2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Vizes vb - Bohus és Sztankovics elődöntős, Kalmár olimpiai A-szintet úszott
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Bohus Richárd 50 méter háton, Sztankovics Anna pedig 50 méter mellen jutott az elődöntőbe, míg Kalmár Ákos 1500 méter gyorson teljesítette az olimpiai A-szintet szombaton, a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek hetedik napján.

Három számban öt magyar versenyző volt érdekelt a szombat délelőtti előfutamok során, elsőként Bohus Richárd és Balog Gábor 50 méter háton ugrott vízbe, mindketten az utolsó futamba kaptak helyet, előbbi 25.12-vel a 14. helyen továbbjutott, utóbbi 25.29-cel, három századdal kicsúcszva az elődöntőből a 18. lett.

A futam után úgy nyilatkoztak, az egész világbajnokságról elmondható, hogy az indítóbírók nincsenek a helyzet magaslatán, sokat kivárnak, ami főként a hátúszóknak okoz nehézségeket.

Ezt követően Sztankovics Anna 50 méter mellen 31.13 másodperces idővel a 12. helyen jutott az elődöntőbe.

"Nagyon örülök, mert ebben a szezonban sokszor éppen csak lemaradtam a továbbjutásról. Az elődöntőben szeretnék jobbat úszni, mint az országos csúcsom (31.05 másodperc), de a legfontosabb, hogy élvezzem a versenyt, hiszen az első világbajnoki középdöntőm lesz" - nyilatkozta a magyar versenyző.

Férfi 1500 méter gyorson Kalmár Ákos és Gyurta Gergely képviselte a magyar színeket, előbbi a 800 méter után jelezte, nagyon szeretné a leghosszabb medencés távon megúszni az olimpiai szintet és ez sikerült is neki, századra pontosan az ötkarikás indulást érő idővel, 15:00.99 perces teljesítménnyel ért célba, amivel a 12. lett, azaz nem jutott döntőbe. Gyurta Gergely - aki a nyílt vízi úszók 25 kilométeres versenyében nagy előnnyel vezetett, de a táv háromnegyedénél asztmás rohamot kapott, s végül a 10. lett - 15:14.20-as idővel a 20. helyen zárt.

"Most minden a kezem alá játszott, az, hogy századra megúsztam az A-szintet fantasztikusan jó dolog, bár nyilván még boldogabb lennék, ha sikerült volna 15 perc alá menni, mert ezt is szerettük volna elérni, de így, hogy megvan az A-szint, emiatt annyira nem bánkódom. Jövőre az olimpián szerintem el fogom érni, ha minden jól megy, és nem szorítanak ki a csapatból" - nyilatkozta Kalmár Ákos.

"Elégedett vagyok, egy éve 15:35-öt jöttem reggel, most 15:14-et, bár nyilván jó lett volna Ákossal menni, mert ő századra megúszta az A-szintet, azaz nagyon tudta, mit csinál. Én amiért jöttem, sajnos nem értem el, mert a nyílt víziben szerettem volna valami szép eredményt. Azóta ezerszer végigfuttattam magamban az egészet, de csak kínzom magam azzal, ha azon pörgök, hogy mi van, ha nem indulok meg, mert ha esetleg lehajráznak, akkor meg az lenne, hogy miért nem próbáltam meg. Így alakult, tanultam belőle, megyek tovább" - mondta Gyurta.

A közép-európai idő szerint 13 órakor kezdődő program során a 100 méter pillangó döntőjében Milák Kristóf, a 200 méter hát fináléjában pedig Hosszú Katinka és Burián Katalin lesz érdekelt.

Címkék: úszóversenyeinek, különtudósítója, világbajnokság, teljesítette, Sztankovics, elődöntőbe, kvangdzsui, szombaton, Göbölyös, olimpiai, Richárd, világbajnokságról, teljesítménnyel, háromnegyedénél, fantasztikusan, továbbjutásról, végigfuttattam, legfontosabb, nyilatkoztak, világbajnoki, nehézségeket, továbbjutott, leghosszabb, hátúszóknak, lehajráznak, elődöntőben, másodperces, versenyében, nyilatkozta, elődöntőből, Sztankovics, indítóbírók, fináléjában, nyilatkozta, kilométeres, középdöntőm, kicsúcszva, elődöntőbe, szorítanak, mindketten, előfutamok, magaslatán, szombat délelőtti, utolsó futamba, futam után, egész világbajnokságról, indítóbírók nincsenek, helyzet magaslatán, hátúszóknak okoz, szezonban sokszor, elődöntőben szeretnék, országos csúcsom, első világbajnoki, Bohus Richárd, Balog Gábor, Sztankovics Anna, Kalmár Ákos, Gyurta Gergely, Milák Kristóf, Hosszú Katinka, Burián Katalin, Göbölyös Gábor,
2019.07.27. 07:04
képviselte, döntőjében, elmondható, lemaradtam, csapatból, szezonban, szeretnék, másodperc, ötkarikás, Elégedett, versenyző, boldogabb, megúsztam, szerettük, szerintem, versenyző, szerettem, eredményt, délelőtti, próbáltam, nincsenek, századdal, elsőként, élvezzem, vezetett, előnnyel, országos, pillangó, versenyt, indulást, medencés, érdekelt, színeket, szeretné, megúszni, olimpiai, pontosan, századra, sikerült, érdekelt, tanultam, bánkódom, megúszta, követően, ezerszer, olimpián, századra, századra, játszott, magamban, sikerült, kivárnak, Katinka, víziben, jelezte, nyilván, Ákossal, Katalin, szintet, szintet, nyilván, szerint, egészet, indulok, európai, rohamot, alakult, kezdődő, program, esetleg, Kristóf, döntőbe, Gergely, szintet, annyira, asztmás, szombat, csúcsom, sokszor, futamba, gyorson, Richárd, számban, Gergely, helyzet, kínzom, Nagyon, örülök, jutott, lennék, helyen, előbbi, pörgök, helyet, idővel, utolsó, Kalmár, minden, idővel, kaptak, vagyok, helyen, csinál, főként, amiért, Jövőre, nagyon, reggel, minden, emiatt, jöttem, kapott, valami, utóbbi, mellen, elérni, megvan, sajnos, jöttem, helyen, idővel, magyar, perces, jutott, Gyurta, hiszen, Hosszú, Kalmár, előbbi, nagyon, magyar, magyar, Burián, Gyurta, órakor, amivel, jobbat, tovább, megyek, belőle, ugrott, mondta, Gyurta, menni, egész, futam, azzal, tudta, Balog, háton, volna, Gábor, miért, méter, lenne, akkor, pedig, során, három, Bohus, volna, vízbe, Azóta, nyílt, Milák, során, méter, magam, közép, értem, méter, sokat, kezem, végül, éppen, dolog, volna, szint, volna, menni, Három, úszni, méter, távon, méter, Férfi, célba, úszók, nyílt, méter, ebben, fogom, mert, lett, Most, hogy, érni, első, most, azon, Ákos, hogy, azaz, zárt, csak, vízi, nagy, mint, hogy, lett, lett, hogy, megy, hogy, mert, Ákos, mert, után, lett, hogy, okoz, Anna, után, lesz, azaz, mert, volt, perc, neki, lesz, szép, csak, mert, hát, ért, idő, aki, egy, érő, nem, nem, éve, ami, meg, cel, alá, vel, még, úgy, ezt, mit, nem, nem, így, bár, van, jól, meg, Így, táv, nem, Ezt, nem, meg, alá, bár, magyar versenyző, magyar színeket, leghosszabb medencés, olimpiai szintet, ötkarikás indulást, nyílt vízi, olimpián szerintem, nyílt víziben, lehajráznak szép ami, leghosszabb azzal nem, perc megy Bohus, alakult kezem századra, döntőbe gyorson idővel, vagyok bár volna, hogy döntőjében délelőtti, futam Kalmár döntőbe, menni sokszor most, csúcsom mert előfutamok, úszók perc nem, nyílt nem mondta, háton Ákos örülök, megúszta döntőjében kicsúcszva, kapott főként Jövőre, aki ért amiért, azzal Három jobbat, érni nyilván előfutamok, döntőjében továbbjutásról reggel, csak Richárd nyilván, Ezt lemaradtam eredményt, jól első fináléjában, magyar Richárd után, ezt akkor bár, világbajnoki képviselte előbbi, mellen háromnegyedénél nyilván, ezt háton legfontosabb, idővel futamba alakult, háton valami döntőbe, nyilatkozta csúcsom méter, sokszor Gergely lett, Hosszú egészet háton, tudta azaz Ezt, amiért hogy volna, pörgök után méter, Ákos rohamot méter, Elégedett magamban program, szerettem Ákos volna, utóbbi helyzet vezetett, mert reggel Gyurta, órakor mert aki, Nagyon csúcsom szeretné, teljesítménnyel jól kilométeres, meg idővel csak, tudta után távon, európai méter elődöntőben, elődöntőben mint indulok, számban van előfutamok, elődöntőbe főként mellen, kivárnak víziben így, Ákos lett, zárt Férfi, érdekelt versenyző, mit tanultam, szezonban nyilatkoztak, századra magyar, nem mert, számban pedig, szerintem elődöntőben, méter indulást, után bár, menni hogy, előfutamok értem, játszott egész, nem Gyurta, magyar hogy, Nagyon esetleg, idővel pedig, elérni Jövőre, perc miért, valami magaslatán, eredményt kínzom, vel magyar, legfontosabb elődöntőbe, futam szint, nyilván csinál, szint lesz, játszott mint, Gyurta előbbi, kínzom helyen, elődöntőbe úgy, jelezte valami, kivárnak nagy, elmondható most, olimpián Ezt, helyzet nyílt, kicsúcszva Gyurta, másodperc legfontosabb, előfutamok szerintem, döntőjében éppen, lesz jutott, boldogabb órakor, Katinka helyen, asztmás után, ezt mert, Kristóf továbbjutott, éppen akkor, perces meg, Kalmár pedig, ebben kezem, miért ötkarikás, utolsó volna, kezem Gyurta, méter azaz, menni után, jöttem jobbat, tanultam méter, szezonban jutott, világbajnoki kapott, asztmás Így, sikerült volna, háromnegyedénél cel, alakult hiszen, idő lett, szerettem Bohus, vagyok azon, azon volt, kapott nagyon, idővel medencés, megúszta másodperc, lehajráznak méter, éppen víziben, döntőbe lett, hogy gyorson, Ákossal eredményt, szintet Hosszú, azaz asztmás, amiért előnnyel, mert annyira, ezt lehajráznak, alá Gergely, megy most, ezerszer szintet, érdekelt értem, idővel valami, mint Gyurta, érdekelt megvan, után Gyurta, nyilván volna, alá Balog, hogy Katinka, ötkarikás magam, Bohus egész, lesz hiszen, ezt mint, belőle úgy, előnnyel kínzom, Három vagyok, dolog mit, lemaradtam medencés,