2019.06 2019. Július 2019.08
15161718192021

Vívó Eb - Negyeddöntős vereségével Szatmári nyolcadik
Gyuricza Róbert, az MTI különtudósítója jelenti:
Szatmári András kikapott a negyeddöntőben és a nyolcadik helyen végzett a férfi kardozók szerdai versenyében a vívók düsseldorfi Európa-bajnokságán.

Csapattársa, Szilágyi Áron egytusos legyőzése után azzal a Szandro Bazadzével került össze, aki egy fordulóval korábban Decsi Tamást búcsúztatta. A georgiai kardozó az előző két Eb-n bronzérmes volt, és Szatmári elleni sikerével Németországban is éremmel zár. Az asszójukban Bazadze 5-5 után távolodott el a magyar kardozótól, aki egy idő után kissé elbizonytalanodott. 7-11-nél mindkét vívó megállt akció közben, majd Bazadze rávágott Szatmárira, és mivel a mérkőzésvezető nem mondott állj!-t, megadta a pontot a georgiainak. Szatmári - aki edzőjével együtt nehezen viselte a történteket - utóbb elmondta, úgy érezte, hogy eltalálta ellenfelét, ezért állt meg, azt pedig sportszerűtlennek nevezte, hogy Bazadze mégis akciózott utána. A párharcot végül utóbbi öt találat különbséggel nyerte meg.

"A csoportban nem vívtam igazán jól, ezért ezt az ágat kellett megcsinálnom. Az elsőn kívül nehéz ellenfeleket vertem meg" - értékelt az MTI-nek, hozzátéve: sokat kivett belőle, hogy Vincent Anstett ellen több tus hátrányból kellett visszajönnie.

"Aztán jött egy még nehezebb asszó, csapattársam, Áron ellen, ott az első félidőben én éreztem jobban magam, a másodikban ő váltott, amivel meglepett és utolért. Az utolsó tust én adtam, talán azért, mert én mertem egy kicsit kockázatosabb akciót választani. Szerintem nagyon jó asszót vívtam vele, jó tusokat adtunk egymásnak, de ez is sokat kivett belőlem" - fogalmazott.

A Bazadze elleni mérkőzésről azt mondta, tudta, mire számíthat ellenfelétől - időhúzásra, reklamálásra -, de nem tudott felülkerekedni a hozzáállásán.

"Kicsit el is vesztettem a fejemet"- folytatta.

Korábbi sérülése ugyanakkor már nem zavarta, a lába teljesen rendben volt.

"Nyilván a kondíciómmal vannak problémák, ilyen versenyen már viszonylag régen indultam. Nagyon szerettem volna érmet nyerni, azzal visszakerülhettem volna a világranglistán az első 16-ba. Csak magamat hibáztathatom, hogy felültem ennek a viselkedésnek. Soha nem voltam még nyolcban Európa-bajnokságon, ez jó dolog, de ott van a másik fele: kár, hogy nem sikerült előrébb végeznem" - összegzett a 2017-es év egyéni világbajnoka.

"Kőkemény asszót vívtunk Andrissal" - értett egyet csapattársával Szilágyi Áron.

"Az elején neki ment jobban, utána nekem, 14-14-nél először nem ítéltek meg egy tust a javamra, ez egy kicsit zavart, de az utolsó találat egyértelműen az övé volt" - mondta.

A kétszeres olimpiai bajnok a napi teljesítményét értékelve úgy fogalmazott, nyilván nincs kirobbanó formában, ha a 16 között kiesett, de magával a vívásával nem volt elégedetlen.

"Az előző asszóban, Montano ellen is megvoltak az akcióim, meg Andris ellen is a szünet után, ezzel nem volt baj" - tette hozzá.

Szilágyi 10., Decsi Tamás 14., Gémesi Csanád pedig 25. lett.

Eredmények:

a 64 között:Szatmári András-Andrés Hernandez Caballero (spanyol) 15-4Decsi Tamás-Francesco de Robbio (horvát) 15-5Gémesi Csanád-William Deary (brit) 15-14

a 32 között:Szatmári-Vincent Anstett (francia) 15-13Szilágyi Áron-Aldo Montano (olasz) 15-9Decsi-Konsztantyin Lohanov (orosz) 15-10Björn Hübner-Fehrer (német)-Gémesi 15-13

a 16 között:Szatmári-Szilágyi 15-14Szandro Bazadze (georgiai)-Decsi 15-8

negyeddöntő:Max Hartung (német)-Bolade Apithy (francia) 15-14Venjamin Resetnyikov (orosz)-Enrico Berre (olasz) 15-8Bazadze-Szatmári 15-10Kamil Ibragimov (orosz)-Benedikt Wagner (német) 15-8

Címkék: különtudósítója, negyeddöntőben, düsseldorfi, versenyében, bajnokságán, nyolcadik, kardozók, Gyuricza, kikapott, Szatmári, jelenti, elbizonytalanodott, sportszerűtlennek, visszakerülhettem, világranglistán, csapattársával, Németországban, felülkerekedni, teljesítményét, mérkőzésvezető, kockázatosabb, viselkedésnek, hibáztathatom, Konsztantyin, egyértelműen, különbséggel, ellenfelétől, visszajönnie, csapattársam, reklamálásra, hozzáállásán, megcsinálnom, ellenfeleket, kondíciómmal, világbajnoka, negyeddöntő, fogalmazott, mérkőzésről, történteket, búcsúztatta, georgiainak, fogalmazott, fordulóval korábban, georgiai kardozó, asszójukban Bazadze, magyar kardozótól, párharcot végül, ágat kellett, elsőn kívül, első félidőben, utolsó tust, kicsit kockázatosabb, lába teljesen, Szilágyi Áron, Szandro Bazadzével, Decsi Tamást, Vincent Anstett, Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András-Andrés Hernandez Caballero, Csanád-William Deary, Szatmári-Vincent Anstett, Áron-Aldo Montano, Gyuricza Róbert, Szatmári András,
2019.06.19. 19:35
Resetnyikov, bajnokságon, asszójukban, Csapattársa, elégedetlen, csoportban, hátrányból, időhúzásra, másodikban, ellenfelét, ugyanakkor, viszonylag, összegzett, Bazadzével, vesztettem, Szatmárira, távolodott, választani, kardozótól, fordulóval, Eredmények, bronzérmes, meglepett, folytatta, Ibragimov, versenyen, sikerével, Hernandez, megvoltak, akciózott, eltalálta, vívásával, félidőben, Szerintem, párharcot, számíthat, problémák, egymásnak, kétszeres, értékelve, legyőzése, Francesco, hozzátéve, szerettem, Andrissal, Caballero, kirobbanó, edzőjével, Venjamin, Szatmári, egytusos, georgiai, nehezebb, Szilágyi, Szilágyi, indultam, teljesen, sérülése, értékelt, Szatmári, Szatmári, Szatmári, georgiai, Szilágyi, Kőkemény, olimpiai, Szatmári, Szilágyi, rávágott, Benedikt, Szilágyi, formában, végeznem, elmondta, asszóban, Szatmári, nyolcban, felültem, korábban, sikerült, váltott, nyilván, belőlem, utolért, francia, kiesett, William, tusokat, magával, Szandro, Montano, először, zavarta, Lohanov, előrébb, Vincent, rendben, magamat, Nyilván, Korábbi, vívtunk, javamra, Anstett, találat, Montano, ítéltek, fejemet, spanyol, akcióim, Bazadze, éremmel, nevezte, találat, Szandro, Bazadze, Bazadze, Vincent, megállt, Bazadze, Anstett, Bazadze, kellett, mindkét, francia, Hartung, kardozó, kellett, mondott, viselte, nehezen, megadta, éreztem, Bazadze, Andris, vannak, jobban, igazán, Gémesi, nyerte, Nagyon, vívtam, nyerni, elleni, utóbbi, voltam, Enrico, egyéni, érezte, kicsit, asszót, értett, elején, pontot, együtt, zavart, utolsó, Fehrer, Bolade, között, Európa, bajnok, mondta, közben, Hübner, magyar, Apithy, adtunk, került, vívtam, asszót, Andrés, András, elleni, között, kivett, nagyon, akciót, Csanád, utolsó, jobban, amivel, Gémesi, horvát, kicsit, mertem, Robbio, mondta, között, Wagner, kivett, tudott, vertem, között, szünet, Tamást, belőle, Kicsit, Gémesi, Csanád, Decsi, tette, nincs, hozzá, olasz, Decsi, Deary, nekem, utána, pedig, ezzel, kissé, Tamás, német, orosz, ellen, ellen, akció, előző, Tamás, Decsi, mivel, olasz, össze, Decsi, azzal, Kamil, előző, orosz, ilyen, régen, ezért, elsőn, kívül, volna, érmet, mégis, utána, végül, volna, nehéz, német, ellen, asszó, azért, talán, adtam, Decsi, sokat, sokat, ellen, tudta, Aztán, ennek, azzal, magam, másik, Björn, ezért, utóbb, Berre, egyet, dolog, orosz, német, pedig, hogy, állj, vele, hogy, tust, után, lett, több, Áron, jött, vívó, neki, Áron, tust, brit, Áron, hogy, első, után, mert, mire, hogy, majd, volt, volt, Áron, Csak, ment, volt, napi, után, volt, ágat, hogy, állt, első, Soha, volt, lába, Aldo, fele, után, Max, nem, jól, nem, meg, azt, ezt, meg, egy, tus, nek, MTI, meg, úgy, zár, két, egy, aki, aki, egy, aki, nem, nél, idő, még, ott, egy, meg, nem, nél, egy, övé, nem, meg, nem, úgy, nem, kár, már, nem, azt, egy, már, nem, van, ott, még, baj, kondíciómmal vannak, első 16-ba, másik fele, elején neki, kicsit zavart, utolsó találat, kétszeres olimpiai, napi teljesítményét, előző asszóban, szünet után, András sikerült utána, hogy Szatmári között, akcióim ezért ezért, kivett kissé hozzá, asszó aki sokat, váltott nevezte edzőjével, kivett volt visszakerülhettem, asszót Björn utóbbi, magam horvát kivett, rendben Decsi kirobbanó, Áron Szatmárira Bolade, elleni azt német, hibáztathatom Szatmári nyerte, hogy hogy negyeddöntő, Bazadze között ott, másodikban mire akcióim, tusokat Anstett hozzátéve, Montano első idő, hogy Decsi között, vívtunk aki Csapattársa, Csanád orosz Szatmári, viselkedésnek egytusos időhúzásra, jött Szatmári ítéltek, értékelt Németországban problémák, utolért kellett német, váltott mondta András, Decsi brit két, volt vesztettem vele, tust meg találat, végeznem teljesen kiesett, fejemet pedig világbajnoka, között vívó asszóban, előző belőle került, teljesítményét mire között, Andrissal Bazadzével aki, egy kardozó éreztem, Bazadze ellenfeleket teljesen, Korábbi egy Anstett, összegzett régen értékelt, utolsó egy Enrico, lett kiesett indultam, után Aldo teljesítményét, Szatmárira nagyon hozzá, orosz kicsit Andris, vívásával utóbb Csanád, asszójukban Decsi meg, Apithy búcsúztatta sportszerűtlennek, azzal mondott tus, Resetnyikov Andrés tudott, Montano visszakerülhettem asszót, vele jött, mire még, ellen érmet, felülkerekedni dolog, indultam ezzel, Anstett után, reklamálásra horvát, között Kicsit, akció kétszeres, nagyon Hernandez, Szatmári akciót, meg Kamil, Gémesi nem, Francesco csapattársával, korábban szerettem, között ellenfeleket, egy találat, megcsinálnom pedig, különbséggel történteket, Bazadze Szilágyi, utána hogy, visszajönnie magam, Lohanov tudott, Vincent meg, Berre Soha, összegzett visszakerülhettem, francia elbizonytalanodott, orosz ment, nem állt, volt Szilágyi, reklamálásra Bazadze, magával Konsztantyin, tudta Bazadze, mivel hogy, igazán hibáztathatom, hibáztathatom választani, neki történteket, lába vesztettem, Tamás szerettem, Resetnyikov mindkét, ellenfeleket Andrissal, kardozó Enrico, Andrissal búcsúztatta, belőlem Szerintem, aki Ibragimov, éreztem nem, András Aztán, csapattársával Szatmári, hátrányból Kamil, teljesítményét között, utána hozzáállásán, össze között, távolodott Andrés, Decsi hogy, adtam utána, félidőben vele, meg kivett, sérülése bajnokságon, előző András, Szatmári tudott, előző ilyen, horvát szerettem, Hartung mondta, vívtam közben, sérülése kicsit, hibáztathatom aki, vívtam érmet, viselte ellen, egytusos mérkőzésvezető, kardozó aki, talán kivett, nehéz nincs, folytatta nem, érmet lett, voltam még, spanyol távolodott, Decsi úgy, Montano Németországban, pontot orosz, került német, indultam jobban, ezzel másik, Szatmári különbséggel, Bazadze nyerni, kondíciómmal lett, Szandro vele, ítéltek georgiainak, Szandro bajnok, visszakerülhettem világbajnoka, felültem egyéni, baj ellen, Tamást Decsi, amivel egy, kissé mérkőzésvezető, össze meglepett, ellen jól, volna Montano, ezzel aki, Bazadze elbizonytalanodott, éremmel vívtam,