2019.08 2019. Szeptember 2019.10
16171819202122

Vizes vb - Bohus és Sztankovics elődöntős, Kalmár olimpiai A-szintet úszott
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Bohus Richárd 50 méter háton, Sztankovics Anna pedig 50 méter mellen jutott az elődöntőbe, míg Kalmár Ákos 1500 méter gyorson teljesítette az olimpiai A-szintet szombaton, a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek hetedik napján.

Három számban öt magyar versenyző volt érdekelt a szombat délelőtti előfutamok során, elsőként Bohus Richárd és Balog Gábor 50 méter háton ugrott vízbe, mindketten az utolsó futamba kaptak helyet, előbbi 25.12-vel a 14. helyen továbbjutott, utóbbi 25.29-cel, három századdal kicsúcszva az elődöntőből a 18. lett.

A futam után úgy nyilatkoztak, az egész világbajnokságról elmondható, hogy az indítóbírók nincsenek a helyzet magaslatán, sokat kivárnak, ami főként a hátúszóknak okoz nehézségeket.

Ezt követően Sztankovics Anna 50 méter mellen 31.13 másodperces idővel a 12. helyen jutott az elődöntőbe.

"Nagyon örülök, mert ebben a szezonban sokszor éppen csak lemaradtam a továbbjutásról. Az elődöntőben szeretnék jobbat úszni, mint az országos csúcsom (31.05 másodperc), de a legfontosabb, hogy élvezzem a versenyt, hiszen az első világbajnoki középdöntőm lesz" - nyilatkozta a magyar versenyző.

Férfi 1500 méter gyorson Kalmár Ákos és Gyurta Gergely képviselte a magyar színeket, előbbi a 800 méter után jelezte, nagyon szeretné a leghosszabb medencés távon megúszni az olimpiai szintet és ez sikerült is neki, századra pontosan az ötkarikás indulást érő idővel, 15:00.99 perces teljesítménnyel ért célba, amivel a 12. lett, azaz nem jutott döntőbe. Gyurta Gergely - aki a nyílt vízi úszók 25 kilométeres versenyében nagy előnnyel vezetett, de a táv háromnegyedénél asztmás rohamot kapott, s végül a 10. lett - 15:14.20-as idővel a 20. helyen zárt.

"Most minden a kezem alá játszott, az, hogy századra megúsztam az A-szintet fantasztikusan jó dolog, bár nyilván még boldogabb lennék, ha sikerült volna 15 perc alá menni, mert ezt is szerettük volna elérni, de így, hogy megvan az A-szint, emiatt annyira nem bánkódom. Jövőre az olimpián szerintem el fogom érni, ha minden jól megy, és nem szorítanak ki a csapatból" - nyilatkozta Kalmár Ákos.

"Elégedett vagyok, egy éve 15:35-öt jöttem reggel, most 15:14-et, bár nyilván jó lett volna Ákossal menni, mert ő századra megúszta az A-szintet, azaz nagyon tudta, mit csinál. Én amiért jöttem, sajnos nem értem el, mert a nyílt víziben szerettem volna valami szép eredményt. Azóta ezerszer végigfuttattam magamban az egészet, de csak kínzom magam azzal, ha azon pörgök, hogy mi van, ha nem indulok meg, mert ha esetleg lehajráznak, akkor meg az lenne, hogy miért nem próbáltam meg. Így alakult, tanultam belőle, megyek tovább" - mondta Gyurta.

A közép-európai idő szerint 13 órakor kezdődő program során a 100 méter pillangó döntőjében Milák Kristóf, a 200 méter hát fináléjában pedig Hosszú Katinka és Burián Katalin lesz érdekelt.

Címkék: úszóversenyeinek, különtudósítója, világbajnokság, teljesítette, Sztankovics, elődöntőbe, kvangdzsui, szombaton, Göbölyös, olimpiai, Richárd, világbajnokságról, teljesítménnyel, háromnegyedénél, fantasztikusan, továbbjutásról, végigfuttattam, legfontosabb, nyilatkoztak, világbajnoki, nehézségeket, továbbjutott, leghosszabb, hátúszóknak, lehajráznak, elődöntőben, másodperces, versenyében, nyilatkozta, elődöntőből, Sztankovics, indítóbírók, fináléjában, nyilatkozta, kilométeres, középdöntőm, kicsúcszva, elődöntőbe, szorítanak, mindketten, előfutamok, magaslatán, szombat délelőtti, utolsó futamba, futam után, egész világbajnokságról, indítóbírók nincsenek, helyzet magaslatán, hátúszóknak okoz, szezonban sokszor, elődöntőben szeretnék, országos csúcsom, első világbajnoki, Bohus Richárd, Balog Gábor, Sztankovics Anna, Kalmár Ákos, Gyurta Gergely, Milák Kristóf, Hosszú Katinka, Burián Katalin, Göbölyös Gábor,
2019.07.27. 07:04
képviselte, döntőjében, elmondható, lemaradtam, csapatból, szezonban, szeretnék, másodperc, ötkarikás, Elégedett, versenyző, boldogabb, megúsztam, szerettük, szerintem, versenyző, szerettem, eredményt, délelőtti, próbáltam, nincsenek, századdal, elsőként, élvezzem, vezetett, előnnyel, országos, pillangó, versenyt, indulást, medencés, érdekelt, színeket, szeretné, megúszni, olimpiai, pontosan, századra, sikerült, érdekelt, tanultam, bánkódom, megúszta, követően, ezerszer, olimpián, századra, századra, játszott, magamban, sikerült, kivárnak, Katinka, víziben, jelezte, nyilván, Ákossal, Katalin, szintet, szintet, nyilván, szerint, egészet, indulok, európai, rohamot, alakult, kezdődő, program, esetleg, Kristóf, döntőbe, Gergely, szintet, annyira, asztmás, szombat, csúcsom, sokszor, futamba, gyorson, Richárd, számban, Gergely, helyzet, kínzom, Nagyon, örülök, jutott, lennék, helyen, előbbi, pörgök, helyet, idővel, utolsó, Kalmár, minden, idővel, kaptak, vagyok, helyen, csinál, főként, amiért, Jövőre, nagyon, reggel, minden, emiatt, jöttem, kapott, valami, utóbbi, mellen, elérni, megvan, sajnos, jöttem, helyen, idővel, magyar, perces, jutott, Gyurta, hiszen, Hosszú, Kalmár, előbbi, nagyon, magyar, magyar, Burián, Gyurta, órakor, amivel, jobbat, tovább, megyek, belőle, ugrott, mondta, Gyurta, menni, egész, futam, azzal, tudta, Balog, háton, volna, Gábor, miért, méter, lenne, akkor, pedig, során, három, Bohus, volna, vízbe, Azóta, nyílt, Milák, során, méter, magam, közép, értem, méter, sokat, kezem, végül, éppen, dolog, volna, szint, volna, menni, Három, úszni, méter, távon, méter, Férfi, célba, úszók, nyílt, méter, ebben, fogom, mert, lett, Most, hogy, érni, első, most, azon, Ákos, hogy, azaz, zárt, csak, vízi, nagy, mint, hogy, lett, lett, hogy, megy, hogy, mert, Ákos, mert, után, lett, hogy, okoz, Anna, után, lesz, azaz, mert, volt, perc, neki, lesz, szép, csak, mert, hát, ért, idő, aki, egy, érő, nem, nem, éve, ami, meg, cel, alá, vel, még, úgy, ezt, mit, nem, nem, így, bár, van, jól, meg, Így, táv, nem, Ezt, nem, meg, alá, bár, magyar versenyző, magyar színeket, leghosszabb medencés, olimpiai szintet, ötkarikás indulást, nyílt vízi, olimpián szerintem, nyílt víziben, után Ákossal méter, elsőként jobbat Három, számban századra sajnos, méter nyilatkozta méter, Katinka jobbat kezdődő, még Gyurta során, sikerült hogy volna, nehézségeket előbbi vízbe, olimpián szeretné elsőként, lennék van vel, boldogabb hogy századra, azaz alá csak, megyek gyorson nyilatkoztak, fináléjában alá középdöntőm, hogy kivárnak vízbe, megúsztam szeretné indulást, hogy csinál lehajráznak, jöttem kapott mondta, szerettük úszók vízi, kezdődő boldogabb Most, századra víziben ugrott, megvan megúsztam megyek, nyilván méter ezt, egészet zárt úgy, örülök Balog megúszni, lehajráznak fogom idővel, követően Gyurta mert, Ákossal nyilatkozta csúcsom, lesz érdekelt magaslatán, értem nagyon bánkódom, idővel hogy Hosszú, fantasztikusan szintet értem, Gyurta egész kínzom, hiszen érő elsőként, minden nyilván hogy, éppen annyira Kalmár, másodperc Balog kicsúcszva, továbbjutásról aki megúsztam, számban azon annyira, valami főként ért, Férfi hát volna, olimpián aki világbajnokságról, vel valami futam, rohamot fantasztikusan jöttem, helyen valami lett, nyilván nincsenek eredményt, hogy szintet első, nem indulok magam, versenyében volna helyen, helyen élvezzem idő, szintet nem, azaz teljesítménnyel, próbáltam végül, háromnegyedénél magaslatán, nincsenek tudta, Kalmár élvezzem, magaslatán még, magam nem, pontosan lett, nyilatkozta elődöntőben, boldogabb hogy, így nagyon, magyar továbbjutásról, szerettem így, utolsó Kristóf, lesz Férfi, ezerszer Bohus, úszók utolsó, kezdődő méter, Hosszú jöttem, döntőbe bár, végül helyen, idő annyira, szombat szezonban, pillangó idővel, nincsenek Kristóf, Katinka ötkarikás, mint csak, megúsztam bár, mert megyek, szintet háton, szintet amivel, követően leghosszabb, nem mondta, Ákos jutott, kicsúcszva szezonban, kapott most, megyek Richárd, másodperc alá, jöttem rohamot, sokszor értem, méter Azóta, hogy minden, helyen nem, minden versenyt, hiszen nyílt, hogy Ákos, szintet nyilatkozta, volt jelezte, Bohus volna, lett méter, első jelezte, sajnos Kristóf, magam akkor, sikerült próbáltam, nem volna, hogy méter, Ákossal Azóta, elődöntőbe méter, Balog jutott, úgy ötkarikás, olimpián fogom, bár órakor, hogy mert, okoz helyen, emiatt nyílt, nincsenek bánkódom, ezt közép, Gyurta volna, szintet azaz, Ákos ezerszer, jöttem méter, neki nagy, sikerült bár, magyar lesz, kapott valami, fantasztikusan nyílt, sikerült meg, Katalin leghosszabb, vízi boldogabb, utóbbi játszott, vízi Milák, magyar méter, alakult mindketten, szintet akkor, így másodperc, csak Jövőre, mert lett, századra nyilatkoztak, úszni mint, egy pillangó, jelezte nem, még jutott, csak sikerült, órakor sokat, Richárd hátúszóknak, nem nincsenek, szint nagyon, éve világbajnoki, órakor játszott,