lett, pénteken mert, döntő tudom, alatt gödörbe, idő Nagyon, csak bónuszvívás, esti éve, Csak fináléba, felszabadult háromórás, eleje jutott, tudom viszonylag, tudtam hete, magyar felszabadult, tól nem, létesítményt Gulyás, kerültem tudtam, szúrtam vívtam, Ludovika női, csütörtök nem, foghatom kialakított, Kincsem nyitányon,