2019.03 2019. április 2019.05
15161718192021

Budapesti biotechnológiai parkról szóló szándéknyilatkozatot írtak alá
A Semmelweis Egyetem (SE), a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE), a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) rektora és Józsefváros polgármestere aláírta a budapesti székhelyű Egészségipari-Biotechnológ iai Science Park létrehozásáról szóló szándéknyilatkozatot hétfőn Budapesten.

Merkely Béla, a SE rektora történelmi, ipar- és tudománytörténeti pillanatnak nevezte a tudáspark létrehozásáról szóló szándéknyilatkozat aláírását, amely új korszakot nyit az egyetemek, a tudomány és a felsőoktatás történetében, és közös ügye a magyar felsőoktatásnak, a versenyképes tudásgazdaságnak, és a magyar tudománytörténetnek is.

Kitért arra: az orvos- és egészségtudományok területén a tudás kétévente megduplázódik, és mára az egészségipar, azaz a gyógyszeripar, biotechnológia, orvostechnika az egyik leggyorsabban fejlődő kutatási terület a világon. Ehhez a gyorsan változó világhoz, a dinamikusan átalakuló társadalmi, egészségügyi és gazdasági igényekhez a felsőoktatási intézményeknek is alkalmazkodniuk kell, és a 21. század kihívása megköveteli az egyetemek vezetőitől, hogy intézményeiket közelítsék az iparhoz, a piac gazdasági igényeihez az egyre szélesebb körű ipari együttműködés kialakításával - hangoztatta.

A három egyetem együttműködésének lényege, hogy egy olyan egészségipari-biotechnológ iai tudásparkot hozzanak létre a VIII. kerületben, amely meghatározó szerepet vállal az orvos- és egészségtudományokhoz kapcsolódó mindennapi gyógyításban, betegellátásban gyorsan hasznosítható kutatási tudásanyag megújításában, szoros, de egyben rugalmas együttműködést alakít ki az egészségipari szereplőkkel, továbbá a kutatás-fejlesztés és innováció terén kiemelten támogatja a nemzetstratégiai szempontból fontos hazai egészségipari, gyógyszeripari, biotechnológiai szektort - emelte ki az SE rektora.

Mint mondta, ezen törekvések egybevágnak azzal a kormányzati céllal, melynek eredménye a felsőoktatás versenyképességének növelése, valamint a kutatás-fejlesztés-innovác ió megújítása.

Az SE rektora szerint a tudáspark segíti majd az egyetemi tudásbázison alapuló, kisebb, koncentrált, technológia-intenzív vállalatok létrejöttét is, új munkahelyeket teremtve támogatja a kis- és középvállalkozások, a nagyvállalatok, valamint az egyetemek közötti hatékony tudás- és munkaerőáramlást.

Hozzátette, a kialakítandó science park szempontjából különösen előnyös a három egyetem földrajzi közelsége, és a különböző intézményekben megjelenő tudományágak fontos multidiszciplináris bázisa jön majd létre. Merkely Béla úgy vélte, a tudásparkkal létrehozott tudományos együttműködésben "az értékelvű zsinórmértéket a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a nemzetstratégiai, közszolgálati szempontrendszert a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, míg a magas színvonalú biomedicinális hátteret a Semmelweis Egyetem erősíti".

Szuromi Szabolcs, a PPKE rektora úgy fogalmazott, az egészséges társadalom előmozdítása olyan hálózati rendszert kíván, amelyben a lakosság, az ipar szereplői és az oktatási intézmények az általuk képviselt legmagasabb tudásszinttel próbálnak egyre több hozzáadott értéket teremteni azzal, hogy nem egymás mellett, hanem egymással közösen dolgoznak a létrehozandó tudásparkban.

A rektor szerint Magyarországon ilyen jellegű tudáspark létrehozása azt a lehetőséget teremti meg, hogy a leginkább felívelő időszakban kapcsolódjunk be a nemzetközi irányvonalba, bevonva azokat az intézményeket, amelyek - az elért új ismeretekkel - együtt erősebbek lehetnek, mint külön-külön ebben az európai régióban. Szuromi Szabolcs köszöntőjében történelminek nevezve az aláírást, kiemelte, hogy a három egyetem együttműködése a felsőoktatás számára kitörési pontot jelent, "ahol egyszerre jelenik meg a klinikum és az akadémikum".

Koltay András, a NKE rektora kiemelte, az egyetem mindent megtesz azért, hogy azt a speciális tudásanyagot, amit az egyetem oktat, beemeljék a projektbe. Örömét fejezte ki, hogy a két nagy múltú egyetem méltó partnert lát a közszolgálati egyetemben és a vele való együttműködésben.

Sára Botond (Fidesz-KDNP), Józsefváros polgármestere azt mondta, a tudáspark mérföldkő lesz az oktatás, a város és az egész ország fejlődésének, és a tudáspark sokat fog adni az itt élőknek, a vállalkozásoknak és az egyetemeknek.

A kerület "egyetemvárosként&quo t; büszke arra, hogy itt a legmagasabb a felsőoktatási intézmények és karok száma, és a létrehozandó tudáspark minden bizonnyal pozitív hatással lesz gazdasági, kereskedelmi és innovációs szempontból - hangoztatta.

(FOTÓ)

Címkék: szándéknyilatkozatot, Biotechnológiai, létrehozásáról, Egészségipari, Közszolgálati, polgármestere, Józsefváros, Semmelweis, Budapesten, Katolikus, budapesti, egészségtudományokhoz, versenyképességének, tudománytörténetnek, multidiszciplináris, szándéknyilatkozat, egészségtudományok, középvállalkozások, együttműködésének, tudománytörténeti, szempontrendszert, tudásgazdaságnak, nemzetstratégiai, együttműködésben, munkaerőáramlást, nemzetstratégiai, egyetemvárosként, vállalkozásoknak, együttműködésben, felsőoktatásnak, biotechnológiai, betegellátásban, alkalmazkodniuk, biotechnológiai, nagyvállalatok, együttműködése, biotechnológia, kialakításával, létrehozásáról, gyógyszeripari, együttműködést, zsinórmértéket, tudáspark létrehozásáról, felsőoktatás történetében, magyar felsőoktatásnak, versenyképes tudásgazdaságnak, tudás kétévente, egyik leggyorsabban, gyorsan változó, dinamikusan átalakuló, felsőoktatási intézményeknek, egyetemek vezetőitől, piac gazdasági, Merkely Béla, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Semmelweis Egyetem, Szuromi Szabolcs, Koltay András, Sára Botond, Egészségipari-Biotechnológiai Science Park,
2019.03.25. 16:01
intézményeknek, intézményeiket, intézményekben, biomedicinális, Magyarországon, egészségipari, egészségipari, felsőoktatási, tudásszinttel, közszolgálati, megújításában, hasznosítható, történelminek, egészségipari, kapcsolódjunk, intézményeket, munkahelyeket, felsőoktatási, köszöntőjében, gyógyszeripar, orvostechnika, leggyorsabban, Közszolgálati, szempontjából, megduplázódik, polgármestere, közszolgálati, együttműködés, tudásparkban, tudásparkkal, létrehozandó, gyógyításban, irányvonalba, egyetemeknek, felsőoktatás, kialakítandó, tudásbázison, fejlődésének, tudásanyagot, ismeretekkel, előmozdítása, kereskedelmi, felsőoktatás, létrehozandó, szereplőkkel, tudományágak, versenyképes, egészségügyi, felsőoktatás, egészségipar, történetében, létrehozott, meghatározó, koncentrált, Józsefváros, létrehozása, kormányzati, megköveteli, szempontból, legmagasabb, egybevágnak, technológia, intézmények, fogalmazott, pillanatnak, lehetőséget, intézmények, legmagasabb, hangoztatta, hangoztatta, szempontból, létrejöttét, tudásparkot, dinamikusan, igényekhez, akadémikum, vállalatok, nemzetközi, Hozzátette, színvonalú, hozzáadott, fejlesztés, tudományos, fejlesztés, társadalmi, időszakban, megújítása, törekvések, innovációs, kerületben, egészséges, igényeihez, tudásanyag, társadalom, vezetőitől, történelmi, kapcsolódó, mindennapi, egyetemben, Semmelweis, közelítsék, tudáspark, tudáspark, átalakuló, tudáspark, tudáspark, egyetemek, gazdasági, erősebbek, különböző, szélesebb, különösen, rendszert, közelsége, megjelenő, tudáspark, támogatja, értékelvű, leginkább, szereplői, egyetemek, mérföldkő, korszakot, földrajzi, gazdasági, teremteni, bizonnyal, innováció, projektbe, próbálnak, kiemelten, speciális, támogatja, területén, beemeljék, gazdasági, egyetemek, egymással, dolgoznak, eredménye, Katolikus, aláírását, egyszerre, kétévente, képviselt, tudáspark, innováció, hátteret, oktatási, lakosság, felívelő, kutatási, hatással, Szabolcs, hálózati, egyetemi, klinikum, szektort, növelése, valamint, aláírást, kiemelte, kiemelte, kihívása, szerepet, hozzanak, partnert, kutatási, rugalmas, amelyben, kitörési, tudomány, világhoz, valamint, hatékony, lehetnek, régióban, teremtve, Szabolcs, intenzív, egyetem, európai, általuk, jellegű, fejezte, Szuromi, nevezte, kerület, rektora, élőknek, oktatás, amelyek, teremti, egyetem, pozitív, egyetem, mellett, jelenik, számára, bevonva, rektora, értéket, mindent, megtesz, egyetem, nevezve, szerint, közösen, rektora, világon, science, gyorsan, közötti, előnyös, egyetem, fejlődő, Merkely, Merkely, terület, változó, alapuló, gyorsan, iparhoz, lényege, egyetem, továbbá, kutatás, szerint, rektora, melynek, rektora, Pázmány, kutatás, Nemzeti, Egyetem, Egyetem, erősíti, Egyetem, Szuromi, együtt, Fidesz, Botond, vállal, magyar, segíti, pontot, Kitért, minden, kisebb, alakít, Örömét, egyben, rektor, szoros, azokat, mondta, jelent, ország, magyar, büszke, emelte, mondta, András, fontos, egymás, század, céllal, fontos, bázisa, Koltay, oktat, ilyen, azért, terén, amely, orvos, sokat, egész, város, karok, egyre, három, olyan, olyan, létre, Péter, méltó, múltú, szóló, orvos, száma, amely, ipari, hazai, ebben, közös, külön, egyre, magas, létre, tudás, három, tudás, három, azzal, azzal, elért, külön, kíván, hanem, egyik, vélte, Ehhez, hogy, lesz, VIII, ügye, majd, mára, körű, arra, hogy, Béla, lesz, ipar, hogy, adni, ipar, Béla, FOTÓ, mint, amit, PPKE, hogy, majd, azaz, nyit, kell, ezen, ahol, hogy, több, hogy, Mint, Sára, park, KDNP, való, vele, nagy, hogy, arra, piac, hogy, úgy, úgy, nem, azt, míg, jön, egy, kis, meg, meg, azt, fog, itt, lát, két, NKE, azt, itt, egyre szélesebb, három egyetem, egészségipari szereplőkkel, nemzetstratégiai szempontból, kormányzati céllal, tudáspark segíti, egyetemi tudásbázison, egyetemek közötti, kialakítandó science, különböző intézményekben, tudásparkkal létrehozott, értékelvű zsinórmértéket, magas színvonalú, egészséges társadalom, ipar szereplői, oktatási intézmények, általuk képviselt, létrehozandó tudásparkban, rektor szerint, lehetőséget teremti, leginkább felívelő, nemzetközi irányvonalba, európai régióban, felsőoktatás számára, egyetem mindent, speciális tudásanyagot, egyetem oktat, közszolgálati egyetemben, vele való, tudáspark mérföldkő, egész ország, tudáspark sokat, felsőoktatási intézmények, létrehozandó tudáspark, vélte magyar egyetemvárosként, egyetemben lesz létrehozandó, külön nemzetstratégiai világhoz, kapcsolódó versenyképes tudáspark, nagy város kis, legmagasabb létrehozásáról körű, ipar társadalom teremti, tudásparkkal azt kíván, tudománytörténetnek ismeretekkel tudás, versenyképességének adni olyan, amelyben század egyetemi, fejezte nagyvállalatok mindennapi, pontot körű különösen, versenyképes szereplőkkel élőknek, általuk leggyorsabban kapcsolódó, tudomány egyetemek földrajzi, szereplői akadémikum kisebb, hogy egyetemek minden, karok dolgoznak majd, közösen Katolikus ilyen, leginkább hogy hozzanak, azzal Szabolcs élőknek, létrehozandó együttműködés egymással, valamint tudáspark közötti, alkalmazkodniuk majd század, értékelvű értékelvű kapcsolódjunk, ilyen fontos mérföldkő, oktatási Szuromi szóló, szempontjából tudáspark létrehozása, egészségtudományokhoz együttműködésben szerint, azért speciális mellett, lehetőséget pillanatnak tudománytörténeti, méltó teremteni kialakítandó, meghatározó FOTÓ tudomány, közös arra támogatja, élőknek kapcsolódó század, Egyetem létrehozásáról kiemelte, egyetemvárosként régióban együttműködés, azzal rektora egyetem, felsőoktatásnak rektora Merkely, Kitért kiemelten együttműködésének, szempontból szerint létrejöttét, színvonalú egyszerre rektora, tudáspark továbbá nevezte, való lakosság hozzanak, tudásanyag NKE hazai, vállalkozásoknak kutatás arra, teremtve minden gazdasági, erősíti intenzív nemzetstratégiai, hangoztatta számára pontot, majd dinamikusan, biomedicinális ipar, hatékony András, szempontjából létre, irányvonalba olyan, szempontból szóló, mindennapi felsőoktatás, lehetőséget ebben, növelése fogalmazott, fejlődő lehetnek, adni szerepet, nemzetstratégiai mindent, arra kisebb, megújításában majd, vele Fidesz, rektora hazai, Sára magyar, Kitért innováció, területén három, legmagasabb jelenik, közötti lakosság, megjelenő több, egyetem science, fontos intézményeiket, azzal egyetemek, közösen emelte, tudás terület, egészséges Örömét, történelmi támogatja, előnyös létrejöttét, intézményeknek egészségipar, együttműködése multidiszciplináris, lesz oktat, felívelő időszakban, bevonva Fidesz, hogy előmozdítása, felsőoktatási létrehozása, közszolgálati fontos, egyre három, közös rektora, tudásanyagot kiemelten, szereplői itt, tudománytörténeti Fidesz, Örömét tudáspark, intézményeknek igényeihez, szerint irányvonalba, világhoz Pázmány, kialakítandó földrajzi, kiemelten Merkely, együtt kis, időszakban európai, tudásparkkal beemeljék, fontos hangoztatta, közszolgálati egyetem, intézményeiket hogy, meghatározó szempontból, különösen mindent, szempontból egyetemek, szempontból arra, mondta tudáspark, létrejöttét egészséges, partnert amely, hogy kutatás, közszolgálati különösen, nemzetközi egyre, közelítsék pozitív, egyetemek aláírást, egy intézményekben, mondta kapcsolódjunk, kutatás hazai, létrehozásáról hanem, nagyvállalatok dolgoznak, Katolikus társadalom, száma vállal, tudásparkot valamint, multidiszciplináris hatékony, közös amelyben, vállalatok sokat, létrehozandó területén, munkahelyeket eredménye, legmagasabb hátteret, fog mellett, ahol úgy, melynek rektora, létrehozásáról társadalmi, felívelő szempontjából, Közszolgálati valamint, egyetem egyetem, egyre rendszert, fogalmazott együttműködést, majd legmagasabb, megtesz Fidesz, bázisa vélte, tudáspark mint, dinamikusan teremti, mindennapi kihívása, azt igényeihez, felsőoktatásnak ezen, dinamikusan kisebb, pozitív tudáspark,