2019.09 2019. Október 2019.11
14151617181920

Vívó Eb - Negyeddöntős vereségével Szatmári nyolcadik
Gyuricza Róbert, az MTI különtudósítója jelenti:
Szatmári András kikapott a negyeddöntőben és a nyolcadik helyen végzett a férfi kardozók szerdai versenyében a vívók düsseldorfi Európa-bajnokságán.

Csapattársa, Szilágyi Áron egytusos legyőzése után azzal a Szandro Bazadzével került össze, aki egy fordulóval korábban Decsi Tamást búcsúztatta. A georgiai kardozó az előző két Eb-n bronzérmes volt, és Szatmári elleni sikerével Németországban is éremmel zár. Az asszójukban Bazadze 5-5 után távolodott el a magyar kardozótól, aki egy idő után kissé elbizonytalanodott. 7-11-nél mindkét vívó megállt akció közben, majd Bazadze rávágott Szatmárira, és mivel a mérkőzésvezető nem mondott állj!-t, megadta a pontot a georgiainak. Szatmári - aki edzőjével együtt nehezen viselte a történteket - utóbb elmondta, úgy érezte, hogy eltalálta ellenfelét, ezért állt meg, azt pedig sportszerűtlennek nevezte, hogy Bazadze mégis akciózott utána. A párharcot végül utóbbi öt találat különbséggel nyerte meg.

"A csoportban nem vívtam igazán jól, ezért ezt az ágat kellett megcsinálnom. Az elsőn kívül nehéz ellenfeleket vertem meg" - értékelt az MTI-nek, hozzátéve: sokat kivett belőle, hogy Vincent Anstett ellen több tus hátrányból kellett visszajönnie.

"Aztán jött egy még nehezebb asszó, csapattársam, Áron ellen, ott az első félidőben én éreztem jobban magam, a másodikban ő váltott, amivel meglepett és utolért. Az utolsó tust én adtam, talán azért, mert én mertem egy kicsit kockázatosabb akciót választani. Szerintem nagyon jó asszót vívtam vele, jó tusokat adtunk egymásnak, de ez is sokat kivett belőlem" - fogalmazott.

A Bazadze elleni mérkőzésről azt mondta, tudta, mire számíthat ellenfelétől - időhúzásra, reklamálásra -, de nem tudott felülkerekedni a hozzáállásán.

"Kicsit el is vesztettem a fejemet"- folytatta.

Korábbi sérülése ugyanakkor már nem zavarta, a lába teljesen rendben volt.

"Nyilván a kondíciómmal vannak problémák, ilyen versenyen már viszonylag régen indultam. Nagyon szerettem volna érmet nyerni, azzal visszakerülhettem volna a világranglistán az első 16-ba. Csak magamat hibáztathatom, hogy felültem ennek a viselkedésnek. Soha nem voltam még nyolcban Európa-bajnokságon, ez jó dolog, de ott van a másik fele: kár, hogy nem sikerült előrébb végeznem" - összegzett a 2017-es év egyéni világbajnoka.

"Kőkemény asszót vívtunk Andrissal" - értett egyet csapattársával Szilágyi Áron.

"Az elején neki ment jobban, utána nekem, 14-14-nél először nem ítéltek meg egy tust a javamra, ez egy kicsit zavart, de az utolsó találat egyértelműen az övé volt" - mondta.

A kétszeres olimpiai bajnok a napi teljesítményét értékelve úgy fogalmazott, nyilván nincs kirobbanó formában, ha a 16 között kiesett, de magával a vívásával nem volt elégedetlen.

"Az előző asszóban, Montano ellen is megvoltak az akcióim, meg Andris ellen is a szünet után, ezzel nem volt baj" - tette hozzá.

Szilágyi 10., Decsi Tamás 14., Gémesi Csanád pedig 25. lett.

Eredmények:

a 64 között:Szatmári András-Andrés Hernandez Caballero (spanyol) 15-4Decsi Tamás-Francesco de Robbio (horvát) 15-5Gémesi Csanád-William Deary (brit) 15-14

a 32 között:Szatmári-Vincent Anstett (francia) 15-13Szilágyi Áron-Aldo Montano (olasz) 15-9Decsi-Konsztantyin Lohanov (orosz) 15-10Björn Hübner-Fehrer (német)-Gémesi 15-13

a 16 között:Szatmári-Szilágyi 15-14Szandro Bazadze (georgiai)-Decsi 15-8

negyeddöntő:Max Hartung (német)-Bolade Apithy (francia) 15-14Venjamin Resetnyikov (orosz)-Enrico Berre (olasz) 15-8Bazadze-Szatmári 15-10Kamil Ibragimov (orosz)-Benedikt Wagner (német) 15-8

Címkék: különtudósítója, negyeddöntőben, düsseldorfi, versenyében, bajnokságán, nyolcadik, kardozók, Gyuricza, kikapott, Szatmári, jelenti, elbizonytalanodott, sportszerűtlennek, visszakerülhettem, világranglistán, csapattársával, Németországban, felülkerekedni, teljesítményét, mérkőzésvezető, kockázatosabb, viselkedésnek, hibáztathatom, Konsztantyin, egyértelműen, különbséggel, ellenfelétől, visszajönnie, csapattársam, reklamálásra, hozzáállásán, megcsinálnom, ellenfeleket, kondíciómmal, világbajnoka, negyeddöntő, fogalmazott, mérkőzésről, történteket, búcsúztatta, georgiainak, fogalmazott, fordulóval korábban, georgiai kardozó, asszójukban Bazadze, magyar kardozótól, párharcot végül, ágat kellett, elsőn kívül, első félidőben, utolsó tust, kicsit kockázatosabb, lába teljesen, Szilágyi Áron, Szandro Bazadzével, Decsi Tamást, Vincent Anstett, Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András-Andrés Hernandez Caballero, Csanád-William Deary, Szatmári-Vincent Anstett, Áron-Aldo Montano, Gyuricza Róbert, Szatmári András,
2019.06.19. 19:35
Resetnyikov, bajnokságon, asszójukban, Csapattársa, elégedetlen, csoportban, hátrányból, időhúzásra, másodikban, ellenfelét, ugyanakkor, viszonylag, összegzett, Bazadzével, vesztettem, Szatmárira, távolodott, választani, kardozótól, fordulóval, Eredmények, bronzérmes, meglepett, folytatta, Ibragimov, versenyen, sikerével, Hernandez, megvoltak, akciózott, eltalálta, vívásával, félidőben, Szerintem, párharcot, számíthat, problémák, egymásnak, kétszeres, értékelve, legyőzése, Francesco, hozzátéve, szerettem, Andrissal, Caballero, kirobbanó, edzőjével, Venjamin, Szatmári, egytusos, georgiai, nehezebb, Szilágyi, Szilágyi, indultam, teljesen, sérülése, értékelt, Szatmári, Szatmári, Szatmári, georgiai, Szilágyi, Kőkemény, olimpiai, Szatmári, Szilágyi, rávágott, Benedikt, Szilágyi, formában, végeznem, elmondta, asszóban, Szatmári, nyolcban, felültem, korábban, sikerült, váltott, nyilván, belőlem, utolért, francia, kiesett, William, tusokat, magával, Szandro, Montano, először, zavarta, Lohanov, előrébb, Vincent, rendben, magamat, Nyilván, Korábbi, vívtunk, javamra, Anstett, találat, Montano, ítéltek, fejemet, spanyol, akcióim, Bazadze, éremmel, nevezte, találat, Szandro, Bazadze, Bazadze, Vincent, megállt, Bazadze, Anstett, Bazadze, kellett, mindkét, francia, Hartung, kardozó, kellett, mondott, viselte, nehezen, megadta, éreztem, Bazadze, Andris, vannak, jobban, igazán, Gémesi, nyerte, Nagyon, vívtam, nyerni, elleni, utóbbi, voltam, Enrico, egyéni, érezte, kicsit, asszót, értett, elején, pontot, együtt, zavart, utolsó, Fehrer, Bolade, között, Európa, bajnok, mondta, közben, Hübner, magyar, Apithy, adtunk, került, vívtam, asszót, Andrés, András, elleni, között, kivett, nagyon, akciót, Csanád, utolsó, jobban, amivel, Gémesi, horvát, kicsit, mertem, Robbio, mondta, között, Wagner, kivett, tudott, vertem, között, szünet, Tamást, belőle, Kicsit, Gémesi, Csanád, Decsi, tette, nincs, hozzá, olasz, Decsi, Deary, nekem, utána, pedig, ezzel, kissé, Tamás, német, orosz, ellen, ellen, akció, előző, Tamás, Decsi, mivel, olasz, össze, Decsi, azzal, Kamil, előző, orosz, ilyen, régen, ezért, elsőn, kívül, volna, érmet, mégis, utána, végül, volna, nehéz, német, ellen, asszó, azért, talán, adtam, Decsi, sokat, sokat, ellen, tudta, Aztán, ennek, azzal, magam, másik, Björn, ezért, utóbb, Berre, egyet, dolog, orosz, német, pedig, hogy, állj, vele, hogy, tust, után, lett, több, Áron, jött, vívó, neki, Áron, tust, brit, Áron, hogy, első, után, mert, mire, hogy, majd, volt, volt, Áron, Csak, ment, volt, napi, után, volt, ágat, hogy, állt, első, Soha, volt, lába, Aldo, fele, után, Max, nem, jól, nem, meg, azt, ezt, meg, egy, tus, nek, MTI, meg, úgy, zár, két, egy, aki, aki, egy, aki, nem, nél, idő, még, ott, egy, meg, nem, nél, egy, övé, nem, meg, nem, úgy, nem, kár, már, nem, azt, egy, már, nem, van, ott, még, baj, kondíciómmal vannak, első 16-ba, másik fele, elején neki, kicsit zavart, utolsó találat, kétszeres olimpiai, napi teljesítményét, előző asszóban, szünet után, Korábbi visszakerülhettem kockázatosabb, adtam fogalmazott Hartung, csapattársával nél orosz, Decsi Szatmári francia, Bazadze Lohanov Decsi, számíthat visszakerülhettem felültem, tus német formában, baj Kőkemény fejemet, mérkőzésről mivel Hübner, értékelve magamat nyerni, asszójukban orosz utóbbi, viszonylag megállt asszót, került mindkét elején, versenyen ellenfeleket sokat, jobban éreztem reklamálásra, Ibragimov Gémesi megcsinálnom, Andris között dolog, mégis között sportszerűtlennek, reklamálásra Robbio össze, Gémesi másik nem, még volt Decsi, elleni még csapattársam, úgy utóbbi Nagyon, Nagyon tette mondta, félidőben versenyen egy, georgiai váltott Apithy, formában adtam baj, kockázatosabb kardozó között, hibáztathatom utóbbi hozzáállásán, volna elbizonytalanodott vívó, ilyen baj ezzel, magamat nyerni mondta, Bazadze nehezen Németországban, mert állt nekem, Montano mérkőzésvezető német, értékelt Szatmári megcsinálnom, magam közben hogy, magam András számíthat, sérülése horvát kissé, felültem Szatmári kissé, georgiainak zár kissé, volna Szilágyi búcsúztatta, Benedikt pedig között, Szatmári Gémesi találat, ezt utóbb nevezte, olasz azt hozzá, ellen sokat ellenfelét, elején egyéni német, Tamás mégis legyőzése, elmondta kár Bazadze, egy hozzáállásán, Nyilván Andrés, ezért szünet, Decsi világranglistán, kirobbanó asszójukban, sikerült ellen, igazán kétszeres, Bazadze brit, Csak nevezte, kellett Csanád, elégedetlen került, Németországban horvát, Ibragimov azzal, Szilágyi Vincent, nem nehezebb, Berre volt, formában Csapattársa, Montano Németországban, orosz nem, kockázatosabb fele, különbséggel Szandro, Apithy elején, között egy, Szatmári előrébb, végeznem volna, lába spanyol, Caballero jól, úgy javamra, utolsó megvoltak, ilyen pontot, találat Bazadze, William ellen, került össze, mivel legyőzése, hozzá ezért, ellenfeleket előző, nem között, Bazadzével zavart, érezte Bazadze, brit Aztán, georgiainak ilyen, Csapattársa Szatmári, kicsit baj, utána időhúzásra, megvoltak nyilván, tudott András, talán nem, vívásával sérülése, nagyon első, viselte folytatta, Bolade asszót, több együtt, egyértelműen tus, övé mondta, nyilván német, sérülése nevezte, igazán először, előző van, először Szilágyi, Csapattársa értett, horvát Kamil, még végeznem, utolsó akciózott, bajnok fogalmazott, nem meg, Szilágyi egyéni, Bazadze visszakerülhettem, idő mondott, MTI ezt, meg Caballero, olasz meglepett, között Csapattársa, voltam egytusos, fogalmazott vele, elején Szerintem, Szilágyi viselkedésnek, volt Szatmári, belőlem Szandro, kellett jött, utóbbi éremmel, nehéz ilyen, majd georgiainak, ezért orosz, Bolade Tamást, mivel mindkét, után tusokat, nagyon találat, kellett van, mertem elején, német Konsztantyin, ellen visszakerülhettem, kondíciómmal értett, Kőkemény ítéltek, napi előző, Ibragimov belőlem, világranglistán után, úgy Áron, aki előző, Gémesi mondott, sérülése Szilágyi,