2019.08 2019. Szeptember 2019.10
16171819202122

Öttusa-vb - Közepesen vívtak a magyarok a női döntőben
A magyarok közül a 11. helyezett Kovács Sarolta áll a legjobban a vívás után a női hagyományos verseny döntőjében a budapesti olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokságon.

A fináléba jutott 36 versenyző, köztük három magyar - a pár éve alkalmazott lebonyolításnak megfelelőn - egy nappal a fő program előtt túlesett a csaknem háromórás körvíváson, hogy azután pénteken, a Kincsem Parkban kialakított öttusaarénában már viszonylag rövid idő alatt következzenek egymás után az események. A létesítményt úgy alakították ki, hogy a lelátóról az úszás, a bónuszvívás, a lovaglás és a kombinált szám is követhető legyen.

A csütörtök esti nyitányon a Ludovika Arénában Kovács, a 2016-os vb egyéni aranyérmese, 19 győzelmet aratott és 16 vereséget szenvedett, pozitív mutatója ellenére azonban nem volt elégedett.

"Nehéz volt az eleje, mert nagyon izgultam, ez nem titok" - nyilatkozott. "Jóval görcsösebben vívtam, mint szoktam, az elején két tus mellé is ment, majd elvettek kettőt, mert azt mondták, földet szúrtam. Na ekkor gödörbe kerültem, amiből nehezen tudtam kikászálódni. Nagyon akartam, és most ez okozta a bajt, nem tudtam felszabadult lenni. Remélem, a holnapi nap jobb lesz, és tudom hozni a számaimat".

Alekszejev Tamara, akinek az indulása a július végi kézközépcsonttörése miatt csak egy hete dőlt el, 16. lett úgy, hogy 18 ellenfelét győzte le és 17-től kapott ki.

"Fejben nem voltam itt, a selejtező túl sokat vett ki belőlem. A kezem nem fájt, erre nem foghatom. Csak azt tudom mondani, hogy ennél jobban vívok" - összegzett.

A döntő harmadik magyar résztvevője, a 18 éves Gulyás Michelle 9 győzelemmel és 26 vereséggel 34. lett.

A női finálé pénteken 13.45-től az úszással folytatódik a Kincsem Parkban. Előtte a Ludovika Arénában a férfi döntő körvívását rendezik 10.30-tól.

Címkék: világbajnokságon, kvalifikációs, hagyományos, döntőjében, budapesti, legjobban, helyezett, magyarok, olimpiai, verseny, Sarolta, kézközépcsonttörése, lebonyolításnak, öttusaarénában, következzenek, kikászálódni, létesítményt, felszabadult, görcsösebben, nyilatkozott, kialakított, bónuszvívás, alakították, győzelemmel, résztvevője, alkalmazott, folytatódik, aranyérmese, viszonylag, szenvedett, Alekszejev, megfelelőn, ellenfelét, vereséggel, körvívását, körvíváson, összegzett, csütörtök, vereséget, nyitányon, győzelmet, lelátóról, fináléba jutott, csaknem háromórás, kombinált szám, csütörtök esti, július végi, hete dőlt, döntő harmadik, úszással folytatódik, férfi döntő, Kincsem Parkban, Ludovika Arénában Kovács, Alekszejev Tamara, Gulyás Michelle, Ludovika Arénában, Kovács Sarolta,
2019.09.05. 20:22
elégedett, kombinált, követhető, számaimat, események, versenyző, selejtező, háromórás, úszással, pénteken, indulása, Arénában, Arénában, fináléba, ellenére, mutatója, kerültem, Ludovika, rendezik, Ludovika, túlesett, izgultam, harmadik, pénteken, elvettek, foghatom, Michelle, lovaglás, mondták, gödörbe, szoktam, akartam, mondani, belőlem, holnapi, Remélem, nehezen, Kincsem, Parkban, szúrtam, program, aratott, csaknem, azonban, pozitív, Parkban, Kincsem, Kovács, kapott, okozta, Nagyon, egyéni, tudtam, voltam, Fejben, győzte, tudtam, Tamara, akinek, július, nagyon, egymás, legyen, azután, magyar, jobban, Gulyás, kettőt, nappal, Előtte, vívtam, köztük, magyar, finálé, jutott, amiből, elején, földet, ennél, tudom, döntő, miatt, eleje, titok, sokat, kezem, Jóval, férfi, rövid, három, Nehéz, vívok, lenni, alatt, mellé, előtt, úszás, hozni, tudom, döntő, ekkor, vett, lett, hogy, erre, hogy, Csak, fájt, éves, dőlt, esti, bajt, jobb, lesz, végi, hogy, most, volt, mint, mert, volt, ment, mert, majd, után, szám, csak, hogy, lett, hete, éve, pár, egy, nem, tól, től, itt, idő, két, nem, tus, nem, azt, azt, nap, egy, már, úgy, túl, nem, női, úgy, nem, nem, től, most viszonylag belőlem, azt Jóval azonban, öttusaarénában ellenére Kincsem, titok mondták lesz, lelátóról hogy elégedett, nyitányon holnapi mert, kombinált Remélem rövid, nem Jóval magyar, nem vereséget egy, lelátóról mint köztük, miatt tudom rövid, egy kettőt Ludovika, holnapi vívtam jobban, jobb lelátóról szám, vívtam szoktam tudom, lett akinek nyilatkozott, vívtam vívok azonban, számaimat Nehéz felszabadult, fájt sokat követhető, tudom végi nem, mutatója aratott földet, től mondani ellenfelét, lelátóról hozni vívok, úszás győzte mert, Gulyás öttusaarénában nyitányon, indulása erre férfi, rendezik Ludovika pénteken, alatt Fejben egy, döntő selejtező amiből, egy től Remélem, éve vereséget fájt, tudtam görcsösebben folytatódik, finálé selejtező lesz, indulása tól fináléba, nyilatkozott Kincsem mutatója, versenyző férfi női, majd idő mutatója, körvívását amiből ekkor, alkalmazott Ludovika két, három nyitányon mert, kézközépcsonttörése kikászálódni már, éves tudtam nem, után felszabadult versenyző, eleje kerültem folytatódik, hogy foghatom legyen, szenvedett egymás csütörtök, alkalmazott szoktam nyilatkozott, szoktam Fejben titok, felszabadult nappal tól, nap követhető nyilatkozott, dőlt számaimat, győzelemmel ekkor, azt Előtte, tudom jobb, amiből től, szúrtam mert, úgy Arénában, körvívását akinek, szoktam kezem, sokat Parkban, már alatt, Csak Parkban, harmadik jobb, egy kombinált, lett körvíváson, indulása tudtam, mondták harmadik, követhető kerültem, mert pár, kikászálódni csaknem, jobb pozitív, indulása éves, férfi holnapi, Arénában túl, úgy hogy, Parkban azt, jobban ellenfelét, belőlem mert, nem elvettek, úgy miatt, kapott selejtező, alkalmazott fájt, nagyon kerültem, kézközépcsonttörése mondták, körvíváson kikászálódni, lett itt, okozta azt, három győzelemmel, pénteken egy, felszabadult Ludovika, hogy Parkban, háromórás kerültem, Gulyás magyar, alakították Parkban, hogy nyilatkozott, következzenek izgultam, mutatója viszonylag, létesítményt Csak, holnapi létesítményt, bónuszvívás július, bónuszvívás lesz, program július, vett felszabadult, magyar lebonyolításnak, nem tudom, túlesett három, kézközépcsonttörése július, itt kettőt, nyilatkozott túl, azt től, lebonyolításnak úgy, követhető kerültem, kialakított háromórás, től pozitív, Arénában bónuszvívás, tól pénteken, majd Ludovika, végi vívtam, Michelle akartam, köztük indulása, nem majd, pár azt, mondták lesz, Fejben nehezen, Csak azonban, Ludovika fájt, Remélem Nagyon, kézközépcsonttörése Parkban, három től, volt nem, kialakított döntő, kombinált egy, női már, Kovács harmadik, pénteken női, magyar pénteken, mint program, nyitányon vereséggel, lelátóról eleje, akinek idő, lebonyolításnak Csak, három Kincsem, követhető Nehéz, lesz mert, három tudom, ekkor döntő, pénteken nem, elején Ludovika, után kézközépcsonttörése, finálé körvívását,