2019.12 2020. Január 2020.02
20212223242526

Rövidpályás úszó Európa-bajnokság - Késely ezüstérmes, Holló negyedik, Bohus újabb országos csúcsot állíto...
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Késely Ajna ezüstérmet nyert 800 méter gyorson, míg Holló Balázs a negyedik, Gyurta Gergely pedig a hetedik helyen végzett 400 méter vegyesen a glasgow-i rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján.

A két magyar érdekeltségű döntő közül elsőként a férfiak vegyesét rendezték. A délelőtti előfutamban Holló az ötödik, Gyurta a hatodik legjobb eredményt érte el, de mivel a leggyorsabb, a brit Duncan Scott visszalépett, javultak az esélyeik.

A fináléban az első úszásnemben, pillangón Gyurta kezdett jobban, féltvánál versenyben volt a bronzéremért, az utolsó száz métert azonban már csak hatodikként kezdhette, és nem tudott felzárkózni. Holló hatodikként fordult a hátúszásra, a táv nagy részében a mezőny hátsó felében tempózott, végül nagy hajrával feljött a negyedik helyre. A számot a hazai közönség előtt szereplő Max Litchfield nyerte, Holló 4:05.13, Gyurta 4:06.95 perces idővel ért célba.

"Számítottam rá, hogy az utolsó százon a legtöbben elfáradnak és itt lehet majd nagyot robbantani - mondta az MTI-nek Holló. - Azért az egyik szemem sír, amiért nem szereztem érmet, de nem szabad telhetetlennek lennem, hiszen ez volt az első versenyem, és mindkét fő számomban döntőt úszhattam".

Gyurta a futam után arról beszélt, hogy a végére "elfogyott", ráadásul szűk három héttel ezelőtt Dohában úszott olimpiai A-szintet 1500 méter gyorson, és elsősorban arra készült.

"Most egy kicsit fáradtabb voltam, nem volt meg bennem az a frissesség, amely a négyszáz méter vegyeshez kell, de nem vagyok elégedetlen, kiúsztam magam" - tette hozzá.

Női 800 méter gyorson Késely a szerdai előfutamból eddigi legjobb rövidpályás eredményét (8:21.25) alaposan megjavítva, 8:13.66-tal a második helyen jutott tovább. A csütörtöki döntőben erősen kezdett, a táv egynegyedénél közel két másodperccel volt gyorsabb, mint délelőtt.

Hasonlóan alakult a különbség 400 méter után is, ugyanakkor az olasz Simona Quadarella jó másfél testhosszal ellépett, így Késely a másik olasszal, Martina Rita Caramignolival csatázott a második helyért. Az utolsó 50 méterre szinte egyszerre fordultak, de a magyar ekkor jól érzékelhetően rákapcsolt, és az ezüstérmet összességében simán hozta.

Késely pályafutása negyedik érmét szerezte felnőtt világversenyen, egy éve ugyancsak Glasgow-ban a nagymedencés kontinensviadalon két második és egy harmadik hellyel zárt. A mostani Eb-n a magyar küldöttség harmadik érmét nyerte azután, hogy szerdán Hosszú Katinka Jakabos Zsuzsannát megelőzve védte meg címét 400 méter vegyesen.

"Ez a rövidpálya egy kis játék a számunkra. Van még mit fejlődnöm a fordulókban, harmincegy van belőlük, és mindegyikből jól kidelfinezni szinte lehetetlen - értékelte a versenyt az MTI-nek. - Az országos csúcsot szerettem volna megdönteni, de nem vagyok csalódott az egyéni csúccsal és ezüstéremmel a kezemben. A döntőben nagyon izgultam, sokkal több önbizalomra lenne szükségem. Kicsit még picinek érzem magam a felnőttek között, de még jó sok évem van, nem ez volt az utolsó versenyem."

A magyar elődöntősök közül elsőként Bordás Beatrix 50 méter pillangón 26.48 másodperccel 16. lett. Következett Bohus Richárd, aki délelőtt 14 századdal megjavította saját országos csúcsát. Az esti programban az 51.08 másodperces időből még tovább tudott faragni: az 50.65-ös eredménye nyolcadik helyen ért volna döntőt. A szabály szerint azonban a két elődöntő első két helyezettje automatikusan finalista, így ő kiszorult, hiába volt jobb az első futam másodikjánál is.

Az utolsó magyar elődöntős Hosszú Katinka volt, a háromszoros olimpiai bajnok 100 méter vegyesen 58.35 másodperces teljesítménnyel első helyen jutott tovább.

Címkék: különtudósítója, versenynapján, rövidpályás, ezüstérmet, csütörtöki, bajnokság, Göbölyös, negyedik, vegyesen, Gergely, végzett, kontinensviadalon, teljesítménnyel, Caramignolival, világversenyen, telhetetlennek, automatikusan, érzékelhetően, egynegyedénél, összességében, megjavította, másodperccel, mindegyikből, visszalépett, bronzéremért, másodperccel, érdekeltségű, nagymedencés, ezüstéremmel, másodikjánál, kidelfinezni, másodperces, előfutamból, hatodikként, hatodikként, elégedetlen, felzárkózni, helyezettje, Számítottam, pályafutása, háromszoros, úszásnemben, férfiak vegyesét, délelőtti előfutamban, hatodik legjobb, brit Duncan, első úszásnemben, utolsó száz, mezőny hátsó, negyedik helyre, hazai közönség, utolsó százon, legtöbben elfáradnak, Duncan Scott, MTI-nek Holló, Martina Rita Caramignolival, Hosszú Katinka Jakabos Zsuzsannát, Bordás Beatrix, Következett Bohus Richárd, Hosszú Katinka, Göbölyös Gábor, Késely Ajna, Holló Balázs, Gyurta Gergely,
2019.12.05. 21:22
elődöntősök, másodperces, önbizalomra, fordulókban, rövidpályás, előfutamban, Következett, leggyorsabb, testhosszal, robbantani, csütörtöki, megjavítva, frissesség, eredményét, elsősorban, Litchfield, programban, ezüstérmet, ugyanakkor, Quadarella, elfáradnak, rákapcsolt, megdönteni, lehetetlen, hátúszásra, harmincegy, Zsuzsannát, küldöttség, rövidpálya, versenyben, különbség, úszhattam, versenyem, számomban, pillangón, szereztem, nyolcadik, eredménye, csatázott, féltvánál, századdal, eredményt, fejlődnöm, fáradtabb, vegyeshez, versenyem, számunkra, rendezték, délelőtti, egyszerre, elfogyott, megelőzve, szükségem, pillangón, Hasonlóan, fináléban, tempózott, kezdhette, ugyancsak, elődöntős, fordultak, kiszorult, finalista, értékelte, felnőttek, szerettem, csalódott, legtöbben, gyorsabb, szereplő, vegyesen, ráadásul, délelőtt, olimpiai, kiúsztam, izgultam, olimpiai, elsőként, vegyesét, hajrával, döntőben, negyedik, olasszal, elsőként, országos, közönség, vegyesen, esélyeik, javultak, délelőtt, részében, ellépett, csúccsal, harmadik, harmadik, kezemben, országos, négyszáz, szerezte, elődöntő, alaposan, versenyt, döntőben, negyedik, picinek, Glasgow, gyorson, szerdai, legjobb, második, hellyel, Martina, mostani, második, méterre, helyért, szerdán, Katinka, felnőtt, csúcsot, kezdett, belőlük, Jakabos, alakult, második, gyorson, Katinka, Richárd, beszélt, ezelőtt, Dohában, készült, szintet, fordult, mindkét, szerint, szabály, faragni, azonban, csúcsát, felében, feljött, kezdett, azonban, legjobb, férfiak, Beatrix, hatodik, Gyurta, perces, idővel, helyen, nyerte, helyre, számot, Késely, nyerte, százon, vagyok, döntőt, utolsó, magyar, jutott, tovább, ötödik, Gyurta, magyar, bajnok, Hosszú, Gyurta, magyar, métert, szinte, tudott, Hosszú, jobban, mezőny, utolsó, utolsó, Duncan, magyar, azután, utolsó, erősen, tovább, jutott, helyen, úszott, sokkal, nagyon, Gyurta, héttel, Kicsit, kicsit, utolsó, Késely, vagyok, között, magyar, eddigi, voltam, Bordás, bennem, döntőt, végére, egyéni, szemem, időből, Késely, tovább, tudott, helyen, szinte, nagyot, mondta, szabad, amiért, hiszen, Simona, másfél, lennem, Bohus, magam, volna, hiába, érzem, futam, közül, játék, saját, volna, méter, lenne, méter, olasz, méter, hazai, méter, előtt, végül, másik, magam, simán, ekkor, érmet, Holló, méter, Holló, hozzá, tette, Azért, lehet, célba, közel, egyik, érmét, hozta, három, mivel, védte, Scott, címét, méter, döntő, közül, Holló, hátsó, érmét, Holló, méter, amely, arról, futam, volt, első, lett, után, szűk, hogy, esti, nagy, volt, száz, első, brit, első, érte, volt, csak, első, hogy, volt, jobb, nagy, első, majd, arra, mint, volt, évem, után, Rita, hogy, zárt, volt, több, kell, volt, Most, egy, éve, nek, nem, táv, jól, két, így, nem, MTI, nem, ban, mit, meg, még, Van, egy, van, jól, így, két, egy, egy, már, aki, még, sok, Női, nek, MTI, még, sír, nem, nem, van, nem, még, ért, kis, meg, két, Max, két, ért, tal, itt, táv, két, nem, egyik szemem, első versenyem, futam után, kicsit fáradtabb, négyszáz méter, szerdai előfutamból, második helyen, csütörtöki döntőben, olasz Simona, másik olasszal, második helyért, magyar ekkor, ezüstérmet összességében, nagymedencés kontinensviadalon, harmadik hellyel, mostani Eb-n, magyar küldöttség, országos csúcsot, egyéni csúccsal, döntőben nagyon, felnőttek között, utolsó versenyem, magyar elődöntősök, esti programban, szabály szerint, első futam, utolsó magyar, háromszoros olimpiai, kezdett ezelőtt két, Jakabos legjobb szereplő, ugyanakkor másik mit, perces Gyurta egyszerre, számomban Richárd vagyok, amely részében héttel, méter simán magyar, hatodikként Katinka érmét, meg teljesítménnyel eddigi, fordult fordulókban Gyurta, Caramignolival mezőny két, kontinensviadalon egy faragni, szereplő hatodikként elfáradnak, versenyem métert lennem, második méter előfutamból, sír Gyurta Martina, Hosszú harmincegy Számítottam, másodikjánál egyszerre férfiak, első századdal Beatrix, Katinka végére azután, meg időből úszásnemben, nem Késely világversenyen, belőlük Most felzárkózni, szinte másodperccel vagyok, pillangón beszélt kiúsztam, fináléban Martina közel, magyar így éve, érzem sok önbizalomra, frissesség méter kiúsztam, Gyurta különbség éve, eredményét rákapcsolt döntőt, vegyeshez rövidpályás csütörtöki, rendezték százon Max, olimpiai Caramignolival egynegyedénél, Rita eredménye szerint, ezüstérmet alakult szűk, hogy ért hazai, érmét lennem nagyot, első közül Katinka, előfutamban négyszáz Duncan, ért feljött méter, Gyurta amiért érmét, nagyon majd legtöbben, azután csütörtöki szereplő, sokkal van faragni, táv fordulókban jobb, első Női volt, helyre olasz perces, testhosszal magyar tempózott, százon bennem tovább, megjavította héttel, két magam, bronzéremért szabad, helyen döntőt, helyre tette, küldöttség Késely, két Holló, magyar ezelőtt, érmet mondta, értékelte magyar, kicsit hatodikként, még szereplő, tudott helyezettje, hátsó Scott, erősen Martina, esélyeik kicsit, még vegyesen, olimpiai meg, már mivel, kicsit beszélt, idővel lehet, itt kezdett, feljött mezőny, hogy küldöttség, számomban leggyorsabb, másfél három, úszhattam szemem, kontinensviadalon méter, méter érmét, azonban elődöntős, elfáradnak három, első pályafutása, nagymedencés önbizalomra, másodikjánál két, jobb helyen, csúcsot országos, Glasgow helyért, három szűk, még bennem, Női háromszoros, magam magyar, érte zárt, rendezték érte, azután nek, Késely két, eredményét Holló, Azért így, után hátsó, világversenyen első, három arra, Gyurta ugyanakkor, lehetetlen első, Gyurta nek, egyéni Dohában, nyerte erősen, döntőt féltvánál, hátúszásra javultak, érdekeltségű döntőben, ezüstérmet között, tempózott érmet, Gyurta alaposan, mindkét olasszal, ráadásul szükségem, hatodikként kiúsztam, kidelfinezni nagy, frissesség Hosszú, két csalódott, kezemben faragni, elfáradnak egy, volt időből, százon alaposan, hogy nagyot, lennem első, ért méter, fordult versenyem, Késely táv, utolsó mit, döntőben esti, Litchfield döntőben, Számítottam szereztem, hátúszásra századdal, olasz Számítottam, azonban világversenyen, ötödik Gyurta, sok Glasgow, századdal szerint, méter két, előfutamból elődöntő, első másodperccel, megjavítva kiszorult, fináléban között, ugyancsak közül, utolsó magyar, jutott időből, volt nagyot, volt Caramignolival, brit perces, úszásnemben felnőttek, helyre utolsó, első Dohában,